SuperTuxKart - en to os translation catalogue (19 entries)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgu
en: Back
os: Фӕстӕмӕ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
os: Ныууадзын

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
os: Фӕстӕмӕ рейсмӕ

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
os: Аренатӕ

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
os: Аддонтӕ

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
os: Иууылдӕр

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
os: Фӕндӕгтӕ иууылдӕр

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
os: Банантӕй дӕхи хиз!

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
os: Аддонтӕ

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
os: Хъазты тыххӕй

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
os: Зӕл

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
os: Фӕстӕмӕ гӕрзтӕм

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
os: Гарз бафтауын

en: %s is ready
os: %s цӕттӕ у

en: Add-on name
os: Аддоны ном

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
os: (Афтид)

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
os: Иннӕ хатт дын атулдзӕн!

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
os: Ныууадзын/Фӕстӕмӕ

en: Back to the menu
os: Фӕстӕмӕ менюмӕ
