SuperTuxKart - en to sk translation catalogue (1027 entries)

note: I18N: In Android UI, po_extract_game_data
en: Extracting game data...
sk: Rozbaľujem herné dáta...

note: I18N: In Android UI, po_extract_error
en: Game data extraction error
sk: Chyba pri rozbaľovaní herných dát

note: I18N: In Android UI, po_extract_error_msg
en: Check remaining device space or reinstall SuperTuxKart.
sk: Skontrolujte zostávajúce miesto na zariadení alebo preinštalujte SuperTuxKart.

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
sk: Ukončiť

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Christoffel Columbus
sk: Krištof Kolumbus

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Play every official track at least once.
sk: Zahrajte si každú oficiálnu trať aspoň raz.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Strike!
sk: Zásah!

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit 10 karts with a bowling-ball.
sk: Zasiahnite 10 motokár bowlingovou guľou.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Arch Enemy
sk: Úhlavný nepriateľ

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit the same kart at least 5 times in one race.
sk: Počas jedných pretekov zasiahnite tú istú motokáru aspoň 5-krát.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Marathoner
sk: Maratónec

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Finish a race with at least twice the track's default lap number.
sk: Dokončite preteky s minimálne dvojnásobkom predvoleného počtu kôl trate.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid-row
sk: Séria šmykov

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid 5 times in a single lap.
sk: Urobte 5 šmykov v jednom kole.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Gold driver
sk: Zlatý vodič

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win against at least 3 AIs in normal race, time-trial, and follow the leader.
sk: Vyhrajte proti minimálne 3 motokáram s AI v obyčajných preketoch, pretekoch na čas a nasledovaní vodcu.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Powerup Love
sk: Láska k bonusom

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Use 10 or more powerups in a race.
sk: Počas jedných pretekov použite najmenej 10 bonusov.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Unstoppable
sk: Nezastaviteľný

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 5 single races in a row against at least 3 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
sk: Vyhrajte 5 samostatných pretekov po sebe proti aspoň 3 motokáram s AI. Pozor, opakovanie pretekov sa počíta ako prehra.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Banana Lover
sk: Milovník banánov

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Collect at least 5 bananas in one race.
sk: Počas jedných pretekov vezmite aspoň 5 banánov.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: It's secret
sk: Tajný úspech

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Really ... a secret.
sk: Je vskutku... tajný.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Mosquito Hunter
sk: Lovec komárov

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Take your opponents for mosquitos! With the swatter, squash them at least 5 times in a race.
sk: Svojich protivníkov považujte za komárov! Rozpučte ich plieskačom aspoň 5-krát počas jedných pretekov.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Beyond Luck
sk: Viac ako šťastie

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 10 single races in a row in Expert or SuperTux against at least 5 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
sk: Vyhrajte 10 samostatných pretekov po sebe s náročnosťou Expert alebo SuperTux proti aspoň 5 motokáram s AI. Pozor, opakovanie pretekov sa počíta ako prehra.

note: I18N: ./data/grandprix/1_penguinplayground.grandprix
en: Penguin Playground
sk: Ihrisko pre tučniaky

note: I18N: ./data/grandprix/2_offthebeatentrack.grandprix
en: Off the Beaten Track
sk: Po nevychodených trasách

note: I18N: ./data/grandprix/3_tothemoonandback.grandprix
en: To the Moon and Back
sk: Na Mesiac a späť

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
sk: Na konci sveta

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
sk: Nainštalovať

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
sk: Odinštalovať

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgu
en: Back
sk: Späť

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: Select a type of control that you prefer
sk: Vyberte preferovaný typ ovládania

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Accelerometer
sk: Akcelerometer

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.
en: Gyroscope
sk: Gyroskop

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type
en: Steering wheel
sk: Volant

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Auto acceleration
sk: Automatické zrýchlenie

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: You can change it later in touch device settings.
sk: Svoje rozhodnutie môžete neskôr zmeniť v nastaveniach dotykového zariadenia.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/ka
en: Apply
sk: Použiť

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Touch Device Settings
sk: Nastavenia dotykového zariadenia

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
sk: Všeobecné

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Device enabled
sk: Zariadenie je povolené

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Inverted buttons
sk: Prehodené tlačidlá

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Buttons scale
sk: Rozsah tlačidiel

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Advanced
sk: Pokročilé

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Deadzone
sk: Mŕtva zóna

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity X
sk: Citlivosť pre os x

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity Y
sk: Citlivosť pre os y

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Restore defaults
sk: Obnoviť predvolené nastavenia

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
sk: Áno

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
sk: Zrušiť

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info
en: Accept
sk: Prijať

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Revert
sk: Vrátiť

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui
en: Camera Settings
sk: Nastavenia kamery

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Player camera
sk: Kamera hráča

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: FOV
sk: Zorné pole

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Distance
sk: Vzdialenosť

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Angle
sk: Uhol

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Smooth camera
sk: Plynulá kamera

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Backward camera
sk: Spätná kamera

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Follow ball in soccer mode
sk: Nasledovať loptu v režime futbalu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Reset
sk: Obnoviť

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
sk: Nastavenie grafiky

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Advanced pipeline (lights, etc.)
sk: Pokročilé vykresľovanie (svetlá atď.)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Shadows
sk: Tiene

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Bloom
sk: Bloom (rozptýlené svetlo)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light shaft (God rays)
sk: Svetelné lúče

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Ambient occlusion
sk: Zatienenie okolím

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Depth of field
sk: Hĺbka ostrosti

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Glow (Outlines)
sk: Žiara (obrysy)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Anti-aliasing
sk: Antialiasing

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Motion blur
sk: Pohybové rozmazanie

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Image-based lighting
sk: Osvetlenie založené na obrázku

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light Scattering
sk: Rozptyl svetla

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Animated characters
sk: Animácia postáv

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Texture compression
sk: Komprimovanie textúr

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Particle effects
sk: Časticové efekty

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Rendered image quality
sk: Kvalita vykresľovaného obrazu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Geometry detail
sk: Geometrické podrobnosti

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: * Restart STK to apply new settings
sk: * Zmeny nastavení sa uplatnia po reštarte STK

note: I18N: ./data/gui/dialogs/debug_slider.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog 
en: Close
sk: Zatvoriť

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Record the race for ghost replay
sk: Nahrať  opakovačku s duchom

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Watch replay only
sk: Iba pozrieť opakovačku

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Compare to another ghost
sk: Porovnať s iným duchom

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix i
en: Start Race
sk: Začať preteky

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action
en: Compare ghost
sk: Porovnať ducha

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I1
en: Remove
sk: Odstrániť

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Objective shown in achievement dialog
en: Goal
sk: Cieľ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Progress shown in achievement dialog I18N: Progress in achievement
en: Progress
sk: Priebeh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Password Change
sk: Zmena hesla

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Current Password
sk: Aktuálne heslo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: New Password
sk: Nové heslo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Confirm
sk: Potvrdenie

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: Submit
sk: Odoslať

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
sk: Späť k pretekom

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Show in network ingame dialog to allow user to go back to lobby to end spectating (for example)
en: Back to lobby
sk: Späť do čakárne

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Restart Race
sk: Opakovať preteky

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Give Up Race
sk: Odstúpiť z pretekov

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
sk: Možnosti

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
sk: Pomoc

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Quit Server
sk: Opustiť server

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui
en: View
sk: Zobraziť

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui I18N: In player rankings dialog
en: Top 10 players
sk: 10 najlepších hráčov

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui
en: Refresh
sk: Obnoviť

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Account Recovery
sk: Obnovenie účtu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: You will receive an email with further instructions on how to reset your password. Please be patient and be sure to check your spam folder.
sk: Dostanete email s ďalšími pokynmi týkajúcimi sa obnovy hesla. Majte trpezlivosť a nezabudnite skontrolovať priečinok so spamom.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Fill in the username and email address you supplied at registration to be able to reset your password.
sk: Heslo budete môcť obnoviť po zadaní používateľského mena a emailovej adresy, ktorú ste uviedli pri registrácii.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Username
sk: Používateľské meno

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Terms and Agreement
sk: Podmienky používania

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: I agree to the above terms and am 13 years or older.
sk: Súhlasím s vyššie uvedenými podmienkami a mám 13 alebo viac rokov.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen
en: Server Configuration
sk: Nastavenie servera

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Difficulty
sk: Náročnosť

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
sk: Nováčik

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
sk: Stredná

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Game mode
sk: Herný režim

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
sk: Obyčajné preteky

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/
en: Time Trial
sk: Preteky na čas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui
en: Battle
sk: Bitka

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Soccer
sk: Futbal

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Password
sk: Heslo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Join
sk: Pridať sa

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Bookmark this server
sk: Pridať server do obľúbených

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Add player
sk: Pridať hráča

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Name
sk: Názov

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Handicap
sk: Znevýhodnenie

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Press the 'All players ready' button after the player list is ready.
sk: Stlačte tlačidlo 'Všetci hráči sú pripravení' keď je zoznam hráčov kompletný.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: All players ready
sk: Všetci hráči sú pripravení

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Clear players
sk: Vymazať hráčov

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: User Info
sk: Informácie o používateľovi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Add Friend
sk: Pridať priateľa

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Decline
sk: Odmietnuť

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/vote_dialog.stkgui I18N: In the vote dialog
en: Vote
sk: Hodnotenie

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
sk: Pozastavené

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
sk: Späť do hry

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
sk: Vybrať motokáru

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
sk: Späť do ponuky

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When changing input configurations
en: Press fully and release...
sk: Stlačte a pustite...

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
sk: Priradiť na kláves ESC

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign nothing
sk: Zrušiť priradenie

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
sk: Usporiadanie pretekov

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts
en: Continue
sk: Pokračovať

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
sk: SuperTuxKart - doplnky

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only recently updated items
en: Updated
sk: Aktualizované

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only items with good rating
en: Rating >=
sk: Hodnotenie >=

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen
en: Karts
sk: Motokáry

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
sk: Trate

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
sk: Arény

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, above the list of addons to be installed
en: Installed
sk: Nainštalované

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: In the UI options, Camera setting: Standard
en: Standard
sk: Štandardné

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
sk: Doplnky

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
sk: Všetky

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
sk: Autori

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
sk: Všetky trate

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Title in edit grand prix screen
en: Edit Grand Prix
sk: Úprava grand prix

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move up
sk: Posunúť nahor

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move down
sk: Posunúť nadol

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Add
sk: Pridať

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Edit
sk: Upraviť

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Save
sk: Uložiť

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Number of laps:
sk: Počet kôl:

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Reverse:
sk: Naopak:

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Ghost Replay Selection
sk: Výber opakovačky s duchom

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode
en: Egg Hunt
sk: Honba za vajíčkami

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show the best times
sk: Zobrazovať iba najlepšie časy

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Compare replay
sk: Porovnať opakovačku

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current difficulty
sk: Zobrazovať iba opakovačky odpovedajúce aktuálnej obtiažnosti

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current version
sk: Zobrazovať iba záznamy zodpovedajúce aktuálnej verzii

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Hide multiplayer replays
sk: Skryť opakovačky s viacerými hráčmi

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Record a ghost replay
sk: Zaznamenať opakovačku s duchom

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: AI karts
sk: Motokáry s AI

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Reverse
sk: Naopak

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen I18N: In track screen
en: Maximum time (min.)
sk: Maximálny čas (min.)

