SuperTux - en to gl translation catalogue (65 entries)

en: 23rd Airborne
gl: 23ª Aerotransportada

en: You found a secret area!
gl: Atopaches unha área secreta!

en: Above the Arctic Skies
gl: Sobre os Ceos Árticos

en: -Air Flower
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #The Air Flower gives Tux the ability to glide in the air for a few seconds, while holding the JUMP Key.
gl: -Flor Aérea
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #A Flor Aérea dálle a Tux a habilidade de planear no aire durante uns segundos, mentres se mantén pulsada a Tecla de SALTO.

en: Between Two Glaciers
gl: Entre Dous Glaciares

en: -Crystals
    #This level contains four coloured crystals. Can you find them?
    #
    #Note: These crystals do not serve any purpose at the moment but they might will in a future release of the game.
gl: -Cristais
    #Este nivel contén catro cristais de cor. Podes atopalos?
    #
    #Nota: Estes cristais non teñen ningún propósito polo momento pero poderían telo nunha versión futura do xogo.

en: Empty Throne Room
gl: Cuarto do Trono Baleiro

en: The Castle of Nolok
gl: O Castelo de Nolok

en: The Crystal Mine
gl: A Mina de Cristal

en: #You have to activate two switches to open this door.
gl: #Tes que activar dous interruptores para abrir esta porta.

en: End of the Tunnel
gl: Final do Túnel

en: Entrance to the Cave
gl: Entrada á Cova

en: A Fork in the Road
gl: Unha Bifurcación na Estrada

en: -Switches
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use a switch.
    #There are also buttons that you can press by jumping on them.
gl: -Interruptores
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Os interruptores poden utilizarse para facer todo tipo de cousas. Preme a tecla ARRIBA para utilizar un interruptor..
    #Tamén hai botóns que podes premer saltando neles.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the JUMP key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
gl: -Trampolíns
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Os trampolíns permítenlle a Tux saltar ata novas alturas. Preme a tecla SALTAR mentres se balancea no trampolín para lanzar súper alto.

en: -Climbing
    #Tux can climb! Press the UP key to start climbing. Press the ACTION key or jump to let go.
gl: -Escalar
    #Tux pode escalar! Preme a tecla ARRIBA para comezar a escalar. Preme a tecla ACCIÓN ou salta para soltarte.

en: -Secret Exits
    #Some level can have multiple exits. They are mostly hidden, so keep an eye out for them.
    #Maybe they lead you to something special.
gl: -Saídas Secretas
    #Algún nivel pode ter múltiples saídas. Maioritariamente están agochadas, así que fíxate nelas.
    #Poida que te conduzan a algo especial.

en: The Frosted Fields
gl: Os Campos Conxelados

en: Over the Frozen Bridge
gl: Sobre a Ponte Conxelada

en: Ice in the Hole
gl: Xeo no Burato

en: Icy Valley
gl: O Val de Xeo

en: Into the Stars
gl: Nas Estrelas

en: Picnic With Penny
gl: Picnic Con Penny

en: The Journey Begins
gl: Comeza a Viaxe

en: Living in a Fridge
gl: Vivir no Frigorífico

en: Miyamoto Monument
gl: Monumento a Miyamoto

en: Oh No! More Snowballs!
gl: Oh, Non! Máis Bólas de neve!

en: Night Chill
gl: Frío Nocturno

en: ...Or Is It Just Me?
gl: ...Ou Son Só Eu?

en: A Path in the Clouds
gl: Un Camiño nas Nubes

en: Tux had reached the end of the castle.
gl: Tux acadou o final do castelo.

en: But to his surprise all he could find was a letter.
gl: Pero para a súa sorpresa, todo o que puido atopar foi unha carta.

en: A letter from Penny telling Tux that Nolok has taken her to a far forest.
gl: Unha carta de Penny dicíndolle a Tux que Nolok a levou a un bosque lonxano.

en: Unsure about what Nolok was doing to her, Tux became worried about his beloved Penny.
gl: Non seguro do que Nolok lle estaba a facer a ela, Tux comezou a estar preocupado pola súa amada Penny.

