SuperTuxKart - en to gd translation catalogue (1038 entries)

note: I18N: In Android UI, po_extract_game_data
en: Extracting game data...
gd: Ag às-tharraing dàta a’ gheama…

note: I18N: In Android UI, po_extract_error
en: Game data extraction error
gd: Mearachd le às-tharraing dàta a’ gheama

note: I18N: In Android UI, po_extract_error_msg
en: Check remaining device space or reinstall SuperTuxKart.
gd: Dèan cinnteach gum foghainn an rùm air an uidheam no ath-stàlaich SuperTuxKart.

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
gd: Fàg an-seo

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Christoffel Columbus
gd: Bréanainn

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Play every official track at least once.
gd: Cluich gach slighe oifigeil co-dhiù aon turas.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Strike!
gd: Buille!

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit 10 karts with a bowling-ball.
gd: Buail ri 10 cartaichean le bàla bobhlaireachd.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Arch Enemy
gd: Prìomh nàmhaid

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit the same kart at least 5 times in one race.
gd: Cuimsich an aon chart co-dhiù 5 tursan san aon rèis.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Marathoner
gd: Gaisgeach Mharathon

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Finish a race with at least twice the track's default lap number.
gd: Dèan a chùis air co-dhiù a dhà uimhir de chuairtean-amais an t-slighe.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid-row
gd: Sleamhnag

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid 5 times in a single lap.
gd: Dèan sleamhnachadh 5 tursan san aon chuairt.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Gold driver
gd: Buannaichear nam bonn

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win against at least 3 AIs in normal race, time-trial, and follow the leader.
gd: Buannaich an aghaidh co-dhiù 3 IF ann an rèis àbhaisteach, an aghaidh na h-ùine is leantainn air an toisiche.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Powerup Love
gd: Dèidheil air cumhachdan

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Use 10 or more powerups in a race.
gd: Cleachd 5 no a bharrachd cumhachdan rè rèis.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Unstoppable
gd: Gun stad

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 5 single races in a row against at least 3 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
gd: Buannaich 5 rèisean às dèidh càch a chèile an aghaidh co-dhiù 3 IF. Thoir an aire gun dèid ath-thòiseachadh air rèis a mheasadh mar an do chaill thu i.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Banana Lover
gd: Dèidheil air bananathan

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Collect at least 5 bananas in one race.
gd: Cruinnich co-dhiù 5 bananathan san aon rèis.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: It's secret
gd: Tha seo dìomhair

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Really ... a secret.
gd: ’S ann gu bheil seo ’na rùn-dìomhair.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Mosquito Hunter
gd: Sealgair nam meanbh-chuileag

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Take your opponents for mosquitos! With the swatter, squash them at least 5 times in a race.
gd: Làimhsich na co-fharpaisich ’nam meanbh-chuileagan! Cuir fear ’na spleuchd leis a’ bhualadair co-dhiù 5 tursan san aon rèis.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Beyond Luck
gd: Deagh fhortan

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 10 single races in a row in Expert or SuperTux against at least 5 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
gd: Buannaich 10 rèisean às dèidh càch a chèile an aghaidh co-dhiù 5 IF sa mhodh “Eòlaiche” no “SuperTux”. Thoir an aire gun dèid ath-thòiseachadh air rèis a mheasadh mar an do chaill thu i.

note: I18N: ./data/grandprix/1_penguinplayground.grandprix
en: Penguin Playground
gd: Raon-cluiche nan ceann-fionn

note: I18N: ./data/grandprix/2_offthebeatentrack.grandprix
en: Off the Beaten Track
gd: Slighe iomallach

note: I18N: ./data/grandprix/3_tothemoonandback.grandprix
en: To the Moon and Back
gd: Dhan ghealaich is air ais

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
gd: Aig deireadh an t-saoghail

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
gd: Stàlaich

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
gd: Dì-stàlaich

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgu
en: Back
gd: Air ais

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: Select a type of control that you prefer
gd: Tagh an seòrsa de dh’uidheam-smachd as fhearr leat

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Accelerometer
gd: Meidheadair-luathachaidh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.
en: Gyroscope
gd: Gìorosgop

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type
en: Steering wheel
gd: Cuibhle stiùiridh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Auto acceleration
gd: Luathachadh fèin-obrachail

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: You can change it later in touch device settings.
gd: ’S urrainn dhut atharrachadh uair sam bith ann an roghainnean nan uidheaman-suathaidh.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/ka
en: Apply
gd: Cuir an sàs

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Touch Device Settings
gd: Roghainnean uidheam suathaidh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
gd: Coitcheann

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Device enabled
gd: Tha an t-uidheam an comas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Inverted buttons
gd: Ais-thionndadh air na putanan

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Buttons scale
gd: Sgèile nam putanan

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Advanced
gd: Adhartach

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Deadzone
gd: Raon-marbh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity X
gd: Mothalachd X

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity Y
gd: Mothalachd Y

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Restore defaults
gd: Aisig na bun-roghainnean

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
gd: Tha

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
gd: Sguir dheth

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info
en: Accept
gd: Gabh ris

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Revert
gd: Aisig

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui
en: Camera Settings
gd: Roghainnean a’ chamara

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Player camera
gd: Camara a’ chluicheadair

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: FOV
gd: Raon seallaidh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Distance
gd: Astar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Angle
gd: Ceàrn

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Smooth camera
gd: Camara rèidh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Backward camera
gd: Camara air ais

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Follow ball in soccer mode
gd: Lean air a’ bhàla sa mhodh ball-coise

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Reset
gd: Ath-shuidhich

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
gd: Roghainnean grafaigeachd

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Advanced pipeline (lights, etc.)
gd: Pìob-loidhne adhartach (solasan is msaa.)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Shadows
gd: Sgàilean

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light shaft (God rays)
gd: Cas-chairbe (gathan dhè)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Depth of field
gd: Doimhne an raoin

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Glow (Outlines)
gd: Riomball (oir-loidhnichean)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Motion blur
gd: Sgleò gluasaid

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Image-based lighting
gd: Soillseachadh le taic dhealbhan

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light Scattering
gd: Sgapadh an t-soillseachaidh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Animated characters
gd: Pearsachan beòthaichte

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Texture compression
gd: Dùmhlachadh nan inneach

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Particle effects
gd: Èifeachdan mìre

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Rendered image quality
gd: Càileachd reandaraidh nan dealbhan

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Geometry detail
gd: Mion-tharraing a’ gheomatrais

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: * Restart STK to apply new settings
gd: * Tòisich STK às ùr gus na roghainnean ùra a chur an sàs

note: I18N: ./data/gui/dialogs/debug_slider.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog 
en: Close
gd: Dùin

note: I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: In the enter address dialog I18N: ./data/gui/dialogs/general_text_field_dialog.stkgui I18N: In the general textfield dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_di
en: OK
gd: Ceart ma-thà

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Record the race for ghost replay
gd: Clàraich an rèis a chum ath-chluiche thaibhsean

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Watch replay only
gd: Coimhead air ath-chluiche a-mhàin

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Compare to another ghost
gd: Dèan coimeas ri taibhse eile

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix i
en: Start Race
gd: Tòisich air an rèis

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action
en: Compare ghost
gd: Dèan coimeas ri taibhse

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I1
en: Remove
gd: Thoir air falbh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Objective shown in achievement dialog
en: Goal
gd: Amas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Progress shown in achievement dialog I18N: Progress in achievement
en: Progress
gd: Adhartas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Password Change
gd: Atharrachadh an fhacail-fhaire

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Current Password
gd: Am facal-faire làithreach

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: New Password
gd: Facal-faire ùr

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Confirm
gd: Dearbh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: Submit
gd: Cuir a-null

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
gd: Till dhan rèis

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Show in network ingame dialog to allow user to go back to lobby to end spectating (for example)
en: Back to lobby
gd: Till dhan lobaidh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Restart Race
gd: Ath-thòisich an rèis

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Give Up Race
gd: Thoir seachad an rèis

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
gd: Roghainnean

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
gd: Cobhair

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Quit Server
gd: Fàg am frithealaiche

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui
en: View
gd: Seall

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui I18N: In player rankings dialog
en: Top 10 players
gd: Na 10 cluicheadairean as fhearr

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui
en: Refresh
gd: Ath-nuadhaich

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Account Recovery
gd: Aiseag cunntais

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: You will receive an email with further instructions on how to reset your password. Please be patient and be sure to check your spam folder.
gd: Gheibh thu post-d le barrachd stiùiridhean air mar a nì thu ath-shuidheachadh an fhacail-fhaire agad. Bi foighidinneach is thoir sùil air a’ phasgan spama agad cuideachd.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Fill in the username and email address you supplied at registration to be able to reset your password.
gd: Cuir a-steach an t-ainm-cleachdaiche ’s an seòladh puist-d a chuir thu seachad nuair a chlàraich thu ach an urrainn dhut am facal-faire agad ath-shuidheachadh.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Username
gd: Ainm-cleachdaiche

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Email
gd: Post-d

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Terms and Agreement
gd: Teirmichean ’s aontachadh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: I agree to the above terms and am 13 years or older.
gd: Gabhaidh mi ris na teirmichean gu h-àrd ’s tha mi 13 bliadhna a dh’aois no nas aosta.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen
en: Server Configuration
gd: Rèiteachadh an fhrithealaiche

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Difficulty
gd: Duilgheas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
gd: Foghlamaiche

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
gd: Meadhanach

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Expert
gd: Eòlaiche

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Game mode
gd: Modh a’ gheama

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
gd: Rèis àbhaisteach

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/
en: Time Trial
gd: An aghaidh na h-ùine

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui
en: Battle
gd: Còmhrag

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Soccer
gd: Ball-coise

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Password
gd: Facal-faire

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Join
gd: Gabh pàirt ann

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Bookmark this server
gd: Cuir am frithealaiche seo ris na comharran-lìn

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Add player
gd: Cuir cluicheadair ris

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Name
gd: Ainm

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Handicap
gd: Ana-cothrom

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Press the 'All players ready' button after the player list is ready.
gd: Brùth air a’ phutan “Tha na h-uile ullamh” nuair a bhios liosta nan cluicheadairean ullamh.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: All players ready
gd: Tha na h-uile ullamh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Clear players
gd: Falamhaich na cluicheadairean

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: User Info
gd: Fiosrachadh mun chleachdaiche

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Add Friend
gd: Cuir caraid ris

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Decline
gd: Diùlt

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/vote_dialog.stkgui I18N: In the vote dialog
en: Vote
gd: Cuir bhòt

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
gd: Na stad

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
gd: Till dhan gheama

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
gd: Tagh cart

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
gd: Till dhan chlàr-taice

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When changing input configurations
en: Press fully and release...
gd: Brùth gu cùramach is leig às…

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
gd: Ceangail ris an iuchair ESC

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign nothing
gd: Na sònraich dad dha

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
gd: Suidhich rèis

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts
en: Continue
gd: Lean air adhart

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
gd: Tuilleadain SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only recently updated items
en: Updated
gd: Air ùrachadh

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only items with good rating
en: Rating >=
gd: Rangachadh >=

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen
en: Karts
gd: Cartaichean

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
gd: Slighean

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
gd: Raon spòrs

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, above the list of addons to be installed
en: Installed
gd: Air a stàladh

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: In the UI options, Camera setting: Standard
en: Standard
gd: Coitcheann

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
gd: Tuilleadain

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
gd: Na h-uile

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
gd: Urram

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
gd: A h-uile slighe

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Title in edit grand prix screen
en: Edit Grand Prix
gd: Deasaich an Grand Prix

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move up
gd: Gluais suas

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move down
gd: Gluais sìos

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Add
gd: Cuir ris

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Edit
gd: Deasaich

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Save
gd: Sàbhail

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Number of laps:
gd: Àireamh de chuairtean:

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Reverse:
gd: Contrarra:

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Ghost Replay Selection
gd: Taghadh ath-chluichen thaibhsean

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode
en: Egg Hunt
gd: Lorg uighean

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show the best times
gd: Na seall ach na h-ùineachan as fhearr

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Compare replay
gd: Dèan coimeas air ath-chluiche

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current difficulty
gd: Na seall ach ath-chluichean a fhreagras ris an duilgheas làithreach

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current version
gd: Na seall ach ath-chluichean a fhreagras ris an tionndadh làithreach

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Hide multiplayer replays
gd: Falaich na h-ath-chluichean ioma-chluicheadair

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Record a ghost replay
gd: Clàraich ath-chluiche taibhse

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: AI karts
gd: Cartaichean IF

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Reverse
gd: Contrarra

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen I18N: In track screen
en: Maximum time (min.)
gd: An ùine as motha (mion.)

