SuperTuxKart - en to nb translation catalogue (744 entries)

note: I18N: In Android UI, po_extract_game_data
en: Extracting game data...
nb: Pakker ut spilldata...

note: I18N: In Android UI, po_extract_error
en: Game data extraction error
nb: Feil ved utpakking av spilldata

note: I18N: In Android UI, po_extract_error_msg
en: Check remaining device space or reinstall SuperTuxKart.
nb: Sjekk gjenværende enhetsplass eller installer SuperTuxKart på nytt.

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
nb: Avslutt

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Christoffel Columbus
nb: Kristoffel Kolumbus

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Play every official track at least once.
nb: Spill alle de offisielle banene minst én gang hver.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit 10 karts with a bowling-ball.
nb: Treff 10 kjøretøy med bowlingkuler.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Arch Enemy
nb: Erkefiende

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit the same kart at least 5 times in one race.
nb: Treff samme kjøretøy minst 5 ganger i samme løp.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Marathoner
nb: Maraton

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Finish a race with at least twice the track's default lap number.
nb: Fullfør et løp med minst to ganger banens standard rundenummer.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid-row
nb: Storsladder

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid 5 times in a single lap.
nb: Sladd 5 ganger i samme løp.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Gold driver
nb: Gullsjåfør

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Win against at least 3 AIs in normal race, time-trial, and follow the leader.
nb: Vinn over minst 3 datamotstandere i "vanlig løp", "tidsløp", og "følg lederen".

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Powerup Love
nb: Bonuselsker

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Use 10 or more powerups in a race.
nb: Bruk 10 eller flere bonuser i samme løp.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Unstoppable
nb: Ustoppelig

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Banana Lover
nb: Bananelsker

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Collect at least 5 bananas in one race.
nb: Samle minst 5 bananer i samme løp.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: It's secret
nb: Det er hemmelig

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Really ... a secret.
nb: Virkelig … en hemmelighet.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Mosquito Hunter
nb: Fluejeger

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Beyond Luck
nb: Griseflaks

note: I18N: ./data/grandprix/1_penguinplayground.grandprix
en: Penguin Playground
nb: Pingvinkampen

note: I18N: ./data/grandprix/2_offthebeatentrack.grandprix
en: Off the Beaten Track
nb: Utenfor allfarvei

note: I18N: ./data/grandprix/3_tothemoonandback.grandprix
en: To the Moon and Back
nb: Til månen og tilbake

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
nb: Ved verdens ende

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dia
en: Back
nb: Tilbake

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
nb: Installer

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
nb: Avinstaller

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: Select a type of control that you prefer
nb: Velg hvilken type styring du foretrekker

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Accelerometer
nb: Akselerometer

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.
en: Gyroscope
nb: Gyroskop

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: Control type
en: Steering wheel
nb: Ratt

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Auto acceleration
nb: Autoakselerasjon

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui
en: You can change it later in touch device settings.
nb: Du kan endre det senere i innstillingene for pekeskjerm.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/ka
en: Apply
nb: Bruk

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Touch Device Settings
nb: Pekeskjermsinnstillinger

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
nb: Generelt

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Device enabled
nb: Enhet påskrudd

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Inverted buttons
nb: Inverterte knapper

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Buttons scale
nb: Knappeskala

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Advanced
nb: Avansert

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Deadzone
nb: Dødsone

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity X
nb: Sensitivitet X

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen
en: Sensitivity Y
nb: Sensitivitet Y

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui
en: Restore defaults
nb: Tilbakestill forvalg

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: 
en: Cancel
nb: Avbryt

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
nb: Ja

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Revert
nb: Tilbakestill

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Accept
nb: Godta

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui
en: Camera Settings
nb: Kamerainnstillinger

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Player camera
nb: Spillerkamera

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: FOV
nb: Synsfelt

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Distance
nb: Avstand

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Angle
nb: Vinkel

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera settings
en: Backward camera
nb: Bakoverkamera

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Follow ball in soccer mode
nb: Følg ballen i fotball-modus

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: In the ui/camera screen
en: Reset
nb: Tilbakestill

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
nb: Grafikkoppsett

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Advanced pipeline (lights, etc.)
nb: Avanserte effekter (lyssetting m.m.)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Shadows
nb: Skygger

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Bloom
nb: Glød

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light shaft (God rays)
nb: Lyssjakt (gudestråler)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Ambient occlusion
nb: Omgivelsesskygger

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Depth of field
nb: Dybdeskarphet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Glow (Outlines)
nb: Kantlinjeglød

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Anti-aliasing
nb: Kantutjevning

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Motion blur
nb: Bevegelsessløring

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Image-based lighting
nb: Bildebasert lyssetting

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light Scattering
nb: Lysspredning

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Animated characters
nb: Animerte figurer

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Texture compression
nb: Teksturkomprimering

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Particle effects
nb: Partikkeleffekter

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Rendered image quality
nb: Opptegnet billedkvalitet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Geometry detail
nb: Geometrisk detaljnivå

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: * Restart STK to apply new settings
nb: * Start spillet på nytt for å ta i bruk de nye innstillingene

note: I18N: ./data/gui/dialogs/debug_slider.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Close
nb: Lukk

note: I18N: ./data/gui/dialogs/enter_address_dialog.stkgui I18N: In the enter address dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Join
nb: Bli med

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Record the race for ghost replay
nb: Ta opp kjøremønster for skyggeopptak

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Watch replay only
nb: Bare vis skyggeopptak

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Compare to another ghost
nb: Sammenlign med et annet spøkelse

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Remove
nb: Fjern

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action
en: Compare ghost
nb: Sammenlign spøkelse

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/high_score_info_dialog.stkgui I18N: High score info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix i
en: Start Race
nb: Start løp

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Objective shown in achievement dialog
en: Goal
nb: Mål

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Progress shown in achievement dialog I18N: Progress in achievement
en: Progress
nb: Framgang

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Password Change
nb: Passordsendring

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Current Password
nb: Nåværende passord

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: New Password
nb: Nytt passord

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Confirm
nb: Bekreft

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: Submit
nb: Send

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Back to Race
nb: Tilbake til løpet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Quit Server
nb: Koble fra tjeneren

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Show in network ingame dialog to allow user to go back to lobby to end spectating (for example)
en: Back to lobby
nb: Tilbake til lobbyen

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Restart Race
nb: Start løpet på nytt

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Give Up Race
nb: Gi opp

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
nb: Oppsett

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
nb: Hjelp

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui I18N: In player rankings dialog
en: Top 10 players
nb: Topp 10 spillere

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/player_rankings_dialog.stkgui
en: Refresh
nb: Oppdater

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Account Recovery
nb: Gjenopprett konto

