SuperTux - en to ca translation catalogue (50 entries)

en: Bouncy Coils
ca: Bobines saltarines

en: Entrance to the Castle
ca: Entrada al castell

en: Countercurrent
ca: Contracorrent

en: Crumbling Path
ca: Camí inestable

en: Duct Ape
ca: Mico de conducte

en: A Short Visit to El Castillo
ca: Una curta visita a El Castillo

en: Find the Bigger Fish!
ca: Troba el peix més gran!

en: -A big fish... for you.
ca: -Un peix gros... per tu.

en: Going Underground
ca: Sota terra

en: Kneep-deep in the depth
ca: Fins als genolls en la profunditat

en: Little Venice
ca: Petita Venècia

en: A Mouldy Grotto
ca: Cova foradada

en: Penguins don't grow on Trees
ca: Els pingüins no creixen en els arbres

en: Down The Rabbit Hole
ca: Sota el forat del conill

en: -Oh no!
    #The path is blocked! It
    #seems that the only way
    #leads through that dark
    #hole in the ground...
ca: -Oh no!
    #El camí està bloquejat!
    #Sembla que és l'única via
    #que condueix a través d'aquest fosc
    #forat a terra...

en: -Are you lost?
ca: -T'has perdut?

en: The Silent Walls
ca: Les parets silencioses

en: Three sheets to the wind
ca: Tres fulles al vent

en: Treasure in the skies
ca: Un tresor al cel

en: Tree Fortress
ca: Fortalesa de l'arbre

en: Tux the Builder
ca: Tux el constructor

en: -Portable Rocks:
    
    !images/help/rockhowto1.png
    !images/help/rockhowto2.png
    !images/help/rockhowto3.png
ca: -Roques portàtils:
    
    !images/help/rockhowto1.png
    !images/help/rockhowto2.png
    !images/help/rockhowto3.png

en: Two Tiny Towers
ca: Dues petites torres

en: Up and Down
ca: Amunt i avall

en: Walking Leaves
ca: Fulles errants

en: Welcome to the Forest
ca: Benvingut al bosc

en: Iceberg Fortress
ca: Fortalesa de l'iceberg

en: Room of Stars
ca: Habitació de les estrelles

en: Detour
ca: Desviament

en: Dark Forest Keep - The Evil Chamber
ca: Dark Forest Keep - La Cambra Mal

en: Dark Forest Keep - The Eyes Of Nolok
ca: Dark Forest Keep - Els ulls dels Nolok

en: Dark Forest Keep - The Black Tower
ca: Dark Forest Keep - La Torre Negre

en: Forest Level 1
ca: Nivell 1 del bosc

en: A Ghostly World
ca: Món forestal

en: key 1 water - to be placed behind waterfall
ca: clau 1 d'aigua - a col·locar-se darrere de la cascada

en: key 2 earth - to be placed underground
ca: clau 2 de la terra - a col·locar-se sota terra

en: key 3 wood - to be placed in a big tree
ca: clau 3 de fusta - per a ser col·locat en un arbre gran

en: key 4 fire - to be placed in a small castle
ca: tecla 4 de foc - per a ser col·locat en un petit castell

en: key 5 air - to be placed in clouds
ca: tecla 5 d'aire - a col·locar-se en els núvols

en: Green Hills
ca: Turons verds

en: No Name
ca: Sense nom

en: Light and Magic
ca: Llum i màgia

en: Owls' Revenge
ca: La venjança del mussol

en: Roots, Woody Roots
ca: Arrels, les arrels llenyoses

en: -Hint:
    #If there seems to be
    #no way to reach a door,
    #remember that you might
    #be supposed to come out
    #of that door...
ca: -Pista:
    #Si sembla que no hi ha
    #forma d'arribar a una porta,
    #recorda que se suposa
    #que anaven a sortir
    #de la porta...

en: ---Insert Cutscene Here---
ca: ---Inserir Cinemàtica Aquí---

en: Shocking
ca: Aterrador

en: Under Construction
ca: Sota la construcció

en: A Village in the Forest
ca: Una vila al bosc

en: Forest World
ca: Món forestal