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Track group
gd: Buidheann shlighean

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Continue saved GP
gd: Lean air Grand Prix air a shàbhaladh

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Title in grand prix editor screen
en: Grand Prix editor
gd: Deasaiche nan Grand Prix

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: New
gd: Ùr

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: Copy
gd: Dèan lethbhreac

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
gd: Ainm ùr air

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui
en: Save Grand Prix
gd: Sàbhail an Grand Prix

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
gd: Cuideachadh SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
gd: Modhan geama

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Powerups
gd: Cumhachdan

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Bananas
gd: Bananathan

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
gd: Le sgeulachd

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Kart classes
gd: Clasaichean chartaichean

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Multiplayer
gd: Ioma-chluicheadair

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui
en: Start the tutorial
gd: Tòisich air an oideachadh

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collect blue gift boxes, they will give you powerups.
gd: Tog bogsaichean tìodhlaic gorma. Bheir iad cumhachdan dhut.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
gd: Seachnaich bananathan!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collecting nitro allows you to get speed boosts whenever you wish by pressing the appropriate key or button. You can see your current level of nitro in the gauge at the bottom-right of the race screen.
gd: Ma thogas tu naidhtreo, gheibh thu neartachadh air an luaths agad nuair a thogras tu is cha leig thu leas ach an iuchair no putan iomchaidh a bhrùthadh. Chì thu cò mheud naidhtreo a th’ agad sa mheidheadair taobh deas aig bonn na sgrìn rèisidh.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
gd: Ma chì thu putan le glas coltach ris an tè seo, feumaidh tu dùbhlan fhuasgladh gus fhosgladh.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: You can skid by pressing a special key or button. Successive short skids help to take sharp turns; while medium skids will boost your speed, long skids more so. You can't stop turning while skidding, so orient your kart carefully before!
gd: ’S urrainn dhut sleamhnachadh le iuchair no putan sònraichte. Cuidichidh iomadach sleamhnachadh goirid thu ach am faigh thu seachad air lùban casa. Fhad ’s a luathaicheas sleamhnachadh meadhanach thu, luathaichidh sleamhnachadh fada barrachd thu. Chan urrainn dhut sgur de bhith a’ cur car fhad ’s a bhios tu a’ sleamhnachadh, mar sin bi cùramach a thaobh comhair do chairt mus tòisich thu air!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: You can get a startup boost by pressing the accelerate button at 'Set!', before the race's start.
gd: Gheibh thu barrachd luathaidh aig an toiseach ma bhrùthas tu am putan luathachaidh aig an aon àm ri “Dèonach!” mus tòisich an rèis.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: in the help screen
en: * Current key bindings can be seen/changed in the Options menu
gd: * Faic/Atharraich nasgadh nan iuchraichean sa chlàr-taice “Roghainnean”

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui
en: SuperTuxKart features several game modes:
gd: Tha iomadh modh-geama aig SuperTuxKart:

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Regular Race: All blows allowed, so collect powerups and use them smartly!
gd: Rèis àbhaisteach: Tha gach buille ceadaichte, mar sin cruinnich cumhachdan is cleachd gu glic iad!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Time Trial: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
gd: An aghaidh na h-ùine: chan eil cumhachdan ann is chan eil a’ cunntadh ach do sgilean draibhidh!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Follow the leader: Run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware: going in front of the leader will get you eliminated too!
gd: Lean air an toisiche: Feuch an crìochnaich thu air an dàrna àite on a thèid an cart mu dheireadh a dhì-chòireachadh gach turas a ruigeas an cunntair a neoni. Thoir an aire: thèid do ruaig cuideachd ma thèid thu seachad air an toisiche!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: There are 3 types of battle mode: In 3 Strikes Battle, you need to hit others with weapons until they lose all their lives. In Free-For-All, the player who hits others the most will win in a given hit or time limit. In Capture The Flag, your team needs to bring the flag of the other team to your own flag base, as long as your flag is not captured by the other team.
gd: Tha 3 seòrsaichean de mhodh còmhraige ann: Sa mhodh “Còmhrag 3 buillean”, feumaidh tu bualadh air càch le airm gus an caill iad am beathannan uile. Sa mhodh “An aghaidh càch a chèile”, buanaichidh an cluicheadair a bhuaileas air càch as trice rè crìoch bhuillean no ùine. Sa modh “Glac a’ bhratach”, feumaidh an sgioba agad bratach an sgioba eile a thoirt gun bhunait brataich agaibh fhèin fhad ’s nach dèid ur bratach-se a ghlacadh leis an sgioba eile.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Soccer: Use your kart to push the ball into the goal.
gd: Ball-coise: Cleachd a’ chart agad gus am bàla a bhrùthadh dhan tadhal.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Egg hunt: Explore tracks to find all hidden eggs.
gd: Lorg uighean: Rùraich slighean gus a h-uile ugh am falach a lorg.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Ghost replay: Race against ghost replays in time-trial or egg hunt mode, and record your own!
gd: Ath-chluiche thaibhsean: Dèan rèis an aghaidh ath-chluiche thaibhsean sa modh “An aghaidh na h-ùine” no “Lorg uighean” agus clàraich an rèis agad fhèin!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: * Many of these game modes can also be played in a Grand Prix fashion: instead of playing a single race, you play many in a row. The better you rank, the more points you get. In the end, the player with the most points wins the cup.
gd: * Faodaidh tu cuid mhath dhe na modhan-geama seo a chluiche ann an dòigh Grand Prix cuideachd: Seach a bhith a’ cluiche rèis a-mhàin, cluichidh tu sreath dhiubh. Mar as fhearr an rang agad, ’s ann as motha na puingean a gheibh thu. Mu dheireadh thall, ’s e an cluicheadair aig a bheil na puingean as motha a bhuannaicheas a’ chuach.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: In the help menu
en: To help you win, there are some powerups you can collect:
gd: ’S urrainn dhut cumhachdan a thogail gus do chuideachadh:

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: BubbleGum - protect yourself with a shield, or use while looking back to leave a sticky pink puddle behind you.
gd: Deòghlan - dìon thu fhèin le sgiath no cleachd fear a’ coimhead air ais gus badan steigeach pinc fhàgail air do chùlaibh.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Zipper - will give you a strong speed boost. But beware of not losing control of your kart!
gd: Siopair – thèid do luathachadh gu làidir. Ach thoir an aire nach caill thu an smachd air a’ chart agad!

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Cake - thrown at the closest rival, best on short ranges and long straights. It also affects other karts close to the explosion.
gd: Cèic - tilg air an fharpaiseach as fhaisge e, tha i as fhearr air amasan faisg ort no air slighean dìreach. Bidh buaidh aice air cartaichean eile a bhios faisg air an spreadhadh cuideachd.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Plunger - throw straight to pull an opponent back, or throw while looking back to make one lose sight.
gd: Loinid – tilg gu dìreach gus maille a chur air co-fharpaisiche, no tilg a’ coimhead air ais gus fear a dhalladh.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Bowling Ball - goes straight until it strikes, it can bounce off walls. If you are looking back, it will be thrown backwards.
gd: Bàla bobhlaireachd - roiligidh e gu dìreach gus am buail e is bocaidh e ri ballaichean. Ma tha thu a’ toirt sùil air ais, thèid a thilgeil air do chùlaibh.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Parachute - slows down all karts in a better position.
gd: Paraisiut - cuir maille air a h-uile cart air do bheulaibh.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Swapper - gift boxes are transformed into bananas, nitro cans into bubblegums, and vice versa for a short time.
gd: Suaipear - thèid bogsaichean tìodhlaic ’nam bananathan agus canaichean naidhtreo ’nan deòghlain is taobh mu seach fad greiseag.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Basket Ball - bounces after the leader, and might squash and slow down karts down on the way.
gd: Ball-basgaid – bocaidh e an tòir an toisiche is cuiridh e cartaichean air an rathad ’nan spleuchd no maille orra, ’s dòcha.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Swatter - will squash karts close by, slowing them down. Can also be used to remove parachutes and bombs.
gd: Bualadair - cuiridh e cartaichean faisg ort ’nan spleuchd is maille orra. ’S urrainn dhut a chleachdadh airson paraisiutaichean is bomaichean a thoirt air falbh cuideachd.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui
en: Hitting a banana can result in one of the following being attached to the kart:
gd: Ma bhuaileas tu ri banana, ’s mathaid gun dèid fear dhe na nithean seo a cheangal ris a’ chart:

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Anchor - slows down the kart suddenly.
gd: Acair – cuiridh e maille air a’ chart gu h-obann.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Parachute - slows down the kart, more progressively than the anchor. The faster you go, the stronger it slows you down.
gd: Paraisiut – cuiridh e maille air a’ chart ach le ceumannan nas lugha na chuireas an acair. Mar as luaithe a bhios tu ’s ann nas treasa a bhios a’ mhaille.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Bomb - detonates after some amount of time, throwing the kart up in the air. Bump into another kart to transfer the bomb to it.
gd: Boma – spreadhaidh e às dèidh greis ’s thèid a’ chart a thilgeil dhan adhair. Buail ri cart eile gus am boma a chur air-san.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui
en: The evil Nolok has captured Gnu! Here are a few tips to help you:
gd: Ghlac Nolok olc Gnu! Seo gliocas no dhà airson do chuideachadh:

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: This icon on the minimap shows the available challenges you've not completed. In the top-right of the screen, it also tells you how many points you currently have. Complete as many challenges as possible, and Nolok will accept to race against you. Win to liberate Gnu!
gd: Seallaidh an ìomhaigheag air a’ mheanbh-mhapa na dùbhlain nach do choilean thu fhathast. Taobh deas aig barr na sgrìn, innsidh e dhut cuideachd co mheud puing a th’ agad an-dràsta. Coilean nas urrainn dhut a dhùbhlain gus an gabh Nolok ri rèis ’nad aghaidh. Buanaich airson Gnu a shaoradh!

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: When you complete a challenge, you get a cup. Each cup is worth several points. The higher the difficulty you completed the challenge in, the better the cup and the more points it is worth.
gd: Nuair a choileanas tu dùbhlan, gheibh thu cuach. Tha luach corra phuingean aig gach cuach. Mar as àirde an duilgheas a thagh thu airson dùbhlan ’s ann nas fhearr an cuach agus ’s ann nas motha a phuingean a luach.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: When you get the number of points indicated below this icon, you'll be gifted a surprise. There are several to collect.
gd: Nuair a ruigeas tu an àireamh de phuingean a chì thu fon ìomhaigheag seo, gheibh thu tìodhlac. Tha iomadh dhiubh ri an cruinneachadh ann.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui
en: Not all karts drive the same! They belong to classes with several differences:
gd: Chan ionnann gach cart! Tha diofar seòrsaichean de ghiùlan aca:

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Mass - there are three classes of karts, depending on their mass: light, medium and heavy. Heavier karts are less affected by parachutes and are more resistant to explosions.
gd: Tomad – tha trì chlasaichean de chartaichean ann a-rèir an tomad: aotrom, meadhanach is trom. Cha bhi buaidh ro làidir aig paraisiutaichean air cartaichean troma agus seasaidh iad nas fhearr an aghaidh spreadhaidh.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Acceleration - especially useful at start, after an accident, or in tracks with a lot of sharp curves. The lighter the kart, the faster it accelerates, especially at low speeds.
gd: Luathachadh – tha seo sònraichte feumail aig toiseach rèise, às dèidh tubaist no air slighean le iomadh lùb cas annta. Mar as aotruime an cart ’s ann as luaithe a luathaicheas e, gu h-àraidh nuair a bhios e a’ dol gu slaodach.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Max speed - the higher it is, the faster the kart can go. Especially useful in tracks with straight lines and gentle curves. Heavier karts have a higher top speed.
gd: An luaths as motha – mar as àirde a bhios e ’s ann as luaithe as urrainn dhan chart a’ dol. Tha seo sònraichte feumail air slighean sa bheil rathaidean dìreach agus lùban sèimhe. Bidh an comas seo as motha aig cartaichean troma.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Nitro efficiency - The higher it is, the more speed you get from a can of nitro. A lighter kart will have higher nitro efficiency.
gd: Èifeachdachd naidhtreo – mar as àirde a bhios e ’s ann as luaithe a thèid thu nuair a chleachdas tu cana de naidhtreo. Tha èifeachd naidhtreo nas àirde aig cartaichean aotrom.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: If you follow closely another kart for a few seconds, you'll get a slipstream speed bonus when you overtake it. The lighter your kart, the easier it is.
gd: Ma leanas tu air cart eile gu dlùth beagan dhiogan, gheibh thu buannachd luaiths cùl-shrutha nuair a dh’fhalbhas tu seachad air. Mar as aotruime an cart agad ’s an as fhasa a bhios e.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: SuperTuxKart can be played in multiplayer mode online...:
gd: ’S urrainn dhut SuperTuxKart a chluiche ann am modh ioma-chluicheadair air loidhne…:

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: First, select the 'online' icon in the main menu. Choose either local networking, or global networking (requires internet to be enabled in the options). Then, you can either create your own server with custom options, or search among a list of existing servers to join. Some of them are recommended servers with optionally ranked races.
gd: Tagh an ìomhaigheag “Air loidhne” sa phrìomh chlàr-taice an toiseach. Tagh lìonra ionadail no lìonra an t-saoghail (feumaidh tu an t-eadar-lìon a chur an comas sna roghainnean airson sin). Cruthaich am frithealaiche agad fhèin le roghainnean gnàthaichte an uairsin no lorg frithealaiche air an liosta airson pàirt a ghabhail ann-san. ’S e frithealaichean a mholamaid le comas rèisean rangaichte a th’ ann an cuid dhiubh.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: Once in a server, a race will begin once its owner (symbolized with the crown) decides so. Official servers may auto-start races only when there are enough players. Then, you can choose your kart and vote for the next track to race on. An addon track is allowed only if it exists on all joined players and the server.
gd: Nuair a bhios tu am broinn frithealaiche, tòisichidh an rèis nuair a chuireas an sealbhadair (agus crùn air/oirre) sin roimhe. Chan fhaod frithealaichean oifigeil tòiseachadh air rèis gu fèin-obrachail ach nuair a bhios cluicheadairean gu leòr ann. ’S urrainn dhut an cart agad a thaghadh agus bhòtadh airson na h-ath-shlighe an uairsin. Cha bhi slighe tuilleadain ceadaichte ach nuair a bhios e aig a h-uile cluicheadair agus aig an fhrithealaiche.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: ... or on the same device:
gd: … no air an aon uidheam:

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: First, you will need several input devices. Use the input configuration screen to set them up. Multiple gamepads or joysticks are ideal: on keyboard(s), each player will need a different set of keys, and most keyboards are not appropriate for multiplayer because they don't support multiple simultaneous keypresses.
gd: Sa chiad dol a-mach, bidh feum agad air iomadh uidheam ion-chuir. Cleachd sgrìn nan roghainnean ion-chuir airson an suidheachadh. Bidh iomadh pada-geama no joiystick nas fhearr dhut: air meur-chlàr(an), bidh feum air taghadh dhe dh’iuchraichean eadar-dhealaichte airson gach cluicheadair agus chan eil a’ mhòrchuid a mheur-chlàran freagarrach airson geama ioma-chluicheadair o nach cuir iad taic ri brùthadh air iomadh iuchair aig an aon àm.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: When input devices are configured, select the 'Splitscreen Multiplayer' icon in the main menu. Each player can press the 'fire' key of their gamepad or keyboard to join the game, and use their input device to select their kart. The game continues when everyone selected their kart. Note that the mouse may not be used for this operation.
gd: Nuair a bhios na h-uidheaman ion-chuir air an rèiteachadh, tagh an ìomhaigheag “Ioma-chluicheadair le sgrìn sgoilte” air a’ phrìomh chlàr-taice. ’S urrainn do gach cluicheadair brùthadh air an iuchair “loisg” air a’ phada-gheama no mheur-chlàr aige gus pàirt a ghabhail sa gheama agus an t-uidheam ion-chuir aca a chleachdadh gus cart a thaghadh. Leanaidh an geama air adhart nuair a bhios a h-uile duine air cart a thaghadh. Thoir an aire nach urrainn dhut an luchag a chleachdadh gus seo a dhèanamh.