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: You will receive an email with further instructions on how to reset your password. Please be patient and be sure to check your spam folder.
nb: Du får tilsendt en e-post med informasjon om hvordan du nullstiller passordet ditt. Vær tålmodig, og eventuelt sjekk i mappa for reklame-e-post.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Fill in the username and email address you supplied at registration to be able to reset your password.
nb: Skriv inn brukernavnet og e-postadressen du oppgav ved registreringen dersom du vil nullstille passordet ditt.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Username
nb: Brukernavn

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Email
nb: E-postadresse

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Terms and Agreement
nb: Bruksvilkår

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: I agree to the above terms and am 13 years or older.
nb: Jeg godtar vilkårene overfor, og er minst 13 år gammel.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen
en: Server Configuration
nb: Tjeneroppsett

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Difficulty
nb: Vanskelighetsgrad

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
nb: Nybegynner

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
nb: Viderekommen

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Expert
nb: Ekspert

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Game mode
nb: Spillmodus

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
nb: Vanlig løp

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/
en: Time Trial
nb: Tidsløp

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui
en: Battle
nb: Kamp

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Soccer
nb: Fotball

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Password
nb: Passord

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Bookmark this server
nb: Bokmerke denne serveren

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Add player
nb: Legg til spiller

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Name
nb: Navn

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Handicap
nb: Handikapp

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Press the 'All players ready' button after the player list is ready.
nb: Trykk på 'Alle spillere klare'-knappen etter at spillerlisten er klar.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Clear players
nb: Fjern spillere

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: All players ready
nb: Alle spillerne er klare

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: User Info
nb: Brukerinfo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Remove Friend
nb: Fjern venn

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Add Friend
nb: Legg til venn

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Accept Invite
nb: Godta invitasjon

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Decline Invite
nb: Avslå invitasjon

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: View Profile
nb: Vis profil

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/vote_dialog.stkgui I18N: In the vote dialog
en: Vote
nb: Stem

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
nb: Pause

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
nb: Tilbake til spillet

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
nb: Tilbake til menyen

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
nb: Velg kjøretøy

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When changing input configurations
en: Press fully and release...
nb: Trykk helt inn og slipp...

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
nb: Bruk «Esc»-knappen

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign nothing
nb: Tildel ingenting

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
nb: Sett opp løp

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_s
en: Continue
nb: Fortsett

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
nb: SuperTuxKart-tillegg

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only recently updated items
en: Updated
nb: Oppdatert

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only items with good rating
en: Rating >=
nb: Karakter >=

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen
en: Karts
nb: Kjøretøy

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
nb: Baner

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
nb: Arenaer

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, above the list of addons to be installed
en: Installed
nb: Installert

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
nb: Tillegg

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: track group name I18N: name of the tab that will show tracks from all groups I18N: name of the tab that
en: All
nb: Alle

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
nb: Bidragsytere

note: I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui
en: Skip
nb: Hopp over

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
nb: Alle baner

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Title in edit grand prix screen
en: Edit Grand Prix
nb: Rediger turnering

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move up
nb: Flytt opp

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move down
nb: Flytt ned

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Add
nb: Legg til

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Edit
nb: Rediger

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Save
nb: Lagre

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Number of laps:
nb: Antall runder:

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Reverse:
nb: Baklengs:

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Ghost Replay Selection
nb: Visningsvalg for skyggeopptak

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: Game mode
en: Egg Hunt
nb: Eggejakt

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show the best times
nb: Vis bare tidsrekordene

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Compare replay
nb: Sammenlign skyggeopptak

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current difficulty
nb: Bare vis skyggeopptak som samsvarer med gjeldende vanskelighetsgrad

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Hide multiplayer replays
nb: Gjøm skyggeopptak med flere spillere

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Record a ghost replay
nb: Lagre skyggeopptak

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: AI karts
nb: Datamotstandere

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Reverse
nb: Baklengs

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen I18N: In track screen
en: Maximum time (min.)
nb: Maksgrense tid (minutt)

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Track group
nb: Banegruppe

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Continue saved GP
nb: Forsett på lagret turnering

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Title in grand prix editor screen
en: Grand Prix editor
nb: Rediger turnering

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: New
nb: Ny

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: Copy
nb: Kopier

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
nb: Endre navn

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui
en: Save Grand Prix
nb: Lagre turnering

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
nb: SuperTuxKart-hjelp

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
nb: Spillmodi

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Powerups
nb: Bonuser

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Bananas
nb: Bananer

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
nb: Fortellingsmodus

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Kart classes
nb: Kjøreegenskaper

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Multiplayer
nb: Flere spillere

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui
en: Start the tutorial
nb: Start opplæringsbanen

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collect blue gift boxes, they will give you powerups.
nb: Samle blå bokser. De gir deg våpen og andre fordeler.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
nb: Unngå bananer!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Collecting nitro allows you to get speed boosts whenever you wish by pressing the appropriate key or button. You can see your current level of nitro in the gauge at the bottom-right of the race screen.
nb: Å samle nitro lar deg få fartsøkninger når du måtte ønske det ved å trykke på den aktuelle tasten eller knappen. Du kan se ditt nåværende nivå av nitro i måleren nederst til høyre på løpsskjermen.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
nb: Hvis du ser en knapp med en lås som denne, må du fullføre en utfordring for å låse den opp.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: You can skid by pressing a special key or button. Successive short skids help to take sharp turns; while medium skids will boost your speed, long skids more so. You can't stop turning while skidding, so orient your kart carefully before!
nb: Du kan skrense ved å trykke på en spesiell tast eller knapp. Påfølgende korte skrens hjelper til med å ta skarpe svinger. Medium skrens vil øke hastigheten din, og lange skrens vil øke den enda mer. Du kan ikke slutte å svinge mens du skrenser, så orienter karten din nøye før du prøver!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: You can get a startup boost by pressing the accelerate button at 'Set!', before the race's start.
nb: Du kan få en oppstartsboost ved å trykke på akselerasjonsknappen ved "Ferdig!", før løpets start.

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: in the help screen
en: * Current key bindings can be seen/changed in the Options menu
nb: * Gjeldende tastebindinger kan sees/endres i oppsett-menyen

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui
en: SuperTuxKart features several game modes:
nb: SuperTuxKart har flere spillmoduser:

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Regular Race: All blows allowed, so collect powerups and use them smartly!
nb: Vanlig løp: Alt er lov, så plukk opp ulike bonuser og bruk dem smart!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Time Trial: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
nb: Tidsløp: Inneholder ingen bonuser, så bare kjøreteknikken din avgjør resultatet!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Follow the leader: Run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware: going in front of the leader will get you eliminated too!
nb: Følg lederen: Prøv å hele tiden være på andreplass, siden kjøretøyet på sisteplass blir disket hver gang telleren når null. Obs: Passerer du lederen blir du også disket!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Soccer: Use your kart to push the ball into the goal.
nb: Fotball: Nytt eget kjøretøy til å dytte ballen i målet.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Egg hunt: Explore tracks to find all hidden eggs.
nb: Eggejakt: Utforsk banene for å finne alle de gjemte eggene.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: In the help menu
en: To help you win, there are some powerups you can collect:
nb: For å hjelpe deg å vinne kan du plukke opp bonusgjenstander:

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: BubbleGum - protect yourself with a shield, or use while looking back to leave a sticky pink puddle behind you.
nb: Tyggis: Vern deg med et skjold, eller, hvis du ser bakover, etterlat deg en rosa klisterpøl.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Plunger - throw straight to pull an opponent back, or throw while looking back to make one lose sight.
nb: Sugekopp: Skyt fremover for å dra en motstander bakover, eller skyt mens du ser bakover for å blinde en annen.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Parachute - slows down all karts in a better position.
nb: Fallskjerm: Sakker farten til alle foran deg.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Basket Ball - bounces after the leader, and might squash and slow down karts down on the way.
nb: Basketball: Spretter etter personen som leder, og kan skvise og sakke ned andre kjøretøy på veien.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui
en: Hitting a banana can result in one of the following being attached to the kart:
nb: Å kjøre på en banan kan resultere i at én av følgende setter seg fast i kjøretøyet:

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Anchor - slows down the kart suddenly.
nb: Anker - bremser plutselig karten.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Parachute - slows down the kart, more progressively than the anchor. The faster you go, the stronger it slows you down.
nb: Fallskjerm - bremser karten, mer progressivt enn ankeret. Jo fortere du går, jo sterkere bremser den deg.

note: I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: In the help menu
en: Bomb - detonates after some amount of time, throwing the kart up in the air. Bump into another kart to transfer the bomb to it.
nb: Bombe - detonerer etter en stund og kaster karten opp i luften. Dult inn i en annen kart for å overføre bomben til den.

note: I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui
en: The evil Nolok has captured Gnu! Here are a few tips to help you:
nb: Den onde Nolok har tatt Gnu! Her er noen tips for å hjelpe deg:

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen
en: High Score Selection
nb: Beste tider

note: I18N: ./data/gui/screens/high_score_selection.stkgui I18N: In the high score selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Grand Prix
nb: Turnering

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
nb: Velg kjøretøy

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Singleplayer
nb: Én spiller

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Splitscreen Multiplayer
nb: Flere spillere (delt skjerm)

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Online
nb: Tilkoblet

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
nb: Tillegg

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Tutorial
nb: Opplæringsbane

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: High Scores
nb: Beste tider

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Achievements
nb: Bragder

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Grand Prix Editor
nb: Rediger turneringer

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
nb: Om

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Server Creation
nb: Tjeneroppretting

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Name of the server
nb: Navnet på tjeneren

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Max. number of players
nb: Maksgrense spillere

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Password for private server (optional)
nb: Passord for privat tjener (valgfritt)

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Create
nb: Opprett

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui
en: Local Networking
nb: Lokalnettverk

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Find Server
nb: Finn tjener

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Create Server
nb: Opprett tjener

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby I18N: In networking lobby to configuration server settings
en: Configuration
nb: Konfigurasjon

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In the network lobby
en: Start race
nb: Start løp

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: In the networking menu
en: Enable splitscreen or player handicaps
nb: Bruk delt skjerm eller spillerhandikapp

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Local networking
nb: Lokalnettverk

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Global networking
nb: Globalt nettverk

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Enter server address
nb: Skriv inn tjeneradresse

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Your profile
nb: Profilen din

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: In the achievements screen
en: Player rankings
nb: Spiller rangering

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Friends
nb: Venner

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: In the profile screen
en: Look for more friends:
nb: Se etter flere venner:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: Search
nb: Søk

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Global Networking
nb: Internett

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui I18N: In the online multiplayer screen
en: Quick Play
nb: Kjappstart

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Account Settings
nb: Kontoinnstillinger

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: Password:
nb: Passord:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: Change
nb: Endre

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Create User
nb: Opprett bruker

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: New Online Account
nb: Ny nettkonto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Existing Online Account
nb: Eksisterende nettkonto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Offline Account
nb: Frakoblet konto

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Local Name
nb: Brukernavn (lokalt)

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Online Username
nb: Brukernavn (nett)

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Reset password
nb: Tilbakestille passord

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui
en: Server Selection
nb: Tjenervalg

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Show private server(s)
nb: Vis private tjenere

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui I18N: In the server selection screen
en: Use IPv6 connection
nb: Bruk IPv6-tilkobling

note: I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: User search
nb: Brukersøk

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
nb: SuperTuxKart-oppsett

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
nb: Grafikk

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
nb: Lyd

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Interface
nb: Brukergrensesnitt

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Players
nb: Spillere

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
nb: Kontroller

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Language
nb: Språk

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
nb: Musikk

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
nb: På

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
nb: Lydstyrke

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
nb: Lydeffekter

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
nb: Slett oppsett

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen I18N: button to disable a keyboard configuration
en: Disable Configuration
nb: Slett oppsett

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
nb: Tilbake til enhetslisten

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Rename Configuration
nb: Endre navn på styreoppsettet

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Always show login screen
nb: Vis alltid påloggingsvindu

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Connect to the Internet
nb: Koble til Internett

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting online
nb: Slå på nettprat

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable chatting in online games
nb: Slå på nettprat for spill over nettet

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable per-player handicaps
nb: Bruk spillerspesifikke handikapp

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Press enter or double-click on a device to configure it
nb: Trykk «Enter» eller dobbeltklikk på et oppsett for å endre det

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
nb: Legg til kontroller

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: * Which config to use will be inferred from which 'Select' key is pressed to join the game.
nb: * Oppsettet som blir brukt blir automatisk valgt basert på hvilken tast du bruker til å slutte deg til spillet.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
nb: Drakt

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Minimap
nb: Minikart

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Splitscreen Multiplayer layout
nb: Flere spillere (delt skjerm)

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Font size
nb: Skriftstørrelse

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Camera
nb: Kamera

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Custom...
nb: Tilpasset

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Display FPS
nb: Vis bilder per sekund

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Show other karts' held powerups
nb: Vis hvilken bonuser andre førere holder på

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Graphical Effects Level
nb: Grafiske effekter

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video options, maximum frame per second
en: Maximum FPS
nb: Maksimal FPS

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Custom settings...
nb: Tilpassede innstillinger…

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
nb: Oppløsning

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Remember window location
nb: Husk vindusplasseringen

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
nb: Bruk ny oppløsning

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a difficulty
nb: Velg vanskelighetsgrad

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
nb: Velg spillmodus

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Use left/right to choose your team and press fire
nb: Bruk venstre/høyre for å velge lag, og trykk så skyteknappen du bruker

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Red Team
nb: Rødt lag

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Blue Team
nb: Blått lag

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of laps
nb: Antall runder

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
nb: Antall datamotstandere

note: I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Random Grand Prix
nb: Tilfeldig turnering

