SuperTux - en to cmn translation catalogue (38 entries)

en: -89,2 degrees
cmn: -89.2 度

en: One Night in the Sky
cmn: 某晚的夜空

en: The abandoned castle
cmn: 廢棄的城堡

en: Another cold day
cmn: 另一個冷天

en: Antarctic rain
cmn: 南極雨

en: ...but no one can stop it...
cmn: …但沒有人可以阻止…

en: You can't climb higher than the clouds...
cmn: 你不能爬得比雲還高…

en: Castle of Light and Darkness
cmn: 明與暗的城堡

en: Cave Run
cmn: 洞穴探險

en: Crystal Sunset
cmn: 水晶日落

en: Crystal Skies
cmn: 水晶天空

en: Crystal Beauty
cmn: 水晶的美麗

en: Crystal Cataclysm
cmn: 晶體的變動

en: Out on the Crystal Fields
cmn: 水晶領域之外

en: The dark castle
cmn: 黑暗城堡

en: Deep, deeper...
cmn: 深入，再深入一點…

en: ...deepest!
cmn: …最深！

en: Entering the castle
cmn: 進入城堡

en: Flower Bonus
cmn: 花兒紅利

en: Hanging From the Roof
cmn: 吊在天花板

en: A hilly landscape
cmn: 丘陵景觀

en: It's getting unfinishable
cmn: 似乎沒完沒了

en: Some light in the darkness would be fine, thanks!
cmn: 黑暗中能有一點光最好，謝了！

en: Snowfall alert
cmn: 下雪警報

en: Holes, a Day on Ice
cmn: 洞，冰上的一天

en: The Toilette zone
cmn: 洗手區

en: My Penny is over the ocean
cmn: 我的佩妮在海的另一邊

en: Pink Snow
cmn: 粉紅雪白

en: Red alert! The forest is burning!
cmn: 紅色警報！森林起火了！

en: Sewer escape
cmn: 下水道逃脫

en: To rain or not to rain - That's the question
cmn: 下雨還是不下雨 - 這是問題所在

en: To rain or not to rain - That's the question (Antarctic)
cmn: 下雨還是不下雨 - 這是問題所在（南極）

en: A snowy hill
cmn: 一座雪山

en: Three Frosty Icebergs
cmn: 三個結凍的冰堡

en: Under the Ice
cmn: 冰之下

en: You found a secret place!
cmn: 你找到一個祕密地方！

en: Congratulations... you found the secret pathway!
cmn: 恭喜… 你找到了祕密通道！

en: Go Home
cmn: 回家
