SuperTuxKart - en to kw translation catalogue (453 entries)

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
kw: Kwytya

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Play every official track at least once.
kw: Gwari pub lergh sodhogel unnweyth dhe'n lyha.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Strike!
kw: Kowlwask!

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit 10 karts with a bowling-ball.
kw: Gweskel 10 kert gans pel dewlel.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Arch Enemy
kw: Argheskar

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit the same kart at least 5 times in one race.
kw: Gwask an keth kert dhe'n lyha 5 termyn yn unn resek.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Marathoner
kw: Marathonyer

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid-row
kw: Mester an Skydd

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Gold driver
kw: Lewyer owr

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Powerup Love
kw: Kenerthans Kerensa

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Use 10 or more powerups in a race.
kw: Gwra devnydh a 10 kenerthans po moy yn unn resek.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Unstoppable
kw: Anhedhadow

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Banana Lover
kw: Sim

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Collect at least 5 bananas in one race.
kw: Kuntell 5 banana dhe'n lyha yn unn resek.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: It's secret
kw: Kevrinek yw

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Really ... a secret.
kw: Dhe wir ... kevrin.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Mosquito Hunter
kw: Helghyer a Voskitos

note: I18N: ./data/grandprix/1_penguinplayground.grandprix
en: Penguin Playground
kw: Garth an Pennow Gwynn

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
kw: Penn an Bys

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
kw: Ynstallya

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
kw: Dilea

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgu
en: Back
kw: Dehweles

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/ka
en: Apply
kw: Gweytha

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
kw: Ollgemmyn

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
kw: Ya

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
kw: Hedhi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info
en: Accept
kw: Degemeres

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
kw: Settyansow grafegow

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Advanced pipeline (lights, etc.)
kw: Piblinen avonsys (golowow, etc.)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Shadows
kw: Skeusow

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Bloom
kw: Bleujyowa

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light shaft (God rays)
kw: Gwelen wolow (dewynnow Duw)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Depth of field
kw: Downder an gwel

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Anti-aliasing
kw: Gorth-aliasyans

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Motion blur
kw: Fros gwaya

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Image-based lighting
kw: Golowyans imach-selyes

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Texture compression
kw: Gwaskans gwiasedhow

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Rendered image quality
kw: Kwalita an imach rendrys

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Geometry detail
kw: Niver an vynsonieth

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: * Restart STK to apply new settings
kw: * Dastalleth STK rag gweytha an settyansow nowydh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/debug_slider.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog 
en: Close
kw: Degea

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Record the race for ghost replay
kw: Rekordya an resek rag daswari tarosvan

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Watch replay only
kw: Mires orth an daswari yn unnik

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix i
en: Start Race
kw: Dalleth an resek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I1
en: Remove
kw: Dilea

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Progress shown in achievement dialog I18N: Progress in achievement
en: Progress
kw: Avonsyans

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Password Change
kw: Chanjya an ger tremena

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Current Password
kw: Ger tremena a-lemmyn

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: New Password
kw: Ger tremena nowydh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Confirm
kw: Afydhya

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: Submit
kw: Danvon

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
kw: Dehweles dhe'n resek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Restart Race
kw: Dastalleth an resek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Give Up Race
kw: Hepkorr an resek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
kw: Dewisyow

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
kw: Gweres

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui
en: View
kw: Gweles

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Account Recovery
kw: Daskavos akont

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: You will receive an email with further instructions on how to reset your password. Please be patient and be sure to check your spam folder.
kw: Ebost a vydh danvenys dhis ynni danvonadow a-dro dhe dhassettya dha er tremena. Gwra perthi an termyn ha surhe ty dhe jeckya dha blegel spam.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Fill in the username and email address you supplied at registration to be able to reset your password.
kw: Lenow an hanow usyer hag an drigva ebost res genes ow kovskrifa rag dassettya dha er tremena.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Username
kw: Hanow devnydhyer

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Email
kw: Ebost

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Terms and Agreement
kw: Termynyow hag unverheans

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: I agree to the above terms and am 13 years or older.
kw: Unver ov gans an termynyow a-ugh hag yth ov 13 bloodh po kottha.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
kw: Dallether

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
kw: Nivel kres

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Expert
kw: Konnyk

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
kw: Resek usadow

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/
en: Time Trial
kw: Erbynn an Klock