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: Used as a verb, appears on the main networking menu (login button)
en: Login
nb: Innlogging

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Remember password
nb: Husk passordet

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Delete
nb: Slett

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Kart color
nb: Kjøretøyfarge

note: I18N: ./data/tips.xml
en: You can see other karts' powerups by enabling it in the UI options.
nb: Du kan se andre karts bonuser ved å aktivere de i oppsettsalternativene for brukergrensesnittet.

note: I18N: ./data/tips.xml
en: If you miss the ball and an opponent is approaching, try hitting them with a powerup or block their way.
nb: Hvis du bommer på ballen og en motstander nærmer seg, prøv å slå dem med et våpen eller blokker veien deres.

note: I18N: ../stk-assets/tracks/abyss/track.xml
en: Antediluvian Abyss
nb: Kvartæravgrunnen

note: I18N: ../stk-assets/tracks/arena_candela_city/track.xml I18N: ../stk-assets/tracks/candela_city/track.xml
en: Candela City
nb: Stearinlysbyen

note: I18N: ../stk-assets/tracks/battleisland/track.xml
en: Battle Island
nb: Kampøya

note: I18N: ../stk-assets/tracks/black_forest/track.xml
en: Black Forest
nb: Svartskogen

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cave/track.xml
en: Cave X
nb: X-hula

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cocoa_temple/track.xml
en: Cocoa Temple
nb: Kakaotempelet

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cornfield_crossing/track.xml
en: Cornfield Crossing
nb: Maisåkerkrysset

note: I18N: ../stk-assets/tracks/gran_paradiso_island/track.xml
en: Gran Paradiso Island
nb: Gran Paradiso ferieøy

note: I18N: ../stk-assets/tracks/hacienda/track.xml
en: Hacienda
nb: Haciendaen

note: I18N: ../stk-assets/tracks/icy_soccer_field/track.xml
en: Icy Soccer Field
nb: Isete fotballbane

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: What's wrong, little hippies? Your great gnu leader is missing?
nb: Hva er galt, små hippier? Savner dere den store Gnu-lederen deres?

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: Oh yes, see, he's in my castle now and will be served for supper...
nb: Dere skjønner, han er i slottet mitt nå, og vil bli servert som kveldsmat …

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: But I'm a fair creature, so I'll make you a deal.
nb: Men jeg er et rettferdig vesen, så vi kan gjøre en avtale.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: If you can beat me at racing, I will free the old codger.
nb: Hvis du kan slå meg i kappløp, skal jeg slippe den gamle sulliken fri.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en:  But you pathetic little twerps will never be able to beat me - King of the Karts!
nb:  Men dere patetiske små naut slår aldri meg – kjørekongen!

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunasarena/track.xml
en: Las Dunas Arena
nb: Las Dunas arena

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lasdunassoccer/track.xml
en: Las Dunas Soccer Stadium
nb: Las Dunas stadion

note: I18N: ../stk-assets/tracks/lighthouse/track.xml
en: Around the Lighthouse
nb: Rundt fyrtårnet

note: I18N: ../stk-assets/tracks/mines/track.xml
en: Old Mine
nb: Den gamle gruva

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
nb: Olivers mattetime

note: I18N: ../stk-assets/tracks/sandtrack/track.xml
en: Shifting Sands
nb: Solfylte sanddyner

note: I18N: ../stk-assets/tracks/scotland/track.xml
en: Nessie's Pond
nb: Nessies innsjø

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowmountain/track.xml
en: Northern Resort
nb: Høyfjellshotell

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowtuxpeak/track.xml
en: Snow Peak
nb: Snødekte svinger

note: I18N: ../stk-assets/tracks/soccer_field/track.xml
en: Soccer Field
nb: Fotballbane

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stadium/track.xml
en: The Stadium
nb: Stadionet

note: I18N: ../stk-assets/tracks/temple/track.xml
en: Temple
nb: Tempel

note: I18N: ../stk-assets/tracks/volcano_island/track.xml
en: Volcan Island
nb: Vulkanøya

note: I18N: ../stk-assets/tracks/zengarden/track.xml
en: Zen Garden
nb: Zen-hagen

en: Completed achievement "%s".
nb: Klarte bragden «%s»!

en: Failed to connect to the SuperTuxKart add-ons server.
nb: Klarte ikke å koble til tillegg-tjeneren for SuperTuxKart.

en: Error downloading news: '%s'.
nb: Feil ved nedlasting av nyheter: «%s»

en: Normal Race (Grand Prix)
nb: Vanlig løp (turnering)

en: Time-Trial (Grand Prix)
nb: Tidsløp (turnering)

en: Follow the Leader (single race)
nb: Følg lederen (enkeltløp)

en: New track '%s' now available
nb: Den nye banen «%s» er nå tilgjengelig

en: New game mode '%s' now available
nb: Det nye spillmoduset «%s» er nå tilgjengelig

en: New Grand Prix '%s' now available
nb: Den nye turneringen «%s» er nå tilgjengelig

en: New difficulty '%s' now available
nb: Den nye vanskelighetsgraden «%s» er nå tilgjengelig

en: New kart '%s' now available
nb: Det nye kjøretøyet «%s» er nå tilgjengelig

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
nb: Gjest

note: I18N: Name of further guest players, with a 1, 2, ... attached
en: Guest %d
nb: Gjest %d

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
nb: Oppsettsfila var ødelagt, og ble derfor slettet og en ny opprettes.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
nb: Oppsettsfila var for gammel, og ble derfor slettet og en ny opprettes.

en: Video recording started.
nb: Videoopptak startet.

en: Video saved in "%s".
nb: Video lagret i "%s".

en: Encoding progress:
nb: Kodingsprosess:

note: I18N: Tip shown in gui for giving player hints
en: Tip: %s
nb: Tips: %s

en: Loading
nb: Laster

en: Mass
nb: Vekt

en: Maximum speed
nb: Toppfart

en: Acceleration
nb: Akselerasjon

en: Nitro efficiency
nb: Nitroeffektivitet

note: I18N: 'handicapped' indicates that per-player handicaps are activated for this kart (i.e. it will drive slower)
en: %s (handicapped)
nb: %s (handikappet)

en: %s is ready
nb: %s er klar

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
nb: [ingen]

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Left Mouse Button
nb: Venstre museknapp

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Right Mouse Button
nb: Høyre museknapp

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Middle Mouse Button
nb: Midtre museknapp

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X1 Mouse Button
nb: X1-museknapp

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X2 Mouse Button
nb: X2-museknapp

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Backspace
nb: Rettetast

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Clear
nb: Tøm

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Return
nb: Enter

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Control
nb: Ctrl

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Alt/Menu
nb: Alt/meny

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Escape
nb: Esc

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Convert
nb: Konverter

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Nonconvert
nb: Ikke konverter

