SuperTux - en to gl translation catalogue (634 entries)

en: You found a secret area!
gl: Atopaches unha área secreta!

en: Name
gl: Nome

en: Fade tilemap
gl: Esvaer mapa

en: Message
gl: Mensaxe

en: Script
gl: Guión

en: Script Trigger
gl: Activador do Script

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Button
gl: Botón

en: Oneshot
gl: UnTiro

en: Sequence Trigger
gl: Activador da Secuencia

en: Spawn point
gl: Punto de inicio

en: Sprite
gl: Fada

en: Turn on script
gl: Activar guión

en: Turn off script
gl: Desactivar guión

en: Sequence
gl: Secuencia

en: end sequence
gl: rematar secuencia

en: stop Tux
gl: para Tux

en: fireworks
gl: fogos de artificio

en: New worldmap spawnpoint
gl: Novo punto de inicio do mapa principal

en: Worldmap fade tilemap
gl: Esvaer mosaico do mapa principal

en: Fade
gl: Esvaer

en: Fade in
gl: Aparecer

en: Fade out
gl: Desaparecer

en: Climbable
gl: Agatuñable

en: Door
gl: Porta

en: Switch
gl: Interruptor

en: Secret Area
gl: Área Secreta

en: Thunderstorm
gl: Tronada

en: Facing Down
gl: Boca Abaixo

en: Direction
gl: Dirección

en: Path
gl: Camiño

en: Z-pos
gl: Posición-Z

en: Solid
gl: Sólido

en: Action
gl: Acción

en: Weak Tile
gl: Tesela Fráxil

en: Gradient
gl: Gradiente

en: Tilemap
gl: Mosaico

en: Breakable
gl: Rompible

en: Portable
gl: Portátil

en: Angle
gl: Ángulo

en: Color
gl: Cor

en: Speed
gl: Velocidade

en: Counter-clockwise
gl: Levóxiro

en: Layer
gl: Capa

en: Physics enabled
gl: Física activada

en: Hit script
gl: Script de golpe

en: Count
gl: Conta

en: Content
gl: Contido

en: Coin
gl: Moeda

en: Growth (fire flower)
gl: Crecemento (flor de lume)

en: Growth (ice flower)
gl: Crecemento (flor de xeo)

en: Growth (air flower)
gl: Crecemento (flor de aire)

en: Growth (earth flower)
gl: Crecemento (flor de terra)

