SuperTux - en to sk translation catalogue (57 entries)

en: 23rd Airborne
sk: 23. výsadková

en: You found a secret area!
sk: Našli ste tajné miesto!

en: Above the Arctic Skies
sk: Nad arktickými mrakmi

en: -Air Flower
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #The Air Flower gives Tux the ability to glide in the air for a few seconds, while holding the JUMP Key.
sk: -Vzdušný kvet
    !images/powerups/fireflower/air_flower-0.png
    #Vzdušný kvet umožní Tuxovi niekoľko sekúnd sa kĺzať po vzduchu počas držania klávesu SKOK.

en: Between Two Glaciers
sk: Medzi dvoma ľadovcami

en: -Crystals
    #This level contains four coloured crystals. Can you find them?
    #
    #Note: These crystals do not serve any purpose at the moment but they might will in a future release of the game.
sk: -Kryštály
    #Táto úroveň obsahuje štyri farebné kryštály. Dokážete ich nájsť?
    
    #Poznámka: V súčasnosti nemajú kryštály žiadnu funkciu, ale to sa môže zmeniť v ďalších verziách hry.

en: Empty Throne Room
sk: Prázdna miestnosť s trónmi

en: The Castle of Nolok
sk: Nolokov hrad

en: The Crystal Mine
sk: Kryštálová baňa

en: #You have to activate two switches to open this door.
sk: #Na otvorenie týchto dverí musíte aktivovať dva prepínače.

en: End of the Tunnel
sk: Koniec tunelu

en: Entrance to the Cave
sk: Vchod do jaskyne

en: A Fork in the Road
sk: Križovatka

en: -Switches
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use a switch.
    #There are also buttons that you can press by jumping on them.
sk: -Prepínače
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Prepínače možno využiť na vykonávanie rozličných akcií. Použijete ich stlačením klávesu NAHOR. 
    #Existujú tiež tlačidlá, ktoré stlačíte tak, že na ne skočíte.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the JUMP key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
sk: -Trampolíny
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolíny umožňujú Tuxovi skákať vyššie ako za bežných okolností. Ak pri skoku na trampolíne podržíte kláves SKOK, vyletíte do veľkej výšky.

en: -Climbing
    #Tux can climb! Press the UP key to start climbing. Press the ACTION key or jump to let go.
sk: -Lezenie
    #Tux vie liezť!  Liezť začnete stlačením klávesu NAHOR. Pustíte sa stlačením klávesu ČINNOSŤ alebo skokom.

en: -Secret Exits
    #Some level can have multiple exits. They are mostly hidden, so keep an eye out for them.
    #Maybe they lead you to something special.
sk: -Tajné východy
    #Niektoré úrovne môžu mať viacero východov. Väčšinou sú skryté a preto majte oči na stopkách.
    #Možno vás zavedú k niečomu mimoriadnemu.

en: The Frosted Fields
sk: Zamrznuté pláne

en: Over the Frozen Bridge
sk: Cez zamrznutý most

en: Ice in the Hole
sk: Ľad v diere

en: Icy Valley
sk: Ľadové údolie

en: Into the Stars
sk: Do hviezd

en: Picnic With Penny
sk: Piknik s Penny

en: The Journey Begins
sk: Cesta sa začína

en: Living in a Fridge
sk: Život v chladničke

en: Miyamoto Monument
sk: Pamätník Miyamoto

en: Oh No! More Snowballs!
sk: Ach, nie! Ďalšie snehové gule!

en: Night Chill
sk: Nočný mráz

en: ...Or Is It Just Me?
sk: ...alebo že by som to bol ja?

en: A Path in the Clouds
sk: Cesta v oblakoch

en: Tux had reached the end of the castle.
sk: Tux došiel na koniec zámku.

en: But to his surprise all he could find was a letter.
sk: Ale na jeho prekvapenie našiel iba list.

en: A letter from Penny telling Tux that Nolok has taken her to a far forest.
sk: List od Penny, v ktorom sa písalo, že ju Nolok uniesol do ďalekého lesa.

en: Unsure about what Nolok was doing to her, Tux became worried about his beloved Penny.
sk: Nevediac, aké má Nolok s Penny plány si Tux začal o svoju milovanú robiť starosti.

en: Until suddenly...
sk: Keď tu zrazu...

en: Somewhere at the shores of Antarctica...
sk: Kdesi na pobreží Antarktídy...

en: Tux the penguin was going to meet his friend, Penny, for a picnic.
sk: Tučniak Tux mal ísť na piknik so svojou kamarátkou Penny.

en: Tux woke up, dizzy, to find that Penny was missing!
sk: Tux sa s bolesťou hlavy prebudil a zistil, že Penny zmizla!

en: Tux was starting to become worried. He then saw a letter, and it read:
sk: Tux si začal robiť starosti. Potom zbadal list, v ktorom stálo:

en: "Tux, I have kidnapped your beloved Penny and have taken her to my fortress."
sk: "Tux, uniesol som Tvoju milovanú Penny a uväznil ju vo svojej pevnosti."

en: "The path to my fortress is littered with my minions."
sk: "Cesta k mojej pevnosti je posiata mojimi služobníkmi."

en: "You don't have a chance of saving her! Signed, Nolok."
sk: "Nedokážeš ju zachrániť! S pozdravom, Nolok."

en: Realizing the trouble Penny could be in, Tux became determined to save her.
sk: Hneď ako si Tux uvedomil, že Penny môže byť v poriadnej šlamastike, rozhodol sa zachrániť ju.

en: Then, Tux saw Nolok's castle in the distance and set off to rescue Penny!
sk: Potom v diaľke zazrel Tux  Nolokov zámok a vyrazil na záchranu Penny!

en: The Shattered Bridge
sk: Rozbitý most

en: The Somewhat Smaller Bath
sk: Trochu menší kúpeľ

en: Stone Cold
sk: Studený ako kameň

en: Under the Ice
sk: Pod ľadom

en: Via Nostalgica
sk: Cez Nostalgiu

en: Welcome to Antarctica
sk: Vitajte v Antarktíde

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
sk: -Bonusové bloky
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonusové bloky môžu obsahovať mince, vylepšenia alebo špeciálne predmety, ktoré vám pomôžu vo výprave.
    #
    #Ak sa chcete dostať k ich obsahu, narazte do nich zospodu.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
sk: -Záchytné body
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Aktivujte záchytný bod. Ak umriete, môžete začať túto úroveň znovu stadiaľto. Vždy, keď začnete od záchytného bodu, stratíte 10 percent z vašich mincí (najmenej 25 mincí).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
sk: -Beh
    !images/tiles/signs/run.png
    #Cesta pred vami je zablokovaná. Ak chcete prejsť cez bloky, najprv naberte rýchlosť a potom vyskočte.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
sk: -Ohnivý kvet
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #Ohnivý kvet umožní Tuxovi strieľať ohnivé gule.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
sk: -Bábika Tux
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Bábika Tux pridá Tuxovi 100 mincí.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
sk: -Tajné miesta
    #Mnohé úrovne ukrývajú za zdanlivo obyčajnými stenami tajné miesta. Ak ich chcete nájsť, hľadajte stopy.

en: A Yeti in the Distance
sk: Yeti v diaľke
