SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
ja: 狭き道

en: Beginning The Journey
ja: 旅の始まり

en: Cave Of Dreams
ja: 夢の洞窟

en: Cold Forest
ja: 寒い森

en: Crystal Mania
ja: クリスタルマニア

en: Deeper Into The Mountains
ja: 山の奥深くへ

en: Feeling The Nature
ja: 自然を感じて

en: Fog And Mist
ja: 霧ともや

en: Forest Mountains
ja: 森の山々

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
ja: #一つの道だけ敵がいます。他の道には宝があります…

en: #You can use this door to try the other way...
ja: #他の道に行ってみたければ、この扉を使えます…

en: Generic Snow Level
ja: よくある雪のレベル

en: Glacier Danger
ja: 危険な氷河

en: Halloween Fields
ja: ハロウィンの地

en: It's Halloween Time!
ja: ハロウィーンの時期です！

en: Let's Climb That Mountain!
ja: あの山に登りましょう！

en: Night Terrors
ja: 夜の恐怖

en: A Penguin In The Bushes
ja: 茂みの中のペンギン

en: Rainy Swamps
ja: 雨の沼地

en: Sky High
ja: 空の高さ

en: SnowMan's Land
ja: スノーマンランド

en: #It sure is breezy today, huh?
ja: #今日は本当に風が強いですよね。

en: Snowy Sunset
ja: 雪の積もった夕暮れ

en: Some Icy Path
ja: どこかの氷の道

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
ja: #彼の必要としているものを渡さない限り、通れません…

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
ja: #ひょっとして、このクリスタルがあのスノーマンが必要としているもの…？

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
ja: #よかった、いなくなった…クリスタルは自分のためにとっとこう。

en: Spooky Mansion
ja: 幽霊マンション

en: Stormy Night
ja: 嵐の夜

en: Sunshine Valley
ja: 谷の日差し

en: The Way Of The Snow
ja: 雪の道

en: Too Much Water
ja: 大量の水

en: Two Tiny Towers
ja: 2つの小さなタワー

en: Bonus Island IV
ja: ボーナスアイランド 4

en: Enter Forest Sector
ja: 森のエリアに移動

en: Enter Halloween Sector
ja: ハロウィーンエリアに移動

en: Enter Arctic Sector
ja: 北極エリアに移動

en: Go Home
ja: 最初にいた場所に戻る

en: Go Back
ja: 戻る

en: The next challenge awaits...
ja: 次の挑戦が待っています…
