SuperTux - en to bg translation catalogue (42 entries)

en: Ancient Ruins
bg: Древни останки

en: You found a secret area!
bg: Ти откри тайно място!

en: Beside the Bushes
bg: Около храстите

en: Bouncy Coils
bg: Скачащи пружини

en: Bye Bye Forest
bg: Чао, горичке

en: Crumbling Path
bg: Ронлив път

en: Darkness Awaits
bg: Тъмнината чака

en: Find the Bigger Fish!
bg: Намери по-голямата риба!

en: -A big fish... for you.
bg: -Голяма риба… за теб.

en: A New Location
bg: Ново местоположение

en: What is Happening?
bg: Какво става?

en: Ghostly Misery
bg: Призрачно нещастие

en: Ghosttree's Challenges
bg: Предизвикателствата на призрачното дърво

en: Ghouls' Lair
bg: Леговището на таласъма

en: #Lanterns are used to make magic blocks solid, so you're able to walk atop of them.
bg: #Фенерите могат да направят вълшебните блокчета твърди, за да можеш да ходиш по тях.

en: Going Underground
bg: Слизане под земята

en: I Spy With My Little Eye
bg: Виждам всичко

en: -Ispy
    #Ispys will activate things like platforms whenever Tux is in their sight.
bg: -Шпионче
    #Шпиончетата активират различни неща, като например платформи, когато Тъкс влезе в полезрението им.

en: Hint: Use snails to break blocks!
bg: Съвет: Използвай охлюви, за да чупиш блокчета!

en: Like a leaf in the Wind
bg: Като лист на вятъра

en: Lost Village
bg: Изгубеното село

en: #Don't forget to hit the switch!
bg: #Не забравяй да натиснеш превключвателя!

en: A Mouldy Grotto
bg: Плесенясала пещера

en: The Owls again...
bg: Отново тези бухали…

en: Owls' Skydive Commando
bg: Гмуркащ се във въздуха бухал-командос

en: Penguins don't grow on Trees
bg: Пингвините на растат по дърветата

en: Shocking
bg: Стряскащо

en: The Forest Is Rotting
bg: Гората гние

en: Through the Dark
bg: През тъмнината

en: -Earth Flower
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #The earth flower gives Tux the ability to turn into stone by pressing the ACTION Key and the DOWN Key at the same time.
    #This does not work while jumping or falling!
bg: -Земно цвете
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #Земното цвете дава на Тъкс способността да се превръща в камък, като натиснеш едновременно бутона за ДЕЙСТВИЕ и бутона НАДОЛУ.
    #Това не работи при скачане или падане!

en: Tower Cutscene
bg: Сцена в кулата

en: Tower Of Ghosts
bg: Кулата на духовете

en: Tux the Builder
bg: Строителят Тъкс

en: -Portable Objects:
    !images/objects/rock/rock.png
    #Tux can pick up certain objects and carry them around.
    #Press the ACTION key to grab an object and hold it pressed as long as you want to carry the object. Release the ACTION key to drop the object.
bg: -Подвижни предмети:
    !images/objects/rock/rock.png
    #Тъкс може да взема определени предмети и да ги разнася.
    #Натисни бутона за ДЕЙСТВИЕ, за да хванеш нещо и го задръж натиснат колкото искаш, за да го носиш. Пусни бутона за ДЕЙСТВИЕ, за да пуснеш предмета.

en: Tux' Own Horror Show
bg: Шоуто на ужасите на Тъкс

en: #Will o' Wisps are small, annoying ghosts, which transport you to different, often dangerous places.
bg: #Светлинките са малки, дразнещи духчета, които те пренасят на различни, обикновено опасни места.

en: Walking Leaves
bg: Ходещи листа

en: Welcome to the Forest
bg: Добре дошли в гората

en: -Doors
    !images/objects/door/door-0.png
    #Tux can go through a door by pressing the UP key.
bg: -Врати
    !images/objects/door/door-0.png
    #Тъкс може да преминава през врати, като натиснеш бутона НАГОРЕ.

en: Wooden Roots
bg: Дървесни корени

en: Rooted Forest
bg: Вкоренената гора

en: To be continued...
bg: Следва продължение…
