SuperTux - en to nl translation catalogue (645 entries)

en: You found a secret area!
nl: Je hebt een geheim gebied gevonden!

en: Name
nl: Naam

en: Fade tilemap
nl: Vervagingstegelkaart

en: Message
nl: Bericht

en: Button
nl: Knop

en: Oneshot
nl: Eén schot

en: Sequence Trigger
nl: Reeks-trigger

en: Sector
nl: Onderdeel

en: Spawn point
nl: Herstelpunt

en: Turn on script
nl: Script inschakelen

en: Turn off script
nl: Script uitschakelen

en: Script Trigger
nl: Scripttrigger

en: Sequence
nl: Reeks

en: end sequence
nl: eindreeks

en: stop Tux
nl: Tux stoppen

en: fireworks
nl: vuurwerk

en: New worldmap spawnpoint
nl: Nieuw opduikpunt op wereldkaart

en: Worldmap fade tilemap
nl: Wereldkaart vervagen

en: Fade
nl: Vervagen

en: Fade in
nl: Invagen

en: Fade out
nl: Uitvagen

en: Climbable
nl: Beklimbaar

en: Door
nl: Deur

en: Switch
nl: Schakelaar

en: Secret Area
nl: Geheim gebied

en: Thunderstorm
nl: Onweersstorm

en: Intensity
nl: Intensiteit

en: Custom Particles
nl: Eigen deeltjes

en: Facing Down
nl: Kijkend naar beneden

en: Direction
nl: Richting

en: Particle zone
nl: Deeltjeszone

en: Path
nl: Pad

en: Z-pos
nl: Z-positie

en: Solid
nl: Glad

en: Action
nl: Actie

en: Weak Tile
nl: Zwakke tegel

en: Facing Left
nl: Kijkend naar links

en: Gradient
nl: Verloop

en: Tilemap
nl: Tegelkaart

en: Circular Platform
nl: Cirkelvormig platform

en: Breakable
nl: Breekbaar

en: Portable
nl: Draagbaar

en: Angle
nl: Hoek

en: Color
nl: Kleur

en: Speed
nl: Snelheid

en: Clockwise
nl: Met de klok mee

en: Counter-clockwise
nl: Tegen de klok in

en: Stopped
nl: Gestopt

en: Layer
nl: Laag

en: Physics enabled
nl: Bewegingen ingeschakeld

en: Visible
nl: Zichtbaar

en: Hit script
nl: Raakscript

en: File
nl: Bestand

en: Count
nl: Teller

en: Content
nl: Inhoud

en: Coin
nl: Muntjes

en: Growth (fire flower)
nl: Groei (vuurbloem)

en: Growth (ice flower)
nl: Groei (ijsbloem)

en: Growth (air flower)
nl: Groei (luchtbloem)

en: Growth (earth flower)
nl: Groei (aardbloem)

en: Star
nl: Ster

en: Tux doll
nl: Tux-poppetje

en: Custom
nl: Aangepast

en: Light
nl: Licht

en: Light (On)
nl: Licht (aan)