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Track group
sk: Skupina tratí

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Continue saved GP
sk: Pokračovať v uloženej GP

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Title in grand prix editor screen
en: Grand Prix editor
sk: Editor grand prix

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: New
sk: Vytvoriť novú

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: Copy
sk: Skopírovať

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
sk: Premenovať

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui
en: Save Grand Prix
sk: Uložiť grand prix

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
sk: SuperTuxKart - pomoc

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
sk: Herné režimy

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Powerups
sk: Bonusy

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Bananas
sk: Banány

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
sk: Režim príbehu

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Kart classes
sk: Triedy motokár

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Multiplayer
sk: Viacerí hráči

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui
en: Start the tutorial
sk: Spustiť výuku

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collect blue gift boxes, they will give you powerups.
sk: Zbierajte modré darčekové škatule. Poskytnú vám bonusy.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
sk: Vyhýbajte sa banánom!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collecting nitro allows you to get speed boosts whenever you wish by pressing the appropriate key or button. You can see your current level of nitro in the gauge at the bottom-right of the race screen.
sk: Zber nitra vám umožní v akomkoľvek momente zvýšiť rýchlosť vašej motokáry stlačením vhodného klávesu alebo tlačidla. Aktuálnu hladinu nitra možno vidieť na mierke v pravom dolnom rohu obrazovky.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
sk: Ak vidíte tlačidlo so zámkou ako táto, na jeho odomknutie potrebujete dokončiť úlohu.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: You can skid by pressing a special key or button. Successive short skids help to take sharp turns; while medium skids will boost your speed, long skids more so. You can't stop turning while skidding, so orient your kart carefully before!
sk: Stlačením špeciálneho klávesu alebo tlačidla môžete vykonať šmyk. Za sebou nasledujúce krátke šmyky pomáhajú vybrať ostré zatáčky, zatiaľ čo stredné šmyky zrýchlia vašu motokáru a dlhé šmyky ešte viac. Počas šmyku sa nemôžete prestať otáčať, preto najskôr rozumne nasmerujte svoju motokáru.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: You can get a startup boost by pressing the accelerate button at 'Set!', before the race's start.
sk: Pri štarte môžete stlačením tlačidla zrýchlenia pri zobrazení Pozor! získať bonusovú rýchlosť.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: in the help screen
en: * Current key bindings can be seen/changed in the Options menu
sk: * Aktuálne priradenia klávesov môžete vidieť/zmeniť v ponuke Možnosti

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui
en: SuperTuxKart features several game modes:
sk: SuperTuxKart má niekoľko herných režimov:

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Regular Race: All blows allowed, so collect powerups and use them smartly!
sk: Obyčajné preteky: Povoľujú sa všetky údery, tak zbierajte zbrane a šikovne ich využite!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Time Trial: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
sk: Preteky na čas: Nie sú k dispozícii žiadne bonusy, takže záleží len na vašich pretekárskych zručnostiach!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Follow the leader: Run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware: going in front of the leader will get you eliminated too!
sk: Nasledujte vodcu: Uchádzajte sa o druhé miesto, pretože zakaždým, keď počítadlo dosiahne nulu, diskvalifikuje sa posledný hráč. Pozor: hráči nachádzajúci sa pred vodcom budú takisto vylúčení!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: There are 3 types of battle mode: In 3 Strikes Battle, you need to hit others with weapons until they lose all their lives. In Free-For-All, the player who hits others the most will win in a given hit or time limit. In Capture The Flag, your team needs to bring the flag of the other team to your own flag base, as long as your flag is not captured by the other team.
sk: Sú 3 typy režimu bitky: v režime „Bitka na 3 údery“ musíte zasahovať ostatných zbraňami, pokým neprídu o všetky životy. V režime „Voľná bitka“ vyhrá hráč, ktorý zasiahne ostatných najviac v danom limite na zásahy alebo čas. V režime „Ukoristenie vlajky“ musí váš tím priniesť vlajku druhého tímu na miesto základne vašej vlastnej vlajky, pokiaľ sa vašej vlajky nezmocnil druhý tím.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Soccer: Use your kart to push the ball into the goal.
sk: Futbal: Použite svoju motokáru na natlačenie lopty do bránky.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Egg hunt: Explore tracks to find all hidden eggs.
sk: Honba za vajíčkami: Nájdite všetky vajíčka poskrývané na trati.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Ghost replay: Race against ghost replays in time-trial or egg hunt mode, and record your own!
sk: Opakovačka s duchom: Súperte s duchom v pretekoch na čas alebo v zbieraní vajíčok a prepíšte najlepší výsledok tým svojim!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: * Many of these game modes can also be played in a Grand Prix fashion: instead of playing a single race, you play many in a row. The better you rank, the more points you get. In the end, the player with the most points wins the cup.
sk: * Mnohé z týchto herných režimov navyše možno hrať v štýle grand prix: namiesto toho, aby ste hrali jedny preteky, sa zúčastníte viacerých za sebou. Čím lepšie sa umiestnite, tým viac bodov získate. Na konci hráč s najväčším počtom bodov vyhrá pohár.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: In the help menu
en: To help you win, there are some powerups you can collect:
sk: K víťazstvu vám môže dopomôcť niekoľko bonusov, ktoré možno zbierať:

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: BubbleGum - protect yourself with a shield, or use while looking back to leave a sticky pink puddle behind you.
sk: Žuvačka - poskytne vám ochranný štít alebo, ak sa pozeráte dozadu, zanechá za vami lepkavú kaluž ružovej farby.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Zipper - will give you a strong speed boost. But beware of not losing control of your kart!
sk: Zips - výrazne zrýchli vašu motokáru. Dajte si však pozor, aby ste nad ňou nestratili kontrolu!

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Cake - thrown at the closest rival, best on short ranges and long straights. It also affects other karts close to the explosion.
sk: Koláč - hoďte ho na najbližšieho protivníka. Najlepší účinok dosahuje pri krátkych vzdialenostiach a dlhých rovinkách. Má vplyv aj na iné motokáry v blízkosti výbuchu.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Plunger - throw straight to pull an opponent back, or throw while looking back to make one lose sight.
sk: Zvon - pri priamom hode pritiahne protivníka nazad, alebo ak sa pozeráte dozadu, tak protivníka oslepí.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Bowling Ball - goes straight until it strikes, it can bounce off walls. If you are looking back, it will be thrown backwards.
sk: Bowlingová guľa - pohybuje sa rovno, kým niekoho nezasiahne, a môže sa odraziť od stien. Ak sa pozeráte dozadu, hodíte ju do protismeru.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Parachute - slows down all karts in a better position.
sk: Padák - spomalí všetky motokáry pred vami.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Swapper - gift boxes are transformed into bananas, nitro cans into bubblegums, and vice versa for a short time.
sk: Menič - na krátku chvíľu sa darčekové škatule premenia na banány, plechovky s nitrom na žuvačky a naopak.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Basket Ball - bounces after the leader, and might squash and slow down karts down on the way.
sk: Basketbalová lopta - skáče za motokárou na prvom mieste a na ceste k nej môže rozpučiť a spomaliť aj iné motokáry.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Swatter - will squash karts close by, slowing them down. Can also be used to remove parachutes and bombs.
sk: Plieskač - rozpučí blízke motokáry a spomalí ich. Okrem toho dokáže odstrániť padáky a bomby.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui
en: Hitting a banana can result in one of the following being attached to the kart:
sk: Náraz do banánu môže mať za následok, že sa pripojí k motokáre jedna z nasledujúcich položiek:

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Anchor - slows down the kart suddenly.
sk: Kotva - náhle spomalí motokáru.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Parachute - slows down the kart, more progressively than the anchor. The faster you go, the stronger it slows you down.
sk: Padák - spomaľuje motokáru, progresívnejšie ako kotva. Čím rýchlejšie idete, tým silnejšie bude spomalenie.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Bomb - detonates after some amount of time, throwing the kart up in the air. Bump into another kart to transfer the bomb to it.
sk: Bomba - po istom čase vybuchne a vyhodí motokáru do vzduchu. Nárazom do inej motokáry prilepíte bombu na ňu.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui
en: The evil Nolok has captured Gnu! Here are a few tips to help you:
sk: Zloduch Nolok zajal Gnu! Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť:

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: This icon on the minimap shows the available challenges you've not completed. In the top-right of the screen, it also tells you how many points you currently have. Complete as many challenges as possible, and Nolok will accept to race against you. Win to liberate Gnu!
sk: Táto ikona ukazuje na minimape dostupné výzvy, ktoré ste nedokončili. Okrem toho v pravom hornom rohu obrazovky informuje o aktuálnom počte bodov. Dokončite čo najviac výziev a Nolok prijme vašu výzvu na preteky. Vyhrajte a osloboďte Gnu!

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: When you complete a challenge, you get a cup. Each cup is worth several points. The higher the difficulty you completed the challenge in, the better the cup and the more points it is worth.
sk: Po dokončení výzvy získate pohár. Každý pohár má hodnotu niekoľkých bodov. Čím vyššia je náročnosť, s ktorou ste dokončili výzvu, tým lepší je pohár a tým viac bodov zaň získate.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: When you get the number of points indicated below this icon, you'll be gifted a surprise. There are several to collect.
sk: Ak získate počet bodov uvedený pod touto ikonou, dostanete prekvapenie. Je ich niekoľko.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui
en: Not all karts drive the same! They belong to classes with several differences:
sk: Nie všetky motokáry jazdia rovnako! Patria do tried s niekoľkými rozdielmi:

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Mass - there are three classes of karts, depending on their mass: light, medium and heavy. Heavier karts are less affected by parachutes and are more resistant to explosions.
sk: Hmotnosť - existujú tri triedy motokár v závislosti od hmotnosti: ľahké, stredné a ťažké. Ťažšie motokáry sú menej ovplyvnené padákmi a sú odolnejšie voči výbuchom.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Acceleration - especially useful at start, after an accident, or in tracks with a lot of sharp curves. The lighter the kart, the faster it accelerates, especially at low speeds.
sk: Zrýchlenie - užitočné najmä pri štarte, po nehode alebo na tratiach s veľkým množstvom ostrých zatáčok. Čím ľahšia je motokára, tým svižnejšie zrýchľuje, obzvlášť pri nízkych rýchlostiach.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Max speed - the higher it is, the faster the kart can go. Especially useful in tracks with straight lines and gentle curves. Heavier karts have a higher top speed.
sk: Maximálna rýchlosť - čím je vyššia, tým rýchlejšie sa dokáže motokára pohybovať. Je užitočná najmä na tratiach s rovinkami a jemnými zákrutami. Ťažšie motokáry majú vyššiu maximálnu rýchlosť.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Nitro efficiency - The higher it is, the more speed you get from a can of nitro. A lighter kart will have higher nitro efficiency.
sk: Účinnosť nitra - čím je vyššia, tým vyššiu rýchlosť vám nitro dodá. Ľahšie motorkáry majú vyššiu účinnosť nitra.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: If you follow closely another kart for a few seconds, you'll get a slipstream speed bonus when you overtake it. The lighter your kart, the easier it is.
sk: Ak budete niekoľko sekúnd v závese tesne za motokárou pred vami, získate bonus za jazdu v závetrí, čo vám umožní ju predbehnúť. S ľahšími motokárami to pôjde jednoduchšie.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: SuperTuxKart can be played in multiplayer mode online...:
sk: SuperTuxKart možno hrať v režime viacerých hráčov online...:

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: First, select the 'online' icon in the main menu. Choose either local networking, or global networking (requires internet to be enabled in the options). Then, you can either create your own server with custom options, or search among a list of existing servers to join. Some of them are recommended servers with optionally ranked races.
sk: Najprv aktivujte ikonu Online v hlavnom menu. Zvoľte buď lokálnu sieť, alebo globálnu sieť (vyžaduje povolený prístup na internet v možnostiach). Potom môžete buď vytvoriť vlastný server s vlastnými nastaveniami, alebo vyhľadať a pripojiť sa na existujúci server zo zoznamu. Niektoré z nich sú odporúčané servery s voliteľne hodnotenými pretekami.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: Once in a server, a race will begin once its owner (symbolized with the crown) decides so. Official servers may auto-start races only when there are enough players. Then, you can choose your kart and vote for the next track to race on. An addon track is allowed only if it exists on all joined players and the server.
sk: Po pripojení na server sa preteky začnú vtedy, keď o tom rozhodne vlastník servera (symbolizovaný korunou). Oficiálne servery môžu začať preteky automaticky, ale iba ak je v hre dosť hráčov. Potom si môžete vybrať motokáru a hlasovať o ďalšej trati, na ktorej sa bude pretekať. Trať pochádzajúca z doplnku je povolená len v prípade, ak existuje u všetkých pripojených hráčov a na serveri.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: ... or on the same device:
sk: ... alebo na tom istom zariadení:

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: First, you will need several input devices. Use the input configuration screen to set them up. Multiple gamepads or joysticks are ideal: on keyboard(s), each player will need a different set of keys, and most keyboards are not appropriate for multiplayer because they don't support multiple simultaneous keypresses.
sk: Najprv budete potrebovať niekoľko vstupných zariadení. Použite obrazovku s konfiguráciou vstupu na ich nastavenie. Ideálne je mať niekoľko gamepadov alebo joystickov: na klávesnici(ach) musíte nastaviť rozličnú sadu kláves a väčšina klávesníc nie je vhodná na hru viacerých hráčov kvôli chýbajúcej podpore súčasného stlačenia viacerých kláves.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: When input devices are configured, select the 'Splitscreen Multiplayer' icon in the main menu. Each player can press the 'fire' key of their gamepad or keyboard to join the game, and use their input device to select their kart. The game continues when everyone selected their kart. Note that the mouse may not be used for this operation.
sk: Po nastavení vstupných zariadení kliknite v hlavnej ponuke na ikonu 'Multiplayer na jednej obrazovke'. Hráči sa môžu pripojiť k hre stlačením tlačidla útoku na gamepade alebo klávesnici a následne si pomocou ich zariadenia vyberú motokáru. Hra pokračuje po tom, ako všetci hráči dokončia výber. Všimnite si, že na túto akciu nemôžete použiť myš.

