SuperTuxKart - en to hr translation catalogue (330 entries)

note: I18N: In Android UI, po_extract_game_data
en: Extracting game data...
hr: Raspakiravamo datoteke za igrice...

note: I18N: In Android UI, po_extract_error
en: Game data extraction error
hr: Greška pri rapspakiravanju

note: I18N: In Android UI, po_extract_error_msg
en: Check remaining device space or reinstall SuperTuxKart.
hr: Provjeri da li imaš dovoljno prostora na hradu ili reinstaliraj superTuxKart

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
hr: Izlaz

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Christoffel Columbus
hr: Kristofer Kolumbija

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Play every official track at least once.
hr: Odigraj sve službene utrke barem jednom

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Strike!
hr: Crveni karton!

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit 10 karts with a bowling-ball.
hr: Zvekni 10 autića sa kuglom

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Arch Enemy
hr: Prirodni neprijatelj

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit the same kart at least 5 times in one race.
hr: Zvekni isti autić barem 5 puta u jednoj utrci

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Marathoner
hr: Maratonac

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Finish a race with at least twice the track's default lap number.
hr: Završi utrku sa najmanje duplo manjim vremenom od predviđenog

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid-row
hr: Policajka-krug

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid 5 times in a single lap.
hr: Napravi policajku 5 puta u jednom krugu

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Gold driver
hr: Zlatni vozač

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win against at least 3 AIs in normal race, time-trial, and follow the leader.
hr: Pobijedi barem 3 puta AI u normalnoj utrci, vremenskoj-utrci i slijedi vođu

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Powerup Love
hr: Ljubav prema boostanju

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Use 10 or more powerups in a race.
hr: Iskoristi 10 ili više boostova u utrci

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Unstoppable
hr: Razbijač

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 5 single races in a row against at least 3 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
hr: Pobijedi 5 utrka za redom protiv barem 3 AI-a. Pazi se, ponavljanje utrke se broji ko izgubljenja!

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Banana Lover
hr: Volim bananko

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Collect at least 5 bananas in one race.
hr: Skupi barem 5 banana u jednoj utrci

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: It's secret
hr: To je tajna

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Really ... a secret.
hr: Stvarno.... tajna

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Mosquito Hunter
hr: Ubica komarica

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Take your opponents for mosquitos! With the swatter, squash them at least 5 times in a race.
hr: Provinci su ti komarci! Zgnjiječi ih poput komaraca barem 5 puta tijekom utrke.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Beyond Luck
hr: Presretan

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 10 single races in a row in Expert or SuperTux against at least 5 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
hr: Pobijedi 10 utrka za redom kao Stručnjak ili SuperRazbijač protiv barem 5 AI-a. Pazi se, ponavljanje se broji kao izgubljena!

note: I18N: ./data/grandprix/1_penguinplayground.grandprix
en: Penguin Playground
hr: Pingvinovo igralište

note: I18N: ./data/grandprix/2_offthebeatentrack.grandprix
en: Off the Beaten Track
hr: Izvan utabanih staza

note: I18N: ./data/grandprix/3_tothemoonandback.grandprix
en: To the Moon and Back
hr: Do Mjeseca i nazad

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
hr: Na kraju svijeta

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
hr: Instalirati

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
hr: Uklanjanje

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgu
en: Back
hr: Natrag

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: Select a type of control that you prefer
hr: Odaberi tip navigacije

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Accelerometer
hr: Brzinomjer

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.
en: Gyroscope
hr: žiroskop

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type
en: Steering wheel
hr: Volan

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Auto acceleration
hr: Automatsko ubrzanje

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: You can change it later in touch device settings.
hr: Možeš kasnije promijeniti u postavkama za dodir

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/ka
en: Apply
hr: Primjeni

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Touch Device Settings
hr: Postavke za dodir

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
hr: Općenito

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Device enabled
hr: Uređaj uključen

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Inverted buttons
hr: Gumbi naopačake

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Buttons scale
hr: Gumbi se povečavaju

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Advanced
hr: Napredno

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Deadzone
hr: Mirogoj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity X
hr: Osijetljivost po x osi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity Y
hr: Osjetljivost po y osi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Restore defaults
hr: Resetiraj postavke

