SuperTuxKart - en to sl translation catalogue (863 entries)

note: I18N: In Android UI, po_extract_game_data
en: Extracting game data...
sl: Razširjanje podatkov igre ...

note: I18N: In Android UI, po_extract_error
en: Game data extraction error
sl: Napaka pri razširjanju podatkov igre

note: I18N: In Android UI, po_extract_error_msg
en: Check remaining device space or reinstall SuperTuxKart.
sl: Preverite koliko prostora je na napravi ali ponovno namestite SuperTuxKart.

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
sl: Končaj

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Christoffel Columbus
sl: Krištofel Kolumb

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Play every official track at least once.
sl: Igrajte vsako uradno progo vsaj enkrat.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Strike!
sl: Udarec!

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit 10 karts with a bowling-ball.
sl: Zadenite 10 vozil s kroglo za kegljanje.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Arch Enemy
sl: Smrtni sovražnik

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit the same kart at least 5 times in one race.
sl: Zadenite isti avto vsaj 5-krat v eni dirki.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Marathoner
sl: Maratonec

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Finish a race with at least twice the track's default lap number.
sl: Končajte dirko dolgo vsaj dvakrat toliko kot je privzeto število krogov.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid-row
sl: Vrsta drsenja

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid 5 times in a single lap.
sl: Zadrsajte se 5-krat v enem krogu.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Gold driver
sl: Zlati voznik

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win against at least 3 AIs in normal race, time-trial, and follow the leader.
sl: Zmagajte proti vsaj 3 računalniškem igralcem v običajni dirki, časovni preizkušnji in sledi vodji.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Powerup Love
sl: Ljubezen do bonusov

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Use 10 or more powerups in a race.
sl: Uporabite 10 ali več bonusov v igri.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Unstoppable
sl: Neustavljiv-a

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 5 single races in a row against at least 3 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
sl: Zmagaj 5 zaporednih dirk proti vsaj 3-em računalniškim igralcem. Pozor, ponovno zagnati tekmo velja kot izguba.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Banana Lover
sl: Ljubitelj banan

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Collect at least 5 bananas in one race.
sl: Zberite vsaj 5 banan v eni dirki.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: It's secret
sl: To je skrivnost

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Really ... a secret.
sl: Resnično ... skrivnost.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Mosquito Hunter
sl: Lovilec komarjev

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Take your opponents for mosquitos! With the swatter, squash them at least 5 times in a race.
sl: Vzemite vaše nasprotnike za komarje! Z lovilcem komarjev jih sploščite najmanj 5-krat v eni dirki.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Beyond Luck
sl: Čez srečo

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 10 single races in a row in Expert or SuperTux against at least 5 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
sl: Zmagaj 10 zaporednih dirk z težavnostjo Dirkač ali SuperTux proti vsaj 5-im   
    računalniškim igralcem. Pozor, ponovno zagnati tekmo velja kot izguba.

note: I18N: ./data/grandprix/1_penguinplayground.grandprix
en: Penguin Playground
sl: Pingvinovo igrišče

note: I18N: ./data/grandprix/2_offthebeatentrack.grandprix
en: Off the Beaten Track
sl: Na brezpotju

note: I18N: ./data/grandprix/3_tothemoonandback.grandprix
en: To the Moon and Back
sl: Na Luno in nazaj

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
sl: Na koncu sveta

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
sl: Namesti

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
sl: Odstrani

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgu
en: Back
sl: Nazaj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: Select a type of control that you prefer
sl: Izberite tip nadzora, ki vam bolj ustreza

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Accelerometer
sl: Merilec pospeška

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.
en: Gyroscope
sl: Žiroskop

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type
en: Steering wheel
sl: Volan

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Auto acceleration
sl: Samodejni pospešek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: You can change it later in touch device settings.
sl: To lahko spremenite tudi kasneje v nastavitvah za napravo na dotik.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/ka
en: Apply
sl: Uveljavi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Touch Device Settings
sl: Nastavitve za napravo na dotik

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
sl: Splošno

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Device enabled
sl: Naprava omogočena

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Inverted buttons
sl: Zamenjani gumbi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Buttons scale
sl: Velikost gumbov

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Advanced
sl: Napredno

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Deadzone
sl: Mrtva cona

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity X
sl: X-zaznavnost

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity Y
sl: Y-zaznavnost

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Restore defaults
sl: Nazaj na privzeto

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
sl: Da

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
sl: Prekliči

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info
en: Accept
sl: Sprejmi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Revert
sl: Vrni

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui
en: Camera Settings
sl: Nastavitve kamere

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Player camera
sl: Kamera igralca

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Distance
sl: Razdalja

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Angle
sl: Kot

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Smooth camera
sl: Gladka kamera

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Backward camera
sl: Kamera za pogled nazaj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Follow ball in soccer mode
sl: Sledi žogi v ničinu nogometa

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Reset
sl: Ponastavi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
sl: Grafične nastavitve

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Advanced pipeline (lights, etc.)
sl: Napredno izrisovanje (luči ipd.)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Shadows
sl: Sence

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Bloom
sl: Cvetenje

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light shaft (God rays)
sl: Soj svetlobe (božji žarki)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Ambient occlusion
sl: Naravno senčenje

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Depth of field
sl: Globina polja

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Glow (Outlines)
sl: Žar (obrisi)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Anti-aliasing
sl: Glajenje robov

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Motion blur
sl: Meglen obris

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Image-based lighting
sl: Na sliki osnovana osvetlitev

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light Scattering
sl: Lom svetlobe

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Animated characters
sl: Animirani vozniki

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Texture compression
sl: Stiskanje tekstur

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Particle effects
sl: Učinki delcev

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Rendered image quality
sl: Kvaliteta izrisane slike

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Geometry detail
sl: Geometrijski detajli

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: * Restart STK to apply new settings
sl: * Ponovno zaženite STK za uveljavitev novih nastavitev

note: I18N: ./data/gui/dialogs/debug_slider.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog 
en: Close
sl: Zapri

note: I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: In the enter address dialog I18N: ./data/gui/dialogs/general_text_field_dialog.stkgui I18N: In the general textfield dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_di
en: OK
sl: V redu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Record the race for ghost replay
sl: Posnami dirko za ponovno dirkanje z navideznim igralcem.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Watch replay only
sl: Oglej si le posnetek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Compare to another ghost
sl: Primerjaj z drugim navideznim igralcem

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix i
en: Start Race
sl: Začni dirko

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action
en: Compare ghost
sl: Primerjaj z navideznim igralcem

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I1
en: Remove
sl: Odstrani

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Objective shown in achievement dialog
en: Goal
sl: Gol

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Progress shown in achievement dialog I18N: Progress in achievement
en: Progress
sl: Napredek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Password Change
sl: Sprememba gesla

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Current Password
sl: Trenutno geslo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: New Password
sl: Novo geslo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Confirm
sl: Potrdi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: Submit
sl: Pošlji

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
sl: Nazaj na dirko

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Show in network ingame dialog to allow user to go back to lobby to end spectating (for example)
en: Back to lobby
sl: Nazaj v čakalnico

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Restart Race
sl: Ponoven začetek dirke

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Give Up Race
sl: Predaj dirko

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
sl: Možnosti

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
sl: Pomoč

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Quit Server
sl: Izhod iz strežnika

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui
en: View
sl: Pogled

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui I18N: In player rankings dialog
en: Top 10 players
sl: Top 10 igralcev

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui
en: Refresh
sl: Osveži

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Account Recovery
sl: Obnovitev računa

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: You will receive an email with further instructions on how to reset your password. Please be patient and be sure to check your spam folder.
sl: Prejeli boste e-pošto z nadaljnimi navodili kako ponastaviti vaše geslo. Prosimo bodite potrpežljivi in preverite mapo z neželeno pošto.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Fill in the username and email address you supplied at registration to be able to reset your password.
sl: Vnesite uporabniško ime in naslov e-pošte ki ste ju vnesli ob registraciji. To vam bo omogočilo ponastavitev gesla.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Username
sl: Uporabniško ime

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Email
sl: E-pošta

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Terms and Agreement
sl: Pogoji uporabe

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: I agree to the above terms and am 13 years or older.
sl: Strinjam se z zgornjimi pogoji in sem star/a 13 let ali več.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen
en: Server Configuration
sl: Nastavitve strežnika

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Difficulty
sl: Težavnost

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
sl: Začetnik

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
sl: Voznik

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Expert
sl: Dirkač

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Game mode
sl: Igralski način

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
sl: Običajna dirka

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/
en: Time Trial
sl: Časovna preiskušnja

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui
en: Battle
sl: Bitka

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Soccer
sl: Nogomet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Password
sl: Geslo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Join
sl: Pridruži se

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Bookmark this server
sl: Shrani strežnik

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Add player
sl: Dodaj igralca

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Name
sl: Ime

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Handicap
sl: Hendikep

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Press the 'All players ready' button after the player list is ready.
sl: Ko je seznam igralcev pripravljen, pritisnite gumb 'Vsi igralci pripravljeni'.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: All players ready
sl: Vsi igralci pripravljeni

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Clear players
sl: Odstrani igralce

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: User Info
sl: Uporabniški podatki

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Add Friend
sl: Dodaj prijatelja

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Decline
sl: Zavrni

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/vote_dialog.stkgui I18N: In the vote dialog
en: Vote
sl: Glasuj

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
sl: V premoru

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
sl: Nazaj v igro

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
sl: Izbor vozila

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
sl: Nazaj na meni

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When changing input configurations
en: Press fully and release...
sl: Močno pritisnite in spustite...