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen
en: High Score Selection
sk: Výber rekordu

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode I18N: Lap Trial: Complete as many laps as possible in a given amount of time.
en: Lap Trial
sk: Kolečko na čas

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
sk: Vyberte motokáru

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Singleplayer
sk: Jeden hráč

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Splitscreen Multiplayer
sk: Multiplayer na jednom monitore

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
sk: Doplnky

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Tutorial
sk: Tutoriál

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: High Scores
sk: Rekordy

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Achievements
sk: Úspechy

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Grand Prix Editor
sk: Editor grand prix

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
sk: O hre

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Server Creation
sk: Vytvorenie servera

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Name of the server
sk: Názov servera

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Max. number of players
sk: Max. počet hráčov

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Password for private server (optional)
sk: Heslo pre súkromný server (voliteľné)

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Create
sk: Vytvoriť

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui
en: Local Networking
sk: Lokálna sieť

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Find Server
sk: Nájsť server

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Create Server
sk: Vytvoriť server

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In networking lobby I18N: In the networking lobby
en: Lobby
sk: Čakáreň

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby
en: Start race
sk: Začať preteky

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby I18N: In networking lobby to configuration server settings
en: Configuration
sk: Nastavenie

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: In the networking menu
en: Enable splitscreen or player handicaps
sk: Povoliť rozdelenie obrazovky alebo znevýhodnenie hráčov

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Local networking
sk: Lokálna sieť

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Global networking
sk: Globálna sieť

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Enter server address
sk: Zadajte adresu servera

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Your profile
sk: Váš profil

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: In the achievements screen
en: Player rankings
sk: Umiestnenia hráča

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Friends
sk: Priatelia

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: In the profile screen
en: Look for more friends:
sk: Nájdite ďalších priateľov:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: Search
sk: Hľadať

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Global Networking
sk: Globálna sieť

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui I18N: In the online multiplayer screen
en: Quick Play
sk: Rýchla hra

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Account Settings
sk: Nastavenie účtu

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: Password:
sk: Heslo:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: Change
sk: Zmeniť

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Create User
sk: Vytvorenie používateľa

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: New Online Account
sk: Nový účet online

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Existing Online Account
sk: Existujúci účet online

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Offline Account
sk: Účet offline

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Local Name
sk: Lokálne meno

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Online Username
sk: Online používateľské meno

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Reset password
sk: Obnoviť heslo

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: You can play without creating an online account by selecting an offline account. Though then you can not connect to friends, vote for addons etc. Please read our privacy statement at http://privacy.supertuxkart.net
sk: Výberom offline účtu môžete hrať bez toho, aby ste museli vytvoriť online účet. Offline účet vám však neumožňuje pripájať sa na priateľov, hodnotiť doplnky atď. Prečítajte si, prosím, naše prehlásenie o ochrane osobných údajov na stránke http://privacy.supertuxkart.net

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui
en: Server Selection
sk: Výber servera

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Show private server(s)
sk: Zobraziť súkromné servery

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Use IPv6 connection
sk: Použiť IPv6 spojenie

note: I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: User search
sk: Vyhľadávanie používateľov

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
sk: SuperTuxKart - možnosti

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
sk: Grafika

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
sk: Zvuk

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Interface
sk: Rozhranie

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Players
sk: Hráči

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
sk: Ovládanie

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Language
sk: Jazyk

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
sk: Hudba

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
sk: Zapnuté

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
sk: Hlasitosť

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
sk: Zvukové efekty

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
sk: Odstrániť konfiguráciu

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen I18N: button to disable a keyboard configuration
en: Disable Configuration
sk: Zakázať konfiguráciu

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
sk: Späť na zoznam zariadení

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Rename Configuration
sk: Premenovať konfiguráciu

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen, for gamepad
en: Enable force feedback (if supported)
sk: Zapnúť silovú spätnú väzbu (ak je podporované)

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Internet options
sk: Internetové možnosti

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Always show login screen
sk: Vždy zobraziť prihlasovaciu obrazovku

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Connect to the Internet
sk: Pripájať sa na internet

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting online
sk: Povoliť online chatovanie

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting in online games
sk: Povoliť chatovanie v online hrách

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Miscellaneous options
sk: Rôzne možnosti

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable per-player handicaps
sk: Povoliť znevýhodnenie jednotlivých hráčov

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: For mobile version for STK, uninstall the downloaded assets
en: Uninstall full game assets
sk: Odstrániť kompletné herné dáta

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Press enter or double-click on a device to configure it
sk: Ak chcete nakonfigurovať vybrané zariadenie, dvakrát naň kliknite alebo stlačte kláves Enter

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
sk: Pridať zariadenie

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: * Which config to use will be inferred from which 'Select' key is pressed to join the game.
sk: * Konfigurácia, ktorá sa použije bude určená podľa toho, ktoré tlačidlo VÝBERu stlačíte pri vstupe do hry.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
sk: Vzhľad

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Minimap
sk: Minimapa

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Splitscreen Multiplayer layout
sk: Rozloženie rozdelenej obrazovky

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Font size
sk: Veľkosť písma

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Camera
sk: Kamera

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Custom...
sk: Vlastné...

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Display FPS
sk: Zobrazovať FPS

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Show other karts' held powerups
sk: Zobraziť bonusy iných hráčov

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Enable the story mode timer
sk: Meranie času v režime príbehu

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Enable the speedrun timer
sk: Zapnúť meranie času (speedrun)

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Render resolution
sk: Rozlíšenie pri vykresľovaní

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Graphical Effects Level
sk: Úroveň grafických efektov

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Blur Effects Level
sk: Úroveň efektu rozmazania

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Vertical Sync
sk: Vertikálna synchronizácia

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Custom settings...
sk: Vlastné nastavenie...

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
sk: Rozlíšenie

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
sk: Celá obrazovka

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Remember window location
sk: Zapamätať umiestnenie okna

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
sk: Použiť nové rozlíšenie

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a difficulty
sk: Vyberte náročnosť

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
sk: Vyberte herný režim

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Use left/right to choose your team and press fire
sk: Pohybom doľava/doprava si vyberte tím a stlačte tlačidlo na útok

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Red Team
sk: Červený tím

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Blue Team
sk: Modrý tím

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of laps
sk: Počet kôl

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
sk: Počet motokár s AI

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of blue team AI karts
sk: Počet AI motokár modrého tímu

note: I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Random Grand Prix
sk: Náhodný grand prix

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: Used as a verb, appears on the main networking menu (login button)
en: Login
sk: Prihlásenie

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Remember password
sk: Zapamätať heslo

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Delete
sk: Odstrániť

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Kart color
sk: Farba motokáry

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The UI skin can be changed in the UI options.
sk: Vzhľad rozhrania môžete zmeniť v nastaveniach.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can see other karts' powerups by enabling it in the UI options.
sk: V nastaveniach rozhrania môžete povoliť zobrazenie bonusov iných hráčov.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The font size can be changed in the UI options.
sk: Veľkosť písma môžete zmeniť v nastaveniach rozhrania.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The help menu has lots of useful information.
sk: Menu pomoci obsahuje veľa zaujímavých informácií.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: In single-player, you can watch and challenge recorded time-trials.
sk: V režime pre jedného hráča môžete sledovať a skúšať prekonať zaznamenané preteky na čas.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can visit https://supertuxkart.net/ for more information about the game.
sk: Ak chcete získať ďalšie informácie o hre, navštívte https://supertuxkart.net/.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Short nitro boosts are more efficient.
sk: Krátke zrýchlenia s nitrom sú účinnejšie.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Only use zippers when it is safe. Long straight lines are ideal.
sk: Zipsy používajte len vtedy, keď je to bezpečné. Dlhé rovné úseky sú na to ideálne.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Don't use multiple zippers quickly in row, instead, wait until the speed boost wears off.
sk: Nepoužívajte viacero zipsov za sebou. Miesto toho radšej počkajte, kým sa efekt vyššej rýchlosti vyčerpá.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Skidding makes you much faster, do it whenever safe.
sk: Vďaka šmykom môžete byť oveľa rýchlejší, použite ich vždy, keď je to bezpečné.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The swatter can be used to remove bombs or parachutes.
sk: Na odstránenie bômb a padákov môžete použiť plieskač.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can't stop turning while skidding. Good kart orientation at the skid's start is paramount.
sk: Počas šmyku sa nedá prestať otáčať. Rozhodujúca je preto správne smerovanie motokáry.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You get a startup boost if you start accelerating during "Set".
sk: Ak pridáte plyn počas "Pozor!", získate bonusové zrýchlenie na začiatku pretekov.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Braking allows to get rid of parachutes quicker.
sk: Brzdenie vám pomôže rýchlejšie sa zbaviť padáka.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: First and foremost, focus on where your kart is going.
sk: V prvom rade sa sústreďte na to, kam vaša motokára smeruje.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The rescue key (button) is very useful.
sk: Tlačidlo (kláves) záchrany je veľmi užitočné.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Be careful when close to other karts, they may attack you!
sk: Buďte obozretný v blízkosti iných motokár, môžu na vás zaútočiť!

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Basketballs can be destroyed using precise backward shots with a bowling ball, cake, or plunger.
sk: Basketbalové lopty môžete zničiť otočením sa a presným zásahom bowlingovou guľou, koláčom alebo zvonom.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Try to avoid crashing into other the backs of other karts, as it will slow you down.
sk: Skúste sa vyvarovať narážania do zadnej časti súperovej motokáry, inak stratíte rýchlosť.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can use bowling balls to push and block the ball.
sk: Loptu môžete posúvať alebo zablokovať pomocou bowlingovej gule.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: In soccer, always work as a team for good results.
sk: Ak chcete dosiahnuť dobrý výsledok vo futbale vždy hrajte ako tím.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: If you miss the ball and an opponent is approaching, try hitting them with a powerup or block their way.
sk: Ak loptu miniete a blíži sa k nej súper, skúste ho zasiahnuť bonusom alebo ho zablokovať.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Good rotation of positions (attack and defense) is essential.
sk: Vhodné striedanie stratégií (útok alebo obrana) je zásadné.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Make sure to store at least 2 big cans worth of nitro.
sk: Majte v zásobe aspoň dve veľké plechovky nitra.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Never use the three bowling balls all at the same time.
sk: Nikdy nepoužívajte tri bowlingové gule naraz.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Don't get in the way of a teammate carrying the ball, though you can try to hit opponents attempting to stop them from scoring.
sk: Nenechajte sa prekážať tomu, aby tímový kolega niesol loptu, aj keď sa môžete pokúsiť zasiahnuť súpera, ktorý sa ich snaží zastaviť v bodovaní.

note: I18N: ../stk-assets/karts/sara_the_wizard/kart.xml
en: Sara
sk: Sára

note: I18N: ../stk-assets/karts/suzanne/kart.xml
en: Suzanne
sk: Zuzana

note: I18N: ../stk-assets/tracks/abyss/track.xml
en: Antediluvian Abyss
sk: Predpotopná priepasť

note: I18N: ../stk-assets/tracks/alien_signal/track.xml
en: Alien Signal
sk: Signál z kozmu

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ancient_colosseum_labyrinth/track.xml
en: Ancient Colosseum Labyrinth
sk: Bludisko v starovekom Koloseu

note: I18N: ../stk-assets/tracks/arena_candela_city/track.xml I18N: ../stk-assets/tracks/candela_city/track.xml
en: Candela City
sk: Mesto Candela

note: I18N: ../stk-assets/tracks/battleisland/track.xml
en: Battle Island
sk: Boj na ostrove

note: I18N: ../stk-assets/tracks/black_forest/track.xml
en: Black Forest
sk: Čierny les

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cave/track.xml
en: Cave X
sk: Jaskyňa X

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cocoa_temple/track.xml
en: Cocoa Temple
sk: Kakaový chrám

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cornfield_crossing/track.xml
en: Cornfield Crossing
sk: Kros kukuričným poľom

note: I18N: ../stk-assets/tracks/fortmagma/track.xml
en: Fort Magma
sk: Pevnosť Magma

note: I18N: ../stk-assets/tracks/gran_paradiso_island/track.xml
en: Gran Paradiso Island
sk: Ostrov Gran Paradiso

note: I18N: ../stk-assets/tracks/icy_soccer_field/track.xml
en: Icy Soccer Field
sk: Ľadové futbalové ihrisko

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: What's wrong, little hippies? Your great gnu leader is missing?
sk: Čo sa deje, hipíci maličkí? Azda sa váš veľký vodca Gnu stratil?

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: Oh yes, see, he's in my castle now and will be served for supper...
sk: Ach áno. Viete, je uväznený v mojom hrade a bude sa podávať na večeru...

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: But I'm a fair creature, so I'll make you a deal.
sk: Som však tvor spravodlivý, a preto vám navrhnem dohodu.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: If you can beat me at racing, I will free the old codger.
sk: Ak ma porazíte v pretekoch, pustím toho starého čudáka na slobodu.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en:  But you pathetic little twerps will never be able to beat me - King of the Karts!
sk: No poraziť mňa – kráľa motokár – sa vám, úbohým krpcom nikdy nepodarí!

