SuperTuxKart - en to hu translation catalogue (1057 entries)

note: I18N: In Android UI, po_extract_game_data
en: Extracting game data...
hu: Játékadatok kibontása…

note: I18N: In Android UI, po_extract_error
en: Game data extraction error
hu: Játékadat-kibontási hiba

note: I18N: In Android UI, po_extract_error_msg
en: Check remaining device space or reinstall SuperTuxKart.
hu: Nézd meg az eszköz fennmaradó lemezterületét, vagy telepítsd újra a SuperTuxKart programot.

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
hu: Kilépés

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Christoffel Columbus
hu: Kolumbusz Kristóf

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Play every official track at least once.
hu: Játssz minden hivatalos pályán legalább egyszer.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Strike!
hu: Üsd, vágd, nem apád!

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit 10 karts with a bowling-ball.
hu: Találj el 10 gokartot egy tekegolyóval.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Arch Enemy
hu: Huncut ellenség

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit the same kart at least 5 times in one race.
hu: Találd el ugyanazt a gokartot legalább 5-ször egy verseny alatt.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Marathoner
hu: Maratonista

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Finish a race with at least twice the track's default lap number.
hu: Fejezz be egy versenyt legalább kétszer a pálya alapértelmezett körszámával.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid-row
hu: Farolás sorozat

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid 5 times in a single lap.
hu: Farolj 5-ször egy körön belül.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Gold driver
hu: Arany pilóta

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win against at least 3 AIs in normal race, time-trial, and follow the leader.
hu: Nyerj legalább 3 számítógépes ellenfél ellen normál versenyben, időfutamon és kövesd a vezért módban.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Powerup Love
hu: Bónuszkedvelő

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Use 10 or more powerups in a race.
hu: Használj el 10 vagy több bónuszt egy versenyen.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Unstoppable
hu: Megállíthatatlan

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 5 single races in a row against at least 3 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
hu: Nyerj 5 önálló versenyt egyhuzamban legalább 3 számítógépes ellenfél ellen. Vigyázz, egy verseny újraindítása vesztésnek számít.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Banana Lover
hu: Banánkedvelő

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Collect at least 5 bananas in one race.
hu: Gyűjts össze egy versenyen legalább 5 banánt.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: It's secret
hu: Ez titok

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Really ... a secret.
hu: Valóban… egy titok.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Mosquito Hunter
hu: Moszkitóvadász

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Take your opponents for mosquitos! With the swatter, squash them at least 5 times in a race.
hu: Tekintsd az ellenfeleket moszkitóknak! Csapd le őket a légycsapóval legalább 5-ször egy versenyben.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Beyond Luck
hu: Több mint szerencse

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 10 single races in a row in Expert or SuperTux against at least 5 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
hu: Nyerj 10 önálló versenyt egyhuzamban nehéz vagy SuperTux módban legalább 5 számítógépes ellenfél ellen. Vigyázz, egy verseny újraindítása vesztésnek számít.

note: I18N: ./data/grandprix/1_penguinplayground.grandprix
en: Penguin Playground
hu: Pingvin játszótér

note: I18N: ./data/grandprix/2_offthebeatentrack.grandprix
en: Off the Beaten Track
hu: Letérés a járt útról

note: I18N: ./data/grandprix/3_tothemoonandback.grandprix
en: To the Moon and Back
hu: A Holdra és vissza

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
hu: A világ végén

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
hu: Telepítés

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
hu: Eltávolítás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgu
en: Back
hu: Vissza

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: Select a type of control that you prefer
hu: Válaszd ki az előnyben részesített irányítás típusát

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Accelerometer
hu: Gyorsulásmérő

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.
en: Gyroscope
hu: Giroszkóp

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type
en: Steering wheel
hu: Kormánykerék

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Auto acceleration
hu: Automatikus gyorsítás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: You can change it later in touch device settings.
hu: Megváltoztathatod később az érintőeszköz beállításaiban.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/ka
en: Apply
hu: Alkalmaz

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Touch Device Settings
hu: Érintőeszköz beállításai

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
hu: Általános

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Device enabled
hu: Eszköz engedélyezve

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Inverted buttons
hu: Fordított gombok

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Buttons scale
hu: Gombok méretezése

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Advanced
hu: Speciális

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Deadzone
hu: Halott zóna

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity X
hu: X érzékenység

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity Y
hu: Y érzékenység

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Restore defaults
hu: Alapértékek visszatöltése

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
hu: Igen

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
hu: Mégse

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info
en: Accept
hu: Elfogadás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Revert
hu: Visszaállítás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui
en: Camera Settings
hu: Kamerabeállítások

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Player camera
hu: Játékos kamerája

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Distance
hu: Távolság

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Angle
hu: Szög

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Smooth camera
hu: Sima kamera

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Backward camera
hu: Fordított kamera

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Follow ball in soccer mode
hu: Labda követése foci módban

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Reset
hu: Visszaállítás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
hu: Grafikai beállítások

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Advanced pipeline (lights, etc.)
hu: Speciális csővezeték (fények, stb.)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Shadows
hu: Árnyékok

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Bloom
hu: Ragyogás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light shaft (God rays)
hu: Fénysugarak (napsugarak)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Ambient occlusion
hu: Környezeti elzáródás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Depth of field
hu: Mélységélesség

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Glow (Outlines)
hu: Ragyogás (körvonalak)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Anti-aliasing
hu: Élsimítás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Motion blur
hu: Elmosás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Image-based lighting
hu: Képalapú világítás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light Scattering
hu: Fény szóródás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Animated characters
hu: Animált karakterek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Texture compression
hu: Textúra tömörítés

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Particle effects
hu: Részecske hatások

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Rendered image quality
hu: Megjelenített képminőség

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Geometry detail
hu: Geometria részletei

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: * Restart STK to apply new settings
hu: * STK újraindítása az új beállítások alkalmazásához

note: I18N: ./data/gui/dialogs/debug_slider.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog 
en: Close
hu: Bezárás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: In the enter address dialog I18N: ./data/gui/dialogs/general_text_field_dialog.stkgui I18N: In the general textfield dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_di
en: OK
hu: Rendben

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Record the race for ghost replay
hu: Verseny rögzítése a szellemvisszajátszáshoz

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Watch replay only
hu: Csak visszajátszás megtekintése

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Compare to another ghost
hu: Összehasonlítás egy másik szellemmel

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix i
en: Start Race
hu: Verseny kezdése

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action
en: Compare ghost
hu: Szellem-összehasonlítás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I1
en: Remove
hu: Eltávolítás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Objective shown in achievement dialog
en: Goal
hu: Cél

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Progress shown in achievement dialog I18N: Progress in achievement
en: Progress
hu: Folyamat

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Password Change
hu: Jelszóváltoztatás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Current Password
hu: Jelenlegi jelszó

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: New Password
hu: Új jelszó

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Confirm
hu: Megerősítés

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: Submit
hu: Elküldés

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
hu: Vissza a versenybe

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Show in network ingame dialog to allow user to go back to lobby to end spectating (for example)
en: Back to lobby
hu: Vissza a váróba

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Restart Race
hu: Verseny újrakezdése

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Give Up Race
hu: Verseny feladása

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
hu: Beállítások

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
hu: Súgó

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Quit Server
hu: Kilépés a kiszolgálóról

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui
en: View
hu: Nézet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui I18N: In player rankings dialog
en: Top 10 players
hu: 10 legjobb játékos

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui
en: Refresh
hu: Frissítés

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Account Recovery
hu: Fiók-visszaállítás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: You will receive an email with further instructions on how to reset your password. Please be patient and be sure to check your spam folder.
hu: Hamarosan e-mailt fogsz kapni a további utasításokkal, hogy hogyan állítsd vissza a jelszavad. Kérlek légy türelemmel, és ellenőrizd a spam mappát is.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Fill in the username and email address you supplied at registration to be able to reset your password.
hu: Írd be a regisztrációkor megadott felhasználónevet és az e-mail címet, hogy képesek legyünk visszaállítani a jelszavad.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Username
hu: Felhasználónév

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Email
hu: E-mail

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Terms and Agreement
hu: Felhasználási feltételek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: I agree to the above terms and am 13 years or older.
hu: Elfogadom a fenti feltételeket és 13 éves vagy idősebb vagyok.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen
en: Server Configuration
hu: Kiszolgáló beállításai

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Difficulty
hu: Nehézség

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
hu: Kezdő

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
hu: Haladó

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Expert
hu: Nehéz

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Game mode
hu: Játékmód

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
hu: Normál verseny

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/
en: Time Trial
hu: Időfutam

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui
en: Battle
hu: Csata

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Soccer
hu: Foci

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Password
hu: Jelszó

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Join
hu: Csatlakozás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Bookmark this server
hu: Kiszolgáló könyvjelzőzése

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Add player
hu: Játékos hozzáadása

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Name
hu: Név

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Handicap
hu: Hátrány

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Press the 'All players ready' button after the player list is ready.
hu: Nyomd meg a „Minden játékos készen áll” gombot, miután a játékoslista kész.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: All players ready
hu: Minden játékos készen áll

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Clear players
hu: Játékosok törlése

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: User Info
hu: Felhasználó-információk

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Add Friend
hu: Ismerős hozzáadása

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Decline
hu: Elutasítás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/vote_dialog.stkgui I18N: In the vote dialog
en: Vote
hu: Szavazás

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
hu: Szünet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
hu: Vissza a játékba

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
hu: Gokart kiválasztása

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
hu: Vissza a menübe

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When changing input configurations
en: Press fully and release...
hu: Nyomd teljesen és engedd el…

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
hu: Hozzárendelés az ESC billentyűhöz

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign nothing
hu: Semmi hozzárendelése

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
hu: Versenybeállítások

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts
en: Continue
hu: Folytatás

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
hu: SuperTuxKart kiegészítők

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only recently updated items
en: Updated
hu: Frissítve

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only items with good rating
en: Rating >=
hu: Értékelés >=

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen
en: Karts
hu: Gokartok

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
hu: Pályák

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
hu: Arénák

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, above the list of addons to be installed
en: Installed
hu: Telepítve

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: In the UI options, Camera setting: Standard
en: Standard
hu: Szabványos

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
hu: Bővítmények

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
hu: Összes

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
hu: Köszönet

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
hu: Összes pálya

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Title in edit grand prix screen
en: Edit Grand Prix
hu: Nagydíj szerkesztése

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move up
hu: Mozgatás fel

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move down
hu: Mozgatás le

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Add
hu: Hozzáadás

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Edit
hu: Szerkesztés

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Save
hu: Mentés

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Number of laps:
hu: Körök száma:

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Reverse:
hu: Fordított:

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Ghost Replay Selection
hu: Szellemvisszajátszás kiválasztása

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode
en: Egg Hunt
hu: Tojásvadászat

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show the best times
hu: Csak a legjobb idők megjelenítése

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Compare replay
hu: Versenyző visszajátszás

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current difficulty
hu: Csak a jelenlegi nehézséggel egyező visszajátszások megtekintése

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current version
hu: Csak a jelenlegi verzióval megegyező visszajátszások megjelenítése

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Hide multiplayer replays
hu: Többszemélyes visszajátszások elrejtése

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Record a ghost replay
hu: Szellemvisszajátszás rögzítése

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: AI karts
hu: Számítógépes gokartok

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Reverse
hu: Megfordítás

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen I18N: In track screen
en: Maximum time (min.)
hu: Legtöbb idő (perc)

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Track group
hu: Pályacsoport

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Continue saved GP
hu: Mentett nagydíj folytatása

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Title in grand prix editor screen
en: Grand Prix editor
hu: Nagydíj szerkesztő

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: New
hu: Új

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: Copy
hu: Másolás

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
hu: Átnevezés

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui
en: Save Grand Prix
hu: Nagydíj mentése

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
hu: SuperTuxKart súgó

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
hu: Játékmódok

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Powerups
hu: Bónuszok

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Bananas
hu: Banánok

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
hu: Történet mód

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Kart classes
hu: Gokart osztályok

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Multiplayer
hu: Többszemélyes

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui
en: Start the tutorial
hu: Ismertető indítása

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collect blue gift boxes, they will give you powerups.
hu: Gyűjts kék ajándékdobozokat, bónuszokat fognak adni.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
hu: Kerüld el a banánokat!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collecting nitro allows you to get speed boosts whenever you wish by pressing the appropriate key or button. You can see your current level of nitro in the gauge at the bottom-right of the race screen.
hu: A nitró begyűjtése a megfelelő billentyű vagy gomb megnyomásával lehetővé teszi a sebességlöketeket, amikor csak szeretnéd. A nitró aktuális szintjét a verseny képernyőjének jobb alsó sarkán lévő műszeren láthatod.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
hu: Ha látsz egy gombot egy ehhez hasonló lakattal, akkor teljesítened kell egy kihívást, hogy kinyisd azt.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: You can skid by pressing a special key or button. Successive short skids help to take sharp turns; while medium skids will boost your speed, long skids more so. You can't stop turning while skidding, so orient your kart carefully before!
hu: Egy különleges billentyű vagy gomb lenyomásával farolhatsz. Az egymást követő rövid farolások segítenek bevenni az éles kanyarokat, míg a közepes farolások megnövelik a sebességed, a hosszú farolások pedig még inkább növelik azt. Nem tudod megállítani a fordulást farolás közben, szóval figyelj a gokart megfelelő irányba állítására előtte!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: You can get a startup boost by pressing the accelerate button at 'Set!', before the race's start.
hu: Indítási löketet kaphatsz a gyorsítás gomb megnyomásával a „Kész!” elhangzásakor, mielőtt a verseny elindul.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: in the help screen
en: * Current key bindings can be seen/changed in the Options menu
hu: * A jelenlegi billentyűkiosztások a Beállítások menüben tekinthetők meg vagy módosíthatók

