SuperTuxKart - en to sr translation catalogue (1091 entries)

note: I18N: In Android UI, po_extract_game_data
en: Extracting game data...
sr: Рашчлањујем податке о игрици...

note: I18N: In Android UI, po_extract_error
en: Game data extraction error
sr: Десила се грешка рашчлањивања података

note: I18N: In Android UI, po_extract_error_msg
en: Check remaining device space or reinstall SuperTuxKart.
sr: Провери преостали простор на уређају или поново угради СуперТаксКолица.

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
sr: Одустани

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Christoffel Columbus
sr: Кристофер Колумбо

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Play every official track at least once.
sr: Одиграјте по једном сваку званичну стазу.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Strike!
sr: Удар!

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit 10 karts with a bowling-ball.
sr: Погодите 10 колица куглом.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Arch Enemy
sr: Исконски непријатељ

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit the same kart at least 5 times in one race.
sr: Погодите иста колица најмање 5 пута у истој трци.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Marathoner
sr: Маратонац

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Finish a race with at least twice the track's default lap number.
sr: Заврши трку са барем два пута више кругова од обичне трке.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid-row
sr: Проклизавање

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid 5 times in a single lap.
sr: Проклизавајте 5 пута у једном кругу.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Gold driver
sr: Златни возач

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win against at least 3 AIs in normal race, time-trial, and follow the leader.
sr: Победите најмање 3 робота у обичној, временској трци, или праћењу вође.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Powerup Love
sr: Обожавалац појачања

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Use 10 or more powerups in a race.
sr: Употребите 10 или више појачања по трци.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Unstoppable
sr: Незаустављив

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 5 single races in a row against at least 3 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
sr: Победите у 5 појединачних трка против најмање 3 робота. Пажња, поновно покретање трке се сматра губљењем.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Banana Lover
sr: Бананождер

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Collect at least 5 bananas in one race.
sr: Сакупите најмање 5 банана у једној трци.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: It's secret
sr: Тајна је

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Really ... a secret.
sr: Заиста... тајна.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Mosquito Hunter
sr: Ловац на комарце

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Take your opponents for mosquitos! With the swatter, squash them at least 5 times in a race.
sr: Сматрајте своје противнике комарцима! Млатилом их смождите најмање 5 пута по трци.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Beyond Luck
sr: Преко среће

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win 10 single races in a row in Expert or SuperTux against at least 5 AIs. Beware, restarting a race counts as a loss.
sr: Победите у 10 трка за редом као стручњак или Супертакс против најмање 5 робота. Пажња, поновно покретање трке се сматра губитком.

note: I18N: ./data/grandprix/1_penguinplayground.grandprix
en: Penguin Playground
sr: Пингвиново игралиште

note: I18N: ./data/grandprix/2_offthebeatentrack.grandprix
en: Off the Beaten Track
sr: Низ утабану стазу

note: I18N: ./data/grandprix/3_tothemoonandback.grandprix
en: To the Moon and Back
sr: До Месеца и назад

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
sr: На крају света

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
sr: Угради

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
sr: Уклони

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgu
en: Back
sr: Назад

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: Select a type of control that you prefer
sr: Одаберите омиљену врсту управљања

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Accelerometer
sr: Мерач убрзања

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.
en: Gyroscope
sr: Чигра

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type
en: Steering wheel
sr: Управљач

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Auto acceleration
sr: Самостално убрзавање

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: You can change it later in touch device settings.
sr: Можете је заменити касније у поставкама додирног уређаја.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/ka
en: Apply
sr: Примени

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Touch Device Settings
sr: Поставке додирног уређаја

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
sr: Опште

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Device enabled
sr: Уређај је омогућен

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Inverted buttons
sr: Обрнута дугмад

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Buttons scale
sr: Величина дугмади

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Advanced
sr: Напредно

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Deadzone
sr: Неосетљива област

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity X
sr: Осетљивост Х

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity Y
sr: Осетљивост У

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Restore defaults
sr: Поврати подразумевано

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
sr: Да

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
sr: Откажи

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info
en: Accept
sr: Прихвати

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Revert
sr: Преокрени

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui
en: Camera Settings
sr: Поставке камере

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Player camera
sr: Камера играча

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: FOV
sr: Поље обзора

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Distance
sr: Растојање

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Angle
sr: Угао

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Smooth camera
sr: Глатка камера

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Backward camera
sr: Задња камера

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Follow ball in soccer mode
sr: Прати лопту у игри ногомета

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Reset
sr: Врати на подразумевано

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
sr: Поставке слике

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Advanced pipeline (lights, etc.)
sr: Напредне ставке (светла, итд.)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Shadows
sr: Сене

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Bloom
sr: Руменило

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light shaft (God rays)
sr: Светлосна осовина (Божји зраци)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Ambient occlusion
sr: Окружење

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Depth of field
sr: Дубина поља

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Glow (Outlines)
sr: Сјај (обрис)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Anti-aliasing
sr: Умекшавање

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Motion blur
sr: Замућење покрета

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Image-based lighting
sr: Осветљење засновано на сликама

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light Scattering
sr: Расипање светла

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Animated characters
sr: Оживљени ликови

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Texture compression
sr: Сажимање плетива

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Particle effects
sr: Дејства честица

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Rendered image quality
sr: Каквоћа приказа слике

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Geometry detail
sr: Појединости геометрије

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: * Restart STK to apply new settings
sr: * Покрените поново СТК за примену нових поставки

note: I18N: ./data/gui/dialogs/debug_slider.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog 
en: Close
sr: Затвори

note: I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: In the enter address dialog I18N: ./data/gui/dialogs/general_text_field_dialog.stkgui I18N: In the general textfield dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_di
en: OK
sr: У реду

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Record the race for ghost replay
sr: Сними трку за поновни преглед са духом

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Watch replay only
sr: Само гледај поновљени снимак

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Compare to another ghost
sr: Упореди са још једним духом

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix i
en: Start Race
sr: Почни трку

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action
en: Compare ghost
sr: Упореди духа

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I1
en: Remove
sr: Уклони

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Objective shown in achievement dialog
en: Goal
sr: Циљ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Progress shown in achievement dialog I18N: Progress in achievement
en: Progress
sr: Напредак

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Password Change
sr: Промени лозинку

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Current Password
sr: Тренутна лозинка

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: New Password
sr: Нова лозинка

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Confirm
sr: Потврди

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: Submit
sr: Отпреми

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
sr: Назад на трку

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Show in network ingame dialog to allow user to go back to lobby to end spectating (for example)
en: Back to lobby
sr: Назад у предворје

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Restart Race
sr: Понови трку

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Give Up Race
sr: Одустани од трке

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
sr: Могућности

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
sr: Помоћ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Quit Server
sr: Напусти служитеља

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui
en: View
sr: Преглед

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui I18N: In player rankings dialog
en: Top 10 players
sr: Врхунских 10 играча

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui
en: Refresh
sr: Освежи

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Account Recovery
sr: Опоравак налога

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: You will receive an email with further instructions on how to reset your password. Please be patient and be sure to check your spam folder.
sr: Примићете поруку електронске поште са даљим упутствима о томе како опоравити лозинку. Молимо, будите стрпљиви и за сваки случај проверите одељак нежељене поште.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Fill in the username and email address you supplied at registration to be able to reset your password.
sr: Да би поништили садашњу лозинку, унесите корисничко име и адресу е-поште којим сте се уписали.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Username
sr: Корисничко име

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Email
sr: Е-пошта

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Terms and Agreement
sr: Услови уговора

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: I agree to the above terms and am 13 years or older.
sr: Слажем се са условима изнад и навршио сам 13 година.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen
en: Server Configuration
sr: Поставке служитеља

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Difficulty
sr: Тежина

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
sr: Новајлија

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
sr: Осредњак

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Expert
sr: Стручњак

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: SuperTux
sr: Супертакс

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Game mode
sr: Начин игре

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
sr: Обична трка

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/
en: Time Trial
sr: Временом ограничена трка

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui
en: Battle
sr: Бој

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Soccer
sr: Ногомет

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Password
sr: Лозинка

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Join
sr: Прикључи се

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Bookmark this server
sr: Забележи овог служитеља

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Add player
sr: Додај играча

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Name
sr: Име

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Handicap
sr: Сметња

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Press the 'All players ready' button after the player list is ready.
sr: Стисните дугме „Сви играчи позор“ по припреми играчког списка.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: All players ready
sr: Сви играчи позор

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Clear players
sr: Почисти играче

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: User Info
sr: Подаци о кориснику

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Add Friend
sr: Додај пријатеља

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Decline
sr: Одбиј

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/vote_dialog.stkgui I18N: In the vote dialog
en: Vote
sr: Гласајте

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
sr: Застанак

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
sr: Назад на игру

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
sr: Изаберите колица

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
sr: Назад на изборник

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When changing input configurations
en: Press fully and release...
sr: Стисни до краја и пусти...

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
sr: Додели дугмету ЕСЦ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign nothing
sr: Немој ништа да доделиш

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
sr: Подешавање трке

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts
en: Continue
sr: Настави

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
sr: Додаци Супертаксових колица

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only recently updated items
en: Updated
sr: Освежено

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only items with good rating
en: Rating >=
sr: Углед >=

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen
en: Karts
sr: Колица

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
sr: Стазе

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
sr: Борилишта

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, above the list of addons to be installed
en: Installed
sr: Уграђено

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: In the UI options, Camera setting: Standard
en: Standard
sr: Уобичајено

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
sr: Додаци

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
sr: Све

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
sr: Заслуге

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
sr: Све стазе

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Title in edit grand prix screen
en: Edit Grand Prix
sr: Уреди трку за велику награду

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move up
sr: Помери навише

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move down
sr: Помери наниже

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Add
sr: Додај

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Edit
sr: Уреди

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Save
sr: Сачувај

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Number of laps:
sr: Број кругова:

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Reverse:
sr: Уназад:

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Ghost Replay Selection
sr: Одабир поновљеног снимка са духом

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode
en: Egg Hunt
sr: Лов на јаје

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show the best times
sr: Приказуј само најбоља времена

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Compare replay
sr: Упореди поновни снимак

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current difficulty
sr: Само приказуј поновљене снимке са тренутном тежином

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current version
sr: Само приказуј поновљене снимке одговарајуће тренутним издању

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Hide multiplayer replays
sr: Сакриј понављање снимака игре са више играча

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Record a ghost replay
sr: Сними за понављање са духом

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: AI karts
sr: Роботска колица

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Reverse
sr: Уназад

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen I18N: In track screen
en: Maximum time (min.)
sr: Најмање време (мин.)

