SuperTux - en to gl translation catalogue (40 entries)

en: Ancient Ruins
gl: Ruínas Antigas

en: You found a secret area!
gl: Atopaches unha área secreta!

en: Beside the Bushes
gl: Detrás dos Arbustos

en: Bouncy Coils
gl: Espirais Chouteiras

en: Bye Bye Forest
gl: Adeus Bosque Adeus

en: Crumbling Path
gl: O Camiño Esnaquizado

en: Darkness Awaits
gl: A Escuridade Agarda

en: Find the Bigger Fish!
gl: Atopa o Peixe máis Grande!

en: -A big fish... for you.
gl: -Un gran peixe... para ti.

en: A New Location
gl: Unha Nova Localización

en: What is Happening?
gl: Que está Pasando?

en: Ghostly Misery
gl: Miseria Pantasmal

en: Ghosttree's Challenges
gl: Os Desafíos da Árbore Pantasma

en: Ghouls' Lair
gl: O Agocho do Demo

en: #Lanterns are used to make magic blocks solid, so you're able to walk atop of them.
gl: #As lanternas utilízanse para solidificar os bloques máxicos, así poderás camiñar enriba deles.

en: Going Underground
gl: Baixo Terra

en: I Spy With My Little Eye
gl: Vexo, vexo..

en: -Ispy
    #Ispys will activate things like platforms whenever Tux is in their sight.
gl: -Semáforos
    #Os semáforos activarán cousas coma plataformas cando Tux as teña á vista.

en: Hint: Use snails to break blocks!
gl: Consello: Utiliza os caracois para romper os bloques!

en: Like a leaf in the Wind
gl: Coma unha folla no Vento

en: Lost Village
gl: Aldea Perdida

en: #Don't forget to hit the switch!
gl: #Non esquezas darlle ó interruptor!

en: A Mouldy Grotto
gl: A Gruta Balorenta

en: The Owls again...
gl: Os Mouchos outra vez...

en: Owls' Skydive Commando
gl: O Comando Paracaidista dos Mouchos

en: Penguins don't grow on Trees
gl: Os pingüíns non medran nas Árbores

en: Shocking
gl: Impactante

en: The Forest Is Rotting
gl: O Bosque Apodrece

en: Through the Dark
gl: A Través da Escuridade

en: -Earth Flower
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #The earth flower gives Tux the ability to turn into stone by pressing the ACTION Key and the DOWN Key at the same time.
    #This does not work while jumping or falling!
gl: -Flor de Terra
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #A flor de terra dálle a Tux a capacidade de converterse nunha pedra premendo a Tecla de ACCIÓN e a tecla ABAIXO ó mesmo tempo.
    #Isto non funciona nin ó saltar nin ó caer!

en: Tower Cutscene
gl: Secuencia da Torre

en: Tower Of Ghosts
gl: A Torre Das Pantasmas

en: Tux the Builder
gl: Tux o Construtor

en: -Portable Objects:
    !images/objects/rock/rock.png
    #Tux can pick up certain objects and carry them around.
    #Press the ACTION key to grab an object and hold it pressed as long as you want to carry the object. Release the ACTION key to drop the object.
gl: -Obxectos Portátiles:
    !images/objects/rock/rock.png
    #Tux pode coller certos obxectos e levalos consigo.
    #Preme na tecla de ACCIÓN para apañar un obxecto e mantelo agarrado tanto tempo como queiras levar o obxecto. Solta a tecla de ACCIÓN para deixar caer o obxecto.

en: Tux' Own Horror Show
gl: O Arrepiante Propio Show de Tux

en: Walking Leaves
gl: Follas Viventes

en: Welcome to the Forest
gl: Benvida ó Bosque

en: -Doors
    !images/objects/door/door-0.png
    #Tux can go through a door by pressing the UP key.
gl: -Portas
    !images/objects/door/door-0.png
    #Tux pode atravesar unha porta premendo a tecla ARRIBA.

en: Wooden Roots
gl: Raíces de Madeira

en: To be continued...
gl: Continuará...