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Soccer
kw: Pel-droos

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Password
kw: Ger tremena

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Join
kw: Junya

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Name
kw: Hanow

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: User Info
kw: Kedhlow an devnydhyer

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Add Friend
kw: Keworra koweth

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Decline
kw: Nagha

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/vote_dialog.stkgui I18N: In the vote dialog
en: Vote
kw: Ragleva

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
kw: Powesys

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
kw: Dehweles dhe'n gwari

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
kw: Dewis kert

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
kw: Dehweles dhe'n rol

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
kw: Kelmi orth an alhwedhen ESC

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign nothing
kw: Sevel orth kelmi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
kw: Fyttyans an resek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts
en: Continue
kw: Pesya

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
kw: Keworransow SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only recently updated items
en: Updated
kw: Nowedhys

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only items with good rating
en: Rating >=
kw: Kevradh >=

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen
en: Karts
kw: Kertow

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
kw: Lerghow

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
kw: Plenys

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: In the UI options, Camera setting: Standard
en: Standard
kw: Savonek

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
kw: Keworransow

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
kw: Oll

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
kw: Gwrioryon

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
kw: Oll lerghow

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Title in edit grand prix screen
en: Edit Grand Prix
kw: Chanjya an Grand Prix ma

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move up
kw: Yskynna

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move down
kw: Diyskynna

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Add
kw: Keworra

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Edit
kw: Chanjya

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Save
kw: Gwitha

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Number of laps:
kw: Niver a droyow:

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Reverse:
kw: Gorthtreylya:

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Ghost Replay Selection
kw: Dewisyans daswari tarosvan

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode
en: Egg Hunt
kw: Helgh oyow

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current difficulty
kw: Diskwedhes daswariow y'n kaletter a-dhiwedhes yn unnik

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: AI karts
kw: Kertys AI

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Reverse
kw: Gorthtreylya

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen I18N: In track screen
en: Maximum time (min.)
kw: An termyn ughella (myn.)

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Track group
kw: Bagas lerghow

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Continue saved GP
kw: Pesya an GP gwithys

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Title in grand prix editor screen
en: Grand Prix editor
kw: Chanjyell Grand Prix

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: New
kw: Nowydh

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: Copy
kw: Kopia

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
kw: Dashenwel

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui
en: Save Grand Prix
kw: Gwitha an Grand Prix ma

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
kw: Gweres SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
kw: Modhow an gwari

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
kw: Modh hwedhel

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui
en: Start the tutorial
kw: Dalleth an dyskans

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
kw: Gohel an bananas!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
kw: Mar kwelydh boton warnodho alhwedh a'n par ma, y fydh res dhis kowlwul chalenj rag y dhialhwedha.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Follow the leader: Run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware: going in front of the leader will get you eliminated too!
kw: Hol an penn: Resek rag an nessa renk, drefen bos an diwettha kert diles pub termyn may trehedh an niverell orth mann. Bydh war: mos a-dherag an penn a'th kyv diles ynwedh!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Soccer: Use your kart to push the ball into the goal.
kw: Pel-droos: Gwra devnydh a'th kert rag herdhya an bel y'n gol.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Egg hunt: Explore tracks to find all hidden eggs.
kw: Helgh oyow: Eksplor lerghow rag diskudha keniver oy kudh

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: In the help menu
en: To help you win, there are some powerups you can collect:
kw: Rag dha weres ow kwaynya, yma nebes kenerthansow dhe guntell:

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: BubbleGum - protect yourself with a shield, or use while looking back to leave a sticky pink puddle behind you.
kw: Glus hwethen - omwith dre skoos, po devnydh yn unn vires war gamm rag gasa pollen wynnrudh glusek war dha lergh.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Plunger - throw straight to pull an opponent back, or throw while looking back to make one lose sight.
kw: Plonjell - towl yn kompes rag tenna erbynner/erbynores war-dhelergh, po towl yn unn vires war gamm rag gul dhe onan anedha kelli aga golok.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Parachute - slows down all karts in a better position.
kw: Lammlen - hemm a lentha pub kert yn renk gwell.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Basket Ball - bounces after the leader, and might squash and slow down karts down on the way.
kw: Pel ganstell - hemm a aslam war-lergh an kynsa kert, hag a allsa gwaska ha lenthe kertys war an fordh.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui
en: Hitting a banana can result in one of the following being attached to the kart:
kw: Skwattya banana a yll kawsya onan a'n re a sew dhe vos stagys dhe'n karr:

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
kw: Dewis kert

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Singleplayer
kw: Unnwarier

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Online
kw: Warlinen

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
kw: Keworransow

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Tutorial
kw: Dyskans

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Achievements
kw: Kowlwriansow

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Grand Prix Editor
kw: Chanjyell Grand Prix

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
kw: A-dro

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Server Creation
kw: Gwruthyl servyer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Name of the server
kw: Hanow an servyer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Max. number of players
kw: An niver ughella a warioryon

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Create
kw: Gwruthyl

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui
en: Local Networking
kw: Rosweytha leel

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Find Server
kw: Kavos servyer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Create Server
kw: Gwruthyl servyer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In networking lobby I18N: In the networking lobby
en: Lobby
kw: Degemerva

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Your profile
kw: Dha brofil

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Friends
kw: Kowetha

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: In the profile screen
en: Look for more friends:
kw: Hwilas moy kowetha:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: Search
kw: Hwilas

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Global Networking
kw: Rosweytha ollvysel

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui I18N: In the online multiplayer screen
en: Quick Play
kw: Gwari uskis

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Account Settings
kw: Settyansow an akont

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: Password:
kw: Ger-tremena:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: Change
kw: Chanjya

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Create User
kw: Gwruthyl devnydhyer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: New Online Account
kw: Akont warlinen nowydh

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Existing Online Account
kw: Akont warlinen byw

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Offline Account
kw: Akont dhywarlinen

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Local Name
kw: Hanow teythyek

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Online Username
kw: Hanow usyer warlinen

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: You can play without creating an online account by selecting an offline account. Though then you can not connect to friends, vote for addons etc. Please read our privacy statement at http://privacy.supertuxkart.net
kw: Ty a yll gwari heb gwruthyl akont warlinen dre dhewis akont dhywarlinen, kyn na ylli junya gans kowetha, ragleva rag keworransow, etc. Gwra redya agan menegyans privetter orth http://privacy.supertuxkart.net

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui
en: Server Selection
kw: Dewis servyer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: User search
kw: Hwilas devnydhyer

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
kw: Dewisyow SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
kw: Grafegow

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
kw: Son

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Players
kw: Gwarioryon

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
kw: Kontrolyow

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
kw: Ilow

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
kw: Gallosegys

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
kw: Nivel

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
kw: Effeythyow son

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
kw: Dilea an restrans ma

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
kw: Dehweles dhe'n rol a dhevisow

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Always show login screen
kw: Diskwedhes prest an skrin omgelmi

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Connect to the Internet
kw: Junya gans an kesrosweyth

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable per-player handicaps
kw: Gallosegi handikappys devnydhyer

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Press enter or double-click on a device to configure it
kw: Gwask entra po dobyl-klyck war dhevis rag y restra

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
kw: Keworra devis

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: * Which config to use will be inferred from which 'Select' key is pressed to join the game.
kw: * An restrans dhe usya a vydh determys dre bynag alhwedhen 'Dewis' a vo gweskys rag junya an gwari.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
kw: Kroghen

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Display FPS
kw: Diskwedhes FPS

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Graphical Effects Level
kw: Nivel an effeythyow grafegel

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Custom settings...
kw: Settyansow personelhes...

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
kw: Klerder

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
kw: Skrin leun

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Remember window location
kw: Perthi kov a dyller an fenester

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
kw: Gweytha an klerder nowydh

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a difficulty
kw: Dewis kaletter

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
kw: Dewis modh gwari

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Use left/right to choose your team and press fire
kw: Gwra devnydh a'n botonyow kledh/dyghow rag dewis dha bara ha gwask tenna

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Red Team
kw: An Rudhyon

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Blue Team
kw: An Lasyon

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of laps
kw: Niver a droyow

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
kw: Niver a gertys AI

note: I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Random Grand Prix
kw: Grand Prix chonsus

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: Used as a verb, appears on the main networking menu (login button)
en: Login
kw: Omgelmi

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Remember password
kw: Perthi kov a'n ger tremena