en: Until suddenly...
gl: Ata que de repente...

en: Somewhere at the shores of Antarctica...
gl: Nalgún lugar nas costas da Antártida...

en: Tux the penguin was going to meet his friend, Penny, for a picnic.
gl: Tux o pingüín vai atoparse co seu amigo, Penny, para un picnic.

en: Tux woke up, dizzy, to find that Penny was missing!
gl: Tux espertou, mareado, para atopar que Penny estaba desaparecida!

en: Tux was starting to become worried. He then saw a letter, and it read:
gl: Tux estaba comezando a estar preocupado. Entón viu unha carta e leu:

en: "Tux, I have kidnapped your beloved Penny and have taken her to my fortress."
gl: "Tux, secuestrei á túa amada Penny e leveina á miña fortaleza."

en: "The path to my fortress is littered with my minions."
gl: "O camiño á miña fortaleza está sementado cos meus minions."

en: "You don't have a chance of saving her! Signed, Nolok."
gl: "Non tes ningunha oportunidade de salvala! Afirmou Nolok."

en: Realizing the trouble Penny could be in, Tux became determined to save her.
gl: Decatándose do problema no que Penny podería estar, Tux decidiuse a salvala.

en: Then, Tux saw Nolok's castle in the distance and set off to rescue Penny!
gl: Entón Tux viu o castelo de Nolok na distancia e preparouse para rescatar a Penny!

en: Exhausted from his long walk, Tux decided to take a little break.
gl: Exhausto polo longa camiñada, Tux decidiu tomar un pequeno descanso.

en: But then, all of a sudden he heard a loud roar from a distance.
gl: Pero entón, de repente escoitou un forte ruxido dende a distancia.

en: A yeti seems to have observed him from afar.
gl: Un Yeti semella estar a observalo dende lonxe.

en: Concerned by the yeti's sudden retreat, Tux decided to continue his journey, ...
gl: Preocupado polo repentino retroceso do Yeti, Tux decidiu continuar a súa viaxe, ...

en: ...while secretly hoping not to run into the yeti again, by any means.
gl: ...mentres secretamente agardaba non atoparse co Yeti de novo, baixo ningún concepto.

en: The Shattered Bridge
gl: A Ponte Destrozada

en: The Somewhat Smaller Bath
gl: O Baño Un Chisco Pequeno

en: Stone Cold
gl: Frío de Pedra

en: Under the Ice
gl: Baixo o Xeo

en: Via Nostalgica
gl: Vía Nostálxica

en: Welcome to Antarctica
gl: Benvida á Antártida

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
gl: -Bloques de Bono
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Os bloques de bono poden conter moedas, elementos especiais ou emerxentes para axudarche na túa misión..
    #
    #Bate neles dende abaixo para obter os seus contidos.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
gl: -Ovos
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #O ovo fai que Tux medre máis grande. Entón, Tux pode esmagar bloques de madeira coa súa cabeza.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
gl: -Punto de rescate
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activa o punto de rescate. Se morres, podes retomar o nivel dende aquí. Cada vez que reinicies dende un punto de rescate, perderás o 10 por cento das túas moedas (polo menos 25 moedas).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
gl: -Correr
    !images/tiles/signs/run.png
    #O camiño diante túa está bloqueado. Gaña algunha velocidade antes de saltar para sobrepasar os bloques.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
gl: -Flor de Lume
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #A flor de lume dálle a Tux a habilidade de disparar bólas de lume.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
gl: -Boneca Tux
    !images/powerups/1up/1up.png
    #A boneca Tux dálle a Tux 100 modedas.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
gl: -Áreas Secretas
    #Moitos niveis conteñen áreas secretas detrás do que parecen ser muros sinxelos. Busca pistas para atopalos.

en: Icy Island
gl: Illa de Xeo

en: No More Mr. Ice Guy
gl: Non Máis Mr. Xeo

en: A Yeti in the Distance
gl: Un Yeti na Distancia