en: Coin rain
nl: Muntjesregen

en: Coin explosion
nl: Muntjesexplosie

en: Custom Content
nl: Aangepaste inhoud

en: Pneumatic Platform
nl: Pneumatisch platform

en: Following path
nl: Volgpad

en: Path Mode
nl: Padmodus

en: Adapt Speed
nl: Aanpassen aan snelheid

en: Starting Node
nl: Startpositie

en: Collect script
nl: Verzamelscript

en: Ghost Particles
nl: Geestdeeltjes

en: Mode
nl: Modus

en: normal
nl: normaal

en: manual
nl: handmatig

en: Finish Script
nl: Script afronden

en: X-offset
nl: X-verschuiving

en: Controllable
nl: Beheersbaar

en: Anchor
nl: Anker

en: Left
nl: Links

en: Center
nl: Centreren

en: Right
nl: Rechts

en: Text Alignment
nl: Tekstuitlijning

en: Spawnpoint
nl: Herstelpunt

en: Counter
nl: Teller

en: Candle
nl: Kaars

en: Enabled
nl: Inschakelen

en: Invisible Block
nl: Onzichtbaar blok

en: Snow Particles
nl: Sneeuwdeeltjes

en: Powerup
nl: Bonusitem

en: Falling Platform
nl: Vallend platform

en: Time Limit
nl: Tijdslimiet

en: Sound
nl: Geluid

en: Distance factor
nl: Afstandsfactor

en: Distance bias
nl: Afstandbias

en: Torch
nl: Fakkel

en: Icecrusher
nl: IJsbreker

en: Background
nl: Achtergrond

en: Checkpoint
nl: Controlepunt

en: Ambient Light
nl: Sfeerlicht

en: Lantern
nl: Lantaarn

en: Radius
nl: Omtrek

en: Momentum change rate
nl: Momentumsnelheid wijzigen

en: Rain Particles
nl: Regendeeltjes

en: Rock
nl: Steen

en: Music
nl: Muziek

en: Rusty Trampoline
nl: Roestige trampoline

en: Particle system
nl: Deeltjessysteem

en: Burning
nl: Brandend

en: Flicker
nl: Flitser

en: Text array
nl: Tekstreeks

en: Info Block
nl: Informatieblok

en: Disable gravity
nl: Zwaartekracht uitschakelen

en: Ambient Sound
nl: Sfeergeluid

en: Time
nl: Tijd

en: Hurting Platform
nl: Pijnlijk platform

en: Sideways
nl: Zijwaarts

en: Fill
nl: Opvulling

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: none
nl: geen

en: left
nl: links

en: right
nl: rechts

en: top
nl: bovenkant

en: bottom
nl: onderkant

en: Scroll offset x
nl: Scrollafstand x

en: Scroll offset y
nl: Scrollafstand y

en: Scroll speed x
nl: Scrollsnelheid x

en: Scroll speed y
nl: Scrollsnelheid y

en: Parallax Speed x
nl: Parallax-snelheid x

en: Parallax Speed y
nl: Parallax-snelheid y

en: Top image
nl: Afbeelding aan de bovenkant

en: Image
nl: Afbeelding

en: Bottom image
nl: Afbeelding aan de onderkant

en: Colour
nl: Kleur

en: Draw target
nl: Doelwit tekenen

en: Normal
nl: Normaal

en: Lightmap
nl: Lichtkaart

en: Fading Speed
nl: Uitvaagsnelheid

en: Glowing Strength
nl: Gloeiingsintensiteit

en: Speed X
nl: Snelheid X

en: Speed Y
nl: Snelheid Y

en: Acceleration
nl: Versnelling

en: Blowing
nl: Blazend

en: Affects Badguys
nl: Van toepassing op slechteriken

en: Affects Objects
nl: Van toepassing op objecten

en: Affects Player
nl: Van toepassing op speler

en: Fancy Particles
nl: Extra mooie deeltjes

en: Bicycle Platform
nl: Fietsplatform

en: Running
nl: Rennen

en: On-grab script
nl: Bij pakken van script

en: On-ungrab script
nl: Bij neerleggen van script

en: Interactive particle system
nl: Interactief deeltjessysteem

en: Interval
nl: Tussenpose

en: Strike Script
nl: Strike-script

en: Cloud Particles
nl: Luchtdeeltjes

en: Texture
nl: Textuur

en: Amount
nl: Hoeveelheid

en: Delay
nl: Wachttijd

en: Lifetime
nl: Duur

en: Lifetime variation
nl: Duurvariatie

en: Birth mode
nl: Oproepmodus

en: None
nl: Geen

en: Shrink
nl: Krimpen

en: Birth easing
nl: Oproepvereenvoudiging

en: No easing
nl: Geen vereenvoudiging

en: Ispy
nl: Spion

en: Skull Tile
nl: Schedeltegel

en: Linked
nl: Verbonden

en: Decal
nl: Sticker

en: Resize offset x
nl: Schaalafstand x

en: Resize offset y
nl: Schaalafstand y

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Speed x
nl: Snelheid x

en: Speed y
nl: Snelheid y

en: Tiles
nl: Tegels

en: Left Colour
nl: Linkerkleur

en: Right Colour
nl: Rechterkleur

en: Top Colour
nl: Bovenste kleur

en: Bottom Colour
nl: Onderste kleur

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical (whole sector)
nl: Verticaal (gehele onderdeel)

en: Horizontal (whole sector)
nl: Horizontaal (gehele onderdeel)

en: Blend mode
nl: Mengmodus

en: Blend
nl: Mengen

en: Additive
nl: Toevoegen

en: Modulate
nl: Moduleren

en: Unstable Tile
nl: Loshangende tegel

en: Brick
nl: Baksteen

en: Invisible Wall
nl: Onzichtbare muur

en: Spotlight
nl: Schijnwerper

en: Scripted Object
nl: Gescript object

en: Heavy Coin
nl: Zware munt

en: Bonus Block
nl: Bonusblok

en: Magic Tile
nl: Magische tegel

en: List of enemies
nl: Vijandenlijst

en: Add
nl: Toevoegen

en: OK
nl: Oké

en: Do you want to delete this badguy from the list?
nl: Weet je zeker dat je deze slechterik uit de lijst wilt verwijderen?