en: Star
gl: Estrela

en: Tux doll
gl: Boneca Tux

en: Custom
gl: Modificado

en: Light
gl: Luz

en: Trampoline
gl: Trampolín

en: Coin rain
gl: Chuvia de moedas

en: Coin explosion
gl: Explosión de moedas

en: Custom Content
gl: Contido Personalizado

en: Pneumatic Platform
gl: Plataforma Pneumática

en: Following path
gl: Seguir camiño

en: Path Mode
gl: Modo Camiño

en: Collect script
gl: Script de recollida

en: Ghost Particles
gl: Partículas Pantasma

en: Mode
gl: Modo

en: autoscroll
gl: Desprazar automaticamente

en: File
gl: Ficheiro

en: Spawnpoint
gl: Punto de aparición

en: Counter
gl: Contador

en: Candle
gl: Vela

en: Enabled
gl: Activado

en: Invisible Block
gl: Bloque Invisible

en: Snow Particles
gl: Partículas de Neve

en: Powerup
gl: Poderes Especiais

en: Time Limit
gl: Límite de Tempo

en: Sound
gl: Son

en: Distance factor
gl: Factor de distancia

en: Distance bias
gl: Marxe de distancia

en: Torch
gl: Facho

en: Icecrusher
gl: Rompexeos

en: Background
gl: Fondo

en: Checkpoint
gl: Punto de rescate

en: Ambient Light
gl: Luz Ambiental

en: Lantern
gl: Lanterna

en: Wind
gl: Vento

en: Platforms
gl: Plataformas

en: Radius
gl: Raio

en: Momentum change rate
gl: Taxa de cambio do momento

en: Rain Particles
gl: Partículas de Choiva

en: Platform
gl: Plataforma

en: Rock
gl: Pedra

en: Music
gl: Música

en: Rusty Trampoline
gl: Trampolín Enferruxado

en: Particle system
gl: Sistema de Partículas

en: Burning
gl: Aceso

en: Flicker
gl: Intermitente

en: Text array
gl: Cadea de texto

en: Info Block
gl: Bloque de Información

en: Disable gravity
gl: Desactivar gravidade

en: Ambient Sound
gl: Son Ambiental

en: Time
gl: Tempo

en: Hurting Platform
gl: Serra

en: Fill
gl: Encher

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: none
gl: ningún

en: left
gl: esquerda

en: right
gl: dereita

en: top
gl: arriba

en: bottom
gl: fondo

en: Scroll offset x
gl: Desprazar compensación x

en: Scroll offset y
gl: Desprazar compensación y

en: Scroll speed x
gl: Desprazar velocidade x

en: Scroll speed y
gl: Desprazar velocidade y

en: Parallax Speed x
gl: Velocidade da Paralaxe x

en: Parallax Speed y
gl: Velocidade da Paralaxe y

en: Top image
gl: Imaxe superior

en: Image
gl: Imaxe

en: Bottom image
gl: Imaxe do fondo

en: Draw target
gl: Debuxar obxectivo

en: Lightmap
gl: Mapa de Luz

en: Speed X
gl: Velocidade X

en: Speed Y
gl: Velocidade Y

en: Acceleration
gl: Aceleración

en: Blowing
gl: Soplar

en: Bicycle Platform
gl: Plataforma Móbil

en: Running
gl: Correr

en: On-grab script
gl: Script de agarrar

en: On-ungrab script
gl: Script de soltar

en: Interactive particle system
gl: Sistema interactivo de partículas

en: Interval
gl: Intervalo

en: Strike Script
gl: Script de Golpear

en: Cloud Particles
gl: Partículas de Nube

en: Ispy
gl: Semáforo

en: Skull Tile
gl: Tesela de Caveira

en: Linked
gl: Ligado

en: Decal
gl: Taboleiro

en: Resize offset x
gl: Cambiar tamaño da compensación x

en: Resize offset y
gl: Cambiar tamaño da compensación y

en: Alpha
gl: Alfa

en: Speed x
gl: Velocidade x

en: Speed y
gl: Velocidade y

en: Tint
gl: Tonalidade

en: Tiles
gl: Tesela

en: Left Colour
gl: Cor Esquerda

en: Right Colour
gl: Cor Dereita

en: Top Colour
gl: Cor de Arriba

en: Bottom Colour
gl: Cor do Fondo

en: Vertical (whole sector)
gl: Vertical (sector completo)

en: Horizontal (whole sector)
gl: Horizontal (sector completo)

en: Blend mode
gl: Modo de fusión

en: Blend
gl: Fusión

en: Additive
gl: Aditivo

en: Modulate
gl: Modulado

en: None
gl: Ningún

en: Unstable Tile
gl: Tesela Inestable

en: Brick
gl: Ladrillo

en: Invisible Wall
gl: Muro Invisible

en: Spotlight
gl: Punto de Luz

en: Scripted Object
gl: Obxecto de Script

en: Heavy Coin
gl: Moeda Pesada

en: Bonus Block
gl: Bloque de Bono

en: Magic Tile
gl: Tesela Máxica

en: Camera
gl: Cámara

en: TextScroller
gl: Desprazamento do Texto

en: List of enemies
gl: Lista de inimigos

en: Enemy
gl: Inimigo

en: Add
gl: Engadir

en: Do you want to delete this badguy from the list?
gl: Queres eliminar a este tipo malo da lista?

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Mix the colour
gl: Mesturar a cor

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Edit script
gl: Editar script