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Track group
sr: Скуп стаза

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Continue saved GP
sr: Настави сачувану трку за велику награду

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Title in grand prix editor screen
en: Grand Prix editor
sr: Уредник трка за велику награду

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: New
sr: Ново

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: Copy
sr: Умножи

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
sr: Преименуј

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui
en: Save Grand Prix
sr: Сачувај трку за велику награду

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
sr: Помоћ за Супертаксова колица

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
sr: Начин игре

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Powerups
sr: Појачања

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Bananas
sr: Банане

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
sr: Прича

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Kart classes
sr: Класе колица

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Multiplayer
sr: Игра више играча

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui
en: Start the tutorial
sr: Покрени упознавање

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collect blue gift boxes, they will give you powerups.
sr: Скупи модре кутије дарова, даће Вам појачање.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
sr: Избегавај банане!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collecting nitro allows you to get speed boosts whenever you wish by pressing the appropriate key or button. You can see your current level of nitro in the gauge at the bottom-right of the race screen.
sr: Скупљање нитра омогућава убрзање кад год затреба притиском на одговарајуће дугме. Можете видети тренутни ниво нитра на мерачу доле-десно на приказу трке.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
sr: Уколико видите дугме са катанцем попут овог, треба да завршите изазов да бисте га откључали.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: You can skid by pressing a special key or button. Successive short skids help to take sharp turns; while medium skids will boost your speed, long skids more so. You can't stop turning while skidding, so orient your kart carefully before!
sr: Можете клизнути дугметом. Узастопна кратка клизања помажу оштра скретања; осредња клизања убрзавају, а дуга клизања још више. Не можете прекинути скретање при клизању, зато усмерите своја колица пажљиво пре тога!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: You can get a startup boost by pressing the accelerate button at 'Set!', before the race's start.
sr: Можете појачати погон притиском на дугме убрзања након „Позор!“, пре почетка трке.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: in the help screen
en: * Current key bindings can be seen/changed in the Options menu
sr: * Тренутне пречице дугмади могу бити прегледане/промењене у изборнику Могућности

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui
en: SuperTuxKart features several game modes:
sr: Супертаксколица имају неколико начина играња:

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Regular Race: All blows allowed, so collect powerups and use them smartly!
sr: Уобичајена трка: Све гурке су дозвољене, зато скупите појачања и употребите их паметно!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Time Trial: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
sr: Временска трка: Не садржи појачања, тако да је битна само возачка вештина!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Follow the leader: Run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware: going in front of the leader will get you eliminated too!
sr: Прати вођу : возите за друго место, јер ће последња колица бити избачена из трке сваки пут кад време буде одбројано. Пазите : одлазак испред вође ће вас такође избацити!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: There are 3 types of battle mode: In 3 Strikes Battle, you need to hit others with weapons until they lose all their lives. In Free-For-All, the player who hits others the most will win in a given hit or time limit. In Capture The Flag, your team needs to bring the flag of the other team to your own flag base, as long as your flag is not captured by the other team.
sr: Постоје 3 врсте борбе: У борби 3 ударца морате нападати остале оружјем док не изгубе све животе. У игри слободно-за-све играч који највише удара остале ће победити у датом временском року. У игри узимања заставе ваша дружба мора да донесе заставу противника у своје упориште, док истовремено ваша застава није одузета.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Soccer: Use your kart to push the ball into the goal.
sr: Ногомет: Употребите гурање лопте колицима за погодак.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Egg hunt: Explore tracks to find all hidden eggs.
sr: Лов на јаје: Истражујте стазе у потрази за скривеним јајима.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Ghost replay: Race against ghost replays in time-trial or egg hunt mode, and record your own!
sr: Приказ снимка са духом. Тркајте се против снимка трке духа, временски или у лову на јаје, и снимите свој снимак!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: * Many of these game modes can also be played in a Grand Prix fashion: instead of playing a single race, you play many in a row. The better you rank, the more points you get. In the end, the player with the most points wins the cup.
sr: * Многи од ових начина игре се могу играти у великој награди: уместо једне игре, играте више заредом. Што боље завршите, то више бодова добијете. На крају, играч са највише бодова осваја пехар.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: In the help menu
en: To help you win, there are some powerups you can collect:
sr: Да вам помогну до победе, постоје нека појачања која можете покупити:

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: BubbleGum - protect yourself with a shield, or use while looking back to leave a sticky pink puddle behind you.
sr: Жвакаћа гума - браните се штитом, или је користите да гледајући уназад оставите лепљиву љубичасту смесу иза себе.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Zipper - will give you a strong speed boost. But beware of not losing control of your kart!
sr: Ћушка - даће јако убрзање. Али пазите да не изгубите управљивост свог возила!

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Cake - thrown at the closest rival, best on short ranges and long straights. It also affects other karts close to the explosion.
sr: Колач - баците према најближем противнику, најбоље изблиза и на дугим правцима. Утиче и на друга колица близу пуцња.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Plunger - throw straight to pull an opponent back, or throw while looking back to make one lose sight.
sr: Клип — баците га право напред да повучете противника уназад, или га баците док гледате позади да бисте некоме заклонили видик.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Bowling Ball - goes straight until it strikes, it can bounce off walls. If you are looking back, it will be thrown backwards.
sr: Кугла - иде правилно пре него што погоди нешто, а може да одскаче од зидова. Ако гледате уназад, биће бачена уназад.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Parachute - slows down all karts in a better position.
sr: Падобран — успорава све колица у бољем положају.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Swapper - gift boxes are transformed into bananas, nitro cans into bubblegums, and vice versa for a short time.
sr: Мењач - свежњи дарова се претварају у банане, боце нитра у жвакаће гуме, и обрнуто, за врло кратко време.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Basket Ball - bounces after the leader, and might squash and slow down karts down on the way.
sr: Кошаркашка лопта одскаче за вођом, и може спљоштити и успорити колица успут.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Swatter - will squash karts close by, slowing them down. Can also be used to remove parachutes and bombs.
sr: Млатило - смождиће блиска возила, успоравајући их. Може бити коришћено за уклањање падобрана и бомби.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui
en: Hitting a banana can result in one of the following being attached to the kart:
sr: Удар у банану може довести до добијања следећих терета на колица:

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Anchor - slows down the kart suddenly.
sr: Сидро - нагло успорава колица.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Parachute - slows down the kart, more progressively than the anchor. The faster you go, the stronger it slows you down.
sr: Падобран - успорава колица, наглије него сидро. Што брже идете, јаче Вас успорава.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Bomb - detonates after some amount of time, throwing the kart up in the air. Bump into another kart to transfer the bomb to it.
sr: Бомба - пукне после извесног времена, дижући колица у ваздух. Ударите друга колица ради преноса бомбе на њих.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui
en: The evil Nolok has captured Gnu! Here are a few tips to help you:
sr: Зли Нолок је ухватио Гнуа. Ево неколико савета помоћи:

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: This icon on the minimap shows the available challenges you've not completed. In the top-right of the screen, it also tells you how many points you currently have. Complete as many challenges as possible, and Nolok will accept to race against you. Win to liberate Gnu!
sr: Ова сличица мале карте приказује доступне изазове које нисте довршили. У горњем десном приказу, показује такође колико бодова тренутно имате. Завршите колико год изазова имате, и Нолок ће прихватити трку против Вас. Победите и ослободите Гнуа!

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: When you complete a challenge, you get a cup. Each cup is worth several points. The higher the difficulty you completed the challenge in, the better the cup and the more points it is worth.
sr: Када завршите изазов, добијете пехар. Сваки пехар вреди неколико бодова. Што је већа тежина, то је бољи пехар и то вреди више бодова.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: When you get the number of points indicated below this icon, you'll be gifted a surprise. There are several to collect.
sr: Када добијете број бодова назначен испод сличице, добићете дар изненађења. Има их неколико за скупљање.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui
en: Not all karts drive the same! They belong to classes with several differences:
sr: Немају сва колица исте возне особине. Она су разрврстана по неколико врсти разлика:

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Mass - there are three classes of karts, depending on their mass: light, medium and heavy. Heavier karts are less affected by parachutes and are more resistant to explosions.
sr: Тежина - постоје три врсте колица, у зависности од тежине: лака, средња и тешка. Тежим колицима мање сметају падобрани и отпорнија су на пуцање бомби.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Acceleration - especially useful at start, after an accident, or in tracks with a lot of sharp curves. The lighter the kart, the faster it accelerates, especially at low speeds.
sr: Убрзање - нарочито је корисни при поласку, након судара, или на стазама са много оштрих кривина. Што су колица лакша, то лакше убрзавају, нарочито из малих брзина.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Max speed - the higher it is, the faster the kart can go. Especially useful in tracks with straight lines and gentle curves. Heavier karts have a higher top speed.
sr: Највећа брзина - што је већа, то колица могу ићи брже. Нарочито је корисно на стазама са дугим правинама и благим кривинама. Тежа колица имају више највеће брзине.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Nitro efficiency - The higher it is, the more speed you get from a can of nitro. A lighter kart will have higher nitro efficiency.
sr: Учинак нитра - што је виша, то већу количину убрзања можете добити нитром. Лакша колица имају већи учинак нитра.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: If you follow closely another kart for a few seconds, you'll get a slipstream speed bonus when you overtake it. The lighter your kart, the easier it is.
sr: Ако блиско пратите друга колица неколико секунди, добићете додатни брзински доток из добијеног ваздушног тунела за претицање. Што су лакша колица, то је лакше за учинити.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: SuperTuxKart can be played in multiplayer mode online...:
sr: СуперТаксКарт се може играти са више играча на мрежи...:

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: First, select the 'online' icon in the main menu. Choose either local networking, or global networking (requires internet to be enabled in the options). Then, you can either create your own server with custom options, or search among a list of existing servers to join. Some of them are recommended servers with optionally ranked races.
sr: Прво, кликните на сличицу „на мрежи“ у главном изборнику. Изаберите или местно умрежавање, или земаљску мрежу (захтева да интернет буде дозвољен у могућностима). Затим, можете или направити сопственог служитеља са произвољним поставкама, или тражити на списку доступне служитеље да се њима придружите. Неки од њих су препоручени служитељи са додатним вредновањем трка.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: Once in a server, a race will begin once its owner (symbolized with the crown) decides so. Official servers may auto-start races only when there are enough players. Then, you can choose your kart and vote for the next track to race on. An addon track is allowed only if it exists on all joined players and the server.
sr: Када се повежете са служитељем, трка ће почети када домаћин служитеља (означен круном) тако одлучи. Званични служитељи могу сами почети трку када има довољно такмичара. У том случају можете изабрати колица и гласати за наредну стазу за тркање. Додатне стазе су дозвољене само ако постоје код сваког присутног играча и на служитељу.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: ... or on the same device:
sr: ... или на самом уређају:

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: First, you will need several input devices. Use the input configuration screen to set them up. Multiple gamepads or joysticks are ideal: on keyboard(s), each player will need a different set of keys, and most keyboards are not appropriate for multiplayer because they don't support multiple simultaneous keypresses.
sr: Прво, треба имати неколико улазних уређаја. Искористите преглед поставки уређаја да их подесите. Више гејмпедова или џојстикова су најпожељнији: на тастатурама ће сваки играч ће морати да има другачије пречице дугмади, а већина тастатура нису погодне за игру више играча јер не подржавају истовремено притискање више дугмади.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: When input devices are configured, select the 'Splitscreen Multiplayer' icon in the main menu. Each player can press the 'fire' key of their gamepad or keyboard to join the game, and use their input device to select their kart. The game continues when everyone selected their kart. Note that the mouse may not be used for this operation.
sr: Када се подесе улазни уређаји, одаберите сличицу „подељени приказ за више играча“ у главном изборнику. Сваки од играча може притиснути дугме „пали“ из његовог џојстика или тастатуре ради прикључка игри, и користити свој улазни уређај ради одабира колица. Игра се наставља када сви изаберу колица за себе. Миш не може бити коришћен за ту радњу.