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Mix the colour
nl: Kleur mengen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit script
nl: Script bewerken

en: Back
nl: Terug

en: Toad
nl: Pad

en: Walking Tree
nl: Wandelende boom

en: Crystallo
nl: Kristallo

en: Stalactite
nl: Stalagmiet

en: Haywire
nl: Storing

en: Short Fuse
nl: Kort lontje

en: Iceblock
nl: IJsblok

en: Jumpy
nl: Springend

en: Captain Snowball
nl: Kapitein Sneeuwbal

en: Ghost Tree
nl: Geestboom

en: Track range
nl: Baanomtrek

en: Vanish range
nl: Verdwijnomtrek

en: Fly speed
nl: Vliegende snelheid

en: Mole's rock
nl: Steen van de mol

en: Death script
nl: Doodsvonnis

en: Sleeping Spiky
nl: Slapende punt

en: Yeti's Stalactite
nl: Stalagmiet van de Yeti

en: Walking Flame
nl: Wandelend vuurtje

en: Sleeping Flame
nl: Slapend vuurtje

en: Dormant Flame
nl: Stil vuur

en: Owl
nl: Uil

en: Initial delay
nl: Initiële vertraging

en: Fire delay
nl: Vuurvertraging

en: Ammo
nl: Ammunitie

en: Snowball
nl: Sneeuwbal

en: Smartblock
nl: Slim blok

en: Fixed position
nl: Vastgezette positie

en: Lives
nl: Levens

en: Gold Bomb
nl: Gouden bom

en: Flying Snowball
nl: Vliegende sneeuwbal

en: Snowshot
nl: Sneeuwschot

en: Leafshot
nl: Bladschot

en: Flame
nl: Vlam

en: Spring Leaf
nl: Lenteblad

en: Will o' Wisp
nl: Will 'o' wisp

en: Badguy
nl: Slechterik

en: Ghost Flame
nl: Geestvlam

en: Spiky
nl: Puntig

en: Autumn Leaf
nl: Herfstblad

en: Carry
nl: Dragen

en: Dart Trap
nl: Dartval

en: Mole
nl: Mol

en: Bomb
nl: Bom

en: Walking Candle
nl: Wandelende kaars

en: Angry Stone
nl: Boze steen

en: Spider
nl: Spin

en: Ghoul
nl: Grafschender

en: Snowman
nl: Sneeuwman

en: Walking Stump
nl: Wandelende boomstronk

en: Fish
nl: Vis

en: Interval (seconds)
nl: Tussenpose (seconden)

en: Random
nl: Willekeurig

en: Enemies
nl: Vijanden

en: Limit dispensed badguys
nl: Aantal slechteriken beperken

en: Max concurrent badguys
nl: Max. aantal gelijktijdige slechteriken

en: dropper
nl: valler

en: rocket launcher
nl: raketlanceerder

en: cannon
nl: kanon

en: invisible
nl: onzichtbaar

en: Snail
nl: Slak

en: Smartball
nl: Slimme bal

en: Bouncing Snowball
nl: Stuiterende sneeuwbal

en: Ice Flame
nl: IJsvlam

en: Max coins collected:
nl: Aantal verzamelde muntjes:

en: Max fragging:
nl: Aantal gepleegde moorden:

en: Max secrets found:
nl: Aantal gevonden geheimen:

en: Best time completed:
nl: Beste afgeronde tijd:

en: Level target time:
nl: Doeltijd van het level:

en: Best Level Statistics
nl: Beste Level - Statistieken

en: You
nl: Jij

en: Best
nl: Beste

en: Coins
nl: Muntjes

en: Badguys
nl: Slechteriken

en: Secrets
nl: Geheimen

en: Unknown object
nl: Onbekend object

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
nl: Gebruik: %s [OPTIES] [LEVELBESTAND]

en: General Options:
nl: Algemene instellingen:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
nl: -h, --help Deze hulptekst tonen en afsluiten

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
nl: -v, --version Toon de versie van SuperTux en sluit af

en:   --verbose                    Print verbose messages
nl: --verbose Toon uitgebreide berichten

en:   --debug                      Print extra verbose messages
nl: --debug Print extra uitgebreide berichten

en:   --print-datadir              Print SuperTux's primary data directory.
nl:   --print-datadir              Print supertux's primaire gegevensmap.

en: Video Options:
nl: Videokaart-opties:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
nl:   -f, --fullscreen Speel in de beeldvullende modus

en:   -w, --window                 Run in window mode
nl:   -w, --window Speel in de venstermodus

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
nl: -g, --geometry BREEDTExHOOGTE Speel SuperTux in de opgegeven resolutie

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
nl: -a, --aspect BREEDTE:HOOGTE Speel SuperTux met de opgegeven beeldverhouding

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
nl: -d, --default Zet de videokaart-instellingen terug naar de standaardwaarden

