SuperTuxKart - en to eo translation catalogue (862 entries)

note: I18N: In Android UI, po_extract_game_data
en: Extracting game data...
eo: Eltirante datumojn de la ludo...

note: I18N: In Android UI, po_extract_error
en: Game data extraction error
eo: Eraro de eltirado de ludaj datumoj

note: I18N: In Android UI, po_extract_error_msg
en: Check remaining device space or reinstall SuperTuxKart.
eo: Kontrolu restantan aparatan spacon aŭ reinstalu SuperTuxKart-on.

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
eo: Foriri

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Christoffel Columbus
eo: Kristoforo Kolumbo

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Play every official track at least once.
eo: Veturu sur ĉiu oficiala kurejo almenaŭ unufoje.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Strike!
eo: Frapita!

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit 10 karts with a bowling-ball.
eo: Frapu 10 gokartojn kun kegla globo.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Arch Enemy
eo: Plej granda Malamiko

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit the same kart at least 5 times in one race.
eo: Frapu la saman gokarton almenaŭ 5 fojojn en unu vetkuro.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Marathoner
eo: Maratonisto

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Finish a race with at least twice the track's default lap number.
eo: Kompletu vetkuron kun almenaŭ la dufoje nombro de la defaŭlta nombro de la rondiro.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid-row
eo: Glitisto

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid 5 times in a single lap.
eo: Glitu 5 fojojn en unu rondiro.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Gold driver
eo: Ora ŝoforo

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win against at least 3 AIs in normal race, time-trial, and follow the leader.
eo: Venku kontraŭ almenaŭ 3 robotojn en normalaj vetkuroj, tempoprovo, kaj sekvu la gvidanton.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Powerup Love
eo: Plifortigila Amo

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Use 10 or more powerups in a race.
eo: Uzu 10 aŭ pli da plifortigiloj en unu vetkuro.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Unstoppable
eo: Nehaltigebla

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 5 single races in a row against at least 3 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
eo: Venku 5 ununurajn vetkurojn kontraŭ almenaŭ 3 artefaritaj inteligentoj. Atentu, komenci vetkuron denove kalkulas kiel perdo.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Banana Lover
eo: Bananamanto

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Collect at least 5 bananas in one race.
eo: Kolektu minimume 5 bananojn en unu vetkuro.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: It's secret
eo: Estas sekreto.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Really ... a secret.
eo: Vere... sekreto.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Mosquito Hunter
eo: Moskitoĉasisto

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Take your opponents for mosquitos! With the swatter, squash them at least 5 times in a race.
eo: Prenu viajn kontraŭulojn kiel muŝojn! Per la muŝbatilo, platpremu ilin almenaŭ 5 fojojn en vetkuro.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Beyond Luck
eo: Ekster Bonŝancon

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 10 single races in a row in Expert or SuperTux against at least 5 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
eo: Venku 10 ununurajn vetkurojn en vico kiel spertulo aŭ SuperTux kontraŭ almenaŭ 5 artefaritaj inteligentoj. Atentu, rekomenci vetkuron kalkulas kiel perdo.

note: I18N: ./data/grandprix/1_penguinplayground.grandprix
en: Penguin Playground
eo: Pingvena ludejo

note: I18N: ./data/grandprix/2_offthebeatentrack.grandprix
en: Off the Beaten Track
eo: Eluzita vojo

note: I18N: ./data/grandprix/3_tothemoonandback.grandprix
en: To the Moon and Back
eo: Al la Luno kaj Reen

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
eo: Ĉe la mondfino

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
eo: Instali

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
eo: Malinstali

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgu
en: Back
eo: Reen

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: Select a type of control that you prefer
eo: Elelktu la tipon de kontrolo ke vi preferas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Accelerometer
eo: Akcelometro

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.
en: Gyroscope
eo: Giroskopo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type
en: Steering wheel
eo: Stirilo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Auto acceleration
eo: Aŭtomata akcelo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: You can change it later in touch device settings.
eo: Vi povas ŝanĝi ĝin poste en la agordoj de la tuŝa aparato.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/ka
en: Apply
eo: Apliki

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Touch Device Settings
eo: Agordoj de la tuŝa aparato

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
eo: Ĝenerale

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Device enabled
eo: Aparato ŝaltita

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Inverted buttons
eo: Inversitaj butonoj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Buttons scale
eo: Butona skalo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Advanced
eo: Speciala

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Deadzone
eo: Mortzono

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity X
eo: Sentemeco X

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity Y
eo: Sentemeco Y

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Restore defaults
eo: Restaŭrigu defaŭltojn

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
eo: Jes

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
eo: Nuligi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info
en: Accept
eo: Konfirmi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Revert
eo: Reiri

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui
en: Camera Settings
eo: Kamerao Agordoj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Player camera
eo: Ludanta kamerao

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: FOV
eo: Vidkampo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Distance
eo: Distanco

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Angle
eo: Angulo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Smooth camera
eo: Glata fotilo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Backward camera
eo: Inversa fotilo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Follow ball in soccer mode
eo: Sekvu la pilkon en la futbala modo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Reset
eo: Restaŭri

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
eo: Grafikaj agordoj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Advanced pipeline (lights, etc.)
eo: Progresinta dukto (lumoj, ktp.)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Shadows
eo: Ombroj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Bloom
eo: Bloomfiltrilo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light shaft (God rays)
eo: Lumŝafto (diaj radioj)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Depth of field
eo: Profundeco de kampo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Glow (Outlines)
eo: Brilo (Skizoj)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Anti-aliasing
eo: Glatigo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Motion blur
eo: Mova malklariĝo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Image-based lighting
eo: Bildbazita lumigo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Animated characters
eo: Animaciaj karakteroj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Texture compression
eo: Tekstura kompresio

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Particle effects
eo: Eraj efektoj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Rendered image quality
eo: Kvalito de la bilgigitaj bildoj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Geometry detail
eo: Detaloj de la formoj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: * Restart STK to apply new settings
eo: * Rekomencu STK por apliki novajn agordojn

note: I18N: ./data/gui/dialogs/debug_slider.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog 
en: Close
eo: Fermi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: In the enter address dialog I18N: ./data/gui/dialogs/general_text_field_dialog.stkgui I18N: In the general textfield dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_di
en: OK
eo: Bone

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Record the race for ghost replay
eo: Registru la vetkuron por fantoma ripetludo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Watch replay only
eo: Sole spektu ripetludon

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Compare to another ghost
eo: Kompari al alia fantomo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix i
en: Start Race
eo: Startigu la vetkuron

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action
en: Compare ghost
eo: Compari fantomon

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I1
en: Remove
eo: Forigi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Objective shown in achievement dialog
en: Goal
eo: Celo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Progress shown in achievement dialog I18N: Progress in achievement
en: Progress
eo: Progreso

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Password Change
eo: Ŝanĝu pasvorton

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Current Password
eo: Nuna pasvorto

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: New Password
eo: Nova pasvorto

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Confirm
eo: Konfirmi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: Submit
eo: Sendi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
eo: Reen al la vetkuro

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Show in network ingame dialog to allow user to go back to lobby to end spectating (for example)
en: Back to lobby
eo: Reveni al lobio

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Restart Race
eo: Restartigi la vetkuron

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Give Up Race
eo: Rezigni vetkuron

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
eo: Agordoj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
eo: Helpo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Quit Server
eo: Lasi Servilo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui
en: View
eo: Spekto

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui I18N: In player rankings dialog
en: Top 10 players
eo: Plej bona 10 ludantoj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui
en: Refresh
eo: Aktualigi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Account Recovery
eo: kontorenovigo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: You will receive an email with further instructions on how to reset your password. Please be patient and be sure to check your spam folder.
eo: Vi ricevos retmesaĝon kun instrukcioj kiel renovigi vian pasvorton. Bonvole paciencu kaj kontrolu ankaŭ vian spam dosierujon.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Fill in the username and email address you supplied at registration to be able to reset your password.
eo: Entajpu uzantnomon kaj retadreson per kiu vi registriĝis por esti rajtigita renovigi vian pasvorton.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Username
eo: Uzantnomo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Email
eo: Retadreso

