SuperTux - en to br translation catalogue (499 entries)

en: You found a secret area!
br: Kavet ho peus ul lec'h kuzh

en: Name
br: Anv

en: Fade tilemap
br: Arveuz ar gartenn teolioù

en: Message
br: Kemennadenn

en: Script
br: Skript

en: Width
br: Ledander

en: Height
br: Uhelder

en: Button
br: Bouton

en: Sector
br: Gennad

en: Spawn point
br: Lec'h donedigezh

en: Turn on script
br: Enaouiñ ar skript

en: Turn off script
br: Lazhañ ar skript

en: Sequence
br: Heuliad

en: end sequence
br: dibenn an heuliad

en: stop Tux
br: paouez Tux

en: fireworks
br: arvestoù-tan

en: New worldmap spawnpoint
br: Poent kregiñ ar gartenn-bed nevez

en: Worldmap fade tilemap
br: Kartenn teolioù arveuz ar gartenn-bed

en: Fade
br: Arveuz

en: Fade in
br: Mont war-wel en arveuz

en: Fade out
br: Serradur en arveuz

en: Climbable
br: Krapadus

en: Door
br: Dor

en: Switch
br: Spanaer

en: Thunderstorm
br: Arnev

en: Direction
br: Tuadur

en: Path
br: Hent

en: Z-pos
br: Lec'hiadur Z

en: Solid
br: Fetis

en: Action
br: Ober

en: Gradient
br: Dinaou livioù

en: Tilemap
br: Kartenn teolioù

en: Breakable
br: Torrus

en: Portable
br: Hezoug

en: Angle
br: Korn

en: Color
br: Liv

en: Speed
br: Tizh

en: Counter-clockwise
br: E tu kontrol da nadozioù an horolaj

en: Physics enabled
br: Fizik gweredekaet

en: Visible
br: Gwelus

en: Hit script
br: Skript stokadur

en: Count
br: Niver

en: Content
br: Endalc'had

en: Coin
br: Pezh-aour

en: Growth (fire flower)
br: Kresk (bleunienn-dan)

en: Growth (ice flower)
br: Kresk (bleunienn-skorn)

en: Growth (air flower)
br: Kresk (bleunienn-aer)

en: Growth (earth flower)
br: Kresk (bleunienn-zouar)

