SuperTuxKart - en to gl translation catalogue (810 entries)

note: I18N: In Android UI, po_extract_game_data
en: Extracting game data...
gl: Extraendo datos do xogo...

note: I18N: In Android UI, po_extract_error
en: Game data extraction error
gl: Ocorreu un erro ao extraer os datos do xogo

note: I18N: In Android UI, po_extract_error_msg
en: Check remaining device space or reinstall SuperTuxKart.
gl: Verifica se o teu dispositivo ten espazo dabondo ou tenta reinstalar o xogo

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
gl: Saír

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Christoffel Columbus
gl: Cristovo Colón

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Play every official track at least once.
gl: Xoga polo menos unha vez en cada un dos circuítos oficiais.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Strike!
gl: Pleno!

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit 10 karts with a bowling-ball.
gl: Golpea 10 karts cunha bola dos birlos.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Arch Enemy
gl: Arquinimigo

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit the same kart at least 5 times in one race.
gl: Golpea o mesmo kart 5 ou máis veces nunha mesma carreira.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Marathoner
gl: Corredor de maratóns

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Finish a race with at least twice the track's default lap number.
gl: Remata unha carrereira con polo menos o doble de voltas por defecto da pista.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid-row
gl: Escorregadizo

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid 5 times in a single lap.
gl: Derrapa 5 veces nunha mesma volta.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Gold driver
gl: Condutor dourado

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Powerup Love
gl: Amor polas bonificacións

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Use 10 or more powerups in a race.
gl: Usa 10 ou máis bonificacións nunha mesma carreira.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Unstoppable
gl: Imparábel

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Banana Lover
gl: Pasión polos plátanos

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Collect at least 5 bananas in one race.
gl: Recolle 5 ou máis plátanos nunha mesma carreira.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: It's secret
gl: Segredo

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Really ... a secret.
gl: En serio… que é secreto.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Mosquito Hunter
gl: Matamoscas

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Beyond Luck
gl: Alén da sorte

note: I18N: ./data/grandprix/1_penguinplayground.grandprix
en: Penguin Playground
gl: Patio do pingüín

note: I18N: ./data/grandprix/2_offthebeatentrack.grandprix
en: Off the Beaten Track
gl: Pista fóra dos circuitos habituais

note: I18N: ./data/grandprix/3_tothemoonandback.grandprix
en: To the Moon and Back
gl: Até á Lúa e de Volta

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
gl: Fin do mundo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
gl: Instalar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
gl: Eliminar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgu
en: Back
gl: Volver

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: Select a type of control that you prefer
gl: Selecciona o tipo de controlador que prefiras

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Accelerometer
gl: Acelerómetro

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.
en: Gyroscope
gl: Xiroscopio

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type
en: Steering wheel
gl: Volante

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Auto acceleration
gl: Aceleración automática

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: You can change it later in touch device settings.
gl: Podes alterar máis tarde nas configuración do dispositivo de toque

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/ka
en: Apply
gl: Aplicar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Touch Device Settings
gl: Configuracións do Dispositivo de Toque

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
gl: Xeral

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Device enabled
gl: Dispositivo activado

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Inverted buttons
gl: Botóns invertidos

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Buttons scale
gl: Escala dos botóns

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Advanced
gl: Avanzado

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Deadzone
gl: Zona morta

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity X
gl: Sensibilidade X

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity Y
gl: Sensibilidade Y

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Restore defaults
gl: Restaurar a configuración por defecto

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
gl: Si

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
gl: Cancelar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info
en: Accept
gl: Aceptar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Revert
gl: Reverter

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui
en: Camera Settings
gl: Configuración da cámara

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Player camera
gl: Cámara do xogador

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: FOV
gl: Campo de visión

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Distance
gl: Distancia

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Angle
gl: Ángulo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Smooth camera
gl: Cámara Suave

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Backward camera
gl: Cámara trasera

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Follow ball in soccer mode
gl: Seguir a bola no modo Fútbol

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Reset
gl: Reiniciar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
gl: Configuración gráfica

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Advanced pipeline (lights, etc.)
gl: Efectos avanzados (iluminación, etc.)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Shadows
gl: Sombras

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Bloom
gl: Incandescencia

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light shaft (God rays)
gl: Raios crepusculares

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Ambient occlusion
gl: Oclusión ambiental

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Depth of field
gl: Profundidade de campo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Glow (Outlines)
gl: Resplandor (Contorno)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Anti-aliasing
gl: Suavizado das curvas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Motion blur
gl: Desenfoque por movemento

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Image-based lighting
gl: Iluminación baseada en imaxes

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light Scattering
gl: Dispersión da Luz

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Animated characters
gl: Personaxes animados

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Texture compression
gl: Compresión de texturas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Particle effects
gl: Efectos das partículas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Rendered image quality
gl: Calidade da imaxe renderizada

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Geometry detail
gl: Detalles da xeometría

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: * Restart STK to apply new settings
gl: * Reinicia STK para aplicar os cambios de configuración.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/debug_slider.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog 
en: Close
gl: Pechar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: In the enter address dialog I18N: ./data/gui/dialogs/general_text_field_dialog.stkgui I18N: In the general textfield dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_di
en: OK
gl: Aceptar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Record the race for ghost replay
gl: Gardar a carreira para repetición fantasma

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Watch replay only
gl: Só ver a repetición

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Compare to another ghost
gl: Comparar con outro fantasma

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix i
en: Start Race
gl: Comezar a carreira

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action
en: Compare ghost
gl: Comparar fantasma

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I1
en: Remove
gl: Eliminar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Objective shown in achievement dialog
en: Goal
gl: Obxectivo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Progress shown in achievement dialog I18N: Progress in achievement
en: Progress
gl: Progreso

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Password Change
gl: Cambiar o contrasinal

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Current Password
gl: Contrasinal actual

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: New Password
gl: Novo contrasinal

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Confirm
gl: Confirmar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: Submit
gl: Enviar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
gl: Volver á carreira

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Restart Race
gl: Reiniciar a carreira

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Give Up Race
gl: Abandonar a carreira

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
gl: Configuración

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
gl: Axuda

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Quit Server
gl: Saír do Servidor

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui
en: View
gl: Ver

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui I18N: In player rankings dialog
en: Top 10 players
gl: Os 10 mellores xogadores

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui
en: Refresh
gl: Actualizar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Account Recovery
gl: Recuperación da conta

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: You will receive an email with further instructions on how to reset your password. Please be patient and be sure to check your spam folder.
gl: Recibirás unha mensaxe de correo electrónico con instrucións para restabelecer o teu contrasinal. Ten paciencia, e revisa o cartafol do correo lixo.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Fill in the username and email address you supplied at registration to be able to reset your password.
gl: Escribe o nome de usuario e mailo enderezo de correo electrónico que forneciches cando rexistraches a túa conta. Son necesarios para poder restabelecer o teu contrasinal.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Username
gl: Nome de usuario

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Email
gl: Correo electrónico

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Terms and Agreement
gl: Acordo de licenza

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: I agree to the above terms and am 13 years or older.
gl: Estou de acordo con estas condicións e teño 13 anos ou máis.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen
en: Server Configuration
gl: Configuración do Servidor

