SuperTux - en to hu translation catalogue (64 entries)

en: 23rd Airborne
hu: 23. Repülős század

en: You found a secret area!
hu: Megtaláltad a titkos helységet!

en: Above the Arctic Skies
hu: A Sarki Ég Fölött

en: -Air Flower
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #The Air Flower gives Tux the ability to glide in the air for a few seconds, while holding the JUMP Key.
hu: -Légvirág
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #A Légvirág segítségével Tux egy pár másodpercig siklani tud a levegőben, amíg az UGRÁS gombot nyomva tartod.

en: Between Two Glaciers
hu: Két Gleccser Közt

en: -Crystals
    #This level contains four coloured crystals. Can you find them?
    #
    #Note: These crystals do not serve any purpose at the moment but they might will in a future release of the game.
hu: -Kristályok
    #Ezen a pályán négy színes kristály található. Meg tudod találni őket?
    #
    #Megjegyzés: Ezek a kristályok nem szolgálnak semmire ebben a pillanatban, de a játék egy jövőbeni kiadásában lehet, hogy lesz céljuk.

en: Empty Throne Room
hu: Üres Trónterem

en: The Castle of Nolok
hu: Nolok Vára

en: The Crystal Mine
hu: A Kristály Bánya

en: #You have to activate two switches to open this door.
hu: #Aktiválnod kell két kapcsolót, hogy kinyithasd ezt az ajtót.

en: End of the Tunnel
hu: Az Alagút Vége

en: Entrance to the Cave
hu: Belépés a Barlangba

en: A Fork in the Road
hu: Egy Elágazás az Úton

en: -Switches
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use a switch.
    #There are also buttons that you can press by jumping on them.
hu: -Kapcsolók
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #A kapcsolók sok különféle dologra használhatóak. Nyomd meg a FEL gombot a használatához.
    Vannak még gombok is, amiket, úgy nyomhatsz meg, ha rájuk ugrasz.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the JUMP key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
hu: - Ugródeszkák
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Az ugródeszkák lehetővé teszik, hogy Tux magasabbra ugorhasson. Tartsd lenyomva az UGRÁS gombot miközben ugrálsz a deszkán, hogy még magasabbra juss.

en: -Climbing
    #Tux can climb! Press the UP key to start climbing. Press the ACTION key or jump to let go.
hu: - Mászás
    #Tux mászni is tud! Nyomd le a FEL billentyűt, hogy mászni kezdj. Nyomd meg az AKCIÓ billentyűt vagy ugorj, hogy elereszd.

en: -Secret Exits
    #Some level can have multiple exits. They are mostly hidden, so keep an eye out for them.
    #Maybe they lead you to something special.
hu: -Titkos Kijáratok
    #Néhány pályának több kijárata is lehet. Többségük rejtett, ezért figyelj rájuk.
    #Akár valami különleges helyre is elvezethetnek.

en: The Frosted Fields
hu: Fagyott Mezők

en: Over the Frozen Bridge
hu: A Fagyos Híd Fölött

en: Ice in the Hole
hu: Jég a Föld Mélyén

en: Icy Valley
hu: Jeges Völgy

en: Into the Stars
hu: A Csillagokba

en: Picnic With Penny
hu: Piknik Pennyvel

en: The Journey Begins
hu: Az Utazás Elkezdődik

en: Living in a Fridge
hu: Élet a Hűtőben

en: Miyamoto Monument
hu: Miyamoto Emlékmű

en: Oh No! More Snowballs!
hu: Ó, Ne! Még Több Hógolyó!

en: Night Chill
hu: Fagyos Éj

en: ...Or Is It Just Me?
hu: …Vagy Tévednék?

en: A Path in the Clouds
hu: Út a Felhők Között

en: Tux had reached the end of the castle.
hu: Tux elérte a kastély végét.

en: But to his surprise all he could find was a letter.
hu: Meglepetésére, csak egy levelet talált.

en: A letter from Penny telling Tux that Nolok has taken her to a far forest.
hu: Egy levél Pennytől, amiben leírja Tuxnak, hogy Nolok egy távoli erdőbe vitte őt.

