SuperTux - en to jbo translation catalogue (22 entries)

en: Find the Bigger Fish!
jbo: ko zvafa'i lo bramau finpe

en: Little Venice
jbo: la cmal.venetsi,ias

en: A Mouldy Grotto
jbo: la mledi kevdza

en: -Are you lost?
jbo: -xu do farcri

en: The Silent Walls
jbo: la smaji bitmu

en: Tree Fortress
jbo: la tricu mradi'u

en: Tux the Builder
jbo: la tuks no'u lo zbasu

en: Two Tiny Towers
jbo: la re cmacma clagaldi'u

en: Up and Down
jbo: la galtu je cnita

en: Walking Leaves
jbo: la cadzu pezli

en: Iceberg Fortress
jbo: la bisma'a mradi'u

en: NOLOK
jbo: la nolok

en: Room of Stars
jbo: la tarci kumfa

en: Dan Morial
jbo: la dan.mori'al

en: A Ghostly World
jbo: la pruxi munje

en: Green Hills
jbo: la crino cmama'a

en: No Name
jbo: la cmeclax

en: Light and Magic
jbo: la gusni je makfa

en: Owls' Revenge
jbo: lo nu venfu fa la ctecpi

en: Roots, Woody Roots
jbo: la mudri genja

en: A Village in the Forest
jbo: lo pa cmatca ne'i lo ricfoi

en: Forest World
jbo: la ricfoi munje