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui
en: SuperTuxKart features several game modes:
hu: A SuperTuxKart számos játékmódot nyújt:

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Regular Race: All blows allowed, so collect powerups and use them smartly!
hu: Normál verseny: minden csapás megengedett, ezért gyűjts bónuszokat és használd őket okosan!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Time Trial: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
hu: Időfutam: nem tartalmaz bónuszokat, így csak a vezetési képességek számítanak!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Follow the leader: Run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware: going in front of the leader will get you eliminated too!
hu: Kövesd a vezért: fuss a második helyért, mivel az utolsó gokart ki fog esni minden alkalommal, amikor a számláló nullához ér. Vigyázz: a vezér előtt menve te is ki leszel zárva!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: There are 3 types of battle mode: In 3 Strikes Battle, you need to hit others with weapons until they lose all their lives. In Free-For-All, the player who hits others the most will win in a given hit or time limit. In Capture The Flag, your team needs to bring the flag of the other team to your own flag base, as long as your flag is not captured by the other team.
hu: 3 típusú csatamód létezik: a 3-csapásos csatában ki kell ütnöd a többieket a fegyverekkel, amíg el nem veszítik az összes életüket. A mindenki elleni csatában az a játékos nyer, aki a legtöbbször kiüti a többieket egy adott kiütés- vagy időkorlát alatt. A zászló megszerzése módban a csapatodnak el kell hoznia a másik csapat zászlaját a saját zászlóbázisodra, feltéve hogy a saját zászlódat nem szerezte meg a másik csapat.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Soccer: Use your kart to push the ball into the goal.
hu: Foci: a gokart használatával üsd be a labdát a kapuba.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Egg hunt: Explore tracks to find all hidden eggs.
hu: Tojásvadászat: fedezd fel a pályákat, hogy megtaláld az összes rejtett tojást.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Ghost replay: Race against ghost replays in time-trial or egg hunt mode, and record your own!
hu: Szellemvisszajátszás: versenyezz szellemvisszajátszások ellen időfutam vagy tojásvadászat módban, és rögzítsd a sajátod!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: * Many of these game modes can also be played in a Grand Prix fashion: instead of playing a single race, you play many in a row. The better you rank, the more points you get. In the end, the player with the most points wins the cup.
hu: * Ezen játékmódok közül a legtöbb játszható nagydíj módban is: ahelyett, hogy egy önálló versenyt futnál, többet is játszhatsz egyhuzamban. Minél jobb a helyezésed, annál több pontot kapsz. A végén a legtöbb pontot elérő játékos nyeri a serleget.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: In the help menu
en: To help you win, there are some powerups you can collect:
hu: Hogy segítsünk nyerni, van néhány bónusz, amelyeket összegyűjthetsz:

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: BubbleGum - protect yourself with a shield, or use while looking back to leave a sticky pink puddle behind you.
hu: Rágógumi - védd magad egy pajzzsal, vagy használd hátranézéskor egy ragacsos rózsaszín tócsa hátrahagyásához.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Zipper - will give you a strong speed boost. But beware of not losing control of your kart!
hu: Villám – erős sebességlöketet fog adni. De vigyázz, ne veszítsd el az irányítást a gokart felett!

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Cake - thrown at the closest rival, best on short ranges and long straights. It also affects other karts close to the explosion.
hu: Torta – dobd a legközelebbi ellenfélre, a legjobb rövidtávon és hosszú egyeneseken. A robbanáshoz közeli többi gokartra is hatással van.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Plunger - throw straight to pull an opponent back, or throw while looking back to make one lose sight.
hu: WC-pumpa - dobd el az egyenesben egy ellenfél visszahúzásához, vagy hátranézés közben, hogy eltakard valaki kilátását.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Bowling Ball - goes straight until it strikes, it can bounce off walls. If you are looking back, it will be thrown backwards.
hu: Tekegolyó – egyenesen gurul, amíg ki nem üt valakit. Visszapattanhat a falakról. Ha hátranézel, akkor hátra is gurítható.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Parachute - slows down all karts in a better position.
hu: Ejtőernyő - lelassítja az összes olyan gokartot, amelyek jobb helyen állnak.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Swapper - gift boxes are transformed into bananas, nitro cans into bubblegums, and vice versa for a short time.
hu: Kicserélő – az ajándékdobozok banánokká, a nitrós kannák rágógumikká változnak egy rövid ideig és fordítva.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Basket Ball - bounces after the leader, and might squash and slow down karts down on the way.
hu: Kosárlabda - az első helyen álló után pattog, valamint szétlapíthatja és lelassíthatja az útban lévő gokartokat.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Swatter - will squash karts close by, slowing them down. Can also be used to remove parachutes and bombs.
hu: Légycsapó – lecsapja a közelben lévő gokartokat, lelassítva azokat. Használható ejtőernyők és bombák eltávolításához is.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui
en: Hitting a banana can result in one of the following being attached to the kart:
hu: Egy banán elütése azt okozhatja, hogy a következők egyike lesz a gokartra akadva:

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Anchor - slows down the kart suddenly.
hu: Vasmacska – hirtelen lelassítja a gokartot.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Parachute - slows down the kart, more progressively than the anchor. The faster you go, the stronger it slows you down.
hu: Ejtőernyő – fokozatosabban lassítja le a gokartot mint a vasmacska. Minél gyorsabban mész, annál jobban fog lassítani.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Bomb - detonates after some amount of time, throwing the kart up in the air. Bump into another kart to transfer the bomb to it.
hu: Bomba – egy kis idő múlva felrobban, és a gokartot a levegőbe repíti. Ütközz egy másik gokarttal, hogy áttedd arra a bombát.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui
en: The evil Nolok has captured Gnu! Here are a few tips to help you:
hu: A gonosz Nolok elrabolta Gnu-t! Itt van néhány tipp, hogy segíts neki:

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: This icon on the minimap shows the available challenges you've not completed. In the top-right of the screen, it also tells you how many points you currently have. Complete as many challenges as possible, and Nolok will accept to race against you. Win to liberate Gnu!
hu: Ez az ikon a minitérképen azokat az elérhető kihívásokat jeleníti meg, amelyeket még nem teljesítettél. A képernyő jobb felső sarkában azt is mutatja, hogy jelenleg mennyi pontod van. Teljesíts annyi kihívást, amennyit csak lehetséges, és Nolok bele fog egyezni, hogy versenyezz ellene. Győzz, hogy kiszabadítsd Gnu-t!

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: When you complete a challenge, you get a cup. Each cup is worth several points. The higher the difficulty you completed the challenge in, the better the cup and the more points it is worth.
hu: Amikor teljesítesz egy kihívást, akkor kapsz egy serleget. Minden egyes serleg különböző pontot ér. Minél magasabb a teljesített kihívás nehézsége, annál jobb a serleg és annál több pontot ér.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: When you get the number of points indicated below this icon, you'll be gifted a surprise. There are several to collect.
hu: Amikor az ikon alatt jelzett pontszámot eléred, kapsz egy meglepetést. Több is van, amiket összegyűjthetsz.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui
en: Not all karts drive the same! They belong to classes with several differences:
hu: Nem minden gokartot kell ugyanúgy vezetni! Osztályokba sorolhatók számos különbséggel:

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Mass - there are three classes of karts, depending on their mass: light, medium and heavy. Heavier karts are less affected by parachutes and are more resistant to explosions.
hu: Tömeg – a gokartok három osztálya létezik a tömegüktől függően: könnyű, közepes és nehéz. A nehezebb gokartokra kevésbé hatnak az ejtőernyők és ellenállóbbak a robbanásokkal szemben.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Acceleration - especially useful at start, after an accident, or in tracks with a lot of sharp curves. The lighter the kart, the faster it accelerates, especially at low speeds.
hu: Gyorsulás – különösen hasznos induláskor, egy baleset után vagy a sok éles kanyarral rendelkező pályákon. Minél könnyebb a gokart, annál jobb a gyorsulása, különösen alacsony sebességnél.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Max speed - the higher it is, the faster the kart can go. Especially useful in tracks with straight lines and gentle curves. Heavier karts have a higher top speed.
hu: Végsebesség – minél magasabb, annál gyorsabban tud menni a gokart. Különösen hasznos a hosszú egyeneseket és enyhe kanyarokat tartalmazó pályákon. A nehezebb gokartoknak nagyobb a végsebessége.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Nitro efficiency - The higher it is, the more speed you get from a can of nitro. A lighter kart will have higher nitro efficiency.
hu: Nitróhatásfok – minél magasabb, annál több sebességet kapsz egy kanna nitrótól. Egy könnyebb gokartnak magasabb lesz a nitróhatásfoka.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: If you follow closely another kart for a few seconds, you'll get a slipstream speed bonus when you overtake it. The lighter your kart, the easier it is.
hu: Ha elég közel követsz egy másik gokartot néhány másodpercig, akkor szélárnyék sebességbónuszt kapsz, amikor megelőzöd. Minél könnyebb a gokartod, ez annál egyszerűbb.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: SuperTuxKart can be played in multiplayer mode online...:
hu: A SuperTuxKart játszható többszemélyes módban az interneten…:

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: First, select the 'online' icon in the main menu. Choose either local networking, or global networking (requires internet to be enabled in the options). Then, you can either create your own server with custom options, or search among a list of existing servers to join. Some of them are recommended servers with optionally ranked races.
hu: Először válaszd az „internet” ikont a főmenüben. Válassz vagy helyi hálózatot vagy globális hálózatot (az internet engedélyezését igényli a beállításokban). Ezután létrehozhatod a saját kiszolgálódat egyéni beállításokkal, vagy kereshetsz a meglévő kiszolgálók között a csatlakozáshoz. Ezek némelyike ajánlott kiszolgáló esetleges rangsorolt versenyekkel.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: Once in a server, a race will begin once its owner (symbolized with the crown) decides so. Official servers may auto-start races only when there are enough players. Then, you can choose your kart and vote for the next track to race on. An addon track is allowed only if it exists on all joined players and the server.
hu: Egy kiszolgálón egy verseny akkor fog elkezdődni, amikor a (koronával jelzett) tulajdonosa úgy dönt. A hivatalos kiszolgálók csak akkor indíthatják el automatikusan a versenyeket, amikor elegendő játékos van. Ezután választhatod ki a gokartot, és szavazhatsz a következő pályára a versenyzéshez. Kiegészítő pálya csak akkor engedélyezett, ha az létezik az összes csatlakozott játékosnál és a kiszolgálón is.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: ... or on the same device:
hu: ...vagy ugyanazon az eszközön:

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: First, you will need several input devices. Use the input configuration screen to set them up. Multiple gamepads or joysticks are ideal: on keyboard(s), each player will need a different set of keys, and most keyboards are not appropriate for multiplayer because they don't support multiple simultaneous keypresses.
hu: Először szükséged lesz néhány bemeneti eszközre. Használd a bemenet beállítása képernyőt a beállításukhoz. Több játékvezérlő vagy botkormány az ideális: a billentyűzeteken minden egyes játékosnak különböző billentyűk szükségesek, és a legtöbb billentyűzet nem megfelelő a többszemélyes játékhoz, mert nem támogatják az egyidejűleg több billentyűlenyomást.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: When input devices are configured, select the 'Splitscreen Multiplayer' icon in the main menu. Each player can press the 'fire' key of their gamepad or keyboard to join the game, and use their input device to select their kart. The game continues when everyone selected their kart. Note that the mouse may not be used for this operation.
hu: Amikor a bemeneti eszközök beállításra kerültek, válaszd az „osztott képernyős többszemélyes” ikont a főmenüben. Minden egyes játékos megnyomhatja a „tüzelés" gombot a játékvezérlőjén vagy a billentyűzeten, hogy csatlakozzanak a játékhoz és használhassák a beviteli eszközüket a gokartjaik kiválasztásához. A játék akkor folytatódik, amikor mindenki kiválasztotta a gokartját. Ne feledd, hogy az egér esetleg nem használható ennél a műveletnél.

