SuperTux - en to ms_MY translation catalogue (65 entries)

en: 23rd Airborne
ms_MY: Penerbangan ke-23

en: You found a secret area!
ms_MY: Anda telah menemui satu tempat rahsia!

en: Above the Arctic Skies
ms_MY: Di atas Langit Artik

en: -Air Flower
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #The Air Flower gives Tux the ability to glide in the air for a few seconds, while holding the JUMP Key.
ms_MY: -Bunga Udara
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #Bunga Udara memberi Tux keupayaan melungsur di udara dalam tempoh beberapa saat, ketika menahan Kekunci LOMPAT.

en: Between Two Glaciers
ms_MY: Antara Dua Glasier

en: -Crystals
    #This level contains four coloured crystals. Can you find them?
    #
    #Note: These crystals do not serve any purpose at the moment but they might will in a future release of the game.
ms_MY: -Hablur
    #Aras ini mengandungi empat hablur berwarna. Dapatkah anda menemuinya?
    #
    #Petua: Hablur-hablur ini tidak memberi apa-apa kelebihan tetapi ia mungkin dapat mendedahkan keluaran permainan akan datang.

en: Empty Throne Room
ms_MY: Balai Takhta Kosong

en: The Castle of Nolok
ms_MY: Istana Nolok

en: The Crystal Mine
ms_MY: Lombong Hablur

en: #You have to activate two switches to open this door.
ms_MY: #Anda perlu aktifkan dua suis untuk membuka pintu ini.

en: End of the Tunnel
ms_MY: Penghujung Terowong

en: Entrance to the Cave
ms_MY: Pintu Masuk ke Gua

en: A Fork in the Road
ms_MY: Jalan Bercabang

en: -Switches
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use a switch.
    #There are also buttons that you can press by jumping on them.
ms_MY: -Suis
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Suis boleh digunakan untuk membuat macam-macam perkara. Tekan kekunci ATAS untuk aktifkan suis tersebut.
    #Ada juga butang yang boleh ditekan dengan cara melompat di atasnya.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the JUMP key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
ms_MY: -Trampolin
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolin membolehkan Tux lompat lebih tinggi. Tahan kekunci LOMPAT ketika melantun di atas trampolin lompatan lebih tinggi.

en: -Climbing
    #Tux can climb! Press the UP key to start climbing. Press the ACTION key or jump to let go.
ms_MY: -Memanjat
    #Tux sebenarnya boleh memanjat! Ketik kekunci ATAS untuk mula memanjat. Ketik kekunci AKSI atau lompat keluar.

en: -Secret Exits
    #Some level can have multiple exits. They are mostly hidden, so keep an eye out for them.
    #Maybe they lead you to something special.
ms_MY: -Pintu Keluar Rahsia
    #Sesetengah aras mempunyai lebih dari satu jalan keluar. Kebanyakannya tersembunyi, jadi sentiasa peka dengan sekeliling.
    #Mungkin anda menemui sesuatu yang istimewa.

en: The Frosted Fields
ms_MY: Padang Berfros

en: Over the Frozen Bridge
ms_MY: Melalui Jambatan Beku

en: Ice in the Hole
ms_MY: Ais dalam Lubang

en: Icy Valley
ms_MY: Lembah Ais

en: Into the Stars
ms_MY: Menuju Bintang

en: Picnic With Penny
ms_MY: Berkelah Dengan si Penny

en: The Journey Begins
ms_MY: Pengembaraan Bermula

en: Living in a Fridge
ms_MY: Kehidupan seperti di dalam Peti Ais

en: Miyamoto Monument
ms_MY: Monumen Miyamoto

en: Oh No! More Snowballs!
ms_MY: Alamak! Bola Salji Lagi!

en: Night Chill
ms_MY: Kesejukan Malam

en: ...Or Is It Just Me?
ms_MY: ...Atau Saya Seorang Jer?

en: A Path in the Clouds
ms_MY: Laluan di atas Awan

en: Tux had reached the end of the castle.
ms_MY: Tux sudah sampai di penghujung istana.

en: But to his surprise all he could find was a letter.
ms_MY: Tetapi beliau hanya menemui sepucuk surat.

en: A letter from Penny telling Tux that Nolok has taken her to a far forest.
ms_MY: Surat daripada Penny yang memberitahu Tux bahawa si Nolox durjana telah membawanya jauh ke dalam hutan.

en: Unsure about what Nolok was doing to her, Tux became worried about his beloved Penny.
ms_MY: Tidak pasti apa tujuan Nolox, Tux semakin risau akan keselamatan Penny.