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen
en: High Score Selection
gd: Taghadh nan sgòran àrda

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode I18N: Lap Trial: Complete as many laps as possible in a given amount of time.
en: Lap Trial
gd: Dùbhlan chuairtean

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
gd: Tagh cart

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Singleplayer
gd: Aon-chluicheadair

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Splitscreen Multiplayer
gd: Ioma-chluicheadair le sgrìn sgoilte

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Online
gd: Air loidhne

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
gd: Tuilleadain

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Tutorial
gd: Oideachadh

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: High Scores
gd: Sgòran àrda

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Achievements
gd: Euchdan

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Grand Prix Editor
gd: Deasaiche nan Grand Prix

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
gd: Mu dhèidhinn

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Server Creation
gd: Cruthachadh frithealaiche

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Name of the server
gd: Ainm an fhrithealaiche

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Max. number of players
gd: An àireamh as motha de chluicheadairean

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Password for private server (optional)
gd: Facal-faire airson an fhrithealaiche phrìobhaidich (roghainneil)

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Create
gd: Cruthaich

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui
en: Local Networking
gd: Lìonra ionadail

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Find Server
gd: Lorg frithealaiche

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Create Server
gd: Cruthaich frithealaiche

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In networking lobby I18N: In the networking lobby
en: Lobby
gd: Lobaidh

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby
en: Start race
gd: Tòisich air an rèis

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby I18N: In networking lobby to configuration server settings
en: Configuration
gd: Rèiteachadh

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: In the networking menu
en: Enable splitscreen or player handicaps
gd: Cuir sgrìn sgoilte no ana-cothrom nan cluicheadairean air

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Local networking
gd: Lìonra ionadail

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Global networking
gd: Lìonra an t-saoghail

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Enter server address
gd: Cuir a-steach seòladh an fhrithealaiche

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Your profile
gd: Do phròifil

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: In the achievements screen
en: Player rankings
gd: Rangachadh nan cluicheadairean

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Friends
gd: Caraidean

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: In the profile screen
en: Look for more friends:
gd: Lorg airson barrachd charaidean:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: Search
gd: Lorg

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Global Networking
gd: Lìonra an t-saoghail

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui I18N: In the online multiplayer screen
en: Quick Play
gd: Grad-chluich

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Account Settings
gd: Roghainnean a’ chunntais

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: Password:
gd: Facal-faire:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: Change
gd: Atharraich

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: E-mail:
gd: Post-d:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Create User
gd: Cruthaich cleachdaiche

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: New Online Account
gd: Cunntas air loidhne ùr

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Existing Online Account
gd: Cunntas air loidhne a tha agam

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Offline Account
gd: Cunntas far loidhne

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Local Name
gd: Ainm ionadail

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Online Username
gd: Ainm-cleachdaiche air loidhne

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Reset password
gd: Ath-shuidhich am facal-faire

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: You can play without creating an online account by selecting an offline account. Though then you can not connect to friends, vote for addons etc. Please read our privacy statement at http://privacy.supertuxkart.net
gd: ’S urrainn dhut cluich às aonais cunntais air loidhne ’s tu a’ taghadh cunntas far loidhne. Ach chan urrainn dhut ceangal ri caraidean no bhòtadh airson thuilleadan is msaa. an uairsin. Feuch an leugh thu an aithris prìobhaideachd againn air http://privacy.supertuxkart.net

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui
en: Server Selection
gd: Taghadh an fhrithealaiche

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Show private server(s)
gd: Seall frithealaichean prìobhaideach

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Use IPv6 connection
gd: Cleachd ceangal IPv6

note: I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: User search
gd: Lorg cleachdaichean

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
gd: Roghainnean SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
gd: Grafaigeachd

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
gd: Fuaim

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Interface
gd: Eadar-aghaidh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Players
gd: Cluicheadairean

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
gd: Stiùireadh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Language
gd: Cànan

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
gd: Ceòl

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
gd: An comas

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
gd: Àirde na fuaime

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
gd: Èifeachdan fuaime

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
gd: Sguab às an rèiteachadh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen I18N: button to disable a keyboard configuration
en: Disable Configuration
gd: Cuir an rèiteachadh à comas

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
gd: Till dha liosta nan uidheam

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Rename Configuration
gd: Cuir ainm ùr air an rèiteachadh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen, for gamepad
en: Enable force feedback (if supported)
gd: Cuir force feedback an comas (ma tha taic ris)

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Internet options
gd: Roghainnean eadar-lìn

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Always show login screen
gd: Seall an sgrìn clàraidh a-steach an-còmhnaidh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Connect to the Internet
gd: Ceangail ris an eadar-lìon

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting online
gd: Cuir a’ chabadaich air loidhne an comas

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting in online games
gd: Cuir a’ chabadaich an comas ann an geamannan air loidhne

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Miscellaneous options
gd: Roghainnean measgaichte

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable per-player handicaps
gd: Cuir ana-cothrom nan cluicheadairean air

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: For mobile version for STK, uninstall the downloaded assets
en: Uninstall full game assets
gd: Dì-stàlaich maoin slàna a’ gheama

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Press enter or double-click on a device to configure it
gd: Brùth air enter no dèan briogadh dùbailte air uidheam gus a rèiteachadh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
gd: Cuir uidheam ris

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: * Which config to use will be inferred from which 'Select' key is pressed to join the game.
gd: * Thèid co-dhùnadh dè an rèiteachadh a tha ri chleachdadh a-rèir dè an iuchair “Tagh” a chaidh a bhrùthadh gus pàirt a ghabhail sa gheama.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
gd: Uachdar

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Minimap
gd: Meanbh-mhapa

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Splitscreen Multiplayer layout
gd: Co-dhealbhachd na sgrìn sgoilte

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Font size
gd: Meud a’ chrutha-chlò

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Camera
gd: Camara

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Custom...
gd: Gnàthaichte…

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Display FPS
gd: Seall FPS

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Show other karts' held powerups
gd: Seall na cumhachdan a tha cartaichean eile a chumail

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Enable the story mode timer
gd: Cuir an comas tìmear a’ mhodh sgeulachd

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Enable the speedrun timer
gd: Cuir tìmear an ruith luaith an comas

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Render resolution
gd: Dùmhlachd-bhreacaidh an reandaraidh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Graphical Effects Level
gd: Ìre nan èifeachdan grafaigeachd

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Blur Effects Level
gd: Ìre nan èifeachdan sgleòtha

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Vertical Sync
gd: Co-shioncronachadh inghearach

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Custom settings...
gd: Roghainnean gnàthaichte…

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
gd: Dùmhlachd-bhreacaidh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
gd: Làn-sgrìn

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Remember window location
gd: Cùm cuimhne air àite na h-uinneige

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
gd: Cuir an dùmhlachd-bhreacaidh ùr an gnìomh

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a difficulty
gd: Tagh duilgheas

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
gd: Tagh modh-geama

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Use left/right to choose your team and press fire
gd: Cleachd gu clì/gu deas gus an sgioba agad a thaghadh ’s brùth air “Loisg”

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Red Team
gd: Sgioba dearg

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Blue Team
gd: Sgioba gorm

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of laps
gd: Àireamh de chuairtean

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
gd: Àireamh de chartaichean IF

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of blue team AI karts
gd: Àireamh de chartaichean IF an sgioba ghuirm

note: I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Random Grand Prix
gd: Grand Prix air thuaiream

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: Used as a verb, appears on the main networking menu (login button)
en: Login
gd: Clàradh a-steach

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Remember password
gd: Cuimhnich am facal-faire

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Delete
gd: Sguab às

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Kart color
gd: Dath a’ chairt

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The UI skin can be changed in the UI options.
gd: ’S urrainn dhut craiceann na h-eadar-aghaidh atharrachadh ann an roghainnean na h-eadar-aghaidh.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can see other karts' powerups by enabling it in the UI options.
gd: Chì thu cumhachdan nan cartaichean eile nuair a chuireas tu seo air ann an roghainnean na h-eadar-aghaidh.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The font size can be changed in the UI options.
gd: ’S urrainn dhut meud a’ chrutha-chlò atharrachadh ann an roghainnean na h-eadar-aghaidh.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The help menu has lots of useful information.
gd: Tha iomadh fiosrachadh feumail ann an clàr-taice na cobharach.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: In single-player, you can watch and challenge recorded time-trials.
gd: Sa mhodh aon-chluicheadair, ’s urrainn dhut coimhead air rèisean clàraichte an aghaidh na h-ùine is dùbhlan a thoirt orra.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can visit https://supertuxkart.net/ for more information about the game.
gd: Tadhail air https://supertuxkart.net/ airson barrachd fiosrachaidh mun gheama.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Short nitro boosts are more efficient.
gd: Tha luathachaidhean naidhtreo goirid nas èifeachdaiche.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Only use zippers when it is safe. Long straight lines are ideal.
gd: Na cleachd siopair ach nuair a bhios sin sàbhailte. Tha loidhnichean dìreach fada as fheàrr.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Don't use multiple zippers quickly in row, instead, wait until the speed boost wears off.
gd: Na cleachd iomadh siopair às dèidh càch a chèile ach fuirich gus an dig maille ort an toiseach.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Skidding makes you much faster, do it whenever safe.
gd: Bidh thu nas luaithe le sleamhnachadh is cleachd e gach turas a bhios e sàbhailte.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The swatter can be used to remove bombs or parachutes.
gd: ’S urrainn dhut cuidhteas fhaighinn de bhomaichean is paraisiutaichean leis a’ bhualadair.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can't stop turning while skidding. Good kart orientation at the skid's start is paramount.
gd: Chan urrainn dhut sgur de thionndadh nuair a bhios tu a’ sleamhnachadh. Tha e glè cudromach d’ aire a thoirt air comhair a’ chairt mus tòisich thu air sleamhnachadh.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You get a startup boost if you start accelerating during "Set".
gd: Thèid do luathachadh aig an toiseach ma thòisicheas tu air luathachadh rè “Dèonach”.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Braking allows to get rid of parachutes quicker.
gd: Gheibh thu cuidhteas de pharaisiut nas luaithe ma chleachdas tu a’ bhrèig.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: First and foremost, focus on where your kart is going.
gd: Thoir an dian-aire air far an dèid a’ chart agad.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The rescue key (button) is very useful.
gd: Tha an iuchair (putan) teasairg glè fheumail.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Be careful when close to other karts, they may attack you!
gd: Thoir an aire nuair a bhios tu faisg air cartaichean eile, ’s dòcha gun doir iad ionnsaigh ort!

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Basketballs can be destroyed using precise backward shots with a bowling ball, cake, or plunger.
gd: ’S urrainn dhut ball-basgaid a mhilleadh le losgadh bàla bobhlaireachd, cèic no loinid dhan chùlaibh gu pongail.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Try to avoid crashing into other the backs of other karts, as it will slow you down.
gd: Feuch nach buail thu ri cùlaibh cairt eile on a chuireas sin maille ort.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can use bowling balls to push and block the ball.
gd: ’S urrainn dhut bàla bobhlaireachd a chleachdadh airson brùthadh is bacadh a’ bhàla.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: In soccer, always work as a team for good results.
gd: Sa mhodh buill-choise, cluich mar sgioba airson toradh as fheàrr.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: If you miss the ball and an opponent is approaching, try hitting them with a powerup or block their way.
gd: Ma chailleas tu am bàla no ma tha co-fharpaisich a’ teannadh ort, feuch am buail thu orra le cumhachd no gum bac thu an slighe.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Good rotation of positions (attack and defense) is essential.
gd: Tha deagh chuairteachadh nan suidheachaidhean (ionnsaigh is dìon) cudromach.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Make sure to store at least 2 big cans worth of nitro.
gd: Dèan cinnteach gun cùm thu stòras de 2 chana naidhtreo mòr.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Never use the three bowling balls all at the same time.
gd: Na cleachd trì bàlaichean bobhlaireachd air an aon àm.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Don't get in the way of a teammate carrying the ball, though you can try to hit opponents attempting to stop them from scoring.
gd: Na rach an rathad co cuideachd nuair a bhios am bàla aig an sgioba agad ach feuch gum buail thu air co-fharpaisich feuch nach cuir iad tadhal.

note: I18N: ../stk-assets/karts/sara_the_racer/kart.xml
en: Pepper
gd: Peabar

note: I18N: ../stk-assets/tracks/abyss/track.xml
en: Antediluvian Abyss
gd: Aigeann aigneach

note: I18N: ../stk-assets/tracks/alien_signal/track.xml
en: Alien Signal
gd: Siognail fhànais

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ancient_colosseum_labyrinth/track.xml
en: Ancient Colosseum Labyrinth
gd: Cuartan coileasaim àrsaidh

note: I18N: ../stk-assets/tracks/arena_candela_city/track.xml I18N: ../stk-assets/tracks/candela_city/track.xml
en: Candela City
gd: Baile nan coinneal

note: I18N: ../stk-assets/tracks/battleisland/track.xml
en: Battle Island
gd: Eilean a’ bhlàir

note: I18N: ../stk-assets/tracks/black_forest/track.xml
en: Black Forest
gd: A’ choille dhubh

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cave/track.xml
en: Cave X
gd: Uamh X

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cocoa_temple/track.xml
en: Cocoa Temple
gd: Teampall Còco

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cornfield_crossing/track.xml
en: Cornfield Crossing
gd: Thar an achaidh

note: I18N: ../stk-assets/tracks/fortmagma/track.xml
en: Fort Magma
gd: Dùn Mhagma

note: I18N: ../stk-assets/tracks/gran_paradiso_island/track.xml
en: Gran Paradiso Island
gd: Eilean Gran Paradiso

note: I18N: ../stk-assets/tracks/icy_soccer_field/track.xml
en: Icy Soccer Field
gd: Raon buill-coise reòite

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: What's wrong, little hippies? Your great gnu leader is missing?
gd: Dè tha cearr, hippies beaga? A bheil an ceannard mòr Gnu air falbh?

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: Oh yes, see, he's in my castle now and will be served for supper...
gd: Ò, seadh, tha e sa chaisteal agam an-dràsta is thèid e ’na dhìnnear ...

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: But I'm a fair creature, so I'll make you a deal.
gd: Co-dhiù, ’s e creutair cothromach a th’ annam is bheir mi seans dhuibh.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: If you can beat me at racing, I will free the old codger.
gd: Ma nì sibh a chùis orm air an rèis, leigidh mi am bodach fa sgaoil.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en:  But you pathetic little twerps will never be able to beat me - King of the Karts!
gd:  Ach cha dèan sibhs’ a’ chùis orm, amadain, oir is mise rìgh nan cartaichean!