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen
en: High Score Selection
sr: Избор врхунских достигнућа

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode I18N: Lap Trial: Complete as many laps as possible in a given amount of time.
en: Lap Trial
sr: Пробни круг

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Grand Prix
sr: Велика награда

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
sr: Изаберите колица

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Singleplayer
sr: Самостална игра

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Splitscreen Multiplayer
sr: Местна игра више играча

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Online
sr: На мрежи

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
sr: Додаци

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Tutorial
sr: Упознавање

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: High Scores
sr: Врхунска достигнућа

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Achievements
sr: Достигнућа

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Grand Prix Editor
sr: Уредник трка за велику награду

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
sr: О програму

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Server Creation
sr: Прављење служитеља

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Name of the server
sr: Име служитеља

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Max. number of players
sr: Највећи број играча

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Password for private server (optional)
sr: Лозинка личног служитеља (додатно)

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Create
sr: Направи

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui
en: Local Networking
sr: Месно умрежавање

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Find Server
sr: Пронађи служитеља

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Create Server
sr: Направи служитеља

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In networking lobby I18N: In the networking lobby
en: Lobby
sr: Предворје

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby
en: Start race
sr: Почни трку

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby I18N: In networking lobby to configuration server settings
en: Configuration
sr: Подешавање

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: In the networking menu
en: Enable splitscreen or player handicaps
sr: Омогући поделу приказа или сметње

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Local networking
sr: Месна мрежа

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Global networking
sr: Општа мрежа

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Enter server address
sr: Унесите адресу служитеља

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Your profile
sr: Пресек Ваших личних података

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: In the achievements screen
en: Player rankings
sr: Бодовања играча

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Friends
sr: Пријатељи

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: In the profile screen
en: Look for more friends:
sr: Потражи још пријатеља:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: Search
sr: Тражи

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Global Networking
sr: Опште  умрежавање

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui I18N: In the online multiplayer screen
en: Quick Play
sr: Брза игра

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Account Settings
sr: Поставке налога

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: Password:
sr: Лозинка:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: Change
sr: Измени

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: E-mail:
sr: Е-пошта:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Create User
sr: Направи играча

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: New Online Account
sr: Нови налог на мрежи

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Existing Online Account
sr: Постојећи налог на мрежи

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Offline Account
sr: Налог ван мреже

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Local Name
sr: Месно име

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Online Username
sr: Име играча за мрежну игру

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Reset password
sr: Поништи лозинку

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: You can play without creating an online account by selecting an offline account. Though then you can not connect to friends, vote for addons etc. Please read our privacy statement at http://privacy.supertuxkart.net
sr: Можете играти без стварања налога на мрежи одабиром налога ван мреже. Али, тада се не можете повезати са пријатељима, гласати за додатке итд. Молимо, прочитајте нашу објаву о заштити личности на http://privacy.supertuxkart.net -у

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui
en: Server Selection
sr: Избор служитеља

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Show private server(s)
sr: Приказуј личне служитеље

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Use IPv6 connection
sr: Користи ИПв6 за повезивање

note: I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: User search
sr: Претрага корисника

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
sr: Могућности Супертаксових колица

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
sr: Исцртавање

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
sr: Звук

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Interface
sr: Корисничко сучеље

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Players
sr: Играчи

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
sr: Управљање

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Language
sr: Језик

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
sr: Музика

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
sr: Укључено

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
sr: Гласноћа

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
sr: Звучна дејства

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
sr: Избриши подешавање

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen I18N: button to disable a keyboard configuration
en: Disable Configuration
sr: Онемогући подешавање

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
sr: Назад на списак уређаја

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Rename Configuration
sr: Преименуј поставке

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen, for gamepad
en: Enable force feedback (if supported)
sr: Омогући одзив силе (ако је омогућено)

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Internet options
sr: Могућности интернета

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Always show login screen
sr: Увек приказуј екран за пријаву

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Connect to the Internet
sr: Повежи се на интернет

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting online
sr: Омогући ћаскање на мрежи

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting in online games
sr: Омогући ћаскање у играма на мрежи

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Miscellaneous options
sr: Разне могућности

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable per-player handicaps
sr: Омогућите сметње по сваком играчу посебно

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: For mobile version for STK, uninstall the downloaded assets
en: Uninstall full game assets
sr: Уклони сва средства игрице

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Press enter or double-click on a device to configure it
sr: Притисните унеси или кликните двапут на уређај да га подесите

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
sr: Додај уређај

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: * Which config to use will be inferred from which 'Select' key is pressed to join the game.
sr: * Одабир поставки ће се извршити по томе које дугме за одабир буде притиснутно за придруживање игри.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
sr: Кошуљица

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Minimap
sr: Мала карта

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Splitscreen Multiplayer layout
sr: Размештај подељеног приказа игре са више играча

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Font size
sr: Величина словолика

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Camera
sr: Камера

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Custom...
sr: Произвољно...

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Display FPS
sr: Прикажи број сличица по секунди

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Show other karts' held powerups
sr: Приказуј појачања осталих колица

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Enable the story mode timer
sr: Омогући ограничено време у причи

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Enable the speedrun timer
sr: Омогући ограничено време у трци брзине

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Render resolution
sr: Рашчлањивање размере

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Graphical Effects Level
sr: Ступањ исцртавајућих дејстава

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Blur Effects Level
sr: Разина замућења

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Vertical Sync
sr: Усправно усклађивање

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Custom settings...
sr: Произвољне поставке...

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
sr: Размера

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
sr: Пун приказ

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Remember window location
sr: Запамти положај прозора

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
sr: Примени нову размеру

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a difficulty
sr: Изаберите тежину

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
sr: Изаберите начин игре

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Use left/right to choose your team and press fire
sr: Скрећите лево/десно за одабир дружине и притисните пали

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Red Team
sr: Црвена дружина

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Blue Team
sr: Плава дружина

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of laps
sr: Број кругова

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
sr: Број роботских колица

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of blue team AI karts
sr: Број роботских колица плавог тима

note: I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Random Grand Prix
sr: Насумична трка за велику награду

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: Used as a verb, appears on the main networking menu (login button)
en: Login
sr: Пријава

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Remember password
sr: Запамти лозинку

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Delete
sr: Обриши

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Kart color
sr: Боја колица

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The UI skin can be changed in the UI options.
sr: Кошуљица корисничког сучеља се може променити у могућностима корисничког сучеља.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can see other karts' powerups by enabling it in the UI options.
sr: Могуће је видети појачање других играча тако што их укључите у могућностима корисничког сучеља.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The font size can be changed in the UI options.
sr: Величина словолика се може променити у могућностима корисничког сучеља.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The help menu has lots of useful information.
sr: Изборник помоћи садржи доста корисних обавештења.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: In single-player, you can watch and challenge recorded time-trials.
sr: У самосталној игри, можете гледати и изазвати снимљене временске трке.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can visit https://supertuxkart.net/ for more information about the game.
sr: Можете посетити https://supertuxkart.net/ за више података о игри.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Short nitro boosts are more efficient.
sr: Кратка убрзања нитром имају бољи учинак.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Only use zippers when it is safe. Long straight lines are ideal.
sr: Користите ћушке само када је безбедно. Дуги правци су савршени.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Don't use multiple zippers quickly in row, instead, wait until the speed boost wears off.
sr: Немојте користити више ћушки заредом. Уместо тога, чекајте док се убрзање потроши.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Skidding makes you much faster, do it whenever safe.
sr: Можете ићи много брже тако што клизате, а то чините кад год је безбедно.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The swatter can be used to remove bombs or parachutes.
sr: Млатило се може користити да уклања бомбе и падобране.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can't stop turning while skidding. Good kart orientation at the skid's start is paramount.
sr: Не можете прекинути скретање при клизању. Добро усмеравање колица у почетку клизања је најважније.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You get a startup boost if you start accelerating during "Set".
sr: Можете да добијете почетно убрзање ако почнете да убрзавате док пише „Позор!“.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Braking allows to get rid of parachutes quicker.
sr: Кочење омогућава да се брже ослободите падобрана.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: First and foremost, focus on where your kart is going.
sr: Најпре и најважније, усредсредите се на то куда иду колица.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: The rescue key (button) is very useful.
sr: Дугме за спашавање је веома корисно.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Be careful when close to other karts, they may attack you!
sr: Будите пажљиви у близини осталих колица, могу Вас напасти!

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Basketballs can be destroyed using precise backward shots with a bowling ball, cake, or plunger.
sr: Кошаркашке лопте се могу уништити прецизним ударцем уназад куглом, тортом, или клипом.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Try to avoid crashing into other the backs of other karts, as it will slow you down.
sr: Покушајте да избегавате ударе одпозади у остала колица, јер ће Вас успорити.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can use bowling balls to push and block the ball.
sr: Можете користити куглу за гурање и препречивање лопте.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: In soccer, always work as a team for good results.
sr: У ногомету, увек радите заједно за бољи успех.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: If you miss the ball and an opponent is approaching, try hitting them with a powerup or block their way.
sr: Ако пропустите лопту и противник се приближи, покушајте га по погодити појачањем или му препречите пут.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Good rotation of positions (attack and defense) is essential.
sr: Добра замена положаја (напад и одбрана) је кључна.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Make sure to store at least 2 big cans worth of nitro.
sr: Трудите се да имате најмање 2 велика спремишта за нитро.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Never use the three bowling balls all at the same time.
sr: Никада немојте користити три кугле у исто време.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: Don't get in the way of a teammate carrying the ball, though you can try to hit opponents attempting to stop them from scoring.
sr: Избегавајте да ометате пролаз саиграчу који носи лопту, него покушавајте да ударите противнике који покушавају да га спрече да згоди лоптом  циљ.

note: I18N: ../stk-assets/karts/adiumy/kart.xml
en: Adiumy
sr: Ађуми

note: I18N: ../stk-assets/karts/amanda/kart.xml
en: Amanda
sr: Аманда

note: I18N: ../stk-assets/karts/emule/kart.xml
en: Emule
sr: Јемазга

note: I18N: ../stk-assets/karts/gavroche/kart.xml
en: Gavroche
sr: Гаврош

note: I18N: ../stk-assets/karts/gnu/kart.xml
en: Gnu
sr: Гну

note: I18N: ../stk-assets/karts/hexley/kart.xml
en: Hexley
sr: Шестли

note: I18N: ../stk-assets/karts/kiki/kart.xml
en: Kiki
sr: Кики

note: I18N: ../stk-assets/karts/konqi/kart.xml
en: Konqi
sr: Конки

note: I18N: ../stk-assets/karts/nolok/kart.xml
en: Nolok
sr: Нолок

note: I18N: ../stk-assets/karts/pidgin/kart.xml
en: Pidgin
sr: Голупко

note: I18N: ../stk-assets/karts/puffy/kart.xml
en: Puffy
sr: Пуфко

note: I18N: ../stk-assets/karts/sara_the_racer/kart.xml
en: Pepper
sr: Биберче

note: I18N: ../stk-assets/karts/sara_the_wizard/kart.xml
en: Sara
sr: Зара

note: I18N: ../stk-assets/karts/suzanne/kart.xml
en: Suzanne
sr: Сузана

note: I18N: ../stk-assets/karts/tux/kart.xml
en: Tux
sr: Такс

note: I18N: ../stk-assets/karts/wilber/kart.xml
en: Wilber
sr: Вилбер

note: I18N: ../stk-assets/karts/xue/kart.xml
en: Xue
sr: Стју

note: I18N: ../stk-assets/tracks/abyss/track.xml
en: Antediluvian Abyss
sr: Препотопски бездан

note: I18N: ../stk-assets/tracks/alien_signal/track.xml
en: Alien Signal
sr: Инознак

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ancient_colosseum_labyrinth/track.xml
en: Ancient Colosseum Labyrinth
sr: Древни лавиринт Колосеум

note: I18N: ../stk-assets/tracks/arena_candela_city/track.xml I18N: ../stk-assets/tracks/candela_city/track.xml
en: Candela City
sr: Град свећа

note: I18N: ../stk-assets/tracks/battleisland/track.xml
en: Battle Island
sr: Острво битака

note: I18N: ../stk-assets/tracks/black_forest/track.xml
en: Black Forest
sr: Црна гора

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cave/track.xml
en: Cave X
sr: Пећина Икс

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cocoa_temple/track.xml
en: Cocoa Temple
sr: Замак какаоа

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cornfield_crossing/track.xml
en: Cornfield Crossing
sr: Кукурузни прелаз

note: I18N: ../stk-assets/tracks/fortmagma/track.xml
en: Fort Magma
sr: Утврђење Магма

note: I18N: ../stk-assets/tracks/gran_paradiso_island/track.xml
en: Gran Paradiso Island
sr: Острво великог раја

note: I18N: ../stk-assets/tracks/hacienda/track.xml
en: Hacienda
sr: Хацијенда

note: I18N: ../stk-assets/tracks/icy_soccer_field/track.xml
en: Icy Soccer Field
sr: Ледено ногометно игралиште

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: What's wrong, little hippies? Your great gnu leader is missing?
sr: Шта није у реду, мали хипчићи? Нема вашег силног вође гнуа?

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: Oh yes, see, he's in my castle now and will be served for supper...
sr: О, да, види, он је сада у мом дворцу, и биће служен за вечеру...

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: But I'm a fair creature, so I'll make you a deal.
sr: Али, ја сам поштено створење, нагодићу се са тобом.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: If you can beat me at racing, I will free the old codger.
sr: Ако ме успеш победити у трци, ослободићу стару ништарију.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en:  But you pathetic little twerps will never be able to beat me - King of the Karts!
sr:  Али, ви бедне мале ништарије никад нећете моћи да победите мене - Краља колица!