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Difficulty
gl: Dificultade

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
gl: Principiante

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
gl: Intermedio

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Expert
gl: Experto

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: SuperTux
gl: Supertux

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Game mode
gl: Modo de xogo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
gl: Carreira normal

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/
en: Time Trial
gl: Contra o Reloxo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui
en: Battle
gl: Batalla

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Soccer
gl: Fútbol

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Password
gl: Contrasinal

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Join
gl: Xuntar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Bookmark this server
gl: Engadir este servidor aos marcadores

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Add player
gl: Engadir xogador

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Name
gl: Nome

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Handicap
gl: Desvantaxe

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Clear players
gl: Limpar xogadores

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: User Info
gl: Información do usuario

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Add Friend
gl: Engadir como amigo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Decline
gl: Rexeitar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/vote_dialog.stkgui I18N: In the vote dialog
en: Vote
gl: Votar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
gl: Pausa

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
gl: Seguir xogando

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
gl: Escolle un kart:

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
gl: Volver ao menú

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
gl: Asignar á tecla «Esc»

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign nothing
gl: Non asignar nada

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
gl: Configuración da carreira

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts
en: Continue
gl: Continuar

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
gl: Complementos

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only recently updated items
en: Updated
gl: Actualizados

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only items with good rating
en: Rating >=
gl: Puntuación >=

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
gl: Circuítos

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, above the list of addons to be installed
en: Installed
gl: Instalado

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: In the UI options, Camera setting: Standard
en: Standard
gl: Estándar

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
gl: Complementos

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
gl: Todo

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
gl: Contribuidores

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
gl: Todos os circuítos

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Title in edit grand prix screen
en: Edit Grand Prix
gl: Editar o campionato

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move up
gl: Subir

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move down
gl: Baixar

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Add
gl: Engadir

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Edit
gl: Editar

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Save
gl: Gardar

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Number of laps:
gl: Número de voltas:

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Reverse:
gl: Traxecto inverso:

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Ghost Replay Selection
gl: Selección de repetición fantasma

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode
en: Egg Hunt
gl: A caza do ovo

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show the best times
gl: Mostrar só os mellores tempos

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Compare replay
gl: Comparar repetición

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current difficulty
gl: Mostrar só repeticións coa dificultade actual

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current version
gl: Mostrar só repeticións que corresponden á versión actual

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Hide multiplayer replays
gl: Ocultar repeticións de carreiras multixogador

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Record a ghost replay
gl: Gravar unha repetición fantasma

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: AI karts
gl: Karts da IA

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Reverse
gl: Traxecto inverso.

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen I18N: In track screen
en: Maximum time (min.)
gl: Tempo máximo en minutos

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Track group
gl: Grupo de circuítos

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Continue saved GP
gl: Continuar un campionato gardado

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Title in grand prix editor screen
en: Grand Prix editor
gl: Editor de campionatos

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: New
gl: Novo

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: Copy
gl: Copiar

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
gl: Cambiar o nome

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui
en: Save Grand Prix
gl: Gardar o campionato

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
gl: Axuda

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
gl: Modos de xogo

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Bananas
gl: Plátanos

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
gl: Aventura

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Kart classes
gl: Clases de karts

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Multiplayer
gl: Multixogador

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui
en: Start the tutorial
gl: Comezar o titorial

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
gl: Esquiva os plátanos!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
gl: Cando vexas un botón cun cadeado coma este, significa que tes que superar un desafío para desbloquealo.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: in the help screen
en: * Current key bindings can be seen/changed in the Options menu
gl: Os atallos de teclado poden ser vistos e alterados no menú de Opcións

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Follow the leader: Run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware: going in front of the leader will get you eliminated too!
gl: Seguir ao líder: Intenta manterte en segundo lugar, porque o último kart quedará descalificado cada vez que o contador chegue a cero. Pero ollo: se vas por diante do líder tamén quedarás descalificado!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Soccer: Use your kart to push the ball into the goal.
gl: Fútbol: Usa o kart para meter a bóla na portaría.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Egg hunt: Explore tracks to find all hidden eggs.
gl: A caza do ovo: Explora circuítos para atopar todos os ovos agochados.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Ghost replay: Race against ghost replays in time-trial or egg hunt mode, and record your own!
gl: Repetición fantasma: Corre contra repeticións fantasma no modo Contra-Reloxo ou A caza dos Ovos, e grava a túa propia!

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: In the help menu
en: To help you win, there are some powerups you can collect:
gl: Existen bonificacións que podes recoller para axudarte a gañar:

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: BubbleGum - protect yourself with a shield, or use while looking back to leave a sticky pink puddle behind you.
gl: Goma de mascar — Protéxete cun escudo, ou úsaa mentres miras cara atrás para deixar tras de ti unha substancia rosa pegañenta.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Plunger - throw straight to pull an opponent back, or throw while looking back to make one lose sight.
gl: Chupón — Lánzao cara adiante para ralentizar a un opoñente, ou lánzao cara atrás para cegar a quen lle atines.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Parachute - slows down all karts in a better position.
gl: Paracaídas — Ralentiza todos os karts por diante de ti.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Basket Ball - bounces after the leader, and might squash and slow down karts down on the way.
gl: Bóla de baloncesto — Vai saltando en dirección ao líder, e ralentiza os karts que se atope polo camiño.

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Grand Prix
gl: Campionatos

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
gl: Escolle un kart

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Singleplayer
gl: Un xogador

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Online
gl: En liña

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
gl: Complementos

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Tutorial
gl: Aprendizaxe

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Achievements
gl: Logros

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Grand Prix Editor
gl: Editor de campionatos

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
gl: Información

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Server Creation
gl: Creación dun servidor

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Name of the server
gl: Nome do servidor

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Max. number of players
gl: Número máximo de xogadores

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Create
gl: Crear

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui
en: Local Networking
gl: Rede local

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Find Server
gl: Atopar un servidor

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Create Server
gl: Crear un servidor

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In networking lobby I18N: In the networking lobby
en: Lobby
gl: Sala de espera

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Your profile
gl: Perfil persoal

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: ...
gl: …

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Friends
gl: Amizades

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: In the profile screen
en: Look for more friends:
gl: Buscar máis amigos:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: Search
gl: Buscar

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Global Networking
gl: Rede global

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui I18N: In the online multiplayer screen
en: Quick Play
gl: Xogar rapidamente

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Account Settings
gl: Configuración da conta

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: Change
gl: Mudar

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Create User
gl: Crear un usuario

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: New Online Account
gl: Nova conta por internet

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Existing Online Account
gl: Conta por internet existente

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Offline Account
gl: Conta local

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Local Name
gl: Nome local

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Online Username
gl: Nome de usuario por internet

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: You can play without creating an online account by selecting an offline account. Though then you can not connect to friends, vote for addons etc. Please read our privacy statement at http://privacy.supertuxkart.net
gl: Para xogar sen crear unha conta por internet, selecciona unha conta local. Pero ten en conta que entón non poderás conectarte con amigos, votar por complementos, etc. Revisa a nosa declaración de protección da intimidade en http://privacy.supertuxkart.net.

