SuperTuxKart - en to br translation catalogue (737 entries)

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
br: Kuitaat

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Christoffel Columbus
br: Kristobal Kolombus

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Play every official track at least once.
br: C'hoari gant pep loabr kefridiel ur wech da vihanañ.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit 10 karts with a bowling-ball.
br: Stekiñ 10 kart gant ur voul vowling.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Arch Enemy
br: Enebour gwashañ

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit the same kart at least 5 times in one race.
br: Stokit an hevelep kart 5 gwech da vihanañ e-pad ur redadeg.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Marathoner
br: Maratonour

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Finish a race with at least twice the track's default lap number.
br: Echuit ur redadeg gant ur wech hanter an niver a droioù dre ziouer ar roudenn.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid-row
br: Renkennad-rinklañ

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Gold driver
br: Bleiner alaouret

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Powerup Love
br: Galloud Karantez

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Use 10 or more powerups in a race.
br: Ober gant 10 pe vuioc'h a c'halloudoù en ur redadeg.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Unstoppable
br: Antardaüs

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Banana Lover
br: Karour Bananez

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Collect at least 5 bananas in one race.
br: Dastumit 5 bananezenn da vihanañ e-pad ur redadeg.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: It's secret
br: Ur sekred eo

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Really ... a secret.
br: Ur sekred eo... da vat.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Mosquito Hunter
br: Chaseour moustiked

note: I18N: ./data/grandprix/1_penguinplayground.grandprix
en: Penguin Playground
br: Tachenn c'hoari ar mank

note: I18N: ./data/grandprix/2_offthebeatentrack.grandprix
en: Off the Beaten Track
br: Er-maez eus an hentoù fraeet

note: I18N: ./data/grandprix/3_tothemoonandback.grandprix
en: To the Moon and Back
br: Betek al loar ha distreiñ

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
br: E fin ar bed

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
br: Staliañ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
br: Distaliañ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgu
en: Back
br: Distro

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: Select a type of control that you prefer
br: Diuzit un doare kontrol a gavit gwelloc'h

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Accelerometer
br: Fonnuserometr

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type
en: Steering wheel
br: Rod-stur

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: You can change it later in touch device settings.
br: Gellout a rit cheñch diwezhatoc'h en arventennoù an drobarzhell touch.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/ka
en: Apply
br: Arloañ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Touch Device Settings
br: Arventennoù an drobarzhell touch

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
br: Hollek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Device enabled
br: Trobarzhell enaouet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Inverted buttons
br: Boutonoù eilpennet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Buttons scale
br: Skeul ar boutonoù

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Advanced
br: Araokaet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Deadzone
br: Zonenn-varv

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Restore defaults
br: Adlakaat dre-ziouer

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
br: Ya

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
br: Nullañ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info
en: Accept
br: Asañtiñ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
br: Arventennoù ar grafikoù

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Advanced pipeline (lights, etc.)
br: Pipeline araokaet (gouleier, h.a.)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Shadows
br: Skeudoù

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Bloom
br: Bleuniadur

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light shaft (God rays)
br: Puñs gouloù (bannoù-heol Doue)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Ambient occlusion
br: Stankadenn gouloù tro-dro

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Depth of field
br: Donder an noñv

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Glow (Outlines)
br: Skleur (trolinennoù)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Anti-aliasing
br: Enepkranellañ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Motion blur
br: Dispis fiñv

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Image-based lighting
br: Sklaerijenn luc'hveziadek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Animated characters
br: Tudennoù bevaet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Texture compression
br: Koazhadur ar wiadezh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Particle effects
br: Efed partikulennoù

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Rendered image quality
br: Kalite ar skeudenn rentet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Geometry detail
br: Munudoù geometrek

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: * Restart STK to apply new settings
br: * Adloc'hañ STK evit arloañ an arventennoù nevez

note: I18N: ./data/gui/dialogs/debug_slider.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog 
en: Close
br: Serriñ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: In the enter address dialog I18N: ./data/gui/dialogs/general_text_field_dialog.stkgui I18N: In the general textfield dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_di
en: OK
br: Mat eo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Record the race for ghost replay
br: Enrollañ ar redadeg evit an adlenn gant an tasmant

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Watch replay only
br: Gwelout an adlenn nemetken

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Compare to another ghost
br: Keñveriañ gant un tasmant all

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix i
en: Start Race
br: Loc'hañ ar redadeg

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action
en: Compare ghost
br: Keñveriañ gant un tasmant

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I1
en: Remove
br: Dilemel

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Objective shown in achievement dialog
en: Goal
br: Pal

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Progress shown in achievement dialog I18N: Progress in achievement
en: Progress
br: Araokadur

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Password Change
br: Cheñch ar ger-tremen

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Current Password
br: Ger-tremen a-vremañ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: New Password
br: Ger-tremen nevez

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Confirm
br: Kadarnaat

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: Submit
br: Kas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
br: Distreiñ d'ar redadeg

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Restart Race
br: Adloc'hañ ar redadeg

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Give Up Race
br: Dilezel ar redadeg

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
br: Dibarzhioù

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
br: Skoazell

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui
en: View
br: Gwelout

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui I18N: In player rankings dialog
en: Top 10 players
br: 10 c'hoarier gwellañ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui
en: Refresh
br: Freskaat

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Account Recovery
br: Adtapout ar gont

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: You will receive an email with further instructions on how to reset your password. Please be patient and be sure to check your spam folder.
br: Resevet e vo ganeoc'h ur postel gant titouroù ouzhpenn evit gouzout penaos adderaouekaat ho ker-tremen. Gortozit un tamm ha taolit ur sell ouzh an teuliad strob.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Fill in the username and email address you supplied at registration to be able to reset your password.
br: Leugnit an anv-implijer hag ar postel hoc'h eus roet e-pad ar marilhañ evit bezañ gouest adderaouekaat ho ker-tremen.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Username
br: Anv-implijer

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Email
br: Postel

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Terms and Agreement
br: Termenoù hag Aotreoù

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: I agree to the above terms and am 13 years or older.
br: Sevel a ran a-du gant ar termenoù amañ a-us ha 13 bloaz pe koshoc'h on.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Difficulty
br: Diaester

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
br: Deraouad

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
br: Etre

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Expert
br: Mailh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Game mode
br: Mod c'hoari

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
br: Redadeg normal

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/
en: Time Trial
br: A-enep an amzer

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui
en: Battle
br: Emgann

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Soccer
br: Mell-droad

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Password
br: Ger-tremen

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Join
br: Emezelañ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Add player
br: Ouzhpennañ ur c'hoarier

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Name
br: Anv

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Handicap
br: Nammadur

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Press the 'All players ready' button after the player list is ready.
br: Pouezit war ar bouton "An holl c'hoarierien 'zo prest" ur wech ma vo prest al listennad c'hoarierien a-bezh.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: All players ready
br: An holl c'hoarierien 'zo prest

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: User Info
br: Titouroù an implijer

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Add Friend
br: Ouzhpennañ ur mignon

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Decline
br: Nac'hañ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/vote_dialog.stkgui I18N: In the vote dialog
en: Vote
br: Votiñ

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
br: Ehanet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
br: Distreiñ d'ar c'hoari

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
br: Diuzañ ur c'hart

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
br: Distreiñ d'al lañser

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When changing input configurations
en: Press fully and release...
br: Pouezit a-grenn ha laoskit da vont eta...

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
br: Dezverkañ d'an douchenn ACHAP

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign nothing
br: Dezverkañ netra

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
br: Arventennañ ar redadeg

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts
en: Continue
br: Kenderc'hel

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
br: Lugantoù evit SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only recently updated items
en: Updated
br: Hizivaet

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only items with good rating
en: Rating >=
br: Notenn >=

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen
en: Karts
br: Kartoù

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
br: Roudoù

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
br: Arenoù

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
br: Lugantoù

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
br: An holl

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
br: Kreditoù

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
br: An holl roudoù

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Title in edit grand prix screen
en: Edit Grand Prix
br: Embann ar Grand Prix

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move up
br: Mont a-us

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move down
br: Diskenn

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Add
br: Ouzhpennañ

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Edit
br: Embann

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Save
br: Enrollañ

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Number of laps:
br: Niver a droioù:

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Reverse:
br: Eilpennañ:

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Ghost Replay Selection
br: Diuzad an adlenn gant an tasmant

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode
en: Egg Hunt
br: Kerc'hat vioù

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show the best times
br: Diskouez an amzerioù gwellañ hepken

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Compare replay
br: Keñveriañ an adlenn

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current difficulty
br: Diskouez an adlennoù a glot ouzh an diaester a-vremañ nemetken

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current version
br: Diskouez an adlenn a glot gant ar stumm a-vremañ hepken

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Hide multiplayer replays
br: Kuzhat adlenn al lies-c'hoarier

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Record a ghost replay
br: Enrollañ un adlenn gant an tasmant

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: AI karts
br: Kartoù Al

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Reverse
br: Eilpennañ

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen I18N: In track screen
en: Maximum time (min.)
br: Amzer maksimom (mun.)

