SuperTux - en to sr translation catalogue (425 entries)

en: Angry stone
sr: Љути камен

en: Badguy
sr: Злоћа

en: Death script
sr: Скрипта смрти

en: Bouncing Snowball
sr: Скачућа грудва

en: Captain snowball
sr: Капетан Грудва

en: Radius
sr: Домет

en: Crystallo
sr: Кристало

en: Dart
sr: Стрелица

en: Initial delay
sr: Почетно кашњење

en: Fire delay
sr: Размак испаљивања

en: Ammo
sr: Муниција

en: Dart trap
sr: Замка са стрелицама

en: Random
sr: Насумице

en: Enemies
sr: Непријатељи

en: Type
sr: Врста

en: dropper
sr: Испуштач

en: rocket launcher
sr: ракетни лансер

en: cannon
sr: топ

en: invisible
sr: невидљиво

en: Dispenser
sr: Распршивач

en: Fish
sr: Риба

en: Speed
sr: Брзина

en: Flame
sr: Пламен

en: Flying snowball
sr: Летећа грудва

en: Golden bomb
sr: Златна бомба

en: Ice flame
sr: Ледени пламен

en: Jumpy
sr: Скочко

en: Kamikaze snowball
sr: Камиказа грудва

en: Live fire
sr: Жива ватра

en: Sleeping live fire
sr: Успавана жива ватра

en: Mole
sr: Кртица

en: Mole's rock
sr: Кртицина стена

en: Mr. Bomb
sr: Г. Бомба

en: Mr. Ice Block
sr: Г. Ледени Блок

en: Smart Block
sr: Паметни блок

en: Mr. Tree
sr: Г. Дрво

en: Owl
sr: Сова

en: Plant
sr: Биљка

en: Poisonous ivy
sr: Бршљан

en: Skully hop
sr: Скакутава лобања

en: Smart Ball
sr: Паметна лопта

en: Snail
sr: Пуж

en: Snowball
sr: Грудва

en: Snowman
sr: Снешко

en: Spiky
sr: Шиља

en: Sleeping spiky
sr: Успавани шиља

en: Stalactite
sr: Сталактит

en: Stumpy
sr: Трупко

en: Toad
sr: Жабац

en: Totem
sr: Тотем

en: Colour
sr: Боја

en: Mr. Candle
sr: Г. Свећа

en: Walking leaf
sr: Ходајући лист

en: Name
sr: Назив

en: Sector
sr: Сектор

en: Spawnpoint
sr: Место појављивања

en: Hit script
sr: Скрипта удара

en: Fly speed
sr: Брзина лета

en: Fixed position
sr: Фиксна позиција

en: Lives
sr: Животи

en: Yeti
sr: Јети

en: Yeti's stalactite
sr: Јетијев сталактит

en: Joystick Mappings
sr: Мапирање џојстика

en: Some obsolete add-ons are still active
    and might cause collisions with default Super Tux structure.
    You can still enable these add-ons in the menu.
    Disabling these add-ons will not delete your game progress.
sr: Неки застарели додаци су и даље активни
    и могу изазвати сударање са подразумеваном
    структуром Супер Такса.
    И даље их можете укључити из менија.
    Искључивање ових додатака неће поништити ваш напредак у игри.

en: Disable add-ons
sr: Искључи додатке

en: Ignore (not advised)
sr: Игнориши (није препоручљиво)

en: Leave editor
sr: Напусти едитор

en: Tilegroups
sr: Плочице

en: Objects
sr: Објекти

en: Path Node
sr: Чвор путање

en: Time
sr: Време

en: Remove
sr: Уклони

en: OK
sr: У реду

en: true
sr: да

en: false
sr: не

en: Unknown
sr: Непознато

en: Spawn point
sr: Место појављивања

en: Level
sr: Ниво

en: Sprite
sr: Спрајт

en: Title colour
sr: Боја наслова

en: Teleporter
sr: Телепортер

en: Message
sr: Порука

en: Automatic
sr: Аутоматски

en: Change worldmap
sr: Измени мапу света

en: Target worldmap
sr: Циљна мапа света

en: Sprite change
sr: Измена спрајта

en: Stay action
sr: Радња стајања

en: Initial stay action
sr: Почетна радња стајања

en: Stay group
sr: Група стајања

en: Change on touch
sr: Измени при додиру

en: Special tile
sr: Посебна плочица

en: Show message
sr: Прикажи поруку

en: Script
sr: Скрипта

en: Invisible
sr: Невидљиво

en: List of enemies
sr: Списак непријатеља

en: Enemy
sr: Непријатељ

en: Add
sr: Додај

en: Do you want to delete this badguy from the list?
sr: Желиш ли да избришеш овог злоћу са списка?