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Terms and Agreement
eo: Kondiĉoj kaj kongruo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: I agree to the above terms and am 13 years or older.
eo: Mi kongruas al la supraj kondiĉoj kaj aĝas 13 jarojn aŭ pli.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen
en: Server Configuration
eo: Servilo agordoj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Difficulty
eo: Facileco

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
eo: Novulo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
eo: Meza

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Expert
eo: Spertula

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: SuperTux
eo: SuperTukso

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Game mode
eo: Ludmodo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
eo: Normala Vetkuro

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/
en: Time Trial
eo: Tempa Provo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui
en: Battle
eo: Batalo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Soccer
eo: Piedpilko

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Password
eo: Pasvorto

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Join
eo: Aniĝi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Bookmark this server
eo: Legosignu ĉi tiu servilo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Add player
eo: Aldonu ludanto

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Name
eo: Nomo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Handicap
eo: Handikapo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Press the 'All players ready' button after the player list is ready.
eo: Premu la "ciuj ludantoj pretaj" butonon post la listo de ludantoj estas preta.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: All players ready
eo: Ĉiuj ludantoj pretas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Clear players
eo: Malbari la ludantojn

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: User Info
eo: Uzantinformo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Add Friend
eo: Aldoni amikon

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Decline
eo: Malakcepti

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/vote_dialog.stkgui I18N: In the vote dialog
en: Vote
eo: Elekti

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
eo: Paŭzite

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
eo: Reen al la ludo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
eo: Elekti gokarton

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
eo: Reen al la menuo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When changing input configurations
en: Press fully and release...
eo: Puŝu plene kaj liberigu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
eo: Atribui al Eskapa Klavo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign nothing
eo: Atribui nenion

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
eo: Vetkura aranĝado

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts
en: Continue
eo: Daŭrigi

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
eo: Aldonaĵoj por SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only recently updated items
en: Updated
eo: Ĝisdatigita

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only items with good rating
en: Rating >=
eo: Taksado >=

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen
en: Karts
eo: Gokartoj

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
eo: Kurejoj

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
eo: Arenoj

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, above the list of addons to be installed
en: Installed
eo: Instalita

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: In the UI options, Camera setting: Standard
en: Standard
eo: Standardo

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
eo: Aldonaĵoj

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
eo: Ĉio

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
eo: Agnoskoj

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
eo: Ĉiuj trakoj

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Title in edit grand prix screen
en: Edit Grand Prix
eo: Redaktu Grandan Prezon

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move up
eo: Moviĝŭ supren

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move down
eo: Moviĝu suben

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Add
eo: Aldoni

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Edit
eo: Redakti

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Save
eo: Konservi

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Number of laps:
eo: Nombro da rondiroj:

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Reverse:
eo: Inverse:

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Ghost Replay Selection
eo: Elekto de fantomaj ripetludoj

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode
en: Egg Hunt
eo: Ovoĉasado

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show the best times
eo: Montri nur plej bonajn tempojn

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Compare replay
eo: Komparu la ripetojn

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current difficulty
eo: Sole montru ripetludojn laŭ la nuna malfacileco

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current version
eo: Nur montri ripetojn kiu kongruas kun la aktuala versio

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Hide multiplayer replays
eo: Kaŝu multludistajn ripetludojn

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Record a ghost replay
eo: Registru fantoman ripetludon

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: AI karts
eo: AI-gokartoj

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Reverse
eo: Inverse

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen I18N: In track screen
en: Maximum time (min.)
eo: Maksimuma tempo (min.)

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Track group
eo: Kurejgrupo

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Continue saved GP
eo: Daŭrigu konservitan GP

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Title in grand prix editor screen
en: Grand Prix editor
eo: Granda Prezo-redaktilo

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: New
eo: Nova

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: Copy
eo: Kopii

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
eo: Renomi

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui
en: Save Grand Prix
eo: Konservu Grandan Prezon

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
eo: SuperTuxKart helpo

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
eo: Ludaj modoj

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Bananas
eo: Bananoj

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
eo: Rakonta modo

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Kart classes
eo: Gokartaj klasoj

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Multiplayer
eo: Multludista

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui
en: Start the tutorial
eo: Komenci la instuilon

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
eo: Evitu la bananojn!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
eo: Se vi vidus butonon kun pendseruro kiel ĉi tiun, vi devos kompletigi defion por malŝlosi ĝin.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui
en: SuperTuxKart features several game modes:
eo: SuperTuxKart inkluzivas plurajn modojn de ludo:

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Time Trial: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
eo: Tempa Provo: Ne enhavas plifortigilojn, do sole via vetkurada kapableco gravas!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Follow the leader: Run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware: going in front of the leader will get you eliminated too!
eo: Sekvu la unuan: Penu ĉiam esti en la dua loko, ĉar ĉiun fojon kiam la tempumilo sonas, la lasta gokarto estos eliminita. Atentu: se vi preterpasus la unuan gokarton, vi ankaŭ estos eliminita.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Soccer: Use your kart to push the ball into the goal.
eo: Futbalo: Uzu vian gokarton por puŝi pilkon en la golejon.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Egg hunt: Explore tracks to find all hidden eggs.
eo: Ova ĉasado: Esploru kurejojn por trovi ĉiujn kaŝitajn ovojn.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: In the help menu
en: To help you win, there are some powerups you can collect:
eo: Kiel helpo por venki haveblas plifortigiloj kiujn vi kolektu:

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: BubbleGum - protect yourself with a shield, or use while looking back to leave a sticky pink puddle behind you.
eo: Maĉgumo - Protektas vin kun ŝildo, aŭ uzu ĝin vidante malantaŭen por lasi gluecaĵon post vi.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Plunger - throw straight to pull an opponent back, or throw while looking back to make one lose sight.
eo: Malŝtopilo - ĵetu rekten por malantaŭtiri kontraŭulojn, aŭ ĵetu vidante malantaŭen por malebligi bonvidon de kontraŭulo.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Parachute - slows down all karts in a better position.
eo: Paraŝuto - malrapidigas ĉijn gokartojn en pli bona posicio.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Basket Ball - bounces after the leader, and might squash and slow down karts down on the way.
eo: Basketpilko - resaltas post la gvidisto kaj eble platigas kaj malrapidigas gokartojn survoje.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui
en: Hitting a banana can result in one of the following being attached to the kart:
eo: Se vi trafus bananon, unu el la jenaj povas alkroĉiĝi al via gokarto:

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: ... or on the same device:
eo: aŭ sur la sama aparato:

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode I18N: Lap Trial: Complete as many laps as possible in a given amount of time.
en: Lap Trial
eo: Rondira Provo

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Grand Prix
eo: Granda Prezo

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
eo: Elektu gokarton

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Singleplayer
eo: Solludisto

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Splitscreen Multiplayer
eo: Dividita-Ekrana Multludista

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Online
eo: Enreta

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
eo: Aldonaĵoj

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Tutorial
eo: Instruiloj

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: High Scores
eo: Rekordoj

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Achievements
eo: Atingoj

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Grand Prix Editor
eo: Granda Prezo redaktilo

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
eo: Pri

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Server Creation
eo: Krei servilon

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Name of the server
eo: Nomo de la servilo

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Max. number of players
eo: Maks. nombro de ludistoj

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Password for private server (optional)
eo: Pasvorto por privata servilo (nedeviga)

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Create
eo: Krei

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui
en: Local Networking
eo: Loka Reto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Find Server
eo: Trovi servilon

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Create Server
eo: Krei servilon

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In networking lobby I18N: In the networking lobby
en: Lobby
eo: Lobio

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby
en: Start race
eo: Komencu kuron

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby I18N: In networking lobby to configuration server settings
en: Configuration
eo: Agordaro