en: Toad
gl: Sapo

en: Walking Tree
gl: Árbore Andante

en: Plant
gl: Planta

en: Crystallo
gl: Cristaliño

en: Stalactite
gl: Estalactita

en: Haywire
gl: Bule bule

en: Dispenser
gl: Dispensador

en: Short Fuse
gl: Mecha Curta

en: Zeekling
gl: Dragón

en: Iceblock
gl: Cubiño de xeo

en: Jumpy
gl: Chouteira

en: Captain Snowball
gl: Capitán Bóla de Neve

en: Ghost Tree
gl: Árbore Pantasma

en: Track range
gl: Intervalo de seguimento

en: Vanish range
gl: Intervalo de desaparición

en: Fly speed
gl: Velocidade de voo

en: Kugelblitz
gl: Chispún

en: Mole's rock
gl: Pedras da toupeira

en: Death script
gl: Script de morte

en: Sleeping Spiky
gl: Chouteira Durminte

en: Yeti's Stalactite
gl: Estalactita do Yeti

en: Walking Flame
gl: Lapa Camiñante

en: Sleeping Flame
gl: Lapa Durminte

en: Dormant Flame
gl: Lapa Latente

en: Owl
gl: Moucho

en: Igel
gl: Ourizo

en: Initial delay
gl: Tardanza inicial

en: Fire delay
gl: Tardanza do lume

en: Ammo
gl: Munición

en: Snowball
gl: Bóla de neve

en: Smartblock
gl: Bloque intelixente

en: Fixed position
gl: Posición fixa

en: Lives
gl: Vidas

en: Gold Bomb
gl: Bomba Dourada

en: Flying Snowball
gl: A Mosca

en: Skullyhop
gl: Caveira Choutadora

en: Snowshot
gl: Bala de neve

en: Leafshot
gl: Bala de folla

en: Flame
gl: Lapa

en: Spring Leaf
gl: Folla de Primavera

en: Will o' Wisp
gl: Asubía-Bólas

en: Badguy
gl: Tipo malo

en: Ghost Flame
gl: Lapa Pantasma

en: Spiky
gl: Pinchudo

en: Autumn Leaf
gl: Folla do Outono

en: Carry
gl: Levar

en: Dart Trap
gl: Trampa de Dardos

en: Skydive
gl: Chouta-Ceos

en: Mole
gl: Toupa

en: Bomb
gl: Bomba

en: Walking Candle
gl: Vela Camiñante

en: Angry Stone
gl: Pedra Furiosa

en: Spider
gl: Araña

en: Ghoul
gl: Demo

en: Snowman
gl: Boneco de Neve

en: Walking Stump
gl: Cañota Camiñante

en: Fish
gl: Peixe

en: Interval (seconds)
gl: Intervalo (segundos)

en: Random
gl: Aleatorio

en: Enemies
gl: Inimigos

en: Limit dispensed badguys
gl: Limitar a cantidade de tipos malos

en: Max concurrent badguys
gl: Cantidade máxima de tipos malos á vez

en: Type
gl: Tipo

en: dropper
gl: pingueira

en: rocket launcher
gl: lanzadeira de mísil

en: cannon
gl: canón

en: Snail
gl: Caracol

en: Smartball
gl: Bóla Intelixente

en: Bouncing Snowball
gl: Bóla de Neve Saltadora

en: Ice Flame
gl: Lapa de Xeo

en: Dart
gl: Dardo

en: Max coins collected:
gl: Máximas moedas recollidas:

en: Max fragging:
gl: Máximos inimigos vencidos:

en: Max secrets found:
gl: Máximos segredos atopados:

en: Best time completed:
gl: Completado no mellor tempo:

en: Level target time:
gl: Tempo para acadar o obxectivo do nivel:

en: Best Level Statistics
gl: Mellores Estadísticas do Nivel

en: You
gl: Ti

en: Best
gl: Mellor

en: Coins
gl: Moedas

en: Badguys
gl: Tipos malos

en: Secrets
gl: Segredos

en: Unknown object
gl: Obxecto descoñecido

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
gl: Utilización: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]

en: General Options:
gl: Opcións Xerais:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
gl:   -h, --help                   Amosa esta mensaxe de axuda e sae

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
gl:   -v, --version                Amosa a versión de SuperTux e sae

en:   --verbose                    Print verbose messages
gl:   --verbose                    Publica mensaxes pormenorizadas

en:   --debug                      Print extra verbose messages
gl:   --verbose                    Publica mensaxes pormenorizadas extra

en:   --print-datadir              Print SuperTux's primary data directory.
gl:   --print-datadir              Publica o directorio de datos primario de SuperTux.

en: Video Options:
gl: Opcións de Vídeo:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
gl:   -f, --fullscreen             Funciona en modo pantalla completa

en:   -w, --window                 Run in window mode
gl:   -w, --window                 Funciona en modo xanela

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
gl:   -g, --geometry ANCHOxALTO  Executa SuperTux na resolución indicada

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
gl:   -a, --aspect ANCHO:ALTO    Executa SuperTux coa resolución de aspecto indicada

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
gl:   -d, --default                Restablece a configuración de vídeo ós valores predeterminados

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
gl:   --renderer REPRESENTAR          Utiliza sdl, opengl, ou auto para representar

en: Audio Options:
gl: Opcións de Audio:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
gl:   --disable-sound              Desactiva os efectos de son

en:   --disable-music              Disable music
gl:   --disable-music              Desactiva a músicaDisable music

en: Game Options:
gl: Opcións do Xogo:

en:   --edit-level                 Open given level in editor
gl:   --edit-level                 Abrir o nivel indicado no editor

en:   --resave                     Loads given level and saves it
gl:   --resave                     Carga o nivel indicado e gárdao

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
gl:   --show-fps                   Amosa os fotogramas por segundo nos niveis

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
gl:   --no-show-fps                Non amosa os fotogramas por segundo nos niveis

en:   --show-pos                   Display player's current position
gl:   --show-pos                   Amosar a posición actual do xogador