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
nl: --renderer RENDERER Gebruik sdl, opengl of auto om het spel op het scherm te tonen

en: Audio Options:
nl: Audio-opties:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
nl: --disable-sound Geluidseffecten uitschakelen

en:   --disable-music              Disable music
nl: --disable-music Muziek uitschakelen

en: Game Options:
nl: Spelopties:

en:   --edit-level                 Open given level in editor
nl: --edit-lever Open het opgegeven level in de bewerker

en:   --resave                     Loads given level and saves it
nl:   --resave                     Laad het opgegeven level en slaat het op

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
nl: --show-fps Framerate tonen in levels

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
nl: --no-show-fps Framerate niet tonen in levels

en:   --show-pos                   Display player's current position
nl: --show-pos Huidige positie van speler tonen

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
nl: --no-show-pos Huidige positie van speler niet tonen

en:   --developer                  Switch on developer feature
nl:   --ontwikkelaar Schakel de ontwikkelaarsmodus in

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
nl: -s, --debug-scripts Schakel de script-foutopsporing in.

en:   --spawn-pos X,Y              Where in the level to spawn Tux. Only used if level is specified.
nl: --spawn-pos X,Y De positie in het level waar u wilt dat Tux verschijnt. Alleen gebruiken als u een level specificeert.

en:   --sector SECTOR              Spawn Tux in SECTOR
nl:   --sector SECTOR               Tux op laten duiken in SECTOR

en:   --spawnpoint SPAWNPOINT      Spawn Tux at SPAWNPOINT
nl:   --spawnpoint SPAWNPOINT      Tux op laten duiken op SPAWNPOINT

en: Demo Recording Options:
nl: Demo-opname-opties:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
nl: --record-demo BESTAND LEVEL Neem een demo op naar een bestand

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
nl: --play-demo BESTAND LEVEL Speel een opgenomen demo af

en: Directory Options:
nl: Mapopties:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
nl: --datadir DIR Stel de map in voor de gegevensbestanden van het spel

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
nl: --userdir DIR Stel de map in voor de gebruikersgegevens (opgeslagen spellen, etc.)

en: Add-On Options:
nl: Uitbreidingsinstellingen:

en:   --repository-url URL         Set the URL to the Add-On repository
nl: --repository-url URL Stel de url in van de uitbreidingspakketbron

en: Environment variables:
nl: Omgevingsvariabelen:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
nl: SUPERTUX2_USER_DIR Map voor gebruikersgegevens (opgeslagen spellen, etc.)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
nl: SUPERTUX2_DATA_DIR Map voor de gegevensbestanden van het spel

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
nl: Dit spel kent TOTAAL GEEN GARANTIE. Het is vrije software en u wordt aangemoedigd om
    het spel opnieuw te verspreiden onder bepaalde voorwaarden; zie het Licentiebestand voor meer informatie.

en: Contrib Levels
nl: Extra levels

en: Debug
nl: Foutopsporing

en: Game Speed
nl: Spelsnelheid

en: Adjust Game Speed
nl: Spelsnelheid aanpassen

en: Show Collision Rects
nl: Botsingsrechthoeken tonen

en: Show Worldmap Path
nl: Wereldkaartpad tonen

en: Show Controller
nl: Controller tonen

en: Show Framerate
nl: Framerate tonen

en: Draw Redundant Frames
nl: Redundante frames tekenen

en: Show Player Position
nl: Spelerpositie tonen

en: Use Bitmap Fonts
nl: Bitmap-lettertypen gebruiken

en: Dump Texture Cache
nl: Textuurcache weggooien

en: Choose Sector
nl: Onderdeel kiezen

en: Sector Settings
nl: Onderdeelinstellingen

en: Create Sector
nl: Onderdeel creëren

en: Delete Sector
nl: Onderdeel verwijderen

en: Each level must have at least one sector.
nl: Elk level moet minstens één onderdeel bevatten.

en: Do you really want to delete this sector?
nl: Weet je zeker dat je dit onderdeel wilt verwijderen?

en: Delete sector
nl: Onderdeel verwijderen

en: Objects
nl: Objecten

en: Empty World
nl: Blanco wereld

en: Create Level
nl: Level creëren

en: Edit Worldmap
nl: Wereldkaart bewerken

en: Create Worldmap
nl: Wereldkaart creëren

en: World Settings
nl: Wereldinstellingen

en: Share this worldmap under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in worldmap properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
nl: Deel deze wereldkaart onder de CC-BY-SA 4.0 International-licentie (aanbevolen).
    Dit staat wijzingen en heruitgave toe door derde partijen.
    Als je het oneens bent met deze licentie, dan kun je dit aanpassen in de wereldkaarteigenschappen.
    LET OP: De Supertux-auteurs nemen geen verantwoordelijkheid voor jouw licentiekeuze.

