SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
pt: Um Caminho Estreito

en: Beginning The Journey
pt: Começo Da Jornada

en: Cave Of Dreams
pt: Caverna Dos Sonhos

en: Cold Forest
pt: Floresta Fria

en: Crystal Mania
pt: Mania de Cristal

en: Deeper Into The Mountains
pt: Mais Fundo Nas Montanhas

en: Feeling The Nature
pt: Sentindo a Natureza

en: Fog And Mist
pt: Nevoeiro e Névoa

en: Forest Mountains
pt: Montanhas Da Floresta

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
pt: #Um caminho contêm inimigos, outro um tesouro...

en: #You can use this door to try the other way...
pt: #Tu podes usar esta porta para tentar outro caminho...

en: Generic Snow Level
pt: Nível Genérico de Neve

en: Glacier Danger
pt: Perigo de Geleira

en: Halloween Fields
pt: Campos de Halloween

en: It's Halloween Time!
pt: É Hora Do Halloween!

en: Let's Climb That Mountain!
pt: Vamos Escalar Esta Montanha!

en: Night Terrors
pt: Pesadelos

en: A Penguin In The Bushes
pt: Um Pinguim Nos Arbustos

en: Rainy Swamps
pt: Pântanos Chuvosos

en: Sky High
pt: Céu Alto

en: SnowMan's Land
pt: Terra do Boneco de Neve

en: #It sure is breezy today, huh?
pt: #Está mesmo fresco hoje, hã?

en: Snowy Sunset
pt: Pôr do Sol Nevado

en: Some Icy Path
pt: Algum Caminho Gelado

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
pt: #Você não está habilitado a passar, se você não trouxer algo que ele quer...

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
pt: #Talvez este cristal seja a coisa certa para aquele boneco de neve...?

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
pt: #Ótimo, agora ele foi-se... Vou ficar com o cristal para mim.

en: Spooky Mansion
pt: Mansão Fantasmagórica

en: Stormy Night
pt: Noite de Tempestade

en: Sunshine Valley
pt: Vale da Luz do Sol

en: The Way Of The Snow
pt: O Caminho da Neve

en: Too Much Water
pt: Muita Água

en: Two Tiny Towers
pt: Duas Pequenas Torres

en: Bonus Island IV
pt: Ilha Extra IV

en: Enter Forest Sector
pt: Entrar no Sector Florestal

en: Enter Halloween Sector
pt: Entrar no Sector de Halloween

en: Enter Arctic Sector
pt: Entrar no Sector Ártico

en: Go Home
pt: Ir para Casa

en: Go Back
pt: Regressar

en: The next challenge awaits...
pt: O próximo desafio aguarda...