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
gl:   --no-show-pos                Non amosar a posición do xogador

en:   --developer                  Switch on developer feature
gl:   --developer                  Acende a función programador

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
gl:   -s, --debug-scripts          Activa o depurador de scripts.

en:   --spawn-pos X,Y              Where in the level to spawn Tux. Only used if level is specified.
gl:   --spawn-pos X,Y              Onde soltar a Tux no nivel. Só se utiliza de especificarse o nivel.

en:   --sector SECTOR              Spawn Tux in SECTOR
gl:   --sector SECTOR              Soltar a Tux no SECTOR

en:   --spawnpoint SPAWNPOINT      Spawn Tux at SPAWNPOINT
gl:   --spawnpoint PUNTO DE INICIO      Soltar a Tux no PUNTO DE INICIO

en: Demo Recording Options:
gl: Opcións de Gravación da Demostración:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
gl:   --record-demo NIVEL DO FICHEIRO     Gravar unha demostración a FICHEIRO

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
gl:   --play-demo FICHEIRO NIVEL       Reproducir unha demostración gravada

en: Directory Options:
gl: Opcións do Directorio:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
gl:   --datadir DIRECTORIO                Establecer o directorio para os ficheiros de datos dos xogos

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
gl:   --userdir DIRECTORIO              Establecer o directorio para os datos de usuario (xogos gardados, etc.)

en: Add-On Options:
gl: Opcións dos Complementos:

en:   --repository-url URL         Set the URL to the Add-On repository
gl:   --repository-url URL         Establecer o URL para o repositorio de Complementos

en: Environment variables:
gl: Variables de entorno:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
gl:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directorio para os datos do usuario (xogos gardados, etc.)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
gl:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directorio para os ficheiros de datos dos xogos

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
gl: Este xogo vén SEN ABSOLUTAMENTE NINGUNHA GARANTÍA. É software libre e es libre de
    redistribuílo baixo certas condicións; mira o ficheiro de licenza para os detalles.

en: Contrib Levels
gl: Niveis dos Colaboradores

en: *NEW*
gl: *NOVO*

en: Back
gl: Atrás

en: Debug
gl: Depurar

en: Game Speed
gl: Velocidade do Xogo

en: Adjust Game Speed
gl: Axustar a Velocidade do Xogo

en: Show Collision Rects
gl: Amosar Rectángulos de Colisión

en: Show Worldmap Path
gl: Amosar Camiño do Mapa Principal

en: Show Controller
gl: Amosar Controlador

en: Show Framerate
gl: Amosar Fotogramas por segundo

en: Draw Redundant Frames
gl: Representar Cadros Redundantes

en: Show Player Position
gl: Amosar a Posición do Xogador

en: Use Bitmap Fonts
gl: Utilizar Fontes Bitmap

en: Dump Texture Cache
gl: Baleirar a Caché da Textura

en: Choose Sector
gl: Escoller Sector

en: Sector Settings
gl: Configuración do Sector

en: Create Sector
gl: Crear Sector

en: Delete Sector
gl: Eliminar Sector

en: Each level must have at least one sector.
gl: Cada nivel debe ter polo menos un sector.

en: Do you really want to delete this sector?
gl: Realmente queres eliminar este sector?

en: Delete sector
gl: Eliminar sector

en: Objects
gl: Obxectos

en: Empty World
gl: Mundo Baleiro

en: Create Level
gl: Crear Nivel

en: Edit Worldmap
gl: Editar Mapa Principal

en: Create Worldmap
gl: Crear Mapa Principal

en: World Settings
gl: Configuración do Mundo

en: Share this worldmap under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in worldmap properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
gl: Compartir este mapa principal baixo a licenza CC-BY-SA 4.0 Internacional (aconsellado).
    Permite modificacións e a súa redistribución por terceiras partes.
    Se non estás de acordo con esta licenza, cámbiaa nas propiedades do mapa principal.
    ADVERTENCIA: Os autores de SuperTux non adquires ningunha responsabilidade pola túa escolla de licenza.

en: Share this level under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in level properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
gl: Compartir este nivel baixo a licenza CC-BY-SA 4.0 Internacional (aconsellado).
    Permite modificacións e a súa redistribución por terceiras partes.
    Se non estás de acordo con esta licenza, cámbiaa nas propiedades do nivel.
    ADVERTENCIA: Os autores de SuperTux non adquires ningunha responsabilidade pola túa escolla de licenza.