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
sl: Dodeli tipki ESC

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign nothing
sl: Ne dodeli ničesar

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
sl: Nastavitev dirke

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts
en: Continue
sl: Nadaljuj

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
sl: Dodatki SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only recently updated items
en: Updated
sl: Posodobljeno

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only items with good rating
en: Rating >=
sl: Ocena >=

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen
en: Karts
sl: Dirkalniki

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
sl: Proge

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
sl: Arene

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, above the list of addons to be installed
en: Installed
sl: Naloženo

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: In the UI options, Camera setting: Standard
en: Standard
sl: Običajna

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
sl: Dodatki

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
sl: Vse

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
sl: Zasluge

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
sl: Vse proge

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Title in edit grand prix screen
en: Edit Grand Prix
sl: Uredi turnir

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move up
sl: Premakni navzgor

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move down
sl: Premakni navzdol

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Add
sl: Dodaj

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Edit
sl: Uredi

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Save
sl: Shrani

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Number of laps:
sl: Število krogov:

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Reverse:
sl: Obrnjeno:

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Ghost Replay Selection
sl: Izbira ponovnega dirkanja z navideznim igralcem.

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode
en: Egg Hunt
sl: Lovljenje jajc

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show the best times
sl: Pokaži le najboljše čase

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Compare replay
sl: Primerjaj posnetek

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current difficulty
sl: Prikaže le posnetke, ki se ujemajo s trenutno težavnostjo.

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current version
sl: Prikaže le posnetke, ki se ujemajo s trenutno različico

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Hide multiplayer replays
sl: Skrij več-igralske posnetke

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Record a ghost replay
sl: Posnami navideznega igralca

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: AI karts
sl: Računalniški vozniki

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Reverse
sl: Obrnjeno

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen I18N: In track screen
en: Maximum time (min.)
sl: Največji čas (najmanj)

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Track group
sl: Skupina prog

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Continue saved GP
sl: Nadaljuj s shranjenim prvenstvom

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Title in grand prix editor screen
en: Grand Prix editor
sl: urejevalnik turnirjev

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: New
sl: Novo

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: Copy
sl: Kopiraj

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
sl: Preimenuj

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui
en: Save Grand Prix
sl: Shrani turnir

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
sl: Pomoč SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
sl: Načini igre

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Powerups
sl: Bonusi

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Bananas
sl: Banane

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
sl: Način zgodbe

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Kart classes
sl: Razredi kart-ov

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Multiplayer
sl: Večigralski način

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui
en: Start the tutorial
sl: Začni z vodnikom

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collect blue gift boxes, they will give you powerups.
sl: Zbirajte modre škatle. Dobili boste bonuse.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
sl: Izognite se bananam!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collecting nitro allows you to get speed boosts whenever you wish by pressing the appropriate key or button. You can see your current level of nitro in the gauge at the bottom-right of the race screen.
sl: Pobiranje nitra vam omogoča pospeške, kadarkoli pritisnete primerno tipko ali gumb. Trenutno količino nitra lahko vidite v stolpcu na desni strani zaslona.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
sl: Če vidite gumb s ključavnico kot je ta na desni, morate dokončati izziv, da jo odklenete.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: You can skid by pressing a special key or button. Successive short skids help to take sharp turns; while medium skids will boost your speed, long skids more so. You can't stop turning while skidding, so orient your kart carefully before!
sl: Lahko drsite, ko pritisnete določene tipke ali gumbe. Zaporedna in kratka drsenja vam pomagajo pri ostrih ovinkih, daljši pa vas pospešijo. Bolj kot so dolgi, večji je pridobljen pospešek. Žal se med njimi nemorete nehati obračati, zato obrnite vaš kart prevedno!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: You can get a startup boost by pressing the accelerate button at 'Set!', before the race's start.
sl: Lahko dobite začetni pospešek če pritisnete tipko ali gumb za pospešek
    pri "Pozor", pred začetkom dirke.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: in the help screen
en: * Current key bindings can be seen/changed in the Options menu
sl: Trenutne nastavitve tipkovnice je mogoče videti/spremenitii v meniju za Možnosti

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui
en: SuperTuxKart features several game modes:
sl: SuperTuxKart vključuje nekaj načinov igre:

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Regular Race: All blows allowed, so collect powerups and use them smartly!
sl: Običajna igra: vse je dovoljeno, zato dobite bonuse in orožja ter jih pametno uporabite!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Time Trial: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
sl: Časovna preiskušnja: Ne vsebuje nobenih bonusov, štejejo samo vaše vozniške sposobnosti!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Follow the leader: Run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware: going in front of the leader will get you eliminated too!
sl: Sledite vodji: poskusite biti drugi, saj bo zadnje vozilo diskvalificirano vsakič, ko se čas izteče. Pozor: izločeni boste tudi, če boste pred vodjo!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: There are 3 types of battle mode: In 3 Strikes Battle, you need to hit others with weapons until they lose all their lives. In Free-For-All, the player who hits others the most will win in a given hit or time limit. In Capture The Flag, your team needs to bring the flag of the other team to your own flag base, as long as your flag is not captured by the other team.
sl: Obstajajo 3 vrste bitke : pri Bitki na tri, morate zadeti nasprotnike z orožjem 3-krat, dokler ne izgubijo vseh svojih življenj.  Pri prostem načinu zmaga igralec, ki druge zadane največkrat v določenem časovnem okvirju. In pri kraji zastave mora vaša ekipa prinesti zastavo na vaš konec, brez da bi nasprotna ekipa ukradla vašo.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Soccer: Use your kart to push the ball into the goal.
sl: Nogomet: S svojim dirkalnikom porinite žogo v gol.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Egg hunt: Explore tracks to find all hidden eggs.
sl: Iskanje jajc: raziščite proge in najdite vsa skrita jajca.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Ghost replay: Race against ghost replays in time-trial or egg hunt mode, and record your own!
sl: Že posneta tekma: Tekmuj proti posnetim dirkam v časovni preiskušnji ali iskalcu jajc, in posnemi svojo!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: * Many of these game modes can also be played in a Grand Prix fashion: instead of playing a single race, you play many in a row. The better you rank, the more points you get. In the end, the player with the most points wins the cup.
sl: * Večino načinov iger je mogoče igrati v načinu velike nagrade: namesto igranja posamezne igre jih lahko igrate več v vrsti. Boljši kot ste, več točk dobite. Na koncu igralec z največ točkami dobi pokal.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: In the help menu
en: To help you win, there are some powerups you can collect:
sl: Če želite lažje zmagati, poberite različne bonuse:

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: BubbleGum - protect yourself with a shield, or use while looking back to leave a sticky pink puddle behind you.
sl: Žvečilni gumi  - zaščitite se s ščitom ali ga uporabite medtem ko gledate nazaj in pustite za sabo lepljivo roza lužo.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Zipper - will give you a strong speed boost. But beware of not losing control of your kart!
sl: Pospeševalnik - močno poveča hitrost. Vendar pazite, da ne izgubite nadzora nad svojim kart-om!

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Cake - thrown at the closest rival, best on short ranges and long straights. It also affects other karts close to the explosion.
sl: Kolaček - vrže se na najbližjega tekmeca, najboljša na kratkih razdaljah in dolgih ravninah. To vpliva tudi na druge karte v bližini eksplozije.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Plunger - throw straight to pull an opponent back, or throw while looking back to make one lose sight.
sl: Odmaševalnik - vrzite ga naravnost, da potegnete nasprotnika nazaj ali nazaj, da nasprotnika začasno oslepite.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Bowling Ball - goes straight until it strikes, it can bounce off walls. If you are looking back, it will be thrown backwards.
sl: Krogla za kegljanje - gre naravnost dokler ne zadane, lahko se odbija od zidov. Če gledate nazaj, bo vržena nazaj.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Parachute - slows down all karts in a better position.
sl: Padalo - upočasni vsa vozila pred vami

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Swapper - gift boxes are transformed into bananas, nitro cans into bubblegums, and vice versa for a short time.
sl: Zamenjava - škatle z darili se za kratek čas spremenijo v banane, nitro pločevinke in sode v žvečilne gumije in obratno.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Basket Ball - bounces after the leader, and might squash and slow down karts down on the way.
sl: Košarkarska žoga - odbija se za vodjo. Med potjo lahko potlači in upočasni vozila.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Swatter - will squash karts close by, slowing them down. Can also be used to remove parachutes and bombs.
sl: Lovilec komarjev - splošči bližnje karte, kar jih upočasni. Uporablja se lahko tudi za odstranjevanje padal in dinamita.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui
en: Hitting a banana can result in one of the following being attached to the kart:
sl: Če se zaletite v banano, se vam lahko na vozilo priklopi nekaj izmed naštetega:

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Anchor - slows down the kart suddenly.
sl: Sidro - na hitro upočasni vozilo.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Parachute - slows down the kart, more progressively than the anchor. The faster you go, the stronger it slows you down.
sl: Padalo - upočasni kart bolj počasi kot sidro. Hitreje ko greste, močneje vas upočasnjuje.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Bomb - detonates after some amount of time, throwing the kart up in the air. Bump into another kart to transfer the bomb to it.
sl: Dianmit - po določenem času eksplodira in vrže kart v zrak. Če želite prenesti dinamit na drug kart, morate trčiti vanj.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui
en: The evil Nolok has captured Gnu! Here are a few tips to help you:
sl: Zlobni Nolok je ugrabil Gnuja! V pomoč vam bo nekaj nasvetov:

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: This icon on the minimap shows the available challenges you've not completed. In the top-right of the screen, it also tells you how many points you currently have. Complete as many challenges as possible, and Nolok will accept to race against you. Win to liberate Gnu!
sl: Ta ikona na zemljevidu prikazuje razpoložljive izzive, ki jih še niste opravili. V zgornjem desnem kotu zaslona je tudi podatek o tem, koliko točk trenutno imate. Opravite čim več izzivov in Nolok se bo strinjal in bo dirkal z vami. Zmagajte in rešite Gnuja!.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: When you complete a challenge, you get a cup. Each cup is worth several points. The higher the difficulty you completed the challenge in, the better the cup and the more points it is worth.
sl: Ko opravite izziv, prejmete pokal. Vsak vrsta pokala je vredna več točk. Višja kot je težavnost, v kateri ste opravili izziv, boljši je pokal in več točk je vreden.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: When you get the number of points indicated below this icon, you'll be gifted a surprise. There are several to collect.
sl: Ko zberete število točk, ki je navedeno pod to ikono, vas čaka presenečenje. Zbrati jih je mogoče več.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui
en: Not all karts drive the same! They belong to classes with several differences:
sl: Vsi karti ne vozijo enako! Pripadajo razredom z več razlikami:

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Mass - there are three classes of karts, depending on their mass: light, medium and heavy. Heavier karts are less affected by parachutes and are more resistant to explosions.
sl: Teža - glede na težo obstajajo trije razredi kartov: lahki, srednji in težki. Na težje karte manj vplivajo padala in so bolj odporni proti eksplozijam.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Acceleration - especially useful at start, after an accident, or in tracks with a lot of sharp curves. The lighter the kart, the faster it accelerates, especially at low speeds.
sl: Pospeševanje - še posebej uporabno na začetku, po nesreči ali na progah z veliko ostrimi ovinki. Lažji kot je kart, hitreje pospešuje, zlasti pri nizkih hitrostih.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Max speed - the higher it is, the faster the kart can go. Especially useful in tracks with straight lines and gentle curves. Heavier karts have a higher top speed.
sl: Največja hitrost - višja kot je, hitreje lahko kart vozi. Še posebej uporabno je pri progah z ravnimi predeli in blagimi zavoji. Težji karti imajo višjo najvišjo hitrost.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Nitro efficiency - The higher it is, the more speed you get from a can of nitro. A lighter kart will have higher nitro efficiency.
sl: Učinkovitost nitra - višja kot je, večjo hitrost dobite iz pločevinke nitra. Lažji kart bo imel večjo učinkovitost nitra.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: If you follow closely another kart for a few seconds, you'll get a slipstream speed bonus when you overtake it. The lighter your kart, the easier it is.
sl: Če nekaj sekund tesno sledite drugemu kartu, boste ob prehitevanju dobili dodatno hitrost. Lažji kot je vaš gokart, lažje je.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: SuperTuxKart can be played in multiplayer mode online...:
sl: SuperTuxKart lahko igrate v načinu za več igralcev na spletu...:

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: First, select the 'online' icon in the main menu. Choose either local networking, or global networking (requires internet to be enabled in the options). Then, you can either create your own server with custom options, or search among a list of existing servers to join. Some of them are recommended servers with optionally ranked races.
sl: Najprej v meniju izberite ikono "online". Lohko izberete lokalno omrežje ali globalno omrežje (v možnostih mora biti omogočen internet). Nato lahko ustvarite svoj strežnik z lastnimi možnostmi ali poiščete seznam obstoječih strežnikov, ki se jim lahko pridružite. Nekateri med njimi so priporočeni, saj imajo izbirno razvrščene dirke.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: Once in a server, a race will begin once its owner (symbolized with the crown) decides so. Official servers may auto-start races only when there are enough players. Then, you can choose your kart and vote for the next track to race on. An addon track is allowed only if it exists on all joined players and the server.
sl: Na strežniku se dirka začne ko se tako odloči njegov lastnik (simboliziran s krono). Uradni strežniki lahko samodejno začnejo dirke le, če je na njih dovolj igralcev. Nato lahko izberete svoj kart in glasujete za naslednjo progo, na kateri boste dirkali. Dodatki so dovoljeni le, če obstaja pri vseh igralcih, ki so se pridružili, in v strežniku.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: ... or on the same device:
sl: ... ali na isti napravi:

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: First, you will need several input devices. Use the input configuration screen to set them up. Multiple gamepads or joysticks are ideal: on keyboard(s), each player will need a different set of keys, and most keyboards are not appropriate for multiplayer because they don't support multiple simultaneous keypresses.
sl: Najprej potrebujete več vhodnih naprav. Za njihovo nastavitev uporabite zaslon za konfiguracijo vnosa. Idealno je več igralnih kontrolerjev ali joystickov: na tipkovnici/tipkovnicah bo vsak igralec potreboval svoj nabor tipk, večina tipkovnic pa ni primerna za več igralcev, saj ne podpira več hkratnih pritiskov na tipke.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: When input devices are configured, select the 'Splitscreen Multiplayer' icon in the main menu. Each player can press the 'fire' key of their gamepad or keyboard to join the game, and use their input device to select their kart. The game continues when everyone selected their kart. Note that the mouse may not be used for this operation.
sl: Ko so vhodne naprave nastavljene, v glavnem meniju izberite ikono "Večigralska dirka". Vsak igralec lahko pritisne tipko "ogenj" na svojemu kontrolerju ali tipkovnici, da se pridruži igri, in s svojo vhodno napravo izbere svoj kart. Igra se nadaljuje, ko vsi izberejo svojega. Za to operacijo nemorete uporabljati miške.

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen
en: High Score Selection
sl: Izbira rekordov

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode I18N: Lap Trial: Complete as many laps as possible in a given amount of time.
en: Lap Trial
sl: Preiskus na kroge

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Grand Prix
sl: Turnir

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
sl: Izbor vozila

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Singleplayer
sl: En igralec

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Splitscreen Multiplayer
sl: Razdeljen večigralski način

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Online
sl: Povezano

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
sl: Dodatki

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Tutorial
sl: Vodnik

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: High Scores
sl: Rekordi

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Achievements
sl: Dosežki

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Grand Prix Editor
sl: Urejevalnik turnirjev

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
sl: O programu

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Server Creation
sl: Ustvarjanje strežnika

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Name of the server
sl: Ime strežnika

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Max. number of players
sl: Največje število igralcev

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Password for private server (optional)
sl: Geslo za zasebni strežnik (ni obvezno)

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Create
sl: Ustvari

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui
en: Local Networking
sl: Krajevno omrežje

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Find Server
sl: Najdi strežnik

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Create Server
sl: Ustvari strežnik

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In networking lobby I18N: In the networking lobby
en: Lobby
sl: Čakalnica

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby
en: Start race
sl: Začni dirko

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby I18N: In networking lobby to configuration server settings
en: Configuration
sl: Nastavitve

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: In the networking menu
en: Enable splitscreen or player handicaps
sl: Omogoči razdeljen zaslon ali hendikep

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Local networking
sl: Krajevno omrežje

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Global networking
sl: Globalno omežje

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Enter server address
sl: Vnesite naslov strežnika

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Your profile
sl: Vaš profil

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: In the achievements screen
en: Player rankings
sl: Razvrstitev igralcev

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Friends
sl: Prijatelji

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: In the profile screen
en: Look for more friends:
sl: Iskanje več prijateljev:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: Search
sl: Išči

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Global Networking
sl: Globalno omežje

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui I18N: In the online multiplayer screen
en: Quick Play
sl: Hitra igra

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Account Settings
sl: Nastavitve računa

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: Password:
sl: Geslo:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: Change
sl: Spremeni

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: E-mail:
sl: E-pošta

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Create User
sl: Ustvari uporabnika

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: New Online Account
sl: Nov spletni račun

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Existing Online Account
sl: Obstoječi spletni račun

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Offline Account
sl: Nepovezani račun

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Local Name
sl: Krajevno ime

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Online Username
sl: Spletno uporabniško ime

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Reset password
sl: Ponastavi geslo

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: You can play without creating an online account by selecting an offline account. Though then you can not connect to friends, vote for addons etc. Please read our privacy statement at http://privacy.supertuxkart.net
sl: Igrate lahko tudi brez spletnega računa in sicer tako, da izberete nespletni račun. Vendar pa to pomeni, da se ne morete povezati s prijatelji, glasovati za dodatke, ipd. Preberite našo izjavo o zasebnosti na http://privacy.supertuxkart.net.

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui
en: Server Selection
sl: Izbor strežnika

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Show private server(s)
sl: Pokaži zasebne strežnike

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Use IPv6 connection
sl: Uporabi IPv6 povezavo

note: I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: User search
sl: Iskanje uporabnika

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
sl: Možnosti SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
sl: Grafika

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
sl: Zvok

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Interface
sl: Vmesnik

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Players
sl: Igralci

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
sl: Tipke

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Language
sl: Jezik

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
sl: Glasba

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
sl: Omogočeno

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
sl: Glasnost

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
sl: Zvočni učinki

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
sl: Izbriši nastavitev

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen I18N: button to disable a keyboard configuration
en: Disable Configuration
sl: Izklopi nastavitev

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
sl: Nazaj na seznam naprav

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Rename Configuration
sl: Preimenuj nastavitev

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen, for gamepad
en: Enable force feedback (if supported)
sl: Omogočite povratno informacijo (če je podprta)

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Internet options
sl: Možnosti za internet

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Always show login screen
sl: Vedno prikaži prijavni zaslon

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Connect to the Internet
sl: Poveži se na Internet

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting online
sl: Omogoči klepet na internetu

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting in online games
sl: Omogoči klepet na internetnih dirkah

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Miscellaneous options
sl: Razne možnosti

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable per-player handicaps
sl: Omogoči hendikep za igralca

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: For mobile version for STK, uninstall the downloaded assets
en: Uninstall full game assets
sl: Odstranite vsa sredstva igre

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Press enter or double-click on a device to configure it
sl: Za nastavitev naprave pritisnite vnosno tipko (enter) ali pa jo dvojno kliknite

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
sl: Dodaj napravo

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: * Which config to use will be inferred from which 'Select' key is pressed to join the game.
sl: * Nastavitve bodo določene glede na to, katero tipko 'Izberi' pritisnete za pridružitev igri.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
sl: Tema

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Minimap
sl: Zemljevid

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Splitscreen Multiplayer layout
sl: Postavitev razdeljen večigralski način

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Font size
sl: Velikost pisave

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Camera
sl: Kamera

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Custom...
sl: Po meri...