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Local networking
eo: Loka reto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Global networking
eo: Tutmonda reto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Enter server address
eo: Enigu servilan adreson

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Your profile
eo: Via profilo

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: In the achievements screen
en: Player rankings
eo: Ludantaj rangoj

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Friends
eo: Amikoj

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: In the profile screen
en: Look for more friends:
eo: Serĉu pliajn amikojn:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: Search
eo: Serĉi

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Global Networking
eo: Tutmonda Reto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui I18N: In the online multiplayer screen
en: Quick Play
eo: Tuja ludo

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Account Settings
eo: Kontaj agordoj

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: Change
eo: Ŝanĝi

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: E-mail:
eo: Retadreso:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Create User
eo: Krei uzanton

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: New Online Account
eo: Nova retkonto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Existing Online Account
eo: Eksistanta retkonto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Offline Account
eo: Malreta konto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Local Name
eo: Loka nomo

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Online Username
eo: Reta Uzantnomo

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Reset password
eo: Rekomencigi pasvorto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: You can play without creating an online account by selecting an offline account. Though then you can not connect to friends, vote for addons etc. Please read our privacy statement at http://privacy.supertuxkart.net
eo: Vi povas ludi sen krei retan konton per elekti malretan konton. Kvankam tiel vi ne kapablas konekti kun amikoj, elekti aldonaĵojn ktp. Bonvole legu la privatecan deklaron ĉe http://privacy.supertuxkart.net

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui
en: Server Selection
eo: Servila elekto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Show private server(s)
eo: Montri privatajn servilo(j)n

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Use IPv6 connection
eo: Uzu IPv6 retkonekto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: User search
eo: Uzantoserĉo

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
eo: SuperTuxKart agordoj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
eo: Grafikaĵoj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
eo: Sonoj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Interface
eo: Aspekto

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Players
eo: Ludantoj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
eo: Stiriloj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Language
eo: Lingvo

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
eo: Muziko

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
eo: Enŝaltita

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
eo: Laŭteco

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
eo: Sonaj efektoj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
eo: Forigi agordaron

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen I18N: button to disable a keyboard configuration
en: Disable Configuration
eo: Malŝalti agordaron

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
eo: Reen al listo de aparatoj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Rename Configuration
eo: Alinomi agordaron

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Internet options
eo: Interretaj agordoj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Always show login screen
eo: Ĉiam montru ensalutilon

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Connect to the Internet
eo: Konektu kun la interreto

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting online
eo: Ŝalti enretan babiladon

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting in online games
eo: Ŝaltu babiladon en retaj ludoj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Miscellaneous options
eo: Diversaj agordoj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable per-player handicaps
eo: Enŝaltu perludistajn handikapojn

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: For mobile version for STK, uninstall the downloaded assets
en: Uninstall full game assets
eo: Malinstali ĉiujn valoraĵojn de la ludo

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Press enter or double-click on a device to configure it
eo: Premu 'akcepti' aŭ dufoje klaku al via stirilo por agordi ĝin

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
eo: Aldoni stirilojn

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: * Which config to use will be inferred from which 'Select' key is pressed to join the game.
eo: * Kiun agordon por uzi estas implikita de kiu 'elekti' klavo estas premita por aniĝi la ludon.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
eo: Aspektoj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Minimap
eo: Miniatura carto

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Splitscreen Multiplayer layout
eo: Dividita-Ekrana Multludista aranĝo

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Font size
eo: Tipara grando

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Camera
eo: Kamerao

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Custom...
eo: Adaptita...

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Display FPS
eo: Montri KES (kadroj en sekundo)

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Show other karts' held powerups
eo: Montri tenita plifortigiloj de aliaj gokartoj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Graphical Effects Level
eo: Nivelo de grafikaj efektoj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Custom settings...
eo: Propraj agordoj...

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
eo: Rezolucio

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
eo: Plenekrane

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Remember window location
eo: Memori fenestrolokon

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
eo: Apliki novan ekrandistingivon

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a difficulty
eo: Elektu malfacilecon

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
eo: Elektu ludmodon

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Use left/right to choose your team and press fire
eo: Uzu live/dekstre por elekti vian teamon kaj premu pafi

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Red Team
eo: Ruĝa teamo

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Blue Team
eo: Blua teamo

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of laps
eo: Nombro da rondiroj

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
eo: Nombro de la AI gokartoj

note: I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Random Grand Prix
eo: Ajna Granda Prezo

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: Used as a verb, appears on the main networking menu (login button)
en: Login
eo: Ensaluti

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Remember password
eo: Memoru pasvorton

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Delete
eo: Forigi

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Kart color
eo: Gokarta koloro

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The help menu has lots of useful information.
eo: La helpa menuo enhavas multajn utilajn informojn

note: I18N: ./data/tips.xml
en: In single-player, you can watch and challenge recorded time-trials.
eo: Solludante, vi povas spekti kaj defii registritajn tempajn-provojn.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Short nitro boosts are more efficient.
eo: Mallongaj nitroaj plirapidiloj estas pli rendimenta.

note: I18N: ../stk-assets/karts/adiumy/kart.xml
en: Adiumy
eo: Adiumulo

note: I18N: ../stk-assets/karts/emule/kart.xml
en: Emule
eo: Emulo

note: I18N: ../stk-assets/karts/gavroche/kart.xml
en: Gavroche
eo: Gavrulo

note: I18N: ../stk-assets/karts/gnu/kart.xml
en: Gnu
eo: Gnuo

note: I18N: ../stk-assets/karts/hexley/kart.xml
en: Hexley
eo: Hekslej

note: I18N: ../stk-assets/karts/konqi/kart.xml
en: Konqi
eo: Konkvi

note: I18N: ../stk-assets/karts/nolok/kart.xml
en: Nolok
eo: Nolok'

note: I18N: ../stk-assets/karts/pidgin/kart.xml
en: Pidgin
eo: Piĝino

note: I18N: ../stk-assets/karts/puffy/kart.xml
en: Puffy
eo: Pufi

note: I18N: ../stk-assets/karts/sara_the_racer/kart.xml
en: Pepper
eo: Pepero

note: I18N: ../stk-assets/karts/sara_the_wizard/kart.xml
en: Sara
eo: Saro

note: I18N: ../stk-assets/karts/suzanne/kart.xml
en: Suzanne
eo: Suzanjo

note: I18N: ../stk-assets/karts/tux/kart.xml
en: Tux
eo: Tukso

note: I18N: ../stk-assets/karts/wilber/kart.xml
en: Wilber
eo: Vilber

note: I18N: ../stk-assets/karts/xue/kart.xml
en: Xue
eo: Iksue

note: I18N: ../stk-assets/tracks/abyss/track.xml
en: Antediluvian Abyss
eo: Antaŭdiluva Abismo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ancient_colosseum_labyrinth/track.xml
en: Ancient Colosseum Labyrinth
eo: Antikva Kolosea Labirinto

note: I18N: ../stk-assets/tracks/arena_candela_city/track.xml I18N: ../stk-assets/tracks/candela_city/track.xml
en: Candela City
eo: Kalaĵo Krucigo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/battleisland/track.xml
en: Battle Island
eo: Batalinsulo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/black_forest/track.xml
en: Black Forest
eo: Nigra Arbaro

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cave/track.xml
en: Cave X
eo: Groto Ikso

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cocoa_temple/track.xml
en: Cocoa Temple
eo: Kakaotemplo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cornfield_crossing/track.xml
en: Cornfield Crossing
eo: Kalaĵo Krucigo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/fortmagma/track.xml
en: Fort Magma
eo: Magma kastelo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/gran_paradiso_island/track.xml
en: Gran Paradiso Island
eo: Grandparadiza insulo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/hacienda/track.xml
en: Hacienda
eo: Bieno

note: I18N: ../stk-assets/tracks/icy_soccer_field/track.xml
en: Icy Soccer Field
eo: Glacia Piedpilkejo

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: What's wrong, little hippies? Your great gnu leader is missing?
eo: Kio malbonas, etaj hipioj? Via bonega gnuestro mankas?