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Track group
br: Strollad roudoù

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Continue saved GP
br: Kenderc'hel ar GP bet enrollet

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Title in grand prix editor screen
en: Grand Prix editor
br: Embanner Grand Prix

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: New
br: Nevez

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: Copy
br: Eilañ

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
br: Adenvel

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui
en: Save Grand Prix
br: Enrollañ ar Grand Prix

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
br: Skoazell SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
br: Modoù c'hoari

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Powerups
br: Galloudoù

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Bananas
br: Bananez

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
br: Mod an istor

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Kart classes
br: Klas ar c'hartoù

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui
en: Start the tutorial
br: Kregiñ gant an tutorial

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collect blue gift boxes, they will give you powerups.
br: Dastumit ar voest-prof glas, reiñ a raio deoc'h galloudoù.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
br: Tremenit e-bioù ar bananez!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collecting nitro allows you to get speed boosts whenever you wish by pressing the appropriate key or button. You can see your current level of nitro in the gauge at the bottom-right of the race screen.
br: Dastum nitro a ro an tu deoc'h da gaout dreist-tizh pa fell deoc'h en ur bouezañ war ar douchenn pe ar bouton dereat. Gellout a rit gwelet ho live red nitro en ur jaoj e traoñ-dehou skramm ar redadeg.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
br: Ma welit ur bouton gant ur prenn evel hennezh e vo ret deoc'h echuiñ an dae evit e zivorailhañ.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui
en: SuperTuxKart features several game modes:
br: SuperTuxKart a ginnig meur a vod c'hoari:

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Regular Race: All blows allowed, so collect powerups and use them smartly!
br: Redadeg normal: An holl walldaolioù 'zo aotreet, dastumit galloudoù ha grit ganto en un doare speredek, eta!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Time Trial: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
br: A-enep an amzer: N'eus galloud ebet, ho parregezh bleniañ a gont hepken!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Follow the leader: Run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware: going in front of the leader will get you eliminated too!
br: Heuilhit an hini kentañ. Redit evit an eil plas. Ar c'hart diwezhañ a vo skarzhet bewech ma vo tizhet 0 gant ar munuter. Taolit evezh: ma'z it dirak an hini kentañ e voc'h skarzhet ivez!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: There are 3 types of battle mode: In 3 Strikes Battle, you need to hit others with weapons until they lose all their lives. In Free-For-All, the player who hits others the most will win in a given hit or time limit. In Capture The Flag, your team needs to bring the flag of the other team to your own flag base, as long as your flag is not captured by the other team.
br: Bez ez eus 3 doare mod emgann: En emgannoù 3 zaol, ezhomm ho po skeiñ c'hoarierien all gant armoù betek ma kollfent holl o buhez. Er mod pep hini evit e sac'h, ar c'hoarier a skoio ar muiañ ar re all dindan un amzer pe un niver bennak a daolioù a yelo ar maout gantañ. Er mod Pakañ ar banniel, ho skipailh a rank kas banniel ar skipailh enebet betek diaz banniel ho skipailh, betek ma ne vo ket paket ho panniel gant ar skipailh all.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Soccer: Use your kart to push the ball into the goal.
br: Mell droad: Grit gant ho gart evit boutañ war ar volotenn betek ar pal.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Egg hunt: Explore tracks to find all hidden eggs.
br: Kerc'hat vioù: Ergerzhit roudoù evit gavout vioù kuzh.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Ghost replay: Race against ghost replays in time-trial or egg hunt mode, and record your own!
br: Adlenn gant an tasmant: Redit a-enep an amzer a-enep an adlenn tasmantel evit ar mod vioù, hag enrollit ho hini!

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: In the help menu
en: To help you win, there are some powerups you can collect:
br: Dastumit galloudoù, aesoc'h e vo deoc'h gounit:

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: BubbleGum - protect yourself with a shield, or use while looking back to leave a sticky pink puddle behind you.
br: Gom-chaokat - gwarezit ac'hanoc'h hoc'h-unan gant ur skoed, pe grit gantañ en ur sellout war ho lerc'h evit leuskel ur voullenn roz ha pegus war ho lerc'h.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Zipper - will give you a strong speed boost. But beware of not losing control of your kart!
br: Zipper - reiñ a raio deoc'h un dreist-tizh fonnus-ruz. Diwallit, avat, da goll kontroll war ho kart!

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Cake - thrown at the closest rival, best on short ranges and long straights. It also affects other karts close to the explosion.
br: Gwastell - bannet ouzh an enebour tostañ, efedusoc'h eo a-dost war hentoù hir hag eeun. Tizhout a raio ivez ar c'hartoù tost d’an darzhadeg.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Plunger - throw straight to pull an opponent back, or throw while looking back to make one lose sight.
br: Mandoz - bannit war-eeun evit sachañ un enebour war-gil pe vannit en ur sellout war ho lerc'h evit dallañ an enebour.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Bowling Ball - goes straight until it strikes, it can bounce off walls. If you are looking back, it will be thrown backwards.
br: Boul bowling - mont a ra war-eeun betek ma stokfe gant un dra bennak, gellout a ra dazlammat ouzh ar mogerioù. Ma sellit war-gil, bannet e vo war-gil.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Parachute - slows down all karts in a better position.
br: Harz-lamm - gorrekaat a ra an holl gartoù plaset gwelloc'h.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Swapper - gift boxes are transformed into bananas, nitro cans into bubblegums, and vice versa for a short time.
br: Eskemmerioù - ar boestoù prof a zo cheñchet e bananez, ar boestoù nitro e gomioù-chaokat hag ar c'hontrefed e-pad ur mareig.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Basket Ball - bounces after the leader, and might squash and slow down karts down on the way.
br: Basket Ball - dazlammat a ra war-lerc'h an hini kentañ, ha flastrañ a raio kartoù ha kartoù all a vo gorrekaet war an hent.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Swatter - will squash karts close by, slowing them down. Can also be used to remove parachutes and bombs.
br: Flastrerien - flastrañ a raio ar c'hartoù tostik, ar pezh a c'horreka anezho. Gellout a ra bezañ implijet ivez evit tennañ kuit harzoù-lammañ ha bombezennoù.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui
en: Hitting a banana can result in one of the following being attached to the kart:
br: Skeiñ ouzh ur vananezenn a c'hall degas unan eus efedoù-mañ evit ar c'hart:

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Anchor - slows down the kart suddenly.
br: Eor - gorrekaat a ra ar c'hart net ha pizh a-daol trumm.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Parachute - slows down the kart, more progressively than the anchor. The faster you go, the stronger it slows you down.
br: Harz-lamm - gorrekaat a ra ar c'hart, muioc'h a-bazennadoù evit an eor. Seul fonnusoc'h ez eoc'h, seul greñvoc'h e c'horrekao ac'hanoc'h.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Bomb - detonates after some amount of time, throwing the kart up in the air. Bump into another kart to transfer the bomb to it.
br: Bombezenn - tarzhañ a ra goude ur mareig, o kas ar c'hart uhel en aer. Stokit ouzh ur c'hart all evit reiñ dezhañ ar vombezenn.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui
en: The evil Nolok has captured Gnu! Here are a few tips to help you:
br: An drouk a Nolok a zo bet paket gantañ ar paourkaezh Gnu! Sed aze un nebeud alioù da sikour ac'hanoc'h:

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: This icon on the minimap shows the available challenges you've not completed. In the top-right of the screen, it also tells you how many points you currently have. Complete as many challenges as possible, and Nolok will accept to race against you. Win to liberate Gnu!
br: An arlun-mañ war ar mini-kartenn a ziskouez an holl zaeoù n'ho peus ket echuet betek bremañ. E korn laez dehou ar skramm, diskouez a ra deoc'h ivez pet poent ho peus evit ar mare. Klokait kement dae hag a vo posupl deoc'h hag a-benn neuze Nolok a asanto redek a-enep deoc'h. Gounezit evit dieubiñ Gnu!