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
hr: Da

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
hr: Odustani

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info
en: Accept
hr: Prihvaćam

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Revert
hr: Vratiti

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui
en: Camera Settings
hr: Kamera postavke

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Player camera
hr: Player postavke

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: FOV
hr: Pogled unazad

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Distance
hr: Udaljenost

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Angle
hr: Kut

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Smooth camera
hr: Klizna kamera

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Backward camera
hr: Unazad kamera

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Follow ball in soccer mode
hr: Slijedi loptu u nogometnom načinu rada

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Reset
hr: Resetovanje

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
hr: Grafičke postavke

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Advanced pipeline (lights, etc.)
hr: Napredni skala (svijetla, itd.)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Shadows
hr: Sijene

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Bloom
hr: Rascvijetati

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light shaft (God rays)
hr: Svijetlsona zraka (Atilina zraka)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Ambient occlusion
hr: Ambijentalno okruženje

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Depth of field
hr: Dubina polja

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Glow (Outlines)
hr: Osvjetljenje (obrub)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Anti-aliasing
hr: Sukladnost

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Motion blur
hr: Zamagljenje kretnje

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Image-based lighting
hr: Slikovito-bazirano osvjetljenje

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light Scattering
hr: Rapršivanje svijetla

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Animated characters
hr: Animirani znakovi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Texture compression
hr: Kompresija teksture

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Particle effects
hr: Efekt čestica

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Rendered image quality
hr: Prezentacijska kvaliteta slike

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Geometry detail
hr: Geometrijski detalji

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: * Restart STK to apply new settings
hr: * Restartaj STK da bi primjenio nove postavke

note: I18N: ./data/gui/dialogs/debug_slider.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog 
en: Close
hr: Zatvori

note: I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: In the enter address dialog I18N: ./data/gui/dialogs/general_text_field_dialog.stkgui I18N: In the general textfield dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_di
en: OK
hr: U redu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Record the race for ghost replay
hr: Snimi utrku za caspera

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Watch replay only
hr: Pogledaj samo snimku

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Compare to another ghost
hr: Usporedi s drugim duhom

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix i
en: Start Race
hr: Kreni utrku

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action
en: Compare ghost
hr: Usporedi duha

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I1
en: Remove
hr: Ukloni

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Objective shown in achievement dialog
en: Goal
hr: Cilj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Progress shown in achievement dialog I18N: Progress in achievement
en: Progress
hr: Napredak

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Password Change
hr: Izmijeni lozinku

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Current Password
hr: Trenutna lozinka

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: New Password
hr: Nova lozinka

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Confirm
hr: Potvrdi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: Submit
hr: Spremi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
hr: Natrag na utrku

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Show in network ingame dialog to allow user to go back to lobby to end spectating (for example)
en: Back to lobby
hr: Nazad u foaje

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Restart Race
hr: Ponovo pokreni utrku

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Give Up Race
hr: Odustani od utrke

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
hr: Postavke

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
hr: Pomoć

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Quit Server
hr: Napusti server

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui
en: View
hr: Pogledaj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui I18N: In player rankings dialog
en: Top 10 players
hr: Najboljih 10 šumija

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui
en: Refresh
hr: Osviježi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Account Recovery
hr: Povrati account

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: You will receive an email with further instructions on how to reset your password. Please be patient and be sure to check your spam folder.
hr: Dobit češ email sa daljnjim instrukcijama kako resetirati lozinku. Molim te budi smiren i provijeri spam folder.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Fill in the username and email address you supplied at registration to be able to reset your password.
hr: Ispuni korisničko ime i email koji si dao tokom registracije kako bi resetirao lozinku.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Username
hr: Korisničko ime

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Terms and Agreement
hr: Ugovor o korištenju

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: I agree to the above terms and am 13 years or older.
hr: Prihvaćam navedeni ugovor te sam iznad 13 godina

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen
en: Server Configuration
hr: Konfiguriraj server

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Difficulty
hr: Težina

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
hr: Početnik

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
hr: Srednja

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Expert
hr: Stručnjak

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: SuperTux
hr: SuperRazbijač