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: Oh yes, see, he's in my castle now and will be served for supper...
eo: Ho jes, vidu, li estas en mia kastelo nun kaj estos noktomanĝo ...

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: But I'm a fair creature, so I'll make you a deal.
eo: Sed mi estas justa kreaturo, do mi proponas negocion.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: If you can beat me at racing, I will free the old codger.
eo: Se vi povas superi min en vetkuro, mi liberiĝos vian maljunulon.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en:  But you pathetic little twerps will never be able to beat me - King of the Karts!
eo: Sed vi ridindaj uloj neniam kapablos superi min - Reĝon de la gokartoj!

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lighthouse/track.xml
en: Around the Lighthouse
eo: Ĉirkaŭ la lumdomon

note: I18N: ../stk-assets/tracks/mines/track.xml
en: Old Mine
eo: Malnova minejo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/minigolf/track.xml
en: Minigolf
eo: Minigolfo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
eo: Matematikklaso de Oliver

note: I18N: ../stk-assets/tracks/pumpkin_park/track.xml
en: Pumpkin Park
eo: Kukurba Parko

note: I18N: ../stk-assets/tracks/sandtrack/track.xml
en: Shifting Sands
eo: Movanta sablo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/scotland/track.xml
en: Nessie's Pond
eo: Lageto Neso

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowmountain/track.xml
en: Northern Resort
eo: Norda parko

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowtuxpeak/track.xml
en: Snow Peak
eo: Neĝa pinto

note: I18N: ../stk-assets/tracks/soccer_field/track.xml
en: Soccer Field
eo: Piedpilkejo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stadium/track.xml
en: The Stadium
eo: La stadio

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stk_enterprise/track.xml
en: STK Enterprise
eo: STK Kosmoveturilo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/temple/track.xml
en: Temple
eo: Templo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/volcano_island/track.xml
en: Volcan Island
eo: Vulkana insulo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/zengarden/track.xml
en: Zen Garden
eo: Zena ĵardeno

en: Completed achievement "%s".
eo: Kompletis atingon "%s".

en: Error downloading news: '%s'.
eo: Eraro elŝutante novaĵojn: '%s'.

en: Normal Race (Grand Prix)
eo: Normala Vetkuro (Grand Prix)

en: Time-Trial (Grand Prix)
eo: Tempa Provo (Grand Prix)

en: Time-Trial - nitro challenge
eo: Tempa Provo - nitroa konkurso

en: Normal Race (single race)
eo: Normala Vetkuro (unu vetkuro)

en: Time-Trial (single race)
eo: Tempa Provo (unu vetkuro)

note: I18N: In the Select challenge dialog, tell user this challenge has reversed laps
en: Mode: Reverse
eo: Modo: Inversa

en: New track '%s' now available
eo: Nova kurejo '%s' nun haveblas

en: New game mode '%s' now available
eo: Nova ludmodo '%s' nun haveblas

en: New Grand Prix '%s' now available
eo: Nova Granda Prezo '%s' nun haveblas

en: New difficulty '%s' now available
eo: Nova facileco '%s' nun haveblas

en: New kart '%s' now available
eo: Nova gokarto '%s' nun haveblas

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
eo: Gasto

note: I18N: Name of further guest players, with a 1, 2, ... attached
en: Guest %d
eo: Gasto %d

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
eo: Via agorddosiero estis malkorekta, do ĝi estis forigita kaj nova estos kreita.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
eo: Via agorddosiero estis tro malnova, do ĝi estis forigita kaj nova estos kreita.

en: Video recording started.
eo: Videoa registrado komencis.

en: Video saved in "%s".
eo: Videaĵo konservita al "%s".

en: Encoding progress:
eo: Kodanta pregreso:

note: I18N: Tip shown in gui for giving player hints
en: Tip: %s
eo: Konsileto: %s

en: Loading
eo: Ŝarĝanta

en: Mass
eo: Maso

en: Maximum speed
eo: Maxsimuma Rapido

en: Acceleration
eo: Akcelo

en: Nitro efficiency
eo: Nitroa rendimento

note: I18N: 'handicapped' indicates that per-player handicaps are activated for this kart (i.e. it will drive slower)
en: %s (handicapped)
eo: %s (handikapite)

en: %s is ready
eo: %s pretas

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
eo: [neniu]

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Left Mouse Button
eo: Liva musbutono

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Right Mouse Button
eo: Dekstra musbutono

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Middle Mouse Button
eo: Meza musbutono

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X1 Mouse Button
eo: X1 musbutono

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X2 Mouse Button
eo: X2 musbutono

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Backspace
eo: Reenklavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Tab
eo: Tabklavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Clear
eo: Viŝklavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Return
eo: Returnklavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Shift
eo: Ŝovklavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Control
eo: Kontrolklavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Alt/Menu
eo: Alt/Menuklavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Pause
eo: Paŭzoklavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Caps Lock
eo: Fiksliterklavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Final
eo: Fina

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Escape
eo: Eskapi

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Convert
eo: Konverti

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Nonconvert
eo: Nekonverti

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Accept
eo: Akcepti

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Modechange
eo: Modŝanĝi

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Space
eo: Spacoklavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Page Up
eo: Paĝo supren

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Page Down
eo: Paĝo suben

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: End
eo: Fini

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Home
eo: Hejmo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left
eo: Maldekstre

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Up
eo: Supre

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right
eo: Dekstre

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Down
eo: Sube

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Select
eo: Elektoklavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Print
eo: Printu

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Exec
eo: Ekzekuti

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Print Screen
eo: Printi ekranon

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Insert
eo: Aldonu

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Help
eo: Helpo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Logo
eo: Liva logo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Logo
eo: Dekstra logo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Apps
eo: Aplikaĵoj

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Sleep
eo: Dormoklavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 0
eo: Numpado 0

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 1
eo: Numpado 1

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 2
eo: Numpado 2

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 3
eo: Numpado 3

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 4
eo: Numpado 4

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 5
eo: Numpado 5

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 6
eo: Numpado 6

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 7
eo: Numpado 7

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 8
eo: Numpado 8

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 9
eo: Numpado 9

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Separator
eo: Disigilo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: - (Subtract)
eo: - (subtrahi)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Decimal
eo: Decimale

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: / (Divide)
eo: / (dividi)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Num Lock
eo: Nombra fikso

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Scroll Lock
eo: Skrolfikso

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Shift
eo: Maldekstra ŝovo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Shift
eo: Dekstra ŝovo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Control
eo: Maldekstra kontrolo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Control
eo: Dekstra kontrolo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Menu
eo: Maldekstra menuo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Menu
eo: Dekstra menuo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Attn
eo: Attn-klavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Crsel
eo: Crsel-klavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Exsel
eo: Exsel-klavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Ereof
eo: Ereof-klavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Play
eo: Ludi

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Zoom
eo: Zumi

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Pa1
eo: Pa1-klavo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Oem Clear
eo: Oem viŝi

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad hats
en: Gamepad hat %d
eo: Gamepado havis %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
eo: Akso %d %s

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d inverted
eo: Akso %d inversite

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d
eo: Akso %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
eo: Ludila butono %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
eo: Musbutono %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
eo: Musakso %d %s

note: I18N: shown when config file is too old
en: Please re-configure your key bindings.
eo: Bonvole reagordu viajn klavligojn.

en: Your input config file is not compatible with this version of STK.
eo: Via stirilagorda dosiero ne kongruas kun tiu versio de STK.

