SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
ru: Узкая тропинка

en: Beginning The Journey
ru: Начало путешествия

en: Cave Of Dreams
ru: Пещера грёз

en: Cold Forest
ru: Холодный лес

en: Crystal Mania
ru: Хрустальная мания

en: Deeper Into The Mountains
ru: В глубине гор

en: Feeling The Nature
ru: Ощущение природы

en: Fog And Mist
ru: Туман и дымка

en: Forest Mountains
ru: Лесистые горы

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
ru: #На одном пути враги, на другом сокровища…

en: #You can use this door to try the other way...
ru: #Вы можете использовать эту дверь, чтобы пройти другой дорогой…

en: Generic Snow Level
ru: Обычный снежный уровень

en: Glacier Danger
ru: Ледниковая опасность

en: Halloween Fields
ru: Поля Хэллоуина

en: It's Halloween Time!
ru: Время Хэллоуина!

en: Let's Climb That Mountain!
ru: Давайте покорим эту гору!

en: Night Terrors
ru: Ночные кошмары

en: A Penguin In The Bushes
ru: Пингвин в кустах

en: Rainy Swamps
ru: Дождливые болота

en: Sky High
ru: Высоко в небесах

en: SnowMan's Land
ru: Земля снеговика

en: #It sure is breezy today, huh?
ru: #Сегодня точно ветрено, да?

en: Snowy Sunset
ru: Снежный закат

en: Some Icy Path
ru: Некий ледяной путь

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
ru: #Вы не сможете пройти, если не принесёте ему то, что он хочет…

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
ru: #Может быть снеговику нужен этот кристалл…?

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
ru: #Отлично, теперь он пропал… Я оставлю кристалл себе.

en: Spooky Mansion
ru: Жуткий особняк

en: Stormy Night
ru: Грозовая ночь

en: Sunshine Valley
ru: Солнечная долина

en: The Way Of The Snow
ru: Путь снега

en: Too Much Water
ru: Слишком много воды

en: Two Tiny Towers
ru: Две мелкие башни

en: Bonus Island IV
ru: Призовой остров IV

en: Enter Forest Sector
ru: Вход в лесной сектор

en: Enter Halloween Sector
ru: Вход в сектор Хэллоуина

en: Enter Arctic Sector
ru: Вход в арктический сектор

en: Go Home
ru: Иди Домой

en: Go Back
ru: Назад

en: The next challenge awaits...
ru: Новое испытание ожидает…