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Delete
kw: Dilea

note: I18N: ../stk-assets/tracks/battleisland/track.xml
en: Battle Island
kw: Enys an Gas

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cave/track.xml
en: Cave X
kw: Kav X

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cocoa_temple/track.xml
en: Cocoa Temple
kw: Templa Koko

note: I18N: ../stk-assets/tracks/fortmagma/track.xml
en: Fort Magma
kw: Dinas Magma

note: I18N: ../stk-assets/tracks/gran_paradiso_island/track.xml
en: Gran Paradiso Island
kw: Enys Gran Paradiso

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: What's wrong, little hippies? Your great gnu leader is missing?
kw: Pandr'a hwer, a fleghes vyghan? Gallas dhe goll agas hembrenkyas meur gnu?

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: Oh yes, see, he's in my castle now and will be served for supper...
kw: Ogh, mir, yma ev y'm kastell lemmyn ha servys a vydh rag kon...

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: But I'm a fair creature, so I'll make you a deal.
kw: Mes kroadur ewn ov, ytho gul bargen a wrav genes.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: If you can beat me at racing, I will free the old codger.
kw: Mar kyllydh ow fetha y'n resek, delivra an penn koth a wrav.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en:  But you pathetic little twerps will never be able to beat me - King of the Karts!
kw: Mes ny yllowgh hwi bobbys vyghan truedhek nevra ow fetha vy - Myghtern an Kertow!

note: I18N: ../stk-assets/tracks/mines/track.xml
en: Old Mine
kw: An Bal Koth

note: I18N: ../stk-assets/tracks/minigolf/track.xml
en: Minigolf
kw: Korr-golf

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
kw: Klass Awgrym Oliver

note: I18N: ../stk-assets/tracks/sandtrack/track.xml
en: Shifting Sands
kw: Tewes Gwaya

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowmountain/track.xml
en: Northern Resort
kw: Resort an North

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowtuxpeak/track.xml
en: Snow Peak
kw: Menydh gans Ergh

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stadium/track.xml
en: The Stadium
kw: An Sportva

note: I18N: ../stk-assets/tracks/temple/track.xml
en: Temple
kw: Templa

note: I18N: ../stk-assets/tracks/zengarden/track.xml
en: Zen Garden
kw: Lowarth Zen

en: Completed achievement "%s".
kw: Kowlwrians "%s" kowlwrys.

en: Error downloading news: '%s'.
kw: Yth esa kammwrians owth iskarga an nowodhow: '%s'.

en: New track '%s' now available
kw: Lergh nowydh '%s' kavadow

en: New game mode '%s' now available
kw: Modh gwari nowydh '%s' kavadow

en: New Grand Prix '%s' now available
kw: Grand Prix nowydh '%s' kavadow

en: New difficulty '%s' now available
kw: Kaletter nowydh '%s' kavadow

en: New kart '%s' now available
kw: Kert nowydh '%s' kavadow

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
kw: Gwester/Gwestores

note: I18N: Name of further guest players, with a 1, 2, ... attached
en: Guest %d
kw: Gwester/Gwestores %d

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
kw: Drog o dha restrans, ytho diles a veu hag onan nowydh a vydh gwrys.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
kw: Re goth o dha restrans, ytho diles a veu hag onan nowydh a vydh gwrys.

en: Loading
kw: Ow karga

note: I18N: 'handicapped' indicates that per-player handicaps are activated for this kart (i.e. it will drive slower)
en: %s (handicapped)
kw: %s (handikappys)

en: %s is ready
kw: Parys yw %s

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
kw: [nagonan]

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad hats
en: Gamepad hat %d
kw: Hatt %d an gamepad

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
kw: Aghel %d %s

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d inverted
kw: Aghel %d trebuchyes

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d
kw: Aghel %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
kw: Boton %d an gamepad

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
kw: Logosen, boton %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
kw: Logosen, aghel %d %s

note: I18N: shown when config file is too old
en: Please re-configure your key bindings.
kw: Gwra dasrestra dha golmow.

en: Your input config file is not compatible with this version of STK.
kw: Nyns yw dha restrans ynworra kesplegadow gans an versyon ma a STK.

