SuperTux - en to ms_MY translation catalogue (574 entries)

en: You found a secret area!
ms_MY: Anda telah menemui kawasan rahsia! yay

en: Name
ms_MY: Nama

en: Fade tilemap
ms_MY: Lenyap peta jubin

en: Message
ms_MY: Mesej

en: Script
ms_MY: Skrip

en: Script Trigger
ms_MY: Pemicu Skrip

en: Width
ms_MY: Lebar

en: Height
ms_MY: Tinggi

en: Button
ms_MY: Butang

en: Oneshot
ms_MY: Sekaligus

en: Sequence Trigger
ms_MY: Pemicu Jujukan

en: Sector
ms_MY: Sektor

en: Spawn point
ms_MY: Titik Muncul

en: Sprite
ms_MY: Pari-Pari

en: Turn on script
ms_MY: Hidupkan skrip

en: Turn off script
ms_MY: Matikan skrip

en: Sequence
ms_MY: Urutan

en: end sequence
ms_MY: penghujung jujukan

en: stop Tux
ms_MY: henti Tux

en: fireworks
ms_MY: bunga apai

en: New worldmap spawnpoint
ms_MY: titik muncul peta dunia baharu

en: Worldmap fade tilemap
ms_MY: Peta jubin lenyap peta dunia

en: Fade
ms_MY: Lenyap

en: Fade in
ms_MY: Resap Jelma

en: Fade out
ms_MY: Resap lenyap

en: Climbable
ms_MY: Boleh Didaki

en: Door
ms_MY: Pintu

en: Switch
ms_MY: Suis

en: Secret Area
ms_MY: Kawasan Rahsia

en: Thunderstorm
ms_MY: Ribut Petir

en: Direction
ms_MY: Arah

en: Path
ms_MY: Laluan

en: Z-pos
ms_MY: pos-Z

en: Solid
ms_MY: Tegar

en: Action
ms_MY: Tindakan

en: Weak Tile
ms_MY: Jubin Rapuh

en: Gradient
ms_MY: Gradien

en: Tilemap
ms_MY: Peta Jubin

en: Breakable
ms_MY: Boleh Pecah

en: Portable
ms_MY: Boleh Alih

en: Angle
ms_MY: Sudut

en: Color
ms_MY: Warna

en: Speed
ms_MY: Kelajuan

en: Counter-clockwise
ms_MY: Lawan-jam

en: Layer
ms_MY: Lapisan

en: Physics enabled
ms_MY: Fizik dibenarkan

en: Visible
ms_MY: Tampak

en: Hit script
ms_MY: Skrip kena

en: Count
ms_MY: kiraan

en: Content
ms_MY: Kandungan

en: Coin
ms_MY: Syiling

en: Growth (fire flower)
ms_MY: Pembesaran (bunga api)

en: Growth (ice flower)
ms_MY: Pembesaran (bunga ais)

en: Growth (air flower)
ms_MY: Pembesaran (bunga udara)

en: Growth (earth flower)
ms_MY: Pembesaran (bunga tanah)