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Start
eo: Starti

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad up
eo: DPad supre

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad down
eo: DPad sube

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad left
eo: DPad live

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad right
eo: DPad dekstre

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left trigger
eo: Maldekstra lanĉilo

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right trigger
eo: Dekstra lanĉilo

en: Ignoring '%s'. You needed to join earlier to play!
eo: Ignorante '%s'. Vi aniĝu pli frue por ludi!

en: Only the Game Master may act at this point!
eo: Sole la ludestro agu nuntempe.

en: Found %d wiimote | Found %d wiimotes
eo[0]: Trovis %d Viilon
eo[1]: Trovis %d Viilojn

en: Could not detect any wiimote :/
eo: Ne eblas detekti ajnan Viilon :/

en: Penalty time!!
eo: Penalotempo!!

en: You can have at most 3 lives!
eo: Vi povas havi plejen 3 vivojn!

en: +1 life.
eo: +1 vivo.

en: You were too slow!
eo: Vi estis tro lantan!

en: You won the race!
eo: Vi venkis la vetkuron!

en: You finished the race in rank %d!
eo: Vi finis la vetkuron en rango %d!

note: I18N: Message shown in game to tell player left the game in network
en: %s left the game.
eo: %s foriris la ludon.

en: Your driver version is too old. Please install the latest video drivers.
eo: Via peliloversio tro malnovas. Bonvole instalu plej lastajn videopelilojn.

note: I18N: Show when a player gets the red flag in CTF
en: %s has the red flag!
eo: %s havas la ruĝan flagon!

note: I18N: Show when the red flag is returned to its base in CTF
en: The red flag has returned!
eo: La ruĝa flago estas revenigita.

note: I18N: Show when a player gets the blue flag in CTF
en: %s has the blue flag!
eo: %s havas la bluan flagon!

note: I18N: Show when the blue flag is returned to its base in CTF
en: The blue flag has returned!
eo: La blua flago estas revenigita.

en: %s captured the blue flag!
eo: %s kaptis la bluan flagon!

en: %s captured the red flag!
eo: %s kaptis la ruĝan flagon!

en: Eggs: %d / %d
eo: Ovoj: %d / %d

en: Leader
eo: Estro

en: Final lap!
eo: Fina rondiro!

en: Lap %i
eo: Rondiro %i

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
eo: %s de %s

en: New fastest lap
eo: Nova plej rapida rondiro

en: WRONG WAY!
eo: MALĜUSTA DIREKTO!

en: %s scored a goal!
eo: %s poentis golon!

en: Oops, %s made an own goal!
eo: Ups, %s faris memgolon!

en: You have been eliminated!
eo: Vi estis eliminita!

en: '%s' has been eliminated.
eo: '%s' estis eliminita

en: Server has been shut down.
eo: Servilo estis malŝaltita.

en: Bad network connection is detected.
eo: Malbona retkonekto estas detekita.

en: Bot
eo: Roboto

en: %s disconnected.
eo: %s elkonektita.

note: I18N: In the networking lobby I18N: In server info dialog
en: Difficulty: %s
eo: Facileco: %s

note: I18N: In the networking lobby
en: Max players: %d
eo: Maksimume ludantoj: %d

note: I18N: In server info dialog
en: Game mode: %s
eo: Luda modo: %s

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Time limit
eo: Tempolimo

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Goals limit
eo: Gollimo

note: I18N: In the networking lobby
en: Soccer game type: %s
eo: Piedpilka luda tipo: %s

note: I18N: Display when all players are in red or blue team, which the race will not be allowed to start
en: All players joined red or blue team.
eo: Ĉiuj ludantoj aliĝis ruĝan aŭ bluan teamon.

note: I18N: Display when a player is allow to control the server
en: You are now the owner of server.
eo: Vi estas nun la propulo de la servilo.

en: Connection refused: Server is busy.
eo: Retkonekto rifuzis: Servilo estas okupita.

en: Connection refused: You are banned from the server.
eo: Retkonekto rifuzis: Vi estas malpermisita de la servilo.

en: Connection refused: Server password is incorrect.
eo: Retkonekto rifuzis: Servila pasvorto estas malĝusta.

en: Connection refused: Server is full.
eo: Retkonekto rifuzis: Servilo estas tro plena.

en: Server owner quit the game.
eo: Servila propulo forlasis la ludon.

note: I18N: Show when player join red team of the started game in network
en: %s joined the red team.
eo: %s aliĝis la ruĝan teamon.

note: I18N: Show when player join blue team of the started game in network
en: %s joined the blue team.
eo: %s aliĝis la bluan teamon.

note: I18N: Show when player join the started game in network
en: %s joined the game.
eo: %s aliĝis la ludon.

note: I18N: Message shown in game to tell the player it's possible to change the camera target in spectate mode of network
en: Press <%s> or <%s> to change the targeted player, <%s> or <%s> for the camera position.
eo: Premu <%s> aŭ <%s> por ŝanĝi spektatan ludanton, <%s> aŭ <%s> por la kameraa pozicio.

note: I18N: Tell player he has successfully report this named player
en: Successfully reported %s.
eo: Sukcese raportis %s.

en: Cannot connect to server %s.
eo: Ne povas konekti al servilo %s.

note: I18N: Show the failed detect port server name
en: Failed to detect port number for server %s.
eo: Malsukcesis eltrovi pordan nombron por servilo %s.

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Free-For-All
eo: Libera por ĉiuj

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Capture The Flag
eo: Kapti La Flagon

en: %s is now online.
eo: %s enretas nun.

en: %s and %s are now online.
eo: %s kaj %s enretas nun.

en: %s, %s and %s are now online.
eo: %s, %s kaj %s enretas nun.

note: I18N: Only used for count > 3
en: %d friend is now online. | %d friends are now online.
eo[0]: %d amiko nun enretas.
eo[1]: %d amikoj nun enretas.

note: I18N: Tell your friend if he is on any server in game
en: %s is now on server "%s".
eo: %s nun estas ĉe servilo "%s".

en: You have %d new friend request! | You have %d new friend requests!
eo[0]: Vi havas %d novan amikpeton!
eo[1]: Vi havas %d novajn amikpetojn!

en: You have a new friend request!
eo: Vi havas novan amikpeton!

en: Unable to connect to the server. Check your internet connection or try again later.
eo: Nekapabla konekti al la servilo. Kontrolu vian retan konekton aŭ reprovu poste.

en: Default
eo: Kutima

en: None
eo: Neniu

en: Random
eo: Ajna

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
eo: La rekorddosiero estis tro malnova,
    Ĉiuj rekordoj estis forigitaj.

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
eo: Sekvu la estron

note: I18N: Game mode
en: 3 Strikes Battle
eo: 3 Frapaj Batalo

en: Incomplete replay file will not be saved.
eo: Nekompleta ripetludodosiero ne estos konservita.

en: Replay saved in "%s".
eo: Ripetludo konservita en "%s".

en: 1 week
eo: 1 semajno

en: 2 weeks
eo: 2 semajnoj

en: 1 month
eo: 1 monato

en: 3 months
eo: 3 monatoj

en: 6 months
eo: 6 monatoj

en: 9 months
eo: 9 monatoj

en: 1 year
eo: 1 jaro

en: 2 years
eo: 2 jaroj

en: Add-on name
eo: Nomo de aldonaĵo

en: Updated date
eo: Ĝisdatigita dato

note: I18N: Addon not installed for fillter
en: Not installed
eo: Ne instalita

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
eo: %s de %s

en: Please wait while addons are updated
eo: Bonvole atendu dum aldonaĵoj estas ĝisdatigitaj

en: Sorry, an error occurred while contacting the add-ons website. Make sure you are connected to the Internet and that SuperTuxKart is not blocked by a firewall
eo: Pardonu, eraro okazis dum kontakti l aldonaĵpaĝon. Certigu ke vi estas konektita al interreto kaj ke SuperTuxKart ne estas haltigita de fajromuro

note: I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: standard
eo: standardo

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
eo: Ŝlosita : Solvu aktivajn konkursojn por ricevi akiron por tio!

en: Random Arena
eo: Ajna areno

en: %d arena unavailable in single player. | %d arenas unavailable in single player.
eo[0]: %d areno ne haveblas en solludista modo.
eo[1]: %d arenoj ne haveblas en solludista modo.