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Start
kw: Dalleth

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad up
kw: DPad yn-bann

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad down
kw: DPad yn-nans

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad left
kw: DPad kledh

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad right
kw: DPad dyghow

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left trigger
kw: Tennell gledh

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right trigger
kw: Tennell dhyghow

en: Only the Game Master may act at this point!
kw: Ny yll marnas Mester an Gwari aktya y'n pols ma!

en: Found %d wiimote | Found %d wiimotes
kw[0]: %d wiimote kevys
kw[1]: %d wiimote kevys
kw[2]: %d wiimote kevys
kw[3]: %d wiimote kevys
kw[4]: %d wiimote kevys
kw[5]: %d wiimote kevys

en: Could not detect any wiimote :/
kw: Ny ylles helerghi wiimote vyth :/

en: Penalty time!!
kw: Prys spal!!

en: You won the race!
kw: Ty a waynyas an resek!

en: Your driver version is too old. Please install the latest video drivers.
kw: Re goth yw versyon dha lewyer. Gwra ynstallya an lewyoryon video diwettha.

en: Eggs: %d / %d
kw: Oyow: %d / %d

en: Leader
kw: Penn

en: Final lap!
kw: Diwettha tro!

en: Lap %i
kw: Tro %i

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
kw: %s gans %s

en: New fastest lap
kw: Tro uskissa nowydh

en: WRONG WAY!
kw: TU KAMM!

en: You have been eliminated!
kw: Diles re beus!

en: '%s' has been eliminated.
kw: '%s' re beu diles.

en: %s is now online.
kw: Yma %s warlinen lemmyn.

en: %s and %s are now online.
kw: Yma %s ha %s warlinen lemmyn.

en: %s, %s and %s are now online.
kw: Yma %s, %s ha %s warlinen lemmyn.

note: I18N: Only used for count > 3
en: %d friend is now online. | %d friends are now online.
kw[0]: Yma %d koweth warlinen lemmyn.
kw[1]: Yma %d goweth warlinen lemmyn.
kw[2]: Yma %d goweth warlinen lemmyn.
kw[3]: Yma %d koweth warlinen lemmyn.
kw[4]: Yma %d koweth warlinen lemmyn.
kw[5]: Yma %d koweth warlinen lemmyn.

en: You have %d new friend request! | You have %d new friend requests!
kw[0]: Yma %d govyn koweth nowydh dhis!
kw[1]: Yma %d wovyn koweth nowydh dhis!
kw[2]: Yma %d wovyn koweth nowydh dhis!
kw[3]: Yma %d govyn koweth nowydh dhis!
kw[4]: Yma %d govyn koweth nowydh dhis!
kw[5]: Yma %d govyn koweth nowydh dhis!

en: You have a new friend request!
kw: Yma govyn koweth nowydh dhis!

en: Unable to connect to the server. Check your internet connection or try again later.
kw: Ny yllir junya gans an servyer. Check dha junyans kesrosweyth po assay arta moy a-varr.

en: Default
kw: Defowt

en: None
kw: Nagonan

en: Random
kw: Chonsus

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
kw: Re goth o restren an skoryow ughella,
    diles re beu oll an skoryow.

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
kw: Hol an Penn

note: I18N: Game mode
en: 3 Strikes Battle
kw: Kas a 3 bomm

en: 1 week
kw: 1 seythen

en: 2 weeks
kw: 2 seythen

en: 1 month
kw: 1 vis

en: 3 months
kw: 3 mis

en: 6 months
kw: 6 mis

en: 9 months
kw: 9 mis

en: 1 year
kw: 1 vledhen

en: 2 years
kw: 2 vledhen

en: Add-on name
kw: Hanow an keworrans

en: Updated date
kw: Dedhyans an nowedhi

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
kw: %s gans %s

en: Please wait while addons are updated
kw: Gorta nowedhi an keworransow

en: Sorry, an error occurred while contacting the add-ons website. Make sure you are connected to the Internet and that SuperTuxKart is not blocked by a firewall
kw: Diharesow, yth esa kammwrians ow kestava orth gwiasva an keworransow. Surha dha vos junyes dhe'n kesrosweyth ha check nag yw SuperTuxKart lettyes gans fos dan

note: I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: standard
kw: savonek

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
kw: Alhwedhys : Digolm chalenjys rag gwaynya hedhas dhe voy!

