SuperTux - en to cmn translation catalogue (46 entries)

en: Bouncy Coils
cmn: 彈跳線圈

en: Entrance to the Castle
cmn: 城堡入口

en: Countercurrent
cmn: 逆流

en: Crumbling Path
cmn: 搖搖欲墜的險路

en: Duct Ape
cmn: 風口猿

en: Find the Bigger Fish!
cmn: 找到更大條的魚！

en: Going Underground
cmn: 前往地下

en: Kneep-deep in the depth
cmn: 在深淵的 Kneep-deep

en: Little Venice
cmn: 小威尼斯

en: A Mouldy Grotto
cmn: 破舊石窟

en: Penguins don't grow on Trees
cmn: 企鵝不會長在樹上

en: Down The Rabbit Hole
cmn: 下去那個兔子的洞

en: -Are you lost?
cmn: - 你迷路了嗎？

en: The Silent Walls
cmn: 沈默城牆

en: Three sheets to the wind
cmn: 酩酊大醉

en: Treasure in the skies
cmn: 天空寶藏

en: Tree Fortress
cmn: 森林碉堡

en: Tux the Builder
cmn: 企鵝建築工人

en: Two Tiny Towers
cmn: 迷你雙塔

en: Up and Down
cmn: 上上下下

en: Walking Leaves
cmn: 走動的樹葉

en: Welcome to the Forest
cmn: 歡迎來到森林

en: Iceberg Fortress
cmn: 冰山碉堡

en: NOLOK
cmn: 諾羅克

en: Room of Stars
cmn: 辰星之間

en: Dan Morial
cmn: 丹莫瑞爾

en: Detour
cmn: 繞路

en: Dark Forest Keep - The Evil Chamber
cmn: 暗黑森林城堡 - 邪惡之廳

en: Dark Forest Keep - The Eyes Of Nolok
cmn: 暗黑森林城堡 - Nolok 之眼

en: Dark Forest Keep - The Black Tower
cmn: 暗黑森林城堡 - 漆黑之塔

en: Forest Level 1
cmn: 森林 L1

en: A Ghostly World
cmn: 鬼魂世界

en: key 1 water - to be placed behind waterfall
cmn: key 1 水 - 放在瀑布之後

en: key 2 earth - to be placed underground
cmn: kye 2 地球 - 放在地上

en: key 3 wood - to be placed in a big tree
cmn:  key 3 木頭 - 放在大樹內

en: key 4 fire - to be placed in a small castle
cmn: key 4 火 - 放在小城堡裡

en: key 5 air - to be placed in clouds
cmn: key 5 空氣 - 放在雲端上

en: Green Hills
cmn: 綠色丘陵

en: No Name
cmn: 沒名字

en: Light and Magic
cmn: 光與魔法

en: Owls' Revenge
cmn: 貓頭鷹的復仇

en: Roots, Woody Roots
cmn: 根，茂密的根

en: Shocking
cmn: 震驚

en: Under Construction
cmn: 施工中

en: A Village in the Forest
cmn: 森林內的村莊

en: Forest World
cmn: 森林世界