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui
en: Server Selection
gl: Escolla de servidor

note: I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: User search
gl: Buscar usuarios

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
gl: Configuración

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
gl: Gráficos

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
gl: Son

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Players
gl: Usuarios

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
gl: Controis

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
gl: Música

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
gl: Activado

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
gl: Volume:

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
gl: Efectos de son

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
gl: Eliminar a configuración

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
gl: Volver á lista de dispositivos

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Always show login screen
gl: Mostrar sempre a pantalla de acceso.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Connect to the Internet
gl: Conectar a internet.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable per-player handicaps
gl: Activar limitacións por xogador.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Press enter or double-click on a device to configure it
gl: Preme «Intro» ou dúas veces co botón secundario para configuralo.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
gl: Engadir un dispositivo

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: * Which config to use will be inferred from which 'Select' key is pressed to join the game.
gl: * A configuración que se use dependerá da tecla de seleccionar que se prema para unirse á partida.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
gl: Aparencia:

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Display FPS
gl: Amosar os fotogramas por segundo (FPS).

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Graphical Effects Level
gl: Nivel dos efectos gráficos:

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Custom settings...
gl: Configuración personalizada…

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
gl: Resolución

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
gl: Pantalla completa.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Remember window location
gl: Lembrar a posición da xanela.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
gl: Aplicar a nova resolución

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a difficulty
gl: Escolle unha dificultade

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
gl: Escolle un modo de xogo:

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Use left/right to choose your team and press fire
gl: Usa os controis de mover á dereita ou á esquerda para escoller un equipo, e dálle a disparar.

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Red Team
gl: Equipo vermello

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Blue Team
gl: Equipo azul

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of laps
gl: Número de voltas

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
gl: Número de opoñentes:

note: I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Random Grand Prix
gl: Campionato aleatorio

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: Used as a verb, appears on the main networking menu (login button)
en: Login
gl: Identificación

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Remember password
gl: Lembrar o contrasinal

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Delete
gl: Eliminar

note: I18N: ../stk-assets/tracks/abyss/track.xml
en: Antediluvian Abyss
gl: Abismo do Diluvio

note: I18N: ../stk-assets/tracks/alien_signal/track.xml
en: Alien Signal
gl: Sinal Alieníxena

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ancient_colosseum_labyrinth/track.xml
en: Ancient Colosseum Labyrinth
gl: Labirinto dos Gladiadores

note: I18N: ../stk-assets/tracks/arena_candela_city/track.xml I18N: ../stk-assets/tracks/candela_city/track.xml
en: Candela City
gl: Cidade das Candelas

note: I18N: ../stk-assets/tracks/battleisland/track.xml
en: Battle Island
gl: Illa bélica

note: I18N: ../stk-assets/tracks/black_forest/track.xml
en: Black Forest
gl: Bosque Negro

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cave/track.xml
en: Cave X
gl: Cova X

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cocoa_temple/track.xml
en: Cocoa Temple
gl: Templo do cacao

note: I18N: ../stk-assets/tracks/fortmagma/track.xml
en: Fort Magma
gl: Castelo de lava

note: I18N: ../stk-assets/tracks/gran_paradiso_island/track.xml
en: Gran Paradiso Island
gl: Illa de Gran Paraíso

note: I18N: ../stk-assets/tracks/hacienda/track.xml
en: Hacienda
gl: Facenda

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: What's wrong, little hippies? Your great gnu leader is missing?
gl: Que vos pasa, raparigos? Non atopades ao voso “gran” líder o ñu?

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: Oh yes, see, he's in my castle now and will be served for supper...
gl: Pois é que está no meu castelo. Apetecíame cear un bo prato de lacón con grelos… e porco ou ñu, todo é carne.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: But I'm a fair creature, so I'll make you a deal.
gl: Pero sonche unha criatura xusta, así que propóñoche un trato.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: If you can beat me at racing, I will free the old codger.
gl: Se me gañas ás carreiras, soltarei ao mamífero.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en:  But you pathetic little twerps will never be able to beat me - King of the Karts!
gl:  Pero xa vos aviso, ningún de vós —patéticos ananos— conseguirá vencerme. Son o rei dos karts!

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lighthouse/track.xml
en: Around the Lighthouse
gl: Volta ao Faro

note: I18N: ../stk-assets/tracks/mines/track.xml
en: Old Mine
gl: Mina vella

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
gl: Clase de mates de Oliver

note: I18N: ../stk-assets/tracks/pumpkin_park/track.xml
en: Pumpkin Park
gl: Parque da Cabaza

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ravenbridge_mansion/track.xml
en: Ravenbridge Mansion
gl: Mansión Ravenbridge

note: I18N: ../stk-assets/tracks/sandtrack/track.xml
en: Shifting Sands
gl: Tormenta de area

note: I18N: ../stk-assets/tracks/scotland/track.xml
en: Nessie's Pond
gl: A poza de Nessie

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowmountain/track.xml
en: Northern Resort
gl: Vila na montaña

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowtuxpeak/track.xml
en: Snow Peak
gl: Pico nevado

note: I18N: ../stk-assets/tracks/soccer_field/track.xml
en: Soccer Field
gl: Campo de Fútbol

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stadium/track.xml
en: The Stadium
gl: Estadio

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stk_enterprise/track.xml
en: STK Enterprise
gl: Compañía STK

note: I18N: ../stk-assets/tracks/temple/track.xml
en: Temple
gl: Templo

note: I18N: ../stk-assets/tracks/volcano_island/track.xml
en: Volcan Island
gl: Illa do Volcán

note: I18N: ../stk-assets/tracks/zengarden/track.xml
en: Zen Garden
gl: Xardín da paz

en: Completed achievement "%s".
gl: Conseguiches o logro «%s».

en: Error downloading news: '%s'.
gl: Non foi posíbel descargar as novas: «%s».

en: Normal Race (Grand Prix)
gl: Carreira Normal (Campionato)

en: Time-Trial (Grand Prix)
gl: Contra-Reloxo (Campionato)

en: Normal Race (single race)
gl: Carreira Normal (carreira única)

en: Time-Trial (single race)
gl: Contra-Reloxo (carreira única)

en: Follow the Leader (single race)
gl: Seguir ao líder (carreira única)

note: I18N: In the Select challenge dialog, tell user this challenge has reversed laps
en: Mode: Reverse
gl: Modo: Sentido contrario

en: New track '%s' now available
gl: Hai un novo circuíto dispoñíbel: %s.

en: New game mode '%s' now available
gl: Hai un novo modo dispoñíbel: %s.

en: New Grand Prix '%s' now available
gl: Hai un novo campionato dispoñíbel: %s.

en: New difficulty '%s' now available
gl: Hai unha nova dificultade dispoñíbel: %s.

en: New kart '%s' now available
gl: Hai un novo kart dispoñíbel: %s.

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
gl: Convidado

note: I18N: Name of further guest players, with a 1, 2, ... attached
en: Guest %d
gl: Convidado %d

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
gl: O ficheiro de configuración non estaba ben, así que eliminouse e vaise crear un novo.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
gl: O ficheiro de configuración estaba obsoleto, así que eliminouse e vaise crear un novo.

en: Video recording started.
gl: Comezou a gravación do vídeo

en: Video saved in "%s".
gl: Vídeo gardado en "%s".

en: Encoding progress:
gl: Progreso de codificación:

en: FPS: %d/%d/%d - %d KTris, Ping: %dms
gl: FPS: %d/%d/%d - %d KTris, Ping: %d ms

en: Loading
gl: Cargando

en: Mass
gl: Peso:

en: Maximum speed
gl: Velocidade máxima

en: Acceleration
gl: Aceleración

en: Nitro efficiency
gl: Eficiencia do nitro

note: I18N: 'handicapped' indicates that per-player handicaps are activated for this kart (i.e. it will drive slower)
en: %s (handicapped)
gl: %s (limitado)

en: %s is ready
gl: %s está listo.