en: Star
br: Steredenn

en: Tux doll
br: Poupinell tux

en: Custom
br: Personelaet

en: Light
br: Gouloù

en: Trampoline
br: Trampolin

en: Coin rain
br: Glav pezhioù-aour

en: Coin explosion
br: Tarzhadeg pezhioù-aour

en: Following path
br: Oc'h heuliañ an treug

en: Path Mode
br: Mod treug

en: Collect script
br: Daspugn ar skriptoù

en: Mode
br: Mod

en: normal
br: reoliek

en: manual
br: dornlevr

en: File
br: Restr

en: Spawnpoint
br: Lec'h mont-tre

en: Candle
br: Goulaouenn-goar

en: Enabled
br: Gweredekaet

en: Sound
br: Son

en: Distance factor
br: Feur pellder

en: Distance bias
br: Biziez ar pellder

en: Volume
br: Ampled

en: Torch
br: Etev

en: Background
br: Drekleur

en: Lantern
br: Letern

en: Wind
br: Avel

en: Radius
br: Skin

en: Momentum change rate
br: Feur cheñchamant momentom

en: Platform
br: Savenn

en: Rock
br: Roc'h

en: Music
br: Sonerezh

en: Particle system
br: Reizhiad eufl

en: Burning
br: O teviñ

en: Flicker
br: Trabellet

en: Text array
br: Taolenn testennoù

en: Disable gravity
br: Lazhañ ar gravitadur

en: Time
br: Amzer

en: Alignment
br: Steudadur

en: none
br: hini ebet

en: left
br: kleiz

en: right
br: dehou

en: top
br: laez

en: bottom
br: traoñ

en: Scroll offset x
br: Linkad dibunañ x

en: Scroll offset y
br: Linkad dibunañ y

en: Scroll speed x
br: Tizh dibunañ x

en: Scroll speed y
br: Tizh dibunañ y

en: Top image
br: Skeudenn grec'h

en: Image
br: Skeudenn

en: Bottom image
br: Skeudenn draoñ

en: Draw target
br: Tresañ ar vukenn

en: Lightmap
br: Kartenn-c'houloù

en: Speed X
br: Tizh X

en: Speed Y
br: Tizh Y

en: Acceleration
br: Fonnusadur

en: Blowing
br: C'hwezerezh

en: Running
br: O redek

en: On-grab script
br: Skript da gemer

en: On-ungrab script
br: Skript da leuskel da vont

en: Interactive particle system
br: Reizhiad eufl etre-oberiat

en: Interval
br: Esaouenn

en: Linked
br: Liammet

en: Decal
br: Linkañ

en: Resize offset x
br: Adventañ an dibunañ x

en: Resize offset y
br: Adventañ an dibunañ y

en: Alpha
br: Alfa

en: Speed x
br: Tizh x

en: Speed y
br: Tizh y

en: Tint
br: Arliv

en: Left Colour
br: Liv kleiz

en: Right Colour
br: Liv dehou

en: Top Colour
br: Liv krec'h

en: Bottom Colour
br: Liv traoñ

en: Vertical
br: A-serzh

en: Horizontal
br: A-blaen

en: Vertical (whole sector)
br: A-serzh (sektor a-bezh)

en: Horizontal (whole sector)
br: A-blaen (sektor a-bezh)

en: None
br: Hini ebet

en: Brick
br: Brikenn

en: Spotlight
br: Luc'hvanner

en: Camera
br: Kamera

en: List of enemies
br: Roll an enebourien

en: Enemy
br: Enebour

en: Add
br: Ouzhpennañ

en: Do you want to delete this badguy from the list?
br: Fellout a ra deoc'h dilemel an enebour-mañ eus ar roll?

en: Yes
br: Ya

en: No
br: Ket

en: Mix the colour
br: Mesk al livioù

en: Cancel
br: Nullañ

en: Edit script
br: Aozañ ar skript

en: Toad
br: Touseg

en: Crystallo
br: Kristalo

en: Stalactite
br: Kleze-spilh

en: Haywire
br: Distranstell

en: Dispenser
br: Dasparzher

en: Jumpy
br: Lammus

en: Track range
br: Lijorenn ar roudennoù

en: Vanish range
br: Pellder an diankadenn

en: Fly speed
br: Tizh nijal

en: Kugelblitz
br: Boulenn-gurun

en: Mole's rock
br: Maen goz

en: Death script
br: Skript marv

en: Owl
br: Kaouenn

en: Igel
br: Avalaouer

en: Initial delay
br: Dale deroù

en: Fire delay
br: Dale tennañ

en: Ammo
br: Boledoù

en: Snowball
br: Bolotenn erc'h

en: Fixed position
br: Lec'hiadur digemm

en: Lives
br: Buhezioù

en: Flame
br: Flammenn

en: Badguy
br: Enebour

en: Spiky
br: Draenek

en: Mole
br: Goz

en: Snowman
br: Paotr kozh erc'h

en: Fish
br: Pesk

en: Interval (seconds)
br: Keidad (eilennoù)

en: Random
br: Dargouezhek

en: Enemies
br: Enebourien

en: Limit dispensed badguys
br: Bevenniñ an enebourien dasparzhet

en: Max concurrent badguys
br: Niver uhelañ a enebourien war ar memes tro

en: Type
br: Doare

en: dropper
br: dasparzher

en: rocket launcher
br: tenner fuc'helloù

en: cannon
br: kanol

en: invisible
br: diwelus

en: Snail
br: Maligorn

en: Bouncing Snowball
br: Bolotenn erc'h dazlammus

en: Dart
br: Birig

en: Max coins collected:
br: Muian a bezhioù-aour dastumet:

en: Max fragging:
br: Muiañ a lazhadegoù:

en: Max secrets found:
br: Muiañ a sekredoù kavet:

en: Best time completed:
br: Amzer wellañ:

en: Level target time:
br: Amzer da dizhout evit a live:

en: Best Level Statistics
br: Stadegoù gwellañ al live

en: You
br: C'hwi

en: Best
br: Gwellañ

en: Coins
br: Pezhioù

en: Badguys
br: Enebourien

en: Secrets
br: Sekredoù

en: Unknown object
br: Objed dianav

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
br: Arver: %s [DIBARZHIOÙ] [RESTR LIVE]

en: General Options:
br: Dibarzhioù hollek:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
br: -h, --help                   Skrammañ ar gemennadenn skoazell-mañ ha kuitaat