en: Cheats
gl: Trampas

en: Bonus: Grow
gl: Bono: Medrar

en: Bonus: Fire
gl: Bono: Lume

en: Bonus: Ice
gl: Bono: Xeo

en: Bonus: Air
gl: Bono: Aire

en: Bonus: Earth
gl: Bono: Terra

en: Bonus: None
gl: Bono: Ningún

en: Leave Ghost Mode
gl: Deixar o Modo Pantasma

en: Activate Ghost Mode
gl: Activar o Modo Pantasma

en: Finish Level
gl: Rematar Nivel

en: Reset Level
gl: Restablecer Nivel

en: Finish Worldmap
gl: Rematar Mapa Principal

en: Reset Worldmap
gl: Restablecer Mapa Principal

en: Go to level
gl: Ir ó nivel

en: Go to main spawnpoint
gl: Ir ó punto de inicio principal

en: Select level
gl: Seleccionar nivel

en: Choose World
gl: Escoller Mundo

en: %d level | %d levels
gl[0]: %d nivel
gl[1]: %d niveis

en: Create World
gl: Crear Mundo

en: Options
gl: Opcións

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Select Language
gl: Seleccionar Idioma

en: Select a different language to display text in
gl: Selecciona un idioma diferente no que amosar o texto

en: Language Packs
gl: Paquetes de Idioma

en: Language packs contain up-to-date translations
gl: Os paquetes de idioma conteñen traducións actualizadas

en: Select Profile
gl: Seleccionar Perfil

en: Select a profile to play with
gl: Selecciona un perfil co que xogar

en: Window Resizable
gl: Xanela de tamaño axustable

en: Allow window resizing, might require a restart to take effect
gl: Permitir o cambio de tamaño da xanela, pode precisar un reinicio para que tome efecto

en: Window Resolution
gl: Resolución da Xanela

en: Resize the window to the given size
gl: Cambiar o tamaño da xanela ó tamaño indicado

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Fill the entire screen
gl: Enche a pantalla completa

en: Fullscreen Resolution
gl: Resolución de Pantalla Completa

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
gl: Determina a resolución utilizada no modo pantalla completa (debes activar a pantalla completa para completar o cambio)

en: Magnification
gl: Aumento

en: Change the magnification of the game area
gl: Cambiar o aumento da área do xogo

en: Set the VSync mode
gl: Establecer o modo VSync

en: Aspect Ratio
gl: Relación de Aspecto

en: Adjust the aspect ratio
gl: Axustar a relación de aspecto

en: Disable all sound effects
gl: Desactivar tódolos efectos de sonido

en: Disable all music
gl: Desactivar toda a música

en: Sound Volume
gl: Volume do Son

en: Adjust sound volume
gl: Axustar o volume do son

en: Music Volume
gl: Volume da Música

en: Adjust music volume
gl: Axustar o volume da música

en: Sound (disabled)
gl: Son (desactivado)

en: Music (disabled)
gl: Música (desactivada)

en: Setup Keyboard
gl: Configurar Teclado

en: Configure key-action mappings
gl: Configurar a asignación de teclas de acción

en: Setup Joystick
gl: Configurar Joystick

en: Configure joystick control-action mappings
gl: Configurar a asignación do control de acción do joystick

en: Enable transitions
gl: Activar transicións

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
gl: Permitir transicións de pantalla e animación suave do menú

en: Developer Mode
gl: Modo Programador

en: Christmas Mode
gl: Modo Nadal

en: Confirmation Dialog
gl: Diálogo de Confirmación

en: Confirm aborting level
gl: Confirma se queres cancelar o nivel

en: Pause on focus loss
gl: Pausa ó perder o foco

en: Start Game
gl: Comezar Xogo

en: Add-ons
gl: Complementos

en: Level Editor
gl: Editor de Niveis

en: Credits
gl: Créditos

en: Donate
gl: Doar

en: Quit
gl: Saír

en: Initialization script
gl: Script de iniciación

en: Gravity
gl: Gravidade

en: Resize offset X
gl: Cambiar tamaño da compensación X

en: Resize offset Y
gl: Cambiar tamaño da compensación Y

en: Resize
gl: Cambiar o tamaño

en: [Profile %s]
gl: [Perfil %s]

en: Profile %s
gl: Perfil %s

en: Description
gl: Descrición

en: Worldmap
gl: Mapa Principal

en: Levelset
gl: Conxunto de niveis

en: World
gl: Mundo

en: Add-on
gl: Complemento

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: %s "%s" by "%s"
gl: %s "%s" por "%s"

en: No Add-ons installed
gl: Non hai Complementos instalados

en: No Add-ons found
gl: Non se atoparon Complementos

en: Install %s *NEW*
gl: Instalar %s *NOVO*

en: Install %s
gl: Instalar %s

en: No new Add-ons found
gl: Non se atoparon Complementos novos

en: Check Online (disabled)
gl: Verificar En Liña (desactivado)

en: Check Online
gl: Verificar En Liña

en: Downloading Add-On Repository Index
gl: Descargar o Índice do Repositorio de Complementos

en: Downloading %s
gl: Descargando %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
gl: Reinicie SuperTux
    para que estes cambios teñan efecto.