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Game mode
hr: Težina igre

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
hr: Normalna utrka

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/
en: Time Trial
hr: Vremenom ograničena utrka

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui
en: Battle
hr: Borba

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Soccer
hr: Footbalica

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Password
hr: Lozinka

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Join
hr: Pridruži se

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Add player
hr: Dodaj igrača

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Name
hr: Ime

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Handicap
hr: Hendikep

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Press the 'All players ready' button after the player list is ready.
hr: Pritisni 'Svi igrači su spremni' gumb nakon što je lista igrača spremna

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: All players ready
hr: Svi igrači su spremni

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Clear players
hr: Pročisti igrače

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: User Info
hr: Korisničke informacije

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Add Friend
hr: Dodaj prijatelja

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Decline
hr: Odbij

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/vote_dialog.stkgui I18N: In the vote dialog
en: Vote
hr: Glasaj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
hr: Pauza

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
hr: Nazad na igru

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
hr: Odaberi autić

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
hr: Nazad na izbornik

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When changing input configurations
en: Press fully and release...
hr: Stisni gas i otpusti ga...

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
hr: Dodjeli tipku ESC

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign nothing
hr: Nemoj ništa dodjelii

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
hr: Postavke utrke

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts
en: Continue
hr: Nastavi

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
hr: SuperTuxKart Dodaci

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only recently updated items
en: Updated
hr: Osviježi

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only items with good rating
en: Rating >=
hr: Ocijene >=

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen
en: Karts
hr: Kartinzi

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
hr: Staze

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
hr: Arene

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, above the list of addons to be installed
en: Installed
hr: Instalirano

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: In the UI options, Camera setting: Standard
en: Standard
hr: Standardna

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
hr: Dodaci

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
hr: Sve

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
hr: Zasluge

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
hr: Sve staze

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Title in edit grand prix screen
en: Edit Grand Prix
hr: Uredi Veliku Ustašku nagradu

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move up
hr: Pomakni gore

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move down
hr: Pomakni dole

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Add
hr: Dodaj

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Edit
hr: Uredi

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Save
hr: Spremi

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Number of laps:
hr: Broj krugova

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Reverse:
hr: Unazad

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Ghost Replay Selection
hr: Odabir casperove snimke

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show the best times
hr: Prikaži najbolja vremena

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Compare replay
hr: Usporedi snimke

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current difficulty
hr: Prikaži samo snimke koje su trenutne težine.

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current version
hr: Prikaži samo snimke koje odgovoraju trenutnoj verziji.

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Hide multiplayer replays
hr: Sakrij snimke više igrača

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Record a ghost replay
hr: Spremi snimke duhova

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: AI karts
hr: AI autići.

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Reverse
hr: Unazad

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Track group
hr: Prati grupu

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Continue saved GP
hr: Nastavi spremljenu UU

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Title in grand prix editor screen
en: Grand Prix editor
hr: UU uređivač

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: New
hr: Novi

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: Copy
hr: Kopiraj

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
hr: Preimenuj

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui
en: Save Grand Prix
hr: Spremi UU

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
hr: SuperTuxKart Pomoć

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
hr: Načini igre

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Powerups
hr: Boostovi

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Bananas
hr: Bananice

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
hr: Priča o izgubljenom svijetu

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Kart classes
hr: Klase autića

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Multiplayer
hr: Više igrača

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui
en: Start the tutorial
hr: Pokreni učenje

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collect blue gift boxes, they will give you powerups.
hr: Skupi plave kutije, one ti daje boosto-ve

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
hr: Izbjegavaj bananke!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collecting nitro allows you to get speed boosts whenever you wish by pressing the appropriate key or button. You can see your current level of nitro in the gauge at the bottom-right of the race screen.
hr: Sakupljanje nitra ti omogućuje ubrzanje pritiskom gumba. Možeš vidjeti trenutnu razinu nitra u spreminku na doljnjem desnom kutu ekrana.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
hr: Ukoliko vidite gumb sa katancem poput ovoga, morate dovršiti izazov da ga otključate.

