SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
nl: Een smal pad

en: Beginning The Journey
nl: Het begin van de reis

en: Cave Of Dreams
nl: Dromengrot

en: Cold Forest
nl: Koud bos

en: Crystal Mania
nl: Kristalgekte

en: Deeper Into The Mountains
nl: Dieper de bergen in

en: Feeling The Nature
nl: Eén met de natuur

en: Fog And Mist
nl: Rook en mist

en: Forest Mountains
nl: Bosbergen

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
nl: #Op het ene pad kom je vijanden tegen, op het andere de schat...

en: #You can use this door to try the other way...
nl: #Ga door deze deur om de andere route te proberen...

en: Generic Snow Level
nl: Gewoon een sneeuwlevel

en: Glacier Danger
nl: Gletjsergevaar

en: Halloween Fields
nl: Halloweenvelden

en: It's Halloween Time!
nl: Het is Halloween!

en: Let's Climb That Mountain!
nl: Beklim die berg!

en: Night Terrors
nl: Nachtelijk onheil

en: A Penguin In The Bushes
nl: Een bosjespenguïn

en: Rainy Swamps
nl: Regenachtige moerassen

en: Sky High
nl: Hoog in de lucht

en: SnowMan's Land
nl: Sneeuwmanland

en: #It sure is breezy today, huh?
nl: #Het is winderig vandaag, of niet soms?

en: Snowy Sunset
nl: Sneeuwval bij zonsondergang

en: Some Icy Path
nl: Een ijzelpad

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
nl: #Als je niet meebrengt waar hij om vraagt, kun je niet verder...

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
nl: #Wellicht is dit kristal geschikt voor deze sneeuwman...?

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
nl: #Oh, hij is ervandoor... dan houd ik het kristal zelf maar.

en: Spooky Mansion
nl: Spookachtig landhuis

en: Stormy Night
nl: Stormachtige nacht

en: Sunshine Valley
nl: Zonnestraalvallei

en: The Way Of The Snow
nl: De weg van de sneeuw

en: Too Much Water
nl: Te veel water

en: Two Tiny Towers
nl: Twee kleine torens

en: Bonus Island IV
nl: Bonuseiland IV

en: Enter Forest Sector
nl: Betreed het bosgebied

en: Enter Halloween Sector
nl: Betreed het Halloweengebied

en: Enter Arctic Sector
nl: Betreed het arctische gebied

en: Go Home
nl: Keer huiswaarts

en: Go Back
nl: Ga terug

en: The next challenge awaits...
nl: De volgende uitdaging ligt in het verschiet...