en: Random Arena
kw: Plen chonsus

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals. I18N: Key binding name
en: Skidding
kw: Skyddya

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Wiimote
kw: Keworra Wiimote

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
kw: Keworra restrans bysowek

en: Update
kw: Nowedhi

en: Version: %d
kw: Versyon: %d

en: featured
kw: diskwedhys

note: I18N: File size of game assets or addons downloading
en: Size: %s
kw: Myns: %s

en: Sorry, downloading the add-on failed
kw: Diharesow, iskarga an keworrans a fyllis

en: Problems installing the addon '%s'.
kw: Yth esa kudyn owth installya an keworrans '%s'.

en: Try again
kw: Assaya arta

en: Problems removing the addon '%s'.
kw: Yth esa kudyn ow tilea an keworrans '%s'.

en: Current password invalid.
kw: Drog yw an ger tremena a-lemmyn.

en: Password has to be between 8 and 30 characters long!
kw: Res yw dhe'n ger tremena bos ynter 8 ha 30 lytheren yn hirder!

en: Passwords don't match!
kw: Nyns yw an geryow tremena par!

en: Password successfully changed.
kw: Ger tremena chanjys yn sewen.

en: Validating info
kw: Ow kwirya an kedhlow

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Custom I18N: custom video settings
en: Custom
kw: Personelhes

note: I18N: Geometry level disabled : lowest level, no details I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is disabled
en: Disabled
kw: Diallosegys

en: No
kw: Na

en: Track
kw: Lergh

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
kw: (Gwag)

en: Setup New Race
kw: Fyttya resek nowydh

en: Exit Race
kw: Kwytya an resek

en: Username and/or email address invalid.
kw: Drog yw an hanow devnydhyer hag/po an drigva ebost.

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Nitro challenge
kw: Chalenj nitro

en: Rank
kw: Renk

en: Cancel Request
kw: Hedhi an govyn

en: Today
kw: Hedhyw

en: Friend request sent!
kw: Danvenys re beu an govyn koweth!

en: Friend request accepted!
kw: Degemerys re beu an govyn koweth!

en: Friend request declined!
kw: Neghys re beu an govyn koweth!

en: Friend removed!
kw: Diles re beu an koweth!

en: Friend request cancelled!
kw: Hedhys re beu an govyn koweth!

en: Processing
kw: Owth argerdhes

en: Fetching last vote
kw: Ow kerghes an diwettha raglev

en: You can adapt your previous rating by clicking the stars beneath.
kw: Ty a yll aswiwa dha renk kyns dre glyckya an sterennow yn-danno.

en: You have not yet voted for this addon. Select your desired rating by clicking the stars beneath
kw: Ny raglevsys hwath rag an keworrans ma. Dewis dha renk preferys dre glyckya war an sterennow yn-danno.

en: Vote successful! You can now close the window.
kw: An raglev a sewenas! Degea an fenester a yllydh lemmyn.

en: Performing vote
kw: Ow kul an sondyans

en: Random Track
kw: Lergh chonsus

en: Are you sure you want to remove '%s'?
kw: Os sur bos hwans dhis dilea '%s'?

en: Do you want to save your changes?
kw: Eus hwans dhis gwitha dha janjyow?

en: Laps
kw: Troyow

en: Reversed
kw: Gorthtreylys

en: An error occurred while trying to save your grand prix.
kw: Yth esa kammwrians owth assaya gwitha dha grand prix.

en: Select a track
kw: Dewis lergh

en: You completed the easy challenge! Points earned on this level: %i/%i
kw: Ty a kowlwrug an chalenj es! Poyntys dendylys war an nivel ma: %i/%i

en: You completed the intermediate challenge! Points earned on this level: %i/%i
kw: Ty a kowlwrug an chalenj nivel kres! Poyntys dendylys war an nivel ma: %i/%i

en: You completed the difficult challenge! Points earned on this level: %i/%i
kw: Ty a kowlwrug an chalenj kales! Poyntys dendylys war an nivel ma: %i/%i

en: Challenge Completed
kw: Chalenj kowlwrys

en: You unlocked track %0
kw: Ty a dhialhwedhas an lergh %0

en: You unlocked grand prix %0
kw: Ty a dhialhwedhas grand prix %0

en: Reload
kw: Daskarga

en: Please enter the name of the grand prix
kw: Gwra entra hanow an grand prix

en: Please select a Grand Prix
kw: Gwra dewis grand prix

en: User defined
kw: Res gans an devnydhyer

en: Name is empty.
kw: Gwag yw an hanow.

en: Another grand prix with this name already exists.
kw: Yma grand prix henwys yndelma seulabrys.

en: Name is too long.
kw: Re hir yw an hanow.