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
br: -v, --version                  Skrammañ handelv SuperTux ha kuitaat

en:   --verbose                    Print verbose messages
br: --verbose                      Moullañ kemennadennoù munutaet

en:   --debug                      Print extra verbose messages
br: --debug                       Moullañ kemennadennoù munutaet ouzhpenn

en:   --print-datadir              Print SuperTux's primary data directory.
br:   --print-datadir              Moullañ kavlec'h roadennoù pennañ Supertux.

en: Video Options:
br: Dibarzhioù video:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
br: -f, --fullscreen               Lañsañ er skramm a-bezh

en:   -w, --window                 Run in window mode
br: -w, --window                 Lañsañ e mod prenestr

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
br: -g, --geometry LEDANDERxUHELDER  Lañsañ SuperTux en diarunusted roet

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
br: -a, --aspect LEDANDERxUHELDER   Lañsañ SuperTux gant ar c'henfeur neuz roet

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
br: -d, --default: Adderaouekaat an arventennoù video d'an talvoudoù dre ziouer

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
br: --renderer DEOUEZIER Ober gant sdl, opengl pe dibab ent emgefreek

en: Audio Options:
br: Dibarzhioù aodio:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
br: --disable-sound Diweredekaat an efedoù son

en:   --disable-music              Disable music
br: --disable-music Diweredekaat ar sonerezh

en: Game Options:
br: Dibarzhioù ar c'hoari:

en:   --edit-level                 Open given level in editor
br:   --edit-level                 Digeriñ al live roet en aozer

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
br: --show-fps                  Skrammañ ar feur skeudennoù er c'hoari

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
br: --no-show-fps                    Na skrammañ ar feur skeudennoù er c'hoari

en:   --show-pos                   Display player's current position
br:   --show-pos                   Skrammañ lec'hiadur bremanel ar c'hoarier

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
br:   --no-show-pos                Na skrammañ lec'hiadur ar c'hoarier

en:   --developer                  Switch on developer feature
br: --developer Gweredekaat ar c'heweriusterioù diorroer

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
br: -s, --debug-scripts Gweredekaat an diveuger skriptoù

en:   --spawn-pos X,Y              Where in the level to spawn Tux. Only used if level is specified.
br:   --spawn-pos X,Y              Lec'h ma vo lec'hiet Tux e deroù al live. Implijet eo hepken ma vez erspizet al live.

en:   --sector SECTOR              Spawn Tux in SECTOR
br:   --sector SEKTOR              Poent-dont-barzh Tux er SEKTOR

en:   --spawnpoint SPAWNPOINT      Spawn Tux at SPAWNPOINT
br:   --spawnpoint POENT-DONT-BARZH      Poent-dont-barzh Tux er POENT-DONT-BARZH

en: Demo Recording Options:
br: Dibarzhioù an enrolladennoù c'hoariadennoù:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
br: --record-demo RESTR LIVE      Enrollañ ur c'hoariadenn e RESTR

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
br: --play-demo RESTR LIVE Lenn ur c'hoariadenn bet enrollet

en: Directory Options:
br: Dibarzhioù ar c'havlec'h:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
br: --datadir KAVLEC'H Arventennañ ar c'havlec'h evit restroù roadennoù ar c'hoari

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
br: --usedir KAVLEC'H Arventennañ ar c'havlec'h evit roadennoù an arveriad (enrolladennoù, hag all.)

en: Add-On Options:
br: Dibarzhioù al lugant:

en:   --repository-url URL         Set the URL to the Add-On repository
br:   --repository-url URL         Spisait an URL d'ar c'havlec'h lugantoù

en: Environment variables:
br: Argemennoù an endro:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
br:  SUPERTUX2_USER_DIR Kavlec'h evit ar roadennoù arveriad (enrolladennoù, hag all.)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
br: SUPERTUX2_DATA_DIR Kavlec'h evit restroù ar c'hoari

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
br: HEP GWARANT EBET eo dasparzhet ar c'hoari-mañ. Ur meziant dieub eo, ha gallout a rit
    addasparzhañ anezhañ dindan diferadennoù; lennit ar restr lisañs evit ar munudoù

en: Contrib Levels
br: Liveoù ouzhpenn

en: *NEW*
br: *NEVEZ*

en: Back
br: Distreiñ

en: Debug
br: Diveugiñ

en: Game Speed
br: Tizh ar c'hoari

en: Adjust Game Speed
br: Adkeidañ tizh ar c'hoari

en: Show Collision Rects
br: Diskouez an hirgelc'hioù stokañ

en: Show Worldmap Path
br: Diskouez treug ar gartenn-ved

en: Use Bitmap Fonts
br: Implijout nodrezhioù Bitmap

en: Each level must have at least one sector.
br: Pep live a rank kaout da vihanañ ur gennad.