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunasarena/track.xml
en: Las Dunas Arena
gd: Raon Las Dunas

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunassoccer/track.xml
en: Las Dunas Soccer Stadium
gd: Raon buill-choise Las Dunas

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lighthouse/track.xml
en: Around the Lighthouse
gd: Timcheall air an taigh-sholais

note: I18N: ../stk-assets/tracks/mines/track.xml
en: Old Mine
gd: Seann mhèinn

note: I18N: ../stk-assets/tracks/minigolf/track.xml
en: Minigolf
gd: Meanbh-ghoilf

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
gd: Clas matamataig Oliver

note: I18N: ../stk-assets/tracks/pumpkin_park/track.xml
en: Pumpkin Park
gd: Pàirc na peapaige

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ravenbridge_mansion/track.xml
en: Ravenbridge Mansion
gd: Taigh Drochaid nam Fitheach

note: I18N: ../stk-assets/tracks/sandtrack/track.xml
en: Shifting Sands
gd: Beò-ghainmheach

note: I18N: ../stk-assets/tracks/scotland/track.xml
en: Nessie's Pond
gd: Lòn Niseige

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowmountain/track.xml
en: Northern Resort
gd: Baile taobh tuath

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowtuxpeak/track.xml
en: Snow Peak
gd: Sgurr an t-sneachda

note: I18N: ../stk-assets/tracks/soccer_field/track.xml
en: Soccer Field
gd: Raon buill-coise

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stadium/track.xml
en: The Stadium
gd: An lann-cluiche

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stk_enterprise/track.xml
en: STK Enterprise
gd: Iomairt STK

note: I18N: ../stk-assets/tracks/temple/track.xml
en: Temple
gd: Teampall

note: I18N: ../stk-assets/tracks/volcano_island/track.xml
en: Volcan Island
gd: Eilean na beinne-teine

note: I18N: ../stk-assets/tracks/zengarden/track.xml
en: Zen Garden
gd: Lios Zen

en: Completed achievement "%s".
gd: Choilean thu “%s”.

en: Failed to connect to the SuperTuxKart add-ons server.
gd: Cha deach leinn ceangal ri frithealaiche tuilleadan SuperTuxKart.

en: Error downloading news: '%s'.
gd: Mearachd le luchdadh a-nuas nan naidheachdan: “%s”.

en: Normal Race (Grand Prix)
gd: Rèis àbhaisteach (Grand Prix)

en: Time-Trial (Grand Prix)
gd: An aghaidh na h-ùine (Grand Prix)

en: Time-Trial - beat the replay
gd: An aghaidh na h-ùine – an aghaidh ath-chluiche

en: Time-Trial - nitro challenge
gd: An aghaidh na h-ùine – dùbhlan naidhtreo

en: Normal Race (single race)
gd: Rèis àbhaisteach (rèis a-mhàin)

en: Time-Trial (single race)
gd: An aghaidh na h-ùine (rèis a-mhàin)

en: Follow the Leader (single race)
gd: Lean air an toisiche (rèis a-mhàin)

note: I18N: In the Select challenge dialog, tell user this challenge has reversed laps
en: Mode: Reverse
gd: Modh: Contrarra

en: New track '%s' now available
gd: Tha slighe ùr “%s” ri fhaighinn a-nis

en: New game mode '%s' now available
gd: Tha am modh-geama “%s” ri fhaighinn a-nis

en: New Grand Prix '%s' now available
gd: Tha Grand Prix ùr “%s” ri fhaighinn a-nis

en: New difficulty '%s' now available
gd: Tha duilgheas ùr “%s” ri fhaighinn a-nis

en: New kart '%s' now available
gd: Tha cart ùr “%s” ri fhaighinn a-nis

en: Speedrun mode disabled. It can only be enabled if the game has not been closed since the launch of the story mode.
    
    Closing the game before the story mode's completion invalidates the timer.
    
    To use the speedrun mode, please use a new profile.
gd: Tha modh an ruith luaith à comas. Cha ghabh a chur an comas ach mura deach an geama a dhùnadh on àm a chaidh am modh sgeulachd a thòiseachadh.
    
    Cha bhi an tìmear dligheach tuilleadh ma dhùineas tu an geama mus deach am modh sgeulachd a choileanadh.
    
    Airson modh an ruith luaith a chleachdadh, tagh pròifil ùr.

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
gd: Aoigh

note: I18N: Name of further guest players, with a 1, 2, ... attached
en: Guest %d
gd: Aoigh “%d”

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
gd: Bha cruth cearr air an fhaidhle rèiteachaidh agad, mar sin chaidh sguabadh às is thèid fear ùr a chruthachadh.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
gd: Bha am faidhle rèiteachaidh agad ro shean, mar sin chaidh sguabadh às is thèid fear ùr a chruthachadh.

en: Video recording started.
gd: Thòisich clàradh a’ video.

en: Video saved in "%s".
gd: Chaidh a’ video a shàbhaladh an-seo: “%s”.

en: Encoding progress:
gd: Adhartas a’ chòdachaidh:

en: FPS: %d/%d/%d - %d KTris, Ping: %dms
gd: FPS: %d/%d/%d - %d KTriantain, Ping: %dms

note: I18N: Tip shown in gui for giving player hints
en: Tip: %s
gd: Gliocas: %s

en: Loading
gd: ’Ga luchdadh

en: Mass
gd: Tomad

en: Maximum speed
gd: An luaths as motha

en: Acceleration
gd: Luathachadh

en: Nitro efficiency
gd: Èifeachdachd naidhtreo

note: I18N: 'handicapped' indicates that per-player handicaps are activated for this kart (i.e. it will drive slower)
en: %s (handicapped)
gd: %s (ana-cothrom air)

en: %s is ready
gd: Tha %s deiseil

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
gd: [chan eil gin]

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Left Mouse Button
gd: Putan clì na luchaige

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Right Mouse Button
gd: Putan deas na luchaige

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Middle Mouse Button
gd: Putan meadhanach na luchaige

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X1 Mouse Button
gd: Putan X1 na luchaige

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X2 Mouse Button
gd: Putan X2 na luchaige

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Tab
gd: Taba

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Accept
gd: Gabh ris

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Page Up
gd: Duilleag suas

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Page Down
gd: Duilleag sìos

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left
gd: Clì

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Up
gd: Suas

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right
gd: Deas

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Down
gd: Sìos

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Logo
gd: Suaicheantas clì

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Logo
gd: Suaicheantas deas

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 0
gd: 0 air pada nan àireamhan

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 1
gd: 1 air pada nan àireamhan

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 2
gd: 2 air pada nan àireamhan

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 3
gd: 3 air pada nan àireamhan

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 4
gd: 4 air pada nan àireamhan

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 5
gd: 5 air pada nan àireamhan

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 6
gd: 6 air pada nan àireamhan

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 7
gd: 7 air pada nan àireamhan

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 8
gd: 8 air pada nan àireamhan

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 9
gd: 9 air pada nan àireamhan

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Separator
gd: Sgaradair

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: - (Subtract)
gd: - (Toirt air falbh)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Decimal
gd: Deichead

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: / (Divide)
gd: / (Roinneadh)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Shift
gd: Shift clì

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Shift
gd: Shift deas

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Control
gd: Control clì

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Control
gd: Control deas

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Menu
gd: Menu clì

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Menu
gd: Menu deas

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Zoom
gd: Sùm

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad hats
en: Gamepad hat %d
gd: Ad pada-geama %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
gd: Aiseal %d %s

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d inverted
gd: Aiseal %d air ais-tionndadh

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d
gd: Aiseal %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
gd: Putan pada-geama %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
gd: Putan luchaige %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
gd: Aiseal luchaige %d %s

note: I18N: shown when config file is too old
en: Please re-configure your key bindings.
gd: An ath-rèitich thu nasgadh nan iuchraichean agad?

en: Your input config file is not compatible with this version of STK.
gd: Chan eil am faidhle rèiteachaidh ion-chuir agad co-chòrdail ris an tionndadh seo de STK.

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Guide
gd: Treòraiche

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Start
gd: Tòisich

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick press
gd: Brùth air bata-òrdaige clì

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick press
gd: Brùth air bata-òrdaige deas

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left shoulder
gd: Gualann chlì

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right shoulder
gd: Gualann deas

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad up
gd: DPad suas

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad down
gd: DPad sìos

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad left
gd: DPad gu clì

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad right
gd: DPad gu deas

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick right
gd: Bata-òrdaige clì gu deas

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick left
gd: Bata-òrdaige clì gu clì

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick down
gd: Bata-òrdaige clì sìos

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick up
gd: Bata-òrdaige clì suas

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick right
gd: Bata-òrdaige deas gu deas

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick left
gd: Bata-òrdaige deas gu clì

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick down
gd: Bata-òrdaige deas sìos

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick up
gd: Bata-òrdaige deas suas

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left trigger
gd: Trigear clì

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right trigger
gd: Trigear deas

en: Ignoring '%s'. You needed to join earlier to play!
gd: A’ leigeil seachad “%s”. Feumaidh tu gabhail ann nas tràithe gus cluiche!

en: Only the Game Master may act at this point!
gd: Chan fhaod ach maighstir a’ gheama atharraichean a dhèanamh an-dràsta!

en: %s has low battery level.
gd: Tha am bataraidh aig %s fann.

en: Connect your wiimote to the Bluetooth manager, then click on Ok. Detailed instructions at https://supertuxkart.net/Wiimote
gd: Ceangail a’ wiimote agad ris an stiùiriche Bluetooth is an uairsin briog air “Ceart ma-thà”. Gheibh thu stiùireadh mionaideach air https://supertuxkart.net/Wiimote

en: Press the buttons 1+2 simultaneously on your wiimote to put it in discovery mode, then click on Ok. Detailed instructions at https://supertuxkart.net/Wiimote
gd: Brùth air na putanan 1+2 air a’ wiimote agad aig an aon àm gus a chur sa mhodh luirg is an uairsin briog air “Ceart ma-thà”. Gheibh thu stiùireadh mionaideach air https://supertuxkart.net/Wiimote

en: Found %d wiimote | Found %d wiimotes
gd[0]: Chaidh %d wiimote a lorg
gd[1]: Chaidh %d wiimotes a lorg
gd[2]: Chaidh %d wiimotes a lorg
gd[3]: Chaidh %d wiimotes a lorg

en: Could not detect any wiimote :/
gd: Cha deach wiimote aithneachadh :/

en: Getting ready to race
gd: Ag ullachadh na rèise

en: Penalty time!!
gd: Peanas ùine!

en: Don't accelerate before 'Set!'
gd: Na luathaich ron chomharra “Dèan às!”

en: You can have at most 3 lives!
gd: Chan urrainn dha barrachd air 3 beathannan a bhith agad!

en: +1 life.
gd: +1 bheatha.

en: You were too slow!
gd: Bha thu ro shlaodach!

en: You won the race!
gd: Bhuannaich thu an rèis!

en: You finished the race in rank %d!
gd: Choilean thu an rèis leis an rang %d!

note: I18N: Message shown in game to tell player left the game in network
en: %s left the game.
gd: Dh’fhàg %s an geama.

en: SuperTuxKart may connect to a server to download add-ons and notify you of updates. Please read our privacy policy at https://supertuxkart.net/Privacy. Would you like this feature to be enabled? (To change this setting at a later time, go to options, select tab 'General', and edit "Connect to the Internet").
gd: Dh’fhaoidte gun ceangail SuperTuxKart ri frithealaiche gus tuilleadain a luchdadh a-nuas is naidheachdan mu ùrachaidhean a thoirt dhut. Leugh a’ phoileasaidh phrìobhaideachd againn air https://supertuxkart.net/Privacy.  A bheil thu airson an roghainn seo a chur an comas? (Gus an roghainn seo atharrachadh uair sam bith, rach gu “Roghainnean”, tagh an taba “Coitcheann” agus deasaich “Ceangail ris an eadar-lìon”).

en: Your screen resolution is too low to run STK.
gd: Tha dùmhlachd-bhreacaidh na sgìn agad ro ìosal gus STK a ruith.

en: Your driver version is too old. Please install the latest video drivers.
gd: Tha tionndadh an draibheir agad ro shean. Feuch an stàlaich thu na draibhearan video as ùire.

en: Your graphics driver appears to be very old. Please check if an update is available. SuperTuxKart recommends a driver supporting %s or better. The game will likely still run, but in a reduced-graphics mode.
gd: Tha coltas gu bheil draibhear na grafaigeachd agad glè shean. An doir thu sùil feuch a bheil ùrachadh ri fhaighinn? Tha SuperTuxKart a’ moladh draibhear a chuireas taic ri %s no tionndadh nas ùire dheth. Tha sinn an dùil gun obraich an geama ann am modh grafaigeachd ìslichte fhathast co-dhiù.

en: Server connection timed out.
gd: Dh’fhalbh an ùine air a’ cheangal dhan fhrithealaiche.

note: I18N: Show when a player gets the red flag in CTF
en: %s has the red flag!
gd: Tha a’ bhratach dhearg aig %s!

note: I18N: Show when the red flag is returned to its base in CTF
en: The red flag has returned!
gd: Chaidh a’ bhratach dhearg a thilleadh!

note: I18N: Show when a player gets the blue flag in CTF
en: %s has the blue flag!
gd: Tha a’ bhratach ghorm aig %s!

note: I18N: Show when the blue flag is returned to its base in CTF
en: The blue flag has returned!
gd: Chaidh a’ bhratach ghorm a thilleadh!

en: %s captured the blue flag!
gd: Ghlac %s a’ bhratach ghorm!

en: %s captured the red flag!
gd: Ghlac %s a’ bhratach dhearg!

en: Eggs: %d / %d
gd: Uighean: %d / %d

en: Leader
gd: Toisiche

en: Final lap!
gd: Cuairt mu dheireadh!

en: Lap %i
gd: Cuairt %i

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
gd: %s le %s

en: New fastest lap
gd: Cuairt as luaithe ùr

en: WRONG WAY!
gd: RATHAD CEÀRR!

en: %s scored a goal!
gd: Chuir %s tadhal!

en: Oops, %s made an own goal!
gd: Ìoc, chuir %s fèin-tadhal!

en: %i spare tire kart has been spawned! | %i spare tire karts have been spawned!
gd[0]: Chaidh %i chart le taidhirean a bharrachd a ghintinn!
gd[1]: Chaidh %i chart le taidhirean a bharrachd a ghintinn!
gd[2]: Chaidh %i cartaichean le taidhirean a bharrachd a ghintinn!
gd[3]: Chaidh %i cart le taidhirean a bharrachd a ghintinn!

en: You have been eliminated!
gd: Chaidh do ruaig!

en: '%s' has been eliminated.
gd: Tha “%s” air a ruaig.

en: Server has been shut down.
gd: Chaidh am frithealaiche a dhùnadh sìos.

en: You were kicked from the server.
gd: Fhuair thu a’ bhròg on fhrithealaiche.

en: You were kicked: Ping too high.
gd: Fhuair thu a’ bhròg on fhrithealaiche on a thug a’ ping thugad ro fhada.

