SuperTuxKart - en to ky translation catalogue (156 entries)

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
ky: Чыгуу

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
ky: Дүйнөнүн четинде

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
ky: Орнотуу

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
ky: Өчүрүү

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgu
en: Back
ky: Артка

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
ky: Негизги

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
ky: Ооба

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
ky: Жокко чыгаруу

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
ky: Графиканын ырастоолору

note: I18N: ./data/gui/dialogs/debug_slider.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog 
en: Close
ky: Жабуу

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix i
en: Start Race
ky: Жарышты баштоо

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I1
en: Remove
ky: Өчүрүү

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
ky: Жарышка кайтуу

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Restart Race
ky: Жарышты кайта жүргүзүү

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
ky: Ырастоолор

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
ky: Жардам

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
ky: Жаңы оюнчу

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
ky: Сүйүүчү

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Expert
ky: Эксперт

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
ky: Жөнөкөй гонка

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/
en: Time Trial
ky: Убакытка жарышуу

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
ky: Пауза

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
ky: Оюнга кайтуу

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
ky: Картты тандоо

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
ky: Менюга кайтуу

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
ky: "ESC" клавишасына дайындоо

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
ky: Жарыштын ырастоолору

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts
en: Continue
ky: Улантуу

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
ky: SuperTuxKart'тын кошумчалары

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen
en: Karts
ky: Карттар

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
ky: Трассалар

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
ky: Майдандар

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: In the UI options, Camera setting: Standard
en: Standard
ky: Стандарттуу

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
ky: Кошумчалар

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
ky: Баары

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
ky: Иштетүүчүлөр

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
ky: Бардык трассалар

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
ky: Атын өзгөртүү

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
ky: SuperTuxKart жардамы

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
ky: Оюн режими

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
ky: Тарых режими

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
ky: Банандардан буйтаңыз!

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Grand Prix
ky: Гран-при

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
ky: Картты тандаңыз

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
ky: Кошумчалар

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Tutorial
ky: Үйрөтүү

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
ky: Оюн жөнүндө

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
ky: SuperTuxKart'тын ырастоолору

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
ky: Графика

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
ky: Үн

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Players
ky: Оюнчулар

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
ky: Башкаруу

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
ky: Музыка

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
ky: Күйгүзүү

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
ky: Көлөмү

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
ky: Үн эффекттери

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
ky: Түзүлүштү өчүрүү

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
ky: Түзүлүштөр тизмесине кайтуу

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
ky: Түзүлүштү кошуу

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
ky: Тема

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Display FPS
ky: FPS'ти көрсөтүү

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Graphical Effects Level
ky: Графика эффектеринин деңгээли

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Custom settings...
ky: Колдонуучулук ырастоолор...

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
ky: Чечим

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
ky: Толук экран режими

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Remember window location
ky: Терезенин жайгашкан жерин эске сактоо

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
ky: Жаңы чечимди кабыл алуу

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
ky: Оюн режимин тандоо

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
ky: ЖИ карттарынын саны

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
ky: Oliver'дин математика классы

en: New track '%s' now available
ky: '%s' жаңы трассасы колго жетердик

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
ky: Конок

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
ky: Сиздин ырастоо файлыңыз бузук болгон үчүн, ал өчүрүлөт жана жаңы менен алмаштырылат.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
ky: Сиздин ырастоо файлыңыз эскирип калган үчүн, ал өчүрүлгөн жана жаңы менен алмаштырылган.

en: Loading
ky: Жүктөлүүдө

en: %s is ready
ky: %s даяр

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
ky: [жок]

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
ky: %d %s огу

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
ky: Джойстик кнопкасы %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
ky: Чычкан кнопкасы %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
ky: Чычкан огу %d %s

en: Could not detect any wiimote :/
ky: Wii контроллерин табуу мүмкүн болбоду :/

en: Penalty time!!
ky: Штрафтык убакыт!!

en: You won the race!
ky: Сиз жарышты уттуңуз!

en: Leader
ky: Лидер

en: Final lap!
ky: Финалдык тегерек!