en: Do you really want to delete this sector?
br: Ha sur oc'h ho peus c'hoant da zilemel ar gennad-mañ?

en: Delete sector
br: Dilemel ar gennad

en: Objects
br: Objedoù

en: Create Level
br: Krouiñ ul live

en: Share this worldmap under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in worldmap properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
br: Rannañ ar gartenn-ved-mañ dindan al lisañs CC-BY-SA 4.0 etrevroadel (aliet).
    Reiñ a ra an tu da gemmañ ha rannañ gant tredeoù.
    Ma ne savit ket a-du gant al lisañs, cheñchit perc'henniezh ar gartenn-ved.
    KEMMENN DIWALL: Aozerien SuperTux na gemeront tamm atebegezh ebet war ho choaz lisañs.

en: Share this level under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in level properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
br: Rannañ al live-mañ dindan al lisañs CC-BY-SA 4.0 etrevroadel (aliet).
    Reiñ a ra an tu da gemmañ ha rannañ gant tredeoù.
    Ma ne savit ket a-du gant al lisañs, cheñchit perc'henniezh al live.
    KEMMENN DIWALL: Aozerien SuperTux na gemeront tamm atebegezh ebet war ho choaz lisañs.

en: Cheats
br: Trucherezh

en: Bonus: Grow
br: Bonus: Kresk

en: Bonus: Fire
br: Bonus: Tan

en: Bonus: Ice
br: Bonus: Skorn

en: Bonus: Air
br: Bonus: Aer

en: Bonus: Earth
br: Bonus: Douar

en: Bonus: None
br: Bonus: hini ebet

en: Leave Ghost Mode
br: Kuitaat ar Mod Tasmant

en: Activate Ghost Mode
br: Gweredekaat ar Mod Tasmant

en: Finish Level
br: Echuiñ al live

en: Reset Level
br: Adkregiñ al live

en: Finish Worldmap
br: Echuiñ ar gartenn-ved

en: Reset Worldmap
br: Adderaouekaat ar gartenn-ved

en: %d level | %d levels
br[0]: %d live
br[1]: %dlive
br[2]: %d live
br[3]: %dlive
br[4]: %d live

en: Options
br: Dibarzhioù

en: auto
br: emgefreek

en: Desktop
br: Urzhiataer

en: Select Language
br: Dibab ur yezh

en: Select a different language to display text in
br: Dibab ur yezh evit an destenn

en: Language Packs
br: Pakadoù yezh

en: Language packs contain up-to-date translations
br: Troidigezhioù hizivaet a vez kavet er pakadoù yezh

en: Select Profile
br: Dibab un aelad

en: Select a profile to play with
br: Dibab un aelad evit c'hoari gantañ

en: Window Resizable
br: Prenestr adventus

en: Allow window resizing, might require a restart to take effect
br: Aotren an adventañ prenestr, gallout a ra goulenn un adloc'hadenn evit ma vefe kemeret e kont

en: Window Resolution
br: Diarunusted ar prenestr

en: Resize the window to the given size
br: Adventañ ar prenestr d'ar ment roet

en: Fullscreen
br: Skramm a-bezh

en: Fill the entire screen
br: Leuniañ ar skramm a-bezh

en: Fullscreen Resolution
br: Diarunusted ar skramm a-bezh

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
br: Despizañ an diarunusted evit ar mod skramm a-bezh (ret eo deoc'h tremen er skramm a-bezh evit arloañ)

en: Magnification
br: Tevadur

en: Change the magnification of the game area
br: Kemmañ tevadur maez ar c'hoari

en: VSync
br: VSinkr

en: Set the VSync mode
br: Termeniñ ar mod VSinkr

en: Aspect Ratio
br: Kenfeur an neuz

en: Adjust the aspect ratio
br: Kengeidañ kenfeur an neuz

en: Disable all sound effects
br: Diweredekaat an holl efedoù son

en: Disable all music
br: Diweredekaat an holl sonerezh

en: Sound Volume
br: Live-son

en: Adjust sound volume
br: Adkeidañ live ar son

en: Music Volume
br: Live-sonerezh

en: Adjust music volume
br: Adkeidañ live ar sonerezh

en: Sound (disabled)
br: Son (diweredekaet)