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen
en: High Score Selection
hu: Legmagasabb pontszám kiválasztás

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode I18N: Lap Trial: Complete as many laps as possible in a given amount of time.
en: Lap Trial
hu: Körfutam

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Grand Prix
hu: Nagydíj

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
hu: Válassz egy gokartot

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Singleplayer
hu: Egyszemélyes

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Splitscreen Multiplayer
hu: Osztott képernyős többszemélyes

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Online
hu: Internet

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
hu: Kiegészítők

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Tutorial
hu: Ismertető

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: High Scores
hu: Legmagasabb pontszámok

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Achievements
hu: Teljesítmények

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Grand Prix Editor
hu: Nagydíj szerkesztő

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
hu: Névjegy

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Server Creation
hu: Kiszolgáló létrehozása

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Name of the server
hu: A kiszolgáló neve

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Max. number of players
hu: Játékosok legnagyobb száma

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Password for private server (optional)
hu: Jelszó a személyes kiszolgálóhoz (elhagyható)

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Create
hu: Létrehozás

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui
en: Local Networking
hu: Helyi hálózat

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Find Server
hu: Kiszolgáló keresése

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Create Server
hu: Kiszolgáló létrehozása

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In networking lobby I18N: In the networking lobby
en: Lobby
hu: Váró

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby
en: Start race
hu: Verseny indítása

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby I18N: In networking lobby to configuration server settings
en: Configuration
hu: Beállítás

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: In the networking menu
en: Enable splitscreen or player handicaps
hu: Osztott képernyő vagy játékoshátrányok engedélyezése

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Local networking
hu: Helyi hálózat

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Global networking
hu: Globális hálózat

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Enter server address
hu: Kiszolgáló címének megadása

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Your profile
hu: Saját profil

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: ...
hu: …

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: In the achievements screen
en: Player rankings
hu: Játékos rangsor

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Friends
hu: Ismerősök

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: In the profile screen
en: Look for more friends:
hu: Több ismerős keresése:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: Search
hu: Keresés

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Global Networking
hu: Globális hálózat

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui I18N: In the online multiplayer screen
en: Quick Play
hu: Gyors játék

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Account Settings
hu: Fiókbeállítások

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: Password:
hu: Jelszó:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: Change
hu: Módosítás

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Create User
hu: Felhasználó létrehozása

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: New Online Account
hu: Új internetes fiók

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Existing Online Account
hu: Meglévő internetes fiók

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Offline Account
hu: Helyi fiók

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Local Name
hu: Helyi név

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Online Username
hu: Internetes felhasználónév

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Reset password
hu: Jelszó visszaállítása

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: You can play without creating an online account by selecting an offline account. Though then you can not connect to friends, vote for addons etc. Please read our privacy statement at http://privacy.supertuxkart.net
hu: Játszhatsz internetes fiók létrehozása nélkül is egy helyi fiók kiválasztásával. Bár akkor nem csatlakozhatsz az ismerőseidhez, nem szavazhatsz a kiegészítőkre, stb. Olvasd el az adatvédelmi nyilatkozatunkat a http://privacy.supertuxkart.net oldalon angol nyelven.

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui
en: Server Selection
hu: Kiszolgálóválasztás

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Show private server(s)
hu: Személyes kiszolgálók megjelenítése

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Use IPv6 connection
hu: IPv6 kapcsolat használata

note: I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: User search
hu: Felhasználókeresés

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
hu: SuperTuxKart beállítások

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
hu: Grafika

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
hu: Hang

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Interface
hu: Felület

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Players
hu: Játékosok

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
hu: Irányítás

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Language
hu: Nyelv

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
hu: Zene

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
hu: Engedélyezve

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
hu: Hangerő

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
hu: Hanghatások

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
hu: Beállítás törlése

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen I18N: button to disable a keyboard configuration
en: Disable Configuration
hu: Beállítás letiltása

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
hu: Vissza az eszközlistához

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Rename Configuration
hu: Beállítás átnevezése

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen, for gamepad
en: Enable force feedback (if supported)
hu: Erővisszacsatolás engedélyezése (ha támogatott)

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Internet options
hu: Internetbeállítások

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Always show login screen
hu: Mindig jelenjen meg a bejelentkező képernyő

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Connect to the Internet
hu: Csatlakozás az Internethez

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting online
hu: Internetes csevegés engedélyezése

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting in online games
hu: Csevegés engedélyezése az internetes játékokban

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Miscellaneous options
hu: Egyéb beállítások

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable per-player handicaps
hu: Játékosonkénti hátrányok engedélyezése

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: For mobile version for STK, uninstall the downloaded assets
en: Uninstall full game assets
hu: Teljes játékelemek eltávolítása

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Press enter or double-click on a device to configure it
hu: Nyomj entert vagy kattints duplán egy eszközödön annak beállításához

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
hu: Eszköz hozzáadása

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: * Which config to use will be inferred from which 'Select' key is pressed to join the game.
hu: * Mely használandó beállítások legyenek magukkal hozva abból, hogy mely „Kiválasztás” gombot nyomják meg a játékhoz való csatlakozáshoz.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
hu: Megjelenés

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Minimap
hu: Minitérkép

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Splitscreen Multiplayer layout
hu: Osztott képernyős többszemélyes elrendezés

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Font size
hu: Betűméret

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Camera
hu: Kamera

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Custom...
hu: Egyéni…

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Display FPS
hu: FPS (képkocka/másodperc) megjelenítése

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Show other karts' held powerups
hu: Más gokartok viselt bónuszainak megjelenítése

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Enable the story mode timer
hu: A történet mód időmérőjének engedélyezése

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Enable the speedrun timer
hu: A gyors végigjátszás időmérőjének engedélyezése

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Render resolution
hu: Megjelenítési felbontás

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Graphical Effects Level
hu: Grafikai hatások szintje

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Blur Effects Level
hu: Elmosási hatások szintje

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Vertical Sync
hu: Függőleges szinkronizáció

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Custom settings...
hu: Egyéni beállítások…

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
hu: Felbontás

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Remember window location
hu: Ablakpozíció megjegyzése

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
hu: Új felbontás alkalmazása

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a difficulty
hu: Válassz nehézséget

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
hu: Válassz egy játékmódot

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Use left/right to choose your team and press fire
hu: Használd a balra/jobbra nyilat a csapat kiválasztásához, és nyomd meg a tüzelést

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Red Team
hu: Piros csapat

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Blue Team
hu: Kék csapat

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of laps
hu: Körök száma

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
hu: Számítógépes gokartok száma

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of blue team AI karts
hu: Kék csapat számítógépes gokartjainak száma

note: I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Random Grand Prix
hu: Véletlen nagydíj

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: Used as a verb, appears on the main networking menu (login button)
en: Login
hu: Belépés

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Remember password
hu: Jelszó megjegyzése

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Delete
hu: Törlés

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Kart color
hu: Gokart színe

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The UI skin can be changed in the UI options.
hu: A felhasználói felület megjelenése a felhasználói felület beállításaiban változtatható meg.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can see other karts' powerups by enabling it in the UI options.
hu: Megnézheted a többi gokart bónuszait a felhasználói felület beállításaiban való engedélyezésével.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The font size can be changed in the UI options.
hu: A betűméret a felhasználói felület beállításaiban változtatható meg.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The help menu has lots of useful information.
hu: A súgó menü sok hasznos információval rendelkezik.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: In single-player, you can watch and challenge recorded time-trials.
hu: Egyjátékos módban megnézheted és versenyre hívhatod a rögzített időfutamokat.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can visit https://supertuxkart.net/ for more information about the game.
hu: Meglátogathatod a https://supertuxkart.net/ oldalt a játékkal kapcsolatos további információkért.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Short nitro boosts are more efficient.
hu: A rövid nitrólöketek hatékonyabbak.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Only use zippers when it is safe. Long straight lines are ideal.
hu: Csak akkor használj villámot, ha az biztonságos. A hosszú, egyenes vonalak az ideálisak.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Don't use multiple zippers quickly in row, instead, wait until the speed boost wears off.
hu: Ne használj több villámot gyorsan egymás után, inkább várd meg, amíg a sebességlöket elmúlik.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Skidding makes you much faster, do it whenever safe.
hu: A farolás sokkal gyorsabbá tesz, használd mindig, ha biztonságos.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The swatter can be used to remove bombs or parachutes.
hu: A légycsapó használható a bombák vagy az ejtőernyők eltávolításához.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can't stop turning while skidding. Good kart orientation at the skid's start is paramount.
hu: Nem tudod abbahagyni a fordulást faroláskor. A farolás kezdetekor a jó gokartirány elengedhetetlen.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You get a startup boost if you start accelerating during "Set".
hu: Kapsz egy indítási löketet, ha a „Kész” közben kezded a gyorsítást.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Braking allows to get rid of parachutes quicker.
hu: A fékezés lehetővé teszi, hogy gyorsabban megszabadulj az ejtőernyőktől.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: First and foremost, focus on where your kart is going.
hu: Mindenekelőtt arra figyelj, amerre a gokartod megy.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The rescue key (button) is very useful.
hu: A kimentés billentyű (gomb) nagyon hasznos.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Be careful when close to other karts, they may attack you!
hu: Légy óvatos, ha más gokartok közelébe érsz, mert megtámadhatnak!

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Basketballs can be destroyed using precise backward shots with a bowling ball, cake, or plunger.
hu: A kosárlabdák elpusztíthatók egy tekegolyó, egy torta vagy egy WC-pumpa pontos hátrafelé lövésével.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Try to avoid crashing into other the backs of other karts, as it will slow you down.
hu: Próbáld elkerülni, hogy más gokartok hátuljának ütközz, mivel az le fog lassítani téged.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can use bowling balls to push and block the ball.
hu: Használhatsz tekegolyókat a labda ellökéséhez és blokkolásához.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: In soccer, always work as a team for good results.
hu: A fociban legyél mindig csapatjátékos a jó eredményért.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: If you miss the ball and an opponent is approaching, try hitting them with a powerup or block their way.
hu: Ha elvéted a labdát és egy ellenfél közeledik, akkor próbáld meg eltalálni egy bónusszal vagy blokkold az útjukat.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Good rotation of positions (attack and defense) is essential.
hu: A pozíciókhoz (támadás és védekezés) a jó forgatás létfontosságú.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Make sure to store at least 2 big cans worth of nitro.
hu: Győződj meg arról, hogy legalább 2 nagy kanna nitrót tároltál-e el.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Never use the three bowling balls all at the same time.
hu: Sose használd egyszerre mindhárom tekegolyót.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Don't get in the way of a teammate carrying the ball, though you can try to hit opponents attempting to stop them from scoring.
hu: Ne állj a labdát vivő csapattársad útjába, habár megpróbálhatod eltalálni azokat az ellenfeleket, akik megpróbálják megakadályozni őt a pontszerzésben.

note: I18N: ../stk-assets/tracks/abyss/track.xml
en: Antediluvian Abyss
hu: Özönvíz előtti szakadék

note: I18N: ../stk-assets/tracks/alien_signal/track.xml
en: Alien Signal
hu: Idegen jel

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ancient_colosseum_labyrinth/track.xml
en: Ancient Colosseum Labyrinth
hu: Ősi kolosszeum labirintusa

note: I18N: ../stk-assets/tracks/arena_candela_city/track.xml I18N: ../stk-assets/tracks/candela_city/track.xml
en: Candela City
hu: Candela város

note: I18N: ../stk-assets/tracks/battleisland/track.xml
en: Battle Island
hu: Csata sziget

note: I18N: ../stk-assets/tracks/black_forest/track.xml
en: Black Forest
hu: Fekete erdő

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cave/track.xml
en: Cave X
hu: X barlang

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cocoa_temple/track.xml
en: Cocoa Temple
hu: Kakaótemplom

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cornfield_crossing/track.xml
en: Cornfield Crossing
hu: Kukoricamező átkelés

note: I18N: ../stk-assets/tracks/fortmagma/track.xml
en: Fort Magma
hu: Magma erőd

note: I18N: ../stk-assets/tracks/gran_paradiso_island/track.xml
en: Gran Paradiso Island
hu: Nagy Paradicsom sziget

note: I18N: ../stk-assets/tracks/hacienda/track.xml
en: Hacienda
hu: Farm

note: I18N: ../stk-assets/tracks/icy_soccer_field/track.xml
en: Icy Soccer Field
hu: Jeges focipálya

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: What's wrong, little hippies? Your great gnu leader is missing?
hu: Mi a baj, ti kis hippik? A hatalmas gnú vezetőtök hiányzik?

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: Oh yes, see, he's in my castle now and will be served for supper...
hu: Ó, igen, most már a kastélyomban van, és fel lesz szolgálva vacsorára…

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: But I'm a fair creature, so I'll make you a deal.
hu: De én becsületes lény vagyok, ezért alkut fogok ajánlani.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: If you can beat me at racing, I will free the old codger.
hu: Ha le tudsz győzni versenyzésben, akkor el fogom engedni az öreg pasast.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en:  But you pathetic little twerps will never be able to beat me - King of the Karts!
hu: De ti szánalmas kis hitvány fráterek soha nem lesztek képesek legyőzni engem  -  a gokartok királyát!

