SuperTux - en to gd translation catalogue (65 entries)

en: 23rd Airborne
gd: Feachd-adhair

en: You found a secret area!
gd: Lorg thu raon dìomhair!

en: Above the Arctic Skies
gd: Os cionn speuran na h-Artaig

en: -Air Flower
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #The Air Flower gives Tux the ability to glide in the air for a few seconds, while holding the JUMP Key.
gd: -Dìthean adhair
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #Bheir dìthean adhair comas dha Tux gun sgiathaich e corra diog san adhair fhad 's a bhios tu a' cumail an iuchair LEUMA sìos.

en: Between Two Glaciers
gd: Eadar dà eigh-shruth

en: -Crystals
    #This level contains four coloured crystals. Can you find them?
    #
    #Note: These crystals do not serve any purpose at the moment but they might will in a future release of the game.
gd: -Criostalan
    #Tha ceithir criostalan dathte san leibheil seo. AN lorg thu iad?
    #
    #An aire: Chan eil na criostalan gu feum dhut aig an àm seo ach 's dòcha gun dèan ann an tionndadh ri teachd dhen gheama.

en: Empty Throne Room
gd: Seòmar cathrach falamh

en: The Castle of Nolok
gd: Caisteal Nolok

en: The Crystal Mine
gd: Mèinn nan criostal

en: #You have to activate two switches to open this door.
gd: #Feumaidh tu dà shuidse a ghnìomhachadh airson an doras seo fhosgladh.

en: End of the Tunnel
gd: Deireadh an tunail

en: Entrance to the Cave
gd: A-steach dhan uamh

en: A Fork in the Road
gd: Gobhal rathaid

en: -Switches
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use a switch.
    #There are also buttons that you can press by jumping on them.
gd: -Suidsean
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Gabhaidh suidsean cleachdadh airson iomadh rud. Brùth air an iuchair SUAS gus suids a chleachdadh.
    #Tha putanan ann cuideachd as urrainn dhut brùthadh 's tu a' leum orra.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the JUMP key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
gd: -Trampoilinichean
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Leigidh trampoilinichean le Tux leum glè àrd. Cum sìos an iuchair LEUMA fhad 's a bhios tu a' bocadaich air an trampoilin gus dol nas àirde.

en: -Climbing
    #Tux can climb! Press the UP key to start climbing. Press the ACTION key or jump to let go.
gd: - Sreap
    #Nì Tux sreap! Brùth air an iuchair SUAS gus tòiseachadh air sreap. Brùth air an iuchair GNÌOMHA no leum gus leigeil às.

en: -Secret Exits
    #Some level can have multiple exits. They are mostly hidden, so keep an eye out for them.
    #Maybe they lead you to something special.
gd: -Dorsan dìomhair
    #Tha iomadh doras aig cuid a leibheilean. Tha a' mhòrchuid dhiubh falaichte, mar sin cùm sùil a-mach air an son.
    #'S dòcha gun lorg thu nithean sònraichte air an taobh eile.

en: The Frosted Fields
gd: Na h-achaidhean reòite

en: Over the Frozen Bridge
gd: Thar na drochaide reòthte

en: Ice in the Hole
gd: Deigh san toll

en: Icy Valley
gd: Gleann deighe

en: Into the Stars
gd: Dha na rionnagan

en: Picnic With Penny
gd: Cuirm-thràghad le Peinidh

en: The Journey Begins
gd: Tha an triall a' tòiseachadh

en: Living in a Fridge
gd: A' fuireach san fhrids

en: Miyamoto Monument
gd: A' charragh

en: Oh No! More Snowballs!
gd: Na can ruim bu bheil barrachd bhall-sneachda ann!

en: Night Chill
gd: Fuachd na h-oidhche

en: ...Or Is It Just Me?
gd: ...no 'eil mi 'nam aonar?

en: A Path in the Clouds
gd: Slighe sna neòil

en: Tux had reached the end of the castle.
gd: Ràinig Tux deireadh a' chaisteil.

en: But to his surprise all he could find was a letter.
gd: Ach gu h-iongantach, cha do lorg e ach litir.

en: A letter from Penny telling Tux that Nolok has taken her to a far forest.
gd: Litir o Pheinidh ag innse dha gun dug Nolok gu coille fad air falbh i.

en: Unsure about what Nolok was doing to her, Tux became worried about his beloved Penny.
gd: Làn mì-chinnt mu dè rinneadh Nolok oirre, ghabh Tux dragh mòr dheth mu Pheinidh chòir.