en: Music (disabled)
br: Sonerezh (diweredekaet)

en: Setup Keyboard
br: Kefluniañ an touchennaoueg

en: Configure key-action mappings
br: Kefluniañ reoliadurioù ar stokelloù

en: Setup Joystick
br: Kefluniañ an dornell

en: Configure joystick control-action mappings
br: Kefluniañ reoliadurioù an dornell

en: Enable transitions
br: Gweredekaat an ardreuzadoù

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
br: Gweredekaat ardreuzadoù ar skramm ha bliverezh lenkr al lañser

en: Developer Mode
br: Mod diorroer

en: Christmas Mode
br: Mod Nedeleg

en: Confirmation Dialog
br: Boest-divizoù kadarnañ

en: Pause on focus loss
br: Ehanañ pa goller ar stiañ

en: Start Game
br: C'hoari

en: Add-ons
br: Askouezhioù

en: Level Editor
br: Aozer liveoù

en: Credits
br: Perzhidi

en: Donate
br: Reiñ arc'hant

en: Quit
br: Kuitaat

en: Initialization script
br: Skript deraouiñ

en: Gravity
br: Gravitadur

en: Resize offset X
br: Adventañ an dibunañ X

en: Resize offset Y
br: Adventañ an dibunañ Y

en: Resize
br: Adventañ

en: [Profile %s]
br: [Aelad %s]

en: Profile %s
br: Aelad %s

en: Description
br: Deskrivadur

en: Worldmap
br: Kartenn ar bed

en: Levelset
br: Hollad-liveoù

en: World
br: Bed

en: Unknown
br: Dianav

en: %s "%s" by "%s"
br: %s "%s" gant "%s"

en: No Add-ons installed
br: N'eus askouezh ebet staliet

en: No Add-ons found
br: N'eo bet kavet askouezh ebet

en: Install %s *NEW*
br: Staliañ %s *NEVEZ*

en: Install %s
br: Staliañ %s

en: No new Add-ons found
br: N'eus bet kavet lugant nevez ebet

en: Check Online (disabled)
br: Klask enlinenn (diweredekaet)

en: Check Online
br: Klask enlinenn

en: Downloading Add-On Repository Index
br: O pellgargañ ibil mirlec'h al lugantoù

en: Downloading %s
br: O pellgargañ %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
br: Adloc'hit SuperTux
    evit ma vefe kadarnaet ar cheñchamantoù.

en: Please enter a name for this level subset.
br: Ebarzhit un anv evit an islodenn live-mañ mar plij.

en: Story Mode
br: Mod istor

en: Are you sure?
br: Ha sur oc'h?

en: Continue
br: Kenderc'hel

en: Restart Level
br: Adstagañ gant al live

en: Abort Level
br: Kuitaat al live

en: Up
br: Us

en: Down
br: Traoñ

en: Left
br: Kleiz

en: Right
br: Dehoù

en: Jump
br: Lammat

en: Peek Left
br: Sellet a-gleiz

en: Peek Right
br: Sellet a-zehou

en: Peek Up
br: Sellet a-us

en: Peek Down
br: Sellet en traoñ

en: Console
br: Penel

en: Cheat Menu
br: Lañser an truchourezh

en: Debug Menu
br: Lañser an diveugiñ

en: Jump with Up
br: Lammat gant "Us"

en: Up cursor
br: Bir Us

en: Down cursor
br: Bir traoñ

en: Left cursor
br: Bir kleiz

en: Right cursor
br: Bir dehoù

en: Return
br: Distreiñ

en: Space
br: Esaouenn

en: Right Shift
br: Penlizh. dehoù

en: Left Shift
br: Penlizh. kleiz

en: Right Control
br: Reol. dehoù

en: Left Control
br: Reol. kleiz

en: Right Alt
br: Alt dehou

en: Left Alt
br: Alt kleiz

en: Right Command
br: Komand dehou

en: Left Command
br: Komand kleiz

en: Press Key
br: Pouezit war ur stokell

en: Language
br: Yezh

en: Manual Configuration
br: Kefluniadur gant an dorn

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
br: Ober gant ar c'hefluniadur dre zorn e plas skor GameController emgefreek SDL2