en: Star
ms_MY: Bintang

en: Tux doll
ms_MY: Anak patung Tux

en: Custom
ms_MY: Suai

en: Light
ms_MY: Cahaya

en: Trampoline
ms_MY: Trampolin

en: Coin rain
ms_MY: Hujan syiling

en: Coin explosion
ms_MY: Letusan syiling

en: Custom Content
ms_MY: Kandungan Suai

en: Pneumatic Platform
ms_MY: Platform Pneumatik

en: Following path
ms_MY: Laluan diikuti

en: Path Mode
ms_MY: Mod Laluan

en: Collect script
ms_MY: Skrip kutip

en: Ghost Particles
ms_MY: Zarah-Zarah Hantu

en: Mode
ms_MY: Mod

en: normal
ms_MY: biasa

en: autoscroll
ms_MY: auto-tatal

en: File
ms_MY: Fail

en: Spawnpoint
ms_MY: Titik Muncul

en: Counter
ms_MY: Kaunter

en: Candle
ms_MY: Lilin

en: Enabled
ms_MY: Dibenarkan

en: Invisible Block
ms_MY: Blok Halimunan

en: Snow Particles
ms_MY: Zarah-Zarah Salji

en: Time Limit
ms_MY: Had Masa

en: Sound
ms_MY: Bunyi

en: Distance factor
ms_MY: Faktor jarak

en: Distance bias
ms_MY: Bias jarak

en: Volume
ms_MY: Volum

en: Torch
ms_MY: Obor

en: Icecrusher
ms_MY: Penghancur Ais

en: Background
ms_MY: Latar Belakang

en: Lantern
ms_MY: Tanglung

en: Wind
ms_MY: Angin

en: Platforms
ms_MY: Platform

en: Momentum change rate
ms_MY: Kadar perubahan momentum

en: Rain Particles
ms_MY: Zarah-Zarah Hujan

en: Rock
ms_MY: Batu

en: Music
ms_MY: Muzik

en: Particle system
ms_MY: Sistem zarah

en: Burning
ms_MY: Terbakar

en: Flicker
ms_MY: Kerdipan

en: Text array
ms_MY: Tatasusunan teks

en: Info Block
ms_MY: Blok Maklumat

en: Disable gravity
ms_MY: Lumpuhkan graviti

en: Time
ms_MY: Masa

en: Fill
ms_MY: Isian

en: Alignment
ms_MY: Jajaran

en: none
ms_MY: tiada

en: left
ms_MY: kiri

en: right
ms_MY: kanan

en: top
ms_MY: atas

en: bottom
ms_MY: bawah

en: Scroll offset x
ms_MY: Ofset tatal x

en: Scroll offset y
ms_MY: Ofset tatal y

en: Scroll speed x
ms_MY: Kelajuan tatal x

en: Scroll speed y
ms_MY: Kelajuan tatal y

en: Top image
ms_MY: Imej atas

en: Image
ms_MY: Imej

en: Bottom image
ms_MY: Imej bawah

en: Normal
ms_MY: Biasa

en: Lightmap
ms_MY: Peta Cahaya

en: Speed X
ms_MY: Kelajuan X

en: Speed Y
ms_MY: Kelajuan Y

en: Acceleration
ms_MY: Pemecutan

en: Blowing
ms_MY: Peniupan

en: Bicycle Platform
ms_MY: Platform Basikal

en: Running
ms_MY: Berjalan

en: On-grab script
ms_MY: Skrip Ambil

en: On-ungrab script
ms_MY: Skrip tak ambil

en: Interactive particle system
ms_MY: Sistem zarah interaktif

en: Interval
ms_MY: Sela

en: Cloud Particles
ms_MY: Zarah-Zarah Awan

en: Skull Tile
ms_MY: Jubin Tengkorak

en: Linked
ms_MY: Terpaut

en: Resize offset x
ms_MY: Ofset saiz semula x

en: Resize offset y
ms_MY: Ofset saiz semula y

en: Alpha
ms_MY: Alfa

en: Speed x
ms_MY: Kelajuan x

en: Speed y
ms_MY: Kelajuan y

en: Tint
ms_MY: Seri Warna

en: Tiles
ms_MY: Jubin

en: Left Colour
ms_MY: Warna Kiri

en: Right Colour
ms_MY: Warna Kanan

en: Top Colour
ms_MY: Warna Atas

en: Bottom Colour
ms_MY: Warna Bawah

en: Vertical
ms_MY: Menegak

en: Horizontal
ms_MY: Mengufuk

en: Vertical (whole sector)
ms_MY: Menegak (seluruh sektor)

en: Horizontal (whole sector)
ms_MY: Mengufuk (seluruh sektor)

en: Blend mode
ms_MY: Mod adun

en: Blend
ms_MY: Adun

en: Modulate
ms_MY: Modulasi

en: None
ms_MY: Tiada

en: Unstable Tile
ms_MY: Jubin Tidak Stabil

en: Brick
ms_MY: Bata

en: Invisible Wall
ms_MY: Dinding Halimunan

en: Spotlight
ms_MY: Cahaya sorot

en: Scripted Object
ms_MY: Objek Berskrip

en: Heavy Coin
ms_MY: Syiling Berat

en: Bonus Block
ms_MY: Blok Bonus

en: Magic Tile
ms_MY: Jubin Ajaib

en: Camera
ms_MY: Kamera

en: TextScroller
ms_MY: Penatal Teks

en: List of enemies
ms_MY: Senarai musuh

en: Enemy
ms_MY: Musuh

en: Add
ms_MY: Tambah

en: Do you want to delete this badguy from the list?
ms_MY: Anda mahu padam orang jahat ini daripada senarai?