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: When you complete a challenge, you get a cup. Each cup is worth several points. The higher the difficulty you completed the challenge in, the better the cup and the more points it is worth.
br: Pa echuit un dae e vez roet deoc'h ur gib. Pep kib a ro deoc'h un niver a boentoù. Seul ziaesoc'h ha se e vo an dae echuet ganeoc'h, seul welloc'h ha se e vo ar gib ha muioc'h a boentoù e talvezo.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: In the help menu
en: When you get the number of points indicated below this icon, you'll be gifted a surprise. There are several to collect.
br: Pa dizhit an niver a boentoù dindan an arlun-mañ, e vo profet deoc'h ur souezhadenn. Meur a hini a vo da zaspugn.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui
en: Not all karts drive the same! They belong to classes with several differences:
br: An holl gartoù na vez ket bleniet er memes mod! E-barzh meur a glas emaint gant bep a ziforc'h:

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Acceleration - especially useful at start, after an accident, or in tracks with a lot of sharp curves. The lighter the kart, the faster it accelerates, especially at low speeds.
br: Fonnusadur - talvoudus da vat er penn-kentañ, goude ur gwallzarvoud pe war roudoù gant kalz a gammdroioù strizh. Seul skañvoc'h ha se eo ar c'hart, seul herrekoc'h ez aio war-raok, dreist-holl gant un tizh izel.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: Max speed - the higher it is, the faster the kart can go. Especially useful in tracks with straight lines and gentle curves. Heavier karts have a higher top speed.
br: Tizh maks - seul uheloc'h e vez, seul fonnusoc'h ez a ar c'hart. Talvoudus da vat er roudoù gant linennoù eeun ha kromoù dous. Ar c'hartoù pounnerañ o devez un tizh maks uheloc'h.

note: I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: In the help menu
en: If you follow closely another kart for a few seconds, you'll get a slipstream speed bonus when you overtake it. The lighter your kart, the easier it is.
br: Ma heulit ur c'hart a-dost e-pad un nebeud eilennoù, bez ho po ur bonus tizh da vare an dibasadur. Seul skañvoc'h e vo ho kart seul aesoc'h e vo.

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: SuperTuxKart can be played in multiplayer mode online...:
br: SuperTuxKart a c'hall bezañ c'hoariet outañ da veur a c'hoarier gant ar mod enlinenn...:

note: I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: In the help menu
en: First, you will need several input devices. Use the input configuration screen to set them up. Multiple gamepads or joysticks are ideal: on keyboard(s), each player will need a different set of keys, and most keyboards are not appropriate for multiplayer because they don't support multiple simultaneous keypresses.
br: Da gentañ, ezhomm ho po da gaout meur a drobarzhell enmont. Implijit skramm kefluniadurioù an enmont evit kefluniañ anezho. Meur a zornell pe a vazh-c'hoari a zo ar pep gwellañ: war unan pe meur a glavier, pep c'hoarier en do ezhomm da gaout un hollad touchennoù disheñvel, ha lodenn vrasañ ar c'hlavierioù ne vezont ket azasaet d'ar mod c'hoari lies-c’hoarier dre ma ne zegemeront ket meur a bouezadenn war touchennoù war ar memes mare.

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
br: Choazit ur c'hart

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Singleplayer
br: C'hoarier en e unan

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Online
br: Enlinenn

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
br: Lugantoù

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Achievements
br: Taolioù berzh

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Grand Prix Editor
br: Embanner Grand Prix

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
br: Diwar-benn

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Server Creation
br: Krouiñ ur servijer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Name of the server
br: Anv ar servijer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Max. number of players
br: Niver maksimom a c'hoarierien

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Password for private server (optional)
br: Ger-tremen evit ar servijoù prevez (diret)

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Create
br: Krouiñ

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui
en: Local Networking
br: Rouedad lec'hel

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Find Server
br: Kavout ur servijer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Create Server
br: Krouiñ ur servijer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In networking lobby I18N: In the networking lobby
en: Lobby
br: Hall

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby
en: Start race
br: Stagañ gant ar redadeg

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: In the networking menu
en: Enable splitscreen or player handicaps
br: Enaouiñ ar skramm-droc'het pe nammadurioù ar c'hoarierien

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Local networking
br: Kenrouedad lec'hel

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Global networking
br: Kenrouedad hollek

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Enter server address
br: Ebarzhiñ chomlec'h ar servijer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Your profile
br: Ho profil

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: In the achievements screen
en: Player rankings
br: Klasadurioù ar c'hoarier

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Friends
br: Mignoned

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: In the profile screen
en: Look for more friends:
br: Klask war-lerc'h mignoned all:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: Search
br: Klask

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Global Networking
br: Kenrouedad hollek

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui I18N: In the online multiplayer screen
en: Quick Play
br: C'hoari prim

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Account Settings
br: Arventennoù ar gont

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: Password:
br: Ger-tremen:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: Change
br: Cheñch

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Create User
br: Krouiñ un implijer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: New Online Account
br: Kont enlinenn nevez

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Existing Online Account
br: Ar gont enlinenn a zo anezhi

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Offline Account
br: Kont ezlinenn

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Local Name
br: Anv lec'hel

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Online Username
br: Anv-implijer enlinenn

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Reset password
br: Adderaouekaat ar ger-tremen

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: You can play without creating an online account by selecting an offline account. Though then you can not connect to friends, vote for addons etc. Please read our privacy statement at http://privacy.supertuxkart.net
br: Gallout a rit c'hoari hep krouiñ ur gont enlinenn en ur ziuzañ ur gont ezlinenn. Koulskoude, n'hallit ket kevreañ ouzh mignoned, votiñ evit lugantoù, hag-all hag-all. Lennit hon diskleriadenn eta war http://privacy.supertuxkart.net mar plij

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui
en: Server Selection
br: Diuziñ ar servijer

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Show private server(s)
br: Diskouez (ar) servij(où) prevez

note: I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: User search
br: Klask war-lerc'h an implijer

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
br: Dibarzhioù SuperTuxKart

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
br: Grafikoù

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
br: Aodio

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Players
br: C'hoarierien

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
br: Kontrolloù

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Language
br: Yezh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
br: Sonerezh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
br: Enaouet

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
br: Live-son

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
br: Efedoù son

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
br: Dilemel ar c'hefluniadur

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen I18N: button to disable a keyboard configuration
en: Disable Configuration
br: Lazhañ ar c'hefluniañ

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
br: Distreiñ da listenn an trobarzhelloù

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Always show login screen
br: Diskouez bepred ar skramm kevreañ

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Connect to the Internet
br: Kevreañ ouzh Internet

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable per-player handicaps
br: Enaouiñ nammadurioù ar c'hoarierien

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Press enter or double-click on a device to configure it
br: Pouezit war Kas pe daouglikit war un drobarzhell evit kefluniañ anezhi

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
br: Ouzhpennañ un drobarzhell

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: * Which config to use will be inferred from which 'Select' key is pressed to join the game.
br: * Ar c'hefluniadur da implijout a vo digontet diwar an douchenn «Diuziñ» pouezet evit emezelañ ar c'hoari.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
br: Neuz

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Minimap
br: Kartennig

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Display FPS
br: Skrammañ FPS (Skeudennoù Dre Eilenn)

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Graphical Effects Level
br: Live an efedoù grafikoù

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Custom settings...
br: Arventennoù personelaet...