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Mix the colour
sr: Мешај боје

en: Cancel
sr: Откажи

en: Edit the script
sr: Уреди скрипту

en: Sound
sr: Звук

en: Width
sr: Ширина

en: Height
sr: Висина

en: Volume
sr: Јачина

en: Ambient sound
sr: Звук околине

en: Z-pos
sr: Z-поз

en: left
sr: лево

en: right
sr: десно

en: Scroll offset x
sr: X померај клизања

en: Scroll offset y
sr: Y померај клизања

en: Scroll speed x
sr: X брзина клизања

en: Scroll speed y
sr: Y брзина клизања

en: Speed x
sr: X брзина

en: Speed y
sr: Y брзина

en: Top image
sr: Горња слика

en: Image
sr: Слика

en: Bottom image
sr: Доња слика

en: Background
sr: Позадина

en: Count
sr: Број

en: Content
sr: Садржај

en: coin
sr: новчић

en: star
sr: звезда

en: tux doll
sr: Такс лутка

en: custom
sr: посебно

en: script
sr: скрипта

en: light
sr: светло

en: trampoline
sr: трамполина

en: coin rain
sr: киша новчића

en: coin explosion
sr: експлозија новчића

en: Bonus block
sr: Бонус блок

en: Breakable
sr: Ломљиво

en: Brick
sr: Цигла

en: Mode
sr: Режим

en: normal
sr: нормално

en: auto scrolling
sr: ауто клизање

en: manual
sr: ручно

en: Camera
sr: Камера

en: Burning
sr: Горећа

en: Flicker
sr: Трепћућа

en: Candle
sr: Свећа

en: Cloud particles
sr: Делови облака

en: Following path
sr: Пратећи пут

en: Coin
sr: Новчић

en: Comet particles
sr: Делови комете

en: Action
sr: Радња

en: Solid
sr: Чврст

en: Decal
sr: Налепница

en: Reset point
sr: Тачка ресетовања

en: Ghost particles
sr: Делови духа

en: Left Colour
sr: Лева боја

en: Right Colour
sr: Десна боја

en: Top Colour
sr: Горња боја

en: Bottom Colour
sr: Доња боја

en: Direction
sr: Смер

en: vertical
sr: вертикалан

en: horizontal
sr: хоризонталан

en: vertical sector
sr: вертикална област

en: horizontal sector
sr: хоризонтална област

en: Gradient
sr: Прелив

en: Ice crusher
sr: Ледоломац

en: Info block
sr: Инфо блок

en: Invisible block
sr: Невидљиви блок

en: Invisible wall
sr: Невидљиви зид

en: Ispy
sr: ЈаШпијун

en: Lantern
sr: Канделабр

en: Level time
sr: Време нивоа

en: Magic block
sr: Магични блок

en: one shot
sr: један хитац

en: ping pong
sr: пинг понг

en: circular
sr: кружно

en: unordered
sr: без реда

en: Platform
sr: Платформа

en: Pneumatic platform
sr: Пнеуматска платформа

en: Disable gravity
sr: Искључи гравитацију

en: Power up
sr: Појачање

en: Button
sr: Дугме

en: Rain particles
sr: Делови кише

en: Rock
sr: Стена

en: Rusty trampoline
sr: Зарђала трамполина

en: Enabled physics
sr: Укључена физика

en: Visible
sr: Видљиво

en: Scripted object
sr: Скриптовани објекат

en: Snow particles
sr: Делови снега

en: Interval
sr: Размак

en: Thunderstorm
sr: Грмљавина

en: solid
sr: чврст

en: width
sr: ширина

en: height
sr: висина

en: alpha
sr: прозирност

en: tint
sr: обојеност

en: Tile map
sr: Мапа плочица

en: Torch
sr: Бакља

en: Trampoline
sr: Трамполина

en: Unstable tile
sr: Нестабилна плочица

en: Linked
sr: Повезано

en: Weak block
sr: Слаб блок

en: Speed X
sr: X брзина

en: Speed Y
sr: Y брзина

en: Acceleration
sr: Убрзање

en: Blowing
sr: Дување

en: Wind
sr: Ветар

en: Usage: %s [OPTIONS] [LEVELFILE]
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈЕ] [ФАЈЛНИВОА]