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Accept
nb: Godta

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Modechange
nb: Modusendring

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Space
nb: Mellomrom

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left
nb: Venstre

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Up
nb: Opp

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right
nb: Høyre

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Down
nb: Ned

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Select
nb: Velg

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Insert
nb: Ins

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Delete
nb: Del

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Help
nb: Hjelp

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Logo
nb: Venstre logo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Logo
nb: Høyre logo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Apps
nb: Meny

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Sleep
nb: Hvilemodus

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 0
nb: Tallkluster 0

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 1
nb: Tallkluster 1

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 2
nb: Tallkluster 2

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 3
nb: Tallkluster 3

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 4
nb: Tallkluster 4

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 5
nb: Tallkluster 5

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 6
nb: Tallkluster 6

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 7
nb: Tallkluster 7

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 8
nb: Tallkluster 8

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Numpad 9
nb: Tallkluster 9

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: - (Subtract)
nb: - (bindestrek)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Decimal
nb: Desimal

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: / (Divide)
nb: / (skråstrek)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Shift
nb: Venstre Shift

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Shift
nb: Høyre Shift

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Control
nb: Venstre Ctrl

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Control
nb: Høyre Ctrl

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Menu
nb: Venstre meny

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Menu
nb: Høyre meny

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Play
nb: Spill

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Zoom
nb: Forstørr

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad hats
en: Gamepad hat %d
nb: Spillkontroll-hatt %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
nb: Akse %d %s

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d inverted
nb: Akse %d snudd

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d
nb: Akse %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
nb: Spillkontroll-knapp %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
nb: Museknapp %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
nb: Museakse %d %s

note: I18N: shown when config file is too old
en: Please re-configure your key bindings.
nb: Sett opp tastene på nytt.

en: Your input config file is not compatible with this version of STK.
nb: Spillkontrollfila er ikke kompatibel med denne versjonen av spillet.

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad up
nb: Styrekors opp

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad down
nb: Styrekors ned

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad left
nb: Styrekors venstre

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad right
nb: Styrekors høyre

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left trigger
nb: Venstre triggerknapp

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right trigger
nb: Høyre triggerknapp

en: Ignoring '%s'. You needed to join earlier to play!
nb: «%s» kom ikke med. Du må melde deg på tidligere om du vil bli med!

en: Only the Game Master may act at this point!
nb: Bare spillederen kan gjøre noe nå!

en: %s has low battery level.
nb: %s har lavt batterinivå.

en: Found %d wiimote | Found %d wiimotes
nb[0]: Fant %d Wii-kontroller
nb[1]: Fant %d Wii-kontrollere

en: Could not detect any wiimote :/
nb: Fant ikke noen Wii-kontroller

en: Penalty time!!
nb: Straffetid!

en: Don't accelerate before 'Set!'
nb: Ikke kjør før startsignalet går!

en: You can have at most 3 lives!
nb: Du kan ha opptil 3 liv!

en: +1 life.
nb: +1 liv.

en: You were too slow!
nb: Du var for treg!

en: You won the race!
nb: Du vant løpet!

en: You finished the race in rank %d!
nb: Du fullførte løpet på %d. plass!

note: I18N: Message shown in game to tell player left the game in network
en: %s left the game.
nb: %s forlot spillet.

en: Your screen resolution is too low to run STK.
nb: Din skjermoppløsning er for lav til å kjøre STK.

en: Your driver version is too old. Please install the latest video drivers.
nb: Skjermkortdriveren din er for gammel, og du må oppgradere den.

note: I18N: Show when a player gets the red flag in CTF
en: %s has the red flag!
nb: %s har det røde flagget!

note: I18N: Show when the red flag is returned to its base in CTF
en: The red flag has returned!
nb: Det røde flagget er tilbake!

note: I18N: Show when a player gets the blue flag in CTF
en: %s has the blue flag!
nb: %s har det blå flagget!

note: I18N: Show when the blue flag is returned to its base in CTF
en: The blue flag has returned!
nb: Det blå flagget er tilbake!

en: %s captured the blue flag!
nb: %s tok det blå flagget!

en: %s captured the red flag!
nb: %s tok det røde flagget!

en: Eggs: %d / %d
nb: Egg: %d/%d

en: Leader
nb: Leder

en: Final lap!
nb: Siste runde!

en: Lap %i
nb: Runde %i

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
nb: %s av %s

en: New fastest lap
nb: Ny raskeste runde

en: WRONG WAY!
nb: FEIL VEI!

en: %i spare tire kart has been spawned! | %i spare tire karts have been spawned!
nb[0]: %i kasse med reservedekk har blitt plassert ut!
nb[1]: %i reservedekk har blitt plassert ut!

en: You have been eliminated!
nb: Du er nå ute av løpet!

en: '%s' has been eliminated.
nb: %s er nå ute av spillet.

note: I18N: In the networking lobby I18N: In server info dialog
en: Difficulty: %s
nb: Vanskelighetsgrad: %s

en: %s is now online.
nb: %s er nå tilkoblet.

en: %s and %s are now online.
nb: %s og %s er nå tilkoblet.

en: %s, %s and %s are now online.
nb: %s, %s og %s er nå tilkoblet.

note: I18N: Only used for count > 3
en: %d friend is now online. | %d friends are now online.
nb[0]: %d venn er nå tilkoblet.
nb[1]: %d venner er nå tilkoblet.

en: You have %d new friend request! | You have %d new friend requests!
nb[0]: Du har fått %d ny venneførespørsel!
nb[1]: Du har fått %d nye venneførespørsler!

en: You have a new friend request!
nb: Du har fått en ny venneførespørsel!

en: Unable to connect to the server. Check your internet connection or try again later.
nb: Klarte ikke å koble til tjeneren. Kontroller at Internett-forbindelsen fungerer, og prøv så på nytt.

en: Default
nb: Standard

en: None
nb: Ingen

en: Random
nb: Tilfeldig

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
nb: Rekordfila var for gammel, og
    alle rekordene ble derfor fjernet.

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
nb: Følg lederen

note: I18N: Game mode
en: 3 Strikes Battle
nb: Tre liv

en: Incomplete replay file will not be saved.
nb: Uferdig skyggeopptaksfil vil ikke bli lagret.

en: Replay saved in "%s".
nb: Skyggeopptak lagret i "%s".

en: 1 week
nb: 1 uke

en: 2 weeks
nb: 2 uker

en: 1 month
nb: 1 måned

en: 3 months
nb: 3 måneder

en: 6 months
nb: 6 måneder

en: 9 months
nb: 9 måneder

en: 1 year
nb: 1 år

en: 2 years
nb: 2 år

en: Add-on name
nb: Navn på tillegg

en: Updated date
nb: Sist endret

note: I18N: Addon not installed for fillter
en: Not installed
nb: Ikke innstallert

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
nb: %s av %s

en: Please wait while addons are updated
nb: Vent mens tilleggene blir oppdatert

en: Sorry, an error occurred while contacting the add-ons website. Make sure you are connected to the Internet and that SuperTuxKart is not blocked by a firewall
nb: Klarte ikke å kontakte nettstedet som har spilltilleggene. Se til at du er koblet til Internett, og at en brannmur ikke hindrer SuperTuxKart i å få kontakt med nettet.