en: Yes
ms_MY: Ya

en: No
ms_MY: Tidak

en: Mix the colour
ms_MY: Campur warna

en: Cancel
ms_MY: Batal

en: Edit script
ms_MY: Sunting Skrip

en: Toad
ms_MY: Katak

en: Walking Tree
ms_MY: Pohon Berjalan

en: Plant
ms_MY: Pokok

en: Stalactite
ms_MY: Stalaktit

en: Short Fuse
ms_MY: Fius Pendek

en: Iceblock
ms_MY: Blok Ais

en: Ghost Tree
ms_MY: Pohon Berhantu

en: Track range
ms_MY: Julat trek

en: Vanish range
ms_MY: Julat hilang

en: Fly speed
ms_MY: Kelajuan terbang

en: Death script
ms_MY: Skrip maut

en: Yeti's Stalactite
ms_MY: Stalaktit Yeti

en: Walking Flame
ms_MY: Nyalaan Berjalan

en: Sleeping Flame
ms_MY: Nyalaan Tidur

en: Dormant Flame
ms_MY: Nyalaan Kaku

en: Owl
ms_MY: Burung Hantu

en: Initial delay
ms_MY: Lengah awal

en: Fire delay
ms_MY: Lengah api

en: Ammo
ms_MY: Peluru

en: Snowball
ms_MY: Bola Ais

en: Fixed position
ms_MY: Kedudukan tetap

en: Lives
ms_MY: Hayat

en: Gold Bomb
ms_MY: Bom Emas

en: Flame
ms_MY: Nyalaan

en: Badguy
ms_MY: Orang Jahat

en: Ghost Flame
ms_MY: Nyalaan Berhantu

en: Bomb
ms_MY: Bom

en: Walking Candle
ms_MY: Lilin Berjalan

en: Spider
ms_MY: Labah-Labah

en: Snowman
ms_MY: Orang salji

en: Walking Stump
ms_MY: Tunggul Kayu Berjalan

en: Fish
ms_MY: Ikan

en: Interval (seconds)
ms_MY: Sela (saat)

en: Random
ms_MY: Rawak

en: Enemies
ms_MY: Musuh

en: Type
ms_MY: Jenis

en: dropper
ms_MY: penitis

en: rocket launcher
ms_MY: pelancar roket

en: cannon
ms_MY: meriam

en: invisible
ms_MY: halimunan

en: Snail
ms_MY: Siput

en: Smartball
ms_MY: Bola Pintar

en: Bouncing Snowball
ms_MY: Bola Salji Melantun

en: Ice Flame
ms_MY: Nyalaan Ais

en: Max coins collected:
ms_MY: Maks. syiling dikutip:

en: Max secrets found:
ms_MY: Maks. rahsia ditemui:

en: Best time completed:
ms_MY: Masa tamat terbaik:

en: Level target time:
ms_MY: Masa sasaran aras:

en: Best Level Statistics
ms_MY: Statistik Aras Terbaik

en: You
ms_MY: Anda

en: Best
ms_MY: Terbaik

en: Coins
ms_MY: Syiling

en: Badguys
ms_MY: Orang jahat

en: Secrets
ms_MY: Rahsia

en: Unknown object
ms_MY: Objek tidak diketahui

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
ms_MY: Penggunaan: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]

en: General Options:
ms_MY: Pilihan Am:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
ms_MY:   -h, --help                   Tunjuk mesej bantuan ini kemudian keluar

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
ms_MY:   -v, --version                Tunjuk versi SuperTux kemudian keluar

en:   --verbose                    Print verbose messages
ms_MY:   --verbose                    Cetak mesej berjela

en:   --debug                      Print extra verbose messages
ms_MY:   --debug                      Cetak mesej berjela tambahan

en:   --print-datadir              Print SuperTux's primary data directory.
ms_MY:   --print-datadir              Cetak direktori data utama SuperTux.

en: Video Options:
ms_MY: Pilihan Video:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
ms_MY:   -f, --fullscreen             Jalankan dalam mod skrin penuh

en:   -w, --window                 Run in window mode
ms_MY:   -w, --window                 Jalankan dalam mod tetingkap

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
ms_MY:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Jalankan SuperTuxdalam resolusi diberi

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
ms_MY:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Jalankan SuperTux dengan nisbah bidang diberi

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
ms_MY:   -d, --default                Tetap semula tetapan video ke nilai lalai

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
ms_MY:   --renderer RENDERER          Guna sdl, opengl, atau auto untuk diterapkan

en: Audio Options:
ms_MY: Pilihan Audio:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
ms_MY:   --disable-sound              Lumpuhkan kesan bunyi

en:   --disable-music              Disable music
ms_MY:   --disable-music              Lumpuhkan muzik

en: Game Options:
ms_MY: Pilihan Permainan:

en:   --edit-level                 Open given level in editor
ms_MY:   --edit-level                 Buka aras yang diberi dalam penyunting

en:   --resave                     Loads given level and saves it
ms_MY:   --resave                     Muat aras yang diberi kemudian simpan ia

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
ms_MY:   --show-fps                   Papar kadar bingkai dalam aras