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunasarena/track.xml
en: Las Dunas Arena
hu: A dűnék arénája

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunassoccer/track.xml
en: Las Dunas Soccer Stadium
hu: A dűnék focistadion

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lighthouse/track.xml
en: Around the Lighthouse
hu: A világítótorony körül

note: I18N: ../stk-assets/tracks/mines/track.xml
en: Old Mine
hu: Régi bánya

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
hu: Olivér matek osztálya

note: I18N: ../stk-assets/tracks/pumpkin_park/track.xml
en: Pumpkin Park
hu: Sütőtök park

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ravenbridge_mansion/track.xml
en: Ravenbridge Mansion
hu: Hollóhíd kúria

note: I18N: ../stk-assets/tracks/sandtrack/track.xml
en: Shifting Sands
hu: Futóhomok

note: I18N: ../stk-assets/tracks/scotland/track.xml
en: Nessie's Pond
hu: Nessie tavacskája

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowmountain/track.xml
en: Northern Resort
hu: Északi menedékhely

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowtuxpeak/track.xml
en: Snow Peak
hu: Havas csúcs

note: I18N: ../stk-assets/tracks/soccer_field/track.xml
en: Soccer Field
hu: Focipálya

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stadium/track.xml
en: The Stadium
hu: A stadion

note: I18N: ../stk-assets/tracks/temple/track.xml
en: Temple
hu: Templom

note: I18N: ../stk-assets/tracks/volcano_island/track.xml
en: Volcan Island
hu: Vulkán sziget

note: I18N: ../stk-assets/tracks/zengarden/track.xml
en: Zen Garden
hu: Japán sziklakert

en: Completed achievement "%s".
hu: Befejezett teljesítmény: „%s”.

en: Failed to connect to the SuperTuxKart add-ons server.
hu: Nem sikerült a SuperTuxKart kiegészítő-kiszolgálóhoz való kapcsolódás.

en: Error downloading news: '%s'.
hu: Hiba a hírek letöltésekor: „%s”.

en: Normal Race (Grand Prix)
hu: Normál verseny (nagydíj)

en: Time-Trial (Grand Prix)
hu: Időfutam (nagydíj)

en: Time-Trial - beat the replay
hu: Időfutam – győzd le a visszajátszást

en: Time-Trial - nitro challenge
hu: Időfutam – nitró kihívás

en: Normal Race (single race)
hu: Normál verseny (önálló verseny)

en: Time-Trial (single race)
hu: Időfutam (önálló verseny)

en: Follow the Leader (single race)
hu: Kövesd a vezért (önálló verseny)

note: I18N: In the Select challenge dialog, tell user this challenge has reversed laps
en: Mode: Reverse
hu: Mód: fordított

en: New track '%s' now available
hu: Az új „%s” pálya mostantól elérhető

en: New game mode '%s' now available
hu: Az új „%s” játékmód mostantól elérhető

en: New Grand Prix '%s' now available
hu: Az új „%s” nagydíj mostantól elérhető

en: New difficulty '%s' now available
hu: Az új „%s” nehézség mostantól elérhető

en: New kart '%s' now available
hu: Az új „%s” gokart mostantól elérhető

en: Speedrun mode disabled. It can only be enabled if the game has not been closed since the launch of the story mode.
    
    Closing the game before the story mode's completion invalidates the timer.
    
    To use the speedrun mode, please use a new profile.
hu: A gyors végigjátszás mód le van tiltva. Csak akkor lehet engedélyezni, ha a játék nem lett bezárva a történet mód indítása óta.
    
    A játék bezárása a történet mód befejezése előtt érvényteleníti az időmérőt.
    
    A gyors végigjátszás mód használatához használj új profilt.

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
hu: Vendég

note: I18N: Name of further guest players, with a 1, 2, ... attached
en: Guest %d
hu: %d. vendég

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
hu: A beállítófájlod helytelenül formázott volt, ezért törölve lett, és egy új került létrehozásra.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
hu: A beállítófájlod túl régi volt, ezért törölve lett, és egy új került létrehozásra.

en: Video recording started.
hu: Videórögzítés elindítva.

en: Video saved in "%s".
hu: Videó elmentve ide: „%s”

en: Encoding progress:
hu: Kódolási folyamat:

note: I18N: Tip shown in gui for giving player hints
en: Tip: %s
hu: Tipp: %s

en: Loading
hu: Betöltés

en: Mass
hu: Tömeg

en: Maximum speed
hu: Végsebesség

en: Acceleration
hu: Gyorsulás

en: Nitro efficiency
hu: Nitróhatékonyság

note: I18N: 'handicapped' indicates that per-player handicaps are activated for this kart (i.e. it will drive slower)
en: %s (handicapped)
hu: %s (hátrányban van)

en: %s is ready
hu: %s kész

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
hu: [nincs]

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Left Mouse Button
hu: Bal egérgomb

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Right Mouse Button
hu: Jobb egérgomb

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Cancel
hu: Mégse

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Middle Mouse Button
hu: Középső egérgomb

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X1 Mouse Button
hu: X1 egérgomb

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X2 Mouse Button
hu: X2 egérgomb

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Clear
hu: Törlés

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Return
hu: Enter

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Alt/Menu
hu: Alt/Menü

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Final
hu: Végső

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Convert
hu: Átalakítás

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Nonconvert
hu: Nincs átalakítás

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Accept
hu: Elfogadás

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Modechange
hu: Módváltoztatás

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Space
hu: Szóköz

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left
hu: Bal

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Up
hu: Fel

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right
hu: Jobb

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Down
hu: Le

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Select
hu: Kiválasztás

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Print
hu: Nyomtatás

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Exec
hu: Végrehajtás

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Help
hu: Súgó

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Logo
hu: Bal logó

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Logo
hu: Jobb logó

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Apps
hu: Alkalmazások

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Sleep
hu: Alvás

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 0
hu: Számbillentyű 0

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 1
hu: Számbillentyű 1

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 2
hu: Számbillentyű 2

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 3
hu: Számbillentyű 3

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 4
hu: Számbillentyű 4

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 5
hu: Számbillentyű 5

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 6
hu: Számbillentyű 6

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 7
hu: Számbillentyű 7

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 8
hu: Számbillentyű 8

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 9
hu: Számbillentyű 9

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Separator
hu: Elválasztó

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: - (Subtract)
hu: - (kivonás)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Decimal
hu: Decimális

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: / (Divide)
hu: / (osztás)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Shift
hu: Bal shift

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Shift
hu: Jobb shift

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Control
hu: Bal control

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Control
hu: Jobb control

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Menu
hu: Bal menü

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Menu
hu: Jobb menü

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Play
hu: Játék

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Zoom
hu: Nagyítás

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Oem Clear
hu: Oem törlés

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad hats
en: Gamepad hat %d
hu: %d. játékvezérlő sapka

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
hu: %d. %s tengely

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d inverted
hu: %d. tengely megfordítva

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d
hu: %d. tengely

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
hu: %d. játékvezérlő gomb

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
hu: %d. egérgomb

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
hu: %d. %s egértengely

note: I18N: shown when config file is too old
en: Please re-configure your key bindings.
hu: Kérlek állítsd be újra a billentyűparancsaid.

en: Your input config file is not compatible with this version of STK.
hu: A bemeneti beállítófájlod nem kompatibilis ezzel az STK verzióval.

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Guide
hu: Útmutató

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Start
hu: Indítás

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick press
hu: Bal botkormány nyomás

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick press
hu: Jobb botkormány nyomás

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left shoulder
hu: Bal vállgomb

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right shoulder
hu: Jobb vállgomb

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad up
hu: DPad fel

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad down
hu: DPad le

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad left
hu: DPad bal

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad right
hu: DPad jobb

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick right
hu: Bal botkormány jobbra

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick left
hu: Bal botkormány balra

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick down
hu: Bal botkormány le

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick up
hu: Bal botkormány fel

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick right
hu: Jobb botkormány jobbra

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick left
hu: Jobb botkormány balra

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick down
hu: Jobb botkormány le

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick up
hu: Jobb botkormány fel

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left trigger
hu: Bal aktiváló

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right trigger
hu: Jobb aktiváló

en: Ignoring '%s'. You needed to join earlier to play!
hu: „%s” mellőzése: korábban kellett csatlakoznod a játékhoz!

en: Only the Game Master may act at this point!
hu: Csak a játékmester cselekedhet ezen a helyen!

en: %s has low battery level.
hu: %s alacsony akkumulátorszinttel rendelkezik.

en: Connect your wiimote to the Bluetooth manager, then click on Ok. Detailed instructions at https://supertuxkart.net/Wiimote
hu: Csatlakoztasd a wiimote-od a Bluetooth kezelőhöz, majd kattints az OK gombra. Részletes utasítások a https://supertuxkart.net/Wiimote oldalon.

en: Press the buttons 1+2 simultaneously on your wiimote to put it in discovery mode, then click on Ok. Detailed instructions at https://supertuxkart.net/Wiimote
hu: Nyomd meg az 1+2 gombokat egyidejűleg a wiimote-on, hogy felfedező módba helyezd, majd kattints az OK gombra. Részletes utasítások a https://supertuxkart.net/Wiimote oldalon.

en: Found %d wiimote | Found %d wiimotes
hu[0]: %d wiimote található
hu[1]: %d wiimote található

en: Could not detect any wiimote :/
hu: Nem sikerült felismerni egyetlen wiimote-ot sem :/

en: Getting ready to race
hu: Felkészülés a versenyre

en: Penalty time!!
hu: Büntető idő!

en: Don't accelerate before 'Set!'
hu: Ne gyorsíts a „Kész!” előtt.

en: You can have at most 3 lives!
hu: Legfeljebb 3 életed lehet!

en: +1 life.
hu: +1 élet.

en: You were too slow!
hu: Túl lassú voltál!

en: You won the race!
hu: Megnyerted a versenyt!

en: You finished the race in rank %d!
hu: %d. helyen fejezted be a versenyt!

note: I18N: Message shown in game to tell player left the game in network
en: %s left the game.
hu: %s kilépett a játékból.

en: SuperTuxKart may connect to a server to download add-ons and notify you of updates. Please read our privacy policy at https://supertuxkart.net/Privacy. Would you like this feature to be enabled? (To change this setting at a later time, go to options, select tab 'General', and edit "Connect to the Internet").
hu: A SuperTuxKart csatlakozhat egy kiszolgálóhoz kiegészítők letöltéséhez, és a értesít a frissítésekről. Olvasd el az adatvédelmi irányelveinket a https://supertuxkart.net/Privacy angol nyelvű oldalon. Szeretnéd ezt a szolgáltatást engedélyezni? (Ezen beállítás későbbi megváltoztatásához menj a beállításokhoz, válaszd az „Általános” lapot, és szerkeszd a „Csatlakozás az Internethez” beállítást).

en: Your screen resolution is too low to run STK.
hu: A képernyőfelbontásod túl alacsony az STK futtatásához.

en: Your driver version is too old. Please install the latest video drivers.
hu: Az illesztőprogramod verziója túl régi. Kérlek telepítsd a legfrissebb videokártya illesztőprogramokat.

en: Your graphics driver appears to be very old. Please check if an update is available. SuperTuxKart recommends a driver supporting %s or better. The game will likely still run, but in a reduced-graphics mode.
hu: A grafikus illesztőprogramod nagyon réginek tűnik. Nézd meg, hogy van-e elérhető frissítés. A SuperTuxKart olyan illesztőprogramot javasol, amely %s vagy jobb támogatással rendelkezik. A játék valószínűleg még futni fog, de csak csökkentett grafikus módban.

en: Server connection timed out.
hu: A kiszolgáló-kapcsolat túllépte az időkorlátot.

note: I18N: Show when a player gets the red flag in CTF
en: %s has the red flag!
hu: %s megszerezte a piros zászlót!

note: I18N: Show when the red flag is returned to its base in CTF
en: The red flag has returned!
hu: A piros zászló visszakerült!

note: I18N: Show when a player gets the blue flag in CTF
en: %s has the blue flag!
hu: %s megszerezte a kék zászlót!

note: I18N: Show when the blue flag is returned to its base in CTF
en: The blue flag has returned!
hu: A kék zászló visszakerült!

en: %s captured the blue flag!
hu: %s elrabolta a kék zászlót!

en: %s captured the red flag!
hu: %s elrabolta a piros zászlót!

en: Eggs: %d / %d
hu: Tojások: %d / %d

en: Leader
hu: Vezér

en: Final lap!
hu: Utolsó kör!

en: Lap %i
hu: %i. kör

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
hu: %s - %s

en: New fastest lap
hu: Új leggyorsabb kör

en: WRONG WAY!
hu: ROSSZ IRÁNY!

en: %s scored a goal!
hu: %s gólt lőtt!

en: Oops, %s made an own goal!
hu: Hoppá, %s öngólt lőtt!

en: %i spare tire kart has been spawned! | %i spare tire karts have been spawned!
hu[0]: %i pótkerék gokart jelent meg!
hu[1]: %i pótkerék gokart jelent meg!

en: You have been eliminated!
hu: Kizártak a versenyből!

en: '%s' has been eliminated.
hu: „%s” kizárva.

en: Server has been shut down.
hu: A kiszolgáló le lett állítva.

en: You were kicked from the server.
hu: Kidobtak a kiszolgálóról.

en: You were kicked: Ping too high.
hu: Ki lettél rúgva: a ping túl nagy.