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
hr: Odaberi karting

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
hr: Dodaci

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
hr: O igri

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Friends
hr: Prijatelje

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: In the profile screen
en: Look for more friends:
hr: Naći više prijatelja

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: Search
hr: Traži

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: Password:
hr: Lozinka

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: Change
hr: Promijeniti

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
hr: SuperTuxKart Mogućnosti

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
hr: Grafika

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
hr: Zvuk

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Players
hr: Igrači

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
hr: Kontrole

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Language
hr: Jezik

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
hr: Glazba

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
hr: Omogući

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
hr: Glasnoća

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
hr: Zvučni efekti

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
hr: Uklanjanje konfiguracije

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
hr: Povratak na popis uređaja

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Press enter or double-click on a device to configure it
hr: Pritisni Enter ili duplo klikni na uređaj da bi ga konfigurirao

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
hr: Dodaj uređaj

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
hr: Maska

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
hr: Rezolucija

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
hr: Cijeli zaslon

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
hr: Primijeni novu rezoluciju

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
hr: Odaberi način/mod igranja

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Red Team
hr: Crvena momčad

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Blue Team
hr: Plava momčad

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
hr: Broj AI kartinga

note: I18N: ../stk-assets/tracks/battleisland/track.xml
en: Battle Island
hr: Otok bitke

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cave/track.xml
en: Cave X
hr: Špilja X

note: I18N: ../stk-assets/tracks/fortmagma/track.xml
en: Fort Magma
hr: Tvrđava Magma

note: I18N: ../stk-assets/tracks/hacienda/track.xml
en: Hacienda
hr: Hacijenda

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en:  But you pathetic little twerps will never be able to beat me - King of the Karts!
hr:  Ali vi bijedne ništarije me nikada nećete moći pobijediti - Kralja kartinga!

note: I18N: ../stk-assets/tracks/mines/track.xml
en: Old Mine
hr: Stari rudnik

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
hr: Oliverov sat matematike

note: I18N: ../stk-assets/tracks/sandtrack/track.xml
en: Shifting Sands
hr: Živi pijesak

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowtuxpeak/track.xml
en: Snow Peak
hr: Sniježni vrh

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stadium/track.xml
en: The Stadium
hr: Stadion

en: New track '%s' now available
hr: Nova staza '%s' je sada dostupna

en: New game mode '%s' now available
hr: Novi mod igranja '%s' je sada dostupan

en: New Grand Prix '%s' now available
hr: Novi Grand Prix '%s' je sada dostupan

en: New difficulty '%s' now available
hr: Nove razine '%s' su sada dostupne

en: New kart '%s' now available
hr: Novi karting '%s' je sada dostupan

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
hr: Gost

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
hr: Vaša datoteka s postavkama je bila neispravna, te je obrisana i nova će biti napravljena.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
hr: Vaša datoteka s postavkama je bila previše stara, te je obrisana i nova će biti napravljena.

en: Loading
hr: Učitavanje

en: %s is ready
hr: %s je spreman/na

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
hr: [ništa]

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
hr: Osi %d %s

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
hr: Tipka igrače palice %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
hr: Tipka miša %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
hr: Osi miša %d %s

note: I18N: shown when config file is too old
en: Please re-configure your key bindings.
hr: Molimo ponovo konfigurirajte tipke igre

en: Your input config file is not compatible with this version of STK.
hr: Unešena datoteka s postavkama nije kompatibilna s ovom verzijom STK.

en: Only the Game Master may act at this point!
hr: Samo glavni igrač može djelovati u ovom trenutku!

en: Penalty time!!
hr: Kazneno vrijeme!

en: You won the race!
hr: Pobijedili ste u utrci!

en: Leader
hr: Vođa

en: Final lap!
hr: Završni krug!

en: Lap %i
hr: Krug %i

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
hr: %s - %s

en: New fastest lap
hr: Novi najbrži krug

en: WRONG WAY!
hr: POGREŠAN SMJER!

en: You have been eliminated!
hr: Eliminirani ste!

en: '%s' has been eliminated.
hr: '%s' je eliminiran/na.

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
hr: Datoteka sa najboljim rezultatima je previše stara,
    svi najbolji rezultati su obrisani.