en: Bad network connection is detected.
gd: Mhothaich sinn do dhroch-cheangal lìonraidh.

en: %s disconnected.
gd: Chaidh %s a dhì-cheangal.

note: I18N: Message shown in network lobby to tell user that player name is clickable
en: Press player name in the list for player management and ranking information.
gd: Tagh ainm cluicheadair air an liosta airson stiùireadh a’ chluicheadair agus fiosrachadh rangachaidh.

note: I18N: In the networking lobby I18N: In server info dialog
en: Difficulty: %s
gd: Duilgheas: %s

note: I18N: In the networking lobby
en: Max players: %d
gd: Cluicheadairean as motha: %d

note: I18N: In server info dialog
en: Game mode: %s
gd: Modh a’ gheama: %s

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Time limit
gd: Crìoch-ùine

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Goals limit
gd: Crìoch-thadhlan

note: I18N: In the networking lobby
en: Soccer game type: %s
gd: Seòrsa a’ gheama buill-choise: %s

en: Grand prix progress: %d / %d
gd: Adhartas a’ Grand Prix: %d / %d

note: I18N: Display when all players are in red or blue team, which the race will not be allowed to start
en: All players joined red or blue team.
gd: Fhuair a h-uile cluicheadair ballrachd san sgioba dearg no ghorm.

note: I18N: Display when a player is allow to control the server
en: You are now the owner of server.
gd: ’S ann leatsa a tha am frithealaiche a-nis.

en: Connection refused: Server is busy.
gd: Chaidh an ceangal a dhiùltadh: Tha am frithealaiche trang.

en: Connection refused: You are banned from the server.
gd: Chaidh an ceangal a dhiùltadh: Chaidh do thoirmeasg on fhrithealaiche.

en: Connection refused: Server password is incorrect.
gd: Chaidh an ceangal a dhiùltadh: Chan eil facal-faire an fhrithealaiche mar bu chòir.

en: Connection refused: Game data is incompatible.
gd: Chaidh an ceangal a dhiùltadh: Chan eil dàta a’ gheama co-chòrdail.

en: Connection refused: Server is full.
gd: Chaidh an ceangal a dhiùltadh: Tha am frithealaiche làn.

en: Connection refused: Invalid player connecting.
gd: Chaidh an ceangal a dhiùltadh: Tha an cluicheadair a tha ’ga cheangal mì-dhligheach.

en: Failed to start the network game.
gd: Cha deach leinn an geama lìonraidh a thòiseachadh.

note: I18N: Error message shown if live join or spectate failed in network
en: The game has ended, you can't live join or spectate anymore.
gd: Thàinig an geama gu crìch is chan urrainn dhut tighinn a-steach airson amharc tuilleadh.

note: I18N: Error message shown if live join failed in network
en: No remaining place in the arena - live join disabled.
gd: Chan eil àite air fhàgail san raon spòrs – chaidh an tighinn a-steach a chur à comas.

note: I18N: Error message shown if only 1 player remains in network
en: Only 1 player remaining, returning to lobby.
gd: Chan eil ach 1 chluicheadair air fhàgail, a’ tilleadh dhan lobaidh.

en: Server owner quit the game.
gd: Dh’fhàg sealbhadair an fhrithealaiche an geama.

note: I18N: Status shown to player when he will be spectating the next game
en: You will be spectating the next game.
gd: Bidh thu ’nad amharc san ath-gheama.

note: I18N: Show when player join red team of the started game in network
en: %s joined the red team.
gd: Ghabh %s san sgioba dearg.

note: I18N: Show when player join blue team of the started game in network
en: %s joined the blue team.
gd: Ghabh %s san sgioba ghorm.

note: I18N: Show when player join the started game in network
en: %s joined the game.
gd: Thàinig %s a-steach dhan geama.

note: I18N: Message shown in game to tell the player it's possible to change the camera target in spectate mode of network
en: Press <%s> or <%s> to change the targeted player, <%s> or <%s> for the camera position.
gd: Brùth air <%s> or <%s> a dh’atharrachadh an cluicheadair-amais no air <%s> no <%s> airson ionad a’ chamara.

note: I18N: Tell player he has successfully report this named player
en: Successfully reported %s.
gd: Chaidh do gearan air %s a chlàradh.

note: I18N: Shown when there is download error for assets download in the first run
en: Failed to download assets, check your storage space or internet connection and try again later.
gd: Cha chead leinn na maoin a luchdadh a-nuas, thoir sùil air an stòras agad no air a’ cheangal agad ris an eadar-lìon is feuch ris a-rithist uaireigin eile.

en: No quick play server available.
gd: Chan eil frithealaiche airson cluiche luath ri fhaighinn.

en: Cannot connect to server %s.
gd: Cha ghabh ceangal ri frithealaiche %s.

note: I18N: Show the failed detect port server name
en: Failed to detect port number for server %s.
gd: Cha deach leinn mothachadh do dh’àireamh a’ phuirt airson frithealaiche %s.

en: Network grand prix has been finished.
gd: Chaidh Grand Prix an lìonraidh a choileanadh.

en: Time Trial (Grand Prix)
gd: An aghaidh na h-ùine (Grand Prix)

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Free-For-All
gd: An aghaidh càch a chèile

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Capture The Flag
gd: Glac a’ bhratach

en: %s is now online.
gd: Tha %s air loidhne a-nis.

en: %s and %s are now online.
gd: Tha %s agus %s air loidhne a-nis.

en: %s, %s and %s are now online.
gd: Tha %s, %s agus %s air loidhne a-nis.

note: I18N: Only used for count > 3
en: %d friend is now online. | %d friends are now online.
gd[0]: Tha %d charaid air loidhne a-nis.
gd[1]: Tha %d charaid air loidhne a-nis.
gd[2]: Tha %d caraidean air loidhne a-nis.
gd[3]: Tha %d caraid air loidhne a-nis.

note: I18N: Tell your friend if he is on any server in game
en: %s is now on server "%s".
gd: Tha %s air an fhrithealaiche “%s” a-nis.

en: You have %d new friend request! | You have %d new friend requests!
gd[0]: Dh’iarr %d càirdeas ort!
gd[1]: Dh’iarr %d càirdeas ort!
gd[2]: Dh’iarr %d càirdeas ort!
gd[3]: Dh’iarr %d càirdeas ort!

en: You have a new friend request!
gd: Dh’iarr cuideigin càirdeas ort!

en: Unable to connect to the server. Check your internet connection or try again later.
gd: Chan urrainn dhuinn ceangal ris an fhrithealaiche. Thoir sùil air a’ cheangal dhan eadar-lìon agad no feuch ris a-rithist an ceann greis.

en: Default
gd: Bun-roghainn

en: None
gd: Chan eil gin

en: Random
gd: Tuaireamach

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
gd: Bha faidhle nan sgòran àrda ro shean,
    chaidh na h-uile sgòr àrd a sguabadh às.

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
gd: Lean air an toisiche

note: I18N: Game mode
en: 3 Strikes Battle
gd: Còmhrag 3 buillean

en: Incomplete replay file will not be saved.
gd: Chan eil faidhle na h-ath-chluiche coileanta ’s cha dèid a shàbhaladh.

en: Replay saved in "%s".
gd: Chaidh an t-ath-chluiche a shàbhaladh an-seo: “%s”.

en: 1 week
gd: seachdain

en: 2 weeks
gd: 2 sheachdain

en: 1 month
gd: mìos

en: 3 months
gd: 3 mìosan

en: 6 months
gd: 6 mìosan

en: 9 months
gd: 9 mìosan

en: 1 year
gd: bliadhna

en: 2 years
gd: 2 bhliadhna

en: Add-on name
gd: Ainm an tuilleadain

en: Updated date
gd: Air ùrachadh

note: I18N: Addon not installed for fillter
en: Not installed
gd: Cha deach a stàladh

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
gd: %s le %s

en: Please wait while addons are updated
gd: Fuirich ort fhad ’s a thèid tuilleadain ùrachadh

en: Sorry, an error occurred while contacting the add-ons website. Make sure you are connected to the Internet and that SuperTuxKart is not blocked by a firewall
gd: Duilich, ach thachair mearachd le ceangal ri làrach-lìn nan tuilleadan. Dèan cinnteach gu bheil ceangal dhan eadar-lìn agad is nach tèid SuperTuxKart a bhacadh le cachaileith-theine

note: I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: standard
gd: coitcheann

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
gd: Glaiste: fuasgail dùbhlain gus faighinn a-steach dhan a bharrachd!

en: Random Arena
gd: Raon spòrs air thuaiream

en: %d arena unavailable in single player. | %d arenas unavailable in single player.
gd[0]: Tha %d raon spòrs ann nach fhaigh thu sa mhodh aon-chluicheadair.
gd[1]: Tha %d raon spòrs ann nach fhaigh thu sa mhodh aon-chluicheadair.
gd[2]: Tha %d raointean spòrs ann nach fhaigh thu sa mhodh aon-chluicheadair.
gd[3]: Tha %d raon spòrs ann nach fhaigh thu sa mhodh aon-chluicheadair.

[ctx: achievement_info]
en: Subgoals
gd: Fo-amasan

[ctx: achievement_info]
en: Progress
gd: Adhartas

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals
gd: Coilean na fo-amasan uile

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals at the same time
gd: Coilean na fo-amasan uile aig an aon àm

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill at least one subgoal
gd: Coilean fo-amas

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: The sum of the subgoals must reach the indicated value
gd: Feumaidh iomlan nam fo-amasan an luach sònraichte a ruigsinn

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races won
gd: Rèisean air am buannachd

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races won
gd: Rèisean àbhaisteach air am buannachd

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races won
gd: Rèisean an aghaidh na h-ùine air am buannachd

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races won
gd: Rèisean leantainn air an toisiche air am buannachd

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Consecutive won races
gd: Rèisean air am buannachd às dèidh càch a chèile

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Consecutive won races in Expert or SuperTux
gd: Rèisean air am buannachd às dèidh càch a chèile sa mhodh “Eòlaiche” no “SuperTux”

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Novice races started
gd: Rèisean foghlamaiche air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Novice races finished
gd: Rèisean foghlamaiche air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Intermediate races started
gd: Rèisean meadhanach air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Intermediate races finished
gd: Rèisean meadhanach air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Expert races started
gd: Rèisean eòlaiche air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Expert races finished
gd: Rèisean eòlaiche ais an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: SuperTux races started
gd: Rèisean SuperTux air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: SuperTux races finished
gd: Rèisean SuperTux air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races started
gd: Rèisean àbhaisteach air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races finished
gd: Rèisean àbhaisteach air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races started
gd: Rèisean an aghaidh na h-ùine air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races finished
gd: Rèisean an aghaidh na h-ùine air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races started
gd: Rèisean leantainn air an toisiche air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races finished
gd: Rèisean leantainn air an toisiche air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: 3 Strikes battles started
gd: Còmhragan 3 buillean air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: 3 Strikes battles finished
gd: Còmhragan 3 buillean air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Soccer matches started
gd: Geamannan buill-choise air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Soccer matches finished
gd: Geamannan buill-choise air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg Hunts started
gd: Lorgan uighean air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg Hunts finished
gd: Lorgan uighean air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races started with a ghost replay
gd: Rèisean air an tòiseachadh le ath-chluiche taibhse

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished with a ghost replay
gd: Rèisean air an crìochnachadh le ath-chluiche taibhse

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Capture-the-Flag matches started
gd: Geamannan glacadh brataich air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Capture-the-Flag matches finished
gd: Geamannan glacadh brataich air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Free-for-All matches started
gd: Geamannan an aghaidh càch a chèile air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Free-for-All matches finished
gd: Geamannan an aghaidh càch a chèile air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Powerups used
gd: Cumhachdan air an cleachdadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (1 race)
gd:  (1 rèis)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Bowling ball hits
gd: Buillean bàla bobhlaireachd

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Swatter hits
gd: Buillean bualadair

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: All hits
gd: A h-uile buille

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Hits against the same kart
gd: Buillean an aghaidh an aon chairt

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Bananas collected
gd: Bananathan air an togail

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals. I18N: Key binding name
en: Skidding
gd: Sleamhnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (1 lap)
gd:  (1 chuairt)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races started
gd: Rèisean air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (maximum on one official track)
gd:  (as motha air an aon t-slighe oifigeil)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished
gd: Rèisean air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Reverse direction races finished
gd: Rèisean air an crìochnachadh le comhair contrarra

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished alone
gd: Rèisean air an crìochnachadh ’nad aonar

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races with less than the default lap number
gd: Rèisean leis nas lugha a chuairtean na a’ bhun-roghainn

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races with more than the default lap number
gd: Rèisean leis nas motha a chuairtean na a’ bhun-roghainn

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races with at least twice as much as the default lap number
gd: Rèisean le co-dhiù a dhà uimhir de chuairtean-amais na slighe

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg hunts started
gd: Lorgan uighean air an tòiseachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg hunts finished
gd: Lorgan uighean air an crìochnachadh

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (official tracks matching the goal)
gd:  (slighean oifigeil a fhreagras ris an amas)

en: New gamepads and joysticks will automatically appear in the list when you connect them to this device.
    
    To add a keyboard config, you can use the button below, HOWEVER please note that most keyboards only support a limited amount of simultaneous keypresses and are thus inappropriate for multiplayer gameplay. (You can, however, connect multiple keyboards to this device. Remember that everyone still needs different keybindings in this case.)
gd: Nochdaidh padaichean-geama is bioranan-smachd ùra air an liosta gu fèin-obrachail nuair a cheanglas tu ris an uidheam seo iad
    
    Gus rèiteachadh meur-chlàir a chur ris, faodaidh tu am putan gu h-ìosal a chleachdadh. Co-dhiù, thoir an AIRE nach cuir a’ mhòrchuid dhe na meur-chlàran taic ach ri àireamh cuingichte de bhrùthadh air iuchraichean aig an aon àm is mar sin chan eil iad freagarrach airson geama ioma-chluicheadair. (Co-dhiù, ’s urrainn dhut iomadh meur-chlàr a cheangal ris an uidheam seo. Cum ’nad aire gum bu feum air nasgadh iuchraichean eadar-dhealaichte aig gach cluicheadair fhathast.)

