SuperTux - en to nn translation catalogue (65 entries)

en: 23rd Airborne
nn: Uro i lufta

en: You found a secret area!
nn: Du fann ein hemmeleg plass!

en: Above the Arctic Skies
nn: Over skyene

en: -Air Flower
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #The Air Flower gives Tux the ability to glide in the air for a few seconds, while holding the JUMP Key.
nn: -Luftblome
    !images/powerups/airflower/air_flower-0.png
    #Med luftblomen kan du sveva gjennom lufta i nokre sekund viss du held inne hoppeknappen.

en: Between Two Glaciers
nn: Mellom to brear

en: -Crystals
    #This level contains four coloured crystals. Can you find them?
    #
    #Note: These crystals do not serve any purpose at the moment but they might will in a future release of the game.
nn: -Krystallar
    #Dette brettet inneheld fire farga krystallar. Klarar du å finna alle?
    #
    #Merk: Krystallane spelar førebels ikkje noka rolle, men vil kanskje gjera det i ein framtidig versjon av spelet.

en: Empty Throne Room
nn: Tom tronsal

en: The Castle of Nolok
nn: Borga til Nolok

en: The Crystal Mine
nn: Krystallgruva

en: #You have to activate two switches to open this door.
nn: #Du må slå på to brytarar for å opna døra.

en: End of the Tunnel
nn: Pingvinen som kom ut av kjøleskapet

en: Entrance to the Cave
nn: Inngangen til hòla

en: A Fork in the Road
nn: Vegen delar seg

en: -Switches
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Switches can be used to do all manner of things. Press the UP key to use a switch.
    #There are also buttons that you can press by jumping on them.
nn: -Brytarar
    !images/objects/switch/switch-0.png
    !images/objects/pushbutton/pushbutton-0.png
    #Brytarar kan brukast til ulike ting. Trykk opptasten for å bruka dei.
    #Det finst òg knappar du kan trykkja på ved å hoppa på dei.

en: -Trampolines
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolines allow Tux to jump to new heights. Hold down the JUMP key while bouncing on the trampoline to launch extra high.
nn: -Trampolinar
    !images/objects/trampoline/trampoline2-0.png
    #Trampolinar lèt Tux nå nye høgder. Hald inne hoppeknappen når du treff trampolinen for å hoppa ekstra høgt.

en: -Climbing
    #Tux can climb! Press the UP key to start climbing. Press the ACTION key or jump to let go.
nn: -Klatring
    #Tux kan klatra! Trykk «Pil opp» for å starta å klatra. Trykk handlings- eller hoppeknappen for å sleppa taket.

en: -Secret Exits
    #Some level can have multiple exits. They are mostly hidden, so keep an eye out for them.
    #Maybe they lead you to something special.
nn: -Hemmelege utgangar
    #Nokre brett har fleire utgangar. Dei er vanlegvis gøymde, så ha auga med deg!
    #Kanskje finn du vegen til noko spesielt?

en: The Frosted Fields
nn: Frostlagde stiar

en: Over the Frozen Bridge
nn: Over den frostlagde brua

en: Ice in the Hole
nn: Inferno i kvitt

en: Icy Valley
nn: Isdalen

en: Into the Stars
nn: Under stjernene

en: Picnic With Penny
nn: På piknik med Penny

en: The Journey Begins
nn: Ei vandring tek til

en: Living in a Fridge
nn: Mitt liv som djupfrysar

en: Miyamoto Monument
nn: Tux på eventyr under jorda

en: Oh No! More Snowballs!
nn: Og snøballen rullar!

en: Night Chill
nn: Nattefrost

en: ...Or Is It Just Me?
nn: … eller er det berre meg?

en: A Path in the Clouds
nn: Med himmelen som tak

en: Tux had reached the end of the castle.
nn: Tux var no kommen inst i borga.

en: But to his surprise all he could find was a letter.
nn: Men til si overrasking fann han berre eit brev.

en: A letter from Penny telling Tux that Nolok has taken her to a far forest.
nn: Der hadde Penny skrive at Nolok hadde fare av stad med ho til ein bortgøymd skog.

en: Unsure about what Nolok was doing to her, Tux became worried about his beloved Penny.
nn: Tux vart livredd for kva Nolok kunne gjera med hans kjære Penny.

en: Until suddenly...
nn: Men så …

en: Somewhere at the shores of Antarctica...
nn: Ved kysten av Sørpolen ein stad …

en: Tux the penguin was going to meet his friend, Penny, for a picnic.
nn: Pingvinen Tux skulle treffa venninna si Penny for ein piknik.