en: Share this level under license CC-BY-SA 4.0 International (advised).
    It allows modifications and redistribution by third-parties.
    If you don't agree with this license, change it in level properties.
    DISCLAIMER: The SuperTux authors take no responsibility for your choice of license.
nl: Deel dit level onder de CC-BY-SA 4.0 International-licentie (aanbevolen).
    Dit staat wijzingen en heruitgave toe door derde partijen.
    Als je het oneens bent met deze licentie, dan kun je dit aanpassen in de leveleigenschappen.
    LET OP: De Supertux-auteurs nemen geen verantwoordelijkheid voor jouw licentiekeuze.

en: Bonus: Grow
nl: Bonus: Groeien

en: Bonus: Fire
nl: Bonus: Vuur

en: Bonus: Ice
nl: Bonus: IJs

en: Bonus: Air
nl: Bonus: Lucht

en: Bonus: Earth
nl: Bonus: Aarde

en: Bonus: None
nl: Bonus: Geen

en: Leave Ghost Mode
nl: Geestmodus verlaten

en: Activate Ghost Mode
nl: Geestmodus activeren

en: Finish Level
nl: Level afronden

en: Reset Level
nl: Level herstarten

en: Finish Worldmap
nl: Wereldkaart afronden

en: Reset Worldmap
nl: Wereldkaart herstarten

en: Go to level
nl: Ga naar level

en: Go to main spawnpoint
nl: Ga naar algemeen opduikpunt

en: Select level
nl: Level kiezen

en: Choose World
nl: Wereld kiezen

en: Create World
nl: Wereld creëren

en: Options
nl: Instellingen

en: auto
nl: automatisch

en: Desktop
nl: Bureaublad

en: Select Language
nl: Taal selecteren

en: Select a different language to display text in
nl: Selecteer een andere taal voor de tekstweergave

en: Language Packs
nl: Taalpakketten

en: Language packs contain up-to-date translations
nl: Taalpakketten bevatten bijgewerkte vertalingen

en: Select Profile
nl: Profiel selecteren

en: Select a profile to play with
nl: Kies een profiel om mee te spelen

en: Window Resizable
nl: Aanpasbare venstergrootte

en: Allow window resizing, might require a restart to take effect
nl: Aanpassen van venstergrootte toestaan; het spel moet mogelijk worden herstart

en: Window Resolution
nl: Vensterresolutie

en: Resize the window to the given size
nl: Pas het venster aan naar de opgegeven afmetingen

en: Fullscreen
nl: Beeldvullende modus

en: Fill the entire screen
nl: Gebruik het volledige scherm

en: Fullscreen Resolution
nl: Beeldvullende resolutie

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
nl: Bepaal de resolutie voor de beeldvullende modus (schakel over naar de beeldvullende modus om de wijziging toe te passen)

en: Magnification
nl: Vergrotingsfactor

en: Change the magnification of the game area
nl: Wijzig de vergrotingsfactor van het spelgebied

en: Set the VSync mode
nl: Stel de VSync-modus in

en: Aspect Ratio
nl: Beeldverhouding

en: Adjust the aspect ratio
nl: De beeldverhouding aanpassen

en: Disable all sound effects
nl: Alle geluidseffecten uitschakelen

en: Disable all music
nl: Alle muziek uitschakelen

en: Sound Volume
nl: Volume van geluidseffecten

en: Adjust sound volume
nl: Volume van geluidseffecten aanpassen

en: Music Volume
nl: Muziekvolume

en: Adjust music volume
nl: Muziekvolume aanpassen

en: Sound (disabled)
nl: Geluid (uitgeschakeld)

en: Music (disabled)
nl: Muziek (uitgeschakeld)

en: Setup Keyboard
nl: Toetsenbord configureren

en: Configure key-action mappings
nl: Toetstoewijzingen configureren

en: Setup Joystick
nl: Joystick configureren

en: Configure joystick control-action mappings
nl: Joystick-knoptoewijzingen configureren

en: Enable transitions
nl: Overgangen inschakelen

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
nl: Schermovergangen en vloeiend effect voor het menu inschakelen

en: Developer Mode
nl: Ontwikkelaarsmodus

en: Christmas Mode
nl: Kerstmodus

en: Confirmation Dialog
nl: Bevestigingsvenster

en: Confirm aborting level
nl: Afbreken bevestigen

en: Pause on focus loss
nl: Pauzeren bij verliezen van focus

en: Start Game
nl: Spel starten

en: Add-ons
nl: Uitbreidingen

en: Level Editor
nl: Levelbewerker

en: Credits
nl: Over SuperTux

en: Donate
nl: Doneren

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Initialization script
nl: Initialisatie-script

en: Gravity
nl: Zwaartekracht

en: Resize offset X
nl: Schaalafstand X

en: Resize offset Y
nl: Schaalafstand Y

en: Resize
nl: Herschalen

en: [Profile %s]
nl: [Profiel %s]