en: Pause/Menu
br: Ehan/Lañser

en: No Joysticks found
br: Dornell ebet kavet

en: Scan for Joysticks
br: Klask dornelloù

en: Press Button
br: Pouezit war ur bouton

en: Axis
br: Ahel

en: Hat Up
br: Bouton Us

en: Hat Down
br: Bouton Draoñ

en: Hat Left
br: Bouton Gleiz

en: Hat Right
br: Bouton Zehou

en: Pause
br: Ehan

en: Leave World
br: Kuitaat ar bed

en: Abort Download
br: Nullañ ar pellgargadur

en: Error:
br: Fazi:

en: Close
br: Serriñ

en: Bonus: Star
br: Bonus: Steredenn

en: Shrink Tux
br: Bihanaat Tux

en: Kill Tux
br: Lazhañ Tux

en: Author
br: Aozer

en: Contact
br: Darempred

en: License
br: Lañvaz

en: Tileset
br: Teolioù

en: Please enter a name for this level.
br: Ebarzhit un anv evit al live-mañ.

en: Please enter a level author for this level.
br: Ebarzhit un aozer live evit al live-mañ.

en: Please enter a license for this level.
br: Ebarzhit ul lañvaz evit al live-mañ.

en: 1/8 tile (4px)
br: 1/8 teol (4px)

en: 1/4 tile (8px)
br: 1/4 teol (8px)

en: 1/2 tile (16px)
br: 1/2 teol (16px)

en: 1 tile (32px)
br: 1 teol (32px)

en: contributed by %s
br: kinniget gant %s

en: Badguys killed
br: Enebourien lazhet

en: Best time
br: Amzer gwellañ

en: Level target time
br: Amzer da dizhout evit al live

en: Others
br: Traoù all

en: Joystick Mappings
br: Reolerezh an dornell

en: Path Node
br: Neudenn an treug

en: up
br: us

en: down
br: traoñ

en: West
br: Kornôg

en: East
br: Reter

en: North
br: Norzh

en: South
br: Su

en: One shot
br: Un tenn

en: Circular
br: Kelc'hiek

en: Unordered
br: Dizurzhiet

en: true
br: gwir

en: false
br: gaou

en: invalid
br: direizh

en: Remove
br: Dilemel

en: Level
br: Live

en: Teleporter
br: Treuzdouger

en: Special tile
br: Teol ispisial

en: Some obsolete add-ons are still active
    and might cause collisions with default Super Tux structure.
    You can still enable these add-ons in the menu.
    Disabling these add-ons will not delete your game progress.
br: Askouezhioù diamzeret 'zo a zo oberiant c'hoazh
    hag e c'hallont degas stokadegoù gant steuñv Super Tux dre ziouer.
    Gellout a rit enaouiñ c'hoazh an askouezhioù-mañ el lañser.
    Lazhañ al askouezhioù-mañ na zilamo ket hoc'h araokadennoù er c'hoari.

en: Disable add-ons
br: Diweredekaat an askouezhioù

en: Ignore (not advised)
br: Leuskel (n'eo ket aliet)

en: Leave editor
br: Kuitaat an aozer

en: Couldn't find a "main" sector.
    Please change the name of the sector where
    you'd like the player to start to "main"
br: N'heller ket kavout ur gennad "pennañ".
    Cheñchit an anv gennad el lec'h
    m'ho peus c'hoant e krogfe ar c'hoarier el lec'h "pennañ"

en: Couldn't find a "main" spawnpoint.
     Please change the name of the spawnpoint where
    you'd like the player to start to "main"
br: N'heller ket kavout ur poent-kregiñ "pennañ".
    Cheñchit an anv poent-kregiñ el lec'h
    m'ho peus c'hoant e krogfe ar c'hoarier el lec'h "pennañ"

en: Outro script
br: Skript klozañ

en: Auto play
br: Lenn emgefreek

en: Title colour
br: Liv an titl

en: Automatic
br: Emgefreek

en: Target worldmap
br: Kartenn ar bed bukenn

en: Stay action
br: Ober chom

en: Initial stay action
br: Ober deraouek chom

en: Stay group
br: Chomit strollaet

en: Change on touch
br: Kemmañ d'ar stokadenn

en: Show message
br: Diskouez kemennadenn

en: Invisible
br: Diwelus

en: Programming, project lead ad interim
br: Gouleviñ, penn ar raktres

en: Graphics
br: Kevregadoù

en: Graphics, Programming, Level Design
br: Kevregadoù, Gouleviñ, Ergrafañ liveoù