en: Tux woke up, dizzy, to find that Penny was missing!
nn: Då han vakna, ørsken i hovudet, oppdaga han at Penny var vekk!

en: Tux was starting to become worried. He then saw a letter, and it read:
nn: Han vart redd, og så oppdaga han eit brev:

en: "Tux, I have kidnapped your beloved Penny and have taken her to my fortress."
nn: «Eg har bortført di kjære Penny til borga mi.»

en: "The path to my fortress is littered with my minions."
nn: «Og eg har sett ut folk til å vakta vegen dit.»

en: "You don't have a chance of saving her! Signed, Nolok."
nn: «Du vil aldri klara å redda ho! Uvennleg helsing Nolok.»

en: Realizing the trouble Penny could be in, Tux became determined to save her.
nn: Tux skjøna at Penny var i livsfare og lova seg sjølv å redda ho.

en: Then, Tux saw Nolok's castle in the distance and set off to rescue Penny!
nn: Han såg borga til Nolok i det fjerne og la i veg!

en: Exhausted from his long walk, Tux decided to take a little break.
nn: Tux var trøytt etter den lange ferda og skulle nett til å ta ein rast i bakken.

en: But then, all of a sudden he heard a loud roar from a distance.
nn: Men så høyrde han eit kraftig brøl eit stykke unna.

en: A yeti seems to have observed him from afar.
nn: Ein yeti hadde visst stått og sett på han.

en: Concerned by the yeti's sudden retreat, Tux decided to continue his journey, ...
nn: Han vart uroa over at yetien hadde flykta, og la derfor straks i veg att.

en: ...while secretly hoping not to run into the yeti again, by any means.
nn: Og håpa verkeleg han ikkje kom til å støyta på yetien igjen.

en: The Shattered Bridge
nn: Den øydelagde brua

en: The Somewhat Smaller Bath
nn: Oppi stampen

en: Stone Cold
nn: Steinkaldt

en: Under the Ice
nn: Under isen

en: Via Nostalgica
nn: Nostalgi

en: Welcome to Antarctica
nn: Velkommen til Sørpolen

en: -Bonus Blocks
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonus blocks can contain coins, power-ups or special items to help you in your quest.
    #
    #Hit them from below to get at their contents.
nn: -Bonusblokker
    !images/objects/bonus_block/full-0.png
    #Bonusblokker inneheld myntar, spesialevner eller spesielle gjenstandar som hjelper deg vidare.
    #
    #Knus blokkene nedanfrå for å få tak i det dei inneheld.

en: -Eggs
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #The egg makes Tux grow larger. Tux can then smash wooden blocks with his head.
nn: -Egg
    !images/powerups/egg/egg-shade.png
    #Egget får deg til å veksa deg større. Du kan då knusa trekassar med hovudet.

en: -Checkpoints
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Activate the checkpoint. If you die, you can retry the level from here. Every time you retry from a checkpoint, you will lose 10 percent of your coins (at least 25 coins).
nn: -Bjølle
    !images/objects/resetpoints/bell-m.png
    #Ring med bjølla. Når du døyr, vil du gjenoppstå på bjølleplassen. Men du mistar 10 % av myntane dine (minst 25 myntar).

en: -Running
    !images/tiles/signs/run.png
    #The path in front of you is blocked. Gain some speed before jumping to pass over the blocks.
nn: -Springing
    !images/tiles/signs/run.png
    #Vegen framfor deg er stengd. Du må springa fort for å klara å hoppa over hindera.

en: -Fire Flower
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #The fire flower gives Tux the ability to shoot fireballs.
nn: -Eldblome
    !images/powerups/fireflower/fire_flower-0.png
    #Eldblomen gjev deg evna til å skyta eldkuler.

en: -Tux Doll
    !images/powerups/1up/1up.png
    #The Tux doll gives Tux 100 coins.
nn: -Tux-dokke
    !images/powerups/1up/1up.png
    #Tux-dokka gjev deg 100 myntar.

en: -Secret Areas
    #Many levels contain secret areas behind what seems to be plain walls. Look for clues to find them.
nn: -Hemmelege plassar
    #Mange brett inneheld hemmelege plassar bak det som ser ut som vanlege veggar. Ser du godt etter, finn du ofte hint om den hemmelege plassen.

en: Icy Island
nn: Isøya

en: No More Mr. Ice Guy
nn: Utan isbitar, takk!

en: A Yeti in the Distance
nn: Yetien på haugen