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
br: Spister

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
br: Skramm leun

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Remember window location
br: Derc'hel soñj eus lec'hiadur ar prenestr

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
br: Arloañ ar spister nevez

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a difficulty
br: Diuzañ un diaester

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
br: Diuzañ ur mod c'hoari

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Use left/right to choose your team and press fire
br: Implij kleiz/dehou da zibab da skipailh ha pouez war tan

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Red Team
br: Skipailh ruz

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Blue Team
br: Skipailh glas

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of laps
br: Niver a droioù

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
br: Niver a gartoù AI

note: I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Random Grand Prix
br: Grand Prix dargouezhek

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: Used as a verb, appears on the main networking menu (login button)
en: Login
br: Kevreañ

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Remember password
br: Derc'hel soñj eus ar ger-tremen

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Delete
br: Dilemel

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Kart color
br: Liv ar c'hart

note: I18N: ../stk-assets/karts/adiumy/kart.xml
en: Adiumy
br: Adiumi

note: I18N: ../stk-assets/karts/hexley/kart.xml
en: Hexley
br: Heksley

note: I18N: ../stk-assets/karts/konqi/kart.xml
en: Konqi
br: Konki

note: I18N: ../stk-assets/karts/suzanne/kart.xml
en: Suzanne
br: Suzanna

note: I18N: ../stk-assets/tracks/abyss/track.xml
en: Antediluvian Abyss
br: Abis rakliñvadel

note: I18N: ../stk-assets/tracks/arena_candela_city/track.xml I18N: ../stk-assets/tracks/candela_city/track.xml
en: Candela City
br: Kêr Gandela

note: I18N: ../stk-assets/tracks/battleisland/track.xml
en: Battle Island
br: Enezenn an emgann

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cave/track.xml
en: Cave X
br: Kaou X

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cocoa_temple/track.xml
en: Cocoa Temple
br: Templ Kokoa

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cornfield_crossing/track.xml
en: Cornfield Crossing
br: Treuziñ ur park maïs

note: I18N: ../stk-assets/tracks/fortmagma/track.xml
en: Fort Magma
br: Kreñvlec'h Magma

note: I18N: ../stk-assets/tracks/gran_paradiso_island/track.xml
en: Gran Paradiso Island
br: Enezenn Gran Paradiso

note: I18N: ../stk-assets/tracks/icy_soccer_field/track.xml
en: Icy Soccer Field
br: Tachenn vell-droad skornet

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: What's wrong, little hippies? Your great gnu leader is missing?
br: Petra c'hoarvezh deoc'h, paourkaezh hipied? Ha steuziet e vefe ho levier Gnu?

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: Oh yes, see, he's in my castle now and will be served for supper...
br: O ya, sellit, em c'hastell emañ bremañ ha debret e vo da goan...

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: But I'm a fair creature, so I'll make you a deal.
br: Ur c'hrouadur a-feson on-me memestra, kinnig a ran ur marc'had deoc'h neuze.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: If you can beat me at racing, I will free the old codger.
br: Ma vezit trec'h warnon e-pad ar redadeg e laoskin an den kozh.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en:  But you pathetic little twerps will never be able to beat me - King of the Karts!
br:  C'hwi, avat, paourkaezh penn skañv ne voc'h ket barrek a-walc'h da reiñ lamm din - Roue ar C'hartoù 'zo ac'hanon!

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunasarena/track.xml
en: Las Dunas Arena
br: Arenoù an tevennoù traezh

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunassoccer/track.xml
en: Las Dunas Soccer Stadium
br: Stad Mell-droad an devenn

note: I18N: ../stk-assets/tracks/mines/track.xml
en: Old Mine
br: Mengleuz kozh

note: I18N: ../stk-assets/tracks/minigolf/track.xml
en: Minigolf
br: Golf bihan

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
br: Klas jedoniezh Oliver

note: I18N: ../stk-assets/tracks/sandtrack/track.xml
en: Shifting Sands
br: Lonk-traezh

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowmountain/track.xml
en: Northern Resort
br: Bod ar C'hreiznoz

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowtuxpeak/track.xml
en: Snow Peak
br: Menez erc'het

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stadium/track.xml
en: The Stadium
br: Ar stadiom

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stk_enterprise/track.xml
en: STK Enterprise
br: Embregerezh STK

note: I18N: ../stk-assets/tracks/temple/track.xml
en: Temple
br: Templ

note: I18N: ../stk-assets/tracks/volcano_island/track.xml
en: Volcan Island
br: Enezenn an dislonk-tan

note: I18N: ../stk-assets/tracks/zengarden/track.xml
en: Zen Garden
br: Liorzh Zen

en: Completed achievement "%s".
br: Taol-berzh bet graet "%s".

en: Failed to connect to the SuperTuxKart add-ons server.
br: Dibosupl kevreañ ouzh servijer lugantoù SuperTuxKart.

en: Error downloading news: '%s'.
br: Fazi o pellgargañ ar c'heleier: '%s'

en: Normal Race (Grand Prix)
br: Redadeg normal (Grand Prix)

en: New track '%s' now available
br: Hegerz eo ar roudenn nevez '%s' bremañ

en: New game mode '%s' now available
br: Hegerz eo ar mod c'hoari nevez '%s' bremañ

en: New Grand Prix '%s' now available
br: Hegerz eo ar Grand Prix nevez '%s' bremañ

en: New difficulty '%s' now available
br: Hegerz eo an diaester nevez '%s' bremañ

en: New kart '%s' now available
br: Hegerz eo ar c'hart nevez '%s' bremañ

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
br: Kouviad

note: I18N: Name of further guest players, with a 1, 2, ... attached
en: Guest %d
br: Ostiz %d

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
br: Kempennet fall e oa ho kefluniadur, dilamet eo bet ha krouet e vo unan nevez a-benn neuze.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
br: Re gozh e oa ho restr gefluniañ, dilamet eo bet ha krouet e vo unan nevez a-benn neuze.

en: Video recording started.
br: Enrolladur video loc'het.

en: Video saved in "%s".
br: Video enrollet e "%s".

en: Encoding progress:
br: Araokadur an enkodañ:

en: Loading
br: O kargañ

en: Mass
br: Pouez

en: Maximum speed
br: Tizh uhelañ

en: Acceleration
br: Herrekaadur

en: Nitro efficiency
br: Efedusted an nitro

note: I18N: 'handicapped' indicates that per-player handicaps are activated for this kart (i.e. it will drive slower)
en: %s (handicapped)
br: %s (nammet)

en: %s is ready
br: Prest eo %s

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
br: [hini ebet]

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Left Mouse Button
br: Bouton kleiz al logodenn

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Right Mouse Button
br: Bouton dehou al logodenn

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Cancel
br: Nullañ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Middle Mouse Button
br: Bouton kreiz al logodenn

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X1 Mouse Button
br: Bouton X1 al logodenn

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X2 Mouse Button
br: Bouton X2 al logodenn

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Backspace
br: Bouton souzañ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Tab
br: Taolennata

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Clear
br: Skarzhañ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Return
br: Distreiñ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Shift
br: Lkd

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Control
br: Kontroll

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Alt/Menu
br: Alt/Lañser

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Pause
br: Ehan

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Caps Lock
br: Kadr. Niv.

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Final
br: Diwezhañ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Escape
br: Achap

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Convert
br: Amdreiñ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Nonconvert
br: Nann-amdroet

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Accept
br: Asañtiñ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Modechange
br: Cheñch-mod

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Space
br: Esaouiñ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Page Up
br: Pajenn a-us

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Page Down
br: Pajenn dindan

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: End
br: Dibenn

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Home
br: Degemer

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left
br: Kleiz

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Up
br: Sevel

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right
br: Dehoù

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Down
br: Diskenn

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Select
br: Diuzañ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Print
br: Moulañ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Exec
br: Seveniñ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Print Screen
br: Moulañ ar skramm

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Insert
br: Enlakaat

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Delete
br: Dilemel

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Help
br: Skoazell

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Logo
br: Logo kleiz

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Logo
br: Logo dehou

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Apps
br: Arloadoù

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Sleep
br: Kousk

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 0
br: Pavez-niverel 0

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 1
br: Pavez-niverel 1

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 2
br: Pavez-niverel 2

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 3
br: Pavez-niverel 3

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 4
br: Pavez-niverel 4

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 5
br: Pavez-niverel 5

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 6
br: Pavez-niverel 6

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 7
br: Pavez-niverel 7

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 8
br: Pavez-niverel 8

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 9
br: Pavez-niverel 9

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Separator
br: Dispartier

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: - (Subtract)
br: - (Lemel)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Decimal
br: Dekvedenel

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: / (Divide)
br: / (Rannañ)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Num Lock
br: Prennañ an niverennoù

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Scroll Lock
br: Prennañ an dibuniñ

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Shift
br: Lkd kleiz

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Shift
br: Lkd a-zehou

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Control
br: Kontrol kleiz

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Control
br: Kontrol Dehou

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Menu
br: Lañser kleiz

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Menu
br: Lañser dehou

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Attn
br: Diwallit

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Play
br: C'hoari

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Zoom
br: Zoum

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Oem Clear
br: Skarzhañ Oem

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad hats
en: Gamepad hat %d
br: Dornell c'hoari %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
br: Ahel %d %s

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d inverted
br: Ahel %d eilpennet

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d
br: Ahel %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
br: Bouton %d an dornell c'hoari

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
br: Bouton al logodenn %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
br: Ahel al logodenn %d %s

note: I18N: shown when config file is too old
en: Please re-configure your key bindings.
br: Adkeflugnit ho perradurioù touchenn mar plij.

en: Your input config file is not compatible with this version of STK.
br: Neket kenglotus ho restr gefluniañ gant ar stumm-mañ eus STK.

