SuperTux - en to ca translation catalogue (50 entries)

en: Welcome to Antarctica
ca: Benvingut a l'Antàrtida

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
ca: -Blocs de bonificació
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Els blocs de bonificació poden contenir monedes, potenciadors o elements especials per ajudar en la seva recerca.
    #
    #Colpegeu-los des de baix per arribar als seus continguts.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
ca: -Ous
    !images/powerups/egg/egg.png
    #L'ou fa d'en Tux créixer més gran. Tux a continuació, pot trencar blocs de fusta amb el cap.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
ca: -Llocs de control
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activa el lloc de control. Si no ho aconseguiu, podeu tornar a intentar el nivell d'aquí. Cada vegada que torneu a intentar des d'un lloc de control, es perdrà el 10 per cent de les seves monedes (almenys 25 monedes).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
ca: -Córrer
    !images/tiles/signs/run.png
    #El camí del davant està bloquejat. Guanyeu una mica de velocitat abans de saltar per passar per sobre dels blocs.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
ca: -Flor de foc
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #La flor de foc dóna en Tux la capacitat de disparar boles de foc.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
ca: -Nineta d'en Tux
    !images/powerups/1up/1up.png
    #La nineta d'en Tux dóna 100 monedes.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
ca: -Àrees secretes
    #Molts nivells contenen zones secretes rere del que sembla ser parets llises. Cerqueu pistes per trobar-les.

en: The Journey Begins
ca: L'Aventrua comença

en: Via Nostalgica
ca: Via Nostàlgica

en: Tobgle Road
ca: Camí Tobgle

en: The Somewhat Smaller Bath
ca: El algun petit bany

en: The Frosted Fields
ca: Els camps congelats

en: Oh no! More Snowballs!
ca: Oh no! Més boles de neu!

en: Stone Cold
ca: Pedra freda

en: Grumbel's Sense of Snow
ca: El sentit nevat de Brumbel

en: 23rd Airborne
ca: 23º Divisió Aeroespacial

en: Night Chill
ca: Calfred nocturn

en: Into the Stars
ca: Entre les estrelles

en: Above the Arctic Skies
ca: Sobre els cels àrtics

en: Entrance to the Cave
ca: Entrada a la Cova

en: Under the Ice
ca: Sota el gel

en: Living in a Fridge
ca: Vivint en un frigorífic

en: '...or is it just me?'
ca: '...o és cosa meva?'

en: Ice in the Hole
ca: Forat gelat

en: Miyamoto Monument
ca: Monument a Miyamoto

en: End of the Tunnel
ca: Fi del túnel

en: A Path in the Clouds
ca: Un camí en els núvols

en: A Mysterious House of Ice
ca: Una misteriosa casa de gel

en: The Escape
ca: L'Escapada

en: The Shattered Bridge
ca: El pont esmicolat

en: Arctic Ruins
ca: Ruïnes Àrtiques

en: The Castle of Nolok
ca: El Castell de Nolok

en: No More Mr Ice Guy
ca: No més glassons

en: A Fork in the Road
ca: Un Forquilla a la carretera

en: -Switches
    !images/objects/switch/left-0.png
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/switch/right-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use switches.  This one activates the lift to your right.
ca: -Interruptors
    !images/objects/switch/left-0.png
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/switch/right-0.png
    #Els interruptors es poden utilitzar per fer tot tipus de coses. Premeu la tecla fletxa AMUNT per utilitzar interruptors. Aquest activa l'ascensor a la seva dreta.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the jump key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
ca: -Trampolins
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Els trampolins permeten en Tux saltar a noves altures. Manteniu polsada la tecla de salt mentre rebota en el trampolí per llançar-se molt alt.

en: - Climbing
    # Tux can climb!  Press the UP key to start climbing.  Press the ACTION key or jump to let go.
ca: - Escalada
    # En Tux pot escalar!  Premeu la tecla fletxa AMUNT per començar a escalar.  Premeu la tecla d'ACCIÓ o saltar per deixar-se anar.

en: Bonus Level
ca: Nivell de bonificació

en: Picnic With Penny
ca: Pícnic amb Penny

en: Somewhere at the shores
    of Antarctica...
ca: En algun lloc de les costes
    de l'Antàrtida...

en: Tux: Hello Penny
ca: Tux: Hola Penny

en: Penny: Hey Tux
ca: Penny: Ei Tux

en: Tux: Check out my dance moves.
ca: Tux: Observa els meus moviments de ball.

en: Tux: Oww... my head...
ca: Tux: Oh... el meu cap...

en: Tux: Wait!
ca: Tux: Espera't!

en: Tux: Where are you, Penny?!
ca: Tux: On ets, Penny?!

en: Tux: Don't worry, Penny, I'll rescue you!
ca: Tux: No et preocupis, Penny, que et salvaré!

en: Icyisland
ca: Illa gelada

en: You Found a Secret Area!
ca: Has trobat un lloc secret!