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunasarena/track.xml
en: Las Dunas Arena
sk: Piesočné duny

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunassoccer/track.xml
en: Las Dunas Soccer Stadium
sk: Futbalový štadión Las Dunas

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lighthouse/track.xml
en: Around the Lighthouse
sk: Okolo Majáka

note: I18N: ../stk-assets/tracks/mines/track.xml
en: Old Mine
sk: Stará baňa

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
sk: Oliverova hodina matematiky

note: I18N: ../stk-assets/tracks/pumpkin_park/track.xml
en: Pumpkin Park
sk: Park s tekvicami

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ravenbridge_mansion/track.xml
en: Ravenbridge Mansion
sk: Zámok pri Havraňom moste

note: I18N: ../stk-assets/tracks/sandtrack/track.xml
en: Shifting Sands
sk: Presýpajúce sa piesky

note: I18N: ../stk-assets/tracks/scotland/track.xml
en: Nessie's Pond
sk: Nessino jazierko

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowmountain/track.xml
en: Northern Resort
sk: Severné letovisko

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowtuxpeak/track.xml
en: Snow Peak
sk: Snežný vrchol

note: I18N: ../stk-assets/tracks/soccer_field/track.xml
en: Soccer Field
sk: Futbalové ihrisko

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stadium/track.xml
en: The Stadium
sk: Štadión

note: I18N: ../stk-assets/tracks/temple/track.xml
en: Temple
sk: Chrám

note: I18N: ../stk-assets/tracks/volcano_island/track.xml
en: Volcan Island
sk: Sopečný ostrov

note: I18N: ../stk-assets/tracks/zengarden/track.xml
en: Zen Garden
sk: Zenová záhrada

en: Completed achievement "%s".
sk: Dokončili ste úspech „%s“.

en: Failed to connect to the SuperTuxKart add-ons server.
sk: Nepodarilo sa pripojiť k serveru doplnkov SuperTuxKart.

en: Error downloading news: '%s'.
sk: Chyba pri sťahovaní správ: '%s'.

en: Normal Race (Grand Prix)
sk: Obyčajné preteky (grand prix)

en: Time-Trial (Grand Prix)
sk: Preteky na čas (grand prix)

en: Time-Trial - beat the replay
sk: Preteky na čas - porazte opakovačku

en: Time-Trial - nitro challenge
sk: Preteky na čas - zber nitra

en: Normal Race (single race)
sk: Obyčajné preteky (jedny preteky)

en: Time-Trial (single race)
sk: Preteky na čas (jedny preteky)

en: Follow the Leader (single race)
sk: Nasledovanie vodcu (jedny preteky)

note: I18N: In the Select challenge dialog, tell user this challenge has reversed laps
en: Mode: Reverse
sk: Režim: Obrátený smer

en: New track '%s' now available
sk: Odteraz je k dispozícii nová trať: %s

en: New game mode '%s' now available
sk: Odteraz je k dispozícii nový herný režim: %s

en: New Grand Prix '%s' now available
sk: Nový Grand Prix '%s' teraz dostupný

en: New difficulty '%s' now available
sk: Odteraz je k dispozícii nová náročnosť:  %s

en: New kart '%s' now available
sk: Odteraz je k dispozícii nová motokára: %s

en: Speedrun mode disabled. It can only be enabled if the game has not been closed since the launch of the story mode.
    
    Closing the game before the story mode's completion invalidates the timer.
    
    To use the speedrun mode, please use a new profile.
sk: Režim Speedrun je možné povoliť iba vtedy, ak hra nebola od spustenia režimu príbehu zatvorená.
    
    Uzatvorenie hry pred dokončením režimu príbehu zneplatní časovač.
    
    Ak chcete použiť režim speedrun, použite nový profil.

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
sk: Hosť

note: I18N: Name of further guest players, with a 1, 2, ... attached
en: Guest %d
sk: Hosť %d

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
sk: Váš konfiguračný súbor bol chybne vytvorený, takže bol zmazaný a vytvorí sa nový.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
sk: Váš konfiguračný súbor bol príliš starý, takže bol zmazaný a vytvorí sa nový.

en: Video recording started.
sk: Začalo nahrávanie videa.

en: Video saved in "%s".
sk: Video uložené do „%s“.

en: Encoding progress:
sk: Priebeh kódovania:

en: Loading
sk: Načítava sa

en: Mass
sk: Hmotnosť

en: Maximum speed
sk: Maximálna rýchlosť

en: Acceleration
sk: Zrýchlenie

en: Nitro efficiency
sk: Účinnosť nitra

note: I18N: 'handicapped' indicates that per-player handicaps are activated for this kart (i.e. it will drive slower)
en: %s (handicapped)
sk: %s (so znevýhodnením)

en: %s is ready
sk: %s je pripravený/-á

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
sk: [žiaden]

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Left Mouse Button
sk: Ľavé tlačidlo myši

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Right Mouse Button
sk: Pravé tlačidlo myši

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Middle Mouse Button
sk: Prostredné tlačidlo myši

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X1 Mouse Button
sk: Tlačidlo myši X1

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X2 Mouse Button
sk: Tlačidlo myši X2

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Return
sk: Enter

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Space
sk: Medzerník

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left
sk: Šípka doľava

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Up
sk: Šípka nahor

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right
sk: Šípka doprava

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Down
sk: Šípka nadol

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Logo
sk: Ľavé logo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Logo
sk: Pravé logo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 0
sk: 0 na num. klávesnici

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 1
sk: 1 na num. klávesnici

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 2
sk: 2 na num. klávesnici

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 3
sk: 3 na num. klávesnici

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 4
sk: 4 na num. klávesnici

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 5
sk: 5 na num. klávesnici

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 6
sk: 6 na num. klávesnici

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 7
sk: 7 na num. klávesnici

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 8
sk: 8 na num. klávesnici

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 9
sk: 9 na num. klávesnici

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: - (Subtract)
sk: - (odčítanie)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: / (Divide)
sk: / (delenie)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Shift
sk: Ľavý Shift

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Shift
sk: Pravý Shift

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Control
sk: Ľavý Control

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Control
sk: Pravý Control

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Menu
sk: Ľavé menu

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Menu
sk: Pravé menu

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad hats
en: Gamepad hat %d
sk: Viacsmerové tlačidlo na gamepade %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
sk: Os %d %s

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d inverted
sk: Obrátená os %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d
sk: Os %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
sk: Tlačidlo gamepadu %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
sk: Tlačidlo myši %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
sk: Os myši %d %s

note: I18N: shown when config file is too old
en: Please re-configure your key bindings.
sk: Znovu nakonfigurujte svoje priradenie klávesov.

en: Your input config file is not compatible with this version of STK.
sk: Váš konfiguračný súbor vstupov nie je kompatibilný s touto verziou STK.

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Guide
sk: Sprievodca

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick press
sk: Ľavé stlačenie palca

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick press
sk: Pravý palec stlačte

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left shoulder
sk: Ľavé rameno

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right shoulder
sk: Pravé rameno

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad up
sk: Smer. ovl. nahor

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad down
sk: Smer. ovl. nadol

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad left
sk: Smer. ovl. doľava

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad right
sk: Smer. ovl. doprava

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick right
sk: Ľavá palica vpravo

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick left
sk: Ľavá palička vľavo

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick down
sk: Ľavá palica dole

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick up
sk: Ľavá palička hore

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick right
sk: Pravá palička vpravo

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick left
sk: Pravá palička vľavo

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick down
sk: Pravá palička dole

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick up
sk: Pravá palička hore

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left trigger
sk: Ľavá spúšť

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right trigger
sk: Pravá spúšť

en: Ignoring '%s'. You needed to join earlier to play!
sk: Ignoruje sa '%s'. Mali ste vstúpiť do hry skôr!

en: Only the Game Master may act at this point!
sk: V tejto chvíli môže vykonávať činnosť iba vlastník hry!

en: %s has low battery level.
sk: %s má nízku úroveň batérie.

en: Connect your wiimote to the Bluetooth manager, then click on Ok. Detailed instructions at https://supertuxkart.net/Wiimote
sk: Pripojte svoj wiimote k Bluetooth managerovi a potom kliknite na Ok. Podrobné pokyny na https://supertuxkart.net/Wiimote

en: Press the buttons 1+2 simultaneously on your wiimote to put it in discovery mode, then click on Ok. Detailed instructions at https://supertuxkart.net/Wiimote
sk: Stlačením tlačidiel 1 + 2 súčasne na wiimote ho umiestnite do režimu objavovania a potom kliknite na Ok. Podrobné pokyny na https://supertuxkart.net/Wiimote

en: Found %d wiimote | Found %d wiimotes
sk[0]: Našiel sa %d wiimote
sk[1]: Našli sa %d wiimoty
sk[2]: Našlo sa %d wiimotov
sk[3]: Našlo sa %d wiimotov

en: Could not detect any wiimote :/
sk: Nepodarilo sa zistiť žiaden wiimote :/

en: Getting ready to race
sk: Príprava na štart

en: Penalty time!!
sk: Trestný čas!!

en: Don't accelerate before 'Set!'
sk: Nepridávajte plyn pred „Pozor!“

en: You can have at most 3 lives!
sk: Môžete mať najviac 3 životy!

en: +1 life.
sk: +1 život.

en: You were too slow!
sk: Boli ste príliš pomalý!

en: You won the race!
sk: Vyhrali ste preteky!

en: You finished the race in rank %d!
sk: Preteky ste dokončili na %d. mieste!

note: I18N: Message shown in game to tell player left the game in network
en: %s left the game.
sk: %s opustil/-a hru.

en: SuperTuxKart may connect to a server to download add-ons and notify you of updates. Please read our privacy policy at https://supertuxkart.net/Privacy. Would you like this feature to be enabled? (To change this setting at a later time, go to options, select tab 'General', and edit "Connect to the Internet").
sk: SuperTuxKart sa môže pripojiť k serveru, aby si stiahol doplnky a upozornil vás na aktualizácie. Prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov na https://supertuxkart.net/Privacy. Chcete, aby bola táto funkcia povolená? ( Ak chcete toto nastavenie zmeniť neskôr, prejdite na možnosti, vyberte kartu „Všeobecné“ a upravte „Pripojiť sa k internetu“ ).

en: Your screen resolution is too low to run STK.
sk: Rozlíšenie vašej obrazovky je príliš nízke na spustenie STK.

en: Your driver version is too old. Please install the latest video drivers.
sk: Verzia ovládača grafickej karty je príliš stará. Prosím, nainštalujte najnovší ovládač grafickej karty.

en: Your graphics driver appears to be very old. Please check if an update is available. SuperTuxKart recommends a driver supporting %s or better. The game will likely still run, but in a reduced-graphics mode.
sk: Zdá sa, že máte príliš starý ovládač grafickej karty. Skontrolujte, či nie je dostupná aktualizácia. SuperTuxKart odporúča ovládač s podporou aspoň %s. Hra bude pravdepodobne fungovať, ale s redukovanou grafikou.

en: Server connection timed out.
sk: Časový limit pripojenia na server vypršal.

note: I18N: Show when a player gets the red flag in CTF
en: %s has the red flag!
sk: %s má červenú vlajku!

note: I18N: Show when the red flag is returned to its base in CTF
en: The red flag has returned!
sk: Červená vlajka sa vrátila!

note: I18N: Show when a player gets the blue flag in CTF
en: %s has the blue flag!
sk: %s má modrú vlajku!

note: I18N: Show when the blue flag is returned to its base in CTF
en: The blue flag has returned!
sk: Modrá vlajka sa vrátila!

en: %s captured the blue flag!
sk: %s ukoristil/-a modrú vlajku!

en: %s captured the red flag!
sk: %s ukoristil/-a červenú vlajku!

en: Eggs: %d / %d
sk: Počet vajíčok: %d / %d

en: Leader
sk: Vodca

en: Final lap!
sk: Finálne kolo!

en: Lap %i
sk: Kolo %i

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
sk: %s od autora %s

en: New fastest lap
sk: Nové najrýchlejšie kolo

en: WRONG WAY!
sk: ZLÁ CESTA!

en: %s scored a goal!
sk: %s dal gól!

en: Oops, %s made an own goal!
sk: Ajaj, %s strelil vlastný gól!

en: %i spare tire kart has been spawned! | %i spare tire karts have been spawned!
sk[0]: Vznikla %i motokára s náhradnou pneumatikou!
sk[1]: Vznikli %i motokáry s náhradnými pneumatikami!
sk[2]: Vzniklo %i motokár s náhradnými pneumatikami!
sk[3]: Vzniklo %i motokár s náhradnými pneumatikami!

en: You have been eliminated!
sk: Boli ste vyradený(á)!

en: '%s' has been eliminated.
sk: '%s' bol(a) vyradený(á).

en: Server has been shut down.
sk: Server bol vypnutý.

en: You were kicked from the server.
sk: Vyhodili vás zo servera.

en: You were kicked: Ping too high.
sk: Vyhodili vás: Príliš vysoký ping.

en: Bad network connection is detected.
sk: Zistila sa nízka kvalita sieťového pripojenia.

en: %s disconnected.
sk: %s sa odpojil/-a.

note: I18N: Message shown in network lobby to tell user that player name is clickable
en: Press player name in the list for player management and ranking information.
sk: Aktivovaním mena hráča v zozname môžete tohto hráča spravovať a zobraziť jeho hodnotenie.