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Display FPS
sl: Prikaži število slik na sekundo

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Show other karts' held powerups
sl: Pokaži bonuse drugih kartov

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Enable the story mode timer
sl: Vključi časovnik za način zgodbe

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Enable the speedrun timer
sl: Vključi časovnik za hitrostno reševanje igre

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Render resolution
sl: Renderiraj ločljivost

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Graphical Effects Level
sl: Raven grafičnih učinkov

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Blur Effects Level
sl: Raven učinka zamegljenosti

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Vertical Sync
sl: Navpično

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Custom settings...
sl: Nastavitve po meri

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
sl: Ločljivost

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
sl: Celozaslonski način

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Remember window location
sl: Zapomni si mesto okna

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
sl: Uveljavi novo ločljivost

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a difficulty
sl: Izberite težavnost

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
sl: Izberite način igre

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Use left/right to choose your team and press fire
sl: Uporabite levo/desno za izbiro ekipe in pritisnite tipko "streljaj"

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Red Team
sl: Rdeča ekipa

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Blue Team
sl: Modra ekipa

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of laps
sl: Število krogov

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
sl: Število računalniških igralcev

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of blue team AI karts
sl: Število računalniških igralcev v modri ekipi

note: I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Random Grand Prix
sl: Naključni turnir

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: Used as a verb, appears on the main networking menu (login button)
en: Login
sl: Prijava

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Remember password
sl: Zapomni si geslo

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Delete
sl: Izbriši

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Kart color
sl: Barva karta

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The UI skin can be changed in the UI options.
sl: Temo uporabniškega vmesnika lahko spremenite pri možnostih.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can see other karts' powerups by enabling it in the UI options.
sl: Bonuse drugih kartov lahko vidite, če to omogočite v možnostih uporabniškega vmesnika.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The font size can be changed in the UI options.
sl: Velikost pisave lahko spremenite v možnostih uporabniškega vmesnika.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The help menu has lots of useful information.
sl:  V meniju za pomoč je veliko uporabnih informacij.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: In single-player, you can watch and challenge recorded time-trials.
sl: V igri za enega igralca si lahko ogledate in izzivate posnete časovne preizkušnje.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can visit https://supertuxkart.net/ for more information about the game.
sl: Lahko obiščete https://supertuxkart.net/ za več informacij o SuperTuxKartu.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Short nitro boosts are more efficient.
sl: Krajši pospeški z nitrom so učinkovitejši.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Only use zippers when it is safe. Long straight lines are ideal.
sl: Pospeševalnike uporabite le, če je to varno. Najboljše so dolgi in ravni predeli prog.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Don't use multiple zippers quickly in row, instead, wait until the speed boost wears off.
sl: Ne uporabljajte več pospeševalnikov zaporedoma, temveč počakajte, da se hitrost zniža.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Skidding makes you much faster, do it whenever safe.
sl: Zardadi drsenja ste veliko hitrejši, zato to počnite vedno, ko je varno.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The swatter can be used to remove bombs or parachutes.
sl: Z lovilcem komarjev lahko odstranite dinamit in padala.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can't stop turning while skidding. Good kart orientation at the skid's start is paramount.
sl: Med drsenjem ne morete prenehati zavijati. Dobra orientacija karta pred začetkom drsenja je zelo pomembna.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You get a startup boost if you start accelerating during "Set".
sl: Lahko dobite začetni pospešek če začnete pospeševati
    pri "Pozor", pred začetkom dirke.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Braking allows to get rid of parachutes quicker.
sl: Zaviranje vam pomaga, da se znebite padal.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: First and foremost, focus on where your kart is going.
sl: Vedno se osredotočite na to, kam vozi vaš kart.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The rescue key (button) is very useful.
sl: Tipka (gumb) za reševanje je zelo uporabna.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Be careful when close to other karts, they may attack you!
sl: Bodite previdni, ko ste blizu drugih kartov, saj vas lahko napadejo!

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Basketballs can be destroyed using precise backward shots with a bowling ball, cake, or plunger.
sl: Košarkarske žoge lahko uničite z natančnimi meti nazaj. Uporabite lahko kroglo za kegljanje, kolaček ali odmaševalnik.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Try to avoid crashing into other the backs of other karts, as it will slow you down.
sl: Poskušajte se izogniti trčenju v zadnje dele drugih kartov, saj vas to upočasni.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can use bowling balls to push and block the ball.
sl: S kroglami za kegljanje lahko potiskate in blokirate žoga.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: In soccer, always work as a team for good results.
sl: Pri nogometu vedno delajte kot ekipa, če hočete dobre rezultate.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: If you miss the ball and an opponent is approaching, try hitting them with a powerup or block their way.
sl: Če zgrešite žogo in se vam približuje nasprotnik, ga zadenite z bonusom ali mu preprečite pot.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Good rotation of positions (attack and defense) is essential.
sl: istvena je dobra orientacija položajev (napad in obramba).

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Make sure to store at least 2 big cans worth of nitro.
sl: Prepričajte se, da imate vsaj 2 soda nitra naenkrat.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Never use the three bowling balls all at the same time.
sl: Nikoli ne uporabite treh bovling žog naenkrat.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Don't get in the way of a teammate carrying the ball, though you can try to hit opponents attempting to stop them from scoring.
sl: Ne postavljajte se na pot soigralcu, ki imi žogo, čeprav lahko poskušate zadeti nasprotnika, da bi mu preprečili dostop do zadetka.

note: I18N: ../stk-assets/karts/suzanne/kart.xml
en: Suzanne
sl: Suzana

note: I18N: ../stk-assets/karts/wilber/kart.xml
en: Wilber
sl: Vilber

note: I18N: ../stk-assets/tracks/abyss/track.xml
en: Antediluvian Abyss
sl: Starodavni prepad

note: I18N: ../stk-assets/tracks/alien_signal/track.xml
en: Alien Signal
sl: Signal vesoljcev

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ancient_colosseum_labyrinth/track.xml
en: Ancient Colosseum Labyrinth
sl: Starodavni labirint v Koloseju

note: I18N: ../stk-assets/tracks/arena_candela_city/track.xml I18N: ../stk-assets/tracks/candela_city/track.xml
en: Candela City
sl: Svetilno mesto

note: I18N: ../stk-assets/tracks/battleisland/track.xml
en: Battle Island
sl: Otok bitk

note: I18N: ../stk-assets/tracks/black_forest/track.xml
en: Black Forest
sl: Črni gozd

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cave/track.xml
en: Cave X
sl: Jama X

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cocoa_temple/track.xml
en: Cocoa Temple
sl: Tempelj kakava

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cornfield_crossing/track.xml
en: Cornfield Crossing
sl: Prečkanje koruznega polja

note: I18N: ../stk-assets/tracks/fortmagma/track.xml
en: Fort Magma
sl: Utrdba magme

note: I18N: ../stk-assets/tracks/gran_paradiso_island/track.xml
en: Gran Paradiso Island
sl: Otok Gran Paradiso

note: I18N: ../stk-assets/tracks/icy_soccer_field/track.xml
en: Icy Soccer Field
sl: Ledeno nogometno igrišče

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: What's wrong, little hippies? Your great gnu leader is missing?
sl: Kaj je narobe mali hipiji? Mar vašega velikega vodje gnuja ni?

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: Oh yes, see, he's in my castle now and will be served for supper...
sl: Sedaj je v mojem gradu in postrežen bo za večerjo ...

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: But I'm a fair creature, so I'll make you a deal.
sl: Toda, ker sem pošten, se bom dogovoril s tabo.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: If you can beat me at racing, I will free the old codger.
sl: Če me premagaš pri dirkanju, bom izpustil starega norca.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en:  But you pathetic little twerps will never be able to beat me - King of the Karts!
sl:  Toda vi ubogi mali dirkači ne boste nikoli mogli premagati mene - kralja dirkalnikov!

