SuperTux - en to sq translation catalogue (143 entries)

en: Time
sq: Koha

en: Unknown
sq: I panjohur

en: Cancel
sq: Anulo

en: Sound
sq: Tingujt

en: Action
sq: Veprimi

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
sq: Përdorimi: %s [OPSIONET] [SKEDARINIVELIT]

en: General Options:
sq: Opsionet e përgjithshme:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
sq: -h, --help Shfaq këtë mesazh ndihme dhe dil

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
sq: -v, --version Shfaq version e SuperTux dhe dil

en:   --verbose                    Print verbose messages
sq:   --verbose                    Shtyp shumë mesazhe

en:   --debug                      Print extra verbose messages
sq:   --debug                      Shtyp shumë mesazhe shtesë

en: Video Options:
sq: Opsionet e videos:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
sq:   -f, --fullscreen             Ekzekuto me ekran të plotë

en:   -w, --window                 Run in window mode
sq:   -w, --window                 Ekzekuto në një dritare

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
sq:   -g, --geometry GJERËSIAxLARTËSIA  Nis SuperTux me rezolucionin e dhënë

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
sq:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Ekzekuton SuperTux me përmasat e dhëna

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
sq:   -d, --default                Rivendos parametrat e videos në vlerat e paracaktuara

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
sq:   --renderer RENDERER          Përdor sdl, opengl, ose auto për render

en: Audio Options:
sq: Opsionet e zërit:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
sq:   --disable-sound              Çaktivizon efektet e tingujve

en:   --disable-music              Disable music
sq:   --disable-music              Çaktivizon muzikën

en: Game Options:
sq: Opsionet e lojës:

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
sq:   --show-fps                   Shfaq numrin e fotogrameve në nivele

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
sq:   --no-show-fps                Mos shfaq numrin e fotogrameve në nivele

en:   --developer                  Switch on developer feature
sq:   --developer                  Aktivizo veçoritë në përpunim

en: Directory Options:
sq: Opsionet e dosjes:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
sq:   --datadir DIR                Vendos dosjen për skedarët e të dhënave të lojës

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
sq:   --userdir DIR                Vendos dosjen për të dhënat e përdoruesit (ruajta e lojës, etj.)

en: Environment variables:
sq: Variabëlit e ambientit:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
sq:   SUPERTUX2_USER_DIR           Dosja për të dhënat e përdoruesit (ruajta e lojës, etj.)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
sq:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Dosja për skedarët e të dhënave të lojës

en: auto
sq: vetëvepro

en: contributed by %s
sq: me kontributin e %s

en: Best Level Statistics
sq: Statistikat e rezultateve më të mira

en: Coins
sq: Monedha

en: Badguys killed
sq: Armiq të vrarë

en: Secrets
sq: Sekrete

en: Best time
sq: Koha më e mirë

en: Level target time
sq: Objektivi i kohëzgjatjes së nivelit

en: Worldmap
sq: Harta e Botës

en: World
sq: Bota

en: %s "%s" by "%s"
sq: %s "%s" nga "%s"

en: Language packs
sq: Pakot e gjuhëve

en: Add-ons
sq: Shtesat

en: View Language Packs
sq: Shiko pakot e gjuhëve

en: View Add-ons
sq: Shiko shtesat

en: No Language packs installed
sq: Asnjë pako gjuhe e instaluar

en: No Add-ons installed
sq: Asnjë shtesë e instaluar

en: No Language packs found
sq: Nuk u gjetën pako gjuhe

en: No Add-ons found
sq: Nuk u gjetën shtesa

en: Install %s *NEW*
sq: Instalo %s *NEW*

en: Install %s
sq: Instalo %s

en: No new Language packs found
sq: Nuk u gjetën pako të reja gjuhe

en: No new Add-ons found
sq: Nuk u gjetën shtesa të reja

en: Check Online (disabled)
sq: Kontrollo në linjë (e çaktivizuar)

en: Check Online
sq: Kontrollo në linjë

en: Back
sq: Mbrapa

en: Downloading %s
sq: Duke shkarkuar %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
sq: Rinis SuperTux
    në mënyrë që ndryshimet të kenë efekt.