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunasarena/track.xml
en: Las Dunas Arena
sr: Борилиште Дуна

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunassoccer/track.xml
en: Las Dunas Soccer Stadium
sr: Ногометно игралиште Дуне

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lighthouse/track.xml
en: Around the Lighthouse
sr: Около светионика

note: I18N: ../stk-assets/tracks/mines/track.xml
en: Old Mine
sr: Стари рудник

note: I18N: ../stk-assets/tracks/minigolf/track.xml
en: Minigolf
sr: Мали голф

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
sr: Оливеров час математике

note: I18N: ../stk-assets/tracks/pumpkin_park/track.xml
en: Pumpkin Park
sr: Поље тикава

note: I18N: ../stk-assets/tracks/ravenbridge_mansion/track.xml
en: Ravenbridge Mansion
sr: Вила Врановог моста

note: I18N: ../stk-assets/tracks/sandtrack/track.xml
en: Shifting Sands
sr: Живи песак

note: I18N: ../stk-assets/tracks/scotland/track.xml
en: Nessie's Pond
sr: Несино Језерце

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowmountain/track.xml
en: Northern Resort
sr: Северно одмориште

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowtuxpeak/track.xml
en: Snow Peak
sr: Снежни вршак

note: I18N: ../stk-assets/tracks/soccer_field/track.xml
en: Soccer Field
sr: Ногометно игралиште

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stadium/track.xml
en: The Stadium
sr: Игралиште

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stk_enterprise/track.xml
en: STK Enterprise
sr: Предузеће СТК-а

note: I18N: ../stk-assets/tracks/temple/track.xml
en: Temple
sr: Замак

note: I18N: ../stk-assets/tracks/volcano_island/track.xml
en: Volcan Island
sr: Острво вулкана

note: I18N: ../stk-assets/tracks/xr591/track.xml
en: XR591
sr: ХР591

note: I18N: ../stk-assets/tracks/zengarden/track.xml
en: Zen Garden
sr: Зенова башта

en: Completed achievement "%s".
sr: Испуњена достигнућа „%s“.

en: Failed to connect to the SuperTuxKart add-ons server.
sr: Нисам успео да се повежем са служитељем додатака Супер Таксових колица.

en: Error downloading news: '%s'.
sr: Десила се грешка приликом преузимања новости: „%s“.

en: Normal Race (Grand Prix)
sr: Обична трка (велика награда)

en: Time-Trial (Grand Prix)
sr: Трка са временом (велика награда)

en: Time-Trial - beat the replay
sr: Временска трка - победи против духа

en: Time-Trial - nitro challenge
sr: Временска трка - изазов нитром

en: Normal Race (single race)
sr: Обична трка (велика награда)

en: Time-Trial (single race)
sr: Трка са временом (једна трка)

en: Follow the Leader (single race)
sr: Прати вођу (појединачна трка)

note: I18N: In the Select challenge dialog, tell user this challenge has reversed laps
en: Mode: Reverse
sr: Начин: уназад

en: New track '%s' now available
sr: Нова стаза „%s“ је сада доступна

en: New game mode '%s' now available
sr: Нови начин игре „%s“ је сада доступан

en: New Grand Prix '%s' now available
sr: Нова велика награда „%s“ је сада доступна

en: New difficulty '%s' now available
sr: Нова тежина „%s“ је сада доступна

en: New kart '%s' now available
sr: Нова колица „%s“ су сада доступна

en: Speedrun mode disabled. It can only be enabled if the game has not been closed since the launch of the story mode.
    
    Closing the game before the story mode's completion invalidates the timer.
    
    To use the speedrun mode, please use a new profile.
sr: Начин играња брзе трке и искључен. Може бити омогућен само ако игра није затворена од покретања у игри приче.
    
    Затвање игре пре окончања игре приче поништава бројач времена.
    
    За коришћење брзинске трке, молим, користите нови пресек.

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
sr: Гост

note: I18N: Name of further guest players, with a 1, 2, ... attached
en: Guest %d
sr: Гост %d

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
sr: Ваша датотека подешавања је била неисправна, те је обрисана и нова ће бити направљена.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
sr: Ваша датотека подешавања је била превише стара, те је обрисана и нова ће бити направљена.

en: Video recording started.
sr: Снимање видеа је почело.

en: Video saved in "%s".
sr: Видео је сачуван у „%s“.

en: Encoding progress:
sr: Напредак кодирања:

en: FPS: %d/%d/%d - %d KTris, Ping: %dms
sr: СПС:%d/%d/%d - %d , Одзив: %dms

note: I18N: Tip shown in gui for giving player hints
en: Tip: %s
sr: Савет: %s

en: Loading
sr: Учитавам

en: Mass
sr: Маса

en: Maximum speed
sr: Највиша брзина

en: Acceleration
sr: Убрзање

en: Nitro efficiency
sr: Учинак нитра

note: I18N: 'handicapped' indicates that per-player handicaps are activated for this kart (i.e. it will drive slower)
en: %s (handicapped)
sr: %s (ометен)

en: %s is ready
sr: %s је спреман/на

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
sr: [ништа]

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Left Mouse Button
sr: Лево дугме миша

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Right Mouse Button
sr: Десно дугме миша

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Cancel
sr: Откажи

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Middle Mouse Button
sr: Средње дугме миша

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X1 Mouse Button
sr: Дугме миша Икс1

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X2 Mouse Button
sr: Дугме миша икс2

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Backspace
sr: Пребриши

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Tab
sr: Језичак

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Clear
sr: Очисти

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Return
sr: Поврати

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Shift
sr: Помак

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Control
sr: Управљање

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Alt/Menu
sr: Мења/изборник

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Pause
sr: Одмор

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Caps Lock
sr: Закључавање_слова

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Kana
sr: Кана

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Junja
sr: Јуња

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Final
sr: Коначно

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Escape
sr: Излаз

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Convert
sr: Претвори

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Nonconvert
sr: Не претварај

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Accept
sr: Прихвати

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Modechange
sr: Измена начина

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Space
sr: Размак

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Page Up
sr: Страница горе

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Page Down
sr: Страница доле

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: End
sr: Крај

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Home
sr: Лична

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left
sr: Лево

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Up
sr: Навише

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right
sr: Десно

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Down
sr: Доле

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Select
sr: Изабери

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Print
sr: Штампај

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Exec
sr: Изврши

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Print Screen
sr: Штампај екран

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Insert
sr: Уметни

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Delete
sr: Избриши

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Logo
sr: Лева значка

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Logo
sr: Десна значка

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Apps
sr: Програми

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Sleep
sr: Спавање

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 0
sr: Бројчано дугме 0

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 1
sr: Бројчано дугме 1

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 2
sr: Бројчано дугме 2

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 3
sr: Бројчано дугме 3

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 4
sr: Бројчано дугме 4

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 5
sr: Бројчано дугме 5

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 6
sr: Бројчано дугме 6

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 7
sr: Бројчано дугме 7

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 8
sr: Бројчано дугме 8

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 9
sr: Бројчано дугме 9

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Separator
sr: Раздвајач

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: - (Subtract)
sr: - (Одузми)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Decimal
sr: Десетно

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: / (Divide)
sr: / (Подели)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Num Lock
sr: Закључавање бројева

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Scroll Lock
sr: Закључавање клизања

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Shift
sr: Леви помак

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Shift
sr: Десни помак

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Control
sr: Леви управљач

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Control
sr: Десни управљач

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Menu
sr: Леви изборник

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Menu
sr: Десни изборник

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Play
sr: Изведи

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Zoom
sr: Увеличај

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Pa1
sr: Па1

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Oem Clear
sr: Очисти произвођача

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad hats
en: Gamepad hat %d
sr: Гејмпедски поклопац %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
sr: Осе %d %s

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d inverted
sr: Осовина %d обрнута

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d
sr: Осовина %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
sr: Гејмпедско дугме %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
sr: Дугме миша %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
sr: Оса миша %d %s

note: I18N: shown when config file is too old
en: Please re-configure your key bindings.
sr: Молим поново подесите дугмиће игре.

en: Your input config file is not compatible with this version of STK.
sr: Датотека подешавања уноса није сагласна са овим издањем СТК-а.

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Guide
sr: Водич

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Start
sr: Почни

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick press
sr: Притисак левог дугмета палцем

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick press
sr: Притисак десног дугмета палцем

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left shoulder
sr: Леви одбојник

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right shoulder
sr: Десни одбојник

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad up
sr: Д-дугме горе

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad down
sr: Д-дугме доле

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad left
sr: Д-дугме лево

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad right
sr: Д-дугме десно

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick right
sr: Лево дугме палцем надесно

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick left
sr: Лево дугме палцем налево

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick down
sr: Лево дугме палцем наниже

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left thumbstick up
sr: Лево дугме палцем навише

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick right
sr: Десно дугме палцем надесно

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick left
sr: Десно дугме палцем налево

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick down
sr: Десно дугме палцем наниже

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right thumbstick up
sr: Десно дугме палцем навише

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left trigger
sr: Леви окидач

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right trigger
sr: Десни окидач

en: Ignoring '%s'. You needed to join earlier to play!
sr: Занемарујем „%s“. Требало је раније да се прикључите да бисте играли!

en: Only the Game Master may act at this point!
sr: Само мајстор игре може да делује у овом тренутку!

en: %s has low battery level.
sr: %s има ниску попуну батерије.

en: Found %d wiimote | Found %d wiimotes
sr[0]: Пронађен је %d вимот
sr[1]: Пронађена су %d вимота
sr[2]: Пронађено је %d вимота

en: Could not detect any wiimote :/
sr: Нисам успео да препознам даљински управљач вија :/

en: Getting ready to race
sr: Спреман за трку

en: Penalty time!!
sr: Казнено време!!

en: Don't accelerate before 'Set!'
sr: Не убрзавај пре узвика „Позор!“

en: You can have at most 3 lives!
sr: Можете имати највише 3 живота!

en: +1 life.
sr: +1 живот.

en: You were too slow!
sr: Преспор си!

en: You won the race!
sr: Победили сте у трци!

en: You finished the race in rank %d!
sr: Завршили сте трку на месту %d!

note: I18N: Message shown in game to tell player left the game in network
en: %s left the game.
sr: %s је напустио игру.

en: SuperTuxKart may connect to a server to download add-ons and notify you of updates. Please read our privacy policy at https://supertuxkart.net/Privacy. Would you like this feature to be enabled? (To change this setting at a later time, go to options, select tab 'General', and edit "Connect to the Internet").
sr: Супертаксова колица се могу повезивати са служитељем ради преузимања додатака и обавештења о надоградњама. Молим, прочитајте смернице о поштовању личности можете прочитати на http://privacy.supertuxkart.net. Да ли желите да ово омогућите? (Ради касније измене ових поставки, идите на могућности, изаберите лист „Опште“, и уредите „Повежите се са Интернетом“).

en: Your screen resolution is too low to run STK.
sr: Размера екрана је премала за покретање СТК-а.

en: Your driver version is too old. Please install the latest video drivers.
sr: Издање управљачких програма видео картице је застарело. Покушајте да уградите новије управљачке програме.

en: Your graphics driver appears to be very old. Please check if an update is available. SuperTuxKart recommends a driver supporting %s or better. The game will likely still run, but in a reduced-graphics mode.
sr: Ваш графички управљачки програм изгледа да је веома стар. Молимо вас да проверите дали је могуће надградити га. СуперТуксКарт препоручује управљачки програм који подржава %s или новији. Игрица би вероватно и даље радила, али са смањеним могућностима исцртавања.

en: Server connection timed out.
sr: Истекла је веза са служитељем.

note: I18N: Show when a player gets the red flag in CTF
en: %s has the red flag!
sr: %s има црвену заставу!

note: I18N: Show when the red flag is returned to its base in CTF
en: The red flag has returned!
sr: Црвена застава је враћена!

note: I18N: Show when a player gets the blue flag in CTF
en: %s has the blue flag!
sr: %s има модру заставу!

note: I18N: Show when the blue flag is returned to its base in CTF
en: The blue flag has returned!
sr: Модра застава је враћена!

en: %s captured the blue flag!
sr: %s је узео модру заставу!

en: %s captured the red flag!
sr: %s је узео црвену заставу!

