SuperTux - en to nb translation catalogue (49 entries)

en: Welcome to Antarctica
nb: Velkommen til Sørpolen

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
nb: -Bonusblokker
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonusblokker inneholder mynter, spesialevner eller spesielle gjenstander som hjelper deg videre.
    #
    #Knus blokkene nedenfra for å få tak i det de inneholder.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
nb: -Egg
    !images/powerups/egg/egg.png
    #Egget får deg til å vokse deg større. Du kan da knuse treblokker med hodet.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
nb: -Bjelle
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    "#Ring med bjella. Har du minst 25 mynter igjen, vil du da gjenoppstå på bjelleplassen når du dør.

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
nb: -Løping
    !images/tiles/signs/run.png
    #Veien framfor deg er stengt. Du må løpe fort for å kunne klare å hoppe over hindrene.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
nb: -Ildblomst
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #Ildblomsten gir deg evnen til å skyte ildkuler.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
nb: -Tux-dokke
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Tux-dokka gir deg 100 mynter.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
nb: -Hemmelige plasser
    #Mange brett inneholder hemmelige plasser bak det som ser ut som vanlige vegger. Ser du godt etter, finner du ofte hint om den hemmelige plassen.

en: The Journey Begins
nb: En vandring tar til

en: Via Nostalgica
nb: Nostalgi

en: Tobgle Road
nb: Tobgle-veien

en: The Somewhat Smaller Bath
nb: Oppi stampen

en: The Frosted Fields
nb: Frostlagte stier

en: Oh no! More Snowballs!
nb: Og snøballen ruller

en: Stone Cold
nb: Steinkaldt

en: Grumbel's Sense of Snow
nb: Tux sin fornemmelse for snø

en: 23rd Airborne
nb: Uro i lufta

en: Night Chill
nb: Nattefrost

en: Into the Stars
nb: Under stjernene

en: Above the Arctic Skies
nb: Over skyene

en: Entrance to the Cave
nb: Inngangen til hulen

en: Under the Ice
nb: Under isen

en: Living in a Fridge
nb: Mitt liv som dypfryser

en: '...or is it just me?'
nb: Mitt liv som kjøleskap

en: Ice in the Hole
nb: Inferno i hvitt

en: Miyamoto Monument
nb: Tux på eventyr under jorda

en: End of the Tunnel
nb: Pingvinen som kom ut av kjøleskapet

en: A Path in the Clouds
nb: Med himmelen som tak

en: A Mysterious House of Ice
nb: Det mystiske ishuset

en: The Escape
nb: På flukt

en: The Shattered Bridge
nb: Den knuste broen

en: Arctic Ruins
nb: Mørke skyer truer

en: The Castle of Nolok
nb: Borga til Nolok

en: No More Mr Ice Guy
nb: Uten isbiter, takk!

en: A Fork in the Road
nb: Veien deler seg

en: - Climbing
    # Tux can climb!  Press the UP key to start climbing.  Press the ACTION key or jump to let go.
nb: - Klatring
    # Tux kan klatre! Trykk «Pil opp» for å starte å klatre. Trykk handlings- eller hoppeknappen for å slippe taket.

en: Bonus Level
nb: Bonusbrett

en: Picnic With Penny
nb: På piknik med Penny

en: Somewhere at the shores
    of Antarctica...
nb: Ved kysten av Sørpolen
    et sted …

en: Tux: Hello Penny
nb: Tux: Hei, Penny!

en: Penny: Hey Tux
nb: Penny: Hei, Tux!

en: Tux: Check out my dance moves.
nb: Tux: Se hvor flink jeg er til å danse.

en: Tux: Oww... my head...
nb: Tux: Au! Hodet mitt …

en: Tux: Wait!
nb: Tux: Vent!

en: Tux: Where are you, Penny?!
nb: Tux: Hvor er du, Penny?!

en: Tux: Oh no...
nb: Tux: Å nei …

en: Tux: Don't worry, Penny, I'll rescue you!
nb: Tux: Ikke uroe deg, Penny. Jeg skal redde deg!

en: Icyisland
nb: Isøya

en: You Found a Secret Area!
nb: Du fant en hemmelig plass!