[ctx: achievement_info]
en: Subgoals
eo: Partaj celoj

[ctx: achievement_info]
en: Progress
eo: Plenumo

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals
eo: Plenumu ĉiuj la partajn celojn

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals at the same time
eo: Plenumu ĉiuj la partajn celojn samtempejn

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill at least one subgoal
eo: Plenumu almenaŭ unu partan celon

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races won
eo: venkitaj kuroj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races won
eo: Normalaj vetkuroj venkis

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races won
eo: Tempaj-provoj vetkuroj venkis

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Consecutive won races
eo: Sinsekvaj vetkuroj venkis

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Novice races started
eo: Novulaj vetkuroj komencitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Novice races finished
eo: Novulaj vetkuroj finitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Intermediate races started
eo: Mezaj vetkuroj komencitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Intermediate races finished
eo: Mezaj vetkuroj finitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Expert races started
eo: Spertulaj vetkuroj komencitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Expert races finished
eo: Spertulaj vetkuroj finitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: SuperTux races started
eo: SuperTuksaj vetkuroj komencitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: SuperTux races finished
eo: SuperTuksaj vetkuroj finitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races started
eo: Normalaj vetkuroj komencitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races finished
eo: Normalaj vetkuroj finitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races started
eo: Tempaj-provaj vetkuroj komencitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races finished
eo: Tempaj-provaj vetkuroj finitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Soccer matches started
eo: Piedpilkaj matĉoj komencitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Soccer matches finished
eo: Piedpilkaj matĉoj finitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg Hunts started
eo: Ovoĉasadoj komencitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg Hunts finished
eo: Ovoĉasadoj finitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races started with a ghost replay
eo: Vetkuroj komencitaj kun fantoma ripetludo

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished with a ghost replay
eo: Vetkuroj finitaj kun fantoma ripetludo

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (1 race)
eo: (1 vetkuro)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Bowling ball hits
eo: Kegloglobaj frapoj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Swatter hits
eo: Muŝbatilaj frapoj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: All hits
eo: Ĉiuj frapoj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Hits against the same kart
eo: Frapoj kontraŭ la sama gokarto

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Bananas collected
eo: Kolektitaj bananoj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals. I18N: Key binding name
en: Skidding
eo: Gliti

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (1 lap)
eo: (1 rondiro)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races started
eo: Vetkuroj komencitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished
eo: Vetkuroj finitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished alone
eo: Vetkuroj finitaj sole

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg hunts started
eo: Ovoĉasadoj komencitaj

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg hunts finished
eo: Ovoĉasadoj finitaj

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Wiimote
eo: Aldoni Viilon

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
eo: Aldoni klavarilan agordon

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Version: %d
eo: Versio: %d

en: featured
eo: Prezentita

note: I18N: File size of game assets or addons downloading
en: Size: %s
eo: Grandeco: %s

en: Sorry, downloading the add-on failed
eo: Pardonu, elŝuti la aldonaĵon eraris

en: Problems installing the addon '%s'.
eo: Problemoj instali la aldonaĵon '%s'.

en: Try again
eo: Reprovu

en: Problems removing the addon '%s'.
eo: Problemoj forigi la aldonaĵon '%s'.

en: Current password invalid.
eo: Nuntempa pasvorto malĝustas.

en: Password has to be between 8 and 30 characters long!
eo: Pasvorto estu inter 8 kaj 30 literoj!

en: Passwords don't match!
eo: Pasvorto ne kongruas!

en: Password successfully changed.
eo: Pasvorto sukcese ŝanĝita.

en: Validating info
eo: Validante informon

note: I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Confirm resolution within %i second | Confirm resolution within %i seconds
eo[0]: Konfirmu rezolucion ene de %i sekundo
eo[1]: Konfirmu rezolucion ene de %i sekundoj

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Custom I18N: custom video settings
en: Custom
eo: Propra

note: I18N: Geometry level disabled : lowest level, no details I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is disabled
en: Disabled
eo: Malŝaltita

note: I18N: Geometry level low : few details are displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is low
en: Low
eo: Malalta

note: I18N: Geometry level high : everything is displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is high
en: High
eo: Alta

note: I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is very low
en: Very Low
eo: Malaltega

en: Invalid server address: %s.
eo: Malvalida servila adreso: %s

[ctx: column_name]
en: Difficulty
eo: Malfacilaĵo

[ctx: column_name]
en: Laps
eo: Rondiroj

[ctx: column_name]
en: Time
eo: Tempo

[ctx: column_name]
en: Kart
eo: Gokarto

[ctx: column_name]
en: User
eo: Usanto

[ctx: column_name]
en: Version
eo: Versio

en: No
eo: Ne

en: Track
eo: Kurejo

en: Top %d High Scores
eo: Plej Bona %d Rekordoj

en: Number of karts: %d
eo: Nombro da gokartoj: %d

en: Laps: %d
eo: Rondiroj: %d

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
eo: (Malplena)

en: Don't show again
eo: Ne plu montri

note: I18N: In the network player dialog
en: Player info
eo: Ludanta informo

note: I18N: In the network player dialog
en: Player name: %s
eo: Ludanta nomo: %s

note: I18N: In the network player dialog, show the player location with country name (based on IP geolocation)
en: Player location: %s
eo: Ludanta loko: 1%s

note: I18N: In the network player dialog
en: Kick
eo: Forpeli

note: I18N: In the network player dialog
en: Change team
eo: Ŝanĝi teamon

note: I18N: In the network player dialog
en: Enable handicap
eo: Ŝalti handikapon

note: I18N: In the network player dialog
en: Disable handicap
eo: Malŝalti handikapon

note: I18N: In the network player dialog, report player about for example abusive behaviour in game
en: Report player
eo: Informi ludanto

en: Press any key...
eo: Entajpi ajn klavo...

en: Back to Battle
eo: Reveni al batalo

en: Exit Battle
eo: Foriri batalon

en: Setup New Race
eo: Aranĝu novan vetkuton

en: Exit Race
eo: Eliri vetkuron

note: I18N: In the network player dialog, indiciating a network player has no ranking
en: %s has no ranking yet.
eo: %s ne havas rangon ankoraŭ.

en: Username and/or email address invalid.
eo: Uzantnomo kaj/aŭ retadreso estas malvalida.

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Nitro challenge
eo: Nitroa konkurso

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Ghost replay race
eo: Fantoma ripetludvetkuro

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Laps: %i
eo: Rondiroj: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog, type of this challenge
en: Type: %s
eo: Tipo: %s

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Rank: %i
eo: Necesa rango: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Time: %i
eo: Necesa tempo: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Nitro Points: %i
eo: Necesaj Nitroo poentoj: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Number of AI Karts: %i
eo: Nombro de AI gokartoj: %i

note: I18N: In the create server screen, show various battle mode available
en: Battle mode
eo: Batala modo

note: I18N: In the server info dialog, show the server location with country name (based on IP geolocation)
en: Server location: %s
eo: Servila loko: %s

en: Rank
eo: Rango

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user name on server
en: Player
eo: Ludanto

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the scores of user calculated by player rankings
en: Scores
eo: Poentoj

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user time played on server
en: Time played
eo: Tempo ludita

note: I18N: In the user info dialog
en: Username: %s
eo: Uzantnomo: %s

en: Cancel Request
eo: Nuligi peton

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Friend request sent!
eo: Amikiĝpeto sendita!

en: Friend request accepted!
eo: Amikiĝpeto akceptita!

en: Friend request declined!
eo: Amikiĝpeto malakceptita!

en: Friend removed!
eo: Amiko forigita!

en: Friend request cancelled!
eo: Amikiĝpeto nuligita!

en: Processing
eo: Traktante

en: Fetching last vote
eo: Venigi lastan voĉdono

en: You can adapt your previous rating by clicking the stars beneath.
eo: Vi povas adapti vian antaŭan taksadon klikante suban stelon.

en: You have not yet voted for this addon. Select your desired rating by clicking the stars beneath
eo: Vi ankoraŭ ne voĉdonis por ĉi tiu aldonaĵo. Elektu vian dezititan taksadon klikante la suban stelon

en: Vote successful! You can now close the window.
eo: Voĉdono sukcesis! Vi povas malfermi fenestron nun.

