SuperTux - en to eo translation catalogue (73 entries)

en: Time
eo: Tempo

en: OK
eo: Bone

en: Level
eo: Nivelo

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Sound
eo: Sono

en: Action
eo: Ago

en: contributed by %s
eo: Proponita de %s

en: Coins
eo: Moneroj

en: Badguys killed
eo: Mortigintaj malbonuloj

en: Secrets
eo: Sekretoj

en: Best time
eo: Plej bona tempo

en: Worldmap
eo: Mondmapo

en: World
eo: Mondo

en: %s "%s" by "%s"
eo: %s "%s" de "%s"

en: Add-ons
eo: Aldonaĵoj

en: Check Online (disabled)
eo: Serĉi sur la Reto (Malaktivata)

en: Check Online
eo: Serĉi sur la Reto

en: Back
eo: Reen

en: Contrib Levels
eo: kontribuitaj niveloj

en: *NEW*
eo: *NOVA*

en: Error:
eo: Eraro:

en: Ok
eo: Bone

en: Music
eo: Muziko

en: Continue
eo: Daŭri

en: Options
eo: Opcioj

en: Abort Level
eo: Eliri nivelon

en: Setup Joystick
eo: Agori la Ludmantenilon

en: Up
eo: Supre

en: Down
eo: Malsupre

en: Left
eo: Maldekstre

en: Right
eo: Dekstre

en: Jump
eo: Salti

en: Pause/Menu
eo: Paŭzi/Menuo

en: Peek Left
eo: Maldekstre Rigardi

en: Peek Right
eo: Dekstre Rigardi

en: Peek Up
eo: Supre Rigardi

en: Peek Down
eo: Malsupre Rigardi

en: Console
eo: Konzolo

en: Jump with Up
eo: Salti premante la supran klavon

en: No Joysticks found
eo: Ludmantenilo ne trovita

en: Scan for Joysticks
eo: Serĉanta la Ludmantenilojn

en: None
eo: Neniu

en: Press Button
eo: Premu butonon

en: Setup Keyboard
eo: Agori la Klavaron

en: Up cursor
eo: Supre-klavo

en: Down cursor
eo: Malsupre-klavo

en: Left cursor
eo: Maldekstre-klavo

en: Right cursor
eo: Dekstre-klavo

en: Return
eo: Eniga klavo

en: Space
eo: Spaceto klavo

en: Right Shift
eo: Dekstra Majuskliga klavo

en: Left Shift
eo: Maldekstra Majuskliga klavo

en: Right Control
eo: Dekstra KRTL-klavo

en: Left Control
eo: Maldekstra KRTL-klavo

en: Right Alt
eo: Dekstra ALT-klavo

en: Left Alt
eo: Maldekstra ALT-klavo

en: Language
eo: Lingvo

en: Start Game
eo: Komenci la ludon

en: Quit
eo: Eliri

en: Select Language
eo: Elekti lingvon

en: Select Profile
eo: Elekti profilon

en: Select a profile to play with
eo: Elekti profilon por ludi

en: Fullscreen
eo: Plenekrano

en: Disable all sound effects
eo: Malaktivigi la Sonon

en: Disable all music
eo: Malaktivigi la Muzikon

en: Sound (disabled)
eo: Sono  (Malaktivata)

en: Music (disabled)
eo: Muziko (Malaktivata)

en: Pause
eo: Paŭzo

en: You
eo: Vi

en: Best
eo: Plej bona

en: Badguys
eo: Malbonuloj

en: Copyright
eo: Aŭtorrajto

en: <no title>
eo: <sentitola>