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
ms_MY:   --no-show-fps                Jangan papar kadar bingkai dalam aras

en:   --show-pos                   Display player's current position
ms_MY:   --show-pos                   Papar kedudukan semasa pemain

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
ms_MY:   --no-show-pos                Jangan papar kedudukan pemain

en:   --developer                  Switch on developer feature
ms_MY:   --developer                  Hidupkan fitur pembangun

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
ms_MY:   -s, --debug-scripts          Benarkan penyahpepijat skrip.

en: Demo Recording Options:
ms_MY: Pilihan Rakaman Demo:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
ms_MY:   --record-demo FILE LEVEL     Rakam satu demo ke dalam FILE

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
ms_MY:   --play-demo FILE LEVEL       Main satu demo yang dirakam

en: Directory Options:
ms_MY: Pilihan Direktori:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
ms_MY:   --datadir DIR                Tetapkan direktori untuk fail data permainan

en: Add-On Options:
ms_MY: Pilihan Tambahan:

en:   --repository-url URL         Set the URL to the Add-On repository
ms_MY:   --repository-url URL         Tetapkan URL ke repositori Tambahan

en: Environment variables:
ms_MY: Pemboleh ubah persekitaran:

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
ms_MY:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Direktori untuk fail data permainan

en: Copyright
ms_MY: Hak Cipta

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
ms_MY: Permainan ini SEPENUHNYA TIADA JAMINAN. Permainan ini merupakan perisian bebas, dan anda
    dialu-alukan mengedarkannya semula dengan syarat-syarat tertentu: sila rujuk fail lesen untuk perincian.

en: Contrib Levels
ms_MY: Aras Contrib

en: *NEW*
ms_MY: *BAHARU*

en: Back
ms_MY: Undur

en: Debug
ms_MY: Nyahpepijat

en: Game Speed
ms_MY: Kelajuan Permainan

en: Adjust Game Speed
ms_MY: Laras Kelajuan Permainan

en: Show Worldmap Path
ms_MY: Tunjuk Laluan Peta Dunia

en: Show Controller
ms_MY: Tunjuk Pengawal

en: Show Framerate
ms_MY: Tunjuk Kadar Bingkai

en: Show Player Position
ms_MY: Tunjuk Kedudukan Pemain

en: Use Bitmap Fonts
ms_MY: Guna Fon Peta Bit

en: Choose Sector
ms_MY: Pilih Sektor

en: Sector Settings
ms_MY: Tetapan Sektor

en: Create Sector
ms_MY: Cipta Sektor

en: Delete Sector
ms_MY: Padam Sektor

en: Each level must have at least one sector.
ms_MY: Setiap aras mesti mempunyai sekurang-kurangnya satu sektor.

en: Do you really want to delete this sector?
ms_MY: Anda pasti mahu memadam sektor ini?

en: Delete sector
ms_MY: Padam sektor

en: Objects
ms_MY: Objek

en: Empty World
ms_MY: Dunia Kosong

en: Create Level
ms_MY: Cipta aras

en: Edit Worldmap
ms_MY: Sunting Peta Dunia

en: Create Worldmap
ms_MY: Cipta Peta Dunia

en: World Settings
ms_MY: Tetapan Dunia

en: Share this worldmap under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in worldmap properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
ms_MY: Kongsikan peta dunia ini di bawah lesen Antarabangsa CC-BY-SA 4.0 (disarankan).
    Ia membolehkan pengubahsuaian dan pengedaran semula oleh pihak-ketiga.
    Jika anda tidak bersetuju dengan lesen ini, ubah ia dalam sifat peta dunia.
    PENAFIAN: Para pengarang SuperTux tidak bertanggungjawab atas pemilihan lesen anda.

en: Share this level under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in level properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
ms_MY: Kongsikan aras ini di bawah lesen Antarabangsa CC-BY-SA 4.0 (disarankan).
    Ia membolehkan pengubahsuaian dan pengedaran semula oleh pihak-ketiga.
    Jika anda tidak bersetuju dengan lesen ini, ubah ia dalam sifat aras.
    PENAFIAN: Para pengarang SuperTux tidak bertanggungjawab atas pemilihan lesen anda.