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
hr: Slijedite vođu

note: I18N: Game mode
en: 3 Strikes Battle
hr: Borba na 3 poraza

en: Add-on name
hr: Naziv dodatka

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
hr: %s od %s

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
hr: Zaključano : riješite aktivne izazove kako bi dobili pristup ostalim!

en: Random Arena
hr: Nasumična arena

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
hr: Dodaj konfiguraciju tipkovnice

en: Update
hr: Ažuriranje

en: Version: %d
hr: Verzija: %d

en: Problems installing the addon '%s'.
hr: Problemi s instaliranjem dodatka '%s'.

en: Try again
hr: Pokušajte ponovo

en: Problems removing the addon '%s'.
hr: Problemi s uklanjanjem dodatka '%s'.

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
hr: (Prazno)

en: Setup New Race
hr: Postavke nove utrke

en: Exit Race
hr: Napustite utrku

en: Rank
hr: Mjesto

en: Random Track
hr: Nasumična staza

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
hr: Više sreće drugi put!

en: You completed the Grand Prix!
hr: Završili ste Grand Prix!

en: Random Kart
hr: Nasumični karting

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, owner of server, only displayed if it's localhost or friends'
en: Owner
hr: Vlasnik

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
hr: Onemogući uređaj

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
hr: Omogući uređaj

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
hr: Tipke igre

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
hr: Tipke izbornika

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
hr: Skreni lijevo

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
hr: Skreni desno

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
hr: Ubrzanje

note: I18N: Key binding name
en: Fire
hr: Pucaj

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
hr: Pogledaj natrag

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
hr: Spašavanje

note: I18N: Key binding name
en: Up
hr: Gore

note: I18N: Key binding name
en: Down
hr: Dolje

note: I18N: Key binding name
en: Left
hr: Lijevo

note: I18N: Key binding name
en: Right
hr: Desno

note: I18N: Key binding name
en: Select
hr: Odaberi

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
hr: Odustani/Natrag

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
hr: Jeste li sigurni da želite trajno izbrisati ovu konfiguraciju?

en: Keyboard %i
hr: Tipkovnica%i

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
hr: Jezik operativnog sustava

note: I18N: In the UI options, Very small font size
en: Very small
hr: Vrlo mali

note: I18N: In the UI options, Small font size
en: Small
hr: Mali

note: I18N: In the UI options, Medium font size
en: Medium
hr: Srednji

note: I18N: In the UI options, Large font size
en: Large
hr: Velik

note: I18N: In the UI options, Very large font size
en: Very large
hr: Vrlo velik

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
hr: Spreman!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
hr: Postavi!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
hr: Kreni!

note: I18N: Shown when a goal is scored
en: GOAL!
hr: CIJL!

note: I18N: string used to show the author of the music. (e.g. "Sunny Song" by "John Doe")
en: by
hr: od

note: I18N: When some GlobalPlayerIcons are hidden, write "Top 10" to show it
en: Top %i
hr: Najboljih %i

en: Quit the server
hr: Napusti server

en: Abort Grand Prix
hr: Prekini Grand Prix

en: Restart
hr: Ponovo pokreni

en: Back to the menu
hr: Povratak na izbornik

en: Red Team Wins
hr: Crvena momčad pobijedila

en: Blue Team Wins
hr: Plava momčad pobijedila

en: Eliminated
hr: Eliminiran

en: Highscores
hr: Najbolji rezultati

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
hr: Svi udarci dozvoljeni, zato uhvatite oružje i pametno ga upotrijebite!

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
hr: Ne sadrži pojačanja, tako da samo Vaše vještine vožnje vrijede!

note: I18N: short definition for follow-the-leader game mode
en: Keep up with the leader kart but don't overtake it!
hr: Održavajte brzinu kartinga vođe, ali ga ne pretičite!

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
hr: Stazu napravio/la %s

note: I18N: track group name
en: all
hr: Sve

en: Locked!
hr: Zaključano

en: You are now ready to race. Good luck!
hr: Sada ste spremni za utrku. Sretno!

note: I18N: Keywords in desktop entry, translators please keep it separated with semicolons
en: tux;game;race;
hr: tux;igra;utrka