en: Eggs: %d / %d
sr: Јаја: %d / %d

en: Leader
sr: Вођа

en: Final lap!
sr: Последњи круг!

en: Lap %i
sr: Круг %i

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
sr: %s од %s

en: New fastest lap
sr: Нови најбржи круг

en: WRONG WAY!
sr: ПОГРЕШАН ПУТ!

en: %s scored a goal!
sr: %s постигну погодак!

en: Oops, %s made an own goal!
sr: Јој, %s погоди своју мрежу!

en: %i spare tire kart has been spawned! | %i spare tire karts have been spawned!
sr[0]: %i колица са новим гумама су створена!
sr[1]: %i колица са новим гумама су створена!
sr[2]: %i колица са новим гумама су створена!

en: You have been eliminated!
sr: Испали сте!

en: '%s' has been eliminated.
sr: „%s“ је испао.

en: Server has been shut down.
sr: Служитељ је искључен.

en: You were kicked from the server.
sr: Избачени сте са служитеља.

en: You were kicked: Ping too high.
sr: Избачени сте: одзив је превише висок.

en: Bad network connection is detected.
sr: Лоша веза је препозната.

en: Bot
sr: Робот

en: %s disconnected.
sr: %s је откачен.

note: I18N: Message shown in network lobby to tell user that player name is clickable
en: Press player name in the list for player management and ranking information.
sr: Притисните име играча на списку управљања и података о поретку.

note: I18N: In the networking lobby I18N: In server info dialog
en: Difficulty: %s
sr: Тежина: %s

note: I18N: In the networking lobby
en: Max players: %d
sr: Највише играча: %d

note: I18N: In server info dialog
en: Game mode: %s
sr: Начин игре: %s

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Time limit
sr: Временско ограничење

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Goals limit
sr: Ограничење погодака

note: I18N: In the networking lobby
en: Soccer game type: %s
sr: Врста ногометне игре: %s

en: Grand prix progress: %d / %d
sr: Напредак трке велике награде: %d / %d

note: I18N: Display when all players are in red or blue team, which the race will not be allowed to start
en: All players joined red or blue team.
sr: Сви играчи су се прикључили модром или црвеној дружини.

note: I18N: Display when a player is allow to control the server
en: You are now the owner of server.
sr: Нисте власник служитеља.

en: Connection refused: Server is busy.
sr: Веза је одбијена: служитељ је заузет.

en: Connection refused: You are banned from the server.
sr: Веза је одбијена: Прогнани сте са служитеља.

en: Connection refused: Server password is incorrect.
sr: Веза је одбијена: лозинка служитеља није тачна.

en: Connection refused: Game data is incompatible.
sr: Веза је одбијена: подаци игре нису одговарајући.

en: Connection refused: Server is full.
sr: Веза је одбијена: служитељ је пун.

en: Connection refused: Invalid player connecting.
sr: Веза је одбијена: повезивање невредећег играча.

en: Failed to start the network game.
sr: Нисам успео да покренем игру на мрежи.

note: I18N: Error message shown if live join or spectate failed in network
en: The game has ended, you can't live join or spectate anymore.
sr: Игра је завршена, не можете се прикључити уживо или гледати и даље.

note: I18N: Error message shown if live join failed in network
en: No remaining place in the arena - live join disabled.
sr: Нема слободног места у борилишту - прикључење је онемогућено.

note: I18N: Error message shown if only 1 player remains in network
en: Only 1 player remaining, returning to lobby.
sr: Само 1 играч је остао, враћање на предворје.

en: Server owner quit the game.
sr: Домаћин служитеља је напустио игрицу.

note: I18N: Status shown to player when he will be spectating the next game
en: You will be spectating the next game.
sr: Посматраћете следећу игру.

note: I18N: Show when player join red team of the started game in network
en: %s joined the red team.
sr: %s се је прикључио црвеном тиму.

note: I18N: Show when player join blue team of the started game in network
en: %s joined the blue team.
sr: %s се је прикључио плавом тиму.

note: I18N: Show when player join the started game in network
en: %s joined the game.
sr: %s се је прикључио игри.

note: I18N: Message shown in game to tell the player it's possible to change the camera target in spectate mode of network
en: Press <%s> or <%s> to change the targeted player, <%s> or <%s> for the camera position.
sr: Стисните  <%s> или <%s> да промените циљаног играча, <%s> или <%s> за положај камере.

note: I18N: Tell player he has successfully report this named player
en: Successfully reported %s.
sr: Успешно је пријављен %s.

note: I18N: Shown when there is download error for assets download in the first run
en: Failed to download assets, check your storage space or internet connection and try again later.
sr: Нисам успео да преузмем садржаје, проверите има ли слободног места и мрежну везу и покушајте касније.

en: No quick play server available.
sr: Нема доступних брзих служитеља.

en: Cannot connect to server %s.
sr: Нисам успео да се повежем са служитељем %s.

note: I18N: Show the failed detect port server name
en: Failed to detect port number for server %s.
sr: Нисам успео да препознам број прикључника служитеља %s.

en: Network grand prix has been finished.
sr: Мрежна трка велике награде је завршена .

en: Time Trial (Grand Prix)
sr: Трка с’ временом (велика награда)

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Free-For-All
sr: Слободно-за-све

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Capture The Flag
sr: Освоји заставу

en: %s is now online.
sr: %s је сада повезан на мрежу.

en: %s and %s are now online.
sr: %s и %s су сада повезани са мрежом.

en: %s, %s and %s are now online.
sr: %s, %s и %s су сада повезани са мрежом.

note: I18N: Only used for count > 3
en: %d friend is now online. | %d friends are now online.
sr[0]: %d пријатељ је на мрежи.
sr[1]: %d пријатеља су на мрежи.
sr[2]: %d пријатеља је на мрежи.

note: I18N: Tell your friend if he is on any server in game
en: %s is now on server "%s".
sr: %s је сада на служитељу „%s“.

en: You have %d new friend request! | You have %d new friend requests!
sr[0]: Имате %d захтев за пријатељством!
sr[1]: Имате %d захтева за пријатељством!
sr[2]: Имате %d захтева за пријатељством!

en: You have a new friend request!
sr: Имате нови захтев за пријатељство!

en: Unable to connect to the server. Check your internet connection or try again later.
sr: Нисам успео да се повежем са служитељем. Проверите мрежну везу, или покушајте поново касније.

en: Default
sr: Подразумевано

en: None
sr: Ништа

en: Random
sr: Насумично

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
sr: Датотека са најбољим бодовима је превише стара,
    сви записи најбољих бодовања су избрисани.

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
sr: Прати вођу

note: I18N: Game mode
en: 3 Strikes Battle
sr: Борба на 3 удара

en: Incomplete replay file will not be saved.
sr: Непотпуна датотека поновљеног снимка се не може чувати.

en: Replay saved in "%s".
sr: Снимак за поновно гледање је сачуван у „%s“.

en: 1 week
sr: 1 седмица

en: 2 weeks
sr: 2 седмице

en: 1 month
sr: 1 месец

en: 3 months
sr: 3 месеца

en: 6 months
sr: 6 месеци

en: 9 months
sr: 9 месеци

en: 1 year
sr: 1 година

en: 2 years
sr: 2 године

en: Add-on name
sr: Назив додатка

en: Updated date
sr: Време освежења

note: I18N: Addon not installed for fillter
en: Not installed
sr: Није уграђен

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
sr: %s од %s

en: Please wait while addons are updated
sr: Молим сачекајте док се не надограде додаци

en: Sorry, an error occurred while contacting the add-ons website. Make sure you are connected to the Internet and that SuperTuxKart is not blocked by a firewall
sr: Извините, дошло је до греше приликом ступања у везу са страницом додатака на мрежи. Проверите да ли сте повезани на Интернет и да ли ду Супертаксова колица спречена ватреним зидом

note: I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: standard
sr: уобичајено

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
sr: Закључано : одрадите садашње изазове да добијете приступ другима!

en: Random Arena
sr: Насумично борилиште

en: %d arena unavailable in single player. | %d arenas unavailable in single player.
sr[0]: %d борилиште је доступно за самосталну игру.
sr[1]: %d борилишта су доступна за самосталну игру.
sr[2]: %d борилишта је доступно за самосталну игру.

[ctx: achievement_info]
en: Subgoals
sr: Подциљеви

[ctx: achievement_info]
en: Progress
sr: Напредак

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals
sr: Испуни све подциљеве

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals at the same time
sr: Испуни све подциљеве истовремено

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill at least one subgoal
sr: Испуни бар један подциљ

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: The sum of the subgoals must reach the indicated value
sr: Збир подциљева мора достићи назначену вредност

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races won
sr: Освојене трке

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races won
sr: Освојене уобичајене трке

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races won
sr: Освојене временске трке

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races won
sr: Трка праћења вође је добијена

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Consecutive won races
sr: Узастопно добијене трке

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Consecutive won races in Expert or SuperTux
sr: Стручне узастопно добијене трке

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Novice races started
sr: Трка новака је почела

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Novice races finished
sr: Трка новака је завршена

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Intermediate races started
sr: Поче трка осредњих играча

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Intermediate races finished
sr: Оконча се трка осредњих играча

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Expert races started
sr: Трка стручњака је почела

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Expert races finished
sr: Трка стручњака је завршена

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: SuperTux races started
sr: Трка Супертакса је почела

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: SuperTux races finished
sr: Трка Супертакса је завршена

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races started
sr: Обична трка је почела

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Normal races finished
sr: Обична трка је завршена

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races started
sr: Временска трка је почела

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Time-trial races finished
sr: Временска трка је завршена

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races started
sr: Трка праћења вође је почела

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Follow-the-Leader races finished
sr: Трка праћења вође је завршена

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: 3 Strikes battles started
sr: Трка 3 удара је почела

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: 3 Strikes battles finished
sr: Трка 3 удара је завршена

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Soccer matches started
sr: Ногометно надметање је почело

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Soccer matches finished
sr: Ногометно надметање је завршено

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg Hunts started
sr: Лов на јаје је почео

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg Hunts finished
sr: Поход на јаје је завршен

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races started with a ghost replay
sr: Поче трка са снимком духа

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished with a ghost replay
sr: Оконча се трка са снимком духа

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Capture-the-Flag matches started
sr: Поче надметање крађе заставе

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Capture-the-Flag matches finished
sr: Оконча се надметање крађе заставе

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Free-for-All matches started
sr: Поче надметање сви-за-све

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Free-for-All matches finished
sr: Оконча се надметање сви-за-све

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Powerups used
sr: Употребљена појачања

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (1 race)
sr:  (1 трка)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Bowling ball hits
sr: Ударци куглом

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Swatter hits
sr: Ударци млатилом

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: All hits
sr: Сви поготци

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Hits against the same kart
sr: Ударци против истих колица

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Bananas collected
sr: Прикупљене банане

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals. I18N: Key binding name
en: Skidding
sr: Проклизавање

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (1 lap)
sr:  (1 круг)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races started
sr: Трке су почеле

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (maximum on one official track)
sr:  (највише на једној званичној стази)

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished
sr: Трке су завршене

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Reverse direction races finished
sr: Оконча се наопака трка

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races finished alone
sr: Окончане трке

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races with less than the default lap number
sr: Трке са мање од подразумеваног броја кругова

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races with more than the default lap number
sr: Трке са више од једног круга

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Races with at least twice as much as the default lap number
sr: Трке са најмање двоструко више кругова од подразумеваног броја кругова

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg hunts started
sr: Трка јајета је почела

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Egg hunts finished
sr: Поход на јаје је завршен

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en:  (official tracks matching the goal)
sr:  (званичне стазе одговарајуће циљу)

en: New gamepads and joysticks will automatically appear in the list when you connect them to this device.
    
    To add a keyboard config, you can use the button below, HOWEVER please note that most keyboards only support a limited amount of simultaneous keypresses and are thus inappropriate for multiplayer gameplay. (You can, however, connect multiple keyboards to this device. Remember that everyone still needs different keybindings in this case.)
sr: Да бисте додали нови гејмпед/џојстик уређај, једноставно покрените Супертаксова колица са прикљученим уређајем и он ће се појавити на списку.
    