en: Cheats
ms_MY: Tipu

en: Bonus: Grow
ms_MY: Bonus: Membesar

en: Bonus: Fire
ms_MY: Bonus: Api

en: Bonus: Ice
ms_MY: Bonus: Ais

en: Bonus: Air
ms_MY: Bonus: Udara

en: Bonus: Earth
ms_MY: Bonus: Tanah

en: Bonus: None
ms_MY: Bonus: Tiada

en: Leave Ghost Mode
ms_MY: Keluar dari Mod Hantu

en: Activate Ghost Mode
ms_MY: Aktifkan Mod Hantu

en: Finish Level
ms_MY: Selesaikan Aras

en: Reset Level
ms_MY: Tetap Semula Aras

en: Finish Worldmap
ms_MY: Selesaikan Peta Dunia

en: Reset Worldmap
ms_MY: Tetap Semula Peta Dunia

en: Go to level
ms_MY: Pergi ke aras

en: Select level
ms_MY: Pilih aras

en: Choose World
ms_MY: Pilih Dunia

en: %d level | %d levels
ms_MY[0]: Aras %d

en: Create World
ms_MY: Cipta Dunia

en: Options
ms_MY: Pilihan

en: Desktop
ms_MY: Atas Meja

en: Select Language
ms_MY: Pilih Bahasa

en: Select a different language to display text in
ms_MY: Pilih bahasa lain untuk paparan teks di dalamnya

en: Language Packs
ms_MY: Pek Bahasa

en: Language packs contain up-to-date translations
ms_MY: Pek bahasa mengandungi terjemahan yang terkini

en: Select Profile
ms_MY: Pilih Profil

en: Select a profile to play with
ms_MY: Pilih satu profil untuk main

en: Window Resizable
ms_MY: Tetingkap Boleh Saiz Semula

en: Allow window resizing, might require a restart to take effect
ms_MY: Benarkan saizkan semula tetingkap, perlu dimulakan semula supaya berkesan

en: Window Resolution
ms_MY: Resolusi Tetingkap

en: Resize the window to the given size
ms_MY: Saiz semula tetingkap ke saiz dikehendaki

en: Fullscreen
ms_MY: Skrin Penuh

en: Fill the entire screen
ms_MY: Isi keseluruhan skrin

en: Fullscreen Resolution
ms_MY: Resolusi Skrin Penuh

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
ms_MY: Tentukan resolusi yang hendak digunakan dalam mod skrin penuh (anda mesti togol skrin penuh untuk menyelesaikan perubahan yang telah dilakukan)

en: Magnification
ms_MY: Pembesaran

en: Change the magnification of the game area
ms_MY: Ubah pembesaran kawasan permainan

en: Set the VSync mode
ms_MY: Tetapkan mod VSync

en: Aspect Ratio
ms_MY: Nisbah Bidang

en: Adjust the aspect ratio
ms_MY: Laras nisbah bidang

en: Disable all sound effects
ms_MY: Lumpuhkan semua kesan bunyi

en: Disable all music
ms_MY: Lumpuhkan semua muzik

en: Sound Volume
ms_MY: Volum Bunyi

en: Adjust sound volume
ms_MY: Laras volum bunyi

en: Music Volume
ms_MY: Volum Muzik

en: Adjust music volume
ms_MY: Laras volum muzik

en: Sound (disabled)
ms_MY: Bunyi (dilumpuhkan)

en: Music (disabled)
ms_MY: Muzik (dilumpuhkan)

en: Setup Keyboard
ms_MY: Persediaan Papan Kekunci

en: Configure key-action mappings
ms_MY: Konfigur pemetaan tindakan-kekunci

en: Setup Joystick
ms_MY: Persediaan Kayu Ria

en: Configure joystick control-action mappings
ms_MY: Konfigur pemetaan tindakan-kawalan kayu ria

en: Enable transitions
ms_MY: Benarkan peralihan

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
ms_MY: Benarkan peralihan skrin dan animasi menu yang lancar

en: Developer Mode
ms_MY: Mod Pembangun

en: Christmas Mode
ms_MY: Mod Hari Krismas

en: Confirmation Dialog
ms_MY: Dialog Pengesahan

en: Confirm aborting level
ms_MY: Sahkan penghentipaksaan aras

en: Pause on focus loss
ms_MY: Jeda jika kehilangan fokus

en: Start Game
ms_MY: Mula Permainan

en: Add-ons
ms_MY: Tambahan

en: Level Editor
ms_MY: Penyunting Aras

en: Credits
ms_MY: Penghargaan

en: Donate
ms_MY: Derma

en: Quit
ms_MY: Keluar

en: Initialization script
ms_MY: Skrip pengawalan

en: Gravity
ms_MY: Graviti

en: Resize offset X
ms_MY: Saiz semula ofset X

en: Resize offset Y
ms_MY: Saiz semula ofset Y

en: Resize
ms_MY: Saiz semula

en: [Profile %s]
ms_MY: [Profil %s]