en: Until suddenly...
ms_MY: Sehinggalah...

en: Somewhere at the shores of Antarctica...
ms_MY: Di suatu tempat, persisiran pantai Antartika...

en: Tux the penguin was going to meet his friend, Penny, for a picnic.
ms_MY: Tux si penguin akan bertemu dengan rakannya, Penny, untuk berkelah.

en: Tux woke up, dizzy, to find that Penny was missing!
ms_MY: Tux tersedar, masih berasa pening, beliau mendapati si Penny sudah hilang!

en: Tux was starting to become worried. He then saw a letter, and it read:
ms_MY: Tux menjadi risau. Kemudian beliau menemui sepucuk surat, seraya membaca:

en: "Tux, I have kidnapped your beloved Penny and have taken her to my fortress."
ms_MY: "Tux, Aku telah menculik si Penny kesayangan kamu dan bawa balik ke kubuku."

en: "The path to my fortress is littered with my minions."
ms_MY: "Laluan ke kubu aku dipenuhi dengan para pengikutku."

en: "You don't have a chance of saving her! Signed, Nolok."
ms_MY: "Kamu pasti sukar menyelamat Penny! Tanda tangan, Nolok."

en: Realizing the trouble Penny could be in, Tux became determined to save her.
ms_MY: Menyedari si Penny mungkin ada di dalam, Tux semakin nekad menyelamatkannya.

en: Then, Tux saw Nolok's castle in the distance and set off to rescue Penny!
ms_MY: Kemudian, dari jauh Tux nampak istana Nolok dan berazam untuk menyelamatkan Penny!

en: Exhausted from his long walk, Tux decided to take a little break.
ms_MY: Setelah penat berjalan jauh, Tux berhenti sebentar untuk menghilangkan lelahnya.

en: But then, all of a sudden he heard a loud roar from a distance.
ms_MY: Tiba-tiba, beliau terdengar laungan kuat dari jauh.

en: A yeti seems to have observed him from afar.
ms_MY: Ada seekor Yeti memerhati beliau dari jarak jauh.

en: Concerned by the yeti's sudden retreat, Tux decided to continue his journey, ...
ms_MY: Disebabkan si yeti tiba-tiba menghilangkan diri, Tux bercadang untuk meneruskan perjalanannya.

en: ...while secretly hoping not to run into the yeti again, by any means.
ms_MY: ...tetapi masih berharap tidak lagi bertembung dengan yeti itu lagi.

en: The Shattered Bridge
ms_MY: Jambatan Rapuh

en: The Somewhat Smaller Bath
ms_MY: Kolam Mandi yang Kecil

en: Stone Cold
ms_MY: Batu yang Dingin

en: Under the Ice
ms_MY: Di bawah Ais

en: Via Nostalgica
ms_MY: Melalui Nostalgica

en: Welcome to Antarctica
ms_MY: Selamat Datang ke Antartika

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
ms_MY: -Blok Bonus
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Blok bonus mengandungi syiling, tingkat-kuasa atau item istimewa yang dapat membantu anda dalam pencarian anda.
    #
    #Sentuh ia dari arah bawah untuk mengeluarkan kandungannya.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
ms_MY: -Telur
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #Telur boleh menjadikan Tux lebih besar. Dengan keupayaan ini, Tux boleh memecahkan kotak kayu hanya menggunakan kepalanya.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
ms_MY: -Titik Semakan
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Aktifkan titik semakan. Jika anda mati, anda boleh ulang kembali aras bermula di sini. Setiap kali anda mula semula dari titik semakan, anda akan kehilangan 10% dari syiling terkumpul yang ada (sekurang-kurangnya 25 syiling).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
ms_MY: -Berlari
    !images/tiles/signs/run.png
    #Laluan di hadapan anda telah disekat. Tambah kelajuan sebelum melompat dan melepasi sekatan tersebut.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
ms_MY: -Bunga Api
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #Bunga api memberi Tux keupayaan menembak bola api.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
ms_MY: -Anak Patung Tux
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Anak Patung Tux menyumbang 100 syiling kepada Tux.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
ms_MY: -Kawasan Rahsia
    #Banyak aras mengandungi kawasan rahsia walaupun nampak seperti dinding biasa. Cari petunjuk-petunjuk untuk menemuinya.

en: Icy Island
ms_MY: Pulau Ais

en: No More Mr. Ice Guy
ms_MY: Tiada Lagi Si Jejaka Ais Berhati Baik

en: A Yeti in the Distance
ms_MY: Seekor Yeti Jauh Nun Di Sana