en: Lap %i
ky: Тегерек %i

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
ky: мыкты тегерек: %s, %s

en: New fastest lap
ky: Жаңы тегерек рекорду

en: WRONG WAY!
ky: ТУУРА ЭМЕС БАГЫТ!

en: '%s' has been eliminated.
ky: '%s' жоюлду.

en: None
ky: Эчтеке

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
ky: Лидерди ээрчиңиз

en: Add-on name
ky: Кошумчанын аты

en: Updated date
ky: Жаңыланган күнү

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
ky: %s, автору %s

note: I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: standard
ky: стандарттуу

en: Random Arena
ky: Кокустук майдан

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Wiimote
ky: Wii контроллерин кошуу

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
ky: Клавиатура ырастоолорун кошуу

en: Update
ky: Жаңылоо

en: Version: %d
ky: Версиясы: %d

note: I18N: File size of game assets or addons downloading
en: Size: %s
ky: Өлчөм: %s

en: Sorry, downloading the add-on failed
ky: Кечириңиз, кошумчаны жүктөп алуу оңунан чыккан жок

en: Try again
ky: Кайта аракет кылып көрүңүз

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Custom I18N: custom video settings
en: Custom
ky: Башка

note: I18N: Geometry level disabled : lowest level, no details I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is disabled
en: Disabled
ky: Өчүрүлгөн

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
ky: (Бош)

en: Setup New Race
ky: Жаңы жарышты баштоо

en: Exit Race
ky: Жарыштан чыгуу

en: Rank
ky: Орун

en: Random Track
ky: Кокустук трасса

en: Challenge Completed
ky: Мелдеш өттү

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
ky: Эмики жолуга ийгилик!

en: You completed a challenge!
ky: Сиз чемпионатты бүтүрдүңүз!

en: You completed the Grand Prix!
ky: Сиз Гран-прини бүтүрдүңүз!

en: Random Kart
ky: Кокустук карт

en: Locked
ky: Жабык

en: Please wait while the add-ons are loading
ky: Кошумчалар жүктөлгөнчө күтүп туруңуз

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
ky: Түзүлүштү өчүрүү

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
ky: Түзүлүштү туташтыруу

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
ky: Оюн клавишалары

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
ky: Меню клавишалары

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
ky: Солго буруу

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
ky: Оңго буруу

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
ky: Газ

note: I18N: Key binding name
en: Fire
ky: Ок атуу

note: I18N: Key binding name
en: Nitro
ky: Нитро

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
ky: Артты кароо

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
ky: Трассага кайтуу

note: I18N: Key binding name
en: Pause Game
ky: Оюнду паузага коюу

note: I18N: Key binding name
en: Up
ky: Өйдө

note: I18N: Key binding name
en: Down
ky: Ылдый

note: I18N: Key binding name
en: Left
ky: Солго

note: I18N: Key binding name
en: Right
ky: Оңго

note: I18N: Key binding name
en: Select
ky: Тандоо

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
ky: Жокко чыгаруу/Артка

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
ky: Сиз чын эле бул түзмөктү такырга өчүргүңүз келеби?

en: Keyboard %i
ky: Клавиатура %i

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
ky: Системалык тил

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
ky: Стартка!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
ky: Дыкат!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
ky: Алга!

note: I18N: When some GlobalPlayerIcons are hidden, write "Top 10" to show it
en: Top %i
ky: Төбөл %i

en: Challenge Failed
ky: Мелдеш өтпөй калды

en: Press fire to start the challenge
ky: Жарышты баштоо үчүн "Ок атуу" кнопкасын басыңыз

en: You completed challenges!
ky: Сиз чемпионаттарды бүтүрдүңүз!

en: Abort Grand Prix
ky: Гран-приден чыгуу

en: Restart
ky: Кайтадан баштоо

en: Back to the menu
ky: Менюга кайтуу

en: Highscores
ky: Натыйжа

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
ky: Трассанын автору %s

en: Locked!
ky: Камаланган!

en: %s MB
ky: %s Мбайт

en: %s KB
ky: %s Кбайт

en: You are now ready to race. Good luck!
ky: Сиз жарышууга даярсыз. Жолуңуз болсун!