en: Profile %s
nl: Profiel %s

en: Description
nl: Omschrijving

en: Worldmap
nl: Wereldkaart

en: World
nl: Wereld

en: Add-on
nl: Uitbreiding

en: Unknown
nl: Onbekend

en: %s "%s" by "%s"
nl: %s "%s" door "%s"

en: No Add-ons installed
nl: Er zijn geen uitbreidingen geïnstalleerd

en: No Add-ons found
nl: Er zijn geen uitbreidingen aangetroffen

en: Install %s *NEW*
nl: %s installeren *NIEUW*

en: Install %s
nl: %s installeren

en: No new Add-ons found
nl: Er zijn geen nieuwe uitbreidingen aangetroffen

en: Check Online (disabled)
nl: Online-controle (uitgeschakeld)

en: Check Online
nl: Online controleren

en: Downloading Add-On Repository Index
nl: Bezig met downloaden van de pakketbronindex

en: Downloading %s
nl: Bezig met downloaden van %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
nl: Herstart Supertux
    om deze wijzigingen toe te passen.

en: New World
nl: Nieuwe wereld

en: Please enter a name for this level subset.
nl: Voer een naam in voor deze level-subset.

en: Story Mode
nl: Verhaalmodus

en: Are you sure?
nl: Weet je het zeker?

en: Continue
nl: Hervatten

en: Restart Level
nl: Level herstarten

en: Restart from Checkpoint
nl: Herstarten vanaf controlepunt

en: Abort Level
nl: Level afbreken

en: Up
nl: Omhoog

en: Down
nl: Omlaag

en: Jump
nl: Springen

en: Peek Left
nl: Naar links kijken

en: Peek Right
nl: Naar rechts kijken

en: Peek Up
nl: Omhoog kijken

en: Peek Down
nl: Omlaag kijken

en: Cheat Menu
nl: Cheats-menu

en: Debug Menu
nl: Foutopsporingsmenu

en: Jump with Up
nl: Springen met Omhoog

en: Up cursor
nl: Pijltje omhoog

en: Down cursor
nl: Pijltje omlaag

en: Left cursor
nl: Pijltje links

en: Right cursor
nl: Pijltje rechts

en: Return
nl: Enter-toets

en: Space
nl: Spatiebalk

en: Right Shift
nl: Shift rechts

en: Left Shift
nl: Shift links

en: Right Control
nl: Ctrl rechts

en: Left Control
nl: Ctrl links

en: Right Alt
nl: Alt rechts

en: Left Alt
nl: Alt links

en: Right Command
nl: Rechter commando-toets

en: Left Command
nl: Linker commando-toets

en: Press Key
nl: Druk op een toets

en: Language
nl: Taal

en: <auto-detect>
nl: <automatisch detecteren>

en: Manual Configuration
nl: Handmatige configuratie

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
nl: Handmatige configuratie gebruiken i.p.v. SDL2's automatische GameController-ondersteuning

en: Pause/Menu
nl: Pauze/Menu

en: No Joysticks found
nl: Er zijn geen Joysticks gevonden

en: Scan for Joysticks
nl: Naar Joysticks zoeken

en: Press Button
nl: Druk op een toets

en: Axis
nl: As

en: Hat Up
nl: Hat omhoog

en: Hat Down
nl: Hat omlaag

en: Hat Left
nl: Hat links

en: Hat Right
nl: Hat rechts

en: Pause
nl: Pauzeren

en: Leave World
nl: Wereld verlaten

en: Abort Download
nl: Downloaden afbreken

en: Error:
nl: Fout:

en: Close
nl: Sluiten

en: Bonus: Star
nl: Bonus: Ster

en: Shrink Tux
nl: Tux krimpen

en: Kill Tux
nl: Tux vermoorden

en: Return to Editor
nl: Terugkeren naar bewerker

en: Keyboard Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Got it!
nl: Ik begrijp het!

en: Worldmap Settings
nl: Wereldkaartinstellingen

en: Level Settings
nl: Levelinstellingen

en: Author
nl: Auteur

en: License
nl: Licentie

en: Tileset
nl: Tegel instelling

en: Target Time
nl: Doeltijd

en: Please enter a name for this level.
nl: Voer een naam in voor dit level.

en: Please enter a level author for this level.
nl: Voer een auteursnaam in voor dit level.

en: Please enter a license for this level.
nl: Voer een licentie in voor dit level.

