SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to gl translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
gl: Un Camiño Estreito

en: Beginning The Journey
gl: Comezando A Viaxe

en: Cave Of Dreams
gl: A Cova Dos Soños

en: Cold Forest
gl: O Bosque Frío

en: Crystal Mania
gl: Cristal Manía

en: Deeper Into The Mountains
gl: Máis Profundo Nas Montañas

en: Feeling The Nature
gl: Sentindo a Natureza

en: Fog And Mist
gl: Néboa e Brétema

en: Forest Mountains
gl: As Montañas Boscosas

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
gl: #Un Camiño contén inimigos, o outro un tesouro...

en: #You can use this door to try the other way...
gl: #Podes utilizar esta porta para tentar o outro camiño...

en: Generic Snow Level
gl: Nivel de Neve Xenérico

en: Glacier Danger
gl: Perigo de Glaciar

en: Halloween Fields
gl: Campos do Halloween

en: It's Halloween Time!
gl: Tempo de Halloween!

en: Let's Climb That Mountain!
gl: Escalemos Esa Montaña!

en: Night Terrors
gl: Terrores da Noite

en: A Penguin In The Bushes
gl: Un Pingüín Nos Arbustos

en: Rainy Swamps
gl: Brañas Chuviosas

en: Sky High
gl: O Alto do Ceo

en: SnowMan's Land
gl: Terra do Home das Neves

en: #It sure is breezy today, huh?
gl: #Seguro que hoxe vai viruxe, eh?

en: Snowy Sunset
gl: Solpor Nevado

en: Some Icy Path
gl: Algún Camiño Conxelado

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
gl: #Non serás capaz de pasar, se non lle dás algo que el quere...

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
gl: #Se cadra este cristal é o obxecto correcto para este home das neves...?

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
gl: #Bravo, foise... gardarei o cristal para min.

en: Spooky Mansion
gl: Mansión Sinistra

en: Stormy Night
gl: Noite Tormentosa

en: Sunshine Valley
gl: O Val Soleado

en: The Way Of The Snow
gl: O Camiño Da Neve

en: Too Much Water
gl: Demasiada Auga

en: Two Tiny Towers
gl: Dúas Pequenas Torres

en: Bonus Island IV
gl: Illa de Bono IV

en: Enter Forest Sector
gl: Entrar no Sector do Bosque

en: Enter Halloween Sector
gl: Entrar non Sector do Halloween

en: Enter Arctic Sector
gl: Entrar no Sector Ártico

en: Go Home
gl: Ir a Casa

en: Go Back
gl: Retrocede

en: The next challenge awaits...
gl: O seguinte desafío agarda...