en: New World
gl: Novo Mundo

en: Please enter a name for this level subset.
gl: Introduza un nome para este subconxunto de niveis

en: Story Mode
gl: Modo Historia

en: Are you sure?
gl: Estás seguro?

en: Continue
gl: Continuar

en: Restart Level
gl: Reiniciar Nivel

en: Restart from Checkpoint
gl: Reiniciar dende o Punto de Rescate

en: Abort Level
gl: Cancelar Nivel

en: Up
gl: Arriba

en: Down
gl: Abaixo

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Jump
gl: Saltar

en: Peek Left
gl: Ollar á Esquerda

en: Peek Right
gl: Ollar á Dereita

en: Peek Up
gl: Ollar Arriba

en: Peek Down
gl: Ollar Embaixo

en: Console
gl: Consola

en: Cheat Menu
gl: Menú das Trampas

en: Debug Menu
gl: Menú da Depuración

en: Jump with Up
gl: Saltar coa frecha Arriba

en: Up cursor
gl: Cursor arriba

en: Down cursor
gl: Cursor abaixo

en: Left cursor
gl: Cursor esquerdo

en: Right cursor
gl: Cursor dereito

en: Return
gl: Retroceso

en: Space
gl: Espazo

en: Right Shift
gl: Maiúscula Dereita

en: Left Shift
gl: Maiúscula Esquerda

en: Right Control
gl: Control Dereita

en: Left Control
gl: Control Esquerda

en: Right Alt
gl: Alt Dereita

en: Left Alt
gl: Alt Esquerda

en: Right Command
gl: Tecla Orde Dereita

en: Left Command
gl: Tecla Orde Esquerda

en: Press Key
gl: Preme Tecla

en: Language
gl: Idioma

en: Manual Configuration
gl: Configuración Manual

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
gl: Utiliza a configuración manual en vez da asistencia automática GameController SDL2

en: Pause/Menu
gl: Pausa/Menú

en: No Joysticks found
gl: Non se atoparon Joysticks

en: Scan for Joysticks
gl: Buscar Joysticks

en: Press Button
gl: Premer Botón

en: Axis
gl: Eixo

en: Hat Up
gl: Inclinar Arriba

en: Hat Down
gl: Inclinar Abaixo

en: Hat Left
gl: Inclinar Esquerda

en: Hat Right
gl: Inclinar Dereito

en: Pause
gl: Pausa

en: Leave World
gl: Deixar o Mundo

en: Abort Download
gl: Cancelar a Descarga

en: Error:
gl: Erro:

en: Close
gl: Pechar

en: Bonus: Star
gl: Bono: Estrela

en: Shrink Tux
gl: Afundir Tux

en: Kill Tux
gl: Destruír a Tux

en: Worldmap Settings
gl: Configuración do Mapa Principal

en: Level Settings
gl: Configuración do Nivel

en: Author
gl: Autor

en: Contact
gl: Contacto

en: License
gl: Licenza

en: Tileset
gl: Conxunto de Teselas

en: Target Time
gl: Tempo para acadar o Obxectivo

en: Please enter a name for this level.
gl: Introduce un nome para este nivel.

en: Please enter a level author for this level.
gl: Introduce un autor do nivel para este nivel.

en: Please enter a license for this level.
gl: Introduce unha licenza para este nivel.

en: 1/8 tile (4px)
gl: 1/8 tesela (4px)

en: 1/4 tile (8px)
gl: 1/4 tesela (8px)

en: 1/2 tile (16px)
gl: 1/2 tesela (16px)

en: 1 tile (32px)
gl: 1 tesela (32px)

en: Return to Editor
gl: Volver ó Editor

en: Save Worldmap
gl: Gardar Mapa Principal

en: Save Level
gl: Gardar Nivel

en: Test Level
gl: Probar Nivel

en: Test Worldmap
gl: Probar Mapa Principal

en: Share Level
gl: Compartir Nivel

en: Open Level Directory
gl: Abrir o Directorio do Nivel

en: Edit Another Level
gl: Editar Outro Nivel

en: Edit Another World
gl: Editar Outro Mundo

en: Grid Size
gl: Tamaño da Grade

en: Show Grid
gl: Amosar Grade

en: Grid Snapping
gl: Axuste da Grade

en: Render Background
gl: Representar Fondo

en: Render Light
gl: Representar Luz

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos do Teclado

en: Exit Level Editor
gl: Saír do Editor do Niveis

en: We encourage you to share your levels in the SuperTux forum.
    To find your level, click the
    "Open Level directory" menu item.
    Do you want to go to the forum now?
gl: Animámoste a que compartas os teus niveis no foro de SuperTux.
    Para atopar o teu nivel, preme o
    elemento do menú "Abrir Directorio de Niveis".
    Queres ir xa ó foro?