note: I18N: In the networking lobby I18N: In server info dialog
en: Difficulty: %s
sk: Náročnosť: %s

note: I18N: In the networking lobby
en: Max players: %d
sk: Max. počet hráčov: %d

note: I18N: In server info dialog
en: Game mode: %s
sk: Herný režim: %s

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Time limit
sk: Časový limit

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Goals limit
sk: Gólový limit

note: I18N: In the networking lobby
en: Soccer game type: %s
sk: Typ futbalovej hry: %s

en: Grand prix progress: %d / %d
sk: Priebeh grand prix: %d / %d

note: I18N: Display when all players are in red or blue team, which the race will not be allowed to start
en: All players joined red or blue team.
sk: Všetci hráči sa pripojili k červenému alebo modrému tímu.

note: I18N: Display when a player is allow to control the server
en: You are now the owner of server.
sk: Teraz ste vlastníkom servera.

en: Connection refused: Server is busy.
sk: Pripojenie odmietnuté: server je zaneprázdnený.

en: Connection refused: You are banned from the server.
sk: Pripojenie odmietnuté: máte zakázaný prístup na server.

en: Connection refused: Server password is incorrect.
sk: Pripojenie odmietnuté: heslo servera nie je správne.

en: Connection refused: Game data is incompatible.
sk: Pripojenie odmietnuté: herné dáta nie sú kompatibilné.

en: Connection refused: Server is full.
sk: Pripojenie odmietnuté: server je plný.

en: Connection refused: Invalid player connecting.
sk: Pripojenie odmietnuté: pripája sa neplatný hráč.

en: Failed to start the network game.
sk: Nepodarilo sa začať sieťovú hru.

note: I18N: Error message shown if live join or spectate failed in network
en: The game has ended, you can't live join or spectate anymore.
sk: Hra skončila, živé pripojenie alebo sledovanie už nie je možné.

note: I18N: Error message shown if live join failed in network
en: No remaining place in the arena - live join disabled.
sk: V aréne už nie je žiadne miesto - živé pripojenie je vypnuté.

note: I18N: Error message shown if only 1 player remains in network
en: Only 1 player remaining, returning to lobby.
sk: Ostal len 1 hráč, vracia sa do čakárne.

en: Server owner quit the game.
sk: Majiteľ servera opustil hru.

note: I18N: Status shown to player when he will be spectating the next game
en: You will be spectating the next game.
sk: Nasledujúcej hry sa zúčastníte ako divák.

note: I18N: Show when player join red team of the started game in network
en: %s joined the red team.
sk: %s sa pridal/-a do červeného tímu.

note: I18N: Show when player join blue team of the started game in network
en: %s joined the blue team.
sk: %s sa pridal/-a do modrého tímu.

note: I18N: Show when player join the started game in network
en: %s joined the game.
sk: %s sa pridal/-a do hry.

note: I18N: Message shown in game to tell the player it's possible to change the camera target in spectate mode of network
en: Press <%s> or <%s> to change the targeted player, <%s> or <%s> for the camera position.
sk: Stlačením <%s> alebo <%s> zmeníte zameraného hráča, stlačením <%s> alebo <%s> zmeníte umiestnenie kamery.

note: I18N: Tell player he has successfully report this named player
en: Successfully reported %s.
sk: Hráč %s bol úspešne nahlásený.

note: I18N: Shown when there is download error for assets download in the first run
en: Failed to download assets, check your storage space or internet connection and try again later.
sk: Nepodarilo sa stiahnuť aktíva, skontrolovať úložný priestor alebo pripojenie na internet a skúsiť to znova neskôr.

en: No quick play server available.
sk: Nenašiel sa žiaden server na rýchlu hru.

en: Cannot connect to server %s.
sk: Nie je možné pripojiť sa na server %s.

note: I18N: Show the failed detect port server name
en: Failed to detect port number for server %s.
sk: Nepodarilo sa zistiť číslo portu na serveri %s.

en: Network grand prix has been finished.
sk: Sieťová grand prix bola dokončená.

en: Time Trial (Grand Prix)
sk: Preteky na čas (grand prix)

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Free-For-All
sk: Voľná bitka

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Capture The Flag
sk: Ukoristenie vlajky

en: %s is now online.
sk: %s je teraz prihlásený.

en: %s and %s are now online.
sk: %s a %s sú teraz pripojení.

en: %s, %s and %s are now online.
sk: %s, %s a %s sú teraz pripojení.

note: I18N: Only used for count > 3
en: %d friend is now online. | %d friends are now online.
sk[0]: %d priateľ je teraz pripojený.
sk[1]: %d priatelia sú teraz pripojení.
sk[2]: %d priateľov je teraz pripojených.
sk[3]: %d priateľov je teraz pripojených.

note: I18N: Tell your friend if he is on any server in game
en: %s is now on server "%s".
sk: %s je teraz na serveri „%s“.

en: You have %d new friend request! | You have %d new friend requests!
sk[0]: Máte %d novú žiadosť o priateľstvo!
sk[1]: Máte %d nové žiadosti o priateľstvo!
sk[2]: Máte %d nových žiadostí o priateľstvo!
sk[3]: Máte %d nových žiadostí o priateľstvo!

en: You have a new friend request!
sk: Máte novú žiadosť o priateľstvo!

en: Unable to connect to the server. Check your internet connection or try again later.
sk: Nepodarilo sa pripojiť na server. Skontrolujte internetové pripojenie alebo zopakujte pokus neskôr.

en: Default
sk: Predvolené

en: None
sk: Žiadne

en: Random
sk: Náhodné

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
sk: Súbor s najlepšími výsledkami bol príliš starý,
    všetky rekordy boli vymazané.

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
sk: Nasledovanie vodcu

note: I18N: Game mode
en: 3 Strikes Battle
sk: Bitka na 3 údery

en: Incomplete replay file will not be saved.
sk: Neúplný súbor s opakovačkou nebude uložený.

en: Replay saved in "%s".
sk: Opakovačka uložená do „%s".

en: 1 week
sk: za posl. 1 týždeň

en: 2 weeks
sk: za posl. 2 týždne

en: 1 month
sk: za posl. 1 mesiac

en: 3 months
sk: za posl. 3 mesiace

en: 6 months
sk: za posl. 6 mesiacov

en: 9 months
sk: za posl. 9 mesiacov

en: 1 year
sk: za posl. 1 rok

en: 2 years
sk: za posl. 2 roky

en: Add-on name
sk: Názov doplnku

en: Updated date
sk: Dátum aktualizácie

note: I18N: Addon not installed for fillter
en: Not installed
sk: Nenainštalované

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
sk: %s od autora %s

en: Please wait while addons are updated
sk: Počkajte, prosím, kým sa aktualizujú doplnky

en: Sorry, an error occurred while contacting the add-ons website. Make sure you are connected to the Internet and that SuperTuxKart is not blocked by a firewall
sk: Ľutujeme, vyskytla sa chyba pri pripájaní na stránku s doplnkami. Presvedčte sa, že ste pripojený/-á na internet a skontrolujte, či SuperTuxKart neblokuje brána firewall.

note: I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: standard
sk: štandardné

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
sk: Uzamknuté: ak chcete získať prístup k ďalším, vyriešte aktívne výzvy!

en: Random Arena
sk: Náhodná aréna

en: %d arena unavailable in single player. | %d arenas unavailable in single player.
sk[0]: %d aréna nie je k dispozícii v režime jedného hráča.
sk[1]: %d arény nie sú k dispozícii v režime jedného hráča.
sk[2]: %d arén nie je k dispozícii v režime jedného hráča.
sk[3]: %d arén nie je k dispozícii v režime jedného hráča.

[ctx: achievement_info]
en: Subgoals
sk: Podciele

[ctx: achievement_info]
en: Progress
sk: Priebeh

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals
sk: Splnenie všetkých podcieľov

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals at the same time
sk: Splnenie všetkých podcieľov súčasne

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill at least one subgoal
sk: Splnenie aspoň jedného podcieľa

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: The sum of the subgoals must reach the indicated value
sk: Súčet podcieľov musí dosiahnuť uvedenú hodnotu

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races won
sk: Vyhraté preteky

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races won
sk: Vyhraté obyčajné preteky

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races won
sk: Vyhraté preteky na čas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races won
sk: Vyhraté preteky v nasledovaní vodcu

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Consecutive won races
sk: Po sebe vyhraté preteky

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Consecutive won races in Expert or SuperTux
sk: Po sebe vyhraté preteky náročnosti Expert alebo SuperTux

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Novice races started
sk: Začaté preteky ľahkej náročnosti

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Novice races finished
sk: Dokončené preteky ľahkej náročnosti

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Intermediate races started
sk: Začaté preteky strednej náročnosti

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Intermediate races finished
sk: Dokončené preteky strednej náročnosti

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Expert races started
sk: Začaté preteky náročnosti Expert

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Expert races finished
sk: Dokončené preteky náročnosti Expert

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: SuperTux races started
sk: Začaté preteky náročnosti SuperTux

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: SuperTux races finished
sk: Dokončené preteky náročnosti SuperTux

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races started
sk: Začaté obyčajné preteky

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races finished
sk: Dokončené obyčajné preteky

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races started
sk: Začaté preteky na čas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races finished
sk: Dokončené preteky na čas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races started
sk: Začaté preteky v nasledovaní vodcu

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races finished
sk: Dokončené preteky v nasledovaní vodcu

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: 3 Strikes battles started
sk: Začaté bitky na 3 údery

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: 3 Strikes battles finished
sk: Dokončené bitky na 3 údery

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Soccer matches started
sk: Začaté futbalové zápasy

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Soccer matches finished
sk: Dokončené futbalové zápasy

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg Hunts started
sk: Začaté honby za vajíčkami

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg Hunts finished
sk: Dokončené honby za vajíčkami

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races started with a ghost replay
sk: Začaté preteky s duchom

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished with a ghost replay
sk: Dokončené preteky s duchom

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Capture-the-Flag matches started
sk: Začaté zápasy o ukoristenie vlajky

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Capture-the-Flag matches finished
sk: Dokončené zápasy o ukoristenie vlajky

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Free-for-All matches started
sk: Začaté voľné bitky

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Free-for-All matches finished
sk: Dokončené voľné bitky

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Powerups used
sk: Použité bonusy

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (1 race)
sk:  (1 preteky)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Bowling ball hits
sk: Zásahy bowlingovou guľou

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Swatter hits
sk: Zásahy s plieskačom

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: All hits
sk: Všetky zásahy

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Hits against the same kart
sk: Zasiahnutia tej istej motokáry

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Bananas collected
sk: Zozbierané banány

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals. I18N: Key binding name
en: Skidding
sk: Šmyk

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (1 lap)
sk:  (1 kolo)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races started
sk: Začaté preteky

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (maximum on one official track)
sk: (najviac na jednej oficiálnej trati)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished
sk: Dokončené preteky

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Reverse direction races finished
sk: Preteky dokončené v opačnom smere

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished alone
sk: Preteky dokončené samostatne

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races with less than the default lap number
sk: Preteky s menším ako predvoleným počtom kôl

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races with more than the default lap number
sk: Preteky s väčším ako predvoleným počtom kôl

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races with at least twice as much as the default lap number
sk: Preteky s minimálne dvojnásobkom predvoleného počtu kôl

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg hunts started
sk: Začaté honby za vajíčkami

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg hunts finished
sk: Dokončené honby za vajíčkami

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (official tracks matching the goal)
sk: (oficiálne skladby zodpovedajúce cieľu)

en: New gamepads and joysticks will automatically appear in the list when you connect them to this device.
    
    To add a keyboard config, you can use the button below, HOWEVER please note that most keyboards only support a limited amount of simultaneous keypresses and are thus inappropriate for multiplayer gameplay. (You can, however, connect multiple keyboards to this device. Remember that everyone still needs different keybindings in this case.)
sk: Nové gamepady a joysticky sa v tomto zozname zobrazia hneď po ich pripojení.
    
    Klávesnicovú konfiguráciu môžete pridať kliknutím na tlačidlo nižšie. Všimnite si VŠAK, že mnohé klávesnice podporujú len obmedzený počet súčasne stlačených kláves a tak nie sú vhodné na hru s viacerými hráčmi. (K počítaču však môžete pripojiť viac klávesníc. Nezabudnite, že i napriek tomu bude musieť každý hráč používať iné priradenie klávesov.)

