SuperTux - en to ro translation catalogue (50 entries)

en: Bouncy Coils
ro: Arcuri săltărețe

en: Entrance to the Castle
ro: Intrarea în castel

en: Countercurrent
ro: Contra-curent

en: Crumbling Path
ro: Drumul surpat

en: Duct Ape
ro:  Labirintul din canal

en: A Short Visit to El Castillo
ro: O scurtă vizită la El Castillo

en: Find the Bigger Fish!
ro: Găsește peștele mai mare!

en: -A big fish... for you.
ro: -Un pește mare... pentru tine.

en: Going Underground
ro: Mergem în subteran

en: Kneep-deep in the depth
ro: Cufundat în adânc

en: Little Venice
ro: Mica Veneție

en: A Mouldy Grotto
ro: O grotă mucegăită

en: Penguins don't grow on Trees
ro: Pinguinii nu cresc în copaci

en: Down The Rabbit Hole
ro: Jos prin gaura de iepure

en: -Oh no!
    #The path is blocked! It
    #seems that the only way
    #leads through that dark
    #hole in the ground...
ro: -O, nu!
    #Calea este blocată!
    #Se pare că singura cale
    #merge prin gaura aia
    #întunecată din pământ...

en: -Are you lost?
ro: -Te-ai rătăcit?

en: The Silent Walls
ro: Pereții tăcuți

en: Three sheets to the wind
ro: Beat turtă

en: Treasure in the skies
ro: Comoara din ceruri

en: Tree Fortress
ro: Fortăreața copac

en: Tux the Builder
ro: Constructorul Tux

en: -Portable Rocks:
    
    !images/help/rockhowto1.png
    !images/help/rockhowto2.png
    !images/help/rockhowto3.png
ro: -Pietre portabile:
    
    !images/help/rockhowto1.png
    !images/help/rockhowto2.png
    !images/help/rockhowto3.png

en: Two Tiny Towers
ro: Două turnuri mici

en: Up and Down
ro: Sus și jos

en: Walking Leaves
ro: Frunzele mergătoare

en: Welcome to the Forest
ro: Bun venit în pădure

en: Iceberg Fortress
ro: Fortăreața ghețar

en: Room of Stars
ro: Încăperea stelelor

en: Detour
ro: Ocolire

en: Dark Forest Keep - The Evil Chamber
ro: Castelul din Pădurea Întunecată  - Camera răului

en: Dark Forest Keep - The Eyes Of Nolok
ro: Castelul din Pădurea Întunecată - Ochii lui Nolok

en: Dark Forest Keep - The Black Tower
ro: Castelul din Pădurea Întunecată - Turnul negru

en: Forest Level 1
ro: Pădure Nivelul 1

en: A Ghostly World
ro: O lume fantomatică

en: key 1 water - to be placed behind waterfall
ro: cheia 1 apă - se pune în spatele cascadei

en: key 2 earth - to be placed underground
ro: cheia 2 pământ - se pune în subteran

en: key 3 wood - to be placed in a big tree
ro: cheia 3 lemn - se pune într-un copac mare

en: key 4 fire - to be placed in a small castle
ro: cheia 4 foc - se pune într-un mic castel

en: key 5 air - to be placed in clouds
ro: cheia 5 aer - se pune în nori

en: Green Hills
ro: Dealurile verzi

en: No Name
ro: Fără nume

en: Light and Magic
ro: Lumină și magie

en: Owls' Revenge
ro: Răzbunarea bufniței

en: Roots, Woody Roots
ro: Rădăcini, rădăcini lemnoase

en: -Hint:
    #If there seems to be
    #no way to reach a door,
    #remember that you might
    #be supposed to come out
    #of that door...
ro: -Indiciu:
    #Dacă pare să nu fie
    #nicio cale spre o ușă,
    #probabil că ar trebui
    #să ieși de pe ușa aceea...

en: ---Insert Cutscene Here---
ro: ---Introdu filmulețul aici---

en: Shocking
ro: Șocant

en: Under Construction
ro: În lucru

en: A Village in the Forest
ro: Un sat în pădure

en: Forest World
ro: Lumea pădurii