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Wiimote
gd: Cuir Wiimote ris

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
gd: Cuir rèiteachadh meur-chlàir ris

en: Update
gd: Ùrachadh

en: Version: %d
gd: Tionndadh: %d

en: featured
gd: brosnaichte

note: I18N: File size of game assets or addons downloading
en: Size: %s
gd: Meud: %s

en: Sorry, downloading the add-on failed
gd: Duilich, ach dh’fhàillig le luchdadh a-nuas an tuilleadain

en: Problems installing the addon '%s'.
gd: Duilgheadas le stàladh an tuilleadain “%s”.

en: Try again
gd: Feuch ris a-rithist

en: Problems removing the addon '%s'.
gd: Duilgheadas le toirt air falbh an tuilleadain “%s”.

en: Background download completed.
gd: Chaidh a luchdadh a-nuas sa chùlaibh.

en: Background download
gd: Luchdadh a-nuas sa chùlaibh

en: Background download has already started.
gd: Chaidh an luchdadh a-nuas sa chùlaibh a thòiseachadh mu thràth.

en: Current password invalid.
gd: Tha am facal-faire làithreach mì-dhligheach.

en: Password has to be between 8 and 30 characters long!
gd: Feumaidh am facal-faire a bhith eadar 8 is 30 caractar a dh’fhaid!

en: Passwords don't match!
gd: Chan eil an dà fhacal-faire co-ionnann!

en: Password successfully changed.
gd: Chaidh am facal-faire atharrachadh.

en: Validating info
gd: A’ dearbhadh an fhiosrachaidh

note: I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Confirm resolution within %i second | Confirm resolution within %i seconds
gd[0]: Dearbhaich dùmhlachd-bhreacaidh an ceann %i diog
gd[1]: Dearbhaich dùmhlachd-bhreacaidh an ceann %i dhiog
gd[2]: Dearbhaich dùmhlachd-bhreacaidh an ceann %i diogan
gd[3]: Dearbhaich dùmhlachd-bhreacaidh an ceann %i diog

en: Resolutions smaller than 1024x768 or 1280x720 are unsupported. Some parts of the UI may not work correctly.
gd: Cha chuir sinn taic ri dùmhlachd-bhreacaidh nas lugha na 1024x768 no 1280x720. Dh’fhaoidte nach bi coltas mar bu chòir air an eadar-aghaidh.

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Drone chase
en: Drone chase
gd: Sealg dròin

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Custom I18N: custom video settings
en: Custom
gd: Gnàthaichte

note: I18N: Geometry level disabled : lowest level, no details I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is disabled
en: Disabled
gd: À comas

note: I18N: if only important particles effects is enabled
en: Important only
gd: Beòthachaidhean cudromach

note: I18N: Geometry level low : few details are displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is low
en: Low
gd: Ìosal

note: I18N: Geometry level high : everything is displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is high
en: High
gd: Àrd

note: I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is very low
en: Very Low
gd: Glè ìosal

note: I18N: In download assets dialog
en: SuperTuxKart will download full assets (including high quality textures and music) for better gaming experience, this will use your mobile data if you don't have a wifi connection.
gd: Luchdaichidh SuperTuxKart a-nuas na maoin uile (a’ gabhail a-staigh innich le càileachd àrd ’s ceòl) airson geamaireachd as snasaile. Cleachdaidh seo an dàta mobile agad mur eil ceangal WiFi agad.

note: I18N: In download assets dialog
en: SuperTuxKart will download full assets (including high quality textures and music) for better gaming experience.
gd: Luchdaichidh SuperTuxKart a-nuas na maoin uile (a’ gabhail a-staigh innich le càileachd àrd ’s ceòl) airson geamaireachd as snasaile.

en: Enter the server address optionally followed by : and then port or select address from list.
gd: Cuir a-steach seòladh an fhrithealaiche agus ma bhios feum air : agus am port na dhèidh no tagh seòladh on liosta.

en: Invalid server address: %s.
gd: Seòladh frithealaiche mì-dhligheach: %s.

[ctx: column_name]
en: Reverse
gd: Contrarra

[ctx: column_name]
en: Difficulty
gd: Duilgheas

[ctx: column_name]
en: Laps
gd: Cuairtean

[ctx: column_name]
en: Time
gd: Ùine

[ctx: column_name]
en: Kart
gd: Cart

[ctx: column_name]
en: User
gd: Cleachdaiche

[ctx: column_name]
en: Version
gd: Tionndadh

en: No
gd: Chan eil

en: Track
gd: Slighe

en: Top %d High Scores
gd: Na %d sgòran as àirde

en: Number of karts: %d
gd: Àireamh de chartaichean: %d

en: Time target: %s
gd: Amas ùine: %s

en: Laps: %d
gd: Cuairtean: %d

en: Reverse: %s
gd: Contrarra: %s

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
gd: (Falamh)

note: I18N: In kart color choosing dialog
en: Use original color
gd: Cleachd an dath tùsail

note: I18N: In kart color choosing dialog
en: Pick a color from slider
gd: Tagh dath on t-sleamhnachan

en: Don't show again
gd: Na seall seo a-rithist

note: I18N: In the network player dialog
en: Player info
gd: Fiosrachadh a’ chluicheadair

note: I18N: In the network player dialog
en: Player name: %s
gd: Ainm a’ chluicheadair: %s

note: I18N: In the network player dialog, show the player location with country name (based on IP geolocation)
en: Player location: %s
gd: Ionad a’ chluicheadair: %s

note: I18N: In the network player dialog
en: Kick
gd: Thoir a’ bhròg air

note: I18N: In the network player dialog
en: Change team
gd: Atharraich an sgioba

note: I18N: In the network player dialog
en: Enable handicap
gd: Cuir ana-cothrom an comas

note: I18N: In the network player dialog
en: Disable handicap
gd: Cuir ana-cothrom à comas

note: I18N: In the network player dialog, report player about for example abusive behaviour in game
en: Report player
gd: Dèan gearan mun chluicheadair

note: I18N: In the network player dialog, showing when waiting for the result of the ranking info of a player
en: Fetching ranking info for %s
gd: Faigh fiosrachadh an rangachaidh airson %s

note: I18N: In the network player dialog, instruction for reporting player
en: Tell server administrator about this player (%s):
gd: Innis do rianaire an fhrithealaiche mun chluicheadair seo (%s):

note: I18N: In press a key dialog, tell user to press a key to bind configuration
en: Press any key...
    (Press ESC to cancel)
gd: Brùth air iuchair sam bith…
    (Brùth air ESC gus sgur dheth)

en: Press any key...
gd: Brùth air iuchair sam bith…

en: Chat is disabled, enable in options menu.
gd: Tha a’ chabadaich à comas, cuir an comas i ann an clàr-taice nan roghainnean.

en: Back to Battle
gd: Till dhan chòmhrag

en: Setup New Game
gd: Suidhich geama ùr

en: Restart Battle
gd: Ath-thòisich a’ chòmhrag

en: Exit Battle
gd: Fàg a’ chòmhrag

en: Setup New Race
gd: Suidhich rèis ùr

en: Exit Race
gd: Fàg an rèis

note: I18N: In the network player dialog, indiciating a network player has no ranking
en: %s has no ranking yet.
gd: Chan eil rangachadh aig %s fhathast.

en: %s is number %d in the rankings with a score of %f.
gd: Tha %s air rang %d le sgòr de %f.

en: Username and/or email address invalid.
gd: Tha an t-ainm-cleachdaiche no seòladh puist-d mì-dhligheach.

en: Please read the terms and conditions for SuperTuxKart at '%s'. You must agree to these terms in order to register an account for STK. If you have any questions or comments regarding these terms, one of the members of the development team would gladly assist you.
gd: Feuch an leugh thu na teirmichean is cumhaichean airson SuperTuxKart air “%s”. Feumaidh tu aontachadh ris na teirmichean sin mus clàraich thu cunntas airson STK. Ma tha ceist no beachd sam bith agad mu na teirmichean sin, bidh ball dhen sgioba leasachaidh toilichte do chuideachadh.

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Nitro challenge
gd: Dùbhlan naidhtreo

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Ghost replay race
gd: Rèis ath-chluiche thaibhsean

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Laps: %i
gd: Cuairtean: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog, type of this challenge
en: Type: %s
gd: Seòrsa: %s

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Rank: %i
gd: Feum air rang: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Time: %i
gd: Feum air ùine: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Nitro Points: %i
gd: Feum air puingean naidhtreo: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Number of AI Karts: %i
gd: Àireamh de chartaichean IF : %i

note: I18N: In the create server screen, show various battle mode available
en: Battle mode
gd: Modh còmhraige

note: I18N: In the create server screen
en: Soccer game type
gd: Seòrsa a’ gheama buill-choise

note: I18N: In the server info dialog, show the server location with country name (based on IP geolocation)
en: Server location: %s
gd: Ionad an fhrithealaiche: %s

note: I18N: In server info dialog, showing the current track playing in server
en: Current track: %s
gd: An t-slighe làithreach: %s

en: Rank
gd: Rang

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user name on server
en: Player
gd: Cluicheadair

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the scores of user calculated by player rankings
en: Scores
gd: Sgòran

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user time played on server
en: Time played
gd: Ùine air a chluich

en: Remove from bookmarks
gd: Thoir air falbh o na comharran-lìn

en: Input device already exists.
gd: Tha an t-uidheam ion-chuir ann mar-thà.

en: No player available for connecting to server.
gd: Chan eil cluicheadair ri làimh airson ceangal ris an fhrithealaiche.

note: I18N: In the user info dialog
en: Username: %s
gd: Ainm-cleachdaiche: %s

en: Cancel Request
gd: Sguir dhen iarrtas

en: Today
gd: An-diugh

en: Friend request sent!
gd: Chaidh iarrtas càirdeis a chur!

en: Friend request accepted!
gd: Chaidh gabhail ri iarrtas càirdeis!

en: Friend request declined!
gd: Chaidh iarrtas càirdeis a dhiùltadh!

en: Friend removed!
gd: Thug thu caraid air falbh!

en: Friend request cancelled!
gd: Chaidh sgur de dh’iarrtas càirdeis!

en: Processing
gd: ’Ga làimhseachadh

en: Fetching last vote
gd: A’ faighinn na bhòt às ùire

en: You can adapt your previous rating by clicking the stars beneath.
gd: ’S urrainn dhut an rangachadh roimhe agad a ghleusadh ’s tu a’ briogadh air na rionnagan gu h-ìosal.

en: You have not yet voted for this addon. Select your desired rating by clicking the stars beneath
gd: Cha bhòt thu airson an tuilleadain seo fhathast. Briog air na rionnagan gu h-ìosal gus an rangachadh a thogras tu a thaghadh

en: Vote successful! You can now close the window.
gd: Chaidh a’ bhòt a chur. ’S urrainn dhut an uinneag a dhùnadh a-nis.

en: Performing vote
gd: A’ cur bhòt

en: Random Track
gd: Slighe air thuaiream

en: Are you sure you want to remove '%s'?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson “%s” a thoirt air falbh?

en: Do you want to save your changes?
gd: A bheil thu airson na h-atharraichean agad a shàbhaladh?

en: Laps
gd: Cuairtean

en: Reversed
gd: Contrarra

en: An error occurred while trying to save your grand prix.
gd: Thachair mearachd a’ feuchainn ris a’ Ghrand Prix agad a shàbhaladh.

en: Select a track
gd: Tagh slighe

en: You completed the easy challenge! Points earned on this level: %i/%i
gd: Choilean thu an dùbhlan furasta! Seo na puingean a bhuannaich thu air an leibheil seo: %i/%i

en: You completed the intermediate challenge! Points earned on this level: %i/%i
gd: Choilean thu an dùbhlan meadhanach! Seo na puingean a bhuannaich thu air an leibheil seo: %i/%i

en: You completed the difficult challenge! Points earned on this level: %i/%i
gd: Choilean thu an dùbhlan doirbh! Seo na puingean a bhuannaich thu air an leibheil seo: %i/%i

en: You completed the SuperTux challenge! Points earned on this level: %i/%i
gd: Choilean thu an dùbhlan SuperTux! Seo na puingean a bhuannaich thu air an leibheil seo: %i/%i

en: You unlocked %s!
gd: Thug thu a’ ghlas far %s!

en: Challenge Completed
gd: Dùbhlan air a choileanadh

en: You unlocked track %0
gd: Neo-ghlais thu slighe: %0

en: You unlocked grand prix %0
gd: Neo-ghlais thu grand prix: %0

[ctx: column_name]
en: Track
gd: Slighe

[ctx: column_name]
en: Players
gd: Cluicheadairean

en: Reload
gd: Ath-luchdaich

en: Please enter the name of the grand prix
gd: Cuir a-steach ainm a’ Ghrand Prix

en: Please select a Grand Prix
gd: Tagh Grand Prix

en: User defined
gd: Gnàthaichte

en: Name is empty.
gd: Tha an t-ainm bàn.

en: Another grand prix with this name already exists.
gd: Tha Grand Prix eile air a bheil an t-ainm seo ann mar-thà.

en: Name is too long.
gd: Tha an t-ainm ro fhada.

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
gd: Gun tèid nas fhearr leat an ath thuras!

en: You completed a challenge!
gd: Choilean thu dùbhlan!

en: You won the Grand Prix!
gd: Bhuannaich thu an Grand Prix!

en: You completed the Grand Prix!
gd: Choilean thu an Grand Prix!

[ctx: column_name]
en: Number of karts
gd: Àireamh de chartaichean

en: Are you sure you want to remove this high score entry?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an sgòr àrd seo a thoirt air falbh?

en: Are you sure you want to remove all of your high scores?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na sgòran àrda uile agad a thoirt air falbh?

en: Connect a keyboard or gamepad to play splitscreen multiplayer
gd: Ceangail meur-chlàr no pada-geama ris airson modh ioma-chluicheadair le sgrìn sgoilte

en: Random Kart
gd: Cart air thuaiream

en: Locked
gd: Glaiste

en: Everyone:
    Press the 'Select' button to join the game
gd: A h-uile duine:
    Brùth air a’ phutan “Tagh” gus pàirt a ghabhail sa gheama

en: Would you like to play the tutorial of the game?
gd: Am bu toigh leat oideachadh a’ gheama a chluiche?

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go in the options menu, and check "Connect to the Internet".
gd: Chan urrainn dhut cluich air loidhne gun inntrigeadh gun eadar-lìon. Ma tha thu airson cluich air loidhne, rach gu clàr-taice nan roghainnean is cuir cromag ri “Ceangail ris an eadar-lìon”.

en: You can not download addons without internet access. If you want to download addons, go in the options menu, and check "Connect to the Internet".
gd: Chan urrainn dhut tuilleadan a luchdadh a-nuas gun inntrigeadh gun eadar-lìon. Ma tha thu airson tuilleadain a luchdadh a-nuas, rach gu clàr-taice nan roghainnean is cuir cromag ri “Ceangail ris an eadar-lìon”.

en: You can not download addons without internet access. If you want to download addons, go in the options menu, and check "Connect to the Internet".
    