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunasarena/track.xml
en: Las Dunas Arena
sl: Arena Las Dunas

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunassoccer/track.xml
en: Las Dunas Soccer Stadium
sl: Las Dunas nogometno igrišče

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lighthouse/track.xml
en: Around the Lighthouse
sl: Okoli svetilnika

note: I18N: ../stk-assets/tracks/mines/track.xml
en: Old Mine
sl: Zapuščeni rudnik

note: I18N: ../stk-assets/tracks/minigolf/track.xml
en: Minigolf
sl: Minogolf

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
sl: Oliverjeva matematična učilnica

note: I18N: ../stk-assets/tracks/pumpkin_park/track.xml
en: Pumpkin Park
sl: Park buč

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ravenbridge_mansion/track.xml
en: Ravenbridge Mansion
sl: Dvorec Ravenbridge

note: I18N: ../stk-assets/tracks/sandtrack/track.xml
en: Shifting Sands
sl: Premikajoče sipine

note: I18N: ../stk-assets/tracks/scotland/track.xml
en: Nessie's Pond
sl: Nessijev ribnik

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowmountain/track.xml
en: Northern Resort
sl: Severno letovišče

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowtuxpeak/track.xml
en: Snow Peak
sl: Snežni vrh

note: I18N: ../stk-assets/tracks/soccer_field/track.xml
en: Soccer Field
sl: Nogometno igrišče

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stadium/track.xml
en: The Stadium
sl: Stadion

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stk_enterprise/track.xml
en: STK Enterprise
sl: Podjetje STK

note: I18N: ../stk-assets/tracks/temple/track.xml
en: Temple
sl: Tempelj

note: I18N: ../stk-assets/tracks/volcano_island/track.xml
en: Volcan Island
sl: Vulkanski otok

note: I18N: ../stk-assets/tracks/zengarden/track.xml
en: Zen Garden
sl: Zenovski vrt

en: Completed achievement "%s".
sl: Dokončani ste izziv "%s".

en: Failed to connect to the SuperTuxKart add-ons server.
sl: Povezava na strežnik SuperTuxKart dodatkov ni uspela.

en: Error downloading news: '%s'.
sl: Napaka med prejemanjem novic: '%s'.

en: Normal Race (Grand Prix)
sl: Normalna dirka (turnir)

en: Time-Trial (Grand Prix)
sl: Časovna preiskušnja (velika nagrada)

en: Time-Trial - beat the replay
sl: Časovna preiskušnja - premagaj posnetek

en: Time-Trial - nitro challenge
sl: Časovna preiskušnja - izziv nitra

en: Normal Race (single race)
sl: Običajna dirka (ena tekma)

en: Time-Trial (single race)
sl: Časovna preiskušnja (ena tekma)

en: Follow the Leader (single race)
sl: Sledi Vodji (ena tekma)

note: I18N: In the Select challenge dialog, tell user this challenge has reversed laps
en: Mode: Reverse
sl: Način: obrnjeno

en: New track '%s' now available
sl: Na voljo je nova proga '%s'

en: New game mode '%s' now available
sl: Na voljo je nov igralni način '%s'

en: New Grand Prix '%s' now available
sl: Na voljo je nov turnir '%s'

en: New difficulty '%s' now available
sl: Na voljo je nova težavnost '%s'

en: New kart '%s' now available
sl: Na voljo je novo vozilo '%s'

en: Speedrun mode disabled. It can only be enabled if the game has not been closed since the launch of the story mode.
    
    Closing the game before the story mode's completion invalidates the timer.
    
    To use the speedrun mode, please use a new profile.
sl: Onemogočen način hitrostnega reševanja igre. Omogoči se lahko le, če igra ni bila zaprta od začetka načina zgodbe.
    
    Če igro zaprete pred zaključkom načina zgodbe, je časovnik neveljaven.
    
    Če želite uporabljati način za hitrostno reševanje igre, uporabite nov profil.

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
sl: Gost

note: I18N: Name of further guest players, with a 1, 2, ... attached
en: Guest %d
sl: Gost %d

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
sl: Vaša nastavitvena datoteka je bila slabo oblikovana, zato je bila izbrisana. Ustvarjena bo nova nastavitvena datoteka.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
sl: Vaša nastavitvena datoteka je bila prestara, zato je bila izbrisana. Ustvarjena bo nova nastavitvena datoteka.

en: Video recording started.
sl: Snemanje videa se je začelo.

en: Video saved in "%s".
sl: Posnetek je shranjen v "%s".

en: Encoding progress:
sl: Napredek kodiranja:

note: I18N: Tip shown in gui for giving player hints
en: Tip: %s
sl: Nasvet: %s

en: Loading
sl: Nalaganje

en: Mass
sl: Teža

en: Maximum speed
sl: Najvišja hitrost

en: Acceleration
sl: Pospešek

en: Nitro efficiency
sl: Učinkovitost nitra

note: I18N: 'handicapped' indicates that per-player handicaps are activated for this kart (i.e. it will drive slower)
en: %s (handicapped)
sl: %s (hendikepiran)

en: %s is ready
sl: %s je pripravljen

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
sl: [brez]

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Left Mouse Button
sl: Levi miškin gumb

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Right Mouse Button
sl: Desni miškin gumb

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Middle Mouse Button
sl: Srednji miškin gumb

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X1 Mouse Button
sl: Miškin gumb X1

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X2 Mouse Button
sl: Miškin gumb X2

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Clear
sl: Počisti

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Return
sl: Enter

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Alt/Menu
sl: Alt/Meni

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Pause
sl: Premor

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Final
sl: Finale

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Convert
sl: Pretvori

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Nonconvert
sl: Ne pretvorjeno

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Accept
sl: Sprejmi

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Modechange
sl: Sprememba načina

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Space
sl: Preslednica

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: End
sl: Konec

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Home
sl: Domov

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left
sl: Levo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Up
sl: Navzgor

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right
sl: Desno

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Down
sl: Navzdol

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Select
sl: Izbira

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Insert
sl: Vstavi

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Logo
sl: Levi Logotip

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Logo
sl: Desni Logotip

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Apps
sl: Programi

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Sleep
sl: Spanje

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 0
sl: Številčnica 0

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 1
sl: Številčnica 1

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 2
sl: Številčnica 2

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 3
sl: Številčnica 3

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 4
sl: Številčnica 4

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 5
sl: Številčnica 5

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 6
sl: Številčnica 6

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 7
sl: Številčnica 7

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 8
sl: Številčnica 8

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 9
sl: Številčnica 9

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Separator
sl: Ločilnik

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: - (Subtract)
sl: - (Odštevanje)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: / (Divide)
sl: / (Deljenje)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Shift
sl: Levi Shift

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Shift
sl: Desni Shift

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Control
sl: Levi Control

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Control
sl: Desni Control

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Menu
sl: Levi Menu

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Menu
sl: Desni Meni

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Attn
sl: Pozornost

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Play
sl: Igra

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Zoom
sl: Približanje

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Oem Clear
sl: Počisti Oem

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad hats
en: Gamepad hat %d
sl: Večsmerni gumb na igralnem ploščku %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
sl: Os %d %s

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d inverted
sl: Os %d je obrnjena

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d
sl: Os %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
sl: Gumb na igralnem ploščku %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
sl: Miškin gumb %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
sl: Miškina os %d %s

note: I18N: shown when config file is too old
en: Please re-configure your key bindings.
sl: Znova nastavite zmožnosti tipk.

en: Your input config file is not compatible with this version of STK.
sl: Vaša vhodna nastavitvena datoteka ni združljiva s to različico STK-ja.

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Guide
sl: Vodnik

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Start
sl: Začetek

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick press
sl: Pritisk levega joystick-a

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick press
sl: Pritisk desnega joystick-a

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left shoulder
sl: Levi ramenski gumb

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right shoulder
sl: Desni ramenski gumb

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad up
sl: DPad navzgor

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad down
sl: DPad navzdol

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad left
sl: DPad levo

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad right
sl: DPag desno

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick right
sl: Levi joystick desno

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick left
sl: Levi joystick levo

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick down
sl: Levi joystick dol

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick up
sl: Levi joystick gor

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick right
sl: Desni joystick desno

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick left
sl: Desni joystick levo

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick down
sl: Desni joystick dol

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick up
sl: Desni joystick gor

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left trigger
sl: Levi sprožilec

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right trigger
sl: Desni sprožilec

en: Ignoring '%s'. You needed to join earlier to play!
sl: Prezrtje '%s'. Za igranje bi se morali pridružiti prej!

en: Only the Game Master may act at this point!
sl: Nastavitve lahko spremeni samo igralec gostitelj!

en: %s has low battery level.
sl: %sima malo baterije.

en: Connect your wiimote to the Bluetooth manager, then click on Ok. Detailed instructions at https://supertuxkart.net/Wiimote
sl: Povežite svoj wiimote z upravljalnikom Bluetooth in nato kliknite V redu. Podrobna navodila so na https://supertuxkart.net/Wiimote

en: Press the buttons 1+2 simultaneously on your wiimote to put it in discovery mode, then click on Ok. Detailed instructions at https://supertuxkart.net/Wiimote
sl: Hkrati pritisnite gumba 1+2 na svojem wiimotu, da preide v način odkrivanja, nato kliknite V redu. Podrobna navodila so na  https://supertuxkart.net/Wiimote.

en: Found %d wiimote | Found %d wiimotes
sl[0]: Najbena je bila %d naprava wiimote
sl[1]: Najbeni sta bili %d napravi wiimote
sl[2]: Najbene so bile %d naprave wiimote
sl[3]: Najbenih je bilo %d naprav wiimote

en: Could not detect any wiimote :/
sl: Ni mogoče zaznati wiimote :/

en: Getting ready to race
sl: Priprava na dirko

en: Penalty time!!
sl: Kazenski čas!!

en: Don't accelerate before 'Set!'
sl: Ne pospešujte pred napisom "Pozor!"

en: You can have at most 3 lives!
sl: Imate lahko največ 3 življenja!

en: +1 life.
sl: +1 življenje.

en: You were too slow!
sl: Bili ste prepočasni!

en: You won the race!
sl: Zmagali ste dirko!

en: You finished the race in rank %d!
sl: Končali ste dirko na %d mestu!

note: I18N: Message shown in game to tell player left the game in network
en: %s left the game.
sl: %s je zapustil/a igro

en: SuperTuxKart may connect to a server to download add-ons and notify you of updates. Please read our privacy policy at https://supertuxkart.net/Privacy. Would you like this feature to be enabled? (To change this setting at a later time, go to options, select tab 'General', and edit "Connect to the Internet").
sl: SuperTuxKart se lahko poveže s strežnikom, da prenese dodatke in vas obvesti o posodobitvah. Preberite naš pravilnik o zasebnosti na spletnem mestu https://supertuxkart.net/Privacy. Ali želite, da je ta funkcija omogočena? (Če želite to nastavitev pozneje spremeniti, pojdite v možnosti, izberite zavihek "Splošno" in uredite "Povezovanje z internetom").