en: General Options:
sr: Опште опције:

en:   -h, --help                   Show this help message and quit
sr: -h, --help Приказује ову поруку помоћи и излази

en:   -v, --version                Show SuperTux version and quit
sr: -v, --version Приказује верзију СуперТакса и излази

en:   --verbose                    Print verbose messages
sr: --verbose Приказује опширне поруке

en:   --debug                      Print extra verbose messages
sr: --debug Приказује опширније поруке

en: Video Options:
sr: Видео опције:

en:   -f, --fullscreen             Run in fullscreen mode
sr: -f, --fullscreen Рад у режиму пуног екрана

en:   -w, --window                 Run in window mode
sr: -w, --window Рад у режиму прозора

en:   -g, --geometry WIDTHxHEIGHT  Run SuperTux in given resolution
sr: -g, --geometry ШИРxВИС Покреће СуперТакс у задатој резолуцији

en:   -a, --aspect WIDTH:HEIGHT    Run SuperTux with given aspect ratio
sr: -a, --aspect ШИР:ВИС Покреће СуперТакс у задатом односу размере

en:   -d, --default                Reset video settings to default values
sr: -d, --default Ресетује видео поставке на подразумеване вредности

en:   --renderer RENDERER          Use sdl, opengl, or auto to render
sr: --renderer ИСЦРТАВАЧ Користи sdl, opengl, или auto за исцртавање

en: Audio Options:
sr: Аудио опције:

en:   --disable-sound              Disable sound effects
sr: --disable-sound Искључује звучне ефекте

en:   --disable-music              Disable music
sr: --disable-music Искључује музику

en: Game Options:
sr: Опције игре:

en:   --show-fps                   Display framerate in levels
sr: --show-fps Приказ броја кадрова

en:   --no-show-fps                Do not display framerate in levels
sr: --no-show-fps Не приказуј број кадрова

en:   --show-pos                   Display player's current position
sr:   --show-pos                   Приказ тренутне позиције играча

en:   --no-show-pos                Do not display player's position
sr:   --no-show-pos                Не приказуј позицију играча

en:   --developer                  Switch on developer feature
sr: --developer Укључује програмерске могућности

en:   -s, --debug-scripts          Enable script debugger.
sr: -s, --debug-scripts Укључује скрипте за исправљање грешака

en:   --spawn-pos X,Y              Where in the level to spawn Tux. Only used if level is specified.
sr:   --spawn-pos X,Y              Где у нивоу поставити Такса. Ради само ако се наведе ниво.

en: Demo Recording Options:
sr: Опције за снимање примера:

en:   --record-demo FILE LEVEL     Record a demo to FILE
sr: --record-demo ФАЈЛ НИВО Снима ток игре у фајл

en:   --play-demo FILE LEVEL       Play a recorded demo
sr: --play-demo ФАЈЛ НИВО Пушта снимљени ток игре

en: Directory Options:
sr: Опције директоријума:

en:   --datadir DIR                Set the directory for the games datafiles
sr: --datadir ДИР Поставља директоријум где се налазе подаци игрице

en:   --userdir DIR                Set the directory for user data (savegames, etc.)
sr: --userdir ДИР Поставља директоријум за корисничке податке (снимање позиције, итд.)

en: Add-On Options:
sr: Опције додатка:

en:   --repository-url URL         Set the URL to the Add-On repository
sr:   --repository-url URL         поставља адресу ризнице додатака

en: Environment variables:
sr: Променљиве окружења:

en:   SUPERTUX2_USER_DIR           Directory for user data (savegames, etc.)
sr: SUPERTUX2_USER_DIR Директоријум за корисничке податке (снимање позиције, итд.)

en:   SUPERTUX2_DATA_DIR           Directory for the games datafiles
sr: SUPERTUX2_DATA_DIR Директоријум где се налазе подаци игрице

en: auto
sr: аутоматски

en: up
sr: горе

en: down
sr: доле

en: Unknown object
sr: Непознат објекат

en: contributed by %s
sr: направио %s

en: Best Level Statistics
sr: Најбољи резултати нивоа

en: Coins
sr: Новчића

en: Badguys killed
sr: Злоћа сређено

en: Secrets
sr: Тајне

en: Best time
sr: Најбоље време

en: Level target time
sr: Циљно време

en: Levelset
sr: Скуп нивоа

en: Worldmap
sr: Мапа света

en: World
sr: Свет

en: %s "%s" by "%s"
sr: %s "%s" "%s"