en: Keyboard Shortcuts:
    ---------------------
    Esc = Open Menu
    Ctrl+S = Save
    Ctrl+T = Test
    Ctrl+Z = Undo
    Ctrl+Y = Redo
    F6 = Render Light
    F7 = Grid Snapping
    F8 = Show Grid
gl: Atallos do Teclado:
    ---------------------
    Esc = Abrir Menú
    Ctrl+S = Gardar
    Ctrl+T = Probar
    Ctrl+Z = Desfacer
    Ctrl+Y = Refacer
    F6 = Representar a Luz
    F7 = Axuste á Grade
    F8 = Amosar Grade

en: Got it!
gl: Conseguido!

en: contributed by %s
gl: aportado por %s

en: Badguys killed
gl: Tipos malos destruídos

en: Best time
gl: Mellor tempo

en: Level target time
gl: Tempo para acadar o obxectivo do nivel

en: Others
gl: Outros

en: Region
gl: Rexión

en: Joystick Mappings
gl: Asignación do Joystick

en: Path Node
gl: Nodo do Camiño

en: up
gl: arriba

en: down
gl: abaixo

en: West
gl: Oeste

en: East
gl: Leste

en: North
gl: Norte

en: South
gl: Sur

en: One shot
gl: Un tiro

en: Unordered
gl: Desordenado

en: true
gl: certo

en: false
gl: falso

en: invalid
gl: non válido

en: Remove
gl: Eliminar

en: Level
gl: Nivel

en: Teleporter
gl: Teletransporte

en: Sprite Change
gl: Cambio de Fada

en: Special tile
gl: Tesela especial

en: This level contains unsaved changes, do you want to save?
gl: Este nivel contén cambios non gardados, queres gardalos?

en: Some obsolete add-ons are still active
    and might cause collisions with default Super Tux structure.
    You can still enable these add-ons in the menu.
    Disabling these add-ons will not delete your game progress.
gl: Algúns complementos obsoletos aínda están activos
    e poden crear colisións coa estrutura predeterminada de Super Tux.
    Aínda podes activar estes complementos no menú.
    Desactivar estes complementos non eliminará o teu progreso no xogo.

en: Disable add-ons
gl: Desactivar complementos

en: Ignore (not advised)
gl: Ignorar (non aconsellado)

en: Leave editor
gl: Deixar o editor

en: Couldn't find a "main" sector.
    Please change the name of the sector where
    you'd like the player to start to "main"
gl: Non se puido atopar un sector "principal".
    Cambia o nome do sector onde
    queiras que o xogador inicie como "principal"

en: Couldn't find a "main" spawnpoint.
     Please change the name of the spawnpoint where
    you'd like the player to start to "main"
gl: Non se puido atopar un punto de inicio "principal".
    Cambia o nome do punto de inicio onde
    queiras que o xogador inicie como "principal"

en: Outro script
gl: Script de saída

en: Auto play
gl: Reprodución automática

en: Title colour
gl: Cor do título

en: Automatic
gl: Automático

en: Target worldmap
gl: Mapa principal obxectivo

en: Stay action
gl: Posición estática

en: Initial stay action
gl: Posición estática inicial

en: Stay group
gl: Grupo estático

en: Change on touch
gl: Cambiar ó tocar

en: Show message
gl: Amosar mensaxe

en: Current SuperTux Team
gl: Equipo Actual de SuperTux

en: Programming, project lead ad interim
gl: Programación, líder do proxecto como interino

en: Graphics, Level Design, Story
gl: Gráficos, Deseño de Niveis, Historia

en: Graphics, Story, Optimisation
gl: Gráficos, Historia, Optimización

en: Graphics
gl: Gráficos

en: Graphics, Programming, Level Design
gl: Gráficos, Programación, Deseño de Niveis

en: Graphics, Programming
gl: Gráficos, Programación

en: Programming
gl: Programación

en: Original Developers
gl: Programadores Orixinais

en: Original Developer
gl: Programador Orixinal

en: Music, Level Design
gl: Música, Deseño de Niveis

en: Programming, Graphics, Level Design
gl: Programación, Gráficos, Deseño de Niveis

