SuperTux - en to gd translation catalogue (42 entries)

en: Ancient Ruins
gd: Làrach àrsaidh

en: You found a secret area!
gd: Lorg thu raon dìomhair!

en: Beside the Bushes
gd: Ri taobh nam preasan

en: Bouncy Coils
gd: Cuibhlichean sgeingeach

en: Bye Bye Forest
gd: Coille an t-soraidh slàin

en: Crumbling Path
gd: Slighe a' dol às a chèile

en: Darkness Awaits
gd: An dorchadas a' feitheamh ort

en: Find the Bigger Fish!
gd: Lorg an t-iasg as motha!

en: -A big fish... for you.
gd: -Seo iasg mòr... dhutsa.

en: A New Location
gd: Ionad ùr

en: What is Happening?
gd: Dè tha dol?

en: Ghostly Misery
gd: Truaighe thaibhsean

en: Ghosttree's Challenges
gd: Dùbhlain craoibh thaibhse

en: Ghouls' Lair
gd: Taigh gùil

en: #Lanterns are used to make magic blocks solid, so you're able to walk atop of them.
gd: #Cleachdaidh tu lanntairean airson blocaichean draoidheach a dhèanamh cruaidh ach an urrainn dhut coiseachd orra.

en: Going Underground
gd: Fon talamh

en: I Spy With My Little Eye
gd: Gu sealladh sealbh ort!

en: -Ispy
    #Ispys will activate things like platforms whenever Tux is in their sight.
gd: -Sùil-bhrathaidh
    #Gnìomhaichidh sùilean-brathaidh nithean mar ùrlaran uair sam bith a chì iad Tux.

en: Hint: Use snails to break blocks!
gd: Gliocas: Cleachd seilcheagan airson blocaichean a bhriseadh!

en: Like a leaf in the Wind
gd: Mar duilleach sa ghaoth

en: Lost Village
gd: Baile caillte

en: #Don't forget to hit the switch!
gd: #Na dìochuimhnich gum buail thu air an t-suidse!

en: A Mouldy Grotto
gd: Uamhag liath

en: The Owls again...
gd: Na cailleachan-oidhche a-rithist...

en: Owls' Skydive Commando
gd: Sìos on adhair, a chailleachan-oidhche!

en: Penguins don't grow on Trees
gd: Chan fhàs cinn-fhionna air craobhan

en: Shocking
gd: Gairiseachail

en: The Forest Is Rotting
gd: Tha a' choille seo a' lobhadh

en: Through the Dark
gd: Tron dorchadas

en: -Earth Flower
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #The earth flower gives Tux the ability to turn into stone by pressing the ACTION Key and the DOWN Key at the same time.
    #This does not work while jumping or falling!
gd: -Dìthean ùire
    !images/powerups/earthflower/earth_flower-1.png
    #Bheir dìthean ùire comas dha Tux ach an dèid e na chlach 's tu a' brùthadh air an iuchair GNÌOMHA 's an iuchair SÌOS aig an aon àm.
    #Chan obraich seo fhad 's a bhios tu a' leum no a' tuiteam!

en: Tower Cutscene
gd: Sealladh sgeòil an tùir

en: Tower Of Ghosts
gd: Tùr nan taibhsean

en: Tux the Builder
gd: Tux an neach-togail

en: -Portable Objects:
    !images/objects/rock/rock.png
    #Tux can pick up certain objects and carry them around.
    #Press the ACTION key to grab an object and hold it pressed as long as you want to carry the object. Release the ACTION key to drop the object.
gd: -Nithean so-ghiùlan:
    !images/objects/rock/rock.png
    #'S urrainn dha Tux nithean sònraichte a thogail 's a thoirt leis.
    #Brùth air an iuchair GNÌOMHA airson grèim fhaighinn air nì is cùm sìos i cho fhad 's a tha thu airson an nì a thoirt leat. Tog do chorrag far na h-iuchrach GNÌOMHA airson an nì a leigeil às.

en: Tux' Own Horror Show
gd: Dealbh-chluich oillteil Tux

en: #Will o' Wisps are small, annoying ghosts, which transport you to different, often dangerous places.
gd: #'S e taibhsean beaga buaireanta a tha sna teintean-biorach a bheir am baideigin eile thu agus siud bad cunnartach gu tric.

en: Walking Leaves
gd: A' coiseachd an duillich

en: Welcome to the Forest
gd: Fàilte dhan choille

en: -Doors
    !images/objects/door/door-0.png
    #Tux can go through a door by pressing the UP key.
gd: -Dorsan
    !images/objects/door/door-0.png
    #Thèid Tux tro dhoras nuair a nì thu brùthadh air an iuchair SUAS.

en: Wooden Roots
gd: Freumhan fiodha

en: Rooted Forest
gd: Coille fhreumhta

en: To be continued...
gd: Ri leantainn...