    Да бисте додали поставке тастатуре, можете користити дугме испод, МЕЂУТИМ, обратите пажњу да већина тастатура подржава само ограничен број истовремено притиснутих дугмади, те су стога неподесне за играње са више играча. (Можете, међутим, да прикључите више тастатура на рачунар. Упамтите да и у овом случају сваки играч треба да има различите дугмиће за игру.)

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Wiimote
sr: Додај даљински управљач конзоле Ви

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
sr: Додај подешавање тастатуре

en: Update
sr: Освежи

en: Version: %d
sr: Издање: %d

en: featured
sr: нова својства

note: I18N: File size of game assets or addons downloading
en: Size: %s
sr: Величина: %s

en: Sorry, downloading the add-on failed
sr: Жао ми је, преузимање додатака није успело

en: Problems installing the addon '%s'.
sr: Потешкоћа приликом уградње додатка „%s“.

en: Try again
sr: Покушајте поново

en: Problems removing the addon '%s'.
sr: Потешкоћа приликом уклањања додатка „%s“.

en: Background download completed.
sr: Преузимање у позадини је окончано.

en: Background download
sr: Преузимање у позадини

en: Background download has already started.
sr: Преузимање у позадини је већ започело.

en: Current password invalid.
sr: Тренутна лозинка није исправна.

en: Password has to be between 8 and 30 characters long!
sr: Лозинка мора да има између 8 и 30 знакова!

en: Passwords don't match!
sr: Лозинке се не поклапају!

en: Password successfully changed.
sr: Лозинка је успешно промењена.

en: Validating info
sr: Подаци о исправности

note: I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Confirm resolution within %i second | Confirm resolution within %i seconds
sr[0]: Потврди размеру у наредној %i секунди
sr[1]: Потврди размеру у наредне %i секунде
sr[2]: Потврди размеру у наредних %i секунди

en: Resolutions smaller than 1024x768 or 1280x720 are unsupported. Some parts of the UI may not work correctly.
sr: Размера мања од 1024x768 или 1280x720 нису подржана. Неки делови корисничког сучеља можда не раде правилно.

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Drone chase
en: Drone chase
sr: Јурњава летелице

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Custom I18N: custom video settings
en: Custom
sr: Прилагођено

note: I18N: Geometry level disabled : lowest level, no details I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is disabled
en: Disabled
sr: Онемогућен

note: I18N: if only important particles effects is enabled
en: Important only
sr: Само битни

note: I18N: Geometry level low : few details are displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is low
en: Low
sr: Ниска

note: I18N: Geometry level high : everything is displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is high
en: High
sr: Висока

note: I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is very low
en: Very Low
sr: Врло ниска

note: I18N: In download assets dialog
en: SuperTuxKart will download full assets (including high quality textures and music) for better gaming experience, this will use your mobile data if you don't have a wifi connection.
sr: СуперТаксКолица ће преузети пуну збирку (укључујући плетиво пуног квалитета и музику) за бољи доживљај играња, а то ће користити податке мобилне мреже ако немате бежичну мрежу.

note: I18N: In download assets dialog
en: SuperTuxKart will download full assets (including high quality textures and music) for better gaming experience.
sr: СуперТаксКолица ће преузети пуну збирку (укључујући плетиво пуног квалитета и музику) за бољи доживљај играња.

en: Enter the server address optionally followed by : and then port or select address from list.
sr: Унесите адресу служитеља са могућношћу праћен знаком : и затим прикључником и изаберите адресу са списка.

en: Invalid server address: %s.
sr: Неисправна адреса служитеља: %s.

[ctx: column_name]
en: Reverse
sr: Уназад

[ctx: column_name]
en: Difficulty
sr: Тежина

[ctx: column_name]
en: Laps
sr: Кругови

[ctx: column_name]
en: Time
sr: Време

[ctx: column_name]
en: Kart
sr: Колица

[ctx: column_name]
en: User
sr: Корисник

[ctx: column_name]
en: Version
sr: Издање

en: No
sr: Не

en: Track
sr: Стаза

en: Top %d High Scores
sr: Врхунских %d достигнућа

en: Number of karts: %d
sr: Број колица: %d

en: Laps: %d
sr: Кругова: %d

en: Reverse: %s
sr: Унатраг: %s

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
sr: (Празно)

note: I18N: In kart color choosing dialog
en: Use original color
sr: Користи изворну боју

note: I18N: In kart color choosing dialog
en: Pick a color from slider
sr: Одабери боју са клизача

note: I18N: In the network player dialog
en: Player info
sr: Подаци о играчу

note: I18N: In the network player dialog
en: Player name: %s
sr: Име играча: %s

note: I18N: In the network player dialog, show the player location with country name (based on IP geolocation)
en: Player location: %s
sr: Положај играча: %s

note: I18N: In the network player dialog
en: Kick
sr: Протерај

note: I18N: In the network player dialog
en: Change team
sr: Промени тим

note: I18N: In the network player dialog
en: Enable handicap
sr: Омогући сметње

note: I18N: In the network player dialog
en: Disable handicap
sr: Онемогући сметње

note: I18N: In the network player dialog, report player about for example abusive behaviour in game
en: Report player
sr: Пријави играча

note: I18N: In the network player dialog, showing when waiting for the result of the ranking info of a player
en: Fetching ranking info for %s
sr: Добављам податке о поредку за %s

note: I18N: In the network player dialog, instruction for reporting player
en: Tell server administrator about this player (%s):
sr: Извести руковаоца служитеља о овом играчу (%s)

note: I18N: In press a key dialog, tell user to press a key to bind configuration
en: Press any key...
    (Press ESC to cancel)
sr: Притисните било које дугме...
    (Притисните ЕСЦ за отказивање)

en: Press any key...
sr: Притисните било које дугме...

en: Chat is disabled, enable in options menu.
sr: Ћаскање је онемогућено, омогућите из у изборнику могућности.

en: Back to Battle
sr: Назад на битку

en: Setup New Game
sr: Подеси нову игру

en: Restart Battle
sr: Поново покрени битку

en: Exit Battle
sr: Изађи из битке

en: Setup New Race
sr: Подеси нову трку

en: Exit Race
sr: Напусти трку

note: I18N: In the network player dialog, indiciating a network player has no ranking
en: %s has no ranking yet.
sr: %s још увек нема бодове.

en: %s is number %d in the rankings with a score of %f.
sr: %s је број %d у поретку са бројем бодова %f.

en: Username and/or email address invalid.
sr: Корисничко име или е-пошта нису исправни.

en: Please read the terms and conditions for SuperTuxKart at '%s'. You must agree to these terms in order to register an account for STK. If you have any questions or comments regarding these terms, one of the members of the development team would gladly assist you.
sr: Молимо вас да прочитате услове СуперТаксКолица на „%s“. Морате се слажити да овим условима ради прављења налога за СТК. Ако имате питања или напомена у вези ових услова, један члан тима ће вам врло радо помоћи.

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Nitro challenge
sr: Изазов нитром

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Ghost replay race
sr: Поновљени снимак трке са духом

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Laps: %i
sr: Кругова: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog, type of this challenge
en: Type: %s
sr: Врста: %s

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Rank: %i
sr: Захтевано место: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Time: %i
sr: Захтевано време : %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Nitro Points: %i
sr: Захтевани бодови нитра: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Number of AI Karts: %i
sr: Број нељудских колица: %i

note: I18N: In the create server screen, show various battle mode available
en: Battle mode
sr: Начин битке

note: I18N: In the create server screen
en: Soccer game type
sr: Врста ногометне игре

note: I18N: In the server info dialog, show the server location with country name (based on IP geolocation)
en: Server location: %s
sr: Положај служитеља: %s

note: I18N: In server info dialog, showing the current track playing in server
en: Current track: %s
sr: Тренутна стаза: %s

en: Rank
sr: Положај

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user name on server
en: Player
sr: Играч

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the scores of user calculated by player rankings
en: Scores
sr: Достигнућа

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user time played on server
en: Time played
sr: Време игре

en: Remove from bookmarks
sr: Уклони из забележака

en: Input device already exists.
sr: Улазни уређај већ постоји.

en: No player available for connecting to server.
sr: Нема доступних играча за повезивање са служитељем.

note: I18N: In the user info dialog
en: Username: %s
sr: Корисничко име: %s

en: Cancel Request
sr: Откажи захтев

en: Today
sr: Данас

en: Friend request sent!
sr: Послат је захтев за пријатељство!

en: Friend request accepted!
sr: Одобрен је захтев за пријатељство!

en: Friend request declined!
sr: Одбијен је захтев за пријатељство!

en: Friend removed!
sr: Уклоњен је пријатељ!

en: Friend request cancelled!
sr: Отказана је потврда захтева за пријатељство!

en: Processing
sr: Обрађујем

en: Fetching last vote
sr: Добављање података о последњем гласању

en: You can adapt your previous rating by clicking the stars beneath.
sr: Своје оцене можете да прилагодите кликом на звездице испод.

en: You have not yet voted for this addon. Select your desired rating by clicking the stars beneath
sr: Још увек нисте гласали за овај додатак. Изаберите жељену оцену кликом на звездице испод

en: Vote successful! You can now close the window.
sr: Гласање је успешно! Сада можете да затворите прозор.

en: Performing vote
sr: Гласање

en: Random Track
sr: Насумична стаза

en: Are you sure you want to remove '%s'?
sr: Да ли сигурно желите да уклоните „%s“?

en: Do you want to save your changes?
sr: Да ли желите да сачувате измене поставки?

en: Laps
sr: Кругови

en: Reversed
sr: Уназад

en: An error occurred while trying to save your grand prix.
sr: Десила се грешка приликом покушаја чувања велике награде.

en: Select a track
sr: Изаберите стазу

en: You completed the easy challenge! Points earned on this level: %i/%i
sr: Испунили сте лак изазов! Бодови зарађени на овом ступњу: %i/%i

en: You completed the intermediate challenge! Points earned on this level: %i/%i
sr: Завршили сте међуизазов! На овом ступњу сте зарадили бодове: %i/%i

en: You completed the difficult challenge! Points earned on this level: %i/%i
sr: Испунили сте тежак изазов изазов! Бодови зарађени на овом ступњу: %i/%i

en: You completed the SuperTux challenge! Points earned on this level: %i/%i
sr: Испунили сте изазов Супер Такса! Бодови зарађени на овом нивоу: %i/%i

en: You unlocked %s!
sr: Откључали сте %s!

en: Challenge Completed
sr: Изазов је испуњен

en: You unlocked track %0
sr: Откључали сте стазу %0

en: You unlocked grand prix %0
sr: Откључали сте велику награду %0

[ctx: column_name]
en: Track
sr: Стаза

[ctx: column_name]
en: Players
sr: Играчи

en: Reload
sr: Поново учитај

en: Please enter the name of the grand prix
sr: Молим, унесите име трке за велику награду

en: Please select a Grand Prix
sr: Молим, изаберите трку за велику награду

en: User defined
sr: Кориснички одређено

en: Name is empty.
sr: Нема имена.

en: Another grand prix with this name already exists.
sr: Трка за велику награду са таквим именом већ постоји.

en: Name is too long.
sr: Име је предугачко.

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
sr: Више среће следећи пут!

en: You completed a challenge!
sr: Испунили сте изазов!

en: You won the Grand Prix!
sr: Освојили сте велику награду!

en: You completed the Grand Prix!
sr: Завршили сте велику трку!

[ctx: column_name]
en: Number of karts
sr: Број колица

en: Are you sure you want to remove this high score entry?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните овај унос врхунског достигнућа?

en: Are you sure you want to remove all of your high scores?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните сва своја достигнућа?

en: Connect a keyboard or gamepad to play splitscreen multiplayer
sr: Повежите тастатуру или џојстик ради игре у подељеном приказу за више играча

en: Random Kart
sr: Насумични колица

en: Locked
sr: Закључано

en: Everyone:
    Press the 'Select' button to join the game
sr: Сви:
    Притисните „Одабери“ сада ради прикључења игри

en: Would you like to play the tutorial of the game?
sr: Да ли желите да играте подучавање игрице?