en: Language packs
sr: Језички пакети

en: Add-ons
sr: Додаци

en: View Language Packs
sr: Приказ језичких пакета

en: View Add-ons
sr: Приказ додатака

en: No Language packs installed
sr: Нема инсталираних језичких пакета

en: No Add-ons installed
sr: Нема инсталираних додатака

en: No Language packs found
sr: Нису нађени језички пакети

en: No Add-ons found
sr: Нису нађени додаци

en: Install %s *NEW*
sr: Инсталирај %s *НОВО*

en: Install %s
sr: Инсталирај %s

en: No new Language packs found
sr: Нису нађени нови језички пакети

en: No new Add-ons found
sr: Нису нађени нови додаци

en: Check Online (disabled)
sr: Провери на мрежи (искључено)

en: Check Online
sr: Провери на мрежи

en: Back
sr: Назад

en: Downloading Add-On Repository Index
sr: Преузимам садржај ризнице додатака

en: Downloading %s
sr: Преузимам %s

en: Please restart SuperTux
    for these changes to take effect.
sr: Поново покрените Супер Такс
    да би ове промене биле примењене.

en: Cheats
sr: Варања

en: Bonus: Grow
sr: Бонус: раст

en: Bonus: Fire
sr: Бонус: ватра

en: Bonus: Ice
sr: Бонус: лед

en: Bonus: Air
sr: Бонус: ваздух

en: Bonus: Earth
sr: Бонус: Земља

en: Bonus: Star
sr: Бонус: звезда

en: Shrink Tux
sr: Смањи Такса

en: Kill Tux
sr: Убиј Такса

en: Finish Level
sr: Заврши ниво

en: Activate Ghost Mode
sr: Активирај режим духа

en: Contrib Levels
sr: Додатни нивои

en: *NEW*
sr: *НОВО*

en: Abort Download
sr: Прекини преузимање

en: Error:
sr: Грешка:

en: Ok
sr: У реду

en: Close
sr: Затвори

en: Worldmap properties
sr: Својства мапе света

en: Level properties
sr: Својства нивоа

en: Author
sr: Аутор

en: Contact
sr: Контакт

en: License
sr: Лиценца

en: Target time
sr: Циљно време

en: Create Level
sr: Направи ниво

en: Level subset properties
sr: Својства поднивоа

en: Description
sr: Опис

en: Do not use worldmap
sr: Не користи мапу света

en: Edit worldmap
sr: Уреди мапу света

en: Create worldmap
sr: Направи мапу света

en: levels
sr: нивои

en: Level Editor
sr: Уређивач нивоа

en: Return to editor
sr: Врати се у уређивач

en: Save current level
sr: Сачувај текући ниво

en: Test the level
sr: Тестирај ниво

en: Edit another level
sr: Уреди следећи ниво

en: Show grid (F8)
sr: Приказ мреже (F8)

en: Show scroller (F9)
sr: Приказ клизача (F9)

en: Exit level editor
sr: Изађи из уређивача

en: Initialization script
sr: Почетна скрипта

en: Ambient light
sr: Светло околине

en: Gravity
sr: Гравитација

en: Music
sr: Музика

en: Choose sector to edit:
sr: Изаберите сектор за уређивање:

en: Sector settings...
sr: Поставке сектора...

en: Create new sector
sr: Направи нови сектор

en: Delete this sector
sr: Обриши овај сектор

en: Each level must have at least one sector.
sr: Сваки ниво мора имати бар један сектор.

en: Do you really want to delete this sector?
sr: Заиста желиш да избришеш овај сектор?

en: Delete sector
sr: Обриши сектор

en: Continue
sr: Настави

en: Restart Level
sr: Поново покрени ниво

en: Options
sr: Опције

en: Abort Level
sr: Прекини ниво

en: Setup Joystick
sr: Подеси џојстик

en: Manual Configuration
sr: Ручно подешавање

en: Use manual configuration instead of SDL2's automatic GameController support
sr: Користи ручно подешавање уместо аутоматске СДЛ2 подршке за играчке контролере