en: Bad network connection is detected.
hu: Rossz hálózati kapcsolat észlelhető.

en: Bot
hu: Robot

en: %s disconnected.
hu: %s leszakadt.

note: I18N: Message shown in network lobby to tell user that player name is clickable
en: Press player name in the list for player management and ranking information.
hu: Nyomj rá a játékos nevére a listában a játékoskezeléshez és a rangsor-információkhoz.

note: I18N: In the networking lobby I18N: In server info dialog
en: Difficulty: %s
hu: Nehézség: %s

note: I18N: In the networking lobby
en: Max players: %d
hu: Legtöbb játékos: %d

note: I18N: In server info dialog
en: Game mode: %s
hu: Játékmód: %s

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Time limit
hu: Időkorlát

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Goals limit
hu: Gól korlát

note: I18N: In the networking lobby
en: Soccer game type: %s
hu: Foci játéktípus: %s

en: Grand prix progress: %d / %d
hu: Nagydíj állapota: %d / %d

note: I18N: Display when all players are in red or blue team, which the race will not be allowed to start
en: All players joined red or blue team.
hu: Az összes játékos csatlakozott a piros vagy a kék csapathoz.

note: I18N: Display when a player is allow to control the server
en: You are now the owner of server.
hu: Most te vagy a kiszolgáló tulajdonosa.

en: Connection refused: Server is busy.
hu: Kapcsolódás elutasítva: a kiszolgáló foglalt.

en: Connection refused: You are banned from the server.
hu: Kapcsolódás elutasítva: kitiltottak a kiszolgálóról.

en: Connection refused: Server password is incorrect.
hu: Kapcsolódás elutasítva: a kiszolgáló jelszava helytelen.

en: Connection refused: Game data is incompatible.
hu: Kapcsolódás elutasítva: a játékadatok nem megfelelőek.

en: Connection refused: Server is full.
hu: Kapcsolódás elutasítva: a kiszolgáló megtelt.

en: Connection refused: Invalid player connecting.
hu: Kapcsolódás elutasítva: érvénytelen játékos kapcsolódás.

en: Failed to start the network game.
hu: Nem sikerült elindítani a hálózati játékot.

note: I18N: Error message shown if live join or spectate failed in network
en: The game has ended, you can't live join or spectate anymore.
hu: A játék befejeződött, nem tudsz azonnal csatlakozni vagy megfigyelni többé.

note: I18N: Error message shown if live join failed in network
en: No remaining place in the arena - live join disabled.
hu: Nincs több hely az arénában – az azonnali csatlakozás le van tiltva.

note: I18N: Error message shown if only 1 player remains in network
en: Only 1 player remaining, returning to lobby.
hu: Csak 1 játékos van hátra, visszatérés a váróba.

en: Server owner quit the game.
hu: A kiszolgáló tulajdonosa kilépett a játékból.

note: I18N: Status shown to player when he will be spectating the next game
en: You will be spectating the next game.
hu: A következő játékban megfigyelőként veszel részt.

note: I18N: Show when player join red team of the started game in network
en: %s joined the red team.
hu: %s csatlakozott a piros csapathoz.

note: I18N: Show when player join blue team of the started game in network
en: %s joined the blue team.
hu: %s csatlakozott a kék csapathoz.

note: I18N: Show when player join the started game in network
en: %s joined the game.
hu: %s csatlakozott a játékhoz.

note: I18N: Message shown in game to tell the player it's possible to change the camera target in spectate mode of network
en: Press <%s> or <%s> to change the targeted player, <%s> or <%s> for the camera position.
hu: Nyomd meg a(z) <%s> vagy <%s> gombot a célba vett játékos módosításához, és a(z) <%s> vagy <%s> gombot a kamera pozíciójának megváltoztatásához.

note: I18N: Tell player he has successfully report this named player
en: Successfully reported %s.
hu: %s sikeresen jelentve.

note: I18N: Shown when there is download error for assets download in the first run
en: Failed to download assets, check your storage space or internet connection and try again later.
hu: Nem sikerült letölteni az elemeket. Ellenőrizd a tárolóhelyed vagy az internetkapcsolatod, és próbáld meg később újra.

en: No quick play server available.
hu: Nem érhető el gyors játékú kiszolgáló.

en: Cannot connect to server %s.
hu: Nem lehet kapcsolódni a kiszolgálóhoz: %s.

note: I18N: Show the failed detect port server name
en: Failed to detect port number for server %s.
hu: Nem sikerült felismerni a(z) %s kiszolgáló portszámát.

en: Network grand prix has been finished.
hu: A hálózati nagydíj befejeződött.

en: Time Trial (Grand Prix)
hu: Időfutam (nagydíj)

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Free-For-All
hu: Mindenki ellen

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Capture The Flag
hu: Zászló megszerzése

en: %s is now online.
hu: %s mostantól elérhető.

en: %s and %s are now online.
hu: %s és %s mostantól elérhető.

en: %s, %s and %s are now online.
hu: %s, %s és %s mostantól elérhető.

note: I18N: Only used for count > 3
en: %d friend is now online. | %d friends are now online.
hu[0]: %d ismerős mostantól elérhető.
hu[1]: %d ismerős mostantól elérhető.

note: I18N: Tell your friend if he is on any server in game
en: %s is now on server "%s".
hu: %s most a következő kiszolgálón van: „%s”.

en: You have %d new friend request! | You have %d new friend requests!
hu[0]: %d új ismerőskérésed van!
hu[1]: %d új ismerőskérésed van!

en: You have a new friend request!
hu: Új ismerőskérésed van!

en: Unable to connect to the server. Check your internet connection or try again later.
hu: Nem lehet csatlakozni a kiszolgálóhoz. Ellenőrizd az internetkapcsolatod, vagy próbáld meg később.

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: None
hu: Nincs

en: Random
hu: Véletlen

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
hu: A ranglista fájl túl régi volt,
    az összes ranglista törölve lett.

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
hu: Kövesd a vezért

note: I18N: Game mode
en: 3 Strikes Battle
hu: 3-csapásos csata

en: Incomplete replay file will not be saved.
hu: Befejezetlen visszajátszási fájl nem lesz elmentve.

en: Replay saved in "%s".
hu: Visszajátszás elmentve ide: „%s”.

en: 1 week
hu: 1 hét

en: 2 weeks
hu: 2 hét

en: 1 month
hu: 1 hónap

en: 3 months
hu: 3 hónap

en: 6 months
hu: 6 hónap

en: 9 months
hu: 9 hónap

en: 1 year
hu: 1 év

en: 2 years
hu: 2 év

en: Add-on name
hu: Kiegészítő neve

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

note: I18N: Addon not installed for fillter
en: Not installed
hu: Nincs telepítve

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
hu: %s - %s

en: Please wait while addons are updated
hu: Kérlek várj, amíg a kiegészítők frissítésre kerülnek

en: Sorry, an error occurred while contacting the add-ons website. Make sure you are connected to the Internet and that SuperTuxKart is not blocked by a firewall
hu: Sajnos egy hiba történt a kiegészítők oldalának elérése közben. Ellenőrizd, hogy csatlakoztál-e az Internethez, és hogy a tűzfal nem blokkolja-e a SuperTuxKart programot.

note: I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: standard
hu: szabványos

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
hu: Zárolt: teljesítsd az aktív kihívásokat, hogy a többihez is hozzáférj!

en: Random Arena
hu: Véletlenszerű aréna

en: %d arena unavailable in single player. | %d arenas unavailable in single player.
hu[0]: %d aréna nem érhető el egyszemélyes módban.
hu[1]: %d aréna nem érhető el egyszemélyes módban.

[ctx: achievement_info]
en: Subgoals
hu: Részcélok

[ctx: achievement_info]
en: Progress
hu: Folyamat

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals
hu: Teljesítsd az összes részcélt

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals at the same time
hu: Teljesítsd egyszerre az összes részcélt

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill at least one subgoal
hu: Teljesíts legalább egy részcélt

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: The sum of the subgoals must reach the indicated value
hu: A részcélok összegének el kell érnie a jelzett értéket

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races won
hu: Megnyert versenyek

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races won
hu: Megnyert normál versenyek

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races won
hu: Megnyert időfutam versenyek

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races won
hu: Megnyert kövesd a vezért versenyek

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Consecutive won races
hu: Egymás követően megnyert versenyek

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Consecutive won races in Expert or SuperTux
hu: Egymás követően megnyert versenyek nehéz vagy SuperTux módban

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Novice races started
hu: Kezdő versenyek elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Novice races finished
hu: Kezdő versenyek befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Intermediate races started
hu: Haladó versenyek elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Intermediate races finished
hu: Haladó versenyek befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Expert races started
hu: Nehéz versenyek elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Expert races finished
hu: Nehéz versenyek befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: SuperTux races started
hu: SuperTux versenyek elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: SuperTux races finished
hu: SuperTux versenyek befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races started
hu: Normál versenyek elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races finished
hu: Normál versenyek befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races started
hu: Időfutam versenyek elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races finished
hu: Időfutam versenyek befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races started
hu: Kövesd a vezért versenyek elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races finished
hu: Kövesd a vezért versenyek befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: 3 Strikes battles started
hu: 3-csapásos csata elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: 3 Strikes battles finished
hu: 3-csapásos csata befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Soccer matches started
hu: Focimeccsek elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Soccer matches finished
hu: Focimeccsek befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg Hunts started
hu: Tojásvadászatok elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg Hunts finished
hu: Tojásvadászatok befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races started with a ghost replay
hu: Versenyek elindítva szellemvisszajátszással

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished with a ghost replay
hu: Versenyek befejezve szellemvisszajátszással

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Capture-the-Flag matches started
hu: Zászló megszerzése meccsek elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Capture-the-Flag matches finished
hu: Zászló megszerzése meccsek befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Free-for-All matches started
hu: Mindenki elleni meccsek elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Free-for-All matches finished
hu: Mindenki elleni meccsek befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Powerups used
hu: Használt bónuszok

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (1 race)
hu:  (1 verseny)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Bowling ball hits
hu: Tekegolyó találatok

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Swatter hits
hu: Légycsapó ütések

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: All hits
hu: Összes csapás

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Hits against the same kart
hu: Ugyanazon gokart elleni csapások

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Bananas collected
hu: Összegyűjtött banánok

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals. I18N: Key binding name
en: Skidding
hu: Farolás

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (1 lap)
hu:  (1 kör)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races started
hu: Versenyek elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (maximum on one official track)
hu:  (legfeljebb egy hivatalos pályán)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished
hu: Versenyek befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Reverse direction races finished
hu: Fordított irányú versenyek befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished alone
hu: Versenyek befejezve egyedül

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races with less than the default lap number
hu: Az alapértelmezett körszámnál kevesebbel rendelkező versenyek

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races with more than the default lap number
hu: Az alapértelmezett körszámnál többel rendelkező versenyek

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races with at least twice as much as the default lap number
hu: Az alapértelmezett körszám legalább kétszeresével rendelkező versenyek

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg hunts started
hu: Tojásvadászatok elindítva

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg hunts finished
hu: Tojásvadászatok befejezve

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (official tracks matching the goal)
hu:  (a célnak megfelelő hivatalos pályák)

en: New gamepads and joysticks will automatically appear in the list when you connect them to this device.
    
    To add a keyboard config, you can use the button below, HOWEVER please note that most keyboards only support a limited amount of simultaneous keypresses and are thus inappropriate for multiplayer gameplay. (You can, however, connect multiple keyboards to this device. Remember that everyone still needs different keybindings in this case.)
hu: Az új játékvezérlők és botkormányok automatikusan meg fognak jelenni a listában, ha csatlakoztatod azokat ehhez az eszközhöz.
    
    Egy billentyűzetbeállítás hozzáadásához használhatod a lenti gombokat, AZONBAN ne feledd, hogy a legtöbb billentyűzet csak egyidejűleg korlátozott mennyiségű billentyű lenyomását támogatja, és emiatt nem alkalmasak többszemélyes játékhoz. (Azonban csatlakoztathatsz több billentyűzetet is ehhez az eszközhöz. Ne feledd, hogy ebben az esetben továbbra is mindenkinek különböző billentyűzettársításokra van szüksége.)

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Wiimote
hu: Wiimote hozzáadása

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
hu: Billentyűzetbeállítás hozzáadása

en: Update
hu: Frissítés

en: Version: %d
hu: Verzió: %d

en: featured
hu: ajánlott

note: I18N: File size of game assets or addons downloading
en: Size: %s
hu: Méret: %s

en: Sorry, downloading the add-on failed
hu: Sajnálom, a kiegészítő letöltése nem sikerült

en: Problems installing the addon '%s'.
hu: Probléma lépett fel az új „%s” kiegészítő telepítésekor.

en: Try again
hu: Próbáld újra

en: Problems removing the addon '%s'.
hu: Probléma lépett fel a meglévő „%s” kiegészítő eltávolításakor.

en: Background download completed.
hu: A letöltés a háttérben befejeződött.

en: Background download
hu: Letöltés a háttérben

en: Background download has already started.
hu: A letöltés a háttérben már elindult.

en: Current password invalid.
hu: A jelenlegi jelszó érvénytelen.

en: Password has to be between 8 and 30 characters long!
hu: A jelszónak 8 és 30 karakter közötti hosszúnak kell lennie!

en: Passwords don't match!
hu: A jelszavak nem egyeznek!

en: Password successfully changed.
hu: A jelszó sikeresen megváltoztatva.

en: Validating info
hu: Információk ellenőrzése

note: I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Confirm resolution within %i second | Confirm resolution within %i seconds
hu[0]: Erősítsd meg a felbontást %i másodpercen belül
hu[1]: Erősítsd meg a felbontást %i másodpercen belül

en: Resolutions smaller than 1024x768 or 1280x720 are unsupported. Some parts of the UI may not work correctly.
hu: Az 1024×768 vagy 1280×720 képpontnál kisebb felbontások nem támogatottak. A felhasználói felület néhány része esetleg nem fog megfelelően működni.