en: Performing vote
eo: Farante voĉdonon

en: Random Track
eo: Ajna kurejo

en: Are you sure you want to remove '%s'?
eo: Vi certas ke vi volas forigi '%s'?

en: Do you want to save your changes?
eo: Ĉu vi volas konservi la ŝanĝojn?

en: Laps
eo: Rondiroj

en: Reversed
eo: Inversite

en: An error occurred while trying to save your grand prix.
eo: Eraro okazis provante konservi vian Grandan Prezon.

en: Select a track
eo: Elektu kurejon

en: You completed the easy challenge! Points earned on this level: %i/%i
eo: Vi kompletigis la facilan konkurson! Poentoj gajnite je ĉi tiu nivelo: %i/%i

en: You completed the intermediate challenge! Points earned on this level: %i/%i
eo: Vi kompletigis la mezan konkurson! Poentoj gajnite je ĉi tiu nivelo: %i/%i

en: You completed the difficult challenge! Points earned on this level: %i/%i
eo: Vi kompletigis la malfacilan konkurson! Poentoj gajnite je ĉi tiu nivelo: %i/%i

en: You unlocked %s!
eo: Vi malŝlosis %s!

en: Challenge Completed
eo: Konkurso kompletita

en: You unlocked track %0
eo: Vi malŝlosis la kurejon %0

en: You unlocked grand prix %0
eo: Vi liberigis Grandan Prezon %0

[ctx: column_name]
en: Track
eo: Kurejo

[ctx: column_name]
en: Players
eo: Ludantoj

en: Reload
eo: Reŝarĝi

en: Please enter the name of the grand prix
eo: Bonvole entajpu la nomon de la Granda Prezo

en: Please select a Grand Prix
eo: Bonvole elektu Grandan Prezon

en: User defined
eo: Uzante definita

en: Name is empty.
eo: Nomo malplenas.

en: Another grand prix with this name already exists.
eo: Plia Granda Prezo kun sama nomo jam ekzistas.

en: Name is too long.
eo: Tro longa nomo.

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
eo: Plibonan sorton venontfoje!

en: You completed a challenge!
eo: Vi kompletigis la konkurson!

en: You won the Grand Prix!
eo: Vi gajnis la Grandan Premion!

en: You completed the Grand Prix!
eo: Vi kompletigis la Grandan Prezon

[ctx: column_name]
en: Number of karts
eo: Nombro de la gokartoj

en: Random Kart
eo: Ajnan gokarton

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Everyone:
    Press the 'Select' button to join the game
eo: Ĉiu:
    Premu la 'Elekti' butonon por aniĝi la ludon

en: The add-ons module is currently disabled in the Options screen
eo: La aldonaĵoj-modulo nuntempe estas malŝaltita en la agordoj

en: Please wait while the add-ons are loading
eo: Bonvole atentu dum la aldonaĵoj estas ŝarĝantaj

en: Are you sure you want to quit STK?
eo: Ĉu vi certe volas eliri STK -on?

en: Create LAN Server
eo: Kreu LAN servilon

en: %s's server
eo: Servilo de %s

en: Name has to be between 4 and 30 characters long!
eo: Nomo estu longa inter 4 kaj 30 literoj!

note: I18N: In the networking lobby, ready button is to allow player to tell server that he is ready for next game for owner less server
en: Ready
eo: Preta

note: I18N: Spectate is displayed in networking lobby to allow players to join the current started in-progress game
en: Spectate
eo: Spektantu

en: Install addon
eo: Instalu aldonaĵon

en: Connecting to server %s
eo: Konektanta al servilo %s

note: I18N: In kart screen, show before the voting period in network ends.
en: Remaining time: %d
eo: Restanta tempo: %d

note: I18N: Goals in achievement
en: Goals
eo: Goloj

en: Fetching achievements
eo: Venigante atingojn

en: %s's profile
eo: Profilo de %s

en: Since
eo: Ekde

en: Status
eo: Statuso

en: Fetching friends
eo: Venigante amikojn

en: New Request
eo: Nova peto

en: Pending
eo: Pritraktata

en: Offline
eo: Malenreta

en: Enter new E-mail below
eo: Enigu novan retadreson piede

en: New Email is invalid!
eo: Nova retadreso estas malvalida!

en: E-mail changed!
eo: Retadreso estas ŝanĝita!

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go to options, select  tab 'User Interface', and edit "Connect to the Internet".
eo: Vi ne kapablas ludi enrete sen interreta atingo. Se vi volas ludi rete, iru al agordoj, elektu tab 'Uzantoaspekto' kaj redaktu "Konektu al la interreto".

en: Searching
eo: Serĉante

en: Exit game
eo: Foriri ludon

en: Could not create player '%s'.
eo: Ne sukcesis krei ludiston '%s'.

en: User name cannot be empty.
eo: Uzantnomo ne povas malpleni.

en: Online username and password must not be the same!
eo: Reta uzantnomo kaj pasvorto ne devas esti sama!

en: Emails don't match!
eo: Retpoŝtadresoj ne estas sama!

en: Online username has to be between 3 and 30 characters long!
eo: Enreta uzantnomo estu inter 3 kaj 30 literoj!

en: Online username must not start with a number!
eo: Enreta uzantnomo ne komencu kun nombro!

en: Email has to be between 5 and 254 characters long!
eo: Retadreso estu inter 5 kaj 254 literoj!

en: Email is invalid!
eo: Retadreso ne validas!

en: You will receive an email with further instructions regarding account activation. Please be patient and be sure to check your spam folder.
eo: Vi ricevos retmesaĝon kun pliaj instrukcioj pri kontoaktivado. Bonvole estu pacienca kaj kontrolu vian spam mesaĝujon.

en: Internet access is disabled, please enable it in the options
eo: Reta atingo estas malŝaltita, bonvole enŝaltu ĝin en la agordoj

[ctx: column_name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: column_name]
en: Game mode
eo: Luda modo

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, owner of server, only displayed if it's localhost or friends'
en: Owner
eo: Proprulo

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, distance to server
en: Distance (km)
eo: Distanco (km)

note: I18N: In server selection screen, unknown distance to server
en: Unknown
eo: Obskura

en: No server is available.
eo: Neniu servilo estas disponebla.

en: Fetching servers
eo: Venigante servilojn

note: I18N: In track screen I18N: In the track info screen
en: Random item location
eo: Ajna objektloko

note: I18N: In track screen
en: Number of goals to win
eo: Nombro de goaloj por venki

note: I18N: In the track info screen
en: Drive in reverse
eo: Veturu inverse

en: Locked: solve active challenges to gain access to more!
eo: Ŝlosita: kompletigu defiojn por ricevi aliron al pliaj!

en: Action
eo: Ago

en: Key binding
eo: Klavligo

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
eo: Malvalidigi Stirilon

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
eo: Validigi Stirilon

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
eo: Ludklavoj

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
eo: Klavoj de menuo

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
eo: Stiru liven

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
eo: Stiru dekstren

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
eo: Plirapidigi

note: I18N: Key binding name
en: Fire
eo: Pafi

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
eo: Vidi malantaŭen

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
eo: Savi

note: I18N: Key binding name
en: Pause Game
eo: Paŭzi ludon

note: I18N: Key binding name
en: Up
eo: Supren

note: I18N: Key binding name
en: Down
eo: Suben

note: I18N: Key binding name
en: Left
eo: Liva

note: I18N: Key binding name
en: Right
eo: Dekstra

note: I18N: Key binding name
en: Select
eo: Elekti

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
eo: Rezigni/Reen

en: * A blue item means a conflict with another configuration
eo: Blua objekto signifas konflikton inter alia agordaĵo

en: * A red item means a conflict in the current configuration
eo: Ruĝa objekto signifas konflikton inter nuntempa agordaĵo

en: Warning: The 'Shift' is not a recommended key. When 'Shift' is pressed down, all keys that contain a character that is different in upper-case will stop working.
eo: Atento: La 'ŝovi' ne estas rekomendita klabvo. Kiam 'ŝovi' estas premita, ĉiuj aliaj klavoj kun alia signifo en grandlitera modo ĉesas labori.

