SuperTux - en to hu translation catalogue (47 entries)

en: Global Warming
hu: Globális Felmelegedés

en: One Night in the Sky
hu: Egy Éjszaka az Égben

en: The abandoned castle
hu: Az elhagyatott vár

en: Another cold day
hu: Még egy hűvös nap

en: ...but no one can stop it...
hu: ...de senki sem tudja megállítani...

en: -Sorry, this flying platform is lazy.
    -Come back another time.
hu: -Sajnáljuk, de ez a repülő platform lusta.
    -Gyere vissza később!

en: You can't climb higher than the clouds...
hu: Nem tudsz a felhőknél magasabbra mászni...

en: Castle of Light and Darkness
hu: A Fény és Sötétség Vára

en: Cave Run
hu: Barlangi Futás

en: Cold Cavern
hu: Hideg Barlang

en: #Good job! You kept the red lantern! You didn't need to though, but just because you did, have 100 coins!
hu: #Szép munka! Megtartottad a piros lámpást! Nem volt rá szükséged, de mert megtetted, kapsz 100 érmét!

en: Coconut Fortress
hu: Kókuszdió Erőd

en: Crystal Sunset
hu: Kristályos Napnyugta

en: Crystal Skies
hu: Kristály Egek

en: Crystal Beauty
hu: Kristály Szépség

en: Crystal Cataclysm
hu: Kristály Felfordulás

en: Out on the Crystal Fields
hu: Kint a Kristály Mezőkön

en: The dark castle
hu: A sötét vár

en: Deep, deeper...
hu: Mély, mélyebb...

en: ...deepest!
hu: ...legmélyebb!

en: Circles
hu: Körök

en: Don't miss your ride
hu: Ne késd le a fuvart

en: Going down
hu: Lefelémenet

en: Entering the castle
hu: Belépés a várba

en: Flower Bonus
hu: Virág Bónusz

en: After the Glaciers
hu: A Gleccserek Után

en: Hanging From the Roof
hu: Lógás a Tetőről

en: A hilly landscape
hu: Egy dombos tájkép

en: In the Spring
hu: A Tavasz

en: It's getting unfinishable
hu: Egyre befejezhetetlenebb

en: Some light in the darkness would be fine, thanks!
hu: Egy kevés fény jól jönne ebben a sötétségben, köszönöm!

en: Snowfall alert
hu: Hóesés riadó

en: Holes, a Day on Ice
hu: Egy Nap a Lyukas Jegen

en: The Toilette zone
hu: A Toilett zóna

en: - Flush: 
    #Press the up key to flush!
hu: - Öblítés: 
    #Nyomd meg a fel billentyűt az öblítéshez!

en: - A Way out?
    #Let's Jump!
hu: - Egy kiút?
    #Ugorj!

en: My Penny is over the ocean
hu: Az én Penny-m az óceán fölött van.

en: Pink Snow
hu: Rózsaszín Hó

en: Red alert! The forest is burning!
hu: Vörös riasztás! Az erdő lángokban áll!

en: Sewer escape
hu: Csatorna szökés

en: To rain or not to rain - That's the question
hu: Esni, vagy nem esni - Ez a kérdés

en: To rain or not to rain - That's the question (Antarctic)
hu: Esni vagy nem esni - Ez a kérdés (Anktarktisz)

en: A snowy hill
hu: Egy havas hegy

en: Three Frosty Icebergs
hu: Három fagyos jéghegy

en: Under the Ice
hu: A jég alatt

en: Bonus Island III
hu: Bónusz-sziget III

en: Go Home
hu: Menj haza