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Wiimote
sk: Pridať wiimote

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
sk: Pridať konfiguráciu klávesnice

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Version: %d
sk: Verzia: %d

en: featured
sk: odporúčané

note: I18N: File size of game assets or addons downloading
en: Size: %s
sk: Veľkosť: %s

en: Sorry, downloading the add-on failed
sk: Ľutujeme, sťahovanie doplnku zlyhalo.

en: Problems installing the addon '%s'.
sk: Vyskytli sa problémy pri inštalácii doplnku '%s'.

en: Try again
sk: Skúsiť znovu

en: Problems removing the addon '%s'.
sk: Vyskytli sa problémy pri odstraňovaní doplnku '%s'.

en: Background download completed.
sk: Preberanie na pozadí bolo sa skončilo.

en: Background download
sk: Preberanie na pozadí

en: Background download has already started.
sk: Preberanie na pozadí už začalo.

en: Current password invalid.
sk: Zadané aktuálne heslo je neplatné.

en: Password has to be between 8 and 30 characters long!
sk: Dĺžka hesla musí byť v rozsahu od 8 do 30 znakov!

en: Passwords don't match!
sk: Heslá sa nezhodujú!

en: Password successfully changed.
sk: Heslo bolo úspešne zmenené.

en: Validating info
sk: Overujú sa údaje

note: I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Confirm resolution within %i second | Confirm resolution within %i seconds
sk[0]: Zmenu rozlíšenia potvrďte v priebehu %i sekundy
sk[1]: Zmenu rozlíšenia potvrďte v priebehu %i sekúnd
sk[2]: Zmenu rozlíšenia potvrďte v priebehu %i sekúnd
sk[3]: Zmenu rozlíšenia potvrďte v priebehu %i sekúnd

en: Resolutions smaller than 1024x768 or 1280x720 are unsupported. Some parts of the UI may not work correctly.
sk: Rozlíšenia menšie ako 1024x768 alebo 1280x720 nie sú podporované. Niektoré časti používateľského rozhrania nemusia fungovať správne.

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Drone chase
en: Drone chase
sk: Honička

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Custom I18N: custom video settings
en: Custom
sk: Vlastná

note: I18N: Geometry level disabled : lowest level, no details I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is disabled
en: Disabled
sk: Zakázané

note: I18N: if only important particles effects is enabled
en: Important only
sk: Iba dôležité

note: I18N: Geometry level low : few details are displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is low
en: Low
sk: Nízka

note: I18N: Geometry level high : everything is displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is high
en: High
sk: Vysoká

note: I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is very low
en: Very Low
sk: Veľmi nízka

note: I18N: In download assets dialog
en: SuperTuxKart will download full assets (including high quality textures and music) for better gaming experience, this will use your mobile data if you don't have a wifi connection.
sk: Pre lepší herný zážitok spustí SuperTuxKart preberanie kompletných herných dát (vrátane textúr vo vysokom rozlíšení a hudby). Ak nepoužívate pripojenie cez wifi, použijú sa mobilné dáta.

note: I18N: In download assets dialog
en: SuperTuxKart will download full assets (including high quality textures and music) for better gaming experience.
sk: SuperTuxKart stiahne plné aktíva ( vrátane vysoko kvalitných textúr a hudby ) pre lepší herný zážitok.

en: Enter the server address optionally followed by : and then port or select address from list.
sk: Zadajte adresu servera voliteľne nasledovanú dvojbodkou (:) a číslom portu alebo vyberte adresu zo zoznamu.

en: Invalid server address: %s.
sk: Neplatná adresa servera: %s.

[ctx: column_name]
en: Reverse
sk: Naopak

[ctx: column_name]
en: Difficulty
sk: Náročnosť

[ctx: column_name]
en: Laps
sk: Počet kôl

[ctx: column_name]
en: Time
sk: Čas

[ctx: column_name]
en: Kart
sk: Motokára

[ctx: column_name]
en: User
sk: Používateľ

[ctx: column_name]
en: Version
sk: Verzia

en: No
sk: Nie

en: Track
sk: Trať

en: Top %d High Scores
sk: %d najlepších výsledkov

en: Number of karts: %d
sk: Počet motokár: %d

en: Time target: %s
sk: Časový limit: %s

en: Laps: %d
sk: Kolá: %d

en: Reverse: %s
sk: Naopak: %s

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
sk: (prázdne)

note: I18N: In kart color choosing dialog
en: Use original color
sk: Použiť pôvodnú farbu

note: I18N: In kart color choosing dialog
en: Pick a color from slider
sk: Vybrať farbu z jazdca

en: Don't show again
sk: Viac nezobrazovať

note: I18N: In the network player dialog
en: Player info
sk: Údaje o hráčovi

note: I18N: In the network player dialog
en: Player name: %s
sk: Meno hráča: %s

note: I18N: In the network player dialog, show the player location with country name (based on IP geolocation)
en: Player location: %s
sk: Poloha hráča: %s

note: I18N: In the network player dialog
en: Kick
sk: Vyhodiť

note: I18N: In the network player dialog
en: Change team
sk: Zmeniť tím

note: I18N: In the network player dialog
en: Enable handicap
sk: Povoliť znevýhodnenie

note: I18N: In the network player dialog
en: Disable handicap
sk: Zakázať znevýhodnenie

note: I18N: In the network player dialog, report player about for example abusive behaviour in game
en: Report player
sk: Nahlásiť hráča

note: I18N: In the network player dialog, showing when waiting for the result of the ranking info of a player
en: Fetching ranking info for %s
sk: Získavajú sa údaje o hodnotení pre %s

note: I18N: In the network player dialog, instruction for reporting player
en: Tell server administrator about this player (%s):
sk: Povedzte administrátorovi servera o tomto hráčovi (%s):

note: I18N: In press a key dialog, tell user to press a key to bind configuration
en: Press any key...
    (Press ESC to cancel)
sk: Stlačte ľubovoľný kláves...
    (stlačením ESC zrušíte)

en: Press any key...
sk: Stlačte ľubovoľný kláves...

en: Chat is disabled, enable in options menu.
sk: Chat je zakázaný. Povoľte ho v ponuke Možnosti.

en: Back to Battle
sk: Späť do bitky

en: Setup New Game
sk: Nastaviť novú hru

en: Restart Battle
sk: Reštartovať bitku

en: Exit Battle
sk: Ukončiť bitku

en: Setup New Race
sk: Usporiadať nové preteky

en: Exit Race
sk: Skončiť preteky

note: I18N: In the network player dialog, indiciating a network player has no ranking
en: %s has no ranking yet.
sk: %s zatiaľ nemá žiadne hodnotenie.

en: %s is number %d in the rankings with a score of %f.
sk: %s je na %d. pozícii v hodnotení a má skóre %f.

en: Username and/or email address invalid.
sk: Používateľské meno a/alebo emailová adresa sú neplatné.

en: Please read the terms and conditions for SuperTuxKart at '%s'. You must agree to these terms in order to register an account for STK. If you have any questions or comments regarding these terms, one of the members of the development team would gladly assist you.
sk: Prečítajte si podmienky a požiadavky SuperTuxKart na stránke „%s“. Ak si chcete zaregistrovať účet pre STK, s týmito podmienkami musíte súhlasiť. Pokiaľ máte akékoľvek otázky alebo pripomienky k týmto podmienkam, niektorý z členov vývojového tímu vám rád pomôže.

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Nitro challenge
sk: Zber nitra

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Ghost replay race
sk: Preteky proti duchovi

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Laps: %i
sk: Kôl: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog, type of this challenge
en: Type: %s
sk: Typ: %s

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Rank: %i
sk: Požadované umiestnenie: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Time: %i
sk: Požadovaný čas: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Nitro Points: %i
sk: Požadovaných bodov nitra: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Number of AI Karts: %i
sk: Počet motokár s AI: %i

note: I18N: In the create server screen, show various battle mode available
en: Battle mode
sk: Režim bitky

note: I18N: In the create server screen
en: Soccer game type
sk: Typ futbalovej hry

note: I18N: In the server info dialog, show the server location with country name (based on IP geolocation)
en: Server location: %s
sk: Umiestnenie servera: %s

note: I18N: In server info dialog, showing the current track playing in server
en: Current track: %s
sk: Aktuálna trať: %s

en: Rank
sk: Poradie

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user name on server
en: Player
sk: Hráč

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the scores of user calculated by player rankings
en: Scores
sk: Výsledky

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user time played on server
en: Time played
sk: Odohraný čas

en: Remove from bookmarks
sk: Odstrániť z obľúbených

en: Input device already exists.
sk: Vstupné zariadenie už existuje.

en: No player available for connecting to server.
sk: Nie je k dispozícii žiadny prehrávač na pripojenie k serveru.

note: I18N: In the user info dialog
en: Username: %s
sk: Používateľské meno: %s

en: Cancel Request
sk: Zrušiť žiadosť

en: Today
sk: Dnes

en: Friend request sent!
sk: Žiadosť o priateľstvo odoslaná!

en: Friend request accepted!
sk: Žiadosť o priateľstvo prijatá!

en: Friend request declined!
sk: Žiadosť o priateľstvo odmietnutá!

en: Friend removed!
sk: Priateľ odstránený!

en: Friend request cancelled!
sk: Žiadosť o priateľstvo zrušená!

en: Processing
sk: Spracováva sa

en: Fetching last vote
sk: Načítava sa posledné hodnotenie

en: You can adapt your previous rating by clicking the stars beneath.
sk: Svoje predošlé hodnotenie môžete zmeniť kliknutím na hviezdičky nižšie.

en: You have not yet voted for this addon. Select your desired rating by clicking the stars beneath
sk: Tomuto doplnku ste ešte nedali svoje hodnotenie. Ohodnoťte ho kliknutím na hviezdičky nižšie.

en: Vote successful! You can now close the window.
sk: Hodnotenie sa odoslalo úspešne! Teraz môžete zatvoriť toto okno.

en: Performing vote
sk: Odosiela sa hodnotenie

en: Random Track
sk: Náhodná dráha

en: Are you sure you want to remove '%s'?
sk: Naozaj chcete odstrániť '%s'?

en: Do you want to save your changes?
sk: Chcete uložiť vykonané zmeny?

en: Laps
sk: Kolá

en: Reversed
sk: Naopak

en: An error occurred while trying to save your grand prix.
sk: Vyskytla sa chyba pri ukladaní grand prix.

en: Select a track
sk: Vyberte trať

en: You completed the easy challenge! Points earned on this level: %i/%i
sk: Dokončili ste výzvu ľahkej náročnosti! Počet bodov získaných na tejto úrovni: %i/%i

en: You completed the intermediate challenge! Points earned on this level: %i/%i
sk: Dokončili ste výzvu strednej náročnosti! Počet bodov získaných na tejto úrovni: %i/%i

en: You completed the difficult challenge! Points earned on this level: %i/%i
sk: Dokončili ste výzvu ťažkej náročnosti! Počet bodov získaných na tejto úrovni: %i/%i

en: You completed the SuperTux challenge! Points earned on this level: %i/%i
sk: Dokončili ste výzvu náročnosti SuperTux! Počet bodov získaných na tejto úrovni: %i/%i

en: You unlocked %s!
sk: Odomkli ste %s!

en: Challenge Completed
sk: Výzva dokončená

en: You unlocked track %0
sk: Odomkli ste trať %0

en: You unlocked grand prix %0
sk: Odomkli ste grand prix %0

[ctx: column_name]
en: Track
sk: Trať

[ctx: column_name]
en: Players
sk: Hráči

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Please enter the name of the grand prix
sk: Zadajte názov grand prix

en: Please select a Grand Prix
sk: Vyberte grand prix

en: User defined
sk: Vlastné

en: Name is empty.
sk: Názov je prázdny.

en: Another grand prix with this name already exists.
sk: Grand prix s týmto názvom už existuje.

en: Name is too long.
sk: Názov je príliš dlhý.

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
sk: Viac šťastia nabudúce!

en: You completed a challenge!
sk: Dokončili ste výzvu!

en: You won the Grand Prix!
sk: Vyhrali ste grand prix!

en: You completed the Grand Prix!
sk: Dokončili ste grand prix!

[ctx: column_name]
en: Number of karts
sk: Počet motokár

en: Are you sure you want to remove this high score entry?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento záznam s rekordom?

en: Are you sure you want to remove all of your high scores?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky vaše rekordy?

en: Connect a keyboard or gamepad to play splitscreen multiplayer
sk: Pre hranie viacerých hráčov na jednej obrazovke pripojte klávesnicu alebo gamepad.

en: Random Kart
sk: Náhodná motokára

en: Locked
sk: Uzamknuté

en: Everyone:
    Press the 'Select' button to join the game
sk: Všetci:
    Stlačte tlačidlo 'Vybrať' pre pridanie sa k hre

en: Would you like to play the tutorial of the game?
sk: Chcete spustiť režim výuky?

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go in the options menu, and check "Connect to the Internet".
sk: Bez prístupu k internetu nemožno hrať online. Ak chcete hrať online, prejdite do ponuky Možnosti a začiarknite políčko „Pripájať sa na internet“.

en: You can not download addons without internet access. If you want to download addons, go in the options menu, and check "Connect to the Internet".
sk: Bez prístupu k internetu nemožno sťahovať doplnky. Ak chcete sťahovať doplnky, prejdite do ponuky „Možnosti“ a začiarknite políčko „Pripájať sa na internet“.

en: You can not download addons without internet access. If you want to download addons, go in the options menu, and check "Connect to the Internet".
    
    You can however delete already downloaded addons.
sk: Bez prístupu k internetu nemožno sťahovať doplnky. Ak chcete sťahovať doplnky, prejdite do ponuky „Možnosti“ a začiarknite políčko „Pripájať sa na internet“.
    
