SuperTux - en to sv translation catalogue (47 entries)

en: Global Warming
sv: Global uppvärmning

en: One Night in the Sky
sv: En natt i himlen

en: The abandoned castle
sv: Det övergivna slottet

en: Another cold day
sv: Ytterligare en kall dag

en: ...but no one can stop it...
sv: …men ingen kan stoppa det…

en: -Sorry, this flying platform is lazy.
    -Come back another time.
sv: -Tyvärr, denna flygande plattform är lat.
    -Kom tillbaka en annan gång.

en: You can't climb higher than the clouds...
sv: Du kan inte klättra högre än molnen…

en: Castle of Light and Darkness
sv: Slott av mörker och ljus

en: Cave Run
sv: Grottspringning

en: Cold Cavern
sv: Kallt hålrum

en: #Good job! You kept the red lantern! You didn't need to though, but just because you did, have 100 coins!
sv: #Bra jobbat! Du behöll den röda lyktan! Du behövde inte göra det egentligen, men eftersom att du ändå gjorde det så får du 100 mynt!

en: Coconut Fortress
sv: Kokosnötsfästningen

en: Crystal Sunset
sv: Kristallsolnedgången

en: Crystal Skies
sv: Kristallskyarna

en: Crystal Beauty
sv: Kristallskönhet

en: Crystal Cataclysm
sv: Kristallsyndafloden

en: Out on the Crystal Fields
sv: Ut på kristallskyarna

en: The dark castle
sv: Det mörka slottet

en: Deep, deeper...
sv: Djup, djupare…

en: ...deepest!
sv: …djupast!

en: Circles
sv: Cirklar

en: Don't miss your ride
sv: Missa inte din åktur

en: Going down
sv: På väg ner

en: Entering the castle
sv: Går in i slottet

en: Flower Bonus
sv: Blombonus

en: After the Glaciers
sv: Efter glaciärerna

en: Hanging From the Roof
sv: Hängande från taket

en: A hilly landscape
sv: Ett kuperat landskap

en: In the Spring
sv: På våren

en: It's getting unfinishable
sv: Det börjar bli omöjligt att slutföra

en: Some light in the darkness would be fine, thanks!
sv: Lite ljus i mörkret vore toppen, tack!

en: Snowfall alert
sv: Varning för snöfall

en: Holes, a Day on Ice
sv: Hål, en dag på isen

en: The Toilette zone
sv: Toalettzonen

en: - Flush: 
    #Press the up key to flush!
sv: - Spola: 
    #Tryck på upp för att spola!

en: - A Way out?
    #Let's Jump!
sv: - En utväg?
    #Låt oss hoppa!

en: My Penny is over the ocean
sv: Min Penny är på andra sidan havet

en: Pink Snow
sv: Rosa snö

en: Red alert! The forest is burning!
sv: Röd varning! Skogen brinner!

en: Sewer escape
sv: Rymning från kloaken

en: To rain or not to rain - That's the question
sv: Att regna eller att inte regna - Det är frågan

en: To rain or not to rain - That's the question (Antarctic)
sv: Att regna eller att inte regna - Det är frågan (Antarktisk)

en: A snowy hill
sv: En snöig kulle

en: Three Frosty Icebergs
sv: Tre frostiga isberg

en: Under the Ice
sv: Under isen

en: Bonus Island III
sv: Bonus-ö III

en: Go Home
sv: Gå hem