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
nb: Låst: Fullfør utfordringer for å få tilgang til mer!

en: Random Arena
nb: Tilfeldig bane

en: %d arena unavailable in single player. | %d arenas unavailable in single player.
nb[0]: %d bane utilgjengelig i énspillermodus
nb[1]: %d baner utilgjengelige i énspillermodus

[ctx: achievement_info]
en: Subgoals
nb: Delmål

[ctx: achievement_info]
en: Progress
nb: Framgang

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals
nb: Gjennomfør alle delmålene

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill all the subgoals at the same time
nb: Gjennomfør alle delmålene samtidig

note: I18N: For achievements, a parent goal linking logically several subgoals
en: Fulfill at least one subgoal
nb: Gjennomfør minst ett delmål

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals.
en: Powerups used
nb: Bonuser brukt

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals. I18N: Key binding name
en: Skidding
nb: Sladding

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Wiimote
nb: Legg til Wii-kontroller

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
nb: Legg til tasteoppsett

en: Update
nb: Oppdater

en: Version: %d
nb: Versjon: %d

en: featured
nb: Anbefalt

note: I18N: File size of game assets or addons downloading
en: Size: %s
nb: Størrelse: %s

en: Sorry, downloading the add-on failed
nb: Klarte ikke å laste ned tillegget

en: Problems installing the addon '%s'.
nb: Problem med installering av tillegget «%s».

en: Try again
nb: Prøv igjen

en: Problems removing the addon '%s'.
nb: Problem med fjerning av tillegget «%s».

en: Current password invalid.
nb: Det gjeldende passordet er ugyldig.

en: Password has to be between 8 and 30 characters long!
nb: Passordet må være mellom 8 og 30 tegn langt.

en: Passwords don't match!
nb: Passordene er ikke like.

en: Validating info
nb: Kontrollerer informasjon

en: Password successfully changed.
nb: Passordet er nå endret.

note: I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Confirm resolution within %i second | Confirm resolution within %i seconds
nb[0]: Bekreftet endring av oppløsningen innen %i sekund
nb[1]: Bekreft endring av oppløsningen innen %i sekund

note: I18N: In the UI options, Camera setting: Custom I18N: custom video settings
en: Custom
nb: Tilpasset

note: I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is disabled
en: Disabled
nb: Av

note: I18N: if only important particles effects is enabled
en: Important only
nb: Kun viktige omgivelser

note: I18N: Geometry level disabled : lowest level, no details I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is very low
en: Very Low
nb: Veldig lavt

note: I18N: Geometry level low : few details are displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is low
en: Low
nb: Lavt

note: I18N: Geometry level high : everything is displayed I18N: in the graphical options tooltip; indicates the rendered image quality is high
en: High
nb: Høyt

en: Invalid server address: %s.
nb: Ugyldig tjeneradresse: %s.

[ctx: column_name]
en: Reverse
nb: Baklengs

[ctx: column_name]
en: Difficulty
nb: Vanskelighetsgrad

[ctx: column_name]
en: Laps
nb: Runder

[ctx: column_name]
en: Time
nb: Tid

[ctx: column_name]
en: Kart
nb: Kjøretøy

[ctx: column_name]
en: User
nb: Bruker

[ctx: column_name]
en: Version
nb: Versjon

en: No
nb: Nei

en: Track
nb: Bane

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
nb: (Tom)

en: Setup New Race
nb: Sett opp nytt løp

en: Exit Race
nb: Avslutt løp

en: Username and/or email address invalid.
nb: Brukernavnet og/eller e-postadressen er ugyldig.

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Nitro challenge
nb: Nitroutfordring

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Ghost replay race
nb: Skyggeopptaksløp

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Laps: %i
nb: Runder: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Rank: %i
nb: Nødvending plassering: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Time: %i
nb: Nødvendig tid: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Nitro Points: %i
nb: Nødvendige nitropoeng: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Number of AI Karts: %i
nb: Antall datamotstandere: %i

note: I18N: In the create server screen, show various battle mode available
en: Battle mode
nb: Kampmodus

en: Rank
nb: Rangering

en: Remove from bookmarks
nb: Fjern fra bokmerker

en: Cancel Request
nb: Avbryt forespørsel

en: Today
nb: I dag

en: Friend request sent!
nb: Venneførespørsel sendt!

en: Friend request accepted!
nb: Venneførespørsel godtatt!

en: Friend request declined!
nb: Venneførespørsel avslått!

en: Friend removed!
nb: Venn fjernet!

en: Friend request cancelled!
nb: Venneførespørsel avbrutt!

en: Processing
nb: Behandler

en: Fetching last vote
nb: Henter siste stemme

en: You can adapt your previous rating by clicking the stars beneath.
nb: Du kan endre karakteren du gav tidligere ved å trykke på stjernene under.

en: You have not yet voted for this addon. Select your desired rating by clicking the stars beneath
nb: Du har ikke stemt på dette tillegget ennå. Velg karakter ved å trykke på en av stjernene nedenfor.

en: Vote successful! You can now close the window.
nb: Stemme registrert! Du kan nå lukke vinduet.

en: Performing vote
nb: Stemmer

en: Random Track
nb: Tilfeldig bane

en: Are you sure you want to remove '%s'?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne «%s»?

en: Do you want to save your changes?
nb: Vil du lagre endringene?

en: Laps
nb: Runder

en: Reversed
nb: Baklengs

en: An error occurred while trying to save your grand prix.
nb: Det oppsto en feil i lagringen av turneringen.

en: Select a track
nb: Velg bane

en: You completed the easy challenge! Points earned on this level: %i/%i
nb: Du klarte den lette utfordringen, og tjente %i/%i poeng!

en: You completed the intermediate challenge! Points earned on this level: %i/%i
nb: Du klarte den middels vanskelige utfordringen, og tjente %i/%i poeng!

en: You completed the difficult challenge! Points earned on this level: %i/%i
nb: Du klarte den vanskelige utfordringen, og tjente %i/%i poeng!

en: You completed the SuperTux challenge! Points earned on this level: %i/%i
nb: Du klarte den SuperTux-vanskelige utfordringen, og tjente %i/%i poeng!

en: You unlocked %s!
nb: Du låste opp %s!

en: Challenge Completed
nb: Klarte utfordringen

en: You unlocked track %0
nb: Du låste opp banen %0!

en: You unlocked grand prix %0
nb: Du låste opp turneringen %0!