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi daŭre ĉi tiun agordon?

en: Keyboard %i
eo: Klavaro %i

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
eo: Sistema lingvo

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Hidden
eo: Kaŝitaj

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Centered
eo: Centra

note: I18N: In the UI options, splitscreen_method in the race UI
en: Vertical
eo: Vertikala

note: I18N: In the UI options, splitscreen_method position in the race UI
en: Horizontal
eo: Horizontala

note: I18N: In the UI options, Very small font size
en: Very small
eo: Tre malgranda

note: I18N: In the UI options, Small font size
en: Small
eo: Malgranda

note: I18N: In the UI options, Medium font size
en: Medium
eo: Meza

note: I18N: In the UI options, Large font size
en: Large
eo: Granda

note: I18N: In the UI options, Very large font size
en: Very large
eo: Tre granda

note: I18N: In the video options, maximum frame per second
en: Maximum FPS
eo: Maksimuma KES

note: I18N: In the video options, full vertical sync (usually 60fps)
en: Full
eo: Plena

note: I18N: in graphical options
en: Animated Characters: %s
eo: Animitaj karakteroj: %s

note: I18N: in graphical options
en: Dynamic lights: %s
eo: Dinamikaj lumoj: %s

note: I18N: in graphical options
en: Anti-aliasing: %s
eo: Glatigo: %s

note: I18N: in graphical options
en: Ambient occlusion: %s
eo: Ĉirkaŭa kaŝadefekto: %s

en: Shadows: %s
eo: Ombroj: %s

en: Shadows: %i
eo: Ombroj: %i

note: I18N: in graphical options
en: Bloom: %s
eo: Bloomfiltrilo: %s

note: I18N: in graphical options
en: Glow (outlines): %s
eo: Brilo (siluetoj): %s

note: I18N: in graphical options
en: Light shaft (God rays): %s
eo: Lumŝafto (diaj radioj): %s

note: I18N: in graphical options
en: Motion blur: %s
eo: Mova filtro: %s

note: I18N: in graphical options
en: Depth of field: %s
eo: Profundeco de kampo: %s

en: You need to enter a password.
eo: Vi devas entajpi pasvorton

en: Logging out '%s'
eo: Elsaluti '%s'

en: Logging in '%s'
eo: Ensaluti '%s'

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
eo: Pretu!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
eo: Fiksu!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
eo: Ek!

note: I18N: Shown when a goal is scored
en: GOAL!
eo: GOLO!

note: I18N: Shown waiting for other players in network to finish loading or waiting
en: Waiting for others
eo: Atentas aliulojn

note: I18N: string used to show the author of the music. (e.g. "Sunny Song" by "John Doe")
en: by
eo: de

en: Collect nitro!
eo: Kolektu nitron!

en: Follow the leader!
eo: Sekvu la estron!

note: I18N: When some GlobalPlayerIcons are hidden, write "Top 10" to show it
en: Top %i
eo: Supraj %i

en: Challenge Failed
eo: Konkurso malsukcesis

en: Press fire to start the tutorial
eo: Premu 'pafi' komenci la instuilon

en: Press fire to start the challenge
eo: Premu 'pafi' komenci la konkurson

en: Quit the server
eo: Eliri el la servilo

en: You completed challenges!
eo: Vi kompletigis konkursojn!

en: Abort Grand Prix
eo: Ĉesigu Grandan Prezon

en: Restart
eo: Restarti

en: Back to challenge selection
eo: Reen al konkursa elektado

en: Back to the menu
eo: Reen al la menuo

en: Do you really want to abort the Grand Prix?
eo: Ĉu vi vere volas ĉesigi la Grandan Prezon?

en: Red Team Wins
eo: Ruĝa teamo venkas

en: Blue Team Wins
eo: Blua teamo venkas

en: It's a draw
eo: Egalvenko

en: Eliminated
eo: Eliminita

note: I18N: indicates a player that scored in their own goal in result screen
en: (Own Goal)
eo: (Memgolo)

en: Track %i/%i
eo: Kurejo %i/%i

en: Grand Prix progress:
eo: Grandpreza progreso:

en: Highscores
eo: Rekordoj

en: Best lap time: %s
eo: Plej rapida rondiro: %s

note: I18N: is used to indicate who has the bast laptime (best laptime "by kart_name")
en: by %s
eo: de %s

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
eo: Ĉio permesita, do atingu armilojn kaj lerte uzu ilin!

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
eo: Ne enhavas plifortigilojn, do sole via vetkurada kapableco gravas!

note: I18N: short definition for follow-the-leader game mode
en: Keep up with the leader kart but don't overtake it!
eo: Sekvu la gvidisto, sed ne preterpasu!

en: Hit others with weapons until they lose all their lives.
eo: Frapu aliajn kun armiloj ĝis ili perdis ĉiujn vivojn.

en: Push the ball into the opposite cage to score goals.
eo: Puŝu la pilkon en la kontraŭa kaĝo por gajni golojn.

en: Explore tracks to find all hidden eggs
eo: Esploru kurejojn por trovi ĉiujn kaŝitajn ovojn

en: Race against ghost karts and try to beat them!
eo: Vetkuru kontraŭ fantomajn gokartojn kaj provu venki ilin!

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
eo: Kurejo de %s

note: I18N: the max players supported by an arena.
en: Max players supported: %d
eo: Maksimumaj ludistoj subtenitaj: %d

en: Number of red team AI karts
eo: Nombro da ruĝaj robot-ludantoj

note: I18N: track group name
en: all
eo: Ĉiuj

en: Locked!
eo: Ŝlosita!

note: I18N: Format for dates (%d = day, %m = month, %Y = year). See http://www.cplusplus.com/reference/ctime/strftime/ for more info about date formats.
en: %d/%m/%Y
eo: %d.%m.%Y

en: Complete all challenges to unlock the big door!
eo: Kompletigu ĉiujn konkursojn por malŝlosi la grandan pordon!

en: You need more points
    to enter this challenge!
    Check the minimap for
    available challenges.
eo: Vi bezonas pliajn poentojn
    por aniĝi la konkurson!
    Kontrolu minimapon por
    ludeblaj konkursoj.

en: Accelerate with <%s>, and steer with <%s> and <%s>.
eo: akceli kun <%s>, kaj stiru kun <%s> kaj <%s>.

en: Collect gift boxes, and fire the weapon with <%s> to blow away these boxes!
eo: Kolektu donacajn ujojn kaj pafu armilojn kun <%s> por forigi tiujn ujojn!

en: Use the nitro you collected by pressing <%s>!
eo: Uzu la nitron kiun ki kolektis presante <%s>!

en: Collect nitro bottles (we will use them after the curve).
eo: Kolektu nitron botelojn (ni uzos ilin post la kurvo).

en: Oops! When you're in trouble, press <%s> to be rescued.
eo: Ups! Kiam vi havos malfacilaĵojn, premu <%s> por esti savita.

en: Note that if you manage to skid for several seconds, you will receive a bonus speedup as a reward!
eo: Memoru se vi sukcesas gliti por kelkaj sekundoj, vi ricevos bonusan rapidigon kiel premio!

en: You are now ready to race. Good luck!
eo: Vi pretas nun por vetkuri. Sukceson!

note: I18N: Generic name in desktop file entry, summary in AppData and short description in Google Play
en: A 3D open-source kart racing game
eo: 3D-a malfermitkoda karta vetkurad-ludo

note: I18N: Keywords in desktop entry, translators please keep it separated with semicolons
en: tux;game;race;
eo: tukso;ludo;vetkuro;

en: This game has no ads.
eo: Ĉi tiu ludo ne enhavas reklamojn.

en: SuperTuxKart Team
eo: SuperTuxKart Teamo