en: Until suddenly...
gd: Gus gu h-obann...

en: Somewhere at the shores of Antarctica...
gd: Badeigin air oirthir na h-Antartaig...

en: Tux the penguin was going to meet his friend, Penny, for a picnic.
gd: Bha an ceann-fionn Tux airson coinneachadh ri a charaid Peinidh airson cuirm-chnuic.

en: Tux woke up, dizzy, to find that Penny was missing!
gd: Dhùisg Tux le tuaineal air agus bha Peinidh a dhìth!

en: Tux was starting to become worried. He then saw a letter, and it read:
gd: Dh'fhàs Tux iomagaineach. Mhothaich e do litir an uairsin 's bha sgrìobhte oirre:

en: "Tux, I have kidnapped your beloved Penny and have taken her to my fortress."
gd: "A Tux, thug mi Peinidh chòir fo bhruid dhan dùn agam."

en: "The path to my fortress is littered with my minions."
gd: "Tha an t-slighe dhan dùn agam làn an luchd-taic agam."

en: "You don't have a chance of saving her! Signed, Nolok."
gd: "Chan eil teans agad gus a sàbhaladh! Le droch dhùrachd, Nolok."

en: Realizing the trouble Penny could be in, Tux became determined to save her.
gd: Thuig Tux an cunnart san robh Peinidh is chuir e roimhe a sàbhaladh.

en: Then, Tux saw Nolok's castle in the distance and set off to rescue Penny!
gd: Chunnaic Tux caisteal Nolok aig astar agus thog e air airson Peinidh a shàbhaladh!

en: Exhausted from his long walk, Tux decided to take a little break.
gd: Claoidhte on t-slighe fhada, ghabh Tux beagan fois.

en: But then, all of a sudden he heard a loud roar from a distance.
gd: Gu h-obann, chuala e fuaim mhòr ag astar.

en: A yeti seems to have observed him from afar.
gd: Shaoil e gun robh duine-sneachda air sùil a chumail air ag astar.

en: Concerned by the yeti's sudden retreat, Tux decided to continue his journey, ...
gd: Teagmhach le cùlachadh obann an daoine-shneachda, chùm Tux air an triall aige...

en: ...while secretly hoping not to run into the yeti again, by any means.
gd: ...ged a bha e 'n dòchas fhathast nach tachradh e air an duine-sneachda a-rithist air dòigh sam bith.

en: The Shattered Bridge
gd: Spealgadh na drochaide

en: The Somewhat Smaller Bath
gd: Na h-amaran beaga

en: Stone Cold
gd: Cho fuar ris a' phuinnsean

en: Under the Ice
gd: Fon deigh

en: Via Nostalgica
gd: An uair a bha siud

en: Welcome to Antarctica
gd: Fàilte dhan Antartaig

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
gd: -Blocaichean duaise
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Faodaidh buinn, cumhachdan no nithean sònraichte a bhith ann am bloca gus do chuideachadh le d' obair.
    #
    #Buail ri am bonn gus na tha 'nam broinn fhaighinn.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
gd: -Uighean
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #Bheir an t-ugh fàs air Tux. 'S urrainn dha Tux blocaichean fiodha a phronnadh le a cheann an uairsin.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
gd: -Ionadan sàbhalaidh
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Gnìomhaich an t-ionad sàbhalaidh. Ma gheibh thu bàs, 's urrainn dhut an leibheil fheuchainn a-rithist on a siud. Gach turas a dh'fheuchas tu a-rithist o ionad sàbhalaidh, caillidh tu 10 às a' cheud dhe na buinn agad (25 bonn air a' char as lugha).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
gd: -Ruith
    !images/tiles/signs/run.png
    #Tha an t-slighe romhad bacte. Luathaich mus leum thu gus faighinn thar nam blocaichean.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
gd: -Dìthean teine
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #'S urrainn dha Tux bàlaichean teine a losgadh nuair a bhios dìthean teine aige.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
gd: -Doileag Tux
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Bheir doileag Tux 100 bonn dha Tux.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
gd: -Raointean dìomhair
    #Tha raointean dìomhair aig iomadh leibheil air cùlaibh ballachan le coltas àbhaisteach orra. Cum do shùil a-mach air oidheaman gus an lorg.

en: Icy Island
gd: Eilean deighe

en: No More Mr. Ice Guy
gd: Foghnaidh na dh'fhoghnas

en: A Yeti in the Distance
gd: Duine-sneachda aig astar
