SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to nn translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
nn: Den smale stien

en: Beginning The Journey
nn: Ut på langtur

en: Cave Of Dreams
nn: Draumehòla

en: Cold Forest
nn: Den kalde skogen

en: Crystal Mania
nn: Krystallmani

en: Deeper Into The Mountains
nn: Djupare inn i fjella

en: Feeling The Nature
nn: Kjenn på naturen

en: Fog And Mist
nn: Skodde og dis

en: Forest Mountains
nn: Skogsfjella

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
nn: #Ein sti fører til fiendar, den andre til rikdom …

en: #You can use this door to try the other way...
nn: #Du kan bruka denne døra for å prøva den andre vegen …

en: Generic Snow Level
nn: Generisk snøbrett

en: Glacier Danger
nn: Brefare

en: Halloween Fields
nn: Allehelgensmarkene

en: It's Halloween Time!
nn: Det er allehelgenskveld!

en: Let's Climb That Mountain!
nn: La oss klatra opp fjellet!

en: Night Terrors
nn: Nattskrekk

en: A Penguin In The Bushes
nn: Ein pingvin i buskane

en: Rainy Swamps
nn: Regnfulle sumpar

en: Sky High
nn: Himmelhøgt

en: SnowMan's Land
nn: Snømannsland

en: #It sure is breezy today, huh?
nn: #Det blåser friskt i dag, kva?

en: Snowy Sunset
nn: Soleglad i vinterland

en: Some Icy Path
nn: Islagde stiar

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
nn: #Du kjem ikkje forbi han med mindre du har med deg ei gåve …

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
nn: #Kanskje snømannen er interessert i denne krystallen …?

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
nn: #Han vekke. Bra! Eg trur eg beheld krystallen sjølv.

en: Spooky Mansion
nn: Heimsøkt herregard

en: Stormy Night
nn: Uvêrsnatta

en: Sunshine Valley
nn: Solskinsdalen

en: The Way Of The Snow
nn: Snøruta

en: Too Much Water
nn: Overfløyming

en: Two Tiny Towers
nn: To små tårn

en: Bonus Island IV
nn: Bonusøy IV

en: Enter Forest Sector
nn: Gå til skogsområdet

en: Enter Halloween Sector
nn: Gå til skrekkområdet

en: Enter Arctic Sector
nn: Gå til sørpolsområdet

en: Go Home
nn: Gå heim

en: Go Back
nn: Gå tilbake

en: The next challenge awaits...
nn: Neste utfordring ventar …