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
gl: [ningún]

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Left Mouse Button
gl: Botón esquerdo do rato

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Right Mouse Button
gl: Botón dereito do rato

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Middle Mouse Button
gl: Botón central do rato

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X1 Mouse Button
gl: Botón X1 do rato

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X2 Mouse Button
gl: Botón X2 do rato

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Backspace
gl: Borrar

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Clear
gl: Limpar

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Return
gl: Intro

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Shift
gl: Maiús

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Alt/Menu
gl: Alt/Menú

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Pause
gl: Pausar

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Caps Lock
gl: Bloq Maiús

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Convert
gl: Converter

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Nonconvert
gl: Non converter

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Accept
gl: Aceptar

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Modechange
gl: Cambio de modo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Space
gl: Espazo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Page Up
gl: Páxina Arriba

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Page Down
gl: Página Abaixo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: End
gl: Fin

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Home
gl: Persoal

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left
gl: Esquerda

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Up
gl: Subir

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right
gl: Dereita

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Down
gl: Baixar

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Select
gl: Escoller

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Print
gl: Imprimir

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Print Screen
gl: Impr. Pant

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Insert
gl: Inserir

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Help
gl: Axuda

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Logo
gl: Logo esquerdo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Logo
gl: Logo dereito

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Apps
gl: Programas

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Sleep
gl: Durmir

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 0
gl: 0 no teclado numérico

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 1
gl: 1 no teclado numérico

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 2
gl: 2 no teclado numérico

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 3
gl: 3 no teclado numérico

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 4
gl: 4 no teclado numérico

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 5
gl: 5 no teclado numérico

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 6
gl: 6 no teclado numérico

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 7
gl: 7 no teclado numérico

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 8
gl: 8 no teclado numérico

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 9
gl: 9 no teclado numérico

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Separator
gl: Separador

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: - (Subtract)
gl: - (resta)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: / (Divide)
gl: / (división)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Num Lock
gl: Bloq Num

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Scroll Lock
gl: Bloq Despr

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Shift
gl: Maiús esquerdo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Shift
gl: Maiús dereito

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Control
gl: Control esquerdo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Control
gl: Control dereito

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Menu
gl: Menú esquerdo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Menu
gl: Menú dereito

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Play
gl: Reproducir

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Zoom
gl: Ampliación

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad hats
en: Gamepad hat %d
gl: Control direccional %d do mando

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
gl: Eixo %d %s

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d inverted
gl: Eixo %d invertido

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d
gl: Eixo %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
gl: Botón %d do mando

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
gl: Botón %d do rato

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
gl: Eixo %d do rato %s

note: I18N: shown when config file is too old
en: Please re-configure your key bindings.
gl: Configura de novo as teclas.

en: Your input config file is not compatible with this version of STK.
gl: O ficheiro de configuración dos dispositivos de entrada non é compatíbel con esta versión de SuperTuxKart.

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Guide
gl: Guía

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Start
gl: Inicio

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick press
gl: Botón analóxico esquerdo

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick press
gl: Botón analóxico dereito

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left shoulder
gl: Botón Superior Esquerdo (L1)

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right shoulder
gl: Botón Superior Dereito (R1)

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad up
gl: Control de dirección arriba

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad down
gl: Control de dirección abaixo

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad left
gl: Control de dirección á esquerda

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad right
gl: Control de dirección á dereita

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left trigger
gl: Gatillo esquerdo

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right trigger
gl: Gatillo dereito

en: Ignoring '%s'. You needed to join earlier to play!
gl: Ignorouse «%s». Tes que unirte antes para xogar!

en: Only the Game Master may act at this point!
gl: Iso só pode facelo o anfitrión!

en: %s has low battery level.
gl: %s  está con pouca batería.

en: Found %d wiimote | Found %d wiimotes
gl[0]: Atopouse %d mando de Wii
gl[1]: Atopáronse %d mandos de Wii

en: Could not detect any wiimote :/
gl: Non se detectou ningún mando de Wii.

en: Getting ready to race
gl: Preparándose para correr

en: Penalty time!!
gl: Penalización de tempo!

en: You can have at most 3 lives!
gl: Como máximo, podes ter 3 vidas!

en: +1 life.
gl: +1 vida

en: You won the race!
gl: Gañaches a carreira!

note: I18N: Message shown in game to tell player left the game in network
en: %s left the game.
gl: %s saíu do xogo.

en: Your driver version is too old. Please install the latest video drivers.
gl: A túa versión do controlador da tarxeta de vídeo é demasiado vella. Instale a última versión.

en: Server connection timed out.
gl: A conexión co servidor excedeu o tempo límite.

note: I18N: Show when a player gets the red flag in CTF
en: %s has the red flag!
gl: %s ten a bandeira vermella!

note: I18N: Show when the red flag is returned to its base in CTF
en: The red flag has returned!
gl: A bandeira vermella voltou á base!

note: I18N: Show when a player gets the blue flag in CTF
en: %s has the blue flag!
gl: %s ten a bandeira azul!

note: I18N: Show when the blue flag is returned to its base in CTF
en: The blue flag has returned!
gl: A bandeira azul voltou á base!

en: %s captured the blue flag!
gl: %s capturou a bandeira azul!

en: %s captured the red flag!
gl: %s capturou a bandeira vermella!

en: Eggs: %d / %d
gl: Ovos: %d / %d

en: Leader
gl: Líder

en: Final lap!
gl: Última volta!

en: Lap %i
gl: %iª volta

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
gl: %2$s: %1$s

en: New fastest lap
gl: Volta máis rápida:

en: WRONG WAY!
gl: VAS EN SENTIDO CONTRARIO!

en: %s scored a goal!
gl: %s marcou un gol!

en: Oops, %s made an own goal!
gl: Ups, %s marcou en propia!

en: You have been eliminated!
gl: Quedaches eliminado!

en: '%s' has been eliminated.
gl: %s quedou eliminado.

en: %s disconnected.
gl: %s desconectouse.

note: I18N: In the networking lobby I18N: In server info dialog
en: Difficulty: %s
gl: Dificultade: %s

note: I18N: In the networking lobby
en: Max players: %d
gl: Máximo de xogadores: %d

note: I18N: In server info dialog
en: Game mode: %s
gl: Modo de xogo: %s

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Time limit
gl: Límite de tempo

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Goals limit
gl: Límite de goles

note: I18N: In the networking lobby
en: Soccer game type: %s
gl: Tipo de partida de fútbol: %s

en: Grand prix progress: %d / %d
gl: Progreso do Campionato: %d / %d

note: I18N: Display when a player is allow to control the server
en: You are now the owner of server.
gl: Agora es o dono do servidor.

en: Server owner quit the game.
gl: O dono do servidor saíu do xogo.

