SuperTux - en to ms_MY translation catalogue (40 entries)

en: Ancient Ruins
ms_MY: Puing Purba

en: You found a secret area!
ms_MY: Anda telah menemui satu tempat rahsia!

en: Beside the Bushes
ms_MY: Di Sebalik Semak

en: Bouncy Coils
ms_MY: Gelung Melantun

en: Bye Bye Forest
ms_MY: Selamat Tinggal Hutan

en: Crumbling Path
ms_MY: Laluan Rapuh

en: Darkness Awaits
ms_MY: Kegelapan Menunggu

en: Find the Bigger Fish!
ms_MY: Cari Ikan Lebih Besar!

en: -A big fish... for you.
ms_MY: -Seekor ikan besar... untuk kamu.

en: A New Location
ms_MY: Satu Lokasi Baharu

en: What is Happening?
ms_MY: Apa yang Berlaku?

en: Ghostly Misery
ms_MY: Kesengsaraan Berhantu

en: Ghosttree's Challenges
ms_MY: Cabaran Pohon Berhantu

en: Ghouls' Lair
ms_MY: Sarang Ghoul

en: #Lanterns are used to make magic blocks solid, so you're able to walk atop of them.
ms_MY: #Tanglung digunakan untuk memastikan blok-blok magik boleh dipijak, supaya kamu boleh berjalan di atasnya.

en: Going Underground
ms_MY: Pergi ke Bawah Tanah

en: I Spy With My Little Eye
ms_MY: Saya Menyelidik Dengan Mata Kecil Saya

en: -Ispy
    #Ispys will activate things like platforms whenever Tux is in their sight.
ms_MY: -Ispy
    #Ispys akan aktifkan benda seperti platform apabila si Tux di hadapan mereka.

en: Hint: Use snails to break blocks!
ms_MY: Petua: Guna siput untuk pecahkan blok!

en: Like a leaf in the Wind
ms_MY: Seperti daun berterbangan di Udara

en: Lost Village
ms_MY: Kampung Sesat

en: #Don't forget to hit the switch!
ms_MY: #Jangan lupa tekan suis!

en: A Mouldy Grotto
ms_MY: Sebuah Groto Berkulat

en: The Owls again...
ms_MY: Burung hantu lagi...

en: Owls' Skydive Commando
ms_MY: Komando Terjun Burung Hantu

en: Penguins don't grow on Trees
ms_MY: Penguin tidak membesar di atas Pokok

en: Shocking
ms_MY: Mengejutkan

en: The Forest Is Rotting
ms_MY: Hutan Yang Mereput

en: Through the Dark
ms_MY: Melalui Kegelapan

en: -Earth Flower
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #The earth flower gives Tux the ability to turn into stone by pressing the ACTION Key and the DOWN Key at the same time.
    #This does not work while jumping or falling!
ms_MY: -Bunga Bumi
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #Bunga bumi memberi Tux keupayaan menjadi batu dengan menekan Kekunci AKSI dan Kekunci BAWAH secara serentak.
    #Tindakan ini tidak berfungsi jika melompat atau terjatuh!

en: Tower Cutscene
ms_MY: Petikan Adegan Menara

en: Tower Of Ghosts
ms_MY: Menara Hantu

en: Tux the Builder
ms_MY: Tux si Juru Bina

en: -Portable Objects:
    !images/objects/rock/rock.png
    #Tux can pick up certain objects and carry them around.
    #Press the ACTION key to grab an object and hold it pressed as long as you want to carry the object. Release the ACTION key to drop the object.
ms_MY: -Objek Mudah Alih:
    !images/objects/rock/rock.png
    #Tux boleh membawa objek-objek tertentu sepanjang perjalanan.
    #Tekan kekunci AKSI untuk mengambil satu objek dan tahan ia selama mana yang anda mahu bawa objek tersebut. Lepas kekunci AKSI untuk melepaskan objek tersebut.

en: Tux' Own Horror Show
ms_MY: Rancangan Seram Tux

en: Walking Leaves
ms_MY: Dedaun Berjalan

en: Welcome to the Forest
ms_MY: Selamat Datang ke Hutan

en: -Doors
    !images/objects/door/door-0.png
    #Tux can go through a door by pressing the UP key.
ms_MY: -Pintu
    !images/objects/door/door-0.png
    #Tux boleh melalui pintu dengan menekan kekunci ATAS.

en: Wooden Roots
ms_MY: Akar Kayu

en: To be continued...
ms_MY: Bersambung...
