SuperTux - en to bg translation catalogue (65 entries)

en: 23rd Airborne
bg: „Въздушна“ №23

en: You found a secret area!
bg: Ти откри тайно място!

en: Above the Arctic Skies
bg: В арктическите небеса

en: -Air Flower
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #The Air Flower gives Tux the ability to glide in the air for a few seconds, while holding the JUMP Key.
bg: -Въздушно цвете
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #Въздушното цвете дава на Тъкс способността да се носи във въздуха за няколко секунди, като задържиш бутона за СКОК.

en: Between Two Glaciers
bg: Между два ледника

en: -Crystals
    #This level contains four coloured crystals. Can you find them?
    #
    #Note: These crystals do not serve any purpose at the moment but they might will in a future release of the game.
bg: -Кристали
    #В това ниво има четири цветни кристала. Можеш ли да ги намериш?
    #
    #Забележка: В момента кристалите не се използват за нищо, но това може да се промени в някоя следваща версия на играта.

en: Empty Throne Room
bg: Празна тронна зала

en: The Castle of Nolok
bg: Замъкът на Нолок

en: The Crystal Mine
bg: Кристалната мина

en: #You have to activate two switches to open this door.
bg: #Трябва да включиш два превключвателя, за да отвориш тази врата.

en: End of the Tunnel
bg: Краят на тунела

en: Entrance to the Cave
bg: Входът на пещерата

en: A Fork in the Road
bg: Пътят се разделя

en: -Switches
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use a switch.
    #There are also buttons that you can press by jumping on them.
bg: -Превключватели
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Превключватели могат да правят различни неща. Натисни НАГОРЕ, за да използваш превключвател.
    #Има и бутони, които могат да се натискат като скочиш върху тях.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the JUMP key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
bg: -Трамплини
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Трамплините помагат на Тъкс да скача по-високо. Задръж бутона за СКОК, докато подскачаш върху трамплина, за да скочиш още по-високо.

en: -Climbing
    #Tux can climb! Press the UP key to start climbing. Press the ACTION key or jump to let go.
bg: -Катерене
    #Тъкс може да се катери! Натисни НАГОРЕ, за да започнеш да се катериш. Натисни ДЕЙСТВИЕ, за да скочиш или да се пуснеш.

en: -Secret Exits
    #Some level can have multiple exits. They are mostly hidden, so keep an eye out for them.
    #Maybe they lead you to something special.
bg: -Тайни изходи
    #Някои нива могат да имат повече от едни изход. Обикновено те са скрити, така че се оглеждай за тях.
    #Може да те отведат до нещо специално.

en: The Frosted Fields
bg: Замръзналите полета

en: Over the Frozen Bridge
bg: През замръзналия мост

en: Ice in the Hole
bg: Лед в дупката

en: Icy Valley
bg: Ледена долина

en: Into the Stars
bg: Сред звездите

en: Picnic With Penny
bg: Пикник с Пени

en: The Journey Begins
bg: Пътешествието започва

en: Living in a Fridge
bg: Живот в хладилник

en: Miyamoto Monument
bg: Паметникът „Миямото“

en: Oh No! More Snowballs!
bg: О, не! Още снежни топки!

en: Night Chill
bg: Среднощен мраз

en: ...Or Is It Just Me?
bg: …или само аз си мисля така?

en: A Path in the Clouds
bg: Път през облаците

en: Tux had reached the end of the castle.
bg: Тъкс стигна до края на замъка.

en: But to his surprise all he could find was a letter.
bg: Но за своя изненада намери само едно писмо.

en: A letter from Penny telling Tux that Nolok has taken her to a far forest.
bg: Писмо от Пени, в което тя му казва, че Нолок я е отвел в далечна гора.

en: Unsure about what Nolok was doing to her, Tux became worried about his beloved Penny.
bg: Не знаейки какво ще направи с нея Нолок, Тъкс започна да се притеснява за любимата си Пени.

en: Until suddenly...
bg: Докато изведнъж…

en: Somewhere at the shores of Antarctica...
bg: Някъде по бреговете на Антарктида…

en: Tux the penguin was going to meet his friend, Penny, for a picnic.
bg: Пингвинът Тъкс щеше да се срещне с приятелката си Пени и да си направят пикник.

en: Tux woke up, dizzy, to find that Penny was missing!
bg: Тъкс се събуди замаян и видя, че Пени я няма!

en: Tux was starting to become worried. He then saw a letter, and it read:
bg: Тъкс започна да се притеснява. След това видя писмо и го прочете:

en: "Tux, I have kidnapped your beloved Penny and have taken her to my fortress."
bg: „Тъкс, аз отвлякох любимата ти Пени и я отведох в крепостта си.“

en: "The path to my fortress is littered with my minions."
bg: „Пътят към крепостта ми е осеян със слугите ми.“

en: "You don't have a chance of saving her! Signed, Nolok."
bg: „Нямаш шанс да я спасиш! Подпис: Нолок.“

en: Realizing the trouble Penny could be in, Tux became determined to save her.
bg: Осъзнавайки в каква беда може да се намира Пени, Тъкс се зарече да я спаси.

en: Then, Tux saw Nolok's castle in the distance and set off to rescue Penny!
bg: Тогава в далечината Тъкс видя замъка на Нолок, и се отправи към него, за да спаси Пени!

en: Exhausted from his long walk, Tux decided to take a little break.
bg: Изтощен от дългото пътуване, Тъкс реши да спре за кратка почивка.

en: But then, all of a sudden he heard a loud roar from a distance.
bg: Но тогава чу силен рев от далечината.

en: A yeti seems to have observed him from afar.
bg: Изглежда някакво йети го е следило отдалече.

en: Concerned by the yeti's sudden retreat, Tux decided to continue his journey, ...
bg: Тъкс се озадачи от неочакваното отстъпление на йетито, но продължи пътя си…

en: ...while secretly hoping not to run into the yeti again, by any means.
bg: …надявайки се да не се натъкне отново на йетито.

en: The Shattered Bridge
bg: Разрушеният мост

en: The Somewhat Smaller Bath
bg: Някак по-малката баня

en: Stone Cold
bg: Кучи студ

en: Under the Ice
bg: Под леда

en: Via Nostalgica
bg: Пътят на носталгията

en: Welcome to Antarctica
bg: Добре дошли в Антарктида

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
bg: -Блокчета с награди
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Блокчетата с награди може да съдържат монети, придобивки или специални предмети, които да ти помогнат в мисията ти.
    #
    #Удари ги отдолу, за да вземеш това, което е вътре.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
bg: -Яйца
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #Яйцето прави Тъкс по-голям. Когато Тъкс е голям, той може да разбива дървените блокчета с глава.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
bg: -Контролни точки
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Активирай контролната точка. Ако умреш, можеш да започнеш пак от тук. Всеки пък, когато се връщаш към контролна точка, ще губиш 10% от монетите си (но задължително поне 25 монети).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
bg: -Тичане
    !images/tiles/signs/run.png
    #Пътят пред теб е препречен. Засили се, преди да скочиш, за да преминеш над блокчетата.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
bg: -Огнено цвете
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #Огненото цвете дава на Тъкс способността да изстрелва огнени топки.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
bg: -Кукла Тъкс
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Куклата Тъкс дава 100 монети.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
bg: -Тайни места
    #В много от нивата има тайни места зад на пръв поглед нормално изглеждащи стени. Оглеждай се за подсказки, за да ги откриеш.

en: Icy Island
bg: Леденият остров

en: No More Mr. Ice Guy
bg: Без повече разтакаване

en: A Yeti in the Distance
bg: Йети в далечината