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Drone chase
en: Drone chase
hu: Drónvadászat

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Custom I18N: custom video settings
en: Custom
hu: Egyéni

note: I18N: Geometry level disabled : lowest level, no details I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is disabled
en: Disabled
hu: Letiltva

note: I18N: if only important particles effects is enabled
en: Important only
hu: Csak fontosak

note: I18N: Geometry level low : few details are displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is low
en: Low
hu: Alacsony

note: I18N: Geometry level high : everything is displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is high
en: High
hu: Magas

note: I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is very low
en: Very Low
hu: Nagyon alacsony

note: I18N: In download assets dialog
en: SuperTuxKart will download full assets (including high quality textures and music) for better gaming experience, this will use your mobile data if you don't have a wifi connection.
hu: A SuperTuxKart program le fogja tölteni a teljes adatelemet (beleértve a jó minőségű textúrákat és zenét) a jobb játékélményhez. Ez a mobil adatforgalmadat fogja használni, ha nincs Wi-Fi kapcsolatod.

note: I18N: In download assets dialog
en: SuperTuxKart will download full assets (including high quality textures and music) for better gaming experience.
hu: A SuperTuxKart program le fogja tölteni a teljes adatelemet (beleértve a jó minőségű textúrákat és zenét) a jobb játékélményhez.

en: Enter the server address optionally followed by : and then port or select address from list.
hu: Add meg a kiszolgáló címét és esetlegesen kettősponttal elválasztva a portot, vagy válassz címet a listából.

en: Invalid server address: %s.
hu: Érvénytelen kiszolgálócím: %s.

[ctx: column_name]
en: Reverse
hu: Fordítva

[ctx: column_name]
en: Difficulty
hu: Nehézség

[ctx: column_name]
en: Laps
hu: Körök

[ctx: column_name]
en: Time
hu: Idő

[ctx: column_name]
en: Kart
hu: Gokart

[ctx: column_name]
en: User
hu: Felhasználó

[ctx: column_name]
en: Version
hu: Verzió

en: No
hu: Nem

en: Track
hu: Pálya

en: Top %d High Scores
hu: Legjobb %d legmagasabb pontszám

en: Number of karts: %d
hu: Gokartok száma: %d

en: Time target: %s
hu: Célidő: %s

en: Laps: %d
hu: Kör: %d

en: Reverse: %s
hu: Fordított: %s

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
hu: (Üres)

note: I18N: In kart color choosing dialog
en: Use original color
hu: Eredeti szín használata

note: I18N: In kart color choosing dialog
en: Pick a color from slider
hu: Válassz egy színt a csúszkáról

en: Don't show again
hu: Ne mutasd újra

note: I18N: In the network player dialog
en: Player info
hu: Játékos információi

note: I18N: In the network player dialog
en: Player name: %s
hu: Játékos neve: %s

note: I18N: In the network player dialog, show the player location with country name (based on IP geolocation)
en: Player location: %s
hu: Játékos helye: %s

note: I18N: In the network player dialog
en: Kick
hu: Kirúgás

note: I18N: In the network player dialog
en: Change team
hu: Csapatváltás

note: I18N: In the network player dialog
en: Enable handicap
hu: Hátrány engedélyezése

note: I18N: In the network player dialog
en: Disable handicap
hu: Hátrány letiltása

note: I18N: In the network player dialog, report player about for example abusive behaviour in game
en: Report player
hu: Játékos jelentése

note: I18N: In the network player dialog, showing when waiting for the result of the ranking info of a player
en: Fetching ranking info for %s
hu: %s rangsor-információinak lekérése

note: I18N: In the network player dialog, instruction for reporting player
en: Tell server administrator about this player (%s):
hu: Szólj a kiszolgáló rendszergazdájának erről a játékosról (%s):

note: I18N: In press a key dialog, tell user to press a key to bind configuration
en: Press any key...
    (Press ESC to cancel)
hu: Nyomj meg egy billentyűt…
    (Nyomd meg az ESC billentyűt a megszakításhoz)

en: Press any key...
hu: Nyomj meg egy billentyűt…

en: Chat is disabled, enable in options menu.
hu: A csevegés le van tiltva, engedélyezd a beállítások menüben.

en: Back to Battle
hu: Vissza a csatába

en: Setup New Game
hu: Új játék beállítása

en: Restart Battle
hu: Csata újrakezdése

en: Exit Battle
hu: Kilépés a csatából

en: Setup New Race
hu: Új verseny beállítása

en: Exit Race
hu: Verseny elhagyása

note: I18N: In the network player dialog, indiciating a network player has no ranking
en: %s has no ranking yet.
hu: %s még nincs rangsorolva.

en: %s is number %d in the rankings with a score of %f.
hu: %s %d. helyen áll a rangsorban %f pontszámmal.

en: Username and/or email address invalid.
hu: A felhasználónév és/vagy az e-mail cím érvénytelen.

en: Please read the terms and conditions for SuperTuxKart at '%s'. You must agree to these terms in order to register an account for STK. If you have any questions or comments regarding these terms, one of the members of the development team would gladly assist you.
hu: Olvasd el a SuperTuxKart felhasználási feltételeit ezen az oldalon: %s. El kell fogadnod ezeket a feltételeket annak érdekében, hogy regisztrálj egy STK fiókot. Ha bármilyen kérdésed vagy megjegyzésed van ezekkel a feltételekkel kapcsolatban, akkor a fejlesztői csapat tagjainak egyike szívesen segít neked.

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Nitro challenge
hu: Nitró kihívás

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Ghost replay race
hu: Szellemvisszajátszás verseny

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Laps: %i
hu: Kör: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog, type of this challenge
en: Type: %s
hu: Típus: %s

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Rank: %i
hu: Szükséges helyezés: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Time: %i
hu: Szükséges idő: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Nitro Points: %i
hu: Szükséges nitrópontok: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Number of AI Karts: %i
hu: Számítógépes gokartok száma: %i

note: I18N: In the create server screen, show various battle mode available
en: Battle mode
hu: Csata mód

note: I18N: In the create server screen
en: Soccer game type
hu: Foci játéktípus

note: I18N: In the server info dialog, show the server location with country name (based on IP geolocation)
en: Server location: %s
hu: Kiszolgáló helye: %s

note: I18N: In server info dialog, showing the current track playing in server
en: Current track: %s
hu: Jelenlegi pálya: %s

en: Rank
hu: Helyezés

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user name on server
en: Player
hu: Játékos

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the scores of user calculated by player rankings
en: Scores
hu: Pontok

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user time played on server
en: Time played
hu: Játékkal töltött idő

en: Remove from bookmarks
hu: Eltávolítás a könyvjelzők közül

en: Input device already exists.
hu: A bemeneti eszköz már létezik.

en: No player available for connecting to server.
hu: Nincs elérhető játékos a kiszolgálóhoz való kapcsolódáshoz.

note: I18N: In the user info dialog
en: Username: %s
hu: Felhasználónév: %s

en: Cancel Request
hu: Kérés megszakítása

en: Today
hu: Ma

en: Friend request sent!
hu: Ismerőskérés elküldve!

en: Friend request accepted!
hu: Ismerőskérés elfogadva!

en: Friend request declined!
hu: Ismerőskérés elutasítva!

en: Friend removed!
hu: Ismerős eltávolítva!

en: Friend request cancelled!
hu: Ismerőskérés megszakítva!

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Fetching last vote
hu: Utolsó szavazás lekérése

en: You can adapt your previous rating by clicking the stars beneath.
hu: Alkalmazhatod az előző értékelésed az alatta lévő csillagokra kattintva.

en: You have not yet voted for this addon. Select your desired rating by clicking the stars beneath
hu: Még nem szavaztál erre a kiegészítőre. Válaszd ki a kívánt értékelésed az alatta lévő csillagokra kattintva.

en: Vote successful! You can now close the window.
hu: Sikeres szavazás! Most már bezárhatod az ablakot.

en: Performing vote
hu: Szavazás végrehajtása

en: Random Track
hu: Véletlen pálya

en: Are you sure you want to remove '%s'?
hu: Biztosan el szeretnéd távolítani: „%s”?

en: Do you want to save your changes?
hu: Szeretnéd menteni a változtatásokat?

en: Laps
hu: Kör

en: Reversed
hu: Fordított

en: An error occurred while trying to save your grand prix.
hu: Hiba történt a nagydíj mentésének kísérlete közben.

en: Select a track
hu: Válassz egy pályát

en: You completed the easy challenge! Points earned on this level: %i/%i
hu: Befejezted a könnyű kihívást! Ezen a szinten %i/%i pontot szereztél.

en: You completed the intermediate challenge! Points earned on this level: %i/%i
hu: Befejezted a haladó kihívást! Ezen a szinten %i/%i pontot szereztél.

en: You completed the difficult challenge! Points earned on this level: %i/%i
hu: Befejezted a nehéz kihívást! Ezen a szinten %i/%i pontot szereztél.

en: You completed the SuperTux challenge! Points earned on this level: %i/%i
hu: Teljesítetted a SuperTux kihívást! Ezen a szinten szerzett pontok: %i/%i

en: You unlocked %s!
hu: Feloldottad ezt: %s!

en: Challenge Completed
hu: Kihívás teljesítve

en: You unlocked track %0
hu: Feloldottad ezt a pályát: %0

en: You unlocked grand prix %0
hu: Feloldottad ezt a nagydíjat: %0

[ctx: column_name]
en: Track
hu: Pálya

[ctx: column_name]
en: Players
hu: Játékosok

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Please enter the name of the grand prix
hu: Írd be a nagydíj nevét

en: Please select a Grand Prix
hu: Kérlek válassz egy nagydíjat

en: User defined
hu: Felhasználó által megadott

en: Name is empty.
hu: A név üres.

en: Another grand prix with this name already exists.
hu: Ezzel a névvel már létezik egy másik nagydíj.

en: Name is too long.
hu: A név túl hosszú.

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
hu: Több szerencsét legközelebb!

en: You completed a challenge!
hu: Teljesítettél egy kihívást!

en: You won the Grand Prix!
hu: Megnyerted a nagydíjat!

en: You completed the Grand Prix!
hu: Teljesítetted a nagydíjat!

[ctx: column_name]
en: Number of karts
hu: Gokartok száma

en: Are you sure you want to remove this high score entry?
hu: Biztosan el szeretnéd távolítani ezt a legmagasabb pontszám bejegyzést?

en: Are you sure you want to remove all of your high scores?
hu: Biztosan el szeretnéd távolítani az összes legmagasabb pontszámod?

en: Connect a keyboard or gamepad to play splitscreen multiplayer
hu: Osztott képernyős többszemélyes játékhoz csatlakoztass egy billentyűzetet vagy játékvezérlőt

en: Random Kart
hu: Véletlen gokart

en: Locked
hu: Zárolt

en: Everyone:
    Press the 'Select' button to join the game
hu: Mindenki:
    Nyomd meg a „kiválasztás" gombot a csatlakozáshoz

en: Would you like to play the tutorial of the game?
hu: Szeretnél játszani a játék ismertetőjével?

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go in the options menu, and check "Connect to the Internet".
hu: Nem játszhatsz az interneten internet-hozzáférés nélkül. Ha az interneten szeretnél játszani, akkor menj a beállítások menübe, és jelöld be a „Kapcsolódás az internethez” négyzetet.

en: You can not download addons without internet access. If you want to download addons, go in the options menu, and check "Connect to the Internet".
hu: Nem tölthetsz le kiegészítőket internet-hozzáférés nélkül. Ha kiegészítőket szeretnél letölteni, akkor menj a beállítások menübe, és jelöld be a „Kapcsolódás az internethez” négyzetet.

en: You can not download addons without internet access. If you want to download addons, go in the options menu, and check "Connect to the Internet".
    
    You can however delete already downloaded addons.
hu: Nem tölthetsz le kiegészítőket internet-hozzáférés nélkül. Ha kiegészítőket szeretnél letölteni, akkor menj a beállítások menübe, és jelöld be a „Kapcsolódás az internethez” négyzetet.
    