en: Your screen resolution is too low to run STK.
sl: Resolucija vašega zaslona je prenizka za STK.

en: Your driver version is too old. Please install the latest video drivers.
sl: Vapa različica gonilnika je prestara. Prosimo namestite najnovejše video gonilnike.

en: Your graphics driver appears to be very old. Please check if an update is available. SuperTuxKart recommends a driver supporting %s or better. The game will likely still run, but in a reduced-graphics mode.
sl: Vaš grafični gonilnik je zelo star. Preverite, ali je na voljo posodobitev. SuperTuxKart priporoča gonilnik, ki podpira %s ali je boljši. Igra bo verjetno še vedno delovala, vendar v načinu z zmanjšano grafiko.

en: Server connection timed out.
sl: Povezavi na strežnik je potekel čas.

note: I18N: Show when a player gets the red flag in CTF
en: %s has the red flag!
sl: %s ima rdečo zastavo!

note: I18N: Show when the red flag is returned to its base in CTF
en: The red flag has returned!
sl: Rdeča zastava je nazaj!

note: I18N: Show when a player gets the blue flag in CTF
en: %s has the blue flag!
sl: %s ima modro zastavo!

note: I18N: Show when the blue flag is returned to its base in CTF
en: The blue flag has returned!
sl: Modra zastava je nazaj!

en: %s captured the blue flag!
sl: %s je ukradel Modro zastavo!

en: %s captured the red flag!
sl: %s je ukradel Rdečo zastavo!

en: Eggs: %d / %d
sl: Jajca: %d / %d

en: Leader
sl: Vodja

en: Final lap!
sl: Zadnji krog!

en: Lap %i
sl: Krog %i

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
sl: %s dirkač %s

en: New fastest lap
sl: Nov najhitrejši krog

en: WRONG WAY!
sl: NAPAČNA SMER!

en: %s scored a goal!
sl: %s je zadel gol!

en: Oops, %s made an own goal!
sl: Ups, %s je dal avtogol...

en: %i spare tire kart has been spawned! | %i spare tire karts have been spawned!
sl[0]: %i vozilo z rezervno gumo se je pojavilo!
sl[1]: %i vozili z rezervno gumo sta se pojavili!
sl[2]: %i vozila z rezervno gumo so se pojavila!
sl[3]: %i vozil z rezervno gumo se je pojavilo!

en: You have been eliminated!
sl: Bili ste odstranjeni!

en: '%s' has been eliminated.
sl: '%s' je bil izločen.

en: Server has been shut down.
sl: Strežnik je bil izklopljen.

en: You were kicked from the server.
sl: Izločili so vas iz strežnika.

en: You were kicked: Ping too high.
sl: Izključeni ste zaradi slabe povezave.

en: Bad network connection is detected.
sl: Slaba povezava zaznana.

en: %s disconnected.
sl: %s se je odklopil.

note: I18N: Message shown in network lobby to tell user that player name is clickable
en: Press player name in the list for player management and ranking information.
sl: Pritisnite ime igralca na seznamu za upravljanje igralcev in informacije o razvrstitvi.

note: I18N: In the networking lobby I18N: In server info dialog
en: Difficulty: %s
sl: Težavnost: %s

note: I18N: In the networking lobby
en: Max players: %d
sl: Največ igralcev: %d

note: I18N: In server info dialog
en: Game mode: %s
sl: Način igre: %s

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Time limit
sl: Omejitev časa

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Goals limit
sl: Omejitev ciljev

note: I18N: In the networking lobby
en: Soccer game type: %s
sl: Tip nogometne igre: %s

en: Grand prix progress: %d / %d
sl: Napredek turnirja: %d / %d

note: I18N: Display when all players are in red or blue team, which the race will not be allowed to start
en: All players joined red or blue team.
sl: Vsi igralci so se pridružili rdeči ali modri ekipi.

note: I18N: Display when a player is allow to control the server
en: You are now the owner of server.
sl: Zdaj ste lastnik strežnika.

en: Connection refused: Server is busy.
sl: Povezava zavrnjena: Strežnik je zaposlen.

en: Connection refused: You are banned from the server.
sl: Povezava zavrnjena: Izključeni ste s strežnika.

en: Connection refused: Server password is incorrect.
sl: Povezava zavrnjena: Geslo za strežnik je nepravilno.

en: Connection refused: Game data is incompatible.
sl: Povezava zavrnjena: Igralski podatki so nekompatibilni.

en: Connection refused: Server is full.
sl: Povezava zavrnjena: Strežnik je poln.

en: Connection refused: Invalid player connecting.
sl: Povezava zavrnjena: Povezuje se neveljaven igralec.

en: Failed to start the network game.
sl: Ni uspelo zagnati omrežne igre.

note: I18N: Error message shown if live join or spectate failed in network
en: The game has ended, you can't live join or spectate anymore.
sl: Igra je končala, zato si je nemorete več ogledati ali se ji pridružiti.

note: I18N: Error message shown if live join failed in network
en: No remaining place in the arena - live join disabled.
sl: V areni ni več prostega mesta - pridružitev onemogočena.

note: I18N: Error message shown if only 1 player remains in network
en: Only 1 player remaining, returning to lobby.
sl: Ostal je le še en igralec, vračnje v čakalnico.

en: Server owner quit the game.
sl: Lastnik strežnika je odšel.

note: I18N: Status shown to player when he will be spectating the next game
en: You will be spectating the next game.
sl: Naslednjo igro si boste ogledovali.

note: I18N: Show when player join red team of the started game in network
en: %s joined the red team.
sl: %sse je pridružil/a rdeči ekipi.

note: I18N: Show when player join blue team of the started game in network
en: %s joined the blue team.
sl: %sse je pridružil/a modri ekipi.

note: I18N: Show when player join the started game in network
en: %s joined the game.
sl: %sse je pridružil/a igri.

note: I18N: Message shown in game to tell the player it's possible to change the camera target in spectate mode of network
en: Press <%s> or <%s> to change the targeted player, <%s> or <%s> for the camera position.
sl: Pritisnite <%s> ali <%s> da sprememenite igralca, ki si ga ogledujete, <%s> ali <%s> za položaj kamere.

note: I18N: Tell player he has successfully report this named player
en: Successfully reported %s.
sl: %s uspešno prijavljen

note: I18N: Shown when there is download error for assets download in the first run
en: Failed to download assets, check your storage space or internet connection and try again later.
sl: Ni uspelo naložiti sredstev, preverite prostor v pomnilniku ali internetno povezavo in poskusite znova pozneje.

en: No quick play server available.
sl: Noben strežnik s hitro igro ni na voljo.

en: Cannot connect to server %s.
sl: Povezava na strežnik %s ni mogoča.

note: I18N: Show the failed detect port server name
en: Failed to detect port number for server %s.
sl: Ni uspelo zaznati identifikacijske številke za strežnik %s.

en: Network grand prix has been finished.
sl: Omrežni turnir je bil končan.

en: Time Trial (Grand Prix)
sl: Dirka na čas (turnir)

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Free-For-All
sl: Prosti način

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Capture The Flag
sl: Kraja zasteve

en: %s is now online.
sl: %s je zdaj povezan.

en: %s and %s are now online.
sl: %s in %s sta zdaj povezana.

en: %s, %s and %s are now online.
sl: %s, %s in %s so zdaj povezani.

note: I18N: Only used for count > 3
en: %d friend is now online. | %d friends are now online.
sl[0]: %d prijatelj je povezan.
sl[1]: %d prijatelja sta povezana.
sl[2]: %d prijatelji so povezani
sl[3]: %d prijateljev je povezanih

note: I18N: Tell your friend if he is on any server in game
en: %s is now on server "%s".
sl: %s je zdaj na strežniku "%s".

en: You have %d new friend request! | You have %d new friend requests!
sl[0]: Imate %d novo zahtevo za prijeteljstvo!
sl[1]: Imate %d novi zahtevi za prijeteljstvo!
sl[2]: Imate %d nove zahteve za prijeteljstvo!
sl[3]: Imate %d novih zahtev za prijeteljstvo!

en: You have a new friend request!
sl: Imate novo zahtevo za prijeteljstvo!

en: Unable to connect to the server. Check your internet connection or try again later.
sl: Ni se mogoče povezati s strežnikom. Preverite svojo internetno povezavo in poskusite ponovno.

en: Default
sl: Privzeto

en: None
sl: Brez

en: Random
sl: Naključno

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
sl: Datoteka z najboljšimi izidi je bila prestara,
    zato so bili vsi rezultati izbrisani.