en: Unsure about what Nolok was doing to her, Tux became worried about his beloved Penny.
hu: Tux aggódni kezdett szeretett Pennyje miatt, mivel elképzelni sem tudta, hogy Nolok mit csinál vele.

en: Until suddenly...
hu: Amíg egyszer csak...

en: Somewhere at the shores of Antarctica...
hu: Valahol az Antarktisz partjainál...

en: Tux the penguin was going to meet his friend, Penny, for a picnic.
hu: Tux, a pingvin piknikezni készülődött, barátjával Pennyvel.

en: Tux woke up, dizzy, to find that Penny was missing!
hu: Tux szédelegve felébredt, és meglátta, hogy Penny eltűnt!

en: Tux was starting to become worried. He then saw a letter, and it read:
hu: Tux egyre jobban aggódott. Ekkor meglátott egy levelet, amiben ez állt:

en: "Tux, I have kidnapped your beloved Penny and have taken her to my fortress."
hu: "Tux, elraboltam a szeretett Pennydet, és a erődömbe vittem."

en: "The path to my fortress is littered with my minions."
hu: "Az erődőmhöz vezető út tele van a szolgáimmal."

en: "You don't have a chance of saving her! Signed, Nolok."
hu: "Esélyed sincs megmenteni őt! Aláírás: Nolok."

en: Realizing the trouble Penny could be in, Tux became determined to save her.
hu: Mikor Tux rájött milyen bajban van Penny, tudta, hogy meg kell mentenie őt.

en: Then, Tux saw Nolok's castle in the distance and set off to rescue Penny!
hu: Ezután Tux meglátta Nolok kastélyát a távolban, és elindult megmenteni Pennyt!

en: Exhausted from his long walk, Tux decided to take a little break.
hu: A hosszú úttol kimerülve, Tux úgy döntött, hogy tart egy kis pihenőt.

en: But then, all of a sudden he heard a loud roar from a distance.
hu: Ekkor, egyszer csak egy hangos ordítást hallott a távolból.

en: A yeti seems to have observed him from afar.
hu: Úgy tűnik, egy jeti a távolból figyelte őt.

en: Concerned by the yeti's sudden retreat, Tux decided to continue his journey, ...
hu: Meglepődve a jeti hirtelen visszavonulásától, Tux úgy döntött, hogy folytatja az utazást, ...

en: ...while secretly hoping not to run into the yeti again, by any means.
hu: ... titokban reménykedve abban, hogy hátha újra találkozik a jetivel.

en: The Shattered Bridge
hu: A Roskatag Híd

en: The Somewhat Smaller Bath
hu: A Valamivel Kisebb Fürdő

en: Stone Cold
hu: Csontfagyasztó Hideg

en: Under the Ice
hu: A Jég Alatt

en: Welcome to Antarctica
hu: Üdv az Antarktiszon

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
hu: - Bónuszdobozok
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #A bónuszdobozokban érmék, teljesítménynövelők és egyéb különleges dolgok lehetnek segítségedre.
    #
    #Üsd meg őket alulról, hogy megkapd a tartalmukat.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
hu: -Tojások
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #A tojás segítségével Tux nagyobbra nőhet. Tux szét tudja törni a fa dobozokat a fejével.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
hu: - Ellenőrzőpontok 
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png 
    #Aktiváld az ellenőrzőpontot! Ha meghalsz, akkor innen kezdheted újra a pályát. Minden alkalmommal, amikor egy ellenőrzőponttól kezded újra a játékot, elveszíted az érméid 10 százalékát (de legalább 25 érmét).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
hu: -Futás
    !images/tiles/signs/run.png
    #Az út le van zárva. Neki kell futnod, hogy át tudd ugrani.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
hu: - Tűzvirág
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #A tűzvirág felvétele után Tux képes lesz tűzgolyókat lőni.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
hu: - Tux-baba
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Ha elkapod, kapsz 100 érmét.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
hu: - Titkos helyek
    #Sok pályán találhatsz titkos területeket a simának tűnő falak mögött. A megtalálásukhoz figyeld az apró jeleket.

en: Icy Island
hu: Jeges Sziget

en: No More Mr. Ice Guy
hu: Nincs Több Jég Úr

en: A Yeti in the Distance
hu: Egy Jeti a Távolban