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Start
br: Loc'hañ

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad up
br: Bouton krec'h

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad down
br: Bouton traoñ

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad left
br: Bouton kleiz

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad right
br: Bouton dehou

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left trigger
br: Draen kleiz

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right trigger
br: Draen dehou

en: Ignoring '%s'. You needed to join earlier to play!
br: Siwazh '%s', erruet out re ziwezhat da gemer perzh er c'hoari !

en: Only the Game Master may act at this point!
br: N'eus nemet Mestr ar c'hoari hag a c'hall ober un dra bennak bremañ!

en: Found %d wiimote | Found %d wiimotes
br[0]: Kavet ez eus bet %d wiimote
br[1]: Kavet ez eus bet %d wiimote
br[2]: Kavet ez eus bet %d wiimote
br[3]: Kavet ez eus bet %d wiimote
br[4]: Kavet ez eus bet %d wiimote

en: Could not detect any wiimote :/
br: N'haller ket dinoiñ ur wiimote :/

en: Penalty time!!
br: Kastiz amzer!!

en: You can have at most 3 lives!
br: Gellout a rit kaout 3 buhez d'ar muiañ!

en: +1 life.
br: +1 vuhez.

en: You won the race!
br: Aet eo ar maout ganit!

en: Your screen resolution is too low to run STK.
br: Ho diarunusted a zo re izel evit gallout loc'hañ STK.

en: Your driver version is too old. Please install the latest video drivers.
br: Re gozh eo handelv ho stur. Stailhit ar sturioù video nevesañ, mar plij.

en: Server connection timed out.
br: Kevreadur ouzh ar servijer diamzeriet.

note: I18N: Show when a player gets the red flag in CTF
en: %s has the red flag!
br: %s a zo ar banniel ruz gantañ!

note: I18N: Show when the red flag is returned to its base in CTF
en: The red flag has returned!
br: Distroet eo ar banniel ruz!

note: I18N: Show when a player gets the blue flag in CTF
en: %s has the blue flag!
br: %s a zo ar banniel glas gantañ!

note: I18N: Show when the blue flag is returned to its base in CTF
en: The blue flag has returned!
br: Distroet eo ar banniel glas!

en: %s captured the blue flag!
br: %s a zo bet paket ar banniel glas gantañ!

en: %s captured the red flag!
br: %s a zo bet paket ar banniel ruz gantañ!

en: Eggs: %d / %d
br: Vioù: %d /%d

en: Leader
br: Hini kentañ

en: Final lap!
br: Tro diwezhañ!

en: Lap %i
br: Tro %i

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
br: %s gant %s

en: New fastest lap
br: Tro herrekañ nevez

en: WRONG WAY!
br: HENT FALL!

en: %i spare tire kart has been spawned! | %i spare tire karts have been spawned!
br[0]: %i rod-sikour kart a zo deuet war-wel!
br[1]: %i rod-sikour kart a zo deuet war-wel!
br[2]: %i rod-sikour kart a zo deuet war-wel!
br[3]: %i rod-sikour kart a zo deuet war-wel!
br[4]: %i rod-sikour kart a zo deuet war-wel!

en: You have been eliminated!
br: Skarzhet oc'h bet!

en: '%s' has been eliminated.
br: Skarzhet eo bet '%s'.

en: Server has been shut down.
br: Chomet eo a-sav ar servijer.

en: You were kicked from the server.
br: Forbannet oc'h bet diwar ar servijer.

en: Bad network connection is detected.
br: Kevreadur kenrouedadel fall diguzhet.

en: %s disconnected.
br: %s digevreet.

note: I18N: Message shown in network lobby to tell user that player name is clickable
en: Press player name in the list for player management and ranking information.
br: Pouezit war anv ar c'hoarier el listennad evit merañ ar c'hoarier hag an titouroù renkañ.

note: I18N: In the networking lobby I18N: In server info dialog
en: Difficulty: %s
br: Live diaester: %s

note: I18N: In the networking lobby
en: Max players: %d
br: C'hoarierien maksimom: %d

note: I18N: In server info dialog
en: Game mode: %s
br: Mod c'hoari: %s

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Time limit
br: Bevenn amzerel

note: I18N: In the create server screen for soccer server
en: Goals limit
br: Bevenn palioù

note: I18N: In the networking lobby
en: Soccer game type: %s
br: Doare c'hoari mell-droad: %s

en: Grand prix progress: %d / %d
br: Araokadur ar Grand Prix: %d / %d

note: I18N: Display when all players are in red or blue team, which the race will not be allowed to start
en: All players joined red or blue team.
br: An holl c'hoarierien a zo aet er skipailh ruz pe c'hlas.

note: I18N: Display when a player is allow to control the server
en: You are now the owner of server.
br: Perc'henner ar servijer emaoc'h bremañ.

en: Connection refused: Server is busy.
br: Kevreadur nac'het: Ac'hubet emañ ar servijer.

en: Connection refused: You are banned from the server.
br: Kevreadur nac'het: Forbannet oc'h bet diwar ar servijer.

en: Connection refused: Server password is incorrect.
br: Kevreadur nac'het: Direizh eo ger-tremen ar servijer.

en: Connection refused: Game data is incompatible.
br: Kevreadur nac'het: Ne genglot ket roadennoù ar c'hoari.

en: Connection refused: Server is full.
br: Kevreadur nac'het: Ar servijer 'zo leun-kouch.

en: Connection refused: Invalid player connecting.
br: Kevreadur nac'het: Direizh eo kevreadur ar c'hoarier.

en: No quick play server available.
br: Servijer lenn fonnus ebet hegerz.

en: Cannot connect to server %s.
br: Dibosupl kevreañ ouzh ar servijer %s.

en: Network grand prix has been finished.
br: Kenrouedad grand prix a zo echu.

en: Time Trial (Grand Prix)
br: A-enep an amzer (Grand Prix)

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Free-For-All
br: Pep hini evit e sac'h

note: I18N: Game mode I18N: In the create server screen for battle server
en: Capture The Flag
br: Pakañ ar banniel

en: %s is now online.
br: Enlinenn eo %s bremañ.

en: %s and %s are now online.
br: Enlinenn eo %s ha %s bremañ.

en: %s, %s and %s are now online.
br: Enlinenn eo %s, %s ha %s bremañ.

note: I18N: Only used for count > 3
en: %d friend is now online. | %d friends are now online.
br[0]: Bez ez eus %d mignon enlinenn bremañ.
br[1]: Bez ez eus %d mignon enlinenn bremañ.
br[2]: Bez ez eus %d mignon enlinenn bremañ.
br[3]: Bez ez eus %d mignon enlinenn bremañ.
br[4]: Bez ez eus %d mignon enlinenn bremañ.

note: I18N: Tell your friend if he is on any server in game
en: %s is now on server "%s".
br: %s a zo war ar servijer "%s" bremañ.

en: You have %d new friend request! | You have %d new friend requests!
br[0]: Bez ho peus %d goulenn mignon nevez!
br[1]: Bez ho peus %d goulenn mignon nevez!
br[2]: Bez ho peus %d goulenn mignon nevez!
br[3]: Bez ho peus %d goulenn mignon nevez!
br[4]: %d a c'houlennoù a-berzh keneiled nevez hoc'h eus !

en: You have a new friend request!
br: Ur goulenn hoc'h eus a-berzh ur c'heneil !

en: Unable to connect to the server. Check your internet connection or try again later.
br: N'haller ket kennaskañ ouzh an dafariad. Gwiriit ho kennask ouzh Internet pe glaskit diwezhatoc'h.

en: Default
br: Dre ziouer

en: None
br: Tra ebet

en: Random
br: Dre-zegouezh

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
br: Re gozh e oa an eriñvoù uhelañ,
    diverket int bet holl.