note: I18N: Show when player join red team of the started game in network
en: %s joined the red team.
gl: %s entrou no equipo vermello.

note: I18N: Show when player join blue team of the started game in network
en: %s joined the blue team.
gl: %s entrou no equipo azul.

note: I18N: Show when player join the started game in network
en: %s joined the game.
gl: %s entrou no xogo.

en: No quick play server available.
gl: Non está dispoñible ningún servidor de xogo rápido.

en: Cannot connect to server %s.
gl: Non foi posible conectarse ao servidor %s.

en: Time Trial (Grand Prix)
gl: Contra-reloxo (Campionato)

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Free-For-All
gl: Todos contra Todos

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Capture The Flag
gl: Capturar a Bandeira

en: %s is now online.
gl: %s conectou.

en: %s and %s are now online.
gl: %s e %s conectaron.

en: %s, %s and %s are now online.
gl: %s, %s e %s conectaron.

note: I18N: Only used for count > 3
en: %d friend is now online. | %d friends are now online.
gl[0]: %d amigo conectou.
gl[1]: %d amigos conectaron.

note: I18N: Tell your friend if he is on any server in game
en: %s is now on server "%s".
gl: %s está agora no servidor "%s".

en: You have %d new friend request! | You have %d new friend requests!
gl[0]: Tes %d nova solicitude de amizade!
gl[1]: Tes %d novas solicitudes de amizade!

en: You have a new friend request!
gl: Tes unha nova solicitude de amizade!

en: Unable to connect to the server. Check your internet connection or try again later.
gl: Non é posíbel conectar ao servidor. Comproba a túa conexión a internet, ou inténtao de novo máis tarde.

en: Default
gl: Predeterminado

en: None
gl: ningunha

en: Random
gl: Aleatorio

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
gl: O ficheiro das mellores puntuacións era vello de máis,
    e elimináronse todas as puntuacións.

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
gl: Seguir ao líder

note: I18N: Game mode
en: 3 Strikes Battle
gl: Loita a 3 Vidas

en: Incomplete replay file will not be saved.
gl: O ficheiro de repetición está incompleto e non se gardará.

en: Replay saved in "%s".
gl: A repetición gardouse en «%s».

en: 1 week
gl: 1 semana

en: 2 weeks
gl: 2 semanas

en: 1 month
gl: 1 mes

en: 3 months
gl: 3 meses

en: 6 months
gl: 6 meses

en: 9 months
gl: 9 meses

en: 1 year
gl: 1 ano

en: 2 years
gl: 2 anos

en: Add-on name
gl: Nome do complemento

en: Updated date
gl: Data de actualización

note: I18N: Addon not installed for fillter
en: Not installed
gl: Non instalado

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
gl: %s, de %s

en: Please wait while addons are updated
gl: Actualizando os complementos…

en: Sorry, an error occurred while contacting the add-ons website. Make sure you are connected to the Internet and that SuperTuxKart is not blocked by a firewall
gl: Produciuse un erro ao intentar conectarse ao sitio web de complementos. Asegúrate de que estás conectado a internet e de que non tes unha devasa bloqueando SuperTuxKart.

note: I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: standard
gl: Estándar

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
gl: Bloqueado: supera os desafíos activos para conseguir acceso a máis!

en: Random Arena
gl: Arena aleatoria

en: %d arena unavailable in single player. | %d arenas unavailable in single player.
gl[0]: %d arena non dispoñíbel para modo individual.
gl[1]: %d arenas non dispoñíbel para modo individual.

[ctx: achievement_info]
en: Subgoals
gl: Obxectivos secundarios

[ctx: achievement_info]
en: Progress
gl: Progreso

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals
gl: Cumpre todos os obxectivos secundarios

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals at the same time
gl: Cumprir todos os obxectivos secundarios ao mesmo tempo

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill at least one subgoal
gl: Cumprir polo menos un obxectivo secundario

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races won
gl: Carreiras gañadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races won
gl: Carreiras normais gañadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races won
gl: Carreiras contra-reloxo gañadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races won
gl: Carreiras Seguir ao Líder gañadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Consecutive won races
gl: Carreiras consecutivas gañadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races started
gl: Carreiras normais comezadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races finished
gl: Carreiras normais rematadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races started
gl: Carreiras contra-reloxo comezadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races finished
gl: Carreiras contra-reloxo rematadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races started
gl: Carreiras Seguir ao Líder comezadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races finished
gl: Carreiras Seguir ao Líder rematadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: 3 Strikes battles started
gl: Loita a 3 Vidas comezadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: 3 Strikes battles finished
gl: Loita a 3 Vidas rematadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Soccer matches started
gl: Partidas de fútbol comezadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Soccer matches finished
gl: Partidas de fútbol rematadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg Hunts started
gl: Caza dos Ovos comezadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg Hunts finished
gl: Caza dos Ovos rematadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races started with a ghost replay
gl: Carreiras con repetición fantasma comezadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished with a ghost replay
gl: Carreiras con repetición fantasma rematadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Capture-the-Flag matches started
gl: Partidas de Capturar a Bandeira comezadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Capture-the-Flag matches finished
gl: Partidas de Capturar a Bandeira rematadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Bananas collected
gl: Plátanos apañados

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals. I18N: Key binding name
en: Skidding
gl: Derrapar

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races started
gl: Carreiras comezadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (maximum on one official track)
gl: (máximo nunha pista oficial)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished
gl: Carreiras rematadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Reverse direction races finished
gl: Carreiras en sentido contrario rematadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished alone
gl: Carreeiras rematadas só

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg hunts started
gl: Caza dos ovos comezadas

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg hunts finished
gl: Caza dos ovos rematadas

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Wiimote
gl: Engadir un mando de Wii

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
gl: Engadir uns controis para o teclado.

en: Update
gl: Actualizar

en: Version: %d
gl: Versión: %d

en: featured
gl: Destacados

note: I18N: File size of game assets or addons downloading
en: Size: %s
gl: Tamaño: %s.

en: Sorry, downloading the add-on failed
gl: Non foi posíbel descargar o complemento.

en: Problems installing the addon '%s'.
gl: Non se puido instalar o complemento «%s».

en: Try again
gl: Volve intentalo

en: Problems removing the addon '%s'.
gl: Non se puido eliminar o complemento «%s».

en: Current password invalid.
gl: O contrasinal actual non é válido.

en: Password has to be between 8 and 30 characters long!
gl: O contrasinal debe ter unha lonxitude entre 8 e 30 caracteres!

en: Passwords don't match!
gl: Os contrasinais non coinciden!

en: Password successfully changed.
gl: O contrasinal cambiouse correctamente.

en: Validating info
gl: Validando a información

note: I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Confirm resolution within %i second | Confirm resolution within %i seconds
gl[0]: Confirma a resolución antes de %i segundo
gl[1]: Confirma a resolución antes de %i segundos

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Custom I18N: custom video settings
en: Custom
gl: Personalizada

note: I18N: Geometry level disabled : lowest level, no details I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is disabled
en: Disabled
gl: Desactivado

en: Invalid server address: %s.
gl: Enderezo do servidor inválido: %s.