    Môžete však vymazať doplnky, ktoré už sú stiahnuté.

en: The add-ons module is currently disabled in the Options screen
sk: Modul „Doplnky“ je momentálne vypnutý v ponuke Možnosti

en: Please wait while the add-ons are loading
sk: Počkajte, prosím, kým sa načítajú doplnky

en: Are you sure you want to quit STK?
sk: Naozaj chcete ukončiť STK?

en: Create LAN Server
sk: Vytvoriť LAN server

en: %s's server
sk: Server hráča %s

note: I18N: In the create server screen
en: No. of grand prix track(s)
sk: Počet tratí grand prix

en: Name has to be between 4 and 30 characters long!
sk: Dĺžka názvu musí byť v rozsahu od 4 do 30 znakov!

en: Incorrect characters in password!
sk: Heslo obsahuje neplatné znaky!

note: I18N: In the networking lobby, ready button is to allow player to tell server that he is ready for next game for owner less server
en: Ready
sk: Pripravený

note: I18N: Live join is displayed in networking lobby to allow players to join the current started in-progress game
en: Live join
sk: Živé pripojenie

note: I18N: Spectate is displayed in networking lobby to allow players to join the current started in-progress game
en: Spectate
sk: Sledovať

en: Install addon
sk: Inštalovať doplnok

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with remaining time, showing the current track name inside bracket
en: Please wait for the current game's (%s) end, estimated remaining time: %s.
sk: Počkajte, prosím, kým aktuálna hra (%s) skončí, odhadovaný čas do konca: %s.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with remaining time
en: Please wait for the current game's end, estimated remaining time: %s.
sk: Počkajte, prosím, kým aktuálna hra skončí, odhadovaný čas do konca: %s.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with progress in percent, showing the current track name inside bracket
en: Please wait for the current game's (%s) end, estimated progress: %s%.
sk: Počkajte, prosím, kým aktuálna hra (%s) skončí, odhadovaný priebeh: %s%.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with progress in percent
en: Please wait for the current game's end, estimated progress: %d%.
sk: Počkajte, prosím, kým aktuálna hra skončí, odhadovaný priebeh: %s%.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish
en: Please wait for the current game's end.
sk: Počkajte, prosím, kým skončí aktuálna hra.

en: Game will start if there is more than %d player. | Game will start if there are more than %d players.
sk[0]: Hra začne, keď sa pripojí viac ako %d hráč.
sk[1]: Hra začne, keď sa pripojí viac ako %d hráči.
sk[2]: Hra začne, keď sa pripojí viac ako %d hráčov.
sk[3]: Hra začne, keď sa pripojí viac ako %d hráčov.

note: I18N: In the networking lobby, display the starting timeout for owner-less server to begin a game
en: Starting after %d second, or once everyone has pressed the 'Ready' button. | Starting after %d seconds, or once everyone has pressed the 'Ready' button.
sk[0]: Hra začne o %d sekundu alebo vtedy, keď všetci hráči stlačia tlačidlo 'Pripravený'.
sk[1]: Hra začne o %d sekundy alebo vtedy, keď všetci hráči stlačia tlačidlo 'Pripravený'.
sk[2]: Hra začne o %d sekúnd alebo vtedy, keď všetci hráči stlačia tlačidlo 'Pripravený'.
sk[3]: Hra začne o %d sekúnd alebo vtedy, keď všetci hráči stlačia tlačidlo 'Pripravený'.

en: Connecting to server %s
sk: Pripája sa na server %s

en: Finding a quick play server
sk: Hľadá sa server na rýchlu hru

note: I18N: In kart screen, show before the voting period in network ends.
en: Remaining time: %d
sk: Zostávajúci čas: %d

note: I18N: Goals in achievement
en: Goals
sk: Ciele

en: Fetching achievements
sk: Načítavajú sa úspechy

en: %s's profile
sk: Profil hráča %s

en: Since
sk: Od

en: Status
sk: Stav

en: Fetching friends
sk: Načítavajú sa priatelia

en: New Request
sk: Nová žiadosť

en: Pending
sk: Čaká sa

en: Enter new E-mail below
sk: Nižšie zadajte nový e-mail

en: New Email has to be between 5 and 254 characters long!
sk: Dĺžka nového emailu musí byť medzi 5 až 254 znakov!

en: New Email is invalid!
sk: Nový e-mail je neplatný!

en: E-mail changed!
sk: E-mail bol zmenený!

en: Failed to change E-mail: %s
sk: Zmena e-mail nebola úspešná: %s

note: I18N: Shown to players when he is not is not logged in
en: You must be logged in to play Global networking. Click your username above.
sk: Ak chcete hrať po globálnej sieti, musíte sa prihlásiť. Kliknite na vaše používateľské meno vyššie.

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go to options, select  tab 'User Interface', and edit "Connect to the Internet".
sk: Bez prístupu k internetu nemožno hrať online. Ak chcete hrať online, prejdite do ponuky Možnosti, na kartu „Používateľské rozhranie“ a povoľte možnosť „Pripájať sa na internet“.

en: Searching
sk: Hľadá sa

en: Exit game
sk: Ukončiť hru

en: Could not create player '%s'.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť hráča '%s'.

en: User name cannot be empty.
sk: Používateľské meno nemôže byť prázdne.

en: Online username and password must not be the same!
sk: Používateľské meno a heslo online nesmú byť rovnaké!

en: Emails don't match!
sk: Emaily sa nezhodujú!

en: Online username can only contain alphanumeric (ASCII) characters, periods, dashes and underscores!
sk: Používateľské meno online môže obsahovať iba alfanumerické znaky ( ASCII ), periódy, pomlčky a podčiarknutia!

en: Online username has to be between 3 and 30 characters long!
sk: Dĺžka online používateľského mena musí byť v rozsahu od 3 do 30 znakov!

en: Online username must not start with a number!
sk: Online používateľské meno sa nesmie začínať číslom!

en: Email has to be between 5 and 254 characters long!
sk: Dĺžka emailu musí byť v rozsahu od 5 do 254 znakov!

en: Email is invalid!
sk: Email je neplatný!

en: You will receive an email with further instructions regarding account activation. Please be patient and be sure to check your spam folder.
sk: Dostanete email s ďalšími pokynmi týkajúcimi sa aktivácie účtu. Majte trpezlivosť a nezabudnite skontrolovať svoj priečinok so spamom.

en: Internet access is disabled, please enable it in the options
sk: Prístup na internet je zakázaný. Povoľte ho v ponuke Možnosti.

[ctx: column_name]
en: Name
sk: Názov

[ctx: column_name]
en: Game mode
sk: Herný režim

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, owner of server, only displayed if it's localhost or friends'
en: Owner
sk: Vlastník

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, distance to server
en: Distance (km)
sk: Vzdialenosť (km)

note: I18N: In server selection screen, unknown distance to server
en: Unknown
sk: Neznáma

note: I18N: Message shown to user if no IPv4 detected by STK
en: No IPv4 detected, you may not be able to join any servers.
sk: Nebolo zistené IPv4, možno sa nebudete vedieť pripojiť na žiaden server.

note: I18N: Message shown to user if no IPv6 detected by STK
en: No IPv6 detected, you may not be able to join any servers.
sk: Nebolo zistené IPv6, možno sa nebudete vedieť pripojiť na žiaden server.

en: No server is available.
sk: Nenašiel sa žiaden server.

en: Fetching servers
sk: Načítavajú sa servery

en: Server Bookmarks
sk: Obľúbené servery

note: I18N: In track screen for networking, clarify voting phase
en: If a majority of players all select the same track and race settings, voting will end early.
sk: Ak väčšina hráčov vyberie rovnakú trať a nastavenie pretekov, hlasovanie sa skončí predčasne.

note: I18N: In track screen I18N: In the track info screen
en: Random item location
sk: Náhodné rozmiestnenie predmetov

note: I18N: In track screen
en: Number of goals to win
sk: Počet gólov potrebný na výhru

note: I18N: In the track info screen
en: Drive in reverse
sk: Jazda naopak

en: Locked: solve active challenges to gain access to more!
sk: Uzamknuté: ak chcete získať prístup k ďalším, vyriešte aktívne výzvy!

en: Action
sk: Činnosť

en: Key binding
sk: Priradený kláves

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
sk: Deaktivovať zariadenie

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
sk: Aktivovať zariadenie

note: I18N: button to enable a keyboard configuration
en: Enable Configuration
sk: Povoliť konfiguráciu

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
sk: Herné klávesy

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
sk: Klávesy v menu

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
sk: Riadiť doľava

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
sk: Riadiť doprava

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
sk: Zrýchliť

note: I18N: Key binding name
en: Brake / Reverse
sk: Brzda / Cúvanie

note: I18N: Key binding name
en: Fire
sk: Útok

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
sk: Pozrieť dozadu

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
sk: Záchrana

note: I18N: Key binding name
en: Pause Game
sk: Pozastaviť hru

note: I18N: Key binding name
en: Up
sk: Hore

note: I18N: Key binding name
en: Down
sk: Dole

note: I18N: Key binding name
en: Left
sk: Vľavo

note: I18N: Key binding name
en: Right
sk: Vpravo

note: I18N: Key binding name
en: Select
sk: Výber

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
sk: Zrušiť/Späť

en: * A blue item means a conflict with another configuration
sk: * Modrá položka značí konflikt s inou konfiguráciou

en: * A red item means a conflict in the current configuration
sk: * Červená položka značí konflikt v aktuálnej konfigurácii

en: Warning: The 'Shift' is not a recommended key. When 'Shift' is pressed down, all keys that contain a character that is different in upper-case will stop working.
sk: Upozornenie: Použiť kláves Shift sa neodporúča. Ak stlačíte a podržíte kláves Shift, prestanú fungovať všetky klávesy, ktoré v režime veľkých písmen predstavujú iný znak.

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť túto konfiguráciu?

en: Enter new configuration name, leave empty to revert default value.
sk: Zadajte novú hodnotu nastavenia, ponechajte prázdne, ak chcete použiť predvolenú hodnotu.

note: I18N: Tooltip in the UI menu. Use enough linebreaks to make sure the text fits the screen in low resolutions.
en: In multiplayer mode, players can select handicapped
    (more difficult) profiles on the kart selection screen
sk: V režime viacerých hráčov si na obrazovke výberu motokáry
    môžu hráči vybrať znevýhodnené (náročnejšie) profily.

note: I18N: For mobile version for STK, install the full game assets which will download from stk server
en: Install full game assets
sk: Nainštalujte si plné herné aktíva

en: Are you sure to uninstall full game assets?
sk: Naozaj odinštalujete plné herné prostriedky?

en: Keyboard %i
sk: Klávesnica %i

en: Touch Device
sk: Dotykové zariadenie

note: I18N: In the input configuration screen, help for touch device
en: Tap on a device to configure it
sk: Ťuknite na zariadenie, ktoré chcete nastaviť

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
sk: Jazyk systému

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: In the bottom-left
sk: Vľavo dole

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: On the right side
sk: Na pravej strane

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Hidden
sk: Skrytá

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Centered
sk: V strede

note: I18N: In the UI options, splitscreen_method in the race UI
en: Vertical
sk: Zvislé

note: I18N: In the UI options, splitscreen_method position in the race UI
en: Horizontal
sk: Vodorovné

note: I18N: In the UI options, Very small font size
en: Very small
sk: Veľmi malá

note: I18N: In the UI options, Small font size
en: Small
sk: Malá

note: I18N: In the UI options, Medium font size
en: Medium
sk: Stredná

note: I18N: In the UI options, Large font size
en: Large
sk: Veľká

note: I18N: In the UI options, Very large font size
en: Very large
sk: Veľmi veľká

en: Speedrun mode can only be enabled if the game has not been closed since the launch of the story mode.
    
    Closing the game before the story mode's completion invalidates the timer.
    
    To use the speedrun mode, please use a new profile.
sk: Režim Speedrun je možné povoliť iba vtedy, ak hra nebola od spustenia režimu príbehu zatvorená.
    
    Uzatvorenie hry pred dokončením režimu príbehu zneplatní časovač.
    
