SuperTux - en to nb translation catalogue (50 entries)

en: Bouncy Coils
nb: Kveilkrattet

en: Entrance to the Castle
nb: Inngangen til slottet

en: Countercurrent
nb: Motstrøms

en: Crumbling Path
nb: Vaklende vei

en: Duct Ape
nb: Apestreker

en: A Short Visit to El Castillo
nb: En kort visitt til El Castillo

en: Find the Bigger Fish!
nb: Den største fisken

en: -A big fish... for you.
nb: -En stor fisk… til deg.

en: Going Underground
nb: Til underverdenen

en: Kneep-deep in the depth
nb: Til knes i dybden

en: Little Venice
nb: Lille Venezia

en: A Mouldy Grotto
nb: Mugg-grotta

en: Penguins don't grow on Trees
nb: Pingviner vokser ikke på trær

en: Down The Rabbit Hole
nb: Gjennom kaninhullet

en: -Oh no!
    #The path is blocked! It
    #seems that the only way
    #leads through that dark
    #hole in the ground...
nb: -Å nei!
    #Veien videre er stengt!
    #Det ser ut til at den
    #eneste måten å komme
    #videre på er å hoppe
    #ned i det mørke hullet
    #i bakken ...

en: -Are you lost?
nb: -Har du gått deg vill?

en: The Silent Walls
nb: De tause veggene

en: Three sheets to the wind
nb: Tatt av vinden

en: Treasure in the skies
nb: Lønn i himmelen

en: Tree Fortress
nb: Treslottet

en: Tux the Builder
nb: Byggmester Tux

en: -Portable Rocks:
    
    !images/help/rockhowto1.png
    !images/help/rockhowto2.png
    !images/help/rockhowto3.png
nb: -Flyttbare steiner
    
    !images/help/rockhowto1.png
    !images/help/rockhowto2.png
    !images/help/rockhowto3.png

en: Two Tiny Towers
nb: To små tårn

en: Up and Down
nb: Opp og ned

en: Walking Leaves
nb: Høstgule blader

en: Welcome to the Forest
nb: Velkommen til skogen

en: Iceberg Fortress
nb: Isfjellslottet

en: Room of Stars
nb: Stjernesalen

en: Detour
nb: En avstikker

en: Dark Forest Keep - The Evil Chamber
nb: Myrkskogen - Vondekammeret

en: Dark Forest Keep - The Eyes Of Nolok
nb: Myrkskogen - Noloks øyne

en: Dark Forest Keep - The Black Tower
nb: Myrkskogen - Det svarte tårnet

en: Forest Level 1
nb: Skogbrett 1

en: A Ghostly World
nb: Spøkelsesverdenen

en: key 1 water - to be placed behind waterfall
nb: Nøkkel 1 (vann) skal plasseres bak fossen

en: key 2 earth - to be placed underground
nb: Nøkkel 2 (jord) skal plasseres under jorda

en: key 3 wood - to be placed in a big tree
nb: Nøkkel 3 (tre) skal plasseres i et stort tre

en: key 4 fire - to be placed in a small castle
nb: Nøkkel 4 (ild) skal plasseres i et lite slott

en: key 5 air - to be placed in clouds
nb: Nøkkel 5 (luft) skal plasseres i skyene

en: Green Hills
nb: Grønn var min barndoms dal

en: No Name
nb: Navnløs

en: Light and Magic
nb: Lys og magi

en: Owls' Revenge
nb: Uglas hevn

en: Roots, Woody Roots
nb: Tilbake til røttene

en: -Hint:
    #If there seems to be
    #no way to reach a door,
    #remember that you might
    #be supposed to come out
    #of that door...
nb: -Hint
    #Viss det ikke ser ut
    #til å finnes noen
    #måte å nå en dør, kan
    #det være meningen at
    #du skal komme ut av
    #døra ...

en: ---Insert Cutscene Here---
nb: ---Sett inn animasjonssekvens her---

en: Shocking
nb: Sjokkerende

en: Under Construction
nb: Under konstruksjon

en: A Village in the Forest
nb: En landsby i skogen

en: Forest World
nb: Skogverdenen