en: Profile %s
ms_MY: Profil %s

en: Description
ms_MY: Keterangan

en: Worldmap
ms_MY: Peta dunia

en: Levelset
ms_MY: Setaras

en: World
ms_MY: Dunia

en: Add-on
ms_MY: Tambahan

en: Unknown
ms_MY: Tidak diketahui

en: %s "%s" by "%s"
ms_MY: %s "%s" oleh "%s"

en: No Add-ons installed
ms_MY: Tiada Tambahan dipasang

en: No Add-ons found
ms_MY: Tiada Tambahan ditemui

en: Install %s *NEW*
ms_MY: Pasang %s *BAHARU*

en: Install %s
ms_MY: Pasang %s

en: No new Add-ons found
ms_MY: Tiada Tambahan baharu ditemui

en: Check Online (disabled)
ms_MY: Periksa Atas Talian (dilumpuhkan)

en: Check Online
ms_MY: Periksa Atas-Talian

en: Downloading Add-On Repository Index
ms_MY: Memuat Turun Indeks Repositori Tambahan

en: Downloading %s
ms_MY: Memuat turun %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
ms_MY: Sila mulakan semula SuperTux
    supaya perubahan yang dibuat berkesan.

en: New World
ms_MY: Dunia Baharu

en: Please enter a name for this level subset.
ms_MY: SIla masukkan nama untuk subset aras ini

en: Story Mode
ms_MY: Mod Cerita

en: Are you sure?
ms_MY: Anda pasti?

en: Continue
ms_MY: Teruskan

en: Restart Level
ms_MY: Mula Semula Aras

en: Abort Level
ms_MY: Henti Paksa Aras

en: Up
ms_MY: Naik

en: Down
ms_MY: Turun

en: Left
ms_MY: Kiri

en: Right
ms_MY: Kanan

en: Jump
ms_MY: Lompat

en: Peek Left
ms_MY: Intai Kiri

en: Peek Right
ms_MY: Intai Kanan

en: Peek Up
ms_MY: Intai Atas

en: Peek Down
ms_MY: Intai Bawah

en: Console
ms_MY: Konsol

en: Cheat Menu
ms_MY: Menu Tipu

en: Debug Menu
ms_MY: Menu Nyahpepijat

en: Jump with Up
ms_MY: Lompat ke Atas

en: Up cursor
ms_MY: Kursor atas

en: Down cursor
ms_MY: Kursor bawah

en: Left cursor
ms_MY: Kursor kiri

en: Right cursor
ms_MY: Kursor kanan

en: Right Shift
ms_MY: Shift Kanan

en: Left Shift
ms_MY: Shift Kiri

en: Right Control
ms_MY: Control Kanan

en: Left Control
ms_MY: Control Kiri

en: Right Alt
ms_MY: Alt Kanan

en: Left Alt
ms_MY: Alt Kiri

en: Right Command
ms_MY: Command Kanan

en: Left Command
ms_MY: Command Kiri

en: Press Key
ms_MY: Tekan Kekunci

en: Language
ms_MY: Bahasa

en: Manual Configuration
ms_MY: Konfigurasi Manual

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
ms_MY: Guna konfigurasi manula selain dari sokongan Pengawal Permainan automatik SDL2

en: Pause/Menu
ms_MY: Jeda/Menu

en: No Joysticks found
ms_MY: Tiada Kayu Ria ditemui

en: Scan for Joysticks
ms_MY: Imbas Kayu Ria

en: Press Button
ms_MY: Tekan Butang

en: Axis
ms_MY: Paksi

en: Hat Up
ms_MY: Hat Atas

en: Hat Down
ms_MY: Hat Bawah

en: Hat Left
ms_MY: Hat Kiri

en: Hat Right
ms_MY: Hat Kanan

en: Pause
ms_MY: Jeda

en: Leave World
ms_MY: Keluar dari Dunia

en: Abort Download
ms_MY: Henti Paksa Muat Turun

en: Error:
ms_MY: Ralat:

en: Close
ms_MY: Tutup

en: Bonus: Star
ms_MY: Bonus: Bintang

en: Shrink Tux
ms_MY: Kecilkan Tx

en: Kill Tux
ms_MY: Matikan Tux

en: Worldmap Settings
ms_MY: Tetapan Peta Dunia

en: Level Settings
ms_MY: Tetapan Aras

en: Author
ms_MY: Pengarang

en: Contact
ms_MY: Hubungi

en: License
ms_MY: Lesen

en: Tileset
ms_MY: Set Jubin

en: Target Time
ms_MY: Masa Sasaran

en: Please enter a name for this level.
ms_MY: Sila masukkan nama untuk aras ini.

en: Please enter a level author for this level.
ms_MY: Sila masukkan pengarang bagi aras ini.

en: Please enter a license for this level.
ms_MY: Sila masukkan lesen untuk aras ini.