    You can however delete already downloaded addons.
gd: Chan urrainn dhut tuilleadan a luchdadh a-nuas gun inntrigeadh gun eadar-lìon. Ma tha thu airson tuilleadain a luchdadh a-nuas, rach gu clàr-taice nan roghainnean is cuir cromag ri “Ceangail ris an eadar-lìon”. Gidheadh, ’s urrainn dhut tuilleadain a luchdaich thu a-nuas cheana a sguabadh às.

en: The add-ons module is currently disabled in the Options screen
gd: Chaidh mòideil nan tuilleadan a chur à comas ann an sgrìn nan roghainnean

en: Please wait while the add-ons are loading
gd: Fuirich ort fhad ’s a tha tuilleadain ’gan luchdadh

en: Are you sure you want to quit STK?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson STK fhàgail?

en: Create LAN Server
gd: Cruthaich frithealaiche ionadail

en: %s's server
gd: Am frithealaiche aig %s

note: I18N: In the create server screen
en: No. of grand prix track(s)
gd: Àireamh de shlighean Grand Prix

en: Name has to be between 4 and 30 characters long!
gd: Feumaidh an t-ainm a bhith eadar 4 is 30 caractar a dh’fhaid!

en: Incorrect characters in password!
gd: Tha caractaran cearr san fhacal-fhaire!

note: I18N: In the networking lobby, ready button is to allow player to tell server that he is ready for next game for owner less server
en: Ready
gd: Deiseil

note: I18N: Live join is displayed in networking lobby to allow players to join the current started in-progress game
en: Live join
gd: Thig a-steach

note: I18N: Spectate is displayed in networking lobby to allow players to join the current started in-progress game
en: Spectate
gd: Amhairc

en: Install addon
gd: Stàlaich tuilleadan

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with remaining time, showing the current track name inside bracket
en: Please wait for the current game's (%s) end, estimated remaining time: %s.
gd: Fuirich ort gus am bi an geama làithreach (%s) deiseil, an dùil gun doir e %s fhathast.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with remaining time
en: Please wait for the current game's end, estimated remaining time: %s.
gd: Fuirich ort gus am bi an geama làithreach deiseil, an dùil gun doir e %s fhathast.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with progress in percent, showing the current track name inside bracket
en: Please wait for the current game's (%s) end, estimated progress: %s%.
gd: Fuirich ort gus am bi an geama làithreach (%s) deiseil, tuairmse air an adhartas: %s%.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with progress in percent
en: Please wait for the current game's end, estimated progress: %d%.
gd: Fuirich ort gus am bi an geama làithreach deiseil, tuairmse air an adhartas: %d%.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish
en: Please wait for the current game's end.
gd: Fuirich ort gus am bi an geama làithreach deiseil.

en: Game will start if there is more than %d player. | Game will start if there are more than %d players.
gd[0]: Thèid an geama a thòiseachadh nuair a bhios barrachd air %d chluicheadair ann.
gd[1]: Thèid an geama a thòiseachadh nuair a bhios barrachd air %d chluicheadair ann.
gd[2]: Thèid an geama a thòiseachadh nuair a bhios barrachd air %d cluicheadairean ann.
gd[3]: Thèid an geama a thòiseachadh nuair a bhios barrachd air %d cluicheadair ann.

note: I18N: In the networking lobby, display the starting timeout for owner-less server to begin a game
en: Starting after %d second, or once everyone has pressed the 'Ready' button. | Starting after %d seconds, or once everyone has pressed the 'Ready' button.
gd[0]: Tòisichidh e às dèid %d diog no nuair a bhios a h-uile dùine air brùthadh air a’ phutan “Deiseil”.
gd[1]: Tòisichidh e às dèid %d dhiog no nuair a bhios a h-uile dùine air brùthadh air a’ phutan “Deiseil”.
gd[2]: Tòisichidh e às dèid %d diogan no nuair a bhios a h-uile dùine air brùthadh air a’ phutan “Deiseil”.
gd[3]: Tòisichidh e às dèid %d diog no nuair a bhios a h-uile dùine air brùthadh air a’ phutan “Deiseil”.

en: Connecting to server %s
gd: A’ ceangal ri frithealaiche %s

en: Finding a quick play server
gd: A’ lorg frithealaiche airson cluiche luath

note: I18N: In kart screen, show before the voting period in network ends.
en: Remaining time: %d
gd: An ùine air fhàgail: %d

note: I18N: Goals in achievement
en: Goals
gd: Amasan

en: Fetching achievements
gd: A’ faighinn nan euchdan

en: %s's profile
gd: A’ phròifil aig %s

en: Since
gd: O chionn

en: Status
gd: Staid

en: Fetching friends
gd: A’ faighinn nan caraidean

en: New Request
gd: Iarrtas ùr

en: Pending
gd: Ri dhèiligeadh

en: Offline
gd: Far loidhne

en: Enter new E-mail below
gd: Cuir a-steach am post-d ùr gu h-ìosal

en: New Email has to be between 5 and 254 characters long!
gd: Feumaidh am post-d ùr a bhith eadar 5 is 254 caractar a dh’fhaid!

en: New Email is invalid!
gd: Chan eil am post-d ùr dligheach!

en: E-mail changed!
gd: Chaidh am post-d atharrachadh!

en: Failed to change E-mail: %s
gd: Cha deach leinn am post-d atharrachadh: %s

note: I18N: Shown to players when he is not is not logged in
en: You must be logged in to play Global networking. Click your username above.
gd: Feumaidh tu clàradh a-steach airson cluich air lìonra an t-saoghail. Briog air d’ ainm-cleachdaiche gu h-àrd.

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go to options, select  tab 'User Interface', and edit "Connect to the Internet".
gd: Chan urrainn cluich air loidhne gun inntrigeadh gun eadar-lìon. Ma tha thu airson cluich air loidhne, rach gu na roghainnean, tagh an taba "Eadar-aghaidh" is deasaich "Ceangail ris an eadar-lìon".

en: Searching
gd: ’Ga lorg

en: Exit game
gd: Fàg an geama

en: Could not create player '%s'.
gd: Cha deach leinn an cluicheadair “%s” a chruthachadh.

en: User name cannot be empty.
gd: Chan fhaod ainm-cleachdaiche a bhith falamh.

en: Online username and password must not be the same!
gd: Chan fhaod an t-ainm-cleachdaiche air loidhne ’s am facal-faire a bhith co-ionnann!

en: Emails don't match!
gd: Chan eil an dà phost-d co-ionnann!

en: Online username can only contain alphanumeric (ASCII) characters, periods, dashes and underscores!
gd: Chan fhaod ach litrichean gun sràcan ’s àireamhan (ASCII), puingean, tàthanan is fo-loidhnichean a bhith san ainm-cleachdaiche air loidhne!

en: Online username has to be between 3 and 30 characters long!
gd: Feumaidh an t-ainm-cleachdaiche air loidhne a bhith eadar 3 is 30 caractar a dh’fhaid!

en: Online username must not start with a number!
gd: Chan fhaod ainm-cleachdaiche tòiseachadh le àireamh!

en: Email has to be between 5 and 254 characters long!
gd: Feumaidh am post-d a bhith eadar 4 is 254 caractar a dh’fhaid!

en: Email is invalid!
gd: Chan eil am post-d dligheach!

en: You will receive an email with further instructions regarding account activation. Please be patient and be sure to check your spam folder.
gd: Gheibh thu post-d le barrachd stiùiridhean a thaobh gnìomhachadh a’ chunntais agad. Bi foighidinneach is thoir sùil air a’ phasgan spama agad cuideachd.

en: Internet access is disabled, please enable it in the options
gd: Tha an t-inntrigeadh dhan eadar-lìon à comas, cuir an comas e sna roghainnean

[ctx: column_name]
en: Name
gd: Ainm

[ctx: column_name]
en: Game mode
gd: Modh a’ gheama

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, owner of server, only displayed if it's localhost or friends'
en: Owner
gd: Sealbhadair

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, distance to server
en: Distance (km)
gd: Astar (km)

note: I18N: In server selection screen, unknown distance to server
en: Unknown
gd: Chan eil fhios

note: I18N: Message shown to user if no IPv4 detected by STK
en: No IPv4 detected, you may not be able to join any servers.
gd: Cha do mhothaich sinn do IPv4, dh’fhaoidte nach urrainn dhut ceangal ri frithealaichean.

note: I18N: Message shown to user if no IPv6 detected by STK
en: No IPv6 detected, you may not be able to join any servers.
gd: Cha do mhothaich sinn do IPv6, dh’fhaoidte nach urrainn dhut ceangal ri frithealaichean.

en: No server is available.
gd: Chan eil frithealaiche ri fhaighinn.

en: Fetching servers
gd: A’ faighinn nam frithealaichean

en: Server Bookmarks
gd: Comharran-lìn an fhrithealaiche

note: I18N: In track screen for networking, clarify voting phase
en: If a majority of players all select the same track and race settings, voting will end early.
gd: Ma thaghas a’ mhòrchuid a chluicheadairean an aon slighe is na h-aon roghainnean rèise, thig a’ bhòtadh gu crìch tràth.

note: I18N: In track screen I18N: In the track info screen
en: Random item location
gd: Ionad tuaireamach nan nithean

note: I18N: In track screen
en: Number of goals to win
gd: Àireamh de thadhalan gus buaidh a thoirt

note: I18N: In the track info screen
en: Drive in reverse
gd: Rach an comhair contrarra

en: Locked: solve active challenges to gain access to more!
gd: Glaiste: fuasgail dùbhlain gus faighinn a-steach dhan a bharrachd!

en: Action
gd: Gnìomh

en: Key binding
gd: Nasgadh nan iuchraichean

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
gd: Cuir an t-uidheam à comas

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
gd: Cuir uidheam an comas

note: I18N: button to enable a keyboard configuration
en: Enable Configuration
gd: Cuir an rèiteachadh an comas

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
gd: Iuchraichean a’ gheama

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
gd: Iuchraichean clàir-thaice

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
gd: Rach gu clì

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
gd: Rach gu deas

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
gd: Luathaich

note: I18N: Key binding name
en: Brake / Reverse
gd: Brèig / Comhair contrarra

note: I18N: Key binding name
en: Fire
gd: Loisg

note: I18N: Key binding name
en: Nitro
gd: Naidhtreo

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
gd: Sùil air ais

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
gd: Teasairg

note: I18N: Key binding name
en: Pause Game
gd: Gabh anail

note: I18N: Key binding name
en: Up
gd: Suas

note: I18N: Key binding name
en: Down
gd: Sìos

note: I18N: Key binding name
en: Left
gd: Clì

note: I18N: Key binding name
en: Right
gd: Deas

note: I18N: Key binding name
en: Select
gd: Tagh

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
gd: Sguir dheth/Till

en: * A blue item means a conflict with another configuration
gd: * Tha nì gorm a’ ciallachadh gu bheil còmhstri le rèiteachadh eile ann

en: * A red item means a conflict in the current configuration
gd: * Tha nì dearg a’ ciallachadh gu bheil còmhstri san rèiteachadh seo ann

en: Warning: The 'Shift' is not a recommended key. When 'Shift' is pressed down, all keys that contain a character that is different in upper-case will stop working.
gd: Rabhadh: Cha mholamaid an iuchair “Shift”. Nuair a bhrùthas tu air, sguiridh a h-uile iuchair de bhith ag obrachadh aig a bheil caractar eadar-dhealaichte nuair a bhios e ’na litir mhòr.

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson sguabadh às dhan rèiteachadh seo gu bràth tuilleadh?

en: Enter new configuration name, leave empty to revert default value.
gd: Cuir a-steach ainm air an rèiteachadh ùr no fàg bàn e airson tilleadh dhan luach bhunaiteach.

note: I18N: Tooltip in the UI menu. Use enough linebreaks to make sure the text fits the screen in low resolutions.
en: In multiplayer mode, players can select handicapped
    (more difficult) profiles on the kart selection screen
gd: ’Sa mhodh ioma-chluicheadair, ’s urrainn dha na cluicheadairean pròifil le ana-chothrom
    (nas dorra) a thaghadh air sgrìn taghadh nan cartaichean

note: I18N: For mobile version for STK, install the full game assets which will download from stk server
en: Install full game assets
gd: Stàlaich maoin slàna a’ gheama

en: Are you sure to uninstall full game assets?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson maoin slàna a’ gheama a dhì-stàladh?

en: Keyboard %i
gd: Meur-chlàr %i

en: Touch Device
gd: Uidheam suathaidh

note: I18N: In the input configuration screen, help for touch device
en: Tap on a device to configure it
gd: Thoir gnogag air uidheam gus a rèiteachadh

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
gd: Cànan an t-siostaim

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: In the bottom-left
gd: Taobh clì aig a’ bhonn

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: On the right side
gd: Air an taobh deas

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Hidden
gd: Falaichte

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Centered
gd: Meadhanaichte

note: I18N: In the UI options, splitscreen_method in the race UI
en: Vertical
gd: Inghearach

note: I18N: In the UI options, splitscreen_method position in the race UI
en: Horizontal
gd: Còmhnard

note: I18N: In the UI options, Very small font size
en: Very small
gd: Glè bheag

note: I18N: In the UI options, Small font size
en: Small
gd: Beag

note: I18N: In the UI options, Medium font size
en: Medium
gd: Meadhanach

note: I18N: In the UI options, Large font size
en: Large
gd: Mòr

note: I18N: In the UI options, Very large font size
en: Very large
gd: Glè mhòr

en: Speedrun mode can only be enabled if the game has not been closed since the launch of the story mode.
    
    Closing the game before the story mode's completion invalidates the timer.
    
    To use the speedrun mode, please use a new profile.
gd: Cha ghabh modh an ruith luaith a chur an comas ach mura deach an geama a dhùnadh on àm a chaidh am modh sgeulachd a thòiseachadh.
    
    Cha bhi an tìmear dligheach tuilleadh ma dhùineas tu an geama mus deach am modh sgeulachd a choileanadh.
    