en: Programming, Level Design
gl: Programación, Deseño de Niveis

en: Graphics, Story
gl: Gráficos, Historia

en: Programming, Documentation
gl: Programación, Documentación

en: Coordination
gl: Coordinación

en: Programming, "Flexlay" Level editor
gl: Programación, Editor de Niveis "Flexlay"

en: Windows build fixes
gl: Arranxos das compilacións de Windows

en: Packaging, Nightly builds
gl: Empaquetado, Compilacións automáticas

en: Translation Guru (and many details anyone else could have done)
gl: Gurú da Tradución (e moitos máis detalles que ninguén máis ten feito)

en: Level Design
gl: Deseño de Niveis

en: Additional contributors
gl: Colaboradores adicionais

en: Bug fixes
gl: Arranxos de erros

en: Scripting functions, Level fixes
gl: Funcións de script, Arranxos de niveis

en: Code quality fixes
gl: Arranxos da calidade do código

en: Various contributions
gl: Contribucións varias

en: Build issue fix
gl: Arranxo de incidencia da compilación

en: Code contributions
gl: Contribucións de código

en: Code contribution, AppData file
gl: Contribución de código, Ficheiro AppData

en: Bug fix
gl: Amaño de erros

en: Menu reorganization
gl: Reorganización do Menú

en: Fixing tile bugs
gl: Amañar erros das teselas

en: Build error fix
gl: Arranxo de erro da compilación

en: Scripting function fix
gl: Arranxo da función de script

en: Support for "glbinding" as optional OpenGL binding
gl: Asistencia para "glbinding" como vínculo opcional a OpenGL

en: New menu code
gl: Código do novo menú

en: Big Tux Walking Sprites improvements
gl: Grandes melloras das Fadas Camiñantes de Tux

en: Contrib Programming
gl: Programación de Colaboradores

en: Programming, Previous Maintainer
gl: Programación, Encargado de Mantemento Anterior

en: Various Contributions
gl: Contribucións Varias

en: Contributions
gl: Colaboracións

en: Localization
gl: Localización

en:  Special Thanks to
gl: Agradecemento Especial a

en: Creator of Tux, the Linux penguin
gl: Creador de Tux, o pingüín de Linux

en: SDL, OpenAL and OpenGL
gl: SDL, OpenAL e OpenGL

en: For making such a great gaming experience
            possible on Linux
gl: Por facer posible esta gran experiencia de xogo
    en Linux

en: and you, the player
gl: e a ti, o xogador

en: for giving this game a chance and playing it
gl: por darlle unha oportunidade e xogar con el

en: Visit our webpage at
gl: Visita a nosa páxina web en

en: Or visit us directly at IRC:
gl: Ou visítanos directamente no IRC:

en: #supertux at webchat.freenode.net
gl: #supertux en webchat.freenode.net

en: Or at our Forum:
gl: Ou no Foro:

en: Comments, ideas and suggestions
gl: Comentarios, ideas e suxerencias

en: go to our mailing list
gl: vai á nosa lista de correo

note: l10n: typo contact
en: Typographical errors can be
gl: Os erros tipográficos poden

note: l10n: typo contact
en: reported to
gl: informarse en

en: Want to help…
gl: Queres axudar...

en: …with localization?
gl: ...coa localización?

en: …with something else?
gl: ...con algo máis?

en: Thank you for
gl: Grazas por

en: playing
gl: xogar

en: Penny awaits you in warmer temperatures!
gl: Penny agárdate en temperaturas máis cálidas!

en: Bosses
gl: Xefes

en: Projectiles
gl: Proxectís

en: Environment
gl: Ambiente

en: Forest
gl: Bosque

en: Ice Cave & Crystal
gl: Cova de Xeo & Cristal

en: Embellishments
gl: Adornos

en: Ice
gl: Xeo

en: Castle
gl: Castelo

en: Pathing
gl: Camiñar

en: Water
gl: Auga

en: Snow
gl: Neve

en: Snow Background
gl: Fondo de Neve

en: Snow Mountain
gl: Montaña Nevada

en: Crystal
gl: Cristal

en: Forest Background
gl: Fondo de Bosque

en: Block + Bonus
gl: Bloque + Bono

en: Pole + Signs
gl: Signos de Polo +

en: Liquid
gl: Líquido

en: Unisolid + Lightmap
gl: Unisolid + Mapa de Luz

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Old/Unused
gl: Antigo/Non utilizado

en: Water paths
gl: Camiños de auga

en: Castle paths
gl: Camiños do castelo

en: Darker Forest
gl: O Bosque Máis Escuro