[ctx: column_name]
en: Reverse
gl: Marcha atrás

[ctx: column_name]
en: Difficulty
gl: Dificultade

[ctx: column_name]
en: Laps
gl: Voltas

[ctx: column_name]
en: Time
gl: Tempo

[ctx: column_name]
en: User
gl: Usuario

[ctx: column_name]
en: Version
gl: Versión

en: No
gl: Non

en: Track
gl: Circuíto

en: Top %d High Scores
gl: Os %d Mellores Tempos

en: %s: %s
gl: %s : %s

en: Number of karts: %d
gl: Número de karts: %d

en: Time target: %s
gl: Obxectivo de tempo: %s

en: Laps: %d
gl: Voltas: %d

en: Reverse: %s
gl: Sentido Contrario: %s

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
gl: (baleiro)

note: I18N: In kart color choosing dialog
en: Use original color
gl: Usar a cor orixinal

en: Don't show again
gl: Non mostrar novamente

note: I18N: In the network player dialog
en: Player info
gl: Información do xogador

note: I18N: In the network player dialog
en: Player name: %s
gl: Nome do xogador: %s

note: I18N: In the network player dialog, show the player location with country name (based on IP geolocation)
en: Player location: %s
gl: Localización do xogador: %s

note: I18N: In the network player dialog
en: Kick
gl: Botar

note: I18N: In the network player dialog
en: Enable handicap
gl: Activar desvantaxe

note: I18N: In the network player dialog
en: Disable handicap
gl: Desactivar desvantaxe

note: I18N: In the network player dialog, report player about for example abusive behaviour in game
en: Report player
gl: Denunciar xogador

note: I18N: In press a key dialog, tell user to press a key to bind configuration
en: Press any key...
    (Press ESC to cancel)
gl: Preme calquera tecla... (Preme ESC para cancelar)

en: Press any key...
gl: Preme calquera tecla...

en: Chat is disabled, enable in options menu.
gl: O chat está desactivado, actívao no menú de Opcións.

en: Setup New Race
gl: Nova carreira

en: Exit Race
gl: Saír da carreira

en: Username and/or email address invalid.
gl: O nome de usuario ou o enderezo de correo electrónico non son correctos.

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Nitro challenge
gl: Desafío de nitro

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Ghost replay race
gl: Carreira de repetición fantasma

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Laps: %i
gl: Voltas: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog, type of this challenge
en: Type: %s
gl: Tipo: %s

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Rank: %i
gl: Posición necesaria: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Time: %i
gl: Tempo necesario: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Nitro Points: %i
gl: Puntos de nitro necesarios: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Number of AI Karts: %i
gl: Número de karts da IA: %i

note: I18N: In the create server screen, show various battle mode available
en: Battle mode
gl: Modo de Batalla

note: I18N: In the create server screen
en: Soccer game type
gl: Tipo partida de fútbol

note: I18N: In the server info dialog, show the server location with country name (based on IP geolocation)
en: Server location: %s
gl: Localización do servidor: %s

note: I18N: In server info dialog, showing the current track playing in server
en: Current track: %s
gl: Pista actual: %s

en: Rank
gl: Posición

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user name on server
en: Player
gl: Xogador

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the scores of user calculated by player rankings
en: Scores
gl: Clasificacións

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user time played on server
en: Time played
gl: Tempo xogado

en: Remove from bookmarks
gl: Remover dos marcadores

en: Input device already exists.
gl: O dispositivo de entrada xa existe.

en: No player available for connecting to server.
gl: Non existe ningún xogador dispoñible para se conectar ao servidor.

en: Cancel Request
gl: Cancelar a solicitude

en: Today
gl: Hoxe

en: Friend request sent!
gl: Enviouse a solicitude de amizade!

en: Friend request accepted!
gl: Aceptouse a solicitude de amizade!

en: Friend request declined!
gl: Rexeitouse a solicitude de amizade!

en: Friend removed!
gl: Eliminouse a amizade!

en: Friend request cancelled!
gl: Cancelouse a solicitude de amizade!

en: Processing
gl: Procesando

en: Fetching last vote
gl: Obtendo o último voto

en: You can adapt your previous rating by clicking the stars beneath.
gl: Podes premer as estrelas de embaixo para modificar a túa puntuación.

en: You have not yet voted for this addon. Select your desired rating by clicking the stars beneath
gl: Aínda non votaches por este complemento. Preme as estrelas de embaixo para escoller a puntuación que queres outorgarlle.

en: Vote successful! You can now close the window.
gl: Rexistrouse o voto! Xa podes pechar a xanela.

en: Performing vote
gl: Votando

en: Random Track
gl: Circuíto aleatorio

en: Are you sure you want to remove '%s'?
gl: Estás seguro de que queres eliminar «%s»?

en: Do you want to save your changes?
gl: Queres gardar as túas modificacións?

en: Laps
gl: Voltas

en: Reversed
gl: Traxecto invertido

en: An error occurred while trying to save your grand prix.
gl: Produciuse un erro ao intentar gardar o campionato.

en: Select a track
gl: Escolle un circuíto

en: You completed the easy challenge! Points earned on this level: %i/%i
gl: Superaches o desafío fácil! Puntos conseguidos neste nivel: %i/%i

en: You completed the intermediate challenge! Points earned on this level: %i/%i
gl: Superaches o desafío intermedio! Puntos conseguidos neste nivel: %i/%i

en: You completed the difficult challenge! Points earned on this level: %i/%i
gl: Superaches o desafío difícil! Puntos conseguidos neste nivel: %i/%i

en: Challenge Completed
gl: Desafío superado

en: You unlocked track %0
gl: Desbloqueaches o circuíto «%0».

en: You unlocked grand prix %0
gl: Desbloqueaches o campionato «%0».

[ctx: column_name]
en: Track
gl: Pista

[ctx: column_name]
en: Players
gl: Xogadores

en: Reload
gl: Cargar de novo

en: Please enter the name of the grand prix
gl: Escribe o nome do campionato.

en: Please select a Grand Prix
gl: Selecciona un campionato.

en: User defined
gl: Definido polo usuario

en: Name is empty.
gl: O nome está baleiro.

en: Another grand prix with this name already exists.
gl: Xa existe outro campionato co mesmo nome.

en: Name is too long.
gl: O nome é longo de máis.

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
gl: Máis sorte a próxima vez!

en: You completed a challenge!
gl: Superaches un desafío!

en: You completed the Grand Prix!
gl: Completaches o campionato!