    Azonban törölheted a már letöltött kiegészítőket.

en: The add-ons module is currently disabled in the Options screen
hu: A kiegészítők modul jelenleg le van tiltva a beállítások képernyőn

en: Please wait while the add-ons are loading
hu: Kérlek várj, amíg a kiegészítők betöltődnek

en: Are you sure you want to quit STK?
hu: Biztosan ki szeretnél lépni az STK játékból?

en: Create LAN Server
hu: LAN kiszolgáló létrehozása

en: %s's server
hu: %s kiszolgálója

note: I18N: In the create server screen
en: No. of grand prix track(s)
hu: Nagydíj pályák száma

en: Name has to be between 4 and 30 characters long!
hu: A névnek 4 és 30 karakter közötti hosszúnak kell lennie!

en: Incorrect characters in password!
hu: Helytelen karakterek a jelszóban!

note: I18N: In the networking lobby, ready button is to allow player to tell server that he is ready for next game for owner less server
en: Ready
hu: Kész

note: I18N: Live join is displayed in networking lobby to allow players to join the current started in-progress game
en: Live join
hu: Azonnali csatlakozás

note: I18N: Spectate is displayed in networking lobby to allow players to join the current started in-progress game
en: Spectate
hu: Megfigyelés

en: Install addon
hu: Kiegészítő telepítése

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with remaining time, showing the current track name inside bracket
en: Please wait for the current game's (%s) end, estimated remaining time: %s.
hu: Várj a jelenlegi játék (%s) befejezésére. A becsült hátralévő idő: %s.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with remaining time
en: Please wait for the current game's end, estimated remaining time: %s.
hu: Várj a jelenlegi játék befejezésére. A becsült hátralévő idő: %s.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with progress in percent, showing the current track name inside bracket
en: Please wait for the current game's (%s) end, estimated progress: %s%.
hu: Várj a jelenlegi játék (%s) befejezésére. A becsült állapot: %s%.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with progress in percent
en: Please wait for the current game's end, estimated progress: %d%.
hu: Várj a jelenlegi játék befejezésére. A becsült állapot: %d%.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish
en: Please wait for the current game's end.
hu: Várj a jelenlegi játék befejezésére.

en: Game will start if there is more than %d player. | Game will start if there are more than %d players.
hu[0]: A játék akkor indul, ha több mint %d játékos van.
hu[1]: A játék akkor indul, ha több mint %d játékos van.

note: I18N: In the networking lobby, display the starting timeout for owner-less server to begin a game
en: Starting after %d second, or once everyone has pressed the 'Ready' button. | Starting after %d seconds, or once everyone has pressed the 'Ready' button.
hu[0]: Indítás %d másodperc múlva, vagy amikor mindenki megnyomta a „Kész” gombot.
hu[1]: Indítás %d másodperc múlva, vagy amikor mindenki megnyomta a „Kész” gombot.

en: Connecting to server %s
hu: Kapcsolódás a kiszolgálóhoz: %s

en: Finding a quick play server
hu: Gyors játékú kiszolgáló keresése

note: I18N: In kart screen, show before the voting period in network ends.
en: Remaining time: %d
hu: Hátralévő idő: %d

note: I18N: Goals in achievement
en: Goals
hu: Célok

en: Fetching achievements
hu: Teljesítmények lekérése

en: %s's profile
hu: %s profilja

en: Since
hu: Mióta:

en: Status
hu: Állapot

en: Fetching friends
hu: Ismerősök lekérése

en: New Request
hu: Új kérés

en: Pending
hu: Függőben

en: Offline
hu: Kilépett

en: Enter new E-mail below
hu: Adj meg új e-mail-címet lent

en: New Email has to be between 5 and 254 characters long!
hu: Az új e-mail-címnek 5 és 254 karakter közötti hosszúnak kell lennie!

en: New Email is invalid!
hu: Az új e-mail-cím érvénytelen!

en: E-mail changed!
hu: Az e-mail-cím megváltozott!

en: Failed to change E-mail: %s
hu: Az e-mail-cím megváltoztatása sikertelen: %s

note: I18N: Shown to players when he is not is not logged in
en: You must be logged in to play Global networking. Click your username above.
hu: Be kell jelentkezned a globális hálózati játékhoz. Kattints a felhasználónevedre fent.

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go to options, select  tab 'User Interface', and edit "Connect to the Internet".
hu: Nem játszhatsz az interneten internet-hozzáférés nélkül. Ha az interneten szeretnél játszani, akkor menj a beállításokhoz, válaszd a „Felhasználói felület” lapot, és szerkeszd a „Csatlakozás az Internethez” beállítást.

en: Searching
hu: Keresés

en: Exit game
hu: Kilépés a játékból

en: Could not create player '%s'.
hu: Nem sikerült létrehozni a játékost: „%s”.

en: User name cannot be empty.
hu: A felhasználónév nem lehet üres.

en: Online username and password must not be the same!
hu: Internetes felhasználóneved és jelszavad nem lehet azonos!

en: Emails don't match!
hu: Az e-mail címek nem egyeznek!

en: Online username can only contain alphanumeric (ASCII) characters, periods, dashes and underscores!
hu: Az internetes felhasználónév csak alfanumerikus (ASCII) karaktereket, pontokat, kötőjeleket és aláhúzásokat tartalmazhat!

en: Online username has to be between 3 and 30 characters long!
hu: Az internetes felhasználónévnek 4 és 30 karakter közötti hosszúnak kell lennie!

en: Online username must not start with a number!
hu: Az internetes felhasználónév nem kezdődhet számmal!

en: Email has to be between 5 and 254 characters long!
hu: Az e-mail címnek 5 és 254 karakter közötti hosszúnak kell lennie!

en: Email is invalid!
hu: Az e-mail cím érvénytelen!

en: You will receive an email with further instructions regarding account activation. Please be patient and be sure to check your spam folder.
hu: Hamarosan e-mailt fogsz kapni a fiókaktiválással kapcsolatos további utasításokkal. Kérlek légy türelemmel, és ellenőrizd a spam mappát is.

en: Internet access is disabled, please enable it in the options
hu: Az Internet-hozzáférés le van tiltva, kérlek engedélyezd a beállításokban

[ctx: column_name]
en: Name
hu: Név

[ctx: column_name]
en: Game mode
hu: Játékmód

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, owner of server, only displayed if it's localhost or friends'
en: Owner
hu: Tulajdonos

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, distance to server
en: Distance (km)
hu: Távolság (km)

note: I18N: In server selection screen, unknown distance to server
en: Unknown
hu: Ismeretlen

note: I18N: Message shown to user if no IPv4 detected by STK
en: No IPv4 detected, you may not be able to join any servers.
hu: Nem észlelhető IPv4, ezért lehet, hogy nem tudsz csatlakozni semmilyen kiszolgálóhoz.

note: I18N: Message shown to user if no IPv6 detected by STK
en: No IPv6 detected, you may not be able to join any servers.
hu: Nem észlelhető IPv6, ezért lehet, hogy nem tudsz csatlakozni semmilyen kiszolgálóhoz.

en: No server is available.
hu: Nincs elérhető kiszolgáló.

en: Fetching servers
hu: Kiszolgálók lekérése

en: Server Bookmarks
hu: Kiszolgáló-könyvjelzők

note: I18N: In track screen for networking, clarify voting phase
en: If a majority of players all select the same track and race settings, voting will end early.
hu: Ha a játékosok többsége mind ugyanazt a pályát és versenybeállításokat választja, akkor a szavazás korábban véget ér.

note: I18N: In track screen I18N: In the track info screen
en: Random item location
hu: Véletlenszerű elemelhelyezés

note: I18N: In track screen
en: Number of goals to win
hu: Célok száma a nyeréshez

note: I18N: In the track info screen
en: Drive in reverse
hu: Fordítva vezetés

en: Locked: solve active challenges to gain access to more!
hu: Zárolt:

en: Action
hu: Művelet

en: Key binding
hu: Billentyűparancs

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
hu: Eszköz letiltása

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
hu: Eszköz engedélyezése

note: I18N: button to enable a keyboard configuration
en: Enable Configuration
hu: Beállítás engedélyezése

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
hu: Játék billentyűk

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
hu: Menü billentyűk

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
hu: Balra fordulás

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
hu: Jobbra fordulás

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
hu: Gyorsítás

note: I18N: Key binding name
en: Brake / Reverse
hu: Fékezés / megfordítás

note: I18N: Key binding name
en: Fire
hu: Tüzelés

note: I18N: Key binding name
en: Nitro
hu: Nitró

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
hu: Hátranézés

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
hu: Kimentés

note: I18N: Key binding name
en: Pause Game
hu: Játék szüneteltetése

note: I18N: Key binding name
en: Up
hu: Fel

note: I18N: Key binding name
en: Down
hu: Le

note: I18N: Key binding name
en: Left
hu: Balra

note: I18N: Key binding name
en: Right
hu: Jobbra

note: I18N: Key binding name
en: Select
hu: Kiválasztás

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
hu: Mégse / vissza

en: * A blue item means a conflict with another configuration
hu: * A kék elem ütközést jelent egy másik beállítással

en: * A red item means a conflict in the current configuration
hu: * A piros elem ütközést jelent a jelenlegi beállításban

en: Warning: The 'Shift' is not a recommended key. When 'Shift' is pressed down, all keys that contain a character that is different in upper-case will stop working.
hu: Figyelmeztetés: A „Shift” nem ajánlott billentyű. Amikor a „Shift” le van nyomva, akkor egyik olyan karaktert tartalmazó billentyű sem fog működni, amely eltérő nagybetűként.

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
hu: Biztosan véglegesen törölni szeretnéd ezt a beállítást?

en: Enter new configuration name, leave empty to revert default value.
hu: Add meg az új beállítás nevét, vagy hagyd üresen az alapértelmezett érték visszaállításához.

note: I18N: Tooltip in the UI menu. Use enough linebreaks to make sure the text fits the screen in low resolutions.
en: In multiplayer mode, players can select handicapped
    (more difficult) profiles on the kart selection screen
hu: Többszemélyes módban a játékosok választhatnak hátránnyal
    induló (nehezebb) profilokat a gokartválasztó képernyőn

note: I18N: For mobile version for STK, install the full game assets which will download from stk server
en: Install full game assets
hu: Teljes játékelemek telepítése

en: Are you sure to uninstall full game assets?
hu: Biztosan eltávolítod a teljes játékelemeket?

en: Keyboard %i
hu: %i. billentyűzet

en: Touch Device
hu: Érintőeszköz

note: I18N: In the input configuration screen, help for touch device
en: Tap on a device to configure it
hu: Koppints egy eszközre annak beállításához

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
hu: Rendszer nyelve

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: In the bottom-left
hu: Bal alul

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: On the right side
hu: A jobb oldalon

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Hidden
hu: Rejtett

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Centered
hu: Középre igazított

note: I18N: In the UI options, splitscreen_method in the race UI
en: Vertical
hu: Függőleges

note: I18N: In the UI options, splitscreen_method position in the race UI
en: Horizontal
hu: Vízszintes

note: I18N: In the UI options, Very small font size
en: Very small
hu: Nagyon kicsi

note: I18N: In the UI options, Small font size
en: Small
hu: Kicsi

note: I18N: In the UI options, Medium font size
en: Medium
hu: Közepes

note: I18N: In the UI options, Large font size
en: Large
hu: Nagy

note: I18N: In the UI options, Very large font size
en: Very large
hu: Nagyon nagy

en: Speedrun mode can only be enabled if the game has not been closed since the launch of the story mode.
    
    Closing the game before the story mode's completion invalidates the timer.
    
    To use the speedrun mode, please use a new profile.
hu: A gyors végigjátszás módot csak akkor lehet engedélyezni, ha a játék nem lett bezárva a történet mód indítása óta.
    
    A játék bezárása a történet mód befejezése előtt érvényteleníti az időmérőt.
    
    A gyors végigjátszás mód használatához használj új profilt.

note: I18N: In the video options, maximum frame per second
en: Maximum FPS
hu: Legnagyobb FPS

note: I18N: In the video options, full vertical sync (usually 60fps)
en: Full
hu: Teljes

note: I18N: in graphical options. The \n is a newline character, place it where appropriate, two can be used if required.
en: Vsync forces the graphics card to supply a new frame
    only when the monitor is ready to display it.
hu: A vsync arra kényszeríti a grafikus kártyát, hogy csak akkor
    adjon új képkockát, ha a monitor kész megjeleníteni azt.

note: I18N: in graphical options.
en: Full: one frame per monitor refresh
hu: Teljes: egy képkocka monitorfrissítésenként

note: I18N: in graphical options.
en: Vsync will not work if your drivers don't support it.
hu: A vsync nem fog működni, ha az illesztőprogramok nem támogatják.

note: I18N: in graphical options
en: Particles Effects: %s
hu: Részecske hatások: %s

note: I18N: in graphical options
en: Animated Characters: %s
hu: Animált karakterek: %s

note: I18N: in graphical options
en: Dynamic lights: %s
hu: Dinamikus fények: %s

note: I18N: in graphical options
en: Light scattering: %s
hu: Fény szóródás: %s

note: I18N: in graphical options
en: Anti-aliasing: %s
hu: Élsimítás: %s

note: I18N: in graphical options
en: Ambient occlusion: %s
hu: Környezeti árnyékolás: %s

en: Shadows: %s
hu: Árnyékok: %s

en: Shadows: %i
hu: Árnyékok: %i

note: I18N: in graphical options
en: Bloom: %s
hu: Ragyogás: %s

note: I18N: in graphical options
en: Glow (outlines): %s
hu: Ragyogás (körvonalak): %s

note: I18N: in graphical options
en: Light shaft (God rays): %s
hu: Fénysugarak (napsugarak): %s

en: Rendered image quality: %s
hu: Megjelenített képminőség: %s

note: I18N: in graphical options
en: Motion blur: %s
hu: Elmosás: %s

note: I18N: in graphical options
en: Depth of field: %s
hu: Mélységélesség: %s

en: Internet access is disabled. Do you want to enable it?
hu: Az internet-hozzáférés le van tiltva. Szeretnéd engedélyezni?

en: You need to enter a password.
hu: Meg kell adnod egy jelszót.

en: Logging out '%s'
hu: Kijelentkezés: „%s”

en: Logging in '%s'
hu: Bejelentkezés: „%s”

en: You can't delete the only player.
hu: Nem törölheted az egyetlen játékost.

note: I18N: In the player info dialog (when deleting)
en: Do you really want to delete player '%s'?
hu: Valóban törölni szeretnéd „%s” játékost?