en: Programming
br: Gouleviñ

en: Original Developer
br: Diorroer orin

en: Music, Level Design
br: Sonerezh, Ergrafañ Liveoù

en: Programming, Graphics, Level Design
br: Gouleviñ, Kevregadoù, Ergrafañ Liveoù

en: Programming, Level Design
br: Gouleviñ, Ergrafañ Liveoù

en: Graphics, Story
br: Kevregadoù, Istor

en: Programming, Documentation
br: Gouleviñ, Teulioù

en: Coordination
br: Kenurzhiañ

en: Programming, "Flexlay" Level editor
br: Gouleviñ, Embanner liveoù "Flexlay"

en: Windows build fixes
br: Ratreadurioù kempunadur Windows

en: Packaging, Nightly builds
br: Pakadiñ, Kempunadurioù bemdeziek

en: Translation Guru (and many details anyone else could have done)
br: Guru an troidigezhioù (Ha munudoù all)

en: Level Design
br: Ergrafañ liveoù

en: Additional contributors
br: Kenlabourerien all

en: Bug fixes
br: Ratreañ beugoù

en: Scripting functions, Level fixes
br: Arc'hwelioù sckript, ratreadurioù live

en: Code quality fixes
br: Ratreadurioù perzhded boneg

en: Various contributions
br: Degasadennoù liesseurt

en: Build issue fix
br: Ratreañ ur gudenn gempunañ

en: Code contributions
br: Degasadennoù boneg

en: Code contribution, AppData file
br: Degasadenn voneg, restr AppData

en: Bug fix
br: Ratreañ ur beug

en: Menu reorganization
br: Adaozañ al lañser

en: Fixing tile bugs
br: Ratreañ beugoù teol

en: Build error fix
br: Ratreañ ur fazi kempunañ

en: Scripting function fix
br: Ratreañ un arc'hwel skript

en: Support for "glbinding" as optional OpenGL binding
br: Skor 'glbinding" evel liamm OpenGL diret

en: New menu code
br: Boneg lañser nevez

en: Big Tux Walking Sprites improvements
br: Gwellaennoù Big Tux Walking Sprites

en: Contrib Programming
br: Gouleviñ kendaolet

en: Programming, Previous Maintainer
br: Gouleviñ, trezalc'her kent

en: Localization
br: Troidigezhioù

en: Creator of Tux, the Linux penguin
br: Krouer Tux, mank Linux

en: SDL, OpenAL and OpenGL
br: SDL, OpenAL hag OpenGL

en: For making such a great gaming experience
            possible on Linux
br: Evit aotren un arnod c'hoarioù ken dreist
    war GNU/Linux

en: Visit our webpage at
br: Kit war hol lec'hienn

en: Or visit us directly at IRC:
br: Pe kit e darempred war IRC:

en: #supertux at webchat.freenode.net
br: #supertux war webchat.freenode.net

en: Or at our Forum:
br: Pe war hor Forom

en: Comments, ideas and suggestions
br: Evezhiadennoù, mennozhioù ha kinnigoù

en: go to our mailing list
br: kit war hor roll posteloù

note: l10n: typo contact
en: Typographical errors can be
br: Fazioù lizherennerezh a c'hall bezañ

note: l10n: typo contact
en: reported to
br: kemenet da

en: Want to help…
br: Fellout a ra deoc'h reiñ sikour...

en: …with localization?
br: ...gant an droidigezh?

en: …with something else?
br: ...gant un dra bennak all?

en: Thank you for
br: Trugarez deoc'h evit bezañ bet

en: playing
br: c'hoariet

en: Bosses
br: Bosoù

en: Projectiles
br: Banadelloù

en: Forest
br: Koadeier

en: Ice Cave & Crystal
br: Ar c'hav skorn & kristal

en: Embellishments
br: Kaeradennoù

en: Ice
br: Skorn

en: Castle
br: Kastell

en: Pathing
br: Gwenodenn

en: Water
br: Dour

en: Snow
br: Erc'h

en: Snow Mountain
br: Menezioù erc'het

en: Industrial
br: Industriel

en: Water paths
br: Gwenodennoù dour

en: Castle paths
br: Gwenodennoù ar c'hastell

en: Darker Forest
br: Koadeier Teñval