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
sl: Sledite vodji

note: I18N: Game mode
en: 3 Strikes Battle
sl: Bitka na 3

en: Incomplete replay file will not be saved.
sl: Nepopolna datoteka ponovne dirke ne bo shranjena.

en: Replay saved in "%s".
sl: Ponovna dirka bo shranjena v "%s".

en: 1 week
sl: 1 teden

en: 2 weeks
sl: 2 tedna

en: 1 month
sl: 1 mesec

en: 3 months
sl: 3 meseci

en: 6 months
sl: 6 mesecev

en: 9 months
sl: 9 mesecev

en: 1 year
sl: 1 leto

en: 2 years
sl: 2 leti

en: Add-on name
sl: Ime dodatka

en: Updated date
sl: Posodobljeno dne

note: I18N: Addon not installed for fillter
en: Not installed
sl: Nenaloženo

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
sl: %s umetnik %s

en: Please wait while addons are updated
sl: Počakajte medtem ko se dodatki posodabljajo

en: Sorry, an error occurred while contacting the add-ons website. Make sure you are connected to the Internet and that SuperTuxKart is not blocked by a firewall
sl: Med vzpostavljanjem stika s spletiščem dodatkov je prišlo do napake. Prepričajte se, da ste povezani na Internet in da požarni zid ne blokira SuperTuxKart.

note: I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: standard
sl: običajna

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
sl: Zaklenjeno: rešite dejavne izzive za dostop do več stvari!

en: Random Arena
sl: Naključna arena

en: %d arena unavailable in single player. | %d arenas unavailable in single player.
sl[0]: %d arena ni na voljo v enoigralskem načinu.
sl[1]: %d areni nista na voljo v enoigralskem načinu.
sl[2]: %d arene niso na voljo v enoigralskem načinu.
sl[3]: %d aren ni na voljo v enoigralskem načinu.

[ctx: achievement_info]
en: Subgoals
sl: Pod-cilji

[ctx: achievement_info]
en: Progress
sl: Napredek

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals
sl: Zadostite vse pod-cilje

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals at the same time
sl: Zadostite vse pod-cilje istočasno

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill at least one subgoal
sl: Zadostite vsaj enega pod-cilja

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: The sum of the subgoals must reach the indicated value
sl: Seštevek pod-ciljev mora doseči navedeno vrednost

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races won
sl: Zmagane dirke

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races won
sl: Zmagane običajne dirke

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races won
sl: Zmagane časovne preiskušnje

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races won
sl: Zmagane dirke sledi vodji

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Consecutive won races
sl: Zaporedne zmage

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Consecutive won races in Expert or SuperTux
sl: Zaporedne zmage v težavnosti Dirkač ali SuperTux

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals. I18N: Key binding name
en: Skidding
sl: Drsenje

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Wiimote
sl: Dodaj Wiimote

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
sl: Dodajanje nastavitev tipkovnice

en: Update
sl: Posodobi

en: Version: %d
sl: Različica: %d

en: featured
sl: zmožnost

note: I18N: File size of game assets or addons downloading
en: Size: %s
sl: Velikost: %s

en: Sorry, downloading the add-on failed
sl: Oprostite, prejem dodatka je spodletel

en: Problems installing the addon '%s'.
sl: Težave med nameščanjem dodatka '%s'.

en: Try again
sl: Poskusite znova

en: Problems removing the addon '%s'.
sl: Težave med odstranjevanjem dodatka '%s'.

en: Current password invalid.
sl: Trenutno geslo je neveljavno.

en: Password has to be between 8 and 30 characters long!
sl: Geslo mora biti dolgo med 8 in 30 znakov!

en: Passwords don't match!
sl: Gesli se ne ujemati!

en: Password successfully changed.
sl: Geslo je bilo uspešno spremenjeno.

en: Validating info
sl: Preverjanje podatkov

note: I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Confirm resolution within %i second | Confirm resolution within %i seconds
sl[0]: Potrdite ločljivost v naslednji %i sekundi
sl[1]: Potrdite ločljivost v naslednjih %i sekundah
sl[2]: Potrdite ločljivost v naslednjih %i sekundah
sl[3]: Potrdite ločljivost v naslednjih %i sekundah

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Custom I18N: custom video settings
en: Custom
sl: Po meri

note: I18N: Geometry level disabled : lowest level, no details I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is disabled
en: Disabled
sl: Onemogočeno

note: I18N: if only important particles effects is enabled
en: Important only
sl: Samo pomembni

note: I18N: Geometry level low : few details are displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is low
en: Low
sl: Nizka

note: I18N: Geometry level high : everything is displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is high
en: High
sl: Visoka

note: I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is very low
en: Very Low
sl: Zelo nizka

en: Invalid server address: %s.
sl: Neveljaven naslov strežnika: %s.

en: No
sl: Ne

en: Track
sl: Proga

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
sl: (Prazno)

note: I18N: In the network player dialog
en: Kick
sl: Izloči

en: Setup New Race
sl: Nastavi novo dirko

en: Exit Race
sl: Končaj dirko

note: I18N: In the network player dialog, indiciating a network player has no ranking
en: %s has no ranking yet.
sl: %sše ni razvrščen.

en: Username and/or email address invalid.
sl: Uporabniško ime in/ali naslov e-pošte sta neveljavna.

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Nitro challenge
sl: Nitro izziv

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Ghost replay race
sl: Dirka z navideznim igralcem

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Laps: %i
sl: Št. krogov: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Rank: %i
sl: Zahtevano mesto: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Time: %i
sl: Zahtevani čas: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Nitro Points: %i
sl: Zahtevan nitro: %i točk

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Number of AI Karts: %i
sl: Število računalniških igralcev: %i

note: I18N: In the create server screen
en: Soccer game type
sl: Tip nogometne igre

en: Rank
sl: Mesto

en: Input device already exists.
sl: Vnosna naprava že obstaja.

en: No player available for connecting to server.
sl: Noben igralec ni na voljo za povezavo s strežnikom.

en: Cancel Request
sl: Prekliči zahtevo

en: Today
sl: Danes

en: Friend request sent!
sl: Zahteva po prijateljstvu je bila poslana!

en: Friend request accepted!
sl: Zahteva po prijateljstvu je bila sprejeta!

en: Friend request declined!
sl: Zahteva po prijateljstvu je bila zavrnjena!

en: Friend removed!
sl: Prijatelj je bil odstranjen!

en: Friend request cancelled!
sl: Zahteva po prijateljstvu je bila preklicana!

en: Processing
sl: Obdelovanje

en: Fetching last vote
sl: Pridobivanje zadnjega glasu

en: You can adapt your previous rating by clicking the stars beneath.
sl: Svojo prejšnjo oceno lahko prilagodite s klikom zvezdic spodaj.

en: You have not yet voted for this addon. Select your desired rating by clicking the stars beneath
sl: Za ta dodatek še niste glasovali. Izberite svojo oceno s klikom na zvezdice spodaj.

en: Vote successful! You can now close the window.
sl: Glasovanje je bilo uspešno! Sedaj lahko zaprete okno.

en: Performing vote
sl: Glasovanje

en: Random Track
sl: Naključna proga

en: Are you sure you want to remove '%s'?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti '%s'?

en: Do you want to save your changes?
sl: Ali želite shraniti svoje spremembe?

en: Laps
sl: Krogov

en: Reversed
sl: Obrnjeno

en: An error occurred while trying to save your grand prix.
sl: Med shranjevanjem turnirja je prišlo do napake.

en: Select a track
sl: Izberite progo

en: You completed the easy challenge! Points earned on this level: %i/%i
sl: Dokončali ste enostaven izziv! Dobili ste %i/%i točk.

en: You completed the intermediate challenge! Points earned on this level: %i/%i
sl: Dokončali ste običajen izziv! Dobili ste %i/%i točk.

en: You completed the difficult challenge! Points earned on this level: %i/%i
sl: Dokončali ste težaven izziv! Dobili ste %i/%i točk.

en: You completed the SuperTux challenge! Points earned on this level: %i/%i
sl: Dokončali ste SuperTux izziv! Dobili ste %i/%i točk.

en: You unlocked %s!
sl: Odklenili ste %s!

en: Challenge Completed
sl: Izziv je končan

en: You unlocked track %0
sl: Odklenili ste progo %0

en: You unlocked grand prix %0
sl: Odklenili ste turnir %0

en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: Please enter the name of the grand prix
sl: Vnesite ime turnirja

en: Please select a Grand Prix
sl: Izberite turnir

en: User defined
sl: Uporabniško določeno

en: Name is empty.
sl: Ime je prazno.

en: Another grand prix with this name already exists.
sl: Obstaja drug turnir s tem imenom.

en: Name is too long.
sl: Ime je predolgo.

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
sl: Več sreče prihodnjič!

en: You completed a challenge!
sl: Končali ste izziv!

en: You completed the Grand Prix!
sl: Dokončali ste turnir!

en: Random Kart
sl: Naključno vozilo

en: Locked
sl: Zaklenjeno

en: Everyone:
    Press the 'Select' button to join the game
sl: Vsi:
    Pritisnite 'Izberi' zdaj za pridružitev igri!

en: The add-ons module is currently disabled in the Options screen
sl: Modul dodatkov je trenutno v Možnostih onemogočen

en: Please wait while the add-ons are loading
sl: Počakajte medtem ko se dodatki nalagajo

en: Create LAN Server
sl: Ustvari strežnik LAN

en: %s's server
sl: Strežnik uporabnika %s

note: I18N: In the create server screen
en: No. of grand prix track(s)
sl: Št. stez(e) na turnirju

en: Name has to be between 4 and 30 characters long!
sl: Ime mora biti dolgo med 4 in 30 znakov!

en: Incorrect characters in password!
sl: Neveljavni znaki v geslu!

en: Connecting to server %s
sl: Povezovanje na strežnik %s

en: Finding a quick play server
sl: Iskanje strežnika s hitro igro

note: I18N: In kart screen, show before the voting period in network ends.
en: Remaining time: %d
sl: Preostali čas: %d

en: Fetching achievements
sl: Pridobivanje dosežkov

en: %s's profile
sl: Profil uporabnika %s

en: Since
sl: Od

en: Status
sl: Stanje

en: Fetching friends
sl: Pridobivanje prijateljev

en: New Request
sl: Nova zahteva

en: Pending
sl: Na čakanju

en: Offline
sl: Nepovezano

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go to options, select  tab 'User Interface', and edit "Connect to the Internet".
sl: Brez dostopa do interneta ne morete igrati na spletu. Če želite igrati na spletu, pojdit v možnosti, izberite zavihek 'Uporabniški vmesnik' in spremenite nastavitev 'Povezava do Interneta'.