[ctx: column_name]
en: Number of karts
gl: Número de karts

en: Random Kart
gl: Kart aleatorio

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Everyone:
    Press the 'Select' button to join the game
gl: Todos:
    Premede o botón de seleccionar para unirvos á partida.

en: The add-ons module is currently disabled in the Options screen
gl: O módulo de complementos está actualmente desactivado da pantalla de configuración.

en: Please wait while the add-ons are loading
gl: Cargando os complementos…

en: Create LAN Server
gl: Crear un servidor para a rede local

en: %s's server
gl: Servidor de %s

en: Name has to be between 4 and 30 characters long!
gl: O nome debe ter unha lonxitude entre 4 e 30 caracteres!

en: Incorrect characters in password!
gl: Caracteres incorrectos no contrasinal!

en: Install addon
gl: Instalar complemento

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with remaining time, showing the current track name inside bracket
en: Please wait for the current game's (%s) end, estimated remaining time: %s.
gl: Por favor, agarda a que o xogo actual (%s) remate: Tempo restante estimado: %s.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with remaining time
en: Please wait for the current game's end, estimated remaining time: %s.
gl: Por favor, agarda a que o xogo actual remate, tempo restante estimado: %s.

en: Connecting to server %s
gl: Conectando ao servidor %s

en: Finding a quick play server
gl: Procurando un servidor de xogo rápido

note: I18N: In kart screen, show before the voting period in network ends.
en: Remaining time: %d
gl: Tempo restante: %d

note: I18N: Goals in achievement
en: Goals
gl: Oxectivos

en: Fetching achievements
gl: Obtendo os logros

en: %s's profile
gl: Perfil de %s

en: Since
gl: Desde

en: Status
gl: Estado

en: Fetching friends
gl: Obtendo as amizades

en: New Request
gl: Nova solicitude

en: Pending
gl: Pendente

en: Offline
gl: Desconectado

en: Enter new E-mail below
gl: Escribe o novo Email abaixo

en: New Email has to be between 5 and 254 characters long!
gl: O novo Email deberá ter entre 5 e 254 caracteres!

en: New Email is invalid!
gl: O novo Email é inválido!

en: E-mail changed!
gl: Email mudado!

en: Failed to change E-mail: %s
gl: Non foi posible mudar o Email: %s

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go to options, select  tab 'User Interface', and edit "Connect to the Internet".
gl: Non podes xogar por internet sen acceso a internet. Para xogar por internet, accede á pantalla de opcións, á lapela «Interface de usuario», e activa a opción «Conectar a internet».

en: Searching
gl: Buscando

en: Exit game
gl: Saír do xogo

en: Could not create player '%s'.
gl: Non foi posíbel crear o xogador «%s».

en: User name cannot be empty.
gl: O nome de usuario non pode estar baleiro

en: Online username and password must not be the same!
gl: O nome do usuario e o contrasinal non poden ser o mesmo!

en: Emails don't match!
gl: Os enderezos de correo electrónico non coinciden!

en: Online username has to be between 3 and 30 characters long!
gl: O nome de usuario de internet debe ter unha lonxitude de entre 3 e 30 caracteres!

en: Online username must not start with a number!
gl: O nome de usuario de internet non pode comezar por un número!

en: Email has to be between 5 and 254 characters long!
gl: O enderezo de correo electrónico debe ter unha lonxitude de entre 5 e 254 caracteres!

en: Email is invalid!
gl: O enderezo de correo electrónico non é válido!

en: You will receive an email with further instructions regarding account activation. Please be patient and be sure to check your spam folder.
gl: Recibirás unha mensaxe de correo electrónico con instrucións para activar a conta. Ten paciencia, e revisa o cartafol do correo lixo.

en: Internet access is disabled, please enable it in the options
gl: O acceso a internet está desactivado, actíveo desde a pantalla de opcións.

[ctx: column_name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: column_name]
en: Game mode
gl: Modo de xogo

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, owner of server, only displayed if it's localhost or friends'
en: Owner
gl: Dono

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, distance to server
en: Distance (km)
gl: Distancia (km)

note: I18N: In server selection screen, unknown distance to server
en: Unknown
gl: Descoñecido

note: I18N: Message shown to user if no IPv4 detected by STK
en: No IPv4 detected, you may not be able to join any servers.
gl: No foi detectada a IPv4, non poderás entrar en servidores

note: I18N: Message shown to user if no IPv6 detected by STK
en: No IPv6 detected, you may not be able to join any servers.
gl: Non foi detectada unha IPv6, non poderás entrar en servidores

en: No server is available.
gl: Non hai servidores dispoñibles

en: Fetching servers
gl: Obtendo os servidores

note: I18N: In track screen I18N: In the track info screen
en: Random item location
gl: Lugar do elemento aleatorio

note: I18N: In track screen
en: Number of goals to win
gl: Número de goles para gañar

note: I18N: In the track info screen
en: Drive in reverse
gl: Conducir marcha atrás

en: Locked: solve active challenges to gain access to more!
gl: Bloqueado: supera os desafíos activos para conseguir acceso a máis!

en: Action
gl: Acción

en: Key binding
gl: Tecla asociada

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
gl: Desactivar o dispositivo

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
gl: Activar o dispositivo

note: I18N: button to enable a keyboard configuration
en: Enable Configuration
gl: Activar Configuración

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
gl: Teclas do xogo

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
gl: Teclas do menú

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
gl: Xirar á esquerda

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
gl: Xirar á dereita

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
gl: Acelerar

note: I18N: Key binding name
en: Brake / Reverse
gl: Frear / Marcha Atrás

note: I18N: Key binding name
en: Fire
gl: Disparar

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
gl: Mirar cara atrás

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
gl: Rescatar

note: I18N: Key binding name
en: Pause Game
gl: Pór en pausa a partida

note: I18N: Key binding name
en: Up
gl: Arriba

note: I18N: Key binding name
en: Down
gl: Abaixo

note: I18N: Key binding name
en: Left
gl: Esquerda

note: I18N: Key binding name
en: Right
gl: Dereita

note: I18N: Key binding name
en: Select
gl: Escoller

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
gl: Cancelar ou volver

en: * A blue item means a conflict with another configuration
gl: * Cando apareza un elemento en azul, será porque entra en conflito con outra configuración.

en: * A red item means a conflict in the current configuration
gl: * Un elemento de cor vermella indica un conflito na configuración actual.

en: Warning: The 'Shift' is not a recommended key. When 'Shift' is pressed down, all keys that contain a character that is different in upper-case will stop working.
gl: Aviso: Non se recomenda usar a tecla Maiús. Ao premer Maiús, todas as teclas que conteñan un carácter que sexa distinto en maiúsculas deixarán de funcionar.

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
gl: Seguro que queres eliminar a configuración?

en: Enter new configuration name, leave empty to revert default value.
gl: Escribe o nome da configuración, deixa en branco para tornar ao nome predefinido

note: I18N: For mobile version for STK, install the full game assets which will download from stk server
en: Install full game assets
gl: Instalar o paquete completo de recursos

en: Are you sure to uninstall full game assets?
gl: Seguro que queres desinstalar o paquete completo de recursos do xogo?

en: Keyboard %i
gl: Teclado %i

en: Touch Device
gl: Dispositivo Táctil

note: I18N: In the input configuration screen, help for touch device
en: Tap on a device to configure it
gl: Toca nun dispositivo para o configurares

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
gl: Lingua do sistema

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: In the bottom-left
gl: No fondo á esquerda

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: On the right side
gl: No lado dereito