[ctx: column_name]
en: Track
nb: Bane

[ctx: column_name]
en: Players
nb: Spillere

en: Reload
nb: Last på nytt

en: Please enter the name of the grand prix
nb: Skriv inn navnet på turneringen

en: Please select a Grand Prix
nb: Velg en turnering

en: User defined
nb: Brukerdefinert

en: Name is empty.
nb: Navnet er tomt.

en: Another grand prix with this name already exists.
nb: Det finnes alt en turnering med dette navnet.

en: Name is too long.
nb: Navnet er for langt.

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
nb: Bedre lykke neste gang!

en: You completed a challenge!
nb: Du klarte en utfordring!

en: You won the Grand Prix!
nb: Du vant hele turneringen!

en: You completed the Grand Prix!
nb: Du fullførte turneringen!

en: Random Kart
nb: Tilfeldig kjøretøy

en: Locked
nb: Låst

en: Everyone:
    Press the 'Select' button to join the game
nb: Alle:
    Trykk «Velg»-knappen nå for å bli med i spillet!

en: Would you like to play the tutorial of the game?
nb: Ønsker du å spille opplærningsbana?

en: The add-ons module is currently disabled in the Options screen
nb: Tillegg-modulen er slått av i «Oppsett»-menyen

en: Please wait while the add-ons are loading
nb: Vent mens tilleggene blir lastet inn

en: Create LAN Server
nb: Opprett LAN-tjener

en: %s's server
nb: %s sin tjener

note: I18N: In the create server screen
en: No. of grand prix track(s)
nb: Baner i turnering

en: Name has to be between 4 and 30 characters long!
nb: Navnet må være mellom 4 og 30 tegn langt.

en: Incorrect characters in password!
nb: Ugyldige tegn i passordet!

note: I18N: In the networking lobby, ready button is to allow player to tell server that he is ready for next game for owner less server
en: Ready
nb: Klar

en: Fetching achievements
nb: Henter bragder

en: %s's profile
nb: Profilen til %s

en: Since
nb: Siden

en: Fetching friends
nb: Henter venner

en: New Request
nb: Ny forespørsel

en: Pending
nb: Venter

en: Offline
nb: Frakoblet

en: Searching
nb: Søker

en: Exit game
nb: Avslutt spillet

en: Could not create player '%s'.
nb: Klarte ikke legge til spilleren «%s».

en: User name cannot be empty.
nb: Brukernavnet kan ikke være tomt.

en: Emails don't match!
nb: E-postadressene er ikke like.

en: Online username has to be between 3 and 30 characters long!
nb: Nettbrukernavnet må være mellom 3 og 30 tegn langt.

en: Online username must not start with a number!
nb: Første tegn i nettbrukernavnet kan ikke være et tall.

en: Email has to be between 5 and 254 characters long!
nb: E-postadressen må være mellom 5 og 254 tegn lang.

en: Email is invalid!
nb: E-postadressen er ugyldig.

en: You will receive an email with further instructions regarding account activation. Please be patient and be sure to check your spam folder.
nb: Du får tilsendt en e-post med informasjon om hvordan du tar i bruk kontoen. Vær tålmodig, og eventuelt sjekk i mappa for reklame-e-post.

en: Internet access is disabled, please enable it in the options
nb: Internett-tilgang er slått av. Du kan slå den på i innstillingene.

[ctx: column_name]
en: Name
nb: Navn

[ctx: column_name]
en: Game mode
nb: Spillmodus

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, owner of server, only displayed if it's localhost or friends'
en: Owner
nb: Eier

[ctx: column_name]
note: I18N: In server selection screen, distance to server
en: Distance (km)
nb: Avstand (km)

note: I18N: In server selection screen, unknown distance to server
en: Unknown
nb: Ukjent

note: I18N: Message shown to user if no IPv4 detected by STK
en: No IPv4 detected, you may not be able to join any servers.
nb: Fant ikke IPv4-tilgang. Det kan hende du ikke får tilgang til noen tjenere.

note: I18N: Message shown to user if no IPv6 detected by STK
en: No IPv6 detected, you may not be able to join any servers.
nb: Fant ikke IPv6-tilgang. Det kan hende du ikke får tilgang til noen tjenere.

en: No server is available.
nb: Ingen tjener er tilgjengelige.

en: Fetching servers
nb: Henter tjeneroversikt

en: Server Bookmarks
nb: Bokmerkede Servere

note: I18N: In track screen for networking, clarify voting phase
en: If a majority of players all select the same track and race settings, voting will end early.
nb: Viss flertallet av spillerne har valgt samme bane og instillinger, blir avstemminga avsluttet før tiden.

note: I18N: In track screen I18N: In the track info screen
en: Random item location
nb: Tilfeldig bonusplassering

note: I18N: In track screen
en: Number of goals to win
nb: Antall mål for å vinne

note: I18N: In the track info screen
en: Drive in reverse
nb: Kjør baklengs

en: Locked: solve active challenges to gain access to more!
nb: Låst: Fullfør utfordringer for å få tilgang til mer!

en: Action
nb: Handling

en: Key binding
nb: Tastebinding

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
nb: Deaktiver enhet

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
nb: Bruk enhet

note: I18N: button to enable a keyboard configuration
en: Enable Configuration
nb: Slå på styreoppsett

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
nb: Spilltaster

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
nb: Menytaster

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
nb: Sving til venstre

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
nb: Sving til høyre

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
nb: Akselerer

note: I18N: Key binding name
en: Brake / Reverse
nb: Brems/baklengs

note: I18N: Key binding name
en: Fire
nb: Skyt

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
nb: Se bakover

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
nb: Redd

note: I18N: Key binding name
en: Pause Game
nb: Pause spillet

note: I18N: Key binding name
en: Up
nb: Opp

note: I18N: Key binding name
en: Down
nb: Ned

note: I18N: Key binding name
en: Left
nb: Venstre

note: I18N: Key binding name
en: Right
nb: Høyre

note: I18N: Key binding name
en: Select
nb: Velg

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
nb: Avbryt/tilbake

en: * A blue item means a conflict with another configuration
nb: * Blå tekst betyr at det er i konflikt med et annet oppsett

en: * A red item means a conflict in the current configuration
nb: * Rød tekst betyr at det er i konflikt med gjeldende oppsett

en: Warning: The 'Shift' is not a recommended key. When 'Shift' is pressed down, all keys that contain a character that is different in upper-case will stop working.
nb: Advarsel: Du bør ikke bruke tasten «Shift», siden alle taster som endrer tegn når du holder inne «Shift» ikke vil fungere skikkelig.