en: Up
sr: Горе

en: Down
sr: Доле

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Jump
sr: Скок

en: Pause/Menu
sr: Пауза/Мени

en: Peek Left
sr: Вирни лево

en: Peek Right
sr: Вирни десно

en: Peek Up
sr: Вирни горе

en: Peek Down
sr: Вирни доле

en: Console
sr: Конзола

en: Cheat Menu
sr: Мени за варање

en: Jump with Up
sr: Скочи са Горе

en: No Joysticks found
sr: Нема џојстика

en: Scan for Joysticks
sr: Потражи џојстике

en: None
sr: Ништа

en: Press Button
sr: Притисни дугме

en: Axis
sr: Оса

en: Hat Up
sr: Шешир горе

en: Hat Down
sr: Шешир доле

en: Hat Left
sr: Шешир лево

en: Hat Right
sr: Шешир десно

en: Setup Keyboard
sr: Подеси тастере

en: Up cursor
sr: Стрелица горе

en: Down cursor
sr: Стрелица доле

en: Left cursor
sr: Стрелица лево

en: Right cursor
sr: Стрелица десно

en: Return
sr: Ентер

en: Space
sr: Размак

en: Right Shift
sr: Десни Шифт

en: Left Shift
sr: Леви Шифт

en: Right Control
sr: Десни Контрол

en: Left Control
sr: Леви Контрол

en: Right Alt
sr: Десни Алт

en: Left Alt
sr: Леви Алт

en: Right Command
sr: Десни Команд

en: Left Command
sr: Леви Команд

en: Press Key
sr: Притисни дугме

en: Language
sr: Језик

en: <auto-detect>
sr: <откриј>

en: Start Game
sr: Почни игру

en: Credits
sr: Заслуге

en: Quit
sr: Изађи

en: Do you really want to quit SuperTux?
sr: Заиста хоћеш да напустиш СуперТакса?

en: Quit SuperTux
sr: Напусти СуперТакса

en: Select Language
sr: Изабери језик

en: Select a different language to display text in
sr: Изабери језик за приказ текста

en: Language Packs
sr: Језички пакети

en: Language packs contain up-to-date translations
sr: Језички пакети садрже ажурне преводе

en: Select Profile
sr: Изабери профил

en: Select a profile to play with
sr: Изабери профил са којим ћеш играти

en: Fullscreen
sr: Пун екран

en: Fill the entire screen
sr: Попуњава цео екран

en: Resolution
sr: Резолуција

en: Determine the resolution used in fullscreen mode (you must toggle fullscreen to complete the change)
sr: Одређује резолуцију за режим пуног екрана (морате укључити Пун екран да довршите измену)

en: Magnification
sr: Увећање

en: Change the magnification of the game area
sr: Мења увећање простора за игру

en: Aspect Ratio
sr: Размера

en: Adjust the aspect ratio
sr: Подешава однос ширине и висине

en: Disable all sound effects
sr: Искључује све звучне ефекте

en: Disable all music
sr: Искључује сву музику

en: Sound (disabled)
sr: Звук (искључен)

en: Music (disabled)
sr: Музика (искључена)

en: Configure key-action mappings
sr: Подеси команде са тастатуре

en: Configure joystick control-action mappings
sr: Подеси команде са џојстика

en: Enable transitions
sr: Укључи преводе

en: Enable screen transitions and smooth menu animation
sr: Укључи анимације екрана и менија

en: Developer Mode
sr: Програмерски режим

en: Christmas Mode
sr: Божићни режим

en: [Profile %s]
sr: [Профил %s]

en: Profile %s
sr: Профил %s

en: Story Mode
sr: Режим приче

en: Bonus: None
sr: Бонус: ништа

en: Reset Level
sr: Ресетуј ниво

en: Move to main spawnpoint
sr: Иди на главно место постављања

en: Pause
sr: Пауза

en: Max coins collected:
sr: Највише новчића:

en: Max fragging:
sr: Највише упуцавања:

en: Max secrets found:
sr: Највише тајни:

en: Best time completed:
sr: Најбоље време:

en: Level target time:
sr: Циљано време:

en: You
sr: Ти

en: Best
sr: Најбоље

en: Badguys
sr: Злоће

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: This game comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions; see the license file for details.
sr: Ова игрица не даје АПСОЛУТНО НИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ. Ово је слободан софтвер и можете га
    поновно дистрибуирати под одређеним условима; погледајте Лиценцу за детаље.

en: You found a secret area!
sr: Пронашао си тајну област!

en: west
sr: запад

en: east
sr: исток

en: north
sr: север

en: south
sr: југ

en: <no title>
sr: <без наслова>

en: Original Developer
sr: Оригинални програмер

en: Graphics, Programming, Level Design
sr: Графика, програмирање, ниво дизајна

en: Graphics
sr: Графика

en: Programming
sr: Програмирање

en: Coordination
sr: Координација