en: 1/8 tile (4px)
ms_MY: Jubin 1/8 (4px)

en: 1/4 tile (8px)
ms_MY: Jubin 1/4 (8px)

en: 1/2 tile (16px)
ms_MY: Jubin 1/2 (16px)

en: 1 tile (32px)
ms_MY: Jubin 1 (32px)

en: Return to Editor
ms_MY: Kembali ke Penyunting

en: Save Worldmap
ms_MY: Simpan Peta Dunia

en: Save Level
ms_MY: Simpan Aras

en: Test Level
ms_MY: Uji Aras

en: Test Worldmap
ms_MY: Uji Peta Dunia

en: Share Level
ms_MY: Kongsi Aras

en: Open Level Directory
ms_MY: Buka Direktori Aras

en: Edit Another Level
ms_MY: Sunting Aras Lain

en: Edit Another World
ms_MY: Sunting Dunia Lain

en: Grid Size
ms_MY: Saiz Grid

en: Show Grid
ms_MY: Tunjuk Grid

en: Grid Snapping
ms_MY: Pelekapan Grid

en: Render Background
ms_MY: Kemas Gabung Latar Belakang

en: Render Light
ms_MY: Kemas Gabung Cahaya

en: Keyboard Shortcuts
ms_MY: Pintasan Papan Kekunci

en: Exit Level Editor
ms_MY: Keluar dari Penyunting Aras

en: Got it!
ms_MY: Faham!

en: contributed by %s
ms_MY: disumbang oleh %s

en: Badguys killed
ms_MY: Orang jahat terbunuh

en: Best time
ms_MY: Masa terbaik

en: Level target time
ms_MY: Masa sasaran aras

en: Others
ms_MY: Lain-lain

en: Region
ms_MY: Wilayah

en: Joystick Mappings
ms_MY: Pemetaan Kayu Ria

en: Path Node
ms_MY: Nod Laluan

en: up
ms_MY: naik

en: down
ms_MY: turun

en: West
ms_MY: Barat

en: East
ms_MY: Timur

en: North
ms_MY: Utara

en: South
ms_MY: Selatan

en: One shot
ms_MY: Sekaligus

en: Circular
ms_MY: Membulat

en: Unordered
ms_MY: Tidak Tertib

en: true
ms_MY: benar

en: false
ms_MY: palsu

en: invalid
ms_MY: tidak sah

en: Remove
ms_MY: Buang

en: Level
ms_MY: Aras

en: Special tile
ms_MY: Jubin khas

en: Disable add-ons
ms_MY: Lumpuhkan tambahan

en: Ignore (not advised)
ms_MY: Abai (tidak disarankan)

en: Leave editor
ms_MY: Keluar dari penyunting

en: Outro script
ms_MY: Skrip outro

en: Auto play
ms_MY: Auto main

en: Title colour
ms_MY: Warna tajuk

en: Automatic
ms_MY: Automatik

en: Target worldmap
ms_MY: Peta dunia sasaran

en: Stay action
ms_MY: Tindakan tetap

en: Initial stay action
ms_MY: Tindakan tetap awalan

en: Change on touch
ms_MY: Ubah bila disentuh

en: Show message
ms_MY: Tunjuk mesej

en: Invisible
ms_MY: Halimunan

en: Current SuperTux Team
ms_MY: Pasukan SuperTux Semasa

en: Programming, project lead ad interim
ms_MY: Pengaturcaraan, peneraju projek interim

en: Graphics, Level Design, Story
ms_MY: Grafik, Reka Bentuk Aras, Penceritaan

en: Graphics, Story, Optimisation
ms_MY: Grafik, Penceritaan, Pengoptimuman

en: Graphics
ms_MY: Grafik

en: Graphics, Programming, Level Design
ms_MY: Grafik, Pengaturcaraan, Rekabentuk Aras

en: Graphics, Programming
ms_MY: Grafik, Pengaturcaraan

en: Programming
ms_MY: Pengaturcaraan

en: Original Developers
ms_MY: Para Pembangun Asal

en: Original Developer
ms_MY: Pembangun Asal

en: Music, Level Design
ms_MY: Muzik, Rekabentuk Aras

en: Programming, Graphics, Level Design
ms_MY: Pengaturcaraan, Grafik, Rekabentuk Aras

en: Programming, Level Design
ms_MY: Pengaturcaraan, Rekabentuk Aras

en: Graphics, Story
ms_MY: Grafik, Jalan Cerita

en: Programming, Documentation
ms_MY: Pengaturcaraan, DokumentasiAras

en: Coordination
ms_MY: Koordinasi

en: Programming, "Flexlay" Level editor
ms_MY: Pengaturcaraan, Penyunting aras "Flexlay"