    Airson modh an ruith luaith a chleachdadh, tagh pròifil ùr.

note: I18N: In the video options, maximum frame per second
en: Maximum FPS
gd: FPS as motha

note: I18N: In the video options, full vertical sync (usually 60fps)
en: Full
gd: Slàn

note: I18N: in graphical options. The \n is a newline character, place it where appropriate, two can be used if required.
en: Vsync forces the graphics card to supply a new frame
    only when the monitor is ready to display it.
gd: Sparraidh Sioncronachadh-V air a’ chairt grafaigeachd gun nach solar i frèam ùr
    ach nuair a bhios am monatair deis gus a thaisbeanadh.

note: I18N: in graphical options.
en: Full: one frame per monitor refresh
gd: Slàn: seall frèam le gach ath-nuadhachadh a’ mhonatair

note: I18N: in graphical options.
en: Vsync will not work if your drivers don't support it.
gd: Chan obraich Sioncronachadh-V mura cuir na draibhearan agad taic ris.

note: I18N: in graphical options
en: Particles Effects: %s
gd: Èifeachdan mìre: %s

note: I18N: in graphical options
en: Animated Characters: %s
gd: Pearsachan beòthaichte: %s

note: I18N: in graphical options
en: Dynamic lights: %s
gd: Solasan innsgineach: %s

note: I18N: in graphical options
en: Light scattering: %s
gd: Sgapadh an t-soillseachaidh: %s

en: Shadows: %s
gd: Sgàilean: %s

en: Shadows: %i
gd: Sgàilean: %i

note: I18N: in graphical options
en: Glow (outlines): %s
gd: Riomball (oir-loidhnichean): %s

note: I18N: in graphical options
en: Light shaft (God rays): %s
gd: Cas-chairbe (gathan dhè): %s

en: Rendered image quality: %s
gd: Càileachd reandaraidh nan dealbhan: %s

note: I18N: in graphical options
en: Motion blur: %s
gd: Sgleò gluasaid: %s

note: I18N: in graphical options
en: Depth of field: %s
gd: Doimhne an raoin: %s

en: Internet access is disabled. Do you want to enable it?
gd: Chaidh an t-inntrigeadh dhan eadar-lìon a chur à comas. A bheil thu airson a chur an comas?

en: You need to enter a password.
gd: Feumaidh tu facal-faire a chur a-steach.

en: Logging out '%s'
gd: A’ clàradh a-mach "%s"

en: Logging in '%s'
gd: A’ clàradh a-steach "%s"

en: You can't delete the only player.
gd: Chan urrainn dhut an cluicheadair mu dheireadh a sguabadh às.

note: I18N: In the player info dialog (when deleting)
en: Do you really want to delete player '%s'?
gd: A bheil thu airson an cluicheadair “%s” a sguabadh às?

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
gd: Deiseil!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
gd: Dèonach!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
gd: Dèan às!

note: I18N: Shown when a goal is scored
en: GOAL!
gd: TADHAL!

note: I18N: Shown waiting for other players in network to finish loading or waiting
en: Waiting for others
gd: A’ feitheamh air càch

note: I18N: Shown waiting for the server in network if live join or spectate
en: Waiting for the server
gd: A’ feitheamh air an fhrithealaiche

note: I18N: string used to show the song title (e.g. "Sunny Song")
en: "%s"
gd: “%s”

note: I18N: string used to show the author of the music. (e.g. "Sunny Song" by "John Doe")
en: by
gd: le

en: Collect nitro!
gd: Cruinnich naidhtreo!

en: Follow the leader!
gd: Lean air an toisiche!

note: I18N: When some GlobalPlayerIcons are hidden, write "Top 10" to show it
en: Top %i
gd: An %i as àirde

en: Challenge Failed
gd: Cha deach an dùbhlan leat

note: I18N: Shown when multitouch GUI exists and press the podium (2, 1, 3 like) icon instead of fire button
en: Press podium icon to start tutorial
gd: Brùth air ìomhaigheag an àrd-ùrlair airson an t-oideachadh a chluich

en: Press fire to start the tutorial
gd: Briog air “loisg” gus an t-oideachadh a thòiseachadh

note: I18N: Shown when multitouch GUI exists and press the podium (2, 1, 3 like) icon instead of fire button
en: Press podium icon to start the challenge
gd: Brùth air ìomhaigheag an àrd-ùrlair airson an dùbhlan a chluich

en: Press fire to start the challenge
gd: Brùth air loisg gus an dùbhlan a thòiseachadh

en: Quit the server
gd: Fàg am frithealaiche

en: You completed challenges!
gd: Choilean thu dùbhlain!

en: Abort Grand Prix
gd: Sguir dhen Grand Prix

en: Restart
gd: Ath-thòisich

en: Back to challenge selection
gd: Till dha thaghadh nan dùbhlan

en: Race against the new ghost replay
gd: Dèan rèis an aghaidh ath-chluiche taibhse ùr

en: Back to the menu
gd: Till dhan chlàr-taice

en: Do you really want to abort the Grand Prix?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson sgur dhen Grand Prix?

en: Red Team Wins
gd: Bhuannaich an sgioba dearg

en: Blue Team Wins
gd: Bhuannaich an sgioba gorm

en: It's a draw
gd: Geama co-ionnan

en: Eliminated after %s
gd: Air a ruaig às dèidh %s

en: Eliminated
gd: Air a ruaig

note: I18N: indicates a player that scored in their own goal in result screen
en: (Own Goal)
gd: (fèin-tadhal)

en: Track %i/%i
gd: Slighe %i/%i

en: Grand Prix progress:
gd: Adhartas a’ Grand Prix:

en: Highscores
gd: Sgòran àrda

en: Best lap time: %s
gd: A’ chuairt as fhearr: %s

note: I18N: is used to indicate who has the bast laptime (best laptime "by kart_name")
en: by %s
gd: le %s

en: You completed the challenge!
gd: Choilean thu an dùbhlan!

en: You failed the challenge!
gd: Cha deach an dùbhlan leat!

en: Reached Requirements of SuperTux
gd: Ràinig thu riatanasan SuperTux

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
gd: Tha gach seòrsa de bhuille ceadaichte, mar sin tog airm is cleachd gu glic iad!

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
gd: Chan eil cumhachdan ann is chan eil a’ cunntadh ach do sgilean draibhidh!

note: I18N: short definition for follow-the-leader game mode
en: Keep up with the leader kart but don't overtake it!
gd: Cum ceum ri cart an toisiche, ach na falbh seachad air!

en: Hit others with weapons until they lose all their lives.
gd: Buail càch le airm gus an caill iad am beathannan uile.

en: Push the ball into the opposite cage to score goals.
gd: Brùth am bàla dhan chèidse taobh thall gus tadhal a chur.

en: Explore tracks to find all hidden eggs
gd: Rùraich slighean gus a h-uile ugh am falach a lorg

en: Race against ghost karts and try to beat them!
gd: Dèan rèis an aghaidh cartaichean taibhse agus feuch an dèan thu a’ chùis orra!

en: Complete as many laps as possible in a given amount of time.
gd: Crìochnaich nas urrainn dhut de chuairtean am broinn ùine shocraichte.

note: I18N: In soccer setup screen
en: Press red or blue soccer icon to change team
gd: Brùth air ìomhaigheag dhearg no ghrom a’ bhuill-choise airson dol dhan sgioba eile

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
gd: Slighe le %s

note: I18N: the max players supported by an arena.
en: Max players supported: %d
gd: Àireamh as motha de chluicheadairean: %d

en: Number of red team AI karts
gd: Àireamh de chartaichean IF an sgioba dheirg

en: You cannot play this Grand Prix because it contains tracks that aren't unlocked!
gd: Chan urrainn dhut an Grand Prix seo a chluich on a tha slighean ’na bhroinn nach dug thu a’ ghlas uapa fhathast!

note: I18N: track group name
en: all
gd: na h-uile

en: Locked!
gd: Glaiste!

en: Complete all challenges to unlock the big door!
gd: Coilean na dùbhlain uile gus an doras mòr fhosgladh!

en: You need more points
    to enter this challenge!
    Check the minimap for
    available challenges.
gd: Tha puing no dhà a dhìth ort
    gus dol a-steach dhan dùbhlan seo!
    Thoir sùil air a’ mheanbh-mhapa
    airson dùbhlain a tha ri làimh dhut.

en: Accelerate with <%s>, and steer with <%s> and <%s>.
gd: Luathaich le <%s> is stiùirich le <%s> is <%s>.

en: Accelerate by touching the upper part of the wheel, and steer by moving left or right.
gd: Luathaich le suathadh ri bàrr na cuibhle agus stiùirich a ghluasad gu clì no deas.

en: Accelerate by moving the accelerator upwards, and steer by tilting your device.
gd: Luathaich le gluasad an luathaicheir suas agus stiùirich le claonadh an uidheim.

en: Accelerate by moving the accelerator upwards, and steer by rotating your device.
gd: Luathaich le gluasad an luathaicheir suas agus stiùirich le cuairteachadh an uidheim.

en: Collect gift boxes, and fire the weapon with <%s> to blow away these boxes!
gd: Tog bogsaichean tìodhlaic is loisg an arm le <%s> gus na bogsaichean ud a sprèidheadh!

en: Collect gift boxes, and fire by pressing the bowling icon to blow away these boxes!
gd: Tog bogsaichean tìodhlaic is loisg an t-arm le brùthadh air ìomhaigheag a’ bhobhlaidh gus na bogsaichean ud a sprèidheadh!

en: Press <%s> to look behind.
    Fire the weapon with <%s> while pressing <%s> to fire behind!
gd: Brùth air <%s> gus coimhead air do chùlaibh.
    Loisg an t-arm le <%s> fhad ’s a tha thu a’ brùthadh <%s> gus losgadh gun chùlaibh!

en: Press the mirror icon to look behind.
    Fire the weapon behind by holding the mirror icon and then swiping to the bowling icon!
gd: Brùth air ìomhaigheag an sgàthain airson coimhead air ais.
    Loisg an t-arm an comhair a chùil le brùthadh air ìomhaigheag an sgàthain ’s a’ grad-shlaighdeadh gu ìomhaigheag a’ bhobhlaidh!

en: Use the nitro you collected by pressing <%s>!
gd: Cleachd an naidhtreo a thog thu ’s tu a’ brùthadh air <%s>!

en: Use the nitro you collected by pressing the nitro icon
gd: Cleachd an naidhtreo a thog thu ’s tu a’ brùthadh air ìomhaigheag an naidhtreo

en: Collect nitro bottles (we will use them after the curve).
gd: Tog botalan naidhtreo (cleachdaidh sinn taobh thall na lùib iad).

en: Oops! When you're in trouble, press <%s> to be rescued.
gd: Oich! Nuair a bhios tu ann an staing, brùth air <%s> gus cobhair fhaighinn.

en: Oops! When you're in trouble, press the bird icon to be rescued.
gd: Oich! Nuair a bhios tu ann an staing, brùth air ìomhaigheag an eòin gus cobhair fhaighinn.

en: Accelerate and press the <%s> key while turning to skid.
    Skidding for a short while can help you turn faster to take sharp turns.
gd: Luathaich is brùth air an iuchair <%s> gus sleamhnachadh.
    Ma nì thu sleamhnachadh greiseag, tionndaidhidh tu nas luaithe ann an lùban casa.

en: Accelerate and press the skid icon while turning to skid.
    Skidding for a short while can help you turn faster to take sharp turns.
gd: Luathaich is brùth air ìomhaigheag an sleamhnachaidh gus sleamhnachadh.
    Ma nì thu sleamhnachadh greiseag, tionndaidhidh tu nas luaithe ann an lùban casa.

en: Note that if you manage to skid for several seconds, you will receive a bonus speedup as a reward!
gd: Thoir an aire nuair a thèid leat sleamhnachadh diog no dhà gum fàs thu nas luaithe mar dhuais!

en: You are now ready to race. Good luck!
gd: Tha thu ullamh gus rèis a dhraibheadh a-nis. Guma math a thèid leat!

note: I18N: Generic name in desktop file entry, summary in AppData and short description in Google Play
en: A 3D open-source kart racing game
gd: Geama rèisidh chartaichean 3D le bun-tùs fosgailte

note: I18N: Keywords in desktop entry, translators please keep it separated with semicolons
en: tux;game;race;
gd: tux;game;race;geama;rèis;rèiseadh;

en: Karts. Nitro. Action! SuperTuxKart is a 3D open-source arcade racer with a variety of characters, tracks, and modes to play. Our aim is to create a game that is more fun than realistic, and provide an enjoyable experience for all ages.
gd: Cartaichean. Naidhtreo. Steall ort! ’S e geama rèisidh 3D le bun-tùs fosgailte a th’ ann an SuperTxKart le pailteas phearsachan, slighean is modhan cluiche. Tha sinn ag amas geama a chruthachadh a tha spòrsail seach fìor-riochdail ’s a bhios tlachdmhor do chluicheadairean de gach aois.

en: We have several tracks with various themes for players to enjoy, from driving underwater, rural farmlands, jungles or even in space! Try your best while avoiding other karts as they may overtake you, but don't eat the bananas! Watch for bowling balls, plungers, bubble gum, and cakes thrown by your opponents.
gd: Tha iomadh slighe againn le cuspairean eadar-dhealaichte a ghabhas na cluicheadairean tlachd asta, eadar draibheadh fon uisge, tuathanas, dlùth-choille no fiù ’s san fhànas! Dèan do dhìcheall fhad ’s a bhios tu a’ seachnadh nan cartaichean eile a’ feuchainn ri falbh seachad ort ach na ith na bananathan! Thoir an aire air bàlaichean bobhlaireachd, loinidean, deòghlain is cèicichean a thilgeas na co-fharpaisichean ort.

en: You can do a single race against other karts, compete in one of several Grand Prix, try to beat the high score in time trials on your own, play battle mode against the computer or your friends, and more! For a greater challenge, join online and meet players from all over the world and prove your racing skills!
gd: ’S urrainn dhut aon rèis a-mhàin a dhèanamh an aghaidh chartaichean eile, feuchainn ri iomadh Grand Prix, feuchainn am bi thu nas luaithe na càch ann an geama an aghaidh na h-ùine agad fhèin, cluich ann am modh còmhraige an aghaidh a’ choimpiutair no do charaidean is mòran a bharrachd! Airson dùbhlan nas motha, faigh ballrachd air loidhne is coinnich ri daoine o fheadh an t-saoghail is dearbh na sgilean rèisidh agad!

en: This game has no ads.
gd: Chan eil sanasachd am broinn a’ gheama seo.

en: This is an unstable version of SuperTuxKart that contains latest improvements. It is released mainly for testing, to make stable STK as good as possible.
gd: Seo tionndadh neo-sheasmhach de SuperTuxKart aig a bheil na leasachaidhean as ùire. Sgaoilidh sinn e ach an gabh a chur fo dheuchainn ach am bi an tionndadh seasmhach de SuperTuxKart cho math ’s a ghabhas an uairsin.

en: This version can be installed in parallel with the stable version on the device.
gd: ’S urrainn dhut an dà chuid an tionndadh seo ’s an tionndadh seasmhach a stàladh air an uidheam aig an aon àm.

en: If you need more stability, consider using the stable version: %s
gd: Nam bu toigh leat tionndadh nas seasmhaiche dheth, beachdaich air an tionndadh seasmhach: %s

en: SuperTuxKart Team
gd: Sgioba SuperTuxKart