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
br: Heuilhit an hini kentañ

note: I18N: Game mode
en: 3 Strikes Battle
br: Emgann dre 3 Strike

en: Incomplete replay file will not be saved.
br: Ne vo ket enrollet ar restr adlenn diglok.

en: Replay saved in "%s".
br: Enrollet eo an adlenn e "%s".

en: 1 week
br: 1 sizhun

en: 2 weeks
br: 2 sizhun

en: 1 month
br: 1 miz

en: 3 months
br: 3 miz

en: 6 months
br: 6 miz

en: 9 months
br: 9 miz

en: 1 year
br: 1 bloaz

en: 2 years
br: 2 vloaz

en: Add-on name
br: Anv an askouezh

en: Updated date
br: Deiziad hizivaet

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
br: %s gant %s

en: Please wait while addons are updated
br: Gortoz, mar plij, e-pad m'emañ an askouezhioù o vezañ hizivaet

en: Sorry, an error occurred while contacting the add-ons website. Make sure you are connected to the Internet and that SuperTuxKart is not blocked by a firewall
br: Digarez,, degouezhet ez eus ur fazi e-pad ma oa o kehentiñ gant lec'hienn an askouezhioù. Bez sur ez out kennasket ouzh internet ha n'eo ket gannet SuperTuxKart gant un danvoger

note: I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: standard
br: skoueriek

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
br: Morailhet: deuit a-benn eus an daeioù oberiat evit gellout tizhout muioc'h a draoù!

en: Random Arena
br: Arena dargouezhek

en: %d arena unavailable in single player. | %d arenas unavailable in single player.
br[0]: %d arena zo dihegerz gant ar mod c'hoarier simpl.
br[1]: %d arena zo dihegerz gant ar mod c'hoarier simpl.
br[2]: %d arena zo dihegerz gant ar mod c'hoarier simpl.
br[3]: %d arena zo dihegerz gant ar mod c'hoarier simpl.
br[4]: %d arena zo dihegerz gant ar mod c'hoarier eeun.

[ctx: achievement_info]
en: Progress
br: Araokadur

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals. I18N: Key binding name
en: Skidding
br: Riklañ

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Wiimote
br: Ouzhpennañ ur Wiimote

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
br: Ouzhpennañ kefluniadur ur c'havier

en: Update
br: Hizivaat

en: Version: %d
br: Handelv : %d

en: featured
br: kinniget

note: I18N: File size of game assets or addons downloading
en: Size: %s
br: Ment: %s

en: Sorry, downloading the add-on failed
br: Digarezit, c'hwitet eo bet war pellgargañ al lugantoù

en: Problems installing the addon '%s'.
br: Kudennoù e-pad ma oa o staliañ an askouezh '%s'.

en: Try again
br: Klask en-dro

en: Problems removing the addon '%s'.
br: Kudennoù e-pad ma oa o tilemel an askouezh '%s'.

en: Current password invalid.
br: Didalvoud eo ar ger-tremen bremanel

en: Password has to be between 8 and 30 characters long!
br: Etre 8 ha 30 arouezenn e rank bezañ gant ar gerioù-tremen !

en: Passwords don't match!
br: Ne glot ket ar gerioù-tremen !

en: Password successfully changed.
br: Kemmet eo bet ar ger-tremen gant berzh.

en: Validating info
br: Talvoudekadur an titouroù

note: I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Confirm resolution within %i second | Confirm resolution within %i seconds
br[0]: Kadarnaat ar spister a-benn %i segondenn
br[1]: Kadarnaat ar spister a-benn %i segondenn
br[2]: Kadarnaat ar spister a-benn %i segondenn
br[3]: Kadarnaat ar spister a-benn %i segondenn
br[4]: Kadarnaat an diarunusted a-benn %i eilenn

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Custom I18N: custom video settings
en: Custom
br: Personelaet

note: I18N: Geometry level disabled : lowest level, no details I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is disabled
en: Disabled
br: Diweredekaet

note: I18N: if only important particles effects is enabled
en: Important only
br: A-bouez hepken

note: I18N: Geometry level low : few details are displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is low
en: Low
br: Izel

note: I18N: Geometry level high : everything is displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is high
en: High
br: Uhel

note: I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is very low
en: Very Low
br: Izel-kenañ

en: Invalid server address: %s.
br: Chomlec'h servijer direizh: %s.

en: No
br: Ket

en: Track
br: Loabr

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
br: (Goullo)

note: I18N: In kart color choosing dialog
en: Use original color
br: Ober gant al livioù orin

note: I18N: In kart color choosing dialog
en: Pick a color from slider
br: Dibabit ul liv diwar ar reti-dibuniñ

note: I18N: In the network player dialog
en: Change team
br: Cheñch skipailh

note: I18N: In the network player dialog, showing when waiting for the result of the ranking info of a player
en: Fetching ranking info for %s
br: Adpakadur an titouroù rummañ evit %s

en: Setup New Race
br: Arventennañ ur redadeg nevez

en: Exit Race
br: Kuitaat ar redadeg

note: I18N: In the network player dialog, indiciating a network player has no ranking
en: %s has no ranking yet.
br: Neket bet rummet %s evit poent.

en: Username and/or email address invalid.
br: Didalvoudek eo an anv arveriad pe/hag ar chomlec'h.

en: Please read the terms and conditions for SuperTuxKart at '%s'. You must agree to these terms in order to register an account for STK. If you have any questions or comments regarding these terms, one of the members of the development team would gladly assist you.
br: Lennit termenoù ha divizoù implij SuperTuxKart war '%s' mar plij. Rankout a rit sevel a-du gant an divizoù-mañ evit marilhañ ouzh ur gont STK. M'ho peus goulennoù pe evezhiadennoù war an termenoù, unan eus ar skipailh programmiñ a vo laouen da sikour ac'hanoc'h.

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Nitro challenge
br: Dae an Nitro

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Ghost replay race
br: Adlenn ar redadeg gant an tasmant

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Laps: %i
br: Troioù: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Rank: %i
br: Renk azgoulennet : %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Time: %i
br: Amzer azgoulennet : %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Nitro Points: %i
br: Poentoù dre nitro azgoulennet : %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Number of AI Karts: %i
br: Niver a gartoù sturiet gant an urzhiataer : %i

note: I18N: In the create server screen, show various battle mode available
en: Battle mode
br: Mod emgann

note: I18N: In the create server screen
en: Soccer game type
br: Doare c'hoari mell-droad

en: Rank
br: Renk

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user name on server
en: Player
br: C'hoarier

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the scores of user calculated by player rankings
en: Scores
br: Skoroù

note: I18N: Show above the player list in server info dialog, tell the user time played on server
en: Time played
br: Amzer c'hoariet

en: Input device already exists.
br: Trobarzhell enmont a zo anezhi dija.

en: No player available for connecting to server.
br: N'eus c'hoarier ebet da gevreañ ouzh ar servijer.

en: Cancel Request
br: Nullañ ar goulenn

en: Today
br: Hiziv

en: Friend request sent!
br: Kaset eo bet goulenn ur c'heneil !

en: Friend request accepted!
br: Asantet eo bet goulenn ar c'heneil !

en: Friend request declined!
br: Nac'het eo bet goulenn ar c'heneil !

en: Friend removed!
br: Dilamet eo bet ar c'heneil !

en: Friend request cancelled!
br: Dilezet eo bet goulenn ar c'heneil !

en: Processing
br: O keweriañ

en: Fetching last vote
br: O kerc'hat ar mouezhiañ diwezhañ

en: You can adapt your previous rating by clicking the stars beneath.
br: Daskemm ar feur lakaet a-raok en ur glikañ war ar steredennoù amañ dindan.

en: You have not yet voted for this addon. Select your desired rating by clicking the stars beneath
br: N'hoc'h eus ket mouezhiet evit an enlugellad-mañ c'hoazh. Diuzit ar feur a fell deoc'h en ur glikañ war ar steredennoù amañ dindan

en: Vote successful! You can now close the window.
br: Mouezhiaet gant berzh ! Serriñ ar prenestr a c'hallit bremañ.