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Hidden
gl: Oculto

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Centered
gl: Centrado

note: I18N: In the UI options, Very small font size
en: Very small
gl: Moi pequeno

note: I18N: In the UI options, Small font size
en: Small
gl: Pequeno

note: I18N: In the UI options, Medium font size
en: Medium
gl: Medio

note: I18N: In the UI options, Large font size
en: Large
gl: Grande

note: I18N: In the UI options, Very large font size
en: Very large
gl: Moi Grande

note: I18N: in graphical options
en: Particles Effects: %s
gl: Efectos de Partículas: %s

note: I18N: in graphical options
en: Animated Characters: %s
gl: Personaxes animadas: %s

note: I18N: in graphical options
en: Dynamic lights: %s
gl: Iluminación dinámica: %s

note: I18N: in graphical options
en: Light scattering: %s
gl: Dispersión da luz: %s

note: I18N: in graphical options
en: Anti-aliasing: %s
gl: Suavizado das curvas: %s

note: I18N: in graphical options
en: Ambient occlusion: %s
gl: Oclusión ambiental: %s

en: Shadows: %s
gl: Sombras: %s

en: Shadows: %i
gl: Sombras: %i

note: I18N: in graphical options
en: Bloom: %s
gl: Incandescencia: %s

note: I18N: in graphical options
en: Glow (outlines): %s
gl: Resplandor: %s

note: I18N: in graphical options
en: Light shaft (God rays): %s
gl: Raios crepusculares: %s

en: Rendered image quality: %s
gl: Calidade da imaxe renderizada: %s

note: I18N: in graphical options
en: Motion blur: %s
gl: Desenfoque por movemento: %s

note: I18N: in graphical options
en: Depth of field: %s
gl: Profundidade de campo: %s

en: Internet access is disabled. Do you want to enable it?
gl: O acceso a internet está desactivado. Queres activalo?

en: You need to enter a password.
gl: Ten que escribir un contrasinal.

en: Logging out '%s'
gl: Saíndo como «%s»

en: Logging in '%s'
gl: Accedendo como «%s»

en: You can't delete the only player.
gl: Non podes eliminar ao único xogador.

note: I18N: In the player info dialog (when deleting)
en: Do you really want to delete player '%s'?
gl: Seguro que queres eliminar ao xogador '%s'?

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
gl: Preparados…

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
gl: Listos…

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
gl: Xa!

note: I18N: Shown when a goal is scored
en: GOAL!
gl: Gol!

note: I18N: Shown waiting for other players in network to finish loading or waiting
en: Waiting for others
gl: Agardando polos demáis

note: I18N: Shown waiting for the server in network if live join or spectate
en: Waiting for the server
gl: Agardando ao servidor

note: I18N: string used to show the author of the music. (e.g. "Sunny Song" by "John Doe")
en: by
gl: de

en: Collect nitro!
gl: Recolle nitro!

en: Follow the leader!
gl: Seguir ao líder!

note: I18N: When some GlobalPlayerIcons are hidden, write "Top 10" to show it
en: Top %i
gl: %i mellores

en: Challenge Failed
gl: Desafío non superado

en: Press fire to start the challenge
gl: Dálle a disparar para comezar o desafío.

en: Quit the server
gl: Saír do servidor

en: You completed challenges!
gl: Superaches desafíos!

en: Abort Grand Prix
gl: Cancelar o campionato

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Back to challenge selection
gl: Volver á sección de desafíos

en: Race against the new ghost replay
gl: Correr contra a nova repetición fantasma

en: Back to the menu
gl: Volver ao menú

en: Do you really want to abort the Grand Prix?
gl: Seguro que queres cancelar o campionato?

en: Red Team Wins
gl: Gaña o equipo vermello

en: Blue Team Wins
gl: Gaña o equipo azul

en: It's a draw
gl: Empate

en: Eliminated
gl: Eliminado

note: I18N: indicates a player that scored in their own goal in result screen
en: (Own Goal)
gl: (Gol en propia meta)

en: Track %i/%i
gl: Circuíto %i de %i

en: Grand Prix progress:
gl: Progreso do campionato:

en: Highscores
gl: Mellores puntuacións

en: Best lap time: %s
gl: Mellor tempo de volta: %s

note: I18N: is used to indicate who has the bast laptime (best laptime "by kart_name")
en: by %s
gl: por %s

en: You completed the challenge!
gl: Completaches o desafío!

en: You failed the challenge!
gl: Fallaches o desafío!

en: Reached Requirements of SuperTux
gl: Requisitos da dificultade SuperTux acadados

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
gl: Permítense todas as armas, así que sácalles o mellor partido!

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
gl: Non hai bonificacións, así que o único que importará serán as túas habilidades de condución!

note: I18N: short definition for follow-the-leader game mode
en: Keep up with the leader kart but don't overtake it!
gl: Mantente preto do líder pero sen adiantalo!

en: Hit others with weapons until they lose all their lives.
gl: Golpea outros karts con armas ata que perdan todas as vidas.

en: Explore tracks to find all hidden eggs
gl: Explora circuítos para atopar todos os ovos agochados.

en: Race against ghost karts and try to beat them!
gl: Corre contra karts fantasma e intenta superalos!

en: Complete as many laps as possible in a given amount of time.
gl: Complete o maior número de voltas posible nun determinado período de tempo.

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
gl: Circuíto creado por %s.

note: I18N: the max players supported by an arena.
en: Max players supported: %d
gl: Número máximo de xogadores permitidos: %d

en: Number of red team AI karts
gl: Número de karts AI no equipo vermello

note: I18N: track group name
en: all
gl: todo

en: Locked!
gl: Bloqueado

en: %s MB
gl: %s MiB

en: %s KB
gl: %s KiB

en: Complete all challenges to unlock the big door!
gl: Supera todos os desafíos para desbloquear a porta grande!

en: You need more points
    to enter this challenge!
    Check the minimap for
    available challenges.
gl: Necesitas máis puntos
    para acceder a este desafío!
    Busca desafíos dispoñíbeis
    no minimapa.

en: Accelerate with <%s>, and steer with <%s> and <%s>.
gl: Acelera con <%s>, e xira con <%s> e <%s>.

en: Collect gift boxes, and fire the weapon with <%s> to blow away these boxes!
gl: Recolle caixas de agasallos, e dispara con <%s> para estoupar estas caixas!

en: Use the nitro you collected by pressing <%s>!
gl: Preme <%s> para usar o nitro que recolliches!

en: Collect nitro bottles (we will use them after the curve).
gl: Recolle botellas de nitro (usarémolas pasada a curva).

en: Oops! When you're in trouble, press <%s> to be rescued.
gl: Ups! Cando teñas problemas, preme <%s> para que te rescaten.

en: Oops! When you're in trouble, press the bird icon to be rescued.
gl: Ups! Cando esteas en problemas, preme na icona do paxaro para ser rescatado.

en: Note that if you manage to skid for several seconds, you will receive a bonus speedup as a reward!
gl: Ten en conta que se consegues derrapar durante varios segundos, conseguirás unha bonificación de velocidade como recompensa!

en: You are now ready to race. Good luck!
gl: Estás listo para correr. Sorte!

note: I18N: Generic name in desktop file entry, summary in AppData and short description in Google Play
en: A 3D open-source kart racing game
gl: Un xogo de carreiras de karts en 3D e de código aberto.

note: I18N: Keywords in desktop entry, translators please keep it separated with semicolons
en: tux;game;race;
gl: tux;xogo;carreira;

en: This game has no ads.
gl: Este xogo non contén anuncios.

en: This version can be installed in parallel with the stable version on the device.
gl: Esta versión pódese instalar en paralelo coa versión estable.

en: If you need more stability, consider using the stable version: %s
gl: Se precisas de maior estabilidade, proba a usar a versión estable: %s

en: SuperTuxKart Team
gl: Equipo SuperTuxKart