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go in the options menu, and check "Connect to the Internet".
sr: Не можете да играте на мрежи без приступа Интернету. Ако желите да играте на мрежи, идите у изборник и означите „Повежи се са Интернетом“.

en: You can not download addons without internet access. If you want to download addons, go in the options menu, and check "Connect to the Internet".
sr: Не можете преузети додатке без приступа интернету. Ако желите да преузмете додатке, идите у могућности, и означите "Повежи се на Интернет".

en: You can not download addons without internet access. If you want to download addons, go in the options menu, and check "Connect to the Internet".
    
    You can however delete already downloaded addons.
sr: Не можете преузети додатке без приступа интернету. Ако желите да преузмете додатке, идите у могућности, и означите "Повежи се на Интернет".
    
    Ипак, можете обрисати већ преузете додатке.

en: The add-ons module is currently disabled in the Options screen
sr: Јединица додатака је тренутно искључена на заклону могућности

en: Please wait while the add-ons are loading
sr: Молим сачекајте док се не учитају додаци

en: Are you sure you want to quit STK?
sr: Да ли сигурно желите да напустите СТК?

en: Create LAN Server
sr: Створи месног служитеља

en: %s's server
sr: %s-ов служитељ

note: I18N: In the create server screen
en: No. of grand prix track(s)
sr: Број стаза велике награде

en: Name has to be between 4 and 30 characters long!
sr: Име мора да има између 4 и 30 знакова!

en: Incorrect characters in password!
sr: Неодговарајући знаци у лозинки!

note: I18N: In the networking lobby, ready button is to allow player to tell server that he is ready for next game for owner less server
en: Ready
sr: Спремни

note: I18N: Live join is displayed in networking lobby to allow players to join the current started in-progress game
en: Live join
sr: Прикључивање уживо

note: I18N: Spectate is displayed in networking lobby to allow players to join the current started in-progress game
en: Spectate
sr: Посматрај

en: Install addon
sr: Угради додатак

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with remaining time, showing the current track name inside bracket
en: Please wait for the current game's (%s) end, estimated remaining time: %s.
sr: Молим, сачекајте да се тренутна игра (%s) заврши, прорачунато преостало време: %s.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with remaining time
en: Please wait for the current game's end, estimated remaining time: %s.
sr: Молим, сачекајте да се тренутна игра заврши, предвиђено преостало време: %s.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with progress in percent, showing the current track name inside bracket
en: Please wait for the current game's (%s) end, estimated progress: %s%.
sr: Молим, сачекајте да се тренутна игра (%s) заврши, предвиђен напредак: %s%.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish with progress in percent
en: Please wait for the current game's end, estimated progress: %d%.
sr: Молим, сачекајте да се тренутна игра заврши, предвиђен напредак: %d%.

note: I18N: In the networking lobby, show when player is required to wait before the current game finish
en: Please wait for the current game's end.
sr: Молим, сачекајте да се тренутна игра заврши.

en: Game will start if there is more than %d player. | Game will start if there are more than %d players.
sr[0]: Игра ће почети ако има више од %d играча.
sr[1]: Игра ће почети ако има више од %d играча.
sr[2]: Игра ће почети ако има више од %d играча.

note: I18N: In the networking lobby, display the starting timeout for owner-less server to begin a game
en: Starting after %d second, or once everyone has pressed the 'Ready' button. | Starting after %d seconds, or once everyone has pressed the 'Ready' button.
sr[0]: Почиње након %d секунде, кад сви притисну дугмад „Спреман“.
sr[1]: Почиње након %d секунде, кад сви притисну дугмад „Спреман“.
sr[2]: Почиње након %d секунди, кад сви притисну дугмад „Спреман“.

en: Connecting to server %s
sr: Повезивање са служитељем %s

en: Finding a quick play server
sr: Тражим служитеља брзог играња

note: I18N: In kart screen, show before the voting period in network ends.
en: Remaining time: %d
sr: Преостало време: %d

note: I18N: Goals in achievement
en: Goals
sr: Поготци

en: Fetching achievements
sr: Добављање података о достигнућима

en: %s's profile
sr: %s-ов пресек личних података

en: Since
sr: Од

en: Status
sr: Стање

en: Fetching friends
sr: Добављање података о пријатељима

en: New Request
sr: Нови захтев

en: Pending
sr: На чекању

en: Offline
sr: Ван мреже

en: Enter new E-mail below
sr: Унесите нову е-пошту испод

en: New Email has to be between 5 and 254 characters long!
sr: Нова е-пошта мора бити дугачка између 5 и 254 знака!

en: New Email is invalid!
sr: Нова е-пошта није исправна!

en: E-mail changed!
sr: Е-пошта је измењена!

en: Failed to change E-mail: %s
sr: Нисам успео да променим е-пошту: %s

note: I18N: Shown to players when he is not is not logged in
en: You must be logged in to play Global networking. Click your username above.
sr: Морате бити пријављени на земаљску мрежу да би играли. Кликните своје корисничко име изнад.

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go to options, select  tab 'User Interface', and edit "Connect to the Internet".
sr: Не можете да играте на мрежи без приступа Интернету. Ако желите да играте на мрежи, идите не могућности, изаберите лист „Корисничко сучеље“ и уредите „Дозволи СТК-у да се повеже на мрежу“.

en: Searching
sr: Претражујем

en: Exit game
sr: Напусти игру

en: Could not create player '%s'.
sr: Нисам успео да створим играча „%s“.

en: User name cannot be empty.
sr: Корисничко име неможе бити празно.

en: Emails don't match!
sr: Е-пошта се не поклапа!

en: Online username has to be between 3 and 30 characters long!
sr: Име играча за мрежну игру мора да има између 3 и 30 знакова!

en: Online username must not start with a number!
sr: Име играча за мрежну игру не сме да почиње бројем!

en: Email has to be between 5 and 254 characters long!
sr: Е-пошта мора да садржи између 5 и 254 знака!

en: Email is invalid!
sr: Е-пошта није исправна!

en: You will receive an email with further instructions regarding account activation. Please be patient and be sure to check your spam folder.
sr: Добићете поруку е-поште са даљим упутствима у вези покретања налога. Молим, будите стрпљиви и проверите сандуче непожељених порука.

en: Internet access is disabled, please enable it in the options
sr: Приступ мрежној вези је онемогућен, молим, укључите га у могућностима

[ctx: column_name]
en: Name
sr: Име

[ctx: column_name]
en: Game mode
sr: Начин игре

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, owner of server, only displayed if it's localhost or friends'
en: Owner
sr: Власник

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, distance to server
en: Distance (km)
sr: Растојање (км)

note: I18N: In server selection screen, unknown distance to server
en: Unknown
sr: Непознато

note: I18N: Message shown to user if no IPv4 detected by STK
en: No IPv4 detected, you may not be able to join any servers.
sr: Нисам препознао ИПв4, можда нећете моћи да се придружите служитељима.

note: I18N: Message shown to user if no IPv6 detected by STK
en: No IPv6 detected, you may not be able to join any servers.
sr: Нисам препознао ИПв6, можда нећете моћи да се придружите служитељима.

en: No server is available.
sr: Нема доступних служитеља.

en: Fetching servers
sr: Добављање података о служитељима

en: Server Bookmarks
sr: Забелешке служитеља

note: I18N: In track screen for networking, clarify voting phase
en: If a majority of players all select the same track and race settings, voting will end early.
sr: Ако већина играча изабере исту стазу и поставке трке, гласање ће се завршити раније.

note: I18N: In track screen I18N: In the track info screen
en: Random item location
sr: Положај насумичних ставки

note: I18N: In track screen
en: Number of goals to win
sr: Циљни број погодака

note: I18N: In the track info screen
en: Drive in reverse
sr: Вози уназад

en: Locked: solve active challenges to gain access to more!
sr: Закључано : одрадите садашње изазове да добијете приступ осталим изазовима!

en: Action
sr: Радња

en: Key binding
sr: Пречице дугмади

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
sr: Онемогући уређај

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
sr: Омогући уређај

note: I18N: button to enable a keyboard configuration
en: Enable Configuration
sr: Омогући поставке

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
sr: Дугмад игре

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
sr: Дугмад изборника

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
sr: Скрени лево

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
sr: Скрени десно

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
sr: Убрзај

note: I18N: Key binding name
en: Brake / Reverse
sr: Кочи / Уназад

note: I18N: Key binding name
en: Fire
sr: Пуцај

note: I18N: Key binding name
en: Nitro
sr: Нитро

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
sr: Поглед уназад

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
sr: Спашавање

note: I18N: Key binding name
en: Pause Game
sr: Застани са игром

note: I18N: Key binding name
en: Up
sr: Горе

note: I18N: Key binding name
en: Down
sr: Доле

note: I18N: Key binding name
en: Left
sr: Лево

note: I18N: Key binding name
en: Right
sr: Десно

note: I18N: Key binding name
en: Select
sr: Изабери

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
sr: Откажи/Назад

en: * A blue item means a conflict with another configuration
sr: * Плава ставка означава сукоб са другим подешавањем

en: * A red item means a conflict in the current configuration
sr: * Црвена ставка значи да има сукоба са тренутним поставкама програма

en: Warning: The 'Shift' is not a recommended key. When 'Shift' is pressed down, all keys that contain a character that is different in upper-case will stop working.
sr: Упозорење, „померај“ (shift) није препоручиво дугме. Када је „померај“ притиснут, сва дугмад који садрже знак који је другачији када се пише великим словима, престаће да раде.

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
sr: Да ли сте сигурни да желите трајно избрисати ово подешавање?

en: Enter new configuration name, leave empty to revert default value.
sr: Унесите ново име поставки, оставите празно за враћање на подразумеване вредности.

note: I18N: Tooltip in the UI menu. Use enough linebreaks to make sure the text fits the screen in low resolutions.
en: In multiplayer mode, players can select handicapped
    (more difficult) profiles on the kart selection screen
sr: У игри са више играча, играчи могу одабрати отежане
    (теже) пресеке на приказу избора колица

note: I18N: For mobile version for STK, install the full game assets which will download from stk server
en: Install full game assets
sr: Угради све садржаје игре

en: Are you sure to uninstall full game assets?
sr: Да ли сигурно желите да уклоните све садржаје игрице?

en: Keyboard %i
sr: Тастатура %i

en: Touch Device
sr: Додирни уређај

note: I18N: In the input configuration screen, help for touch device
en: Tap on a device to configure it
sr: Тапните на уређај ради његовог подешавања

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
sr: Језик склопа

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: In the bottom-left
sr: На дну лево

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: On the right side
sr: На десној страни

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Hidden
sr: Скривено

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Centered
sr: Усредиштен

note: I18N: In the UI options, splitscreen_method in the race UI
en: Vertical
sr: Усправно

note: I18N: In the UI options, splitscreen_method position in the race UI
en: Horizontal
sr: Водорано

note: I18N: In the UI options, Very small font size
en: Very small
sr: Малецан

note: I18N: In the UI options, Small font size
en: Small
sr: Мали

note: I18N: In the UI options, Medium font size
en: Medium
sr: Средњи

note: I18N: In the UI options, Large font size
en: Large
sr: Велики

note: I18N: In the UI options, Very large font size
en: Very large
sr: Огроман

en: Speedrun mode can only be enabled if the game has not been closed since the launch of the story mode.
    
    Closing the game before the story mode's completion invalidates the timer.
    
    To use the speedrun mode, please use a new profile.
sr: Брза трка може бити омогућена само ако игра није затворена од покретања у игрању приче.
    
    Затварање игре пре окончавања игре приче поништава бројач времена.
    