en: Searching
sl: Iskanje

en: Exit game
sl: Končaj igro

en: Could not create player '%s'.
sl: Ni mogoče ustvariti igralca '%s'.

en: Emails don't match!
sl: Naslova e-pošte se neujemata!

en: Online username has to be between 3 and 30 characters long!
sl: Spletno uporabniško ime mora biti dolgo med 3 in 30 znakov!

en: Online username must not start with a number!
sl: Spletno uporabniško ime se ne sme začeti s številko!

en: Email has to be between 5 and 254 characters long!
sl: Naslov e-pošte mora biti dolg med 4 in 254 znaki!

en: Email is invalid!
sl: Naslov e-pošte je neveljaven!

en: You will receive an email with further instructions regarding account activation. Please be patient and be sure to check your spam folder.
sl: Prejeli boste e-pošto z nadaljnimi navodili kako aktivirati svoj račun. Prosimo bodite potrpežljivi in preverite mapo z neželeno pošto.

en: Internet access is disabled, please enable it in the options
sl: Dostop do interneta je onemogočen, omogočite ga v možnostih.

note: I18N: In server selection screen, unknown distance to server
en: Unknown
sl: Neznano

en: No server is available.
sl: Noben strežnik ni na voljo.

en: Fetching servers
sl: Pridobivanje strežnikov

note: I18N: In track screen for networking, clarify voting phase
en: If a majority of players all select the same track and race settings, voting will end early.
sl: Če večina igralcev izbere isto stezo in nastavitve dirke, bo glasovanje zaključeno prej.

note: I18N: In track screen I18N: In the track info screen
en: Random item location
sl: Naključno mesto predmeta

note: I18N: In track screen
en: Number of goals to win
sl: Število golov za zmago

note: I18N: In the track info screen
en: Drive in reverse
sl: Vozite vzvratno

en: Locked: solve active challenges to gain access to more!
sl: Zaklenjeno: rešite izzive za dostop do več stvari!

en: Action
sl: Dejanje

en: Key binding
sl: Tipkovne bližnjice

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
sl: Onemogoči napravo

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
sl: Omogoči napravo

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
sl: Tipke za igranje

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
sl: Menijske tipke

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
sl: Zavij levo

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
sl: Zavij desno

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
sl: Pospešek

note: I18N: Key binding name
en: Fire
sl: Ogenj

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
sl: Pogled nazaj

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
sl: Reševanje

note: I18N: Key binding name
en: Pause Game
sl: Premor igre

note: I18N: Key binding name
en: Up
sl: Gor

note: I18N: Key binding name
en: Down
sl: Dol

note: I18N: Key binding name
en: Left
sl: Levo

note: I18N: Key binding name
en: Right
sl: Desno

note: I18N: Key binding name
en: Select
sl: Izbira

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
sl: Prekliči/Nazaj

en: * A blue item means a conflict with another configuration
sl: * moder predmet pomeni spor z drugo nastavitvijo

en: * A red item means a conflict in the current configuration
sl: * Rdeč predmet pomeni spor v trenutnih nastavitvah.

en: Warning: The 'Shift' is not a recommended key. When 'Shift' is pressed down, all keys that contain a character that is different in upper-case will stop working.
sl: Opozorilo, 'Shift' ni priporočena tipka. Ob pritisku tipke shift bodo vse tipke, ki vsebujejo znak, ki je v primeru velikih črk drugačen, prenehale delovati.

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
sl: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati to nastavitev?

en: Keyboard %i
sl: Tipkovnica %i

en: Touch Device
sl: Naprava na dotik

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
sl: Sistem jezik

note: I18N: in graphical options
en: Particles Effects: %s
sl: Učinki delcev: %s

note: I18N: in graphical options
en: Animated Characters: %s
sl: Animirani liki: %s

note: I18N: in graphical options
en: Dynamic lights: %s
sl: Dinamična svetloba: %s

note: I18N: in graphical options
en: Anti-aliasing: %s
sl: Glajenje robov: %s

note: I18N: in graphical options
en: Ambient occlusion: %s
sl: Senčenje okolja: %s

en: Shadows: %s
sl: Sence: %s

en: Shadows: %i
sl: Sence: %i

note: I18N: in graphical options
en: Bloom: %s
sl: Cvetenje: %s

note: I18N: in graphical options
en: Glow (outlines): %s
sl: Žar (obrisi): %s

note: I18N: in graphical options
en: Light shaft (God rays): %s
sl: Soj svetlobe (božji žarki): %s

en: Rendered image quality: %s
sl: Kvaliteta izrisane slike: %s

note: I18N: in graphical options
en: Motion blur: %s
sl: Meglen obris: %s

note: I18N: in graphical options
en: Depth of field: %s
sl: Globina polja: %s

en: You need to enter a password.
sl: Vnesti morate geslo.

en: Logging out '%s'
sl: Odjavljanje '%s'

en: Logging in '%s'
sl: Prijavljanje v '%s'

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
sl: Pripravljeni!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
sl: Pozor!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
sl: Zdaj !

note: I18N: Shown when a goal is scored
en: GOAL!
sl: GOL!

note: I18N: Shown waiting for other players in network to finish loading or waiting
en: Waiting for others
sl: Čakanje na druge

note: I18N: string used to show the author of the music. (e.g. "Sunny Song" by "John Doe")
en: by
sl: ,

en: Collect nitro!
sl: Zberite nitro!

en: Follow the leader!
sl: Sledite vodji!

note: I18N: When some GlobalPlayerIcons are hidden, write "Top 10" to show it
en: Top %i
sl: Najboljših %i

en: Challenge Failed
sl: Izziv je spodletel

en: Press fire to start the tutorial
sl: Pritisnite tipko "ogenj" za začetek vodnika

en: Press fire to start the challenge
sl: Pritisnite ogenj za začetek izziva

en: Quit the server
sl: Izhod iz strežnika

en: You completed challenges!
sl: Končali ste izzive!

en: Abort Grand Prix
sl: Prekliči turnir

en: Restart
sl: Znova zaženi dirko

en: Back to challenge selection
sl: Nazaj na izbiro izzivov

en: Race against the new ghost replay
sl: Tekmuj proti novem navideznem igralcu

en: Back to the menu
sl: Nazaj na meni

en: Do you really want to abort the Grand Prix?
sl: Ali ste prepričani, da želite preklicati turnir?

en: Red Team Wins
sl: Rdeča ekipa zmaga

en: Blue Team Wins
sl: Modra ekipa je zmagala

en: It's a draw
sl: Izenačeno

en: Eliminated
sl: Izločen

note: I18N: indicates a player that scored in their own goal in result screen
en: (Own Goal)
sl: (Avtogol)

en: Track %i/%i
sl: Proga %i/%i

en: Grand Prix progress:
sl: Napredek turnirja

en: Highscores
sl: Seznam najboljših

en: Best lap time: %s
sl: Najboljši čas kroga: %s

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
sl: Vse je dovoljeno, zato dobite orožja in jih pametno uporabite!

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
sl: Ne vsebuje bonusov, zato štejejo samo vaše vozniške sposobnosti!

note: I18N: short definition for follow-the-leader game mode
en: Keep up with the leader kart but don't overtake it!
sl: Sledite vodečemu vozilu, vendar ga NE prehitite!

en: Hit others with weapons until they lose all their lives.
sl: Streljajte na ostale z orožji, dokler ne izgubijo vseh svojih življenj.

en: Push the ball into the opposite cage to score goals.
sl: Potisnite žogo v nasprotno kletko in zadenite gole.

en: Explore tracks to find all hidden eggs
sl: Raziščite proge in najdite vsa skrita jajca

en: Race against ghost karts and try to beat them!
sl: Igrajte proti navideznim igralcem in ijh poskusite premagati!

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
sl: Progo je ustvaril %s

note: I18N: the max players supported by an arena.
en: Max players supported: %d
sl: Največ podprtih igralcev: %d

note: I18N: track group name
en: all
sl: vse

en: Locked!
sl: Zaklenjeno!

en: Complete all challenges to unlock the big door!
sl: Dokončajte vse izzive in odklenite velika vrata!

en: You need more points
    to enter this challenge!
    Check the minimap for
    available challenges.
sl: Za vstop v ta izziv
    potrebujete več točk!
    Preverite mini zemljevid
    za razpoložljive izzive.

en: Accelerate with <%s>, and steer with <%s> and <%s>.
sl: Pospešite s tipko <%s> in zavije s tipkama <%s> in <%s>

en: Collect gift boxes, and fire the weapon with <%s> to blow away these boxes!
sl: Zberite škatle z darili in izstrelite orožja z <%s>, da te škatle razstrelite!

en: Use the nitro you collected by pressing <%s>!
sl: Zbrani nitro uporabite s pritiskom na tipko <%s>!

en: Collect nitro bottles (we will use them after the curve).
sl: Zberite steklenice z nitrom (uporabili jih bomo po ovinku).

en: Oops! When you're in trouble, press <%s> to be rescued.
sl: Ups! Ko ste v težavah, pritisnite <%s> za rešitev.

en: Note that if you manage to skid for several seconds, you will receive a bonus speedup as a reward!
sl: Če vam uspe drseti več sekund, za nagrado dobite dodatno pohitritev!

en: You are now ready to race. Good luck!
sl: Sedaj ste pripravljeni na dirkanje. Vso srečo!
