SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to da translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
da: En smal sti

en: Beginning The Journey
da: Rejsens begyndelse

en: Cave Of Dreams
da: Drømmenes hule

en: Cold Forest
da: Kold skov

en: Crystal Mania
da: Utallige krystaller

en: Deeper Into The Mountains
da: Dybere op i bjergene

en: Feeling The Nature
da: I pagt med naturen

en: Fog And Mist
da: Tåge og dis

en: Forest Mountains
da: Skovbjerge

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
da: #En sti indeholder fjender, den anden en skat ...

en: #You can use this door to try the other way...
da: #Du kan bruge denne dør til at prøve den anden vej ...

en: Generic Snow Level
da: Generisk snebane

en: Glacier Danger
da: Gletsjerfare

en: Halloween Fields
da: Allehelgensaftenmarker

en: It's Halloween Time!
da: Det er allehelgensaften!

en: Let's Climb That Mountain!
da: Lad os bestige det bjerg!

en: Night Terrors
da: Natterror

en: A Penguin In The Bushes
da: En pingvin i buskene

en: Rainy Swamps
da: Regnfyldte sumpe

en: Sky High
da: Højt til himmels

en: SnowMan's Land
da: Snemandens land

en: #It sure is breezy today, huh?
da: #det er godt blæsende i dag, ik'?

en: Snowy Sunset
da: Snefald ved solnedgang

en: Some Icy Path
da: En isbelagt sti

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
da: #Du får ikke lov at passere, hvis du ikke giver ham noget han ønsker ...

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
da: #Måske denne krystal er det rigtige for denne snemand ...?

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
da: #Skide godt, nu er han væk ... Jeg beholder krystallen for mig selv.

en: Spooky Mansion
da: Skræmmende fæstning

en: Stormy Night
da: Stormfuld nat

en: Sunshine Valley
da: Solskinsdalen

en: The Way Of The Snow
da: Sneens vej

en: Too Much Water
da: For meget vand

en: Two Tiny Towers
da: To små tårne

en: Bonus Island IV
da: Bonusø IV

en: Enter Forest Sector
da: Indgang til skovsektion

en: Enter Halloween Sector
da: Indgang til allehelgensaftensektion

en: Enter Arctic Sector
da: Indgang til arktisk sektion

en: Go Home
da: Gå hjem

en: Go Back
da: Gå tilbage

en: The next challenge awaits...
da: Den næste udfordring venter ...