    Ak chcete použiť režim speedrun, použite nový profil.

note: I18N: In the video options, maximum frame per second
en: Maximum FPS
sk: Limit FPS

note: I18N: In the video options, full vertical sync (usually 60fps)
en: Full
sk: Celá

note: I18N: in graphical options. The \n is a newline character, place it where appropriate, two can be used if required.
en: Vsync forces the graphics card to supply a new frame
    only when the monitor is ready to display it.
sk: Vsync núti grafickú kartu dodávať nový rám
    iba ak je monitor pripravený na jeho zobrazenie.

note: I18N: in graphical options.
en: Full: one frame per monitor refresh
sk: Plný: jeden rám na obnovenie monitora

note: I18N: in graphical options
en: Particles Effects: %s
sk: Časticové efekty: %s

note: I18N: in graphical options
en: Animated Characters: %s
sk: Animácia postáv: %s

note: I18N: in graphical options
en: Dynamic lights: %s
sk: Dynamické osvetlenie: %s

note: I18N: in graphical options
en: Light scattering: %s
sk: Rozptyl svetla: %s

note: I18N: in graphical options
en: Anti-aliasing: %s
sk: Antialiasing: %s

note: I18N: in graphical options
en: Ambient occlusion: %s
sk: Zatienenie okolím: %s

en: Shadows: %s
sk: Tiene: %s

en: Shadows: %i
sk: Tiene: %i

note: I18N: in graphical options
en: Bloom: %s
sk: Bloom (rozptýlené svetlo): %s

note: I18N: in graphical options
en: Glow (outlines): %s
sk: Žiara (obrysy): %s

note: I18N: in graphical options
en: Light shaft (God rays): %s
sk: Svetelné lúče: %s

en: Rendered image quality: %s
sk: Kvalita vykresľovaného obrazu: %s

note: I18N: in graphical options
en: Motion blur: %s
sk: Pohybové rozmazanie: %s

note: I18N: in graphical options
en: Depth of field: %s
sk: Hĺbka ostrosti: %s

en: Internet access is disabled. Do you want to enable it?
sk: Prístup k internetu je zakázaný. Chcete ho povoliť?

en: You need to enter a password.
sk: Musíte zadať heslo.

en: Logging out '%s'
sk: Odhlasuje sa '%s'

en: Logging in '%s'
sk: Prihlasuje sa za '%s'

en: You can't delete the only player.
sk: Nemožno odstrániť jediného hráča.

note: I18N: In the player info dialog (when deleting)
en: Do you really want to delete player '%s'?
sk: Naozaj chcete odstrániť hráča „%s“?

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
sk: Pripraviť sa!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
sk: Pozor!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
sk: Štart!

note: I18N: Shown when a goal is scored
en: GOAL!
sk: GÓL!

note: I18N: Shown waiting for other players in network to finish loading or waiting
en: Waiting for others
sk: Čaká sa na ostatných

note: I18N: Shown waiting for the server in network if live join or spectate
en: Waiting for the server
sk: Čaká sa na server

note: I18N: string used to show the author of the music. (e.g. "Sunny Song" by "John Doe")
en: by
sk: od

en: Collect nitro!
sk: Zbierajte nitro!

en: Follow the leader!
sk: Nasledujte vodcu!

note: I18N: When some GlobalPlayerIcons are hidden, write "Top 10" to show it
en: Top %i
sk: Najlepších %i

en: Challenge Failed
sk: Výzva neúspešná

note: I18N: Shown when multitouch GUI exists and press the podium (2, 1, 3 like) icon instead of fire button
en: Press podium icon to start tutorial
sk: Stlačte ikonu pódia na spustenie výuky

en: Press fire to start the tutorial
sk: Stlačením tlačidla útoku začnete výuku

note: I18N: Shown when multitouch GUI exists and press the podium (2, 1, 3 like) icon instead of fire button
en: Press podium icon to start the challenge
sk: Kliknite na ikonu pódia a pustite sa do výzvy

en: Press fire to start the challenge
sk: Výzvu začnete stlačením tlačidla na útok

en: Quit the server
sk: Opustiť server

en: You completed challenges!
sk: Dokončili ste výzvy!

en: Abort Grand Prix
sk: Prerušiť grand prix

en: Restart
sk: Reštartovať

en: Back to challenge selection
sk: Späť k výberu výziev

en: Race against the new ghost replay
sk: Pretekajte proti novej opakovačke s duchom

en: Back to the menu
sk: Späť do ponuky

en: Do you really want to abort the Grand Prix?
sk: Naozaj chcete prerušiť túto grand prix?

en: Red Team Wins
sk: Vyhral červený tím

en: Blue Team Wins
sk: Vyhral modrý tím

en: It's a draw
sk: Remíza

en: Eliminated after %s
sk: Vyradený po %s

en: Eliminated
sk: Vyradený

note: I18N: indicates a player that scored in their own goal in result screen
en: (Own Goal)
sk: (vlastný gól)

en: Track %i/%i
sk: Trať %i/%i

en: Grand Prix progress:
sk: Priebeh grand prix:

en: Highscores
sk: Najlepšie výsledky

en: Best lap time: %s
sk: Najlepší čas kola: %s

note: I18N: is used to indicate who has the bast laptime (best laptime "by kart_name")
en: by %s
sk: (%s)

en: You completed the challenge!
sk: Dokončili ste výzvu!

en: You failed the challenge!
sk: Nepodarilo sa vám dokončiť výzvu!

en: Reached Requirements of SuperTux
sk: Splnené požiadavky na SuperTuxa

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
sk: Povoľujú sa všetky údery, tak sa chopte zbraní a šikovne ich využite!

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
sk: Neobsahuje žiadne bonusy, takže záleží len na vašich pretekárskych zručnostiach!

note: I18N: short definition for follow-the-leader game mode
en: Keep up with the leader kart but don't overtake it!
sk: Držte krok s motokárou vodcu, ale nepredbiehajte ju!

en: Hit others with weapons until they lose all their lives.
sk: Triafajte ostatných hráčov zbraňami, kým neprídu o všetky životy.

en: Push the ball into the opposite cage to score goals.
sk: Dotlačte loptu do bránky protihráča.

en: Explore tracks to find all hidden eggs
sk: Nájdite všetky vajíčka poskrývané na tratiach

en: Race against ghost karts and try to beat them!
sk: Pretekajte proti motokáram duchov a skúste ich poraziť!

en: Complete as many laps as possible in a given amount of time.
sk: Dokončite čo najviac kôl v danom čase.

note: I18N: In soccer setup screen
en: Press red or blue soccer icon to change team
sk: Tím zmeníte kliknutím na červenú alebo modrú ikonu

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
sk: Trať od %s

note: I18N: the max players supported by an arena.
en: Max players supported: %d
sk: Maximálny počet hráčov: %d

en: Number of red team AI karts
sk: Počet AI motokár červeného tímu

en: You cannot play this Grand Prix because it contains tracks that aren't unlocked!
sk: Nemôžete hrať túto Grand Prix, pretože obsahuje trate, ktoré ešte nie sú odomknuté!

note: I18N: track group name
en: all
sk: všetky

en: Locked!
sk: Uzamknuté!

note: I18N: Format for dates (%d = day, %m = month, %Y = year). See http://www.cplusplus.com/reference/ctime/strftime/ for more info about date formats.
en: %d/%m/%Y
sk: %d.%m.%Y

en: Complete all challenges to unlock the big door!
sk: Veľké dvere sa odomknú, až keď dokončíte všetky výzvy!

en: You need more points
    to enter this challenge!
    Check the minimap for
    available challenges.
sk: Na otvorenie tejto výzvy
    potrebujete viac bodov!
    Dostupné výzvy nájdete
    na minimape.

en: Accelerate with <%s>, and steer with <%s> and <%s>.
sk: Zrýchľujete pomocou <%s> a riadite pomocou <%s> a <%s>.

en: Accelerate by touching the upper part of the wheel, and steer by moving left or right.
sk: Zrýchlite dotykom hornej časti kolesa a nasmerujte pohybom doľava alebo doprava.

en: Accelerate by moving the accelerator upwards, and steer by tilting your device.
sk: Zrýchlite pohybom akcelerátora nahor a nasmerujte nakláňaním zariadenia.

en: Accelerate by moving the accelerator upwards, and steer by rotating your device.
sk: Zrýchlite pohybom akcelerátora nahor a nasmerujte otáčaním zariadenia.

en: Collect gift boxes, and fire the weapon with <%s> to blow away these boxes!
sk: Zbierajte darčekové škatule a stlačením <%s> zbraňou odpáľte debny na ceste!

en: Collect gift boxes, and fire by pressing the bowling icon to blow away these boxes!
sk: Zbierajte darčekové škatule a stlačením ikony bowlingovej gule odstreľte krabice z cesty!

en: Press <%s> to look behind.
    Fire the weapon with <%s> while pressing <%s> to fire behind!
sk: Obzrite sa stlačením <%s>.
    Streľte dozadu stlačením <%s> počas súčasného stlačenia <%s>!

en: Press the mirror icon to look behind.
    Fire the weapon behind by holding the mirror icon and then swiping to the bowling icon!
sk: Stlačením ikony zrkadla sa môžete pozrieť za.
    Vystreľte zbraň za držaním zrkadlovej ikony a potom potiahnutím na bowlingovú ikonu!

en: Use the nitro you collected by pressing <%s>!
sk: Nazbierané nitro použite stlačením <%s>!

en: Use the nitro you collected by pressing the nitro icon
sk: Stlačením tlačidla nitra spotrebujete pozbierané nitro.

en: Collect nitro bottles (we will use them after the curve).
sk: Zbierajte plechovky s nitrom (použijeme ich za touto zatáčkou).

en: Oops! When you're in trouble, press <%s> to be rescued.
sk: Ups! Ak sa dostanete do problémov, na záchranu stlačte <%s>.

en: Oops! When you're in trouble, press the bird icon to be rescued.
sk: Ups! Ak sa dostanete do problémov, stlačte ikonu vtáka a ten vás zachráni.

en: Accelerate and press the <%s> key while turning to skid.
    Skidding for a short while can help you turn faster to take sharp turns.
sk: Zrýchlite a stlačte <%s> a začnete šmykovať.
    Šmykovanie na krátky čas vám umožní rýchlejšie prekonať ostré zatáčky.

en: Accelerate and press the skid icon while turning to skid.
    Skidding for a short while can help you turn faster to take sharp turns.
sk: Zrýchlite a stlačte ikonu šmyku a súčasne ju otočte na šmyk.
    Skidding na chvíľu vám môže pomôcť rýchlejšie sa otáčať.

en: Note that if you manage to skid for several seconds, you will receive a bonus speedup as a reward!
sk: Po šmyku trvajúcom niekoľko sekúnd získate za odmenu zrýchlenie navyše!

en: You are now ready to race. Good luck!
sk: Teraz môžete začať pretekať. Veľa šťastia!

note: I18N: Generic name in desktop file entry, summary in AppData and short description in Google Play
en: A 3D open-source kart racing game
sk: 3D open-source závodná hra v štýle arkády

note: I18N: Keywords in desktop entry, translators please keep it separated with semicolons
en: tux;game;race;
sk: tučniak;hra;závody;

en: Karts. Nitro. Action! SuperTuxKart is a 3D open-source arcade racer with a variety of characters, tracks, and modes to play. Our aim is to create a game that is more fun than realistic, and provide an enjoyable experience for all ages.
sk: Motokáry. Nitro. Akcia! SuperTuxKart je 3D závodná hra v štýle arkády s otvoreným zdrojovým kódom a množstvom postáv, tratí a herných režimov. Našim cieľom je vytvoriť hru,  v ktorej ide viac o zábavu ako o autentickosť a poskytnúť dobrý herný zážitok hráčovi každého veku.

en: We have several tracks with various themes for players to enjoy, from driving underwater, rural farmlands, jungles or even in space! Try your best while avoiding other karts as they may overtake you, but don't eat the bananas! Watch for bowling balls, plungers, bubble gum, and cakes thrown by your opponents.
sk: Máme niekoľko skladieb s rôznymi témami, ktoré si hráči môžu užiť, od jazdy pod vodou, vidieckych poľnohospodárskych pozemkov, džunglí alebo dokonca vo vesmíre! Snažte sa čo najlepšie a vyhýbajte sa iným motokáram, pretože vás môžu predbehnúť, ale nejedzte banány! Dajte si pozor na bowlingové gule, piesty, žuvačky a koláče hodené vašimi súpermi.

en: You can do a single race against other karts, compete in one of several Grand Prix, try to beat the high score in time trials on your own, play battle mode against the computer or your friends, and more! For a greater challenge, join online and meet players from all over the world and prove your racing skills!
sk: Môžete pretekať proti ostatným motokáram, súťažiť v niektorej z Grand Prix, pokúsiť sa sám prekonať rekord v pretekoch na čas, zahrať si v režime bitky proti počítaču alebo priateľom a ešte viac! Ak chcete zažiť skutočnú výzvu, pripojte sa a zmerajte si sily s hráčmi z celého sveta a predveďte ostatným svoje pretekárske zručnosti!

en: This game has no ads.
sk: Táto hra neobsahuje reklamy.

en: This is an unstable version of SuperTuxKart that contains latest improvements. It is released mainly for testing, to make stable STK as good as possible.
sk: Toto je nestabilná verzia SuperTuxKart, ktorá obsahuje najnovšie vylepšenia. Je vydaná hlavne na účely testovania, aby bolo stabilná verzia STK tak dobrá, ako sa len dá.

en: This version can be installed in parallel with the stable version on the device.
sk: Túto verziu môžete na zariadení nainštalovať súbežne so stabilnou verziou.

en: If you need more stability, consider using the stable version: %s
sk: Ak uprednostňujete stabilitu, zvážte použitie stabilnej verzie: %s

en: SuperTuxKart Team
sk: SuperTuxKart tím