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
kw: Chons gwell an nessa!

en: You completed a challenge!
kw: Ty a kowlwrug chalenj!

en: You completed the Grand Prix!
kw: Ty a kowlwrug an Grand Prix!

en: Random Kart
kw: Kert chonsus

en: Locked
kw: Alhwedhys

en: The add-ons module is currently disabled in the Options screen
kw: Diallosegys yw unsys an keworransow a-lemmyn y'n skrin Dewisyow

en: Please wait while the add-ons are loading
kw: Gorta karga an nowedhansow

en: %s's server
kw: Servyer %s

en: Name has to be between 4 and 30 characters long!
kw: Res yw dhe'n hanow bos yntra 4 ha 30 lytheren yn hirder!

en: Fetching achievements
kw: Ow kerghes an kowlwriansow

en: %s's profile
kw: Profil %s

en: Since
kw: A-dhia

en: Status
kw: Studh

en: Fetching friends
kw: Ow kerghes an gowetha

en: New Request
kw: Govyn nowydh

en: Pending
kw: Ow kortos

en: Offline
kw: Dhywarlinen

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go to options, select  tab 'User Interface', and edit "Connect to the Internet".
kw: Ny yllir gwari warlinen heb hedhas dhe'n kesrosweyth. Mars eus hwans dhis gwari warlinen, ke dhe'n dewisyow, dewis an tab 'Ynterfas devnydhyer', ha chanjya "Junya gans an Kesrosweyth".

en: Searching
kw: Ow hwilas

en: Exit game
kw: Kwytya an gwari

en: Could not create player '%s'.
kw: Ny ylles gwruthyl an gwarier/wariores '%s'.

en: Emails don't match!
kw: Nyns yw an ebostow par!

en: Online username has to be between 3 and 30 characters long!
kw: Res yw dhe'n hanow usyer warlinen bos yntra 3 ha 30 lytheren yn hirder!

en: Online username must not start with a number!
kw: Ny yll an hanow usyer warlinen dalleth gans niver!

en: Email is invalid!
kw: Drog yw an ebost!

en: You will receive an email with further instructions regarding account activation. Please be patient and be sure to check your spam folder.
kw: Ebost a vydh danvenys dhis ynni danvonadow a-dro dhe vywhe dha akont. Gwra perthi an termyn ha surhe ty dhe jeckya dha blegel spam.

en: Internet access is disabled, please enable it in the options
kw: Diallosegys yw hedhas dhe'n kesrosweyth, gwra y allosegi y'n dewisyow

en: Fetching servers
kw: Ow kerghes an servyers

note: I18N: In track screen
en: Number of goals to win
kw: Niver a wolyow rag gwaynya

note: I18N: In the track info screen
en: Drive in reverse
kw: Lewya yn dhelergh

en: Locked: solve active challenges to gain access to more!
kw: Alhwedhys: digolm chalenjys byw rag gwaynya hedhas dhe voy!

en: Action
kw: Gwrians

en: Key binding
kw: Kolm alhwedhen

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
kw: Diallosegi an devis

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
kw: Gallosegi an devis

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
kw: Alhwedhennow an gwari

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
kw: Alhwedhennow rol

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
kw: Lewya dhe gledh

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
kw: Lewya dhe dhyghow

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
kw: Uskishe

note: I18N: Key binding name
en: Fire
kw: Tenna

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
kw: Mires war gamm

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
kw: Sawya

note: I18N: Key binding name
en: Pause Game
kw: Powes an gwari

note: I18N: Key binding name
en: Up
kw: Yn-bann

note: I18N: Key binding name
en: Down
kw: Yn-nans

note: I18N: Key binding name
en: Left
kw: Kledh

note: I18N: Key binding name
en: Right
kw: Dyghow

note: I18N: Key binding name
en: Select
kw: Dewis

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
kw: Hedhi / Dehweles

en: * A blue item means a conflict with another configuration
kw: * Tra las a styr mellyans gans restrans aral

en: * A red item means a conflict in the current configuration
kw: * Tra rudh a styr mellyans y'n restrans a-lemmyn

en: Warning: The 'Shift' is not a recommended key. When 'Shift' is pressed down, all keys that contain a character that is different in upper-case will stop working.
kw: Gwarnyans: Nyns yw 'Shift' alhwedhen gomendys. Pan vo shift gweskys yn-nans, ny ober keniver alhwedhen a omdhesedh orth lytheren a's teves versyon brassa dyffrans.