en: Cheats
sq: Hilet

en: Bonus: Grow
sq: Shpërblim: Rritje

en: Bonus: Fire
sq: Shpërblim: Zjarr

en: Bonus: Ice
sq: Shpërblim: Akull

en: Bonus: Air
sq: Shpërblim: Ajër

en: Bonus: Earth
sq: Shpërblim: Tokë

en: Bonus: Star
sq: Shpërblim: Yll

en: Shrink Tux
sq: Zvogëlo Tux-in

en: Kill Tux
sq: Vrit Tux-in

en: Finish Level
sq: Mbaro nivelin

en: Contrib Levels
sq: Nivele shtesë

en: *NEW*
sq: *E RE*

en: Abort Download
sq: Anulo shkarkimin

en: Error:
sq: Gabim:

en: Close
sq: Mbyll

en: Music
sq: Muzika

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Restart Level
sq: Rifillo nivelin

en: Options
sq: Opsionet

en: Abort Level
sq: Dil nga niveli

en: Manual Configuration
sq: Konfigurim manual

en: Up
sq: Lart

en: Down
sq: Poshtë

en: Left
sq: Majtas

en: Right
sq: Djathtas

en: Jump
sq: Kërce

en: Pause/Menu
sq: Pauzë/Menu

en: Cheat Menu
sq: Menuja e hileve

en: Jump with Up
sq: Kërce me Lart

en: None
sq: Asnjë

en: Press Button
sq: Shtyp një buton

en: Setup Keyboard
sq: Konfiguro tastierën

en: Space
sq: Hapësirë

en: Right Shift
sq: Shift i djathtë

en: Left Shift
sq: Shift i majtë

en: Right Control
sq: Ctrl i djathtë

en: Left Control
sq: Ctrl i majtë

en: Right Alt
sq: Alt i djathtë

en: Left Alt
sq: Alt i majtë

en: Press Key
sq: Shtyp një buton

en: Language
sq: Gjuha

en: <auto-detect>
sq: <vetë-zbulo>

en: Start Game
sq: Fillo lojën

en: Credits
sq: Falënderimet

en: Quit
sq: Dil

en: Do you really want to quit SuperTux?
sq: Dëshiron me vërtetë të dalësh nga SuperTux?

en: Quit SuperTux
sq: Dil nga SuperTux

en: Select Language
sq: Zgjidh gjuhën

en: Select a different language to display text in
sq: Zgjidh një gjuhë tjetër në të cilën të shfaqet teksti

en: Language Packs
sq: Pakot e gjuhëve

en: Language packs contain up-to-date translations
sq: Pakot e gjuhës përmbajnë përkthime të përditësuara

en: Select Profile
sq: Zgjidh profilin

en: Select a profile to play with
sq: Zgjidh një profil me të cilin të luash

en: Fullscreen
sq: Ekran i plotë

en: Fill the entire screen
sq: Mbushe të gjithë ekranin

en: Resolution
sq: Rezolucioni

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
sq: Përcakto rezolucionin e përdorur kur është ekrani i plotë (duhet të aktivosh ekranin e plotë për të përfunduar ndryshimin)

en: Magnification
sq: Zmadhimi

en: Change the magnification of the game area
sq: Ndrysho zmadhimin e zonës së lojës

en: Aspect Ratio
sq: Përpjesëtimi lartësi/gjerësi

en: Adjust the aspect ratio
sq: Rregullo përpjesëtimin lartësi/gjerësi

en: Disable all sound effects
sq: Çaktivizo efektet e zërit

en: Disable all music
sq: Çaktivizo muzikën

en: Sound (disabled)
sq: Tingujt (të çaktivizuar)

en: Music (disabled)
sq: Muzika (e çaktivizuar)

en: Developer Mode
sq: Modaliteti i zhvillimit

en: Christmas Mode
sq: Modaliteti i krishtlindjeve

en: [Profile %s]
sq: [Profili %s]

en: Profile %s
sq: Profili %s

en: Story Mode
sq: Ndjek historinë

en: Bonus: None
sq: Shpërblim: Asgjë

en: Reset Level
sq: Rivendos nivelin

en: Pause
sq: Pauzë

en: Max coins collected:
sq: Maksimali i monedhave të mbledhura:

en: Max fragging:
sq: Maksimali i vrasjeve:

en: Max secrets found:
sq: Maksimali i sekreteve të gjetura:

en: Best time completed:
sq: Koha më e mirë e plotësimit:

en: Level target time:
sq: Objektivi i kohëzgjatjes së nivelit:

en: You
sq: Ti

en: Best
sq: Më i miri

en: Badguys
sq: Armiq

en: Copyright
sq: E drejta e autorit

en: You found a secret area!
sq: Gjete një zonë sekrete!

en: <no title>
sq: <pa titull>
