SuperTux v0.6.0-1010-gefc33a183 - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: A Narrow Path
tr: Dar Bir Yol

en: Beginning The Journey
tr: Yolculuk Başlıyor

en: Cave Of Dreams
tr: Düşler Mağarası

en: Cold Forest
tr: Soğuk Orman

en: Crystal Mania
tr: Kristal Çılgınlığı

en: Deeper Into The Mountains
tr: Dağların Derinliklerine Doğru

en: Feeling The Nature
tr: Doğayı Hissetmek

en: Fog And Mist
tr: Sis ve Pus

en: Forest Mountains
tr: Orman Dağları

en: #One Path contains enemies, the other treasure...
tr: #Bir yolda hazine var diğerinde hazine...

en: #You can use this door to try the other way...
tr: #Diğer yolu denemek için bu kapıyı kullanabilirsiniz...

en: Generic Snow Level
tr: Genel Kar Düzeyi

en: Glacier Danger
tr: Buzul Tehlikesi

en: Halloween Fields
tr: Cadılar Bayramı Alanları

en: It's Halloween Time!
tr: Cadılar Bayramı Zamanı!

en: Let's Climb That Mountain!
tr: Haydi O Dağa Tırmanalım!

en: Night Terrors
tr: Gece Korkuları

en: A Penguin In The Bushes
tr: Çalılıkta Bir Penguen

en: Rainy Swamps
tr: Yağmurlu Bataklıklar

en: Sky High
tr: Çok Yükseğe

en: SnowMan's Land
tr: KardanAdam'ın Ülkesi

en: #It sure is breezy today, huh?
tr: #Bugün havanın rüzgarlı olduğuna emin mi?

en: Snowy Sunset
tr: Karlı Gün Batımı

en: Some Icy Path
tr: Biraz Buzlu Yol

en: #You won't be able to pass, if you don't bring him something he wants...
tr: #Ona istediği birşeyi getirmezsen, geçemezsin...

en: #Maybe this crystal is the right thing for this snowman...?
tr: #Bu kristal bu kardanadam için doğru şey olabilir mi...?

en: #Great, now he's gone... I'll keep the crystal for myself.
tr: #Harika, o şimdi bitti...kristali kendim için saklayacağım.

en: Spooky Mansion
tr: Ürkünç Konak

en: Stormy Night
tr: Fırtınalı Gece

en: Sunshine Valley
tr: Güneş Işığı Vadisi

en: The Way Of The Snow
tr: Kar Yolu

en: Too Much Water
tr: Çok Fazla Su

en: Two Tiny Towers
tr: İki Küçük Kule

en: Bonus Island IV
tr: Bonus Adası IV

en: Enter Forest Sector
tr: Orman Bölgesine Gir

en: Enter Halloween Sector
tr: Cadılar Bayramı Bölgesine Gir

en: Enter Arctic Sector
tr: Kutup Bölgesine Gir

en: Go Home
tr: Eve Git

en: Go Back
tr: Geri Git

en: The next challenge awaits...
tr: Sonraki meydan okuma sizi bekliyor...