en: Performing vote
br: O vouezhiañ

en: Random Track
br: Loabr dargouezhek

en: Are you sure you want to remove '%s'?
br: Ha fellout a ra deoc'h dilemel '%s' ?

en: Do you want to save your changes?
br: Ha fellout a ra deoc'h enrollañ ho kemmoù ?

en: Laps
br: Troioù

en: Reversed
br: Tuginet

en: An error occurred while trying to save your grand prix.
br: C'hoarvezet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa oc'h enrollañ ar grand prix.

en: Select a track
br: Diuzañ ul loabr

en: You completed the easy challenge! Points earned on this level: %i/%i
br: Echuet ho peus an dae aes! Poentoù gounezet gant al live-mañ: %i%i

en: You completed the intermediate challenge! Points earned on this level: %i/%i
br: Echuet ho peus an dae etre! Poentoù gounezet gant al live-mañ: %i%i

en: You completed the difficult challenge! Points earned on this level: %i/%i
br: Echuet ho peus an dae diaes! Poentoù gounezet gant al live-mañ: %i%i

en: You completed the SuperTux challenge! Points earned on this level: %i/%i
br: Echuet ho peus an dae SuperTux! Poentoù gounezet war al live-mañ: %i/%i

en: You unlocked %s!
br: Divorailhet ho peus %s!

en: Challenge Completed
br: Echuet eo bet an dae

en: You unlocked track %0
br: Dibrennet ho peus ar roudenn %0

en: You unlocked grand prix %0
br: Dibrennet ho peus ar Grand Prix %0

en: Reload
br: Adkargañ

en: Please enter the name of the grand prix
br: Skrivit anv ar grand prix, mar plij

en: Please select a Grand Prix
br: Diuzit ur Grand Prix, mar plij

en: User defined
br: Termenet eo an implijer

en: Name is empty.
br: Goullo eo an anv.

en: Another grand prix with this name already exists.
br: Ur grand prix all 'zo gant an hevelep anv endeo .

en: Name is too long.
br: Re hir eo an anv.

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
br: Gwelloc'h e vo ar wech a zeu!

en: You completed a challenge!
br: Echuet ho peus un dae!

en: You completed the Grand Prix!
br: Echuet ho peus ar Grand Prix!

en: Random Kart
br: Kart dre-zegouezh

en: Locked
br: Morailhet

en: Everyone:
    Press the 'Select' button to join the game
br: D'an holl dud:
    Pouezit war ar bouton 'Diuzañ' evit emezelañ er c'hoari

en: The add-ons module is currently disabled in the Options screen
br: Lazhet eo modulenn al lugantoù er mare-mañ war skrammad an dibarzhioù

en: Please wait while the add-ons are loading
br: Gortozit e-pad ma vez karget al lugantoù, mar plij

en: Create LAN Server
br: Krouiñ ur servijer mod LAN

en: %s's server
br: Servijer %s

note: I18N: In the create server screen
en: No. of grand prix track(s)
br: Nvr. a rodoù grand prix

en: Name has to be between 4 and 30 characters long!
br: Etre 4 ha 30 arouezenn e rank bezañ hirder un anv!

en: Incorrect characters in password!
br: Arouezioù direizh er ger-tremen!

note: I18N: In the networking lobby, ready button is to allow player to tell server that he is ready for next game for owner less server
en: Ready
br: Prest

en: Game will start if there is more than %d player. | Game will start if there are more than %d players.
br[0]: Stagañ a raio ar c'hoari ma vez muioc'h evit %d c'hoarier.
br[1]: Stagañ a raio ar c'hoari ma vez muioc'h evit %d c'hoarier.
br[2]: Stagañ a raio ar c'hoari ma vez muioc'h evit %d c'hoarier.
br[3]: Stagañ a raio ar c'hoari ma vez muioc'h evit %d c'hoarier.
br[4]: Stagañ a raio ar c'hoari ma vez muioc'h evit %d c'hoarier.

en: Connecting to server %s
br: O kevreañ ouzh ar servijer %s

en: Finding a quick play server
br: Kavout ur servijer lenn fonnus

note: I18N: In kart screen, show before the voting period in network ends.
en: Remaining time: %d
br: Amzer a chom: %d

note: I18N: Goals in achievement
en: Goals
br: Palioù

en: Fetching achievements
br: Oc'h adpakout taolioù berzh

en: %s's profile
br: Profil %s

en: Since
br: Abaoe

en: Status
br: Stadud

en: Fetching friends
br: O klask mignoned

en: New Request
br: Goulenn nevez

en: Pending
br: War c'hortoz

en: Offline
br: Ezlinenn

note: I18N: Shown to players when he is not is not logged in
en: You must be logged in to play Global networking. Click your username above.
br: Rankout a rit bezañ kevreet evit gellet c'hoari war ar genrouedad hollek. Klikit war hoc'h anv-implijer amañ a-us.

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go to options, select  tab 'User Interface', and edit "Connect to the Internet".
br: N'hallit ket c'hoari enlinenn hep ur moned ouzh internet. Mar fell deoc'h c'hoari enlinenn, kit d'an dibarzhioù, diuzit an ivinell 'Etrefas an implijer' hag aozit "Kevreañ ouzh an internet".

en: Searching
br: O klask

en: Exit game
br: Kuitaat ar c'hoari

en: Could not create player '%s'.
br: N'haller ket krouiñ ar c'hoarier '%s'.

en: User name cannot be empty.
br: N'hall ket bezañ goullo an anv implijer.

en: Emails don't match!
br: Ne glot ket ar posteloù!

en: Online username has to be between 3 and 30 characters long!
br: Etre 4 ha 30 arouezenn e rank bezañ hirder un anv-implijer enlinenn!

en: Online username must not start with a number!
br: Un anv-implijer enlinenn n'hall ket kregiñ gant un niver!

en: Email has to be between 5 and 254 characters long!
br: Hirder ur postel a rank bezañ etre 5 ha 254 arouezenn!

en: Email is invalid!
br: Didalvoud eo ar postel

en: You will receive an email with further instructions regarding account activation. Please be patient and be sure to check your spam folder.
br: Ur postel a vo resevet ganeoc'h gant titouroù ouzhpenn ennañ evit gouzout penaos deraouekaat ho kont. Gortozit un tamm ha taolit ur sell ouzh an teuliad strob.

en: Internet access is disabled, please enable it in the options
br: Ar moned ouzh internet a zo lazhet, enaouit ar moned en dibarzhioù, mar plij

note: I18N: In server selection screen, unknown distance to server
en: Unknown
br: Dizanv

en: No server is available.
br: N'eus servijer ebet hegerz.

en: Fetching servers
br: Oc'h adtapout servijoù

note: I18N: In track screen for networking, clarify voting phase
en: If a majority of players all select the same track and race settings, voting will end early.
br: Ma choaz darn vrasañ ar c'hoarierien ar memes arventennoù roudenn ha redadeg, ar votadeg a echuo abred.

note: I18N: In track screen I18N: In the track info screen
en: Random item location
br: Lec'hioù an elfennoù dre-zegouezh

note: I18N: In track screen
en: Number of goals to win
br: Niver a balioù evit gounit

note: I18N: In the track info screen
en: Drive in reverse
br: Bleinañ dre an tu gin

en: Locked: solve active challenges to gain access to more!
br: Morailhet: deuit a-benn eus an daeioù oberiat evit gellout tizhout muioc'h a draoù!

en: Action
br: Ober

en: Key binding
br: Berradennoù klavier

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
br: Lazhañ an drobarzhell

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
br: Enaouiñ an drobarzhell

note: I18N: button to enable a keyboard configuration
en: Enable Configuration
br: Enaouiñ ar c'hefluniadur

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
br: Touchennoù ar c'hoari

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
br: Touchennoù al lañser

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
br: War an tu kleiz

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
br: War an tu dehou

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
br: Herrekaat

note: I18N: Key binding name
en: Fire
br: Tan

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
br: Sellet war-gil

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
br: Sikour

note: I18N: Key binding name
en: Pause Game
br: Ehanañ ar c'hoari

note: I18N: Key binding name
en: Up
br: Laez

note: I18N: Key binding name
en: Down
br: Traoñ

note: I18N: Key binding name
en: Left
br: Kleiz

note: I18N: Key binding name
en: Right
br: Dehou

note: I18N: Key binding name
en: Select
br: Diuzañ

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
br: Nullañ/Distreiñ

en: * A blue item means a conflict with another configuration
br: * Un elfenn c'hlas a dalvez ez eus un tabut gant ur c'hefluniadur all

en: * A red item means a conflict in the current configuration
br: * Un elfenn ruz a dalvez ez eus un tabut er c'hefluniadur a-vremañ

en: Warning: The 'Shift' is not a recommended key. When 'Shift' is pressed down, all keys that contain a character that is different in upper-case will stop working.
br: Taolit-evezh: An douchenn 'Linkad' n'eo ket ur bouton erbedet anezhi: ma vez pouezet warnañ ne 'z aio ket en-dro an touchennoù gant un arouezenn disheñvel gant ar pennlizherennoù warno.