en: Save Worldmap
nl: Wereldkaart opslaan

en: Save Level
nl: Level opslaan

en: Test Level
nl: Level testen

en: Test Worldmap
nl: Wereldkaart testen

en: Share Level
nl: Level delen

en: Open Level Directory
nl: Levelmap openen

en: Edit Another Level
nl: Ander level bewerken

en: Edit Another World
nl: Andere wereld bewerken

en: Grid Size
nl: Rasterafmeting

en: Show Grid
nl: Raster tonen

en: Grid Snapping
nl: Rasteruitlijning

en: Render Background
nl: Achtergrond renderen

en: Render Light
nl: Lichtval renderen

en: Exit Level Editor
nl: Levelbewerker afsluiten

en: We encourage you to share your levels in the SuperTux forum.
    To find your level, click the
    "Open Level directory" menu item.
    Do you want to go to the forum now?
nl: We moedigen aan je levels te delen op het SuperTux-forum.
    Klik op 'Uitvoermap openen' in het menu om
    je level te vinden.
    Wil je nu naar het forum gaan?

en: Keyboard Shortcuts:
    ---------------------
    Esc = Open Menu
    Ctrl+S = Save
    Ctrl+T = Test
    Ctrl+Z = Undo
    Ctrl+Y = Redo
    F6 = Render Light
    F7 = Grid Snapping
    F8 = Show Grid
nl: Sneltoetsen:
    ---------------------
    Esc = Menu openen
    Ctrl+S = Opslaan
    Ctrl+T = Testen
    Ctrl+Z = Ongedaan maken
    Ctrl+Y = Opnieuw uitvoeren
    F6 = Licht renderen
    F7 = Rasteruitlijning
    F8 = Raster tonen

en: contributed by %s
nl: bijgedragen door %s

en: Badguys killed
nl: Slechteriken vermoord

en: Best time
nl: Beste tijd

en: Level target time
nl: Doeltijd van het level

en: Others
nl: Anderen

en: Region
nl: Regio

en: Joystick Mappings
nl: Joystick-toewijzingen

en: <no title>
nl: <naamloos>

en: Path Node
nl: Padknooppunt

en: up
nl: omhoog

en: down
nl: omlaag

en: East
nl: Oost

en: North
nl: Noord

en: South
nl: Zuid

en: One shot
nl: Eén schot

en: Circular
nl: Rond

en: Unordered
nl: Ongeordend

en: true
nl: waar

en: false
nl: vals

en: invalid
nl: ongeldig

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Teleporter
nl: Teleporteerder

en: Sprite Change
nl: Sprite aanpassen

en: Special tile
nl: Speciale tegel

en: This level contains unsaved changes, do you want to save?
nl: Dit level bevat niet-opgeslagen aanpassingen. Wil je het opslaan?

en: Some obsolete add-ons are still active
    and might cause collisions with default Super Tux structure.
    You can still enable these add-ons in the menu.
    Disabling these add-ons will not delete your game progress.
nl: Enkele verouderde uitbreidingen zijn nog in gebruik
    en kunnen storingen veroorzaken.
    Je kunt deze uitbreidingen inschakelen via het 'Uitbreidingen' in het hoofdmenu.
    Het uitschakelen van deze uitbreidingen beïnvloedt de spelvoortgang niet.

en: Disable add-ons
nl: Uitbreidingen uitschakelen

en: Ignore (not advised)
nl: Negeren (niet aan te raden)

en: Leave editor
nl: Bewerker afsluiten

en: Couldn't find a "main" sector.
    Please change the name of the sector where
    you'd like the player to start to "main"
nl: De "main"-sector kan niet worden gevonden.
    Wijzig de naam van de sector waar
    Tux moet starten in "main"

en: Couldn't find a "main" spawnpoint.
     Please change the name of the spawnpoint where
    you'd like the player to start to "main"
nl: Het "main"-opduikpunt kan niet worden gevonden.
    Wijzig de naam van het opduikpunt waar
    Tux moet starten in "main".

en: Outro script
nl: Outro-script

en: Auto play
nl: Automatisch spelen

en: Title colour
nl: Titelkleur

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Target worldmap
nl: Wereldkaart-doel

en: Stay action
nl: Blijfactie

en: Initial stay action
nl: Initiële blijfactie

en: Stay group
nl: Blijfgroep

en: Change on touch
nl: Wijzigen bij aanraken

en: Show message
nl: Bericht tonen

en: Invisible
nl: Onzichtbaar

en: Current SuperTux Team
nl: Huidige SuperTux-team

en: Programming, project lead ad interim
nl: Programmering, projectleider ad interim

en: Graphics, Level Design, Story
nl: Grafische elementen, verhaal, level-ontwerp

en: Graphics
nl: Grafische elementen

en: Graphics, Programming, Level Design
nl: Grafische elementen, programmering, level-ontwerp