    За коришћење брзинске трке, молим, користите нови пресек.

note: I18N: In the video options, maximum frame per second
en: Maximum FPS
sr: Највећи број сличица по секунди

note: I18N: In the video options, full vertical sync (usually 60fps)
en: Full
sr: Потпуно

note: I18N: in graphical options. The \n is a newline character, place it where appropriate, two can be used if required.
en: Vsync forces the graphics card to supply a new frame
    only when the monitor is ready to display it.
sr: В-усклађивање тера графичку карту да понуди нову слику
    само када је заслон спреман да га прикаже.

note: I18N: in graphical options.
en: Full: one frame per monitor refresh
sr: Потпуно: једна слика по освежавању приказа

note: I18N: in graphical options.
en: Vsync will not work if your drivers don't support it.
sr: В-усклађивање неће радити ако га управљачки програми не подржавају.

note: I18N: in graphical options
en: Particles Effects: %s
sr: Дејство честица: %s

note: I18N: in graphical options
en: Animated Characters: %s
sr: Оживљени ликови: %s

note: I18N: in graphical options
en: Dynamic lights: %s
sr: Живо осветљење : %s

note: I18N: in graphical options
en: Light scattering: %s
sr: Расијавање: %s

note: I18N: in graphical options
en: Anti-aliasing: %s
sr: Умекшавање: %s

note: I18N: in graphical options
en: Ambient occlusion: %s
sr: Околно окружење: %s

en: Shadows: %s
sr: Сене: %s

en: Shadows: %i
sr: Сене: %i

note: I18N: in graphical options
en: Bloom: %s
sr: Зрачење: %s

note: I18N: in graphical options
en: Glow (outlines): %s
sr: Сјај (обриса): %s

note: I18N: in graphical options
en: Light shaft (God rays): %s
sr: Лева палица (божији зраци): %s

en: Rendered image quality: %s
sr: Каквоћа приказа слике: %s

note: I18N: in graphical options
en: Motion blur: %s
sr: Замућење покрета: %s

note: I18N: in graphical options
en: Depth of field: %s
sr: Дубина поља: %s

en: Internet access is disabled. Do you want to enable it?
sr: Приступ мрежној вези је онемогућен. Да ли је желите омогућити?

en: You need to enter a password.
sr: Треба да унесете лозинку.

en: Logging out '%s'
sr: Одјављујем вас са „%s“

en: Logging in '%s'
sr: Пријављујем вас на „%s“

en: You can't delete the only player.
sr: Не можете да обришете јединог играча.

note: I18N: In the player info dialog (when deleting)
en: Do you really want to delete player '%s'?
sr: Да ли заиста желите избрисати играча „%s“?

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
sr: Спремни!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
sr: Позор!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
sr: Крени!

note: I18N: Shown when a goal is scored
en: GOAL!
sr: Погодак!

note: I18N: Shown waiting for other players in network to finish loading or waiting
en: Waiting for others
sr: Чекам остале

note: I18N: Shown waiting for the server in network if live join or spectate
en: Waiting for the server
sr: Чекам служитеља

note: I18N: string used to show the song title (e.g. "Sunny Song")
en: "%s"
sr: „%s“

note: I18N: string used to show the author of the music. (e.g. "Sunny Song" by "John Doe")
en: by
sr: изводи

en: Collect nitro!
sr: Сакупите нитро!

en: Follow the leader!
sr: Прати вођу!

note: I18N: When some GlobalPlayerIcons are hidden, write "Top 10" to show it
en: Top %i
sr: Најбољих %i

en: Challenge Failed
sr: Изазов није испуњен

note: I18N: Shown when multitouch GUI exists and press the podium (2, 1, 3 like) icon instead of fire button
en: Press podium icon to start tutorial
sr: Притисните сличицу подијума за водича

en: Press fire to start the tutorial
sr: Окини за покретање упознавања са игром

note: I18N: Shown when multitouch GUI exists and press the podium (2, 1, 3 like) icon instead of fire button
en: Press podium icon to start the challenge
sr: Притисните сличицу подијума ради покретања изазова

en: Press fire to start the challenge
sr: Притисните пали за покретање изазова

en: Quit the server
sr: Напусти служитеља

en: You completed challenges!
sr: Испунили сте изазове!

en: Abort Grand Prix
sr: Прекини Велику награду

en: Restart
sr: Поново покрени

en: Back to challenge selection
sr: Назад на избор изазова

en: Race against the new ghost replay
sr: Трка против новог духа поновног снимка

en: Back to the menu
sr: Назад на изборник

en: Do you really want to abort the Grand Prix?
sr: Да ли заиста желите да напустите велику награду?

en: Red Team Wins
sr: Победа црвених

en: Blue Team Wins
sr: Плави су победили

en: It's a draw
sr: Нерешено је

en: Eliminated after %s
sr: Избачен након %s

en: Eliminated
sr: Избачен

note: I18N: indicates a player that scored in their own goal in result screen
en: (Own Goal)
sr: (Самопогодак)

en: Track %i/%i
sr: Стаза %i/%i

en: Grand Prix progress:
sr: Напредак у трци за велику награду:

en: Highscores
sr: Најбоља достигнућа

en: Best lap time: %s
sr: Време најбржег круга: %s

note: I18N: is used to indicate who has the bast laptime (best laptime "by kart_name")
en: by %s
sr: по %s

en: You completed the challenge!
sr: Испунили сте изазов!

en: You failed the challenge!
sr: Нисте успели да испуните изазов!

en: Reached Requirements of SuperTux
sr: Достигнути су захтеви за Супертаксом

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
sr: Сви ударци су дозвољени, зато хватајте оружја и паметно их употребите!

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
sr: Не садржи појачања, тако да важе само ваше вештине вожње!

note: I18N: short definition for follow-the-leader game mode
en: Keep up with the leader kart but don't overtake it!
sr: Пратите колица који воде, али их не претичите!

en: Hit others with weapons until they lose all their lives.
sr: Погађајте остале оружјима док не изгубе све животе.

en: Push the ball into the opposite cage to score goals.
sr: Гурните лопту у супротну мрежу ради поготка.

en: Explore tracks to find all hidden eggs
sr: Истражујте стазе у потрази за скривеним јајима

en: Race against ghost karts and try to beat them!
sr: Тркајте се против колица духа и покушајте да их победите!

note: I18N: In soccer setup screen
en: Press red or blue soccer icon to change team
sr: Притисните црвену или плаву сличицу ногомета ради промене тима

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
sr: Стазу је направио — %s

note: I18N: the max players supported by an arena.
en: Max players supported: %d
sr: Највећи подржани број играча: %d

en: Number of red team AI karts
sr: Број роботских колица

en: You cannot play this Grand Prix because it contains tracks that aren't unlocked!
sr: Не можете да играте ову велику награду јер садржи стазе које нису откључане!

note: I18N: track group name
en: all
sr: све

en: Locked!
sr: Закључано!

en: Complete all challenges to unlock the big door!
sr: Да би откључали велика врата, испуните све изазове!

en: You need more points
    to enter this challenge!
    Check the minimap for
    available challenges.
sr: Потребно вам је више бодова
    да освојите овај изазов!
    Проверите доступне промене
    на малој карти.

en: Accelerate with <%s>, and steer with <%s> and <%s>.
sr: Убрзајте помоћу <%s>, и управљајте помоћу <%s> и <%s>.

en: Accelerate by touching the upper part of the wheel, and steer by moving left or right.
sr: Убрзавајте додиривањем врха управљача, управљајте померањем лево или десно.

en: Accelerate by moving the accelerator upwards, and steer by tilting your device.
sr: Убрзајте померањем управљача навише, и управљајте окретањем уређаја.

en: Accelerate by moving the accelerator upwards, and steer by rotating your device.
sr: Убрзајте померањем убрзивача навише, и управљајте окретањем уређаја.

en: Collect gift boxes, and fire the weapon with <%s> to blow away these boxes!
sr: Сакупите кутије дарова, и испалите оружје уз помоћ <%s> да би разнели противнике кутијама!

en: Collect gift boxes, and fire by pressing the bowling icon to blow away these boxes!
sr: Сакупите кутије дарова, и испалите их притискивањем сличице куглања ради разношења ових кутија!

en: Press <%s> to look behind.
    Fire the weapon with <%s> while pressing <%s> to fire behind!
sr: Притисните <%s> за поглед уназад.
    Гађајте из оружја помоћу <%s> притискајући <%s> за гађање уназад!

en: Press the mirror icon to look behind.
    Fire the weapon behind by holding the mirror icon and then swiping to the bowling icon!
sr: Притисните сличицу огледала ради погледа уназад.
    Испалите из оружја уназад држећи сличицу огледала и клизањем преко сличице куглања!

en: Use the nitro you collected by pressing <%s>!
sr: Нитро који сте покупили употребите притиском на <%s>!

en: Use the nitro you collected by pressing the nitro icon
sr: Употребите покупљени нитро притиском на сличицу нитра

en: Collect nitro bottles (we will use them after the curve).
sr: Сакупљајте боце са нитром (користићемо их после кривине).

en: Oops! When you're in trouble, press <%s> to be rescued.
sr: Јој! Када сте у неприлици, притисните <%s> за спашавање.

en: Oops! When you're in trouble, press the bird icon to be rescued.
sr: Јој! Када сте у неприлици, притисните сличицу птичице да Вас спасе.

en: Accelerate and press the <%s> key while turning to skid.
    Skidding for a short while can help you turn faster to take sharp turns.
sr: Убрзајте и притисните дугме <%s> приликом скретања ради клизања.
    Кратко клизање Вам може помоћи да скренете брже ради савладавања оштрих кривина.

en: Accelerate and press the skid icon while turning to skid.
    Skidding for a short while can help you turn faster to take sharp turns.
sr: Убрзавајте и притисните сличицу клизања приликом скретања ради клизања.
    Кратко клизање Вам може помоћи да скренете брже у оштрим кривинама.

en: Note that if you manage to skid for several seconds, you will receive a bonus speedup as a reward!
sr: Знајте да ако успете да клизате неколико секунди, примићете додатно убрзање као награду!

en: You are now ready to race. Good luck!
sr: Спремни сте за трку. Срећно!

note: I18N: Generic name in desktop file entry, summary in AppData and short description in Google Play
en: A 3D open-source kart racing game
sr: Игра тркања колицима слободног кода

note: I18N: Keywords in desktop entry, translators please keep it separated with semicolons
en: tux;game;race;
sr: такс;игра;трка;тукс;игрица;

en: Karts. Nitro. Action! SuperTuxKart is a 3D open-source arcade racer with a variety of characters, tracks, and modes to play. Our aim is to create a game that is more fun than realistic, and provide an enjoyable experience for all ages.
sr: Колица. Нитро. Акање! Супертаксколица је аркадна просторна тркачка игра слободног кода са мноштвом ликова, стаза и начина играња. Наш циљ је да створимо игру која ће бити више забавна него ли природног изгледа, и која може пружити пријатно искуство свим нараштајима.

en: We have several tracks with various themes for players to enjoy, from driving underwater, rural farmlands, jungles or even in space! Try your best while avoiding other karts as they may overtake you, but don't eat the bananas! Watch for bowling balls, plungers, bubble gum, and cakes thrown by your opponents.
sr: Имамо неколико стаза са разним темама за играчко уживање, од вожње под водом, сеоских предела, прашума, чак и свемира! Покушајте да избегавате остала колица јер Вас могу претећи, али не једите банане! Пазите се кугли, гума за отчепљивање цеви, жвакаћих гума, и колача које бацају Ваши противници!

en: You can do a single race against other karts, compete in one of several Grand Prix, try to beat the high score in time trials on your own, play battle mode against the computer or your friends, and more! For a greater challenge, join online and meet players from all over the world and prove your racing skills!
sr: Можете се тркати против осталих колица, такмичити у једној од неколико великих награда, покушати да забележите боље време од сопственог, играти битку против рачунара или својих пријатеља, и још подоста! За веће изазове, тркајте се против играча широм света и докажите своје возачко умеће!

en: This game has no ads.
sr: Ова игра нема додатака.

en: This is an unstable version of SuperTuxKart that contains latest improvements. It is released mainly for testing, to make stable STK as good as possible.
sr: Ово је нестабилно издање СуперТаксКолица које садржи најновија побољшања. Њено издање је углавном за пробу, да би учинили СТК најбољим што је могуће.

en: This version can be installed in parallel with the stable version on the device.
sr: Ово је издање уграђено поред стабилног издања на уређају.

en: If you need more stability, consider using the stable version: %s
sr: Ако Вам треба више стабилности, користите стабилно издање: %s

en: SuperTuxKart Team
sr: Дружина СуперТаксКолица