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne dette oppsettet?

en: Keyboard %i
nb: Tastatur %i

en: Touch Device
nb: Pekeskjermsenhet

note: I18N: In the input configuration screen, help for touch device
en: Tap on a device to configure it
nb: Trykk på enheten du vil sette opp

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
nb: Systemspråk

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: In the bottom-left
nb: Nede til venstre

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: On the right side
nb: På høyre side

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Hidden
nb: Gjømt

note: I18N: In the UI options, minimap position in the race UI
en: Centered
nb: Sentrert

note: I18N: In the UI options, splitscreen_method in the race UI
en: Vertical
nb: Venstre/høyre

note: I18N: In the UI options, splitscreen_method position in the race UI
en: Horizontal
nb: Oppe/nede

note: I18N: In the UI options, Very small font size
en: Very small
nb: Veldig liten

note: I18N: In the UI options, Small font size
en: Small
nb: Liten

note: I18N: In the UI options, Medium font size
en: Medium
nb: Middels

note: I18N: In the UI options, Large font size
en: Large
nb: Stor

note: I18N: In the UI options, Very large font size
en: Very large
nb: Veldig stor

note: I18N: In the video options
en: Vertical Sync
nb: Vertikal synkronisering

note: I18N: in graphical options
en: Particles Effects: %s
nb: Partikkeleffekter: %s

note: I18N: in graphical options
en: Animated Characters: %s
nb: Animerte figurer: %s

note: I18N: in graphical options
en: Dynamic lights: %s
nb: Dynamisk lyssetting: %s

note: I18N: in graphical options
en: Light scattering: %s
nb: Lysspredning: %s

note: I18N: in graphical options
en: Anti-aliasing: %s
nb: Kantutjevning: %s

note: I18N: in graphical options
en: Ambient occlusion: %s
nb: Omgivelsesskygge: %s

en: Shadows: %s
nb: Skygger: %s

en: Shadows: %i
nb: Skygger: %i

note: I18N: in graphical options
en: Bloom: %s
nb: Glød: %s

note: I18N: in graphical options
en: Glow (outlines): %s
nb: Kantlinjeglød: %s

note: I18N: in graphical options
en: Light shaft (God rays): %s
nb: Lyssjakt (gudestråler): %s

en: Rendered image quality: %s
nb: Opptegnet bildekvalitet: %s

note: I18N: in graphical options
en: Motion blur: %s
nb: Bevegelsessløring: %s

note: I18N: in graphical options
en: Depth of field: %s
nb: Dybdeskarphet: %s

en: You need to enter a password.
nb: Du må oppgi passord.

en: Logging out '%s'
nb: Logger ut «%s»

en: Logging in '%s'
nb: Logger inn «%s»

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
nb: Klar

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
nb: Ferdig

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
nb: Kjør!

note: I18N: Shown when a goal is scored
en: GOAL!
nb: MÅL!

note: I18N: Shown waiting for other players in network to finish loading or waiting
en: Waiting for others
nb: Venter på andre

note: I18N: Shown waiting for the server in network if live join or spectate
en: Waiting for the server
nb: Venter på tjeneren

note: I18N: string used to show the author of the music. (e.g. "Sunny Song" by "John Doe")
en: by
nb: av

en: Collect nitro!
nb: Samle nitro!

en: Follow the leader!
nb: Følg lederen!

note: I18N: When some GlobalPlayerIcons are hidden, write "Top 10" to show it
en: Top %i
nb: %i beste

en: Challenge Failed
nb: Klarte ikke utfordringen

en: Press fire to start the tutorial
nb: Trykk skyteknappen for å starte opplæringsbanen

en: Press fire to start the challenge
nb: Trykk skyt for å starte utfordringen

en: Quit the server
nb: Koble fra tjeneren

en: Abort Grand Prix
nb: Avbryt turneringen

en: Restart
nb: Start på nytt

en: Back to challenge selection
nb: Tilbake til valg av utfordring

en: Race against the new ghost replay
nb: Spill mot det nye skyggeopptaket

en: Back to the menu
nb: Tilbake til menyen

en: Do you really want to abort the Grand Prix?
nb: Er du sikker på at du vil avbryte turneringen?

en: Red Team Wins
nb: Det røde laget vant

en: Blue Team Wins
nb: Det blå laget vant

en: It's a draw
nb: Uavgjort

en: Eliminated
nb: Ute

note: I18N: indicates a player that scored in their own goal in result screen
en: (Own Goal)
nb: (Selvmål)

en: Track %i/%i
nb: Bane %i/%i

en: Grand Prix progress:
nb: Turneringsframgang:

en: Highscores
nb: Rekorder

en: Best lap time: %s
nb: Beste rundetid: %s

note: I18N: is used to indicate who has the bast laptime (best laptime "by kart_name")
en: by %s
nb: av %s

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
nb: Alt er lov, så plukk opp våpen og bruk de på motstanderne!

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
nb: Inneholder ingen bonuser, resultatet avgjøres kun av dine kjøreferdigheter!

note: I18N: short definition for follow-the-leader game mode
en: Keep up with the leader kart but don't overtake it!
nb: Følg etter lederen, men hold deg bak ham!

en: Hit others with weapons until they lose all their lives.
nb: Treff motstanderne med våpen til de ikke har noen liv igjen.

en: Push the ball into the opposite cage to score goals.
nb: Dytt ballen i motsatt mål for å skåre poeng.

en: Explore tracks to find all hidden eggs
nb: Utforsk banene for å finne alle de gjemte eggene!

en: Race against ghost karts and try to beat them!
nb: Kjør mot skyggekjøretøyer og prøv å slå dem!

note: I18N: In soccer setup screen
en: Press red or blue soccer icon to change team
nb: Trkk på den røde eller blå fotballen for å velge lag

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
nb: Banen er laget av %s

note: I18N: the max players supported by an arena.
en: Max players supported: %d
nb: Maksimalt antall spillere som støttes: %d

en: Locked!
nb: Låst!

en: %s MB
nb: %s MiB

en: %s KB
nb: %s KiB

en: Complete all challenges to unlock the big door!
nb: Klar alle utfordringene for å låse opp den store døren!

en: You need more points
    to enter this challenge!
    Check the minimap for
    available challenges.
nb: Du trenger flere poeng
    for å kunne prøve deg på
    denne utfordringen. Du
    kan se hvilke utfordringer
    som er tilgjengelige på kartet.

en: Accelerate with <%s>, and steer with <%s> and <%s>.
nb: Akselerer med <%s>, og styr med <%s> og <%s>.

en: Collect gift boxes, and fire the weapon with <%s> to blow away these boxes!
nb: Plukk opp gaver, og trykk så skyteknappen <%s> for å bli kvitt disse kassene!

en: Use the nitro you collected by pressing <%s>!
nb: Trykk <%s> for å bruke nitroflasken!

en: Collect nitro bottles (we will use them after the curve).
nb: Plukk opp nitroflasker (vi skal bruke dem etter svingen).

en: Oops! When you're in trouble, press <%s> to be rescued.
nb: Oi sann! Når du får problemer, kan du trykke <%s> for å bli reddet.

en: Note that if you manage to skid for several seconds, you will receive a bonus speedup as a reward!
nb: Hvis du klarer å sladde i flere sekunder, får du også en fartsbonus som lønn for strevet!

en: You are now ready to race. Good luck!
nb: Du er nå klar til å kjøre ekte løp. Lykke til!