en: Graphics, Programming
nl: Grafische elementen, programmering

en: Programming
nl: Programmering

en: Original Developers
nl: Oorspronkelijke ontwikkelaars

en: Original Developer
nl: Originele ontwikkelaar

en: Music, Level Design
nl: Muziek, level-ontwerp

en: Programming, Graphics, Level Design
nl: Programmering, grafische elementen, level-ontwerp

en: Programming, Level Design
nl: Programmering, level-ontwerp

en: Graphics, Story
nl: Grafische elementen, verhaal

en: Programming, Documentation
nl: Programmering, documentatie

en: Coordination
nl: Coördinatie

en: Programming, "Flexlay" Level editor
nl: Programmering, "Flexlay"-level-bewerker

en: Windows build fixes
nl: Verbeteringen aan de bouw van de Windows-versie

en: Packaging, Nightly builds
nl: Pakkettenbouw, testbouwsels

en: Translation Guru (and many details anyone else could have done)
nl: Vertalingenguru (en vele details die iedereen gedaan had kunnen hebben)

en: Level Design
nl: Level-ontwerp

en: Additional contributors
nl: Extra bijdragers

en: Bug fixes
nl: Bugs opgelost

en: Scripting functions, Level fixes
nl: Scriptfuncties, level-verbeteringen

en: Code quality fixes
nl: Verbeteringen aan de kwaliteit van de code

en: Various contributions
nl: Diverse bijdragers

en: Build issue fix
nl: Bouwselverbeteringen

en: Code contributions
nl: Code-bijdragers

en: Code contribution, AppData file
nl: Code-bijdraging, AppData-bestand

en: Bug fix
nl: Bug opgelost

en: Menu reorganization
nl: Menu-reorganisatie

en: Fixing tile bugs
nl: Tegelbugs opgelost

en: Build error fix
nl: Verbetering voor bouwselfout

en: Scripting function fix
nl: Scriptfunctiefout opgelost

en: Support for "glbinding" as optional OpenGL binding
nl: Ondersteuning voor "glbinding" als optionele OpenGL binding

en: New menu code
nl: Nieuwe menu code

en: Big Tux Walking Sprites improvements
nl: Grote verbeteringen tijdens lopen met Tux

en: Contrib Programming
nl: Contrib Programmering

en: Programming, Previous Maintainer
nl: Programeer werk van de oude beheerder

en: Various Contributions
nl: Diverse bijdragen

en: Contributions
nl: Bijdragers

en: Localization
nl: Localisatie

en:  Special Thanks to
nl:  Dank in het bijzonder aan

en: Creator of Tux, the Linux penguin
nl: Bedenker van Tux, de Linux pinguïn

en: SDL, OpenAL and OpenGL
nl: SDL, OpenAL en OpenGL

en: For making such a great gaming experience
            possible on Linux
nl: Voor het mogelijk maken van zo'n geweldige game-ervaring op Linux

en: and you, the player
nl: en jij, de speler

en: for giving this game a chance and playing it
nl: voor het proberen en spelen van dit spel

en: Visit our webpage at
nl: Bezoek onze webpagina op

en: Or visit us directly at IRC:
nl: Of bezoek ons direct op IRC:

en: Or at our Forum:
nl: Of bij ons forum:

en: Comments, ideas and suggestions
nl: Commentaar, ideeen en suggesties

en: go to our mailing list
nl: ga naar onze mailinglijst

note: l10n: typo contact
en: Typographical errors can be
nl: Spelling- en grammaticafouten kunnen worden

note: l10n: typo contact
en: reported to
nl: gerapporteerd aan

en: Want to help…
nl: Wil je ook helpen...

en: …with localization?
nl: ...met vertalen?

en: …with something else?
nl: ...met iets anders?

en: Thank you for
nl: Dank je wel voor het

en: playing
nl: spelen

en: Penny awaits you in warmer temperatures!
nl: Penny wacht op je in een warmer klimaat!

en: Bosses
nl: Eindbazen

en: Projectiles
nl: Projectielen

en: Environment
nl: Omgeving

en: Snow
nl: Sneeuw

en: Ice Cave & Crystal
nl: IJsgrot en -kristal

en: Embellishments
nl: Versieringen

en: Forest
nl: Bos

en: Pathing
nl: Bepading

en: Snow Background
nl: Sneeuwachtergrond

en: Snow Mountain
nl: Sneeuwberg

en: Crystal
nl: Kristal

en: Forest Background
nl: Bosachtergrond

en: Block + Bonus
nl: Blok + bonus

en: Pole + Signs
nl: Paal + bebording

en: Liquid
nl: Vloeibaar

en: Castle
nl: Kasteel

en: Industrial
nl: Industrieel

en: Unisolid + Lightmap
nl: Vast + lichtkaart

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Water paths
nl: Waterpaden

en: Castle paths
nl: Kasteelpaden

en: Darker Forest
nl: Donker bos