en: Windows build fixes
ms_MY: Pembaikan binaan Windows

en: Packaging, Nightly builds
ms_MY: Pakej, binaan Malam

en: Translation Guru (and many details anyone else could have done)
ms_MY: Guru Terjemahan (dan banyak lagi perincian lain)

en: Level Design
ms_MY: Rekabentuk Aras

en: Additional contributors
ms_MY: Penyumbang tambahan

en: Bug fixes
ms_MY: Pembaikan pepijat

en: Scripting functions, Level fixes
ms_MY: Fungsi penskripan, Baiki aras

en: Code quality fixes
ms_MY: Pembaikan kualiti kod

en: Various contributions
ms_MY: Pelbagai sumbangan

en: Build issue fix
ms_MY: Baiki masalah binaan

en: Code contributions
ms_MY: Sumbangan kod

en: Code contribution, AppData file
ms_MY: Sumbangan kod, fail AppData

en: Bug fix
ms_MY: Baiki pepijat

en: Menu reorganization
ms_MY: Susunan semula menu

en: Fixing tile bugs
ms_MY: Membaiki pepijat

en: Build error fix
ms_MY: Baiki ralat binaan

en: Scripting function fix
ms_MY: Baiki fungsi penskripan

en: Support for "glbinding" as optional OpenGL binding
ms_MY: Sokongan untuk "glbinding" sebagai pengikatan pilihan OpenGL

en: New menu code
ms_MY: Kod menu baharu

en: Contrib Programming
ms_MY: Pengaturcaraan Contrib

en: Programming, Previous Maintainer
ms_MY: Pengaturcaraan, Penyelenggara Terdahulu

en: Localization
ms_MY: Penyetempatan

en: Creator of Tux, the Linux penguin
ms_MY: Pencipta Tux, si penguin Linux

en: SDL, OpenAL and OpenGL
ms_MY: SDL, OpenAL dan OpenGL

en: For making such a great gaming experience
            possible on Linux
ms_MY: Kerana pengalaman permainan yang hebat
            dapat diwujudkan untuk Linux

en: and you, the player
ms_MY: dan juga anda, sebagai pemain

en: for giving this game a chance and playing it
ms_MY: kerana mencuba dan bermain permainan ini

en: Visit our webpage at
ms_MY: Lawati laman sesawang kami di

en: Or visit us directly at IRC:
ms_MY: Atau lawati kami terus di IRC:

en: #supertux at webchat.freenode.net
ms_MY: #supertux di webchat.freenode.net

en: Or at our Forum:
ms_MY: Atau di Forum kami:

en: Comments, ideas and suggestions
ms_MY: Komen, idea dan cadangan

en: go to our mailing list
ms_MY: pergi ke senarai mel kami

note: l10n: typo contact
en: Typographical errors can be
ms_MY: Ralat Tifografi boleh berlaku

note: l10n: typo contact
en: reported to
ms_MY: dan laporkan kepada

en: Want to help…
ms_MY: Mahu membantu...

en: …with localization?
ms_MY: …dengan penyetempatan?

en: …with something else?
ms_MY: …dengan perkara lain?

en: Thank you for
ms_MY: Terima kasih kerana

en: playing
ms_MY: bermain

en: Penny awaits you in warmer temperatures!
ms_MY: Si Penny menungga anda di kawasan bersuhu lebih panas!

en: Bosses
ms_MY: Bos

en: Projectiles
ms_MY: Unjuran

en: Environment
ms_MY: Persekitaran

en: Forest
ms_MY: Hutan

en: Ice Cave & Crystal
ms_MY: Gua & Hablur Ais

en: Embellishments
ms_MY: Hiasan

en: Ice
ms_MY: Ais

en: Castle
ms_MY: Istana

en: Pathing
ms_MY: Laluan

en: Water
ms_MY: Air

en: Snow
ms_MY: Salji

en: Snow Background
ms_MY: Latar Belakang Salji

en: Snow Mountain
ms_MY: Gunung Salji

en: Crystal
ms_MY: Hablur

en: Forest Background
ms_MY: Latar Belakang Hutan

en: Block + Bonus
ms_MY: Blok + Bonus

en: Liquid
ms_MY: Cecair

en: Industrial
ms_MY: Industri

en: Miscellaneous
ms_MY: Pelbagai

en: Old/Unused
ms_MY: Lama/Tidak Digunakan

en: Water paths
ms_MY: Laluan air

en: Castle paths
ms_MY: Laluan istana

en: Darker Forest
ms_MY: Hutan Rimba