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
hu: Vigyázz!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
hu: Kész!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
hu: Rajt!

note: I18N: Shown when a goal is scored
en: GOAL!
hu: GÓL!

note: I18N: Shown waiting for other players in network to finish loading or waiting
en: Waiting for others
hu: Várakozás a többiekre

note: I18N: Shown waiting for the server in network if live join or spectate
en: Waiting for the server
hu: Várakozás a kiszolgálóra

note: I18N: string used to show the song title (e.g. "Sunny Song")
en: "%s"
hu: „%s”

note: I18N: string used to show the author of the music. (e.g. "Sunny Song" by "John Doe")
en: by
hu: szerző:

en: Collect nitro!
hu: Gyűjts nitrót!

en: Follow the leader!
hu: Kövesd a vezért!

note: I18N: When some GlobalPlayerIcons are hidden, write "Top 10" to show it
en: Top %i
hu: Legjobb %i

en: Challenge Failed
hu: Kihívás sikertelen

note: I18N: Shown when multitouch GUI exists and press the podium (2, 1, 3 like) icon instead of fire button
en: Press podium icon to start tutorial
hu: Nyomd meg a dobogó ikont az ismertető indításához

en: Press fire to start the tutorial
hu: Nyomd meg a tüzelés gombot az ismertető indításához

note: I18N: Shown when multitouch GUI exists and press the podium (2, 1, 3 like) icon instead of fire button
en: Press podium icon to start the challenge
hu: Nyomd meg a dobogó ikont a kihívás indításához

en: Press fire to start the challenge
hu: Nyomd meg a tüzelést a kihívás indításához

en: Quit the server
hu: Kilépés a kiszolgálóról

en: You completed challenges!
hu: Teljesítetted a kihívásokat!

en: Abort Grand Prix
hu: Nagydíj megszakítása

en: Restart
hu: Újrakezdés

en: Back to challenge selection
hu: Vissza a kihívásválasztóhoz

en: Race against the new ghost replay
hu: Verseny az új szellemvisszajátszás ellen

en: Back to the menu
hu: Vissza a menübe

en: Do you really want to abort the Grand Prix?
hu: Valóban meg szeretnéd szakítani a nagydíjat?

en: Red Team Wins
hu: A piros csapat nyert

en: Blue Team Wins
hu: A kék csapat nyert

en: It's a draw
hu: Döntetlen

en: Eliminated after %s
hu: %s után kieesett

en: Eliminated
hu: Kizárva

note: I18N: indicates a player that scored in their own goal in result screen
en: (Own Goal)
hu: (Öngól)

en: Track %i/%i
hu: %i/%i pálya

en: Grand Prix progress:
hu: A nagydíj állása:

en: Highscores
hu: Dicsőségtábla

en: Best lap time: %s
hu: Legjobb köridő: %s

note: I18N: is used to indicate who has the bast laptime (best laptime "by kart_name")
en: by %s
hu: – %s

en: You completed the challenge!
hu: Teljesítetted a kihívást!

en: You failed the challenge!
hu: Elvesztetted a kihívást!

en: Reached Requirements of SuperTux
hu: Elérted SuperTux követelményeit

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
hu: Az összes csapás megengedett, úgyhogy vedd fel a fegyvereket, és használd okosan azokat!

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
hu: Nem tartalmaz bónuszokat, így csak a vezetési képességeid számítanak!

note: I18N: short definition for follow-the-leader game mode
en: Keep up with the leader kart but don't overtake it!
hu: Tarts lépést a vezér gokartjával, de meg ne előzd meg!

en: Hit others with weapons until they lose all their lives.
hu: Addig üsd az ellenfeleidet a fegyverekkel, míg elveszítik az összes életüket.

en: Push the ball into the opposite cage to score goals.
hu: Lökd a labdát a szemben lévő ketrecbe a gólszerzéshez.

en: Explore tracks to find all hidden eggs
hu: Fedezd fel a pályákat, hogy megtaláld az összes rejtett tojást.

en: Race against ghost karts and try to beat them!
hu: Versenyezz szellem gokartok ellen, és próbáld meg legyőzni őket!

en: Complete as many laps as possible in a given amount of time.
hu: Teljesíts annyi kört, ahányat csak tudsz a megadott idő alatt.

note: I18N: In soccer setup screen
en: Press red or blue soccer icon to change team
hu: Nyomd meg a piros vagy a kék foci ikont a csapat megváltoztatásához

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
hu: A pálya készítője: %s

note: I18N: the max players supported by an arena.
en: Max players supported: %d
hu: Támogatott legtöbb játékos: %d

en: Number of red team AI karts
hu: Piros csapat számítógépes gokartjainak száma

en: You cannot play this Grand Prix because it contains tracks that aren't unlocked!
hu: Nem játszhatsz ezen a nagydíjon, mert olyan pályákat tartalmaz, melyek még nem érhetők el!

note: I18N: track group name
en: all
hu: összes

en: Locked!
hu: Zárolt!

note: I18N: Format for dates (%d = day, %m = month, %Y = year). See http://www.cplusplus.com/reference/ctime/strftime/ for more info about date formats.
en: %d/%m/%Y
hu: %Y-%m-%d

en: Complete all challenges to unlock the big door!
hu: Teljesítsd az összes kihívást a nagy ajtó kinyitásához!

en: You need more points
    to enter this challenge!
    Check the minimap for
    available challenges.
hu: Több pontra van szükséged,
    hogy elfogadhasd a kihívást!
    Nézd meg a minitérképet az
    elérhető kihívásokért.

en: Accelerate with <%s>, and steer with <%s> and <%s>.
hu: Gyorsítás: <%s>, illetve kanyarodás: <%s> és <%s>.

en: Accelerate by touching the upper part of the wheel, and steer by moving left or right.
hu: Gyorsítás a kerék felső részének megérintésével, és kanyarodás balra vagy jobbra mozgatással.

en: Accelerate by moving the accelerator upwards, and steer by tilting your device.
hu: Gyorsítás a gyorsító felfelé mozgatásával, és kanyarodás az eszköz billentésével.

en: Accelerate by moving the accelerator upwards, and steer by rotating your device.
hu: Gyorsítás a gyorsító felfelé mozgatásával, és kanyarodás az eszköz forgatásával.

en: Collect gift boxes, and fire the weapon with <%s> to blow away these boxes!
hu: Gyűjts ajándékdobozokat, és a dobozok ellökéséhez tüzelj a fegyverrel: <%s>!

en: Collect gift boxes, and fire by pressing the bowling icon to blow away these boxes!
hu: Gyűjts ajándékdobozokat, és tüzelj a tekegolyó ikon megnyomásával a dobozok ellökéséhez!

en: Press <%s> to look behind.
    Fire the weapon with <%s> while pressing <%s> to fire behind!
hu: Nézz hátra ennek megnyomásával: <%s>.
    Tüzelj a fegyverrel magad mögé! Nyomd meg: <%s>, miközben ezt is nyomva tartod: <%s>!

en: Press the mirror icon to look behind.
    Fire the weapon behind by holding the mirror icon and then swiping to the bowling icon!
hu: Nyomd meg a tükör ikont a hátranézéshez.
    Tüzelj a fegyverrel hátra a tükör ikon nyomva tartásával és utána a tekegolyó ikonra pöccintve!

en: Use the nitro you collected by pressing <%s>!
hu: Használd az összegyűjtött nitrót, nyomd meg ezt: <%s>!

en: Use the nitro you collected by pressing the nitro icon
hu: Használd az összegyűjtött nitrót a nitró ikon megnyomásával

en: Collect nitro bottles (we will use them after the curve).
hu: Gyűjts nitrós kannákat (a kanyar után fogjuk használni).

en: Oops! When you're in trouble, press <%s> to be rescued.
hu: Hoppá! Amikor bajban vagy, nyomd meg ezt a kimentéshez: <%s>.

en: Oops! When you're in trouble, press the bird icon to be rescued.
hu: Hoppá! Amikor bajban vagy, nyomd meg a madár ikont a kimentéshez.

en: Accelerate and press the <%s> key while turning to skid.
    Skidding for a short while can help you turn faster to take sharp turns.
hu: A faroláshoz gyorsíts, és kanyarodás közben nyomd meg ezt: <%s>.
    Egy rövid ideig farolva gyorsabban beveheted az éles kanyarokat.

en: Accelerate and press the skid icon while turning to skid.
    Skidding for a short while can help you turn faster to take sharp turns.
hu: A faroláshoz gyorsíts, és kanyarodás közben nyomd meg a csúszás ikont.
    Egy rövid ideig farolva gyorsabban beveheted az éles kanyarokat.

en: Note that if you manage to skid for several seconds, you will receive a bonus speedup as a reward!
hu: Ne feledd, hogy ha sikerül farolni néhány másodpercig, akkor egy bónusz sebességlöketet fogsz kapni jutalmul!

en: You are now ready to race. Good luck!
hu: Most már készen állsz a versenyzésre. Sok szerencsét!

note: I18N: Generic name in desktop file entry, summary in AppData and short description in Google Play
en: A 3D open-source kart racing game
hu: Egy 3D-s, nyílt forráskódú gokartverseny játék

note: I18N: Keywords in desktop entry, translators please keep it separated with semicolons
en: tux;game;race;
hu: tux;játék;verseny;

en: Karts. Nitro. Action! SuperTuxKart is a 3D open-source arcade racer with a variety of characters, tracks, and modes to play. Our aim is to create a game that is more fun than realistic, and provide an enjoyable experience for all ages.
hu: Gokartok. Nitró. Akcíó! A SuperTuxKart egy 3D-s, nyílt forráskódú versenyjáték számos karakterrel, pályával és játékmóddal. A célunk, hogy a játék szórakoztatóbb legyen, mintsem valósághű, és szórakoztató élményt nyújtson minden korosztálynak.

en: We have several tracks with various themes for players to enjoy, from driving underwater, rural farmlands, jungles or even in space! Try your best while avoiding other karts as they may overtake you, but don't eat the bananas! Watch for bowling balls, plungers, bubble gum, and cakes thrown by your opponents.
hu: Számos pályánk van különböző témával, amelyet élvezhetnek a játékosok: vezetés a víz alatt, egy vidéki gazdaságban, a dzsungelben vagy akár akár a világűrben! Próbáld elkerülni a többi gokartot, mert leelőzhetnek, de ne edd meg a banánokat! Figyelj az ellenfelek által kilőtt tekegolyókra, WC-pumpákra, rágógumikra és tortákra.

en: You can do a single race against other karts, compete in one of several Grand Prix, try to beat the high score in time trials on your own, play battle mode against the computer or your friends, and more! For a greater challenge, join online and meet players from all over the world and prove your racing skills!
hu: Versenyezhetsz más gokartokkal különálló futamokon, részt vehetsz nagydíjakon, megpróbálhatod egyedül elérni a legjobb köridőt, játszhatsz csata módban a számítógép ellen vagy barátokkal, és még sok mást! A nagyobb kihíváshoz csatlakozz az internetre, találkozz játékosokkal a világ minden tájáról, és mutasd meg a vezetési képességeidet!

en: This game has no ads.
hu: A játékban nincsenek reklámok.

en: This is an unstable version of SuperTuxKart that contains latest improvements. It is released mainly for testing, to make stable STK as good as possible.
hu: Ez a SuperTuxKart nem stabil verziója, amely a legújabb fejlesztéseket tartalmazza. Főként tesztelési céllal lett kiadva, hogy a stabil SuperTuxKart a lehető legjobb legyen.

en: This version can be installed in parallel with the stable version on the device.
hu: Ezt a verziót az eszközön lévő stabil verzió mellé is lehet telepíteni.

en: If you need more stability, consider using the stable version: %s
hu: Ha nagyobb stabilitásra van szükséged, akkor fontold meg a stabil verzió használatát: %s

en: SuperTuxKart Team
hu: A SuperTuxKart csapat