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
kw: Os sur bos hwans dhis dilea yn fast an restrans ma?

en: Keyboard %i
kw: Bysowek %i

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
kw: Yeth an system

en: Shadows: %s
kw: Skeusow: %s

en: Shadows: %i
kw: Skeusow: %i

note: I18N: in graphical options
en: Motion blur: %s
kw: Fros gwaya: %s

en: You need to enter a password.
kw: Res yw entra ger tremena.

en: Logging out '%s'
kw: Owth omdenna '%s'

en: Logging in '%s'
kw: Owth omgelmi '%s'

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
kw: Parys!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
kw: Fytt!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
kw: Ke!

note: I18N: Shown when a goal is scored
en: GOAL!
kw: GOL!

note: I18N: string used to show the author of the music. (e.g. "Sunny Song" by "John Doe")
en: by
kw: gans

en: Collect nitro!
kw: Kuntell nitro!

en: Follow the leader!
kw: Hol an penn!

note: I18N: When some GlobalPlayerIcons are hidden, write "Top 10" to show it
en: Top %i
kw: Gwella %i

en: Challenge Failed
kw: Chalenj fyllys

en: Press fire to start the challenge
kw: Gwask tenna rag dalleth an chalenj

en: You completed challenges!
kw: Ty a kowlwrug chalenjys!

en: Abort Grand Prix
kw: Astel an Grand Prix

en: Restart
kw: Dastalleth

en: Back to challenge selection
kw: Dehweles dhe'n dewis chalenjys

en: Back to the menu
kw: Dehweles dhe'n rol

en: Do you really want to abort the Grand Prix?
kw: Os sur bos hwans dhis astel an Grand Prix?

en: Red Team Wins
kw: An Rudhyon a waynyas!

en: Blue Team Wins
kw: An Lasyon a waynyas!

en: It's a draw
kw: Kehaval

en: Eliminated
kw: Diles

en: Track %i/%i
kw: Lergh %i/%i

en: Grand Prix progress:
kw: Avonsyans y'n Grand Prix:

en: Highscores
kw: An skoryow ughella

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
kw: Oll bommys yw alowys, ytho kuntel arvow ha gwra devnydh da anedha!

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
kw: Nyns eus nerthellow ynno, ytho ny vern tra vyth marnas dha sleyneth lewya!

note: I18N: short definition for follow-the-leader game mode
en: Keep up with the leader kart but don't overtake it!
kw: Kesstrif bys dhe'n penn, mes na bass!

en: Explore tracks to find all hidden eggs
kw: Eksplor lerghow rag diskudha keniver oy kudh

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
kw: Lergh gans %s

note: I18N: track group name
en: all
kw: oll

en: Locked!
kw: Alhwedhys!

en: Complete all challenges to unlock the big door!
kw: Kowlwra keniver chalenj rag dialhwedha an daras bras!

en: You need more points
    to enter this challenge!
    Check the minimap for
    available challenges.
kw: Res yw dendyl moy poyntys
    kyns gul an chalenj ma!
    Check an mappa rag
    chalenjys kavadow.

en: Collect gift boxes, and fire the weapon with <%s> to blow away these boxes!
kw: Kuntell kistennow, ha tenn an arv dre <%s> rag distrui an kistyow ma!

en: Use the nitro you collected by pressing <%s>!
kw: Gwra devnydh a'n nitro kuntellys genes dre waska <%s>!

en: Note that if you manage to skid for several seconds, you will receive a bonus speedup as a reward!
kw: Mar teus ha skyddya lies sekond, y fydh res dhis kenerthyans bonus avel pewas!

en: You are now ready to race. Good luck!
kw: Parys os dhe resek lemmyn. Chons da!
