SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to es translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
es: Un Camino Angosto

en: Beginning The Journey
es: Comienzo de la Aventura

en: Cave Of Dreams
es: Cueva de Sueños

en: Cold Forest
es: Bosque Helado

en: Crystal Mania
es: Obsesión por el Cristal

en: Deeper Into The Mountains
es: Más profundo en las Montañas

en: Feeling The Nature
es: Sentir la Naturaleza

en: Fog And Mist
es: Bruma y Niebla

en: Forest Mountains
es: Las Montañas del Bosque

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
es: #En un Camino encuentras enemigos, en el otro un tesoro...

en: #You can use this door to try the other way...
es: #Puedes usar esta puerta para ir por otro camino...

en: Generic Snow Level
es: Nivel de Nieve Genérico

en: Glacier Danger
es: Peligro de Glaciar

en: Halloween Fields
es: Campos de Halloween

en: It's Halloween Time!
es: ¡ Es momento de Halloween!

en: Let's Climb That Mountain!
es: ¡Escalemos Esa Montaña!

en: Night Terrors
es: Terrores nocturnos

en: A Penguin In The Bushes
es: Un pingüino en los arbustos

en: Rainy Swamps
es: Pantanos Lluviosos

en: Sky High
es: Alto en el Cielo

en: SnowMan's Land
es: La Tierra del Hombre de Nieve

en: #It sure is breezy today, huh?
es: #Seguro hay vientito hoy, eh?

en: Snowy Sunset
es: Crepúsculo nevoso

en: Some Icy Path
es: Un Camino Congelado

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
es: #No podrás pasar si no le traes algo que quiere...

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
es: #¿Puede que este cristal sea el objeto correcto para este hombre de nieve... ?

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
es: #Genial, ahora se ha ido... Guardaré el cristal

en: Spooky Mansion
es: Mansión aterradora

en: Stormy Night
es: Noche Tormentosa

en: Sunshine Valley
es: Valle soleado

en: The Way Of The Snow
es: El camino de la Nieve

en: Too Much Water
es: Demasiada Agua

en: Two Tiny Towers
es: Dos Pequeñas Torres

en: Bonus Island IV
es: Isla de Bonificación IV

en: Enter Forest Sector
es: Entra al Área del Bosque

en: Enter Halloween Sector
es: Entra al Área de Halloween

en: Enter Arctic Sector
es: Entra al Área Ártica

en: Go Home
es: Ve a Casa

en: Go Back
es: Volver

en: The next challenge awaits...
es: El próximo desafío espera...