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
br: Ha c'hoant ho peus da zilemel da vat ar c'hefluniadur-mañ?

note: I18N: Tooltip in the UI menu. Use enough linebreaks to make sure the text fits the screen in low resolutions.
en: In multiplayer mode, players can select handicapped
    (more difficult) profiles on the kart selection screen
br: Er mod lies-c'hoarier, ar c'hoarierien a c'hall diuzañ profiloù
    nammet (diaesoc'h) war skramm diuzañ ar c'hartoù

en: Keyboard %i
br: Klavier %i

en: Touch Device
br: Trobarzhell touch

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
br: Yezh ar reizhiad

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: In the bottom-left
br: En traoñ-kleiz

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: On the right side
br: War an tu dehou

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Hidden
br: Kuzhet

note: I18N: in graphical options
en: Particles Effects: %s
br: Efedoù partikulenn: %s

note: I18N: in graphical options
en: Animated Characters: %s
br: Tudennoù bevaet: %s

note: I18N: in graphical options
en: Dynamic lights: %s
br: Gouleier luskaet: %s

note: I18N: in graphical options
en: Anti-aliasing: %s
br: Enepkranellañ: %s

note: I18N: in graphical options
en: Ambient occlusion: %s
br: Stankadenn gouloù tro-dro: %s

en: Shadows: %s
br: Skeudoù: %s

en: Shadows: %i
br: Skeudoù: %i

note: I18N: in graphical options
en: Bloom: %s
br: Bleuniadur: %s

note: I18N: in graphical options
en: Glow (outlines): %s
br: Skleur (trolinennoù): %s

note: I18N: in graphical options
en: Light shaft (God rays): %s
br: Puñs gouloù (bannoù-heol Doue): %s

en: Rendered image quality: %s
br: Kalite ar skeudenn rentet: %s

note: I18N: in graphical options
en: Motion blur: %s
br: Dispis fiñv: %s

note: I18N: in graphical options
en: Depth of field: %s
br: Donder an noñv: %s

en: Internet access is disabled. Do you want to enable it?
br: Ar moned ouzh an internet a zo lazhet. Ha c'hoant ho peus d'e enaouiñ?

en: You need to enter a password.
br: Ret eo deoc'h ebarzhiñ ur ger-tremen.

en: Logging out '%s'
br: O tigevreañ diouzh '%s'

en: Logging in '%s'
br: O kevreañ ouzh '%s'

en: You can't delete the only player.
br: N'hallit ket dilemel ar c'hoarier nemetañ.

note: I18N: In the player info dialog (when deleting)
en: Do you really want to delete player '%s'?
br: Ha fellout a ra deoc'h dilemel ar c'hoarier '%s'?

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
br: Prest!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
br: Diwallit!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
br: Kit!

note: I18N: Shown when a goal is scored
en: GOAL!
br: PAL!

note: I18N: Shown waiting for other players in network to finish loading or waiting
en: Waiting for others
br: O c'hortoz war-lerc'h ar re all

note: I18N: string used to show the author of the music. (e.g. "Sunny Song" by "John Doe")
en: by
br: gant

en: Collect nitro!
br: Dastumit nitro!

en: Follow the leader!
br: Heuilhit ar Penn!

en: Challenge Failed
br: C'hwitet eo bet an dae

en: Press fire to start the tutorial
br: Pouezit war Tan evit stagañ gant an tutorial

en: Press fire to start the challenge
br: Pouezit war Tan evit loc'hañ an dae

en: Quit the server
br: Kuitaat ar servijer

en: You completed challenges!
br: Echuet ho peus an daeoù!

en: Abort Grand Prix
br: Dilezel Grand Prix

en: Restart
br: Adloc'hañ

en: Back to challenge selection
br: Distreiñ war diuzadur an daeoù

en: Race against the new ghost replay
br: Redek a-enep an adlenn tasmantel nevez

en: Back to the menu
br: Distreiñ d'al lañser

en: Do you really want to abort the Grand Prix?
br: Ha fellout a ra deoc'h dilezel da vat ar Grand Prix?

en: Red Team Wins
br: Aet eo ar maout gant ar skipailh ruz

en: Blue Team Wins
br: Aet eo ar maout gant ar skipailh glas

en: It's a draw
br: Un dresadenn eo

en: Eliminated
br: Dilamet

note: I18N: indicates a player that scored in their own goal in result screen
en: (Own Goal)
br: (A-enep e bal dezhañ)

en: Track %i/%i
br: Roudenn %i/%i

en: Grand Prix progress:
br: Araokadur ar Grand Prix:

en: Highscores
br: Skoroù uhelañ

en: Best lap time: %s
br: Amzer an dro gwellañ: %s

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
br: An holl walldaolioù 'zo aotreet, dastumit armoù ha grit ganto en un doare speredek, eta!

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
br: Galloud ebet, ho parregezh bleniañ a gont hepken!

note: I18N: short definition for follow-the-leader game mode
en: Keep up with the leader kart but don't overtake it!
br: Chomit tost ouzh an hini kentañ, arabat mont dirakañ, avat!

en: Hit others with weapons until they lose all their lives.
br: Skoit gant ar re all gant armoù betek ma kollint holl o buhezioù.

en: Push the ball into the opposite cage to score goals.
br: Bountit ar volotenn e-barzh kaoued ar skipailh all da verkañ palioù.

en: Explore tracks to find all hidden eggs
br: Ergerzhit roudoù evit kavout an holl vioù kuzh.

en: Race against ghost karts and try to beat them!
br: Redit a-enep kartoù-tasmant ha klaskit dont a-benn outo!

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
br: Roudenn gant %s

note: I18N: the max players supported by an arena.
en: Max players supported: %d
br: Niver a c'hoarierien maksimom degemerus: %d

note: I18N: track group name
en: all
br: an holl anezho

en: Locked!
br: Morailhet!

en: %s MB
br: %s Me

en: %s KB
br: %s Ke

en: Complete all challenges to unlock the big door!
br: Echuit an holl zaeioù da zivorailhañ an nor vras!

en: You need more points
    to enter this challenge!
    Check the minimap for
    available challenges.
br: Muioc'h a boentoù hoc'h eus ezhomm
    da vont en dae-mañ!
    Taolit ur sell ouzh ar gartenn vihan
    da gavout daeioù hegerz.

en: Accelerate with <%s>, and steer with <%s> and <%s>.
br: Herrekaat gant  <%s> ha sturit gant <%s> ha <%s>.

en: Collect gift boxes, and fire the weapon with <%s> to blow away these boxes!
br: Dastumit profoù, ha tennit gant an arm gant <%s> da zistrujañ ar boestadoù-se!

en: Use the nitro you collected by pressing <%s>!
br: Implijit an nitro bet tapet ganeoc'h en ur bouezañ war <%s>!

en: Collect nitro bottles (we will use them after the curve).
br: Dastumit boutailhadoù nitro (ganto e vo graet goude ar gammdro).

en: Oops! When you're in trouble, press <%s> to be rescued.
br: C'hem! Ma c'hoarvez trubuilhoù deoc'h, pouezit war <%s> evit bezañ sikouret.

en: Note that if you manage to skid for several seconds, you will receive a bonus speedup as a reward!
br: Notennit eta, ma teuit a-benn da riklañ e-pad un nebeud segondennoù, e vo resevet ganeoc'h ur bonus tizh evel rekoñpañs!

en: You are now ready to race. Good luck!
br: Prest oc'h da gemer perzh er redadeg bremañ. Chañs vat!
